K-report
 

Archiv do 24. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 24. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5876
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 13:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele, T.H., co žlučníček? Dobrý? Vy se tu bijete za RaJčuru, jako by vás (RTT) už fůzoval :-D. Nebo snad s těmi jeho Desírami jezdí to vaše Desíro? ;-)
P.S. Kdy se vrátíte na DF ČD? Už se tam někdo tuhle ptal, kam zmizel ten uražený chlapeček. :-)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
žlutý zázrak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.102.112
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 13:39:13    Odkaz na tento příspěvek  

a je zajímavé že nikomu nevadí ta hodinka sem,hodinka tam,zpožděníčko jak vyšité,být tohle u první jízdy ČD,tak si půlka šotouštva vyklepe prsty na klávesnici...

ono udělat si j.řád jak na autobusech s tím že to na dálnici porušením předpisů dohoním..to asi nebude to pravé na kolejích...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5878
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 13:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jim fakt někdo namazal koleje. Nebo ta autogramiáda? Mluvíte o hodinových zpožděních? Jak je to možné? Nebude to třeba tím, že mu ty JŘ zkreslil nějaký idiot neznající místní poměry a způsob řízení provozu dle D3?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
JF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.106.73
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:00:55    Odkaz na tento příspěvek  

Použitý jízdní řád má podobné jízdní doby jako vlaky z dob pravidelného provozu. Řekl bych tedy, že zpoždění bude kvůli té autogramiádě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5879
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď by mě fakt zajímalo vysvětlení T.H. a žlutého spolku. Podle informace z ústř. st. Děčín byl jediný žlutý vlak včas ten první v 9. Pak už od 40min zpoždění výše. Jedna z neodolatelných skvostně bezporuchových souprav stojí už přes hodinu na Děč. Západu neschopná pohybu. To by se věru jediným správným dopravcům stávat nemělo.

Otázka pro T.H.: Autorizovaný servisák vod zýmencu už je na cestě? ;-)

To by mne fakt zajímalo, kde se stala chyba.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5880
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jo, autogramiáda za to může, ale to byla tak mohutná, že se z ní sesypalo i to skvělé bezporuchové desíro? ;-)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak za zpoždění může SŽDC, Jančurovci se nemohli dostat k drážnímu telefonu. A zpoždění nepřispívá ani nadměrný výskyt šotoušstva. Tím bych na onu skupinu spoluobčanů rád apeloval, aby svou účast na akcích Žlutého ďábla zodpovědně plánovali.
Čerpáno ze zpráv Českého rozhlasu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
JF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.106.73
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:19:21    Odkaz na tento příspěvek  

Asi to tak bude:-).
Jízdní řád má konkurence na svém serveru. Můžete posoudit, jak je (ne)reálnej.
http://www.zelpage.cz/attachments/regiojet_krupka_jr.pdf
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5881
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem říkal, může za to zase Dráha. :-) A kdo rozbil to desíro? Nebo tam čeká, až spojaři SA natáhnou náhradní linku? :-D
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ty jsi klasický závistivý českodrážní modropryžník.

