K-report
 

Archiv do 21. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 21. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 17. srpna 2010 - 22:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě šlo o to, jaký zvláštní jízdní rozkaz by byl vydán pro návrat vlaku do stanice a jak by byl vjezd zabezpečený...
zakutaleny.banan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.197.103
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 00:16:39    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, chtěl bych se zeptat na jednu věc - v návrhu rozpočtu SFDI na příští rok (http://www.komora.cz/pomahame-vasemu-podnikani/pripominkovani-leg islativy-2/nove-materialy-k-pripominkam-1/nove-materialy-k-pripom inkam/191-10-nazev-rozpocet-statniho-fondu-dopravni-infrastruktur y-na-rok-2011-a-strednedoby-vyhled-t-23-8-2010.aspx) je položka "SŽDC celostátní a reg. dráhy - opravy a údržba" ve výši 7,4 mld Kč, navíc i v střednědobém horizontu 2012 a 2013 každý rok rovněž 7,4 mld Kč.
Délka tratí v ČR je o něco méně než 10000 km, takže to vychází o něco více než třičtvrtě milionu na kilometr...
Zajímalo by mě, co se na těch tratích musí za takové šílené peníze udržovat. Tratě, které používám já, řekl bych žádnou závratnou údržbou neprocházejí, nepočítám-li vysekání náletů jednou za několik let... Díky za odpověď.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 06:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V jednom úředním dokumentu z roku 1945 je uvedena "drezína č. 1924". Tušil by někdo, co by to mohlo být za vozidlo, či kde to zjistit? Předem děkuji.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 10:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

libcha: nic nepotřeboval ,coufnul jak posun
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 10:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že aj podľa českých predpisov by pre to stačilo ústne vyrozumenie a zatlačiť do st. ako posun. Len bolo treba zabezpečiť prvý tlačený vozeň aby mal kto dávať návesti.
Pre ten R , ktorý stál na trati by prípadne mohol byť aj nadiktovaný V rozkaz .
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6978
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 10:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mohol byť aj nadiktovaný V rozkaz
Na Slovensku umožňují předpisy diktovat vlaku "V" rozkaz?
Esicko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.212.40.134
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 12:46:43    Odkaz na tento příspěvek  

Na Slovensku umožňují předpisy diktovat vlaku "V" rozkaz?

Samozrejme. Za podmienky že je zabezpečené nahrávanie hovoru ktorým sa to nadiktovanie rozkazu uskutočňuje.
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 13:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Esicko:
Skutečně se jedná o všeobecný rozkaz? nejedná se náhodou o Pvéčko?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6982
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 13:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

242_216_0:

Asi mají na Slovači akési predpisové čudo.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 14:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn: a proč nemohli mít , když to tam mají napsaný tak to platí
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 14:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn : tu to máš ze Ž1:
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 17:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ospravedlňujem sa , keď som Vás poplietol, zabudol som na rozdiely v dop. predpisoch a nemal so už veľa času .
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6220
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 17:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokomotiva řady 185 Bombardier (např. fy LTE) je stejnosměrná, střídavá nebo vícesystémová? Díky.
Web o veřejné dopravě.
Nelíbí se mi SOR série NB.
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 18:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn. Uživaj si penziu,a nepleť tu ľudí.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 18:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to 21272:

Řada 185 je dvousystémová - primárně na 15kV/16,7Hz (jak se logicky dá čekat, když je pod touto trolejí celé DE, CH, AT, ...), jako druhý systém má 25kV/50Hz pro zajíždění do Francie, Lucemburska a Dánska.

zde je popis celé "rodiny"
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 19:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones : čakal som 3 hodiny, kým niekto z mladých machrov na tú otázku zareaguje ! A nič.
Subrik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 20:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jsem vám zkopíroval,jak se to dělá u nás:
čl.1340 př.D2:Nepředvídaný návrat vlaku z trati je možný pouze na základě uděleného souhlasu
výpravčího stanice, do které se má vlak vrátit. Návrat vlaku z trati (couvání
vlaku) bez souhlasu výpravčího zadní stanice je zakázán.
Návrat vlaku z trati je prováděn jako PMD. Vlak se mění v PMD okamžikem
sepsání rozkazu Pv.
No a zabezpečení vjezdu PMD do stanice je různé,jako posun nebo jako vlak.
(PMD - posun mezi dopravnami)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6983
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 22:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano:

