K-report
 

Archiv do 15. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 15. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Musil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 13:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DKV Praha a Plzeň mne zajímají nejvíce.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4299
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 13:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by manažerské rozhodnutí bylo omylem/hloupostí/gauneřinou?

To věděl už i Burian v Přednostovi stanice, že "Dráha nevrací"
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3009
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 14:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych před tím udělal aspoň dopravní, tohle jsem totiž zažil a fakt těžko zacvičovat a nechat jezdit někoho, kdo netuší nic o návěstidlech a návěstech.

A to právě já ne. K čemu je mu drcení dopravních předpisů, když neví vo co gou? Kde to bude hledat a jak to bude používat? Hezky na mašinu. Základy mu fíra vysvětlí, D1 a D2 dostane domů, může si v tom po večerech listovat. Toto je z mého pohledu velmi důležité pro pochopení (nikoliv nabiflování) budoucí velice důležité látky. Když já lezl poprvé na mašinu, znal jsem základní návěsti, to bylo asi všechno. A přežil jsem to nejen já, ale i všichni ostatní.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 14:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To s tebou souhlasím, ale zacvikář by měl mít taky zájem. Nastudovat předpis a pokud něco nebude chápat, tak by mu to měl starší kolega strojvedoucí vysvětlit, ale to je to o čem jsem psal. Zácvikář musí mít taky zájem...
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7435
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 14:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
ad Nixony a vozáci: Pohádky si nech pro zimní večery před spaním. Od začátku tu jde řeč o současné situaci.
ad 151, rychlost, prestiž atd.: Chápu, že když nemáš argument, je po ruce flašinet. Už, s tím ani nejsi vtipný.
ad "zatajované MU: Vyšetřené a vyšetřované MU nejsou zatajené, přesto se o nich mančaft nemusí dozvědět.
ad prvotní zácvik bez tušáka o D1, D2 atd.: Souhlas. Za páky rozhodně ne. Docela mě zarazilo, co tu o svém zácviku píše Petr Š. Jsem vrstevníci a tehdy platil jednotný mustr zácviku pro fíry na celé dráze. My v DČ první týden kabinet plus dva dny pomocné práce v depu(mimo mustr). Pak hned na mašinu, ale jako tzv. druhý pomocník. Nasávat atmosféru, 14 dnů. Už tam se oddělili slabší jedinci. Teprv pak do kursu Výsluní a dál opět dle mustru. Doby nám striktně hlídal a ke zkouškám připravoval Jirka Bodó. Budiž mu za tu péči o nás velký dík. Díky němu jsem byl samostatným fírou přesně na den za minimálně daných 19 měsíců od nástupu na ČSD do depa.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 14:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musil: Slyšel jsem, že DKV Praha v nejbližší době bude zase nebírat, ale spíš mi to přijde jako dobrý vtip, když v současnosti nevědí, kam s čerstvě hotovými fíry a odchody do důchodu nejsou takové, jak strašili v novinách.
Vršovice plno na všech výkonech, na Hlavní se nikdo hned tak nedostane (elitní stáj)... snad na ONJ točit do utočení Kolíny, Berouny, Milovice a Benešovy. Tam prý shánějí pořád. Protože se tam nikdo nehrne...
Anebo potom jezdit nějaké Zapadákovy Zadnice spadající pod Prahu, to je ovšem na komerci.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7436
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 14:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:
Zírám v úžasu. Když já lezl prvně na mašinu jako najížděč, vládl jsem už několik měsíců 8B i 8A. Tyto jsem se bifloval a dělal z nich zkoušky během půlroční stáže po dílenských postech a po 5ti měsících pomocničení odjetých ještě před dílenským zácvikem.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7437
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 14:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DKV Praha má stopstav. To je info od vrch. přednosty.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4050
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 16:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: tak teď zas koukám jak tele já...Abych mohl jezdit zácvik, tak jsem musel mít minimálně zkoušku 5A (pomocnická). Pak kurz (M) a pak jízdní zácvik (M,H,El.) a pak 8A/8B...Kdepak železnice, to je omega...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7439
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 16:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Pozor, netvrdím, že to byla podmínka pro najíždění. Nicméně, i ty jsi měl už 5A a 5B (což myslím podmínka byla), zatímco Petr tvrdí, že neznal téměř nic, jen pár světýlek. To mi přijde jako dobrá partyzánština. Já bych někoho takového za páky teda nepustil. Nejsem magor, abych se kvůli jeho chybě z neznalosti nechal zavřít. O školiteli chrápajícím na druhém stanovišti raději bez komentáře.