Atmák: Fakt nechápu, proč má T.H. si na Tobě potřebu zvyšovat patrně velmi nízký stupeň sebevědomí. Kdysi jsem do něj kvůli jeho aroganci a nadutosti šťouchnul a T.H. z toho měl téměř duševní újmu. Bylo to zhruba asi tak, jako kdybych píchnul špendlíčkem do pouťového balónku. Obrazně řečeno: Létal ze strany na stranu, zuřil a našli se tací, kteří jeho aroganci a nadutost obhajovali jeho výtečnými odbornými znalostmi (což nepopírám). Ale obhajovat vysokými odbornými znalostmi charakterovou vadu? To tu ještě nebylo.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Traťový telefon na kozině není zrovna z nejlepších, klíče od dopraven taky moc nefungují. O zbytku nemohu diskutovat, já tam dnes nebyl.
Loni v létě jsme to načas taky neujeli a to hlavně z výše popsaných důvodů. Nahoru jsme měli tuším 10 minut, zpět 4 minuty (jeli jsme do Telnice). Otázkou je, kolik přejezdů je od Telnice vypnutých a jaký to má vliv na jízdní dobu.
Dále i Desiro se může zneschopnit, nezapomínejme, že je to zde technika nová a všichni se s tím musí naučit zacházet. Až na mě vystartuje Drn, že to by se u nich nestalo, tak jenom připomenutí: každý se musel naučit a bohužel se nejlépe učí chybami a následným předáváním zkušeností.
Upozorňuji znova, že jsem tam dnes nebyl a ani nikdo se mnou nekonzultoval, takže to mohlo být klidně úplně jinak.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5883
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemám proč startovat. Jen bych rád zdůraznil, že po tom, jak si žloutenkář vytíral hubu mimojiné neustále zpožděnými starými a poruchovými vlaky ČD, bych čekal, že nám to tedy ukáže, jak se to má dělat. A ona je z toho taková blamáž. O amatérismu svědčí i to, že cca 6-8 Op přejezdů nezapočítají do stavby SJŘ. Říkej si Petře co chceš, ale je to ostuda.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5884
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brambor:
Modropryžník jistě jsem. Ale nechápu, co bych měl žloutenkářům závidět. Snad ne to zpoždění a amatérismus. Šití horkou jehlou. Prostě žlutá bublina praskla. Žádný žlutý zázrak se nekoná.
ČD by teď měly vyvěsit transparent: "Radime, děkujeme."
:-D
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, co RJ udělal špatně? Můžeš to sem napsat? A co udělala SŽDC špatně? - minimálně to, že má provozuschopnou traťv dezolátním stavu, včetně telekomunikačního zařízení pro zabezpečení jízdy vlaku. Tak si nech ty pindy - Dráha (SŽDC) za to zpoždění může minimálně z části.
Místo svých pocitů radši piš fakta, to bude užitečnější.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Wokodobe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta trať je snad pro všechny zdevastovaná stejně, ne? Se prostě jen ukázalo, že na křídovém papíře se jezdí trochu jinak než v reálu.
A že zatímco ČD to prý nezvládají, tak RJ si s tím poradí.

Proč si má někdo myslet, že výluky, nehody a úklid souprav nedopadnou v jeho podání podobně?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drnečku, jízdní řád je postaven na běžný provoz. Dalo se předpokládat, že první den díky obrovskému zájmu cestujících bude nějaký zádrhel. RJ by se dalo vyčíst asi to, že neudělali speciální jízdní řád pro první den, který by s návalem cestujících a mimořádnostmi počítal.

Ale tvrdit o něčem díky výše popsanému (plus komentář od P.Š.) cosi o amatérismu, chce krom notné dávky závisti také velkou dávku blbosti.

Amatérismu v podání ČD si užívám celkem často a pokud by někde ČD zahajovaly provoz s novými vozidly, navíc to mediálně prezentovaly a došlo nejen díky návalu cestujících k nějakým mimořádnostem, tak bych neměl důvod jim to neodpustit. Jak se říká, skutečný dlouhodobý provoz teprve ukáže, jak RJ uspěje.

Jen tak mimochodem, pokud se někdo opírá do Desira, tak jsem si nevšiml, že by cokoliv, co je v regionální dopravě u ČD provozováno, dosahovalo patřičné spolehlivosti. Namátkou mohu jmenovat řadu 471, která i po deseti letech trpí vadami, které měly být odstraněny již u prototypů, o slavných strojích 843 ani memluvě. Mám pokračovat dál? 814, 814.2,.........
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5886
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co bych to hodnotil, kde je chyba? Podstatný je výsledek. A ten je fakt. A ty mne přestaň umravňovat. Taťko ti neříkám.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, synáčku.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Q: co RJ udělal špatně?