A kde je tam napsáno, že zpravení fíry má být u vjezdového návěstidla provedeno "V" rozkazem? Já to tam nikde nevidím. Asi tu někdo má trochu zmatené pojmy, ne? U nás V rozkaz smí sepsat JEN výpravčí, nebo na jeho příkaz signalista, strážce oddílu, ale ne si ho psát na mašině sám fíra, i kdyby mu byl diktován. Jednoduše proto, že na mašinách V rozkaz nenajdete, ale jsou tam PV příkazy, což je něco zcela jiného. Co se týče mechanizmu jejich vyhotovování.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 22:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk-kn:Ale ja nemám znalosť českých predpisov,preto do toho nevstupujem,len čítam,a ak neviem ,opýtam sa.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6986
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 23:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones:

To já se snad taky zeptal, ale nějak mi to nejste schopni vysvětlit a hlavně doložit. Ten canc ze Ž1 je moc vágní. Nepíše se tam nic o způsobu (provedení) toho zpravení. Tohle by asi při zkouškách neobstálo. Bude na to jistě o dost odstavců více. Akorát asi v jiných předpisech ŽSR.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 23:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn: na Slovensku jiný předpis není.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6988
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 23:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli ne, tak mi řekni, jakým rozkazem se tam tedy zpravuje vlak na trati (obdoba našeho PV)?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 00:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 6983: při velmi zběžném přečtení slovenského Ž1 jsem kupodivu zjistila, že Pv v tomto předpise vůbec není. Takže pokud jsem to správně pochopila, v případě nutnosti jet kolem porouchaného návěstidla, fíra nic nepíše, dovolí se mu vjezd telefonicky, nebo radiotelefonicky (je-li zaznamenáváno), nebo doručeným V-rozkazem (není-li zaznamenáváno)v souladu s čl.18,jak píše Parmezano.
Nicméně je velmi, velmi zajímavý (a pro slovenského fíru velmi dobrý) čl. 106, který cituji:

106. Ak pre poruchu alebo z inej príčiny nemožno prestaviť hlavné návestidlo na návesť dovoľujúcu jazdu, dovoľuje sa jazda vlaku privolávacou návesťou, písomným rozkazom (V, prípadne Z), telefonicky alebo rádiotelefonicky.
Jazdu vlaku podľa predchádzajúceho odseku smie výpravca (strážnik oddielu) dovoliť až po overení poruchového stavu zabezpečovacieho zariadenia (podľa ustanovení predpisov pre obsluhu zabezpečovacieho zariadenia), alebo ak dovoľuje jazdu vlaku (PMD) v súlade s týmto predpisom.
Jazda vlaku smie byť dovolená len do voľného oddielu. Ak nie je možné zistiť voľnosť oddielu, smie výpravca dovoliť jazdu vlaku len ak nariadi vodičovi písomným rozkazom, pokračovať v jazde za dodržania podmienok jazdy podľa rozhľadu.
No, myslím, že máte slovenským kolegům v tomto ohledu co závidět. To jen v Česku budete jezdit čím dál tím více podle rozhledových poměrů a jak tady i čtu, časem snad i ve sledu za sebou do stanice na návěst "Vjezd na obsazenou". Dobře si to na sebe šijete a vůbec neprotestujete.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2903
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 00:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Haan: správný postřeh: Dopravce není na Slovensku od toho, aby řešil problémy provozovatele dráhy. Proto Přivolávačka není jízda dle rozhledových poměrů. Ale stejně jsem si na to na Slovensku nezvykl.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6989
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 01:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře si to na sebe šijete a vůbec neprotestujete

My si to šijeme? To myslíte vážně?
Neprotestujeme? Vy jste snad ve spojení s vedením FS, nebo její předpisovou komisí? Připomínkováno ze strany FS to již bylo docela důrazně, nemohu za to, že to tu s vámi prezídium neprobíralo, ani, že na to připomínkování nebere tvůrce té zvrhlosti ohled. Máme kvůli tomu stávkovat?