Já dnes už záškoláky neberu vůbec. Ode mne mají strojmistři stopku na jejich přidělování. Za těch pár trapnejch desetikorun dvojitý stres? Nasrat, vašnostové!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7440
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 16:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

snad na ONJ točit do utočení Kolíny, Berouny, Milovice a Benešovy
To jezděj i hlavňáci. Jen na Beroun - Hlavní - Úvaly bude 32 denní turnus. Dále tam mají i STrančice, Benešovy, Masna - Prdubice (K.Hora)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4051
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 16:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já už si moc nepamatuji, ale asi fakt bylo 5A i B. Ale mě překvapilo, že uvádíš že jsi měl 8A/B ještě před zácviky..
Mám ten dojem, že v Petrově králoství jezdili už i na Sergejích jednomužně. Jak to tam praktikovali se zácvíkem (výcvikem) nových strojvedoucích netuším. Ale že by bez jakékoliv dopravní zkoušky? To už mi připadá moc divoké..
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7442
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 17:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já právě měl pořadí: nástup 1.8. 1984,ihned kabinet, následně pár dní s krumpáčem a sbíječkou a pak už druhý pomocník na 742, pak od října kurz (základní-dvouměsíční), pak přes zimu v "C", letmo po depu (točna, pískárna, olejna, malá a velká steeplechasse, káčka), během toho 5A, 5B, pak občas na mašině jako pomocník (pro mne svátek), od půlky ledna 1985 5 měsíců v turnuse jako pomocník na mašině (svátek svátků). Od 1.7.1985 dílna 6 měsíců (velké diesely, malé diesely, vzduchař, pegasák, elektrodílna, turnus dílna). Během toho učení a zkoušky 8A a 8B. Ale ne všichni. No a pak postupné najíždění od záloh, přes manipuláky, malé motoráky, nakonec všechny druhy brejlí na osobákách a rychlíkách a v březnu 1986 první zákonité, za měsíc druhé a další měsíc už fíra hotovka.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4055
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 17:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Zvlášť když vím, jak často potřebuješ Ty a nejen Ty nadstandardní spolupráci "řidičů" k řešení vašich sfér vlivu právě na 471, ISS, AVV...
ISS má být asi ISC, ale ani jedno, ani druhé já na 471 nedělám, tak mě z toho vynechej.
Dále bys mohl vynechat ty "nejen mě", co potřebují nadstandardní spolupráci, a pak už bys tedy mohl konkretizovat, co a jak často jsem tedy nadstandardně potřeboval (a jestli jsi k tomu potřeboval koukat do schémat).
Přitom prosím přihlédni k tomu, že jsi prakticky jediný ústecký fíra, kterého nějak víc znám, tudíž se na Tebe obracím častěji než na jiné (přesněji řečeno se na jiné neobracím pokud vím vůbec).

Co se týče vozidel, tak já se snažím "naše" (= taková, kde děláme všechno a ne jen subdodávku pro někoho) vozidla dělat tak, aby při všech poruchách předvídaných v době návrhu řídicího systému vozidlo fírovi řeklo, proč nechce dělat to, co by mělo. A radši si nechám vynadat za hlášky typu "není to odbrzděný", než aby jednou někdo zůstal na trati, protože neví, že se má podívat, jestli mu nevisí tlakáč za rozváděčem.

Takže preferuju ten přístup, že mašina řekne, že má něco s linkáčem toho a toho motoru, fíra ho odpojí a dojede na tři a pak ať se stará dílna. "Diagnostika" toho typu, že dám na dveře schéma mašiny a fíro našprtej se to do tohohle století už nepatří.

Trochu se divím, že místo abys byl rád, že si myslím, že ptát se u zákonitejch na voltampérovou charakteristiku tyristoru je p**ovina, místo které je mnohem potřebnější, aby fíra uměl vzduchovou brzdu, která je na vlaku alfa a omega (mimo ty "fichtly", co jsme se shodli s PŠ). Jenže tý ten zkoušející kolikrát sám nerozumí, takže to bohužel nehrozí...

No a nezapomeň, že u toho Jančury se fůra času ušetří tím, že se místo hafo řad budou učit jen ty jeho žlutý peršingy a nic jinýho.