No co asi - JŘ. Obraty 5 minut mohl vymyslet jen *censored*. Jak už někdo psal výše, vlak není autobus a nedohoní zpoždění jízdou po dálnici 125 km/h (tzn. o 1/4 vyšší rychlost, než povolená). A taky si mohl ověřit, jak některé věci fungují, když tam teď není delší dobu pravidelný provoz. Oproti běžnému spolku, který zajišťuje na částečně provozovaných tratích občas nějakou zvláštní jízdu, je to dost amatérismus. Ovšem jak známe RJ, tak toho pokud možno využije a hodí vše na SŽDC.

Bram: T.H. patří mezi ty, kteří posuzují pisatele podle nicku a obrázku pod ním, ostatní věci jsou mu víceméně ukradené. Však on na to tady brzo dojede..
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5887
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty mě Brambůrku nemůžeš rozhodit. Ani urážkami na dálku. Faktem zůstává, že to žloutenkářům nějak nevyšlo. Já z toho mám radost a hrdě se k tomu hlásím. Je to podmíněná reakce. A já ji nepodmínil.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5888
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brambůrku, kolik jsi zaznamenal neschopností na takových víkendových 471 na U1? Jaké dětské nemoci máš u 471 na mysli? Pouč mne, moc se v tom stroji nevyznám. ;-)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nynější zprávy o nedostupnosti telefonu pomlčely. Zato se opakuje informace o nedostatečné kapacitě vlaků a nově neinformovanost cestování chtivých lidí o zpoždění. Tak bych uvedl své dotazy* ke žlutému cirkusu:
1) proč dopravce neposílí soupravy?
2) proč dopravce neinformuje přítomné obecenstvo o zpoždění?
*) Podobnost s dotazy odpůrců jednoho oblíbeného železničního dopravce v oboru osobní dopravy je čistě náhodná.

skutečný dlouhodobý provoz teprve ukáže, jak RJ uspěje.
Optimisto!!!

PS: Nenechte cloumat prchlivost svými majestáty.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jizdni rad dela SZDC. Nevyjeli jsme ho ani my a to jsme meli mene lidi. Jinak vcera a predevcirem jezdili v pohode. Takze bych to hodnotil jako ne prave trat v azuru a mozna nezkusenost s ovladanim pro ceske strojvedouci nezvyklych vozidel. Pripominam podobne kauzy 680, 714, 814, 843. A zadne z techto vozidel nezacinalo na neprovozovane trati, kde se potize mohou scitat.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 16:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14 nebo 15tého dubna odpoledne nejel jeden vlak se spolehlivou 471 na 011 do Prahy a také jsem to sem nedával. Na zastávce nikdo nic nehlásil, pragotron po tmě, i když u dalšího vlaku se normálně rozsvítil. Prostě stát se může všechno. Na zastávce jsme si pěkně počkali 35minut.
Takže si Drne myslím, že i tvůj zaměstnavatel nemá zdaleka čistý štít i když se holedbá jak mu jde o zákazníky atd. Tak nechápu proč tak prskáš.
Martin
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 16:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už opravdu nechápu, kde se bere v lidech ta nenávist vůči někomu, kdo začíná dělat něco trochu jinak než ostatní... Bojíte se o práci? Bojíte se, že ten přezaměstnanej moloch jednou řekne, že už vás nemůže platit? Je třeba si dělat škodolibou raodst z jednoho zpoždění mimořádného reklamního vlaku, když dnes a denně jsou zpožďovány desítky souprav ČD?
Ještě něco nakonec o přístupu těch správných, modrých příslušníků ČSD: V pátek jsem jel z Brna na Jihlavu ve 13.39. Ještě v 45 tam nestál vlak, ale rozhlas už vyzýval k ukončení nástupu. Všeobecné veselí a rezignovanost nad poměry rozťal agresivní průvodčí, nebo jak se to teď jmenuje, který pravil: " Co tam lezete vy pitomci,( doslova )když vám k tomu ještě nikdo nedal pokyn...". To už jsem měl dost a jestli je nějaká spravedlnost a rudo oranžoví hejtmani potáhnou na smetiště dějin, těším se na 1. soukromou společnost, která to vezme po těchto dobrácích. Ať je to Jančura, nebo kdokoliv jiný. Nečekám zázraky a jízdy bez zpoždění, ale trochu jiný přístup k práci a k lidem. Chápu, že ne všichni tohle pochopí.
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 18:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že nemám rád žluťáky je všeobecně známo. Ještě víc nemohu vystát ČernouDíru.
A tak k dnešku: nebyl jsem tam, ale fotky už mám v compu od kamaráda. A řekl bych, že SmaŽkyDoCela se postarali o to zpoždění zcela úmyslně. Ani tyhle lemplové nemohou potřebovat, aby je konečně někdo donutil dodržet podmínky smlouvy o použití dopravní cesty.