Tuto vaši větu beru jako mírnou provokaci, paní Haan.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 07:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones : mám české D1 D2 a iné. Ale ako som už napísal,nemal som času zisťovať podrobnosti a rozdiely .
Pv je zrušené. Okrem toho Ž 1 obsahuje návestné a dopravné predpisy , D3 a iné v jednom. Pre prac. ŽSR aj z V 15 výňatok . Cargo a ZSSK V 15 používa naďalej.


(Příspěvek byl editován uživatelem rk_kn..)
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 09:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn. : Ak aj po 20 rokoch na rušni som mladý macher,tak ďakujem za kompliment.(myslím mladý

Ž1 je predpis"Pravidla železničnej prevádzky" a nie je súhrn predpisov. Dop. Náv. pred. aj D3 a iné sú zrušené viď čl. 4 Ž1.Časť BrzdyŽ1 je základ Cargo aj ZSSK majú podrobnejšie(prísnejšie od Ž 1)predpisy.

Drn:
Podľa opatreni ZSSK musím každé radiotelefonicke rozkazy zapísať na Správu o zostave vlaku,číslo tel.záznamnika a meno výpravcu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6992
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 09:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn:

Máte tedy rozumné velení. To se mi líbí. Jen u nás se jde stále tou starou debilní cestou, kdy se většina článků směruje proti výpravčím nebo strojvedoucím. Ale na to je třeba osvíceného vedení tvořitele předpisů a ani odbory v tom nenaděljí nic moc. Mohou jen držkovat.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6993
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 09:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na Správu o zostave vlaku,číslo tel.záznamnika a meno výpravcu.

Počkej, kolego, to chceš říct, že to sepisujete na ty "účtenky z Globusu", které dostáváte stejně jako my? Komplet doklady od vlaku ve vašem provedení mám možnost vidět, když ráno vezu Excelsior do Chebu a je to tatáž nudle, jako u nás, a navíc zezadu máte často natištěné nějaké poučení pro cestující, jehož smysl mi na tomto dokladu uniká.
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 09:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak,na tie .

Napr."Vchod 440 do stan. Kysak dovolený.Tel.zaz.156.Horský."

Ešte k poučeniu na zadnej strane,Naše vlakové čaty nam tieto dokumenty tlačia z Pop-ky a sú na cestovných listkoch.

(Příspěvek byl editován uživatelem jones.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6994
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 09:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones:

Aha, takže jen konkrétní znění k dané věci. Žádné "proškrtněte odsek 2, 3, 4, do poznámek napište.......". A jsou na to nutné nějaké povinné formulace, nebo to může být volnou formou?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 09:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Drne, velmi správně jste mě pochopil-ano-je to z mé strany provokace, ale nikoliv ke stávce, provokace k neustálému a vytrvalému připomínkování a kritice toho, co vás strojvedoucí vede pomalu a jistě do čím dál rizikovějších situací, podávání námětů ke změnám a minimalizování stavů, kdy budete jezdit podle rozhledu či nedejbože na obsazenou ve sledu za sebou. Vy si jistě umíte představit, jak za takovýmto vláčkem pojedete do stanice, a někdo v tom předchozím strhne záchranku, nebo spadne VZ atd. To budete mít co dělat. Ale doufám, že tuto možnost nikdo předpisově nedopustí a při "Vjezdu na obsazenou" bude předpisově dáno, že se bude smět postavit pro další vlak až v okamžiku, kdy první vlak na koleji již stojí - takže žádné sledy při vjezdu na obsazenou. Nicméně jsem reagovala na úvahy zde diskutujících a vyčkávala, zda někdo proti tomu nezareaguje dříve - a ono nic.
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 09:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stručne a presne. Ale všetko,za čo by Si mohol dostať prokurátora.To isté,čo je v tel. denníku u diktujúceho výpravcu.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 11:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones : záleží na tom ako to formuluješ. Áno predpisy ako také , ktoré sú vymenované , sú zrušené. Ja to viem a nemusíš mi to pripomínať. Ale Ž 1 musia na miesto tých zrušených predsa len riešiť tie záležitosti, ktorých sa zrušené predpisy týkali. To sa nezrušilo, ani riad. prevádzky na tratiach so zjednodušenou dopravou. A novo musia riešiť , aspoň rámcovo aj DOT. a podobne. A ten obsah musí obsahovať ten nový.
Ináč V 15 poznám, zo všetkých variant, ktoré boli v platnosti som robil preskúšanie, podľa nich som musel postupovať. Však aj som tvrdil, že v Ž 1 je len výňatok pre dop. pracovníkov.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 11:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdy budete jezdit podle rozhledu či nedejbože na obsazenou ve sledu za sebou