P.S. Jestli sis všiml, tak jsme se v základních věcech shodli s Petrem (všiml sis té zmínky o ochotě a motivaci se učit?) i s Fýrou. Tak zkus vychladnout a znovu se nad tím zamyslet...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7443
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 17:49:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zkus vychladnout a znovu se nad tím zamyslet...
Já jsem naprosto klidný. A byl jsem i včera. Znaky teplot na hranici sublimace spíš ční z tvého příspěvku, po jehož přečtení jsem ještě o fous chladnější, než před ním. Takže sorry, jestli jsem se tě nějak dotknul. Tady holt někdo smí říkat co chce a druhý jen držet hubu, nesouhlas se trestá. Tak dobrá, nebudu ztrácet čas hádkami.

P.S. Shoda tebe s Fýrou a Petrem není pro mne ještě důvod, myslet si to co vy tři. Promiň(te).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 18:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: už jsem s vámi dlouho nepolemizoval a tak se trochu ozvu...
přesněji řečeno se na jiné neobracím pokud vím vůbec A proto taky všechny ty modernizace vypadají tak jak vypadají...(nebrat osobně, všeobecně)
poruchách předvídaných v době návrhu řídicího systému vozidlo fírovi řeklo, proč nechce dělat to... A když mu to řekne, tak stejně musí fíra zasáhnout (naprosto zbytečně otravující) i když neudělá nic jiného než co je logickým krokem = stroj by mohl sám.. Např. Signalizace přehřátí = fíra zapne ventilátory (ne jednoduše otočením spínače) zaťuká si do obrazovky 3x.
A radši si nechám vynadat za hlášky typu "není to odbrzděný" ano to bezpochyby. Jen jestli tam těch čidel a všech možných kontrol není až moc.
ptát se u zákonitejch na voltampérovou charakteristiku tyristoru je p**ovina, naprostý souhlas místo které je mnohem potřebnější, aby fíra uměl vzduchovou brzdu, No to by mě zajímalo na co je fírovi že vzduch jde kanálkem A a dýzou C do prostoru F..stejná pitomost jako výše uvedené...
Obecně ano, co a jak funguje, co si může obsluha dovolit a co ne. Myslím, že se zabíhá moc do detailů.
A běžné věci vám vědátorům vyloženě unikají. A když už se začne něco řešit, tak to tak zamotáte, že si raději obyčejný člověk řekne "Že jsem radši hubu nedržel."
A za to pískování bych vás všechny vědátory pěkně nakopal..aby se uvázlo s 80% normy je jen a jen vaše "inženýrská" zásluha.
Pořád mluvím obecně...nic osobního...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7444
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 18:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád mluvím obecně...nic osobního...

Stejně dostaneš do dršťky.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4053
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 18:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: to se přežít dá...
Už se velmi, velmi těším na zdůvodnění proč se udělalo to či ono...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 18:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezikontroler už nikde na 150 a jejích klonech nepotkáš. Za to já ho potkal právě dnes.
Však proto jsem použil na konci tu vysmátou tvář. Ty dosud jsoucí mezikontrolery předpokládám u Bastardů. Mám pravdu? Jedině tam se ještě kloubí klasický hlavní kontroler s jízdní pákou.

Na Cargovic strojvedoucí budou kladeny větší nároky, tak aby si dokázali sami udělat brzdu apod.
Můžete rozšířit tu myšlenku o brzdě? Před drahnou dobou již tady něco naznačoval jistý "Mountbiker". Jen jsem tenkrát z jeho odpovědi nepochopil, zda si budu dělat brzdu na vlastním vlaku, nebo kolegovi vedle. Strach z toho nemám, pár set úplných brzd jsem ve své temné minulosti spáchal a zatím nedorazila reklamace, že by takový vlak někde nezabrzdil. A zkouškami na tranzitéra-přípraváře jsem taky v pohodě proplul. Jen jsem potom trapně utekl k jízdě před ostým nasazením úlohy TSV a Vlasty do provozu. Holt se mi nelíbilo, že se čas strávený u vlaku začíná rovnat času strávenému u počítače.

Oldcerry: Při případném spojení obou mužstev odpadne nynější zvyklost, že se čerstvý strojvedoucí objeví po pár měsících trvale v čele osobní vozby. Horší varianta nastane v případě, že se tam objevím já. Přeci jen mnohá místa zastavování osobních vlaků vnímám jako pár rozsypaných panelů nebo trochu rozlitého asfaltu někde u přejezdu či v poli. Ale zase by si mohl Drn přijít občas odpočinout mezi nás.
Když jsem dělal poznání a využíval k tomu vlaků Macechy, potkal jsem jednoho strojmistra z DKV Olomouc a ten z toho taky nebyl dvakrát nadšen. Prý jsme my, mládežníci z CARGA, pro osobku nepoužitelní neb neznáme jejich nosné řady (takové ty prosklené plechovky řady 810 a jim podobné). Nechtěně jsem jej (já držka nevymáchaná) ranil myšlenkou, že není mým snem nasazovat v takovém "kozidle" život při jízdách přes přejezdy. Myslel jsem to ze srandy, ale bylo vidět, jak to s ním trhlo. Snad mi už stačil odpustit.