Ad Drn:
Co federante: jak zkousneš cizí fýry na české trati? Čím víc nezávislých dopravců přijde, tím dřív odborově organizované půjdou do na pracák. A už aby to bylo!
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 18:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Jiří Schmidt mění výpověď! Tentokrát je na vině zpoždění Žlutých snů špatný stav výměn na trati, což prý neumožňuje křižování (dvou spřažených Desir). To jim nikdo neřekl o zastaveném provozu na této trati? Osobně čekám ještě narážku na jednokolejnou trať, u níž není možno předjíždění.

Já už opravdu nechápu, kde se bere v lidech ta nenávist vůči někomu, kdo začíná dělat něco trochu jinak než ostatní... Bojíte se o práci? Bojíte se, že ten přezaměstnanej moloch jednou řekne, že už vás nemůže platit? Je třeba si dělat škodolibou radost z jednoho zpoždění mimořádného reklamního vlaku, když dnes a denně jsou zpožďovány desítky souprav ČD?

To víte, je zde jeden znalec železnice se dvěma zaměstnanci, jež prý zvládne na nynější infrastruktuře jezdit bez zpoždění. Bohužel už při první akci se ukazuje, že toho není schopen. A na rozdíl od ČD dosahuje zpoždění u sta procent svých vlaků. Drnovým narážkám se vůbec nedivím. Když dlouhodobě sleduje extempore Žlutého ďábla a telecí názory zdejšího šotoušstva. Výživné bývají zejména ty, které dokáží dvě hodiny po ukončené mimořádnosti poradit, jak se to mělo řešit, kde bylo třeba přidat vozy a dotazy proč jinde jedou poprázdnu. No a tady má jedinečnou příležitost bavit se z druhé strany. Ostatně tak, jak to činí většina z vás. Tak nám železničářům neberte to potěšení.

Boblick promluvil. Ámen. Tím jediným znalcem dráhy se Vás nechci dotknout, já na Vás úplně zapomněl. Víckrát už to neudělám, slibuji.

jak zkousneš cizí fýry na české trati?
Dodejte jejich fotky a můžeme začít debatu o "cizosti" strojvedoucích. Ostatně Fýra je jen jeden a jezdí u ODOSu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 19:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus - Nevím zda má cenu vůbec reagovat na ty výlevy.Zdřejmně jsi asi zapomenutý demagogický jezuia s nějakým divným komplexem.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 19:49:00    Odkaz na tento příspěvek  

Teda že jste radši nešli s rodinou / přítelkyní / přítelem odpoledne ven, když je tak krásně :-). No ale asi to někteří potřebují...
Drn: no to víte, že jsem se právě vrátil z Neumarku s technikem, úplně nafúzovanej do všeho od R . Škoda jen, že to dle Drnových teorií údajně "neschopné" desiro vzniklo pokusem aspoň něco zachránit rozdělením dvousoupravy na dvě, jenže křižování někde v Jílovém provozovatel a operátor obsluhy dráhy zdá se ze začátku nerozdejchali (39634 do Děčína západu včas, odsud +64), takže křižování v Telnici se povedlo až večer (39637 proti 39638) - pro Drna: to už přijel ten technik, že .