Někdo z GŘ se byl projet ve Švajcu po zubačkách ?
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 11:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: očekaval jsem Vaše stanovisko v sekci předpisy ohledně vjezdu na obsazenou. Ja osobně si tohle dovedu dost dobře představit, ovšem za předpokladu že vjezd na obsazenou bude dovolen až v okamžiku, kdy bude vypravči mit jistotu, že "vlak první" bezpečně zastavil. Napřiklad.
Samozřejmě si taky uvědomuju, že cesta do pekel je dlažděna dobrymi umysly...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 11:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

při velmi zběžném přečtení slovenského Ž1 jsem kupodivu zjistila, že Pv v tomto předpise vůbec není
Ano přesně tak Pv vůbec nemají a taky spatřuji slovenský předpis v mnohém lepší.
Namátkou například i skutečnost, že Slováci třeba projetí hlavního návěstidla v poloze stůj z důvody náhlé změny náv. znaku (padáka) nepovažují za MÚ, kdy se vyšetřuje a spisuje jako u blbečků na dvorečku, ale strojvedoucí se spojí s výpravčím, ten řekne ano spadlo, vše v pohodě a a jede se, čau.
Ne jako u nás nedávno to kolegovi výpravčí shodil odjezd sám, protože neměl kontrolu nad přejezdem (jasný, pochopitelný) zastavil, sepsal Pv na přejezd a v další stanici bokem a spisovat jakési protokoly? Jáák a proooč? NO to měli štěstí, že jsem tam nebyl já, protože bych je tam vyfakoval všechny. Co s tím mám já kua, on to shodil měl důvod, tak ať si napí še vyjádření a pod, ne? Co s tím má co fíra a ještě aby ho buzerovali, vlakovou dokumentaci, brzděnku! a pod. on něco porušil nebo co, kua kdesme??
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 11:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a vyčkávala, zda někdo proti tomu nezareaguje dříve - a ono nic

To ne, jak se nesahá na režimku, tak to je FS i další odboroharabůrdí ČD v klidu
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 11:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co s tím má co fíra a ještě aby ho buzerovali, vlakovou dokumentaci, brzděnku! a pod. on něco porušil nebo co, kua kdesme??

To kolegovi,který odjížděl s rychlíkem z Mostu spadlo odj. návěstidlo pod Hněvínem a 50 minut čekal i s cestujícími,než se tam někdo dostal,aby mu udělal detalkoholovou zkoušku a mohl pokračovat.
Fýraďýra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 99.158.160.201
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 11:58:23    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: "protože bych je tam vyfakoval"

Fýra: " jak se nesahá na režimku,"

Režimku ? Co to je ? Horká palice a v ní vyfoukáno.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 12:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: ak tam majú úplnú kontrolu voľnosti trať. koľaje, nemusí toani výpravca ručne dávať na stoj. Obsadí sa pre nejakú poruchu trať. úsek a postavené návestidlo na túto koľaj sám zab. zar. prestaví na stoj. A porucha PZS je detto.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 12:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn dobré v pohodě, já to chápu. Jen nechápu, proč by to měla být MÚ, když je to poruchový stav, samozřejmě když to někomu spadne před čumákem, asi těžko zastaví, ale nechápu, proč by strojvedoucí měl jít k nějakému protokolu, vysvětlovat to, proč by se měla zkoumat dokumentace vlaku a cokoliv od dopravce, který s tím vlastně nemá nic.