My vloni v kursu E1 probírali 8 hod řadu 181.
Toho si važte, já letos v kurzu pro CARGO absolvoval výklad o řadě 121 (jezdí cca 5 ks v Ústí nad Labem) a šestikoláky nebral (těch by mělo jezdit snad kolem sedmi, k mému štěstí všechno u mého "domovského" SOKV)

Fýra: Nač to divení, že po vás (soukromnících) chce někdo vyřazení vadného vozu z vlaku? Holt jste převzali na hranicích vůz, který nemá na našich kolejích co dělat. Podobně se děje i u nás.

že ptát se u zákonitejch na vzduchovou brzdu, která je na vlaku alfa a omega. Jenže tý ten zkoušející kolikrát sám nerozumí.*
Zase nepodceňujte zkoušející z DÚ. Ten náš pro Moravu a Slezsko je bývalý vzduchař a brzdy ovládá velmi dobře. Taky se jej musím zastat zmínkou, že u příležitosti mých zákonitých po nás nechtěl vědět o nevyzpytatelných cestách vzduchu brzdičem, či rozvaděčem. Vždy mu postačilo blokové schéma brzdy hnacího vozidla. Smutné je, že i tohle dělá "rychlokvaškám**" problémy.

*) Dovolil jsem si redakčně zkrátit.
**) Považuji se taky za rychlokvašku; jen mám bohatou profesní minulost a není mi to ke škodě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 18:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Děkuji, už píši výhružný email.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4300
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 18:58:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to by mě zajímalo na co je fírovi že vzduch jde kanálkem A a dýzou C do prostoru F

Ale na tom se bazírovalo v jediném správném zácviku u ČD ne? A takovým nesmyslů tam bylo víc. V podstatě když to tak vezmeš, tak i na těch dřevěných odporovkách nemáš v podstatě co dělat (jako do něčeho lézt) kromě výměny VN pojistek, vybavení klapkovníku a umění zaaretovat motorovou skupinu při přeskoku. Nás však učili biflovat schémata a považujeme normální si pomoct všelijak, když víme, že nejde tohle a tohle a je to díky tomu a tomu a považujeme to za normální.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4301
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen jsem tenkrát z jeho odpovědi nepochopil, zda si budu dělat brzdu na vlastním vlaku, nebo kolegovi vedle

Nevím o žádném ustanovení, které by to vysloveně zakazovalo, takže v tom nevidím problém.
Je tam trchou problém s ustanovenímí o opuštění stanoviště.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4302
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Holt jste převzali na hranicích vůz, který nemá na našich kolejích co dělat. Podobně se děje i u nás.


Ok ok, u vás se tomu říká "vlak na důvěru", u nás to není, i tak děláme brzdu a fyzické přebrání vozů, já osobně kontroluju vozy podle výkazu, zde jsou opravdu ve vlaku, při loženém nákladu třeba i plomby a u kotlů i platnost zkoušky kotle.
Jak při těchto manipulacích zjistíš plochá místa na kole? Za další bych pochopil, že by tyto čidla byla na pohraničních úsecích, třeba mezi Zebrydowicema a Petrovicema, Chalupkama a Vrbicema. Ne kdesi ve vnitrozemí (Jeseník n Odrou, Břest, Pardubice a pod).
Někdo někde snad dělal výchozí technickou prohlídku vlaku, ne? Tak odpovídá za to, že odjely vozy v patřičném technickém stavu a případný průser bych hodil na krk jemu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7445
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty dosud jsoucí mezikontrolery předpokládám u Bastardů. Mám pravdu?
Máš.