No, nepovedlo se to dnes vůbec. Žlučníčci můžou radostně plesat, ostatní se můžou zamyslet proč, tady k tomu mají podklady:

39630
Děčín hl.n. 09:00 0 min
Děčín hl.n.záp.n. 09:02 0 min 09:04 0 min
Jílové u Děčína 09:22 4 min 09:25 5 min
Telnice 09:48 10 min 09:50 10 min
Krupka 10:10 15 min

39631
Krupka 10:32 32 min
Telnice 10:51 36 min 10:53 36 min
Jílové u Děčína 11:15 40 min 11:16 39 min
Děčín hl.n.záp.n. 11:32 42 min 11:35 43 min
Děčín hl.n. 11:39 44 min

39632
Děčín hl.n. 11:48 48 min
Děčín hl.n.záp.n. 11:50 48 min 11:52 48 min
Jílové u Děčína 12:11 53 min K3 12:13 53 min
Telnice 12:35 57 min 12:37 57 min
Krupka 12:57 62 min

39633
Krupka 13:02 62 min
Telnice 13:21 66 min 13:23 66 min
Jílové u Děčína 13:44 69 min 13:45 68 min
Děčín hl.n.záp.n. 14:04 74 min 14:08 76 min
Děčín hl.n. 14:09 74 min

39634
Děčín hl.n. 13:01 1 min
Děčín hl.n.záp.n. 13:02 0 min 14:06 62 min
Jílové u Děčína 14:22 64 min 14:24 64 min
Telnice 14:47 69 min 14:49 69 min
Krupka 15:08 73 min
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5890
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 19:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co federante: jak zkousneš cizí fýry na české trati? Čím víc nezávislých dopravců přijde, tím dřív odborově organizované půjdou do na pracák. A už aby to bylo!

Nervičky pracují, prasátko smradlavé, neupravené?

O mne se neboj, trubi, já se neztratím.

Němec můj důvod k mým rekacím popsal zcela přesně. Nebýt té vymezovací oflusávací kampaně toho žlutého železničního amatéra, ani bych si nevšiml, že někde jezdí nějakou šaškárnu.

Škoda, že nedokáže ukázat, jak se správně dělá železniční doprava ani na trati, kde mu nikdo nepřekáží, kde jezdí sám.

Kdyby měl ve svých řadách krom bílých límečku aspoň jednoho provozního nádražníka, třeba by mu poradil, aby si šel raději funkčnost vexlí přezkoušet. když jsme jezdili v Lovo parní jízdy do Třebívlic, taky jsme si zajeli v dopravním klidu autem do Třebenic, kde jsme museli ten den křižovat s pravidelnými osobáčky. Vzali jsme auto, půjčili si náhradní klíče od vexlí, škrabku, pajcr, štětku, kladivo a mazivo a pěkně si ty vexle den předem rozhýbali. No ale to by musel někdo u Čurů trošku nádražácky myslet. Paroubek na to, zdá se, sám nestačí.

Oni si asi žloutenkáři myslí, že se za jejich peníze všichni přetrhnou a polezou po čtyřech. Přitom sami stále plijí, jak vše drážní, včetně SŽDC je pro ně nepřátelské....a přesto se na ně spolehnou. Ryzí amatérismus.


Pro ty další okřikávače mých reakcí: Nedělám nic jiného, než vy po celý rok. Akorát v opačném gardu. A že vám to vadí, to mně fákt nesejří. Naopak, bavím se vašimi reakcemi.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5891
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 19:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:

No já třeba s přítelem nešel dnes ven, bo od čtvrtka vydejchávám chřipku, a to se nehodí. Vzal bych ale přítele na tu žlutou atrakci.

Hele, ják nerozdejchali? Oni žloutenkáři oznámili cestujícím trasy svých vlaků, aniž by měli zajištěno křižování v celé trati? No to by se ale nejlepšímu křídopapírovému železničáři stávat nemělo, ne?

Typické nezvládnutí situace. Musíte být zdrcen do hloubi vašeho žlučníku. Ale nebojte, na trati dle D2 si jistě povedou žloutenkáři lépe.

Hele, čím to je, že v TV zprávách dnes po SA ani pes neštěkne?