Fýraďýra nemusíte nám tu předkládat váš psychologický profil.
Režimka je jistý doklad dominantního dopravce (ten název není z mé hlavy, říkají tomu režijka i režimka) na který se nesmí sahat nebo stávka v zásadě hlav podle vás nevyfoukaných.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 12:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

haan : ono ty " sledy " nejdou postavit, ty vjezdy na obsazenou sou normálně zabezpečeny , a vlaková cesta se musí normálně postavit znovu, tak konzervativní dámu jsem ještě nepotkal
Fýraďýra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 99.158.160.201
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 15:00:11    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra, ty si čobol režimka nebo čehůn režijka ?!
Kuko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 15:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radenie vlakov 2011 - je pravdivé?. To jako fakt?.
Koniec naftových Karôs v Bratislave .
Icq: 556 515 159.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 17:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra : V r. 2003 som končil aktívnu činnosť. A ako si pamätám už vtedy sa " náhla zmena návesti " vplyvom výpadku dodávky elektriny nevyšetrovala, ak samozrejme nenastala nejaká ďaľšia porucha. Len bolo treba napísať dôvod pre použitie Pn a p. Na mojom pracovisku sa to stávalo veľmi často, najmä v období búrok a daˇžďov, ako je počasie aj teraz. Mali sme veľmi nekvalitnú a nestabilnú energ. sieť. V tomto s Tebou súhlasím vo všetkom.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3488
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 19:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuko: stačí se podívat, kdo spravuje ony slavné stránky...

Řazení na těch stránkách bych věřil až tehdy, když bude okopírovaný odjinud...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6997
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 22:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to je FS i další odboroharabůrdí ČD v klidu

Myslíš, že jakýkoliv subjekt, než ČD a.s. nebo FS nemůže podat návrhy na změnu přiblblého předpisu SŽDC? Ukažte, co umíte, místo pind na káčku. Máte stejnou možnost, jako ČD a.s., nebo FS.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6998
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 22:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dobré v pohodě, já to chápu. Jen nechápu, proč by to měla být MÚ, když je to poruchový stav, samozřejmě když to někomu spadne před čumákem, asi těžko zastaví, ale nechápu, proč by strojvedoucí měl jít k nějakému protokolu, vysvětlovat to, proč by se měla zkoumat dokumentace vlaku a cokoliv od dopravce, který s tím vlastně nemá nic.

Před časem v Sebuzíně spadl vjezd kolegovi před rychlíkem. Projel o mašinu a dva vozy. Bez následků. Výpravčí, takovej ten souchotinář s rameny jak sešlapaný rýč, kolegovi oznámil, že se nic neděje, že byl výpadek napájení a že může jet dál. Kolega to vzal na vědomí, ujistil ho, že to nebude psát do hlášení po směně, jel a když končil na blafárně, zvoní mu najednou služebák a jakýsi RIBŽD mu do telefonu nasraně říká: "Jaktože jste klidně odjel od nehody kategorie C8?!"

On to totiž ten výpravčí posléze ohlásil. A kolega měl namále. Prošlo mu to jen o fous.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 23:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086-1130: očekaval jsem Vaše stanovisko v sekci předpisy ohledně vjezdu na obsazenou - ano, omlouvám se za reakci ve špatném vlákně.
Ja osobně si tohle dovedu dost dobře představit, ovšem za předpokladu že vjezd na obsazenou bude dovolen až v okamžiku, kdy bude vypravči mit jistotu, že "vlak první" bezpečně zastavil. Napřiklad.
Souhlas. Ano a jedině tak a žádný níže uvažovaný sled !