Ale na tom se bazírovalo v jediném správném zácviku u ČD ne?
Pouze v základním kurzu a tam to vidím jako patřičné.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4303
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouze v základním kurzu a tam to vidím jako patřičné

Co? kanálky a dýzy v brzdičích? Podle mě hovadina, která je ti k ničemu, prostě vidím brzdič, naučím se, jaké má polohy a co každá z nich s vlakem udělá. Jinak nevím, proč bych měl vědět, jaké jsou tam ventily a pod. Já ho mám obsluhovat a ne rozebírat a opravovat.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova:
Kdepak, myslím že nasazování mládeže na Os a R bude v množství větším než malém. Kdo by se na ty herky od okna k oknu, sem a tam hrnul..leda tak blázen. (Ne že se vy šílenci z R a výše, urazíte).
Spíše bude problém uhláky uhájit před náporem ulítaných rychlíkářů..
Nevěřím ve spojení zpět, holdink "Jízdní personál" je jen finta jak zaměstnance zkrouhnout a doufám, že jim na to odbory neskočí. (Jedna z mále věcí kde jim trochu držím palce.)
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4055
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: problém s ustanovenímí o opuštění stanoviště. Nebude a u osobky už není...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezikontroléry by měly mít také všechny nerekonstruované lamina a snad plecháče.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4056
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:Nás však učili biflovat schémata a považujeme normální si pomoct všelijak, když víme, že nejde tohle a tohle a je to díky tomu a tomu a považujeme to za normální. No kolego, zrovna u těchto el. trakařů se dalo spáchat lecos aby člověk dojel (nápověda: 14klíč, kolíček a gumička).
No mě každá neschopnost sere. I když vím, že jsem víc udělat nemohl, stejně to štve. Závidím kolegům kteří se umí nad to povznést a mávnout nad tím rukou. A abych vydechl na zavřený kohout, nedoklaplé/přilepené relé...to by musel táta vstát z hrobu a jednu mi vrazit.
Je pravda, že se to ve mě míchá. Staré škopky..jednoduché a na dojetí se dalo lecos/ rádoby supermoderna kdy halířová banalita zastaví miliony. Nevím, jen jestli ve všem je ta PC technika pokrokem...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zase doufám, že mě nikdo na náklady cpát nebude. Znám jednoho Cargo fíru od západu, ten mě stále přesvědčuje že jedině Cargo je to nejlepší poježdění a že by se nikdy víc do osobky už nevrátil, ale já mám v tomhle naprosto jasno. Sice to znamená vytlouct pár pražců s dýchavičnou drezínkou 810, ale raději tohle, než náklady. Jsem zvyklý vozit lidi...
Čekám že se na mě fírové zase sesypou, že oni kdysi dávno... Králové taky kdysi dávno... a dnes i v chudobincích jsou už záchody splachovací.

Raději zlepšit výběr kandidátů a razantně jejich vlastní výcvik. Pak nebude problém svěřit jim vlak bez obav, že ho nedovezou celý. Kdo říká, že budou muset hned na rychlíky, vše může jít postupně.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4304
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zrovna u těchto el. trakařů se dalo spáchat lecos aby člověk dojel

Jenže to máme my jaksi vsugerováno, ač zároveň MPBP hovoří jasně celé léta. Žádné podkládání, vykracování a pod.
Takže teoreticky stačí umět, vyměnit pojistku (y), aretovat měnič směru a vybavit klapkovník.
Vzduch vypnout rozvaděč, zavřít vzduch do brzdového válce. Tečka to je celý. Pak zapnout baterku, naházet a jezdit.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4305
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 19:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem zvyklý vozit lidi...

Třeba tě to přejde, až ti přijdou nadat

Já zase rád tahám těžké vlaky, 4 vagonky osobáku ani mašinak neví, že veze, to mě nebere
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě jo, mám rád svižné poježdění. I když uznávám, že rychlíky na Budějovice přes Příbram, jsou zase druhý extrém "soupravy" (o dvou vozech).

Třeba tě to přejde, až ti přijdou nadat
Na to jsem právě už zvyklý. Vyšel bych ze cviku...
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4058
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:Vzduch vypnout rozvaděč, zavřít vzduch do brzdového válce. Tečka to je celý. Pak zapnout baterku, naházet a jezdit. Ano a tím to skončí...zastav jak můžeš, to v rámci úspor brzdíte klikou?
Ale máš pravdu, je to tak všechny léta. Je pravda že šílenosti typu taška na palivovou páku, koštětem spínat stykač buzení (nebo ho rovnou podložit) bych už moc neprováděl...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4306
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No t´jo to je ten jediným správným zácvikem deformovanej náhled, ale je to tak. Víc tam osoba poučená nemá co dělat, že jo.

koštětem spínat stykač buzení

Hm na takový primitivnosti nepotrpím, jsem puntíčkář. Proto jsem takle jel a měl jsem vytažený dráty od BG a + pólu a z pultu navíc přepínač a kostku ze spřáhla a BG jsem v pohodě takto spínal ručně

A nebo takové krokování pneumotoru na 121 na pakeťák světel nebo deset metrů šňůry ze stanoviště 742 k hřebenové tyče ala opratě. Jenže tohle prostě není povinné.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7446
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak nevím, proč bych měl vědět, jaké jsou tam ventily a pod. Já ho mám obsluhovat a ne rozebírat a opravovat.
To po tobě nikdo nechce, ale vědět, která zpětná záklopka a který kohout je k čemu se ti hodí. Třeba když ty tam zamrzne kondenzát a ty máš šanci to poklepem, nebo obejitím, nebo opatrným zahřátím, odstranit.

nápověda: 14klíč, kolíček a gumička
U 121 dlouhej provázek. , u x6x a 471 také dobrá věc WD40.