Ale s tím Jílovým mi to fakt nejde do hlavy. V týdnu tam nahoru jel tkaloun deponátů s postrkem, a najednou to tam nejde? Nebo SA mani neumí jen odemknout výhybku?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 19:54:43    Odkaz na tento příspěvek  

39635
Krupka 15:15 75 min
Telnice 15:32 77 min 15:35 78 min
Jílové u Děčína 15:56 81 min 15:58 81 min
Děčín hl.n.záp.n. 16:14 84 min 16:17 85 min
Děčín hl.n. 16:23 ano 88 min

39636
Děčín hl.n. 15:50 50 min
Děčín hl.n.záp.n. 15:52 50 min 16:18 74 min
Jílové u Děčína 16:42 84 min 16:44 84 min
Telnice 17:05 ano 87 min 17:07 ano 87 min
Krupka 17:27 ano 92 min

39637
Krupka 17:38 98 min
Telnice 17:55 100 min 17:57 100 min
Jílové u Děčína 18:15 100 min 18:17 100 min
Děčín hl.n.záp.n. 18:39 109 min

39638
Děčín hl.n. 17:00 0 min
Děčín hl.n.záp.n. 17:02 0 min 17:04 0 min
Jílové u Děčína 17:22 4 min 17:25 5 min
Telnice 17:47 9 min 17:57 17 min
Krupka 18:15 20 min

39639
Krupka 18:21 21 min
Telnice 18:39 24 min 18:41 24 min
Jílové u Děčína 19:02 27 min 19:04 27 min
Děčín hl.n. 19:27 32 min
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:10:17    Odkaz na tento příspěvek  

Drne, já chápu, že mě musíte kvůli svému komplexu mít neustále plnou mordu, už jsem si zvykl. Stejně tak chápu vaši panickou hrůzu z jiných dopravců maskovanou tzv. nezájmem, se kterým to musíte řešit nejen dneska furt dokola celé odpoledne (pardon, tzv. se "bavit" ). Každopádně přes komplexní kruhovou obranu ČD a MČD ta doba jednou přijde, bez ohledu na jméno dopravce se tomu prostě neubráníte. No ale to už možná budete v důchodu, voni vás kucí socanský zase podržej´ :-) (a smutný smajlík pro cestující, kteří do té doby budou muset vydržet x-krát dehumusizované šukafóny, a daňové poplatníky, kteří ten penězovod k panu Romanovi budou muset zaplatit).

Každopádně si dnešní večer užijte
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:38:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důvod zpoždění byl jednoduchý: Při první ranní jízdě byly vlakovému personálu RegioJet, a.s. pracovnicí operátora obsluhy dráhy (kdopak to asi je?) vydány špatné klíče od dopravní kanceláře žst. Jílové, kde je ohlašovací povinnost. Situace byla řešena vstupem do dopravy přes soukromý byt. Následně v Krupce byla zjištěna nefunkčnost traťového telefonu. Nakonec z toho bylo + 45, proto byla jedna jednotka ponechána v Dc, aby se zpoždění nepřenášelo na další vlaky (výsledkem byla sice sardinková přeprava, ale nebyli zklamáni další návštěvníci - a nakonec se všichni vešli, alespoň tedy v těch vlacích, ve kterých jsem se svezl já). Vlakový personál situaci zvládal s úsměvem, rozdával pamlsky a šampáňo. Nálada mezi cestujícími veskrze pozitivní, bylo vidět, že se jim moderní čistý vlak líbí ("to byl pěknej vlak, že jo, táto").

Rozdíl proti Matce (cesta z Kralup v R ČD) jako nebe a dudy - vlak ČD-standardně vyčištěn (tj. žádná hrůza, ale šmír a zažraná špína vozu B, vozidla z let 1975-1985 a loko z roku 1991, arogantní průvodčí, proti tomu RJ nabídl běžný soudobý (2003) německý vlak s propagační nudličkou.