Sleď 16. srpna 2010 17:15:20-vlákno předpisy:
To už by bylo se mohlo jezdit sledu podle rozhledových podmínek :-), ale jsme zastánce takových zlepšováků pro fajnšmekry (pro zběhlé výpravčí)ale využil bych to jen v krajních případech, moc by se mi to nezamlouvalo, kdyby to mělo být pravidlem. Předpokládám, že by to kontrola dopravy zatrhla (možná i federace strojvedoucích) a důvodu by se asi našlo více. Minimálně, že by si strojvedoucí mohli na to zvyknout a nedávali by si pozor.


Fýra 3938: To ne, jak se nesahá na režimku, tak to je FS i další odboroharabůrdí ČD v klidu.
Co jste si zvolili, to tam máte

Parmezano 605: ...ono ty " sledy " nejdou postavit, ty vjezdy na obsazenou sou normálně zabezpečeny , a vlaková cesta se musí normálně postavit znovu...
Děkuji za osvětlení, myslím, že bude záležet hlavně na tom, jak si kdo poručí zřídit kolejové obvody, kde a v jaké vzdálenosti od vjezdového, či cestového návěstidla bude umístěn izolák, který když první vlak uvolní, tak bude možno postavit novou vlakovou cestu pro druhý vlak na tutéž kolej, kde ještě nezastavil první vlak. Předpokládám dobře, že to bude uvolnění KO mezi vjezdem a krajní výhybkou, aby bylo možno postavit pro druhý vlak? Takže ty „sledy“ by v některých případech zab.zař. i umožňovalo.

...tak konzervativní dámu jsem ještě nepotkal.
Proč myslíte, že jsem konzervativní? A že jste takovou „dámu“ ještě nepotkal? O nic jste nepřišel, dáma jsem nikdy nebyla, nikdy jsem ji ze sebe nedělala. Mě v mém pracovním životě vychovali chytří, ostří, hubatí strojvedoucí. A kdo chtěl s vlky býti, musel s nimi výti, což ráda dělám dodnes. Myslím, že jen proto, že jste slušný, jste nepoužil jiného-horšího výrazu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7000
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 23:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jste si zvolili, to tam máte
Pan Fýra žádné zástupce nevolí, ten nikdy nebyl členem FS, FS opovrhuje, protože FS všechno vždy dělá špatně.

Je mi blivno, jak se tu najednou všichni snaží házet vinu za špatné předpisy na zástupce strojvůdců. Oni na kolejích ČR jezdí jen fírové organizovaní v FS? Je to už trochu trapné klišé, vážení. Ale poslužte si, já už se z toho neosypávám, myslím si o vás své.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3910
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 07:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:A kolega měl namále. Ale prd měl namále. Výpravčímu MÚ ohlásil, ten je pro něj zas jediný který ho může poslat dál. Pokud neudělal to co měl (výpravka), tak to kolegovi může být úplně jedno. Už jsme měli něco podobného a fíra je vždy bez viny.
Jediné za coho mohli zprcnout je, že nenapsal hlášení o mimořádnosti.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 10:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn Exd nikdy nebyli ti, za kterýma by někdo chodil, tak jako za FS, aby se vyjádřili k tomu a nebo onomu v předpise, co na to říkají. Nám pošlou věstník, stejně jako v případě "cosi a jízda podle rozhledových poměrů" a hotovo. Tak jako nám posílali ještě za "vlády ČD" všelijaké nesmyslnosti a kraviny. Exd je prostě musí splňovat a hotovo, jinak pokuty, hrozby odebrání licence a pod.
FS furt cosi řešila, tak ať řeší i ježdění na klacek na obsazenou. Mně je to abych pravdu řekl fuk, přizpůsobím se, jako vždycky.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 11:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč se musíme neustále přizpůsobovat? Mě osobně příjde, že jsou ty předpisy čím dál víc nesrozumitelné a chaotické. V předpisech jsou věci co se muže stát jednou za xx let nebo co se vyskytují v jedné stanici, na jedné koleji. Nebylo by jednodušší místo těchto ptákovin udělat předpisy srozumitelné, jednoduché a jen se základními věcmi? Na víc, jak se mám rozhodovat během několika vteřin, když pak vyšetřováci na to mají několik měsíců....
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 12:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin když budete chtít jezdit na ŽSR, musíte se přizpůsobit předpisům ŽSR, když ÖBB, tak ÖBB, od tvorby předpisů jsou tam študovaní enteligenti, tak ať se staraj.
Kdyby se někdo zeptal, jaký na to mám názor před tím, než to přijde jako hotová věc, tak mu názor sdělím. V opačném případě je to zbytečné a psát někde, že se mi to a to nelíbí, považuju za ztrátu času. Já se podle toho zařídím a když na obsazenou, tak pojedu prostě opravdu tak, abych stačil zastavit i před hlemejžděm na kolejnici.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 12:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fýra: Já pouze vyjadřuji nesouhlas, to že mi nic jiného nezbude je jasné. Budu se muset podle toho pamfletu přizpůsobit, ale jak říkáš, klidně pojedu 5 kilometrovou rychlostí. Stejně tak jako na přivolávačku.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://corllin.rajce.idnes.cz
ICQ:349 415 692
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3969
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 14:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: Předpokládám dobře, že to bude uvolnění KO mezi vjezdem a krajní výhybkou, aby bylo možno postavit pro druhý vlak? Takže ty „sledy“ by v některých případech zab.zař. i umožňovalo.