4 vagonky osobáku ani mašinak neví, že veze
Při rozjezdech a bržděních 0 - 140 - 0 by ses divil, nemluvě o současném počasí. Ale chápu, že to nemůžeš vědět, natož porovnat.

Ano a tím to skončí...zastav jak můžeš, to v rámci úspor brzdíte klikou?
U nich je možný všechno. Když se ten Fýra rozkecá, to se člověk dozví věcí.....

koštětem spínat stykač buzení (nebo ho rovnou podložit) bych už moc neprováděl...
Ale G2 smetáčkem by snad šlo, ne?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale G2 smetáčkem by snad šlo, ne?

Jo to je možná ještě nebezpečnější.
Když přijde takovej machr a nestartuje mu to, protože slepenej linkáč...
Samozřejmě bez vzduchu a směr otočený do dílny, takže krásná jízda na baterky bez možnosti zastavení
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4308
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nápověda: 14klíč, kolíček a gumička

To je dobrý k čemu? Nějak mi nedochází.



Při rozjezdech a bržděních 0 - 140 - 0 by ses divil, nemluvě o současném počasí. Ale chápu, že to nemůžeš vědět, natož porovnat.


No tenkrát jezdily osobáky jenom 100 pravda. Samozřejmě, že nemůžu porovnat rozjezd se 200tunama a s 2000

Třeba když ty tam zamrzne kondenzát a ty máš šanci to poklepem, nebo obejitím, nebo opatrným zahřátím, odstranit.

Však kohouty říkám, ty fíra může osbluhovat. S tím rozmrazováním kondenzátu fakulama, to je už snad dneska sranda z dob minulých a kuli ekológii už mě nezajímá ani odvodňování, to je věc dílny.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:34:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:primitivnosti nepotrpím, to se snadno řekne, pokud máš ty dráty.
Jenže tohle prostě není povinné. Ano to je pravda, jenže to možná dělá pracovníka od řemeslníka.
Tím jakkoliv nechci nikomu podsouvat, aby něco takového prováděl. Když si nejsem jist co si mohu dovolit, tak raději HR. Pořád je lepší blbě stát, jak špatně jet...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: 14 klíč býval na ruční natažení HV (když vyskočil z ozubu)
Gumička = náhrada pružinky na relé,a vúbec se hodila k kdejakému přidělání čehosi kamsi.
Količek = k podložení relátek, či k přidělání upadlého drátku ke svorce...
V dávných dobách..
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 20:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už si moc nepamatuji, ale asi fakt bylo 5A i B. Ale mě překvapilo, že uvádíš že jsi měl 8A/B ještě před zácviky..
Mám ten dojem, že v Petrově králoství jezdili už i na Sergejích jednomužně. Jak to tam praktikovali se zácvíkem (výcvikem) nových strojvedoucích netuším. Ale že by bez jakékoliv dopravní zkoušky? To už mi připadá moc divoké..


Ono to tak divoké nebylo. Já to v rámci vlastního zájmu o věc dělal trošku jinak.
a) na průmce jsme v rámci provozní praxe dostali povolenku na vstup na mašinu platnou na jeden den. Jemnou úpravou (propálení a podlepení na vhodném místě) jsem z toho vyrobil dokument platný 2 roky : -).
b) na základě tohoto dokumentu jsem vyrobil pro fíru potřebné krytí (měl jsem papír). Nebylo to povolení řídit.
c) neměl jsem problém se dostat za knipl ani na začátku, natož když pak jsem již své lidi znal.
d) v době tohoto mého indiánského zácviku přišlo na stroj i mnoho "cvičnejch" a nebyl nikdy problém, když byl "průmyslovák" přistižen vpravo.
e) když jsem přišel do depa, byla to klasika.
f) dílna (6 měsíců)
g) Měsíc zácvik jako 2 pomocník (v době mého příchodu bylo 9 Sergejů dvoumužných a 3 jednomužné, dále se obsazoval pomocníky 1 čmelák na postrcích a přetazích
h) Zkouška číslo 5 (ta nebyla dělená)
i) práce jako pomocník strojvedoucího
j) po absolvování psychotestů přesun jako kandidát strojvedoucího
k) kurz dieselové trakce
l) zácviky na dieselové trakci (3 měsíce)
m) zákonitá mechanický přenos (odchod na topírenský posun)
n) zkouška 8A (možno na 1. zálohu u depa)
o) zkouška 8B (možno všude)
p) zkouška D3
q) zkouška T 108
r) zákonitá hydraulický přenos
s) kurz elektrická trakce střídavá
t) PND3 Oloví - Kraslice
u) zákonitá elektrický přenos
v) zákonitá elektrická trakce střídavá
w) zkouška D46 - Plzeň - Cheb
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7448
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když přijde takovej machr a nestartuje mu to, protože slepenej linkáč...
Ten machr si samozřejmě takovou blbost, jako linkáč ohlídá. Nesmíš všechny ostatní považovat za pitomce.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7449
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že nemůžu porovnat rozjezd se 200tunama a s 2000
Svezením v zácviku toho tak vyzkoušíš. Než se rozkoukáš už nevíš, o čem to je.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4309
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten machr si samozřejmě takovou blbost, jako linkáč ohlídá

Jo ten co přijel ráno při prezenčce k Tůmovi do dílny si to taky vohlídal
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svezením v zácviku toho tak vyzkoušíš. Než se rozkoukáš už nevíš, o čem to je.

Už jsem ti říkal, že ne jen v zácviku, bez toho, co někdo kdesi u kafe povídá. Na první osobáckou šichtu jsem dokonce nepřišel. Ne, že bych se doma klepal strachy, ale prostě jsem se v jisté části komandžrek nehledal. Až jsem došel na další šichtu, divil jsem se, že jsem na "zatykači", že jsem nepřišel do práce.
Nicméně jakej je rozdíl s rozjezdem s 200 osobníma tunama a 200 nákladníma, nebo lokomotivníma? Pro mě to je prostě jako když mašina nic neveze.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7450
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
No jo. Ať je po tvým. Hádat se s tebou nebudu. Ale vzpomínám si, jak nás s těmi strášlivými zátěžemi opatovic pouštěli do trati, až když bylo vše osobní daleko. Takže pohodička, žádný kvalt. SJŘ hozený za oknem. Naladil jsem svých 75-80 a kochal se. Zastávky a rychlostníky nad 80 mne netankovaly. Děsnej stres. :-)))
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně jakej je rozdíl s rozjezdem s 200 osobníma tunama a 200 nákladníma, nebo lokomotivníma?

Rozdíl je v tom,za jak dlouho těch 200 tun rozjedeš(u nákladu je na to více času).

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7451
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně voe, v postkomunistickým ousteckým depu běžně cpali čerstvý tramvajáky na osobku. Tyhle kydy zkoušej na ty, co neznali poměry v depu, nositeli řádu práce. :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:48:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo:
Ale to von přeci ví. Má na osobácích nalítáno nejmíň třikrát tolik, kolik ty máš na nich nacouváno při návratu z trati. ;-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4311
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na lysecký byly JD hodně volný, to je pravda, stačilo ploužení 80.
Tam byl Os něco jako dnes na 270 Pendolíno. Půl hodiny před se nic nehýbalo
Já nevím proč mluvíš furt o stresu, já bych nedělal něco, co mě strasuje. Pokud vím mluvil jsi o adrenalinu. Mně nedělá problém jet svižněji rychleji. Možná jsem se těch 160 vepředu svezl dřív jak ty. Už při jistých zkouškách na jedněch z prvních úsecích korydoru
A na tom korytu to fakt ani nepřijde. Větší adrenalín byl jet 120 na staré dobré střece leckde
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4312
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 22:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozdíl je v tom,za jak dlouho těch 200 tun rozjedeš(u nákladu je na to více času).


Jéééééééé, takže jaký je rozdíl mezi rozjezdem na mezi adheze s 200tunama a s 2000tunama?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 23:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže jaký je rozdíl mezi rozjezdem na mezi adheze s 200tunama a s 2000tunama?

Žádný..S těma 200 tunama se ale někdy rozjíždíš desetkrát častěji,než s těmi 2000.}
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4313
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 23:11:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.S těma 200 tunama se ale někdy rozjíždíš desetkrát častěji,než s těmi 2000

Ok, uznávám takže máš desetkrát větší praxi v rozjíždění
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7453
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 23:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stres je adrenalin. To nevíš? Já na Pn při ploužení 80kou usínal. To než tohle, to radši pořádný šťouchy se čmelákem. Jako kdysi na Z1 v Dč. "Džony, Džony, z Rozběles volno?"..."Jo Džony, volno." A pak z výtahu "odraz-dobrá". To bylo maso. Nebo se 111 na Lukavci ma 3.záloze. Taky pověstné taháky se 742 na řepnou v Ltm na horním. Jo, to byla práce. Aspoň se něco dělo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7454
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 23:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
I v brzdění, Fýro. I v brzdění. Zaostáváš. Každou další šichtou se jeho náskok navyšuje. ;-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3011
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 23:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Si nepřipadám po dnešní noční, že bych měl klídeček, pohodičku a nic nedělal : - (

Ono dost člověka rozpumpuje těch 6 stahovaček mezi Libní a Uhří (ale výpravčí byli dobří, jel jsem jen na 4 stahovačky), dolu pak na pět (sotva stíhá dobouchávat kompresor, v Libni jsem byl na 6,5 barech), pak odjezd za Regiokrámem, mlha jako kráva, jízda za EN, přejezd Roztoky a teprve pak to šlo. I když jízda bez VZ do bílé zdi, viditelnost zelené tak 100 metrů, u žluté prakticky nic, protože kolem trati je tolik žlutých světel, že víte úplné prdlajs. Ale od Kralup zelená ulice, v Bohušovicích ostré křižování s rychlíkem a bez problémů do Děčína. A napumpovanej adrenalínem sem byl teda dostatečně.
PS pro Drna: výpravčí v Bohušovicích mi zavolal na mašinu GSM-R a požádal o sofort jízdu z Roudnice k němu do stanice, že tam budu křižovat. Tak to se mi stalo poprvé. Již jsem si říkal, že GSM-R je jednosměrné pro volání z mašiny ven. Mimo jiné: v žst. Praha Libeň NENÍ DEFINOVÁNO volání na výpravčího a dispečerské vede na stůl nějakému provoznímu. Tak je to GSM-R puštěné i na východ nebo není?

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 23:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je to GSM-R puštěné i na východ nebo není?
Vyhláškou na Dálném východě zatím nic vydáno nebylo, ale návěsti "Přepněte radiový systém" tady rostou jako po dešti.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7456
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. října 2010 - 23:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.
To má ta mašina taky tak slabý zdroj vzduchu jako 380?
Předevčírem s 975 a bastardem z Lovo až do Hrobců po 1.TK, takže o tři Op přejezdy víc, k tomu z Bohuš na přivolávačku, mlha naprosto stejná. A ve finále pak hodina na trati u vjezdu do Roztok kvůli fialové smrti. :-)
Hele, že bys dal království za zobrazovač návěstí v té mlze? :-))
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3012
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 00:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zobrazovač by se hodil. ale kdybych měl INDŮSI, tak to můžu klidně přehlídnout, protože mě má co zastavit.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3013
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 15. října 2010 - 00:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To má ta mašina taky tak slabý zdroj vzduchu jako 380? To ani ne, ale dlouho naskakuje po stahovačce. Když z Uhři plynule jedu, tak si vem, jak dlouho mám smeták nahoře.
Uhři, odjezd ze 103. koleje, tedy prakticky z Měcholup. Projedu kříž, zvednu smeták, počkám 36 vteřin a jsem skoro u vjezdu v Hostivaři. Pak si stáhnu na odjezdovém zhlaví, nahodím a zvednu smeták asi tak u předvěsti do Malešic. Ta zpravidla mrká, tedy musím si to nabrzdit asi tak na 25 km/h při nájezdu do zhlaví. Dneska jsem nabrzdil na 30 km/h a musel jsem šáhnout na brzdu. Když mě do Malešic nevezmou na čtvrtou, tak musím stahovat dvakrát, což obcházíme tím, že jedeme staženi celou stanicí, kdy vlak zrychluje. Teprve za odjezdovým zhlavím minu poslední kouli a smeták jde nahoru. Kompresor se chytá u předvěsti do Libně, kde se zpravidla staví rovně a křížem jedeš až na odjezdu, takže hned stahovačka na vjezdu, nahodíš a hned stahovačka na odjezdu. A celý to jedeš z kopce, EDB funguje jenom se smetákem na troleji a přídavnou použít nesmíš. Jak s ní brzdíš víc jak 700 metrů, následuje rychlobrzda. Když tohle Němci viděli, byli jak Alenka v říši divů.