Jinak koukám, že zaměstnanecká úderka ČD zase startuje.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád mi pan Jančura a spol neodpověděli na pár otázek:
1)Kde vzal tolik peněz na reklamní jízdy?Z podnikání v osobní dopravě určitě ne(že by podvody?)
2)Jak to bude z odtahem porouchaných vozidel z trati nebo ze stanice?(řekl bych že za ty keci mu nikdo nepomůže)
3)Kde chce dělat údržbu svých vlaků?(servis od výrobce není navždy,depa se na ně vyprdnou,ŽOS si rozmyslí od koho dostávají víc peněz)
4)Proč si vybral v Olomouckém kraji jedinou štreku,kde není autobusová konkurence,kde vlaky jezdí narvané,kde už není moc prostoru na nové trasy a zbytečně nám bude mrvit dopravu,za kterou dostáváme dotace?Proč nejede např na trať Olomouc - Senice?
Těch otázek bude samozřejmě víc,ale to pro začátek stačí.Docela jsem se musel smát jistému příspěvku o kvalitě tratí,ČD taky jezdí na D3 a neslyšel jsem,že by byl problém se spojením nebo křižováním.Jestli tohle někdo myslel vážně,tak se ptám,v dnešní době TRS nebo mobilních telefonů?Mimochodem,slyšel jsem,že z předpisu D3 by mělo vypadnout nemožné dorozumnění,právě z důvodu kvalitní telekomunikační techniky.Asi by měli Jančurovci začít trénovat telefonování
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Jančurovi se něco nepovedlo a tady je jeden orgasmus vedle druhého, to je vtipné

Že má Jančura velkou hubu je známo, ale předpokládám, že ani jeden z vás by nezvládl to co on. To primární - dostat desiro na české koleje a vyjet s lidmi. To jestli se to povedlo nebo ne, je věc druhá, ale on to uskutečnil a to nikdo z vás s Drnem včele nemůžete překousnout. Proto vás každý nezdar uvede k vyvrcholení, které je znát na některých příspěvcích zde. Ať si každý šáhne do svědomí, ale někteří diskutéři jsou dnes opravdu trapný.

Místo toho aby se tady třeba řešilo proč se to nepovedlo a co byla za vznikem těch zpoždění, tak tady stále někdo Jančuru trapně napadá.

A všichni si šáhněte do svědomí, kdo z vás před nedávnem psal, že Jančura nikdy na koleje nevyjede. Takových rádoby prognostiků tady bylo sakra hodně. Ti stejní nyní křičí o amtaresmi a zpoždění.

Takže bych jen poradil nedělat předčasné závěry. Dnešek se nepovedl a je třeba si z něho vzít příklad a to myslím Jančura udělá. Někomu z vás dopřál dnešního krásného dne orgasmus, můžete být rádi.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád mi pan Jančura a spol neodpověděli na pár otázek
A vy si opravdu myslíte, že sem pan Jančura a spol chodí?
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:51:06    Odkaz na tento příspěvek  

tak se ptám,v dnešní době TRS nebo mobilních telefonů?
To by mě taky zajímalo, proč se na té kozině nesmí hlásit z mobilu, tak jak to je (díky Bohu!) třeba na zubačce? V dnešní době mobilních telefonů - pak se samozřejmě zbytečně řeší nedobytná kancelář v Jílovém nebo nefunkční telefon v Krupce (osobně se divím, že tam funguje vůbec ještě aspoň něco).
Desiro - tak pracovnici operátora obsluhy dráhy zaměstnanecká úderka jistě omluví, to se v tom stresu stane :-); nevíš ještě, proč nemohla 39634 odjet křižovat proti 39633 někam do Libouchce nebo Jílového, to tam Cargo zajebalo těma správkama i koleje na křižování?
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: To si nemyslím,ten někde chlastá,je přeci sobotaAle ptám se jeho podřízených,kteří sem evidentně chodí.Já se za to nestydím,že jsem výpravčí u ČD,byl bych rád,kdyby se nestyděli oni
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp:
1. Co je ti do toho? Jestli máš důkazy o podvodech, předej je PČR.
2. To už se tu řešilo a je to věc každého soukromého dopravce, jak si to zařídí. Kecy se píše s tvrdým y.
3.Servis - opět a znovu: Co je ti do toho? Servis někdo rád udělá, když za něj dostane zaplaceno.
4.On si vybral tuhle trasu, protože se s tebou zapomněl poradit. Samozřejmě, pokud by vyhrál výběrko na tuto trasu, dostával by dotace on a o to tu jde, že?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíš ještě, proč nemohla 39634 odjet křižovat proti 39633 někam do Libouchce nebo Jílového, to tam Cargo zajebalo těma správkama i koleje na křižování?
Nwm, poslední, čím jsem jel byl 39632. V Jílovém zůstaly volné koleje dvě, Libouchec si nepamatuju.

Ale do 39632 si nesl jakýsi žlutý na ohromnym kroužku hafo klíčů, co dostal od modré na západě. Takže je dost dobře možné, že klíče od výměn s sebou v 39633 (obrat od 29632) měli, takže je otázka, proč to nepoužili.

A ještě mě napadá: Za ty operativně přidané vlaky s trhlým Desirem musel Jančura zaplatit jako za nákladní trasu, že jo?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp: Nikoho takového jsem si tu nevšiml. Ale můžu se mýlit. A navíc bych se divil, že i kdyby tu někdo takový byl, tak že by se zrovna tady oficiálně vyjadřoval, to se na takových fórech nedělá, je to takový ... nevhodný.
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výp:
ad 1) U firmy s obratem 3,5 mld. Kč (2008) a čistým ziskem 13 mil Kč (2008) je to s prominutím "pakatel". A za u reklamu se mu to už teď určitě rentovalo.
ad 2) řekl bych že za ty keci mu nikdo nepomůže Kecat můžou drážní zaměstnanci a šotouši zde na káčku. V praxi to bude spíš řeč peněz.
ad 3) račte si přečíst "bibli" svého zaměstanvatele - "Prohlášení o dráze". Tam je pěkně popsané, co musí provozovatel dráhy udělat pro dopravce.
ad 4) proč ne?

Je smutné, že to první den takto dopadlo, ale pokud je pravda, co zde (či ŽP) naznačují někteří diskutující, tak tipuju, že některým drážním zaměstnanům bude ještě pěkně horko.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:16:22    Odkaz na tento příspěvek  

Klíče mít samozřejmě museli i v 39634, že by v Děčíně západním neměli dvě sady klíčů, to se i mně zavilcovi zdá příliš nepravděpodobné :-). Tohle mi furt jasné není, proč tam udělal hodinu zpoždění místo toho, aby vyjel křižovat někam dál.
P.S. Jaké operativně přidané trasy? On odjel, co měl. Uvědom si, že by jinak byla na všech vlacích dvojitá souprava, ale číslama vlaků to sedí přesně.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1871
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Vlaky snad žádné navíc nebyly, pokud jedno Desiro zůstalo v Dc, aby mohlo včas vyjet na vlak, na který to druhé zpožděné Desiro nemohlo obrátit, ne?

Jsem zvědav na zítřek. Pokud byly dnešní problémy zaviněny jen vinou SŽDC, tak se bude jezdit včas. JŘ považuji za nerealistický a amatérský a kdo tvrdí opak, tak zjevně nemá zkušenosti ani z pravidelného provozu, ani z různých zvláštních jízd.

Jinak taky mi přijde zajímavé, že média dnes zarytě mlčí. Sůrové a spol. zřejmě čekají na informace přímo od RJ, aby se pak rovnou pustili do SŽDC..
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte pravdu. Jasně, odjel to, co měl.

jasné není, proč tam udělal hodinu zpoždění místo toho, aby vyjel křižovat někam dál.
To jsme na tom stejně.

taky mi přijde zajímavé, že média dnes zarytě mlčí. Sůrové a spol. zřejmě čekají na informace přímo od RJ, aby se pak rovnou pustili do SŽDC
Anebo je to naopak - někdo si zaplatil, aby se o jeho akci příliš nemluvilo, protože Jančura touhle akcí šlape mnoha lidem na kuří oko. Uvidíme, jakej mediální kaveridž budou mít jeho další jízdy.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pracovnicí operátora obsluhy dráhy (kdopak to asi je?) vydány špatné klíče od dopravní kanceláře