Předpokládáte špatně. Pro rozsvícení návěsti Jízda podle rozhledových poměrů musí být splněny všechny podmínky pro vlakovou cestu na normální volnoznak kromě jediné, jíž je volnost cílové koleje. Čili stručně řečeno až po uvolnění posledního výhybkového useku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7002
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 00:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Exd nikdy nebyli ti, za kterýma by někdo chodil, tak jako za FS, aby se vyjádřili k tomu a nebo onomu v předpise, co na to říkají.

A kde jsi slyšel, že za naší předpisovou komisí někdo chodí, nebo že za ní chodí se vším?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 09:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, takzvaného padáka, kdy dojde k projetí návěstidla s "jahůdkou", jsem konzultoval s kamarádem od DI. Došli jsme k názoru, že nejlepší bude, když fíra řekne, že dál nepojede, neboť je vlivem MU rozrušen natolik, že se necítí být schopen pokračovat v jízdě. Takový příklad. Došlo u EC k projetí náv. někde v Koštěnicích. Padák, samozřejmě. Vlak zastavil čelem na širé trati. Čekalo se, než tam dojde výpravka s detalcolem. Co kdyby fíra bumbal, že? (Proto asi došlo k padáku?!). Zdali si dal fouknout sám sobě, to by mě zajímalo. Nebo jej někdo s trubičkou navštívil? Zkouška negativní, jedeme dále. V Pardubicích se čekalo, až se dostaví vyšetřovatel ze stanice. Samozřejmě dal fírovi foukačku. Se zpožděním se jelo dále. Ale jen do Kolína. Tam čekal pracovník DI. Vyšetřoval, třetí foukačka fírovi. Zpoždění již značné. Proto, fouknu a končím službu! A teď mně můžete fouknout zase vy. Nemusíme se obávat, že bychom byli posláni někam na vyšetření. Takové právo hned tak někdo nemá, ani důvod. Když totiž oznámí zaměstnanec, že se mu udělalo nevolno, a z brnkačky na nervy se to stane velmi snadno, nemůže jej nikdo nutit, aby pokračoval ve službě. Myslím, že bychom se neměli nechat buzerovat výše popsaným způsobem. Protože v případě padáků to nic jiného než buzerace není. Zdraví Vás Podroužek.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 10:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek:
O projetí padáku se jedná už pěkně dlouho, aby byl uznán jako klasická porucha zab.zař a né jako nehoda.Jenže některé hlavy na nejmenovaných postech si sedí na vedení a vůbec o tom nechtějí slyšet.Je strašně težké vymyslet hloupost, ale ještě těžší se jí vzdát.O tom to asi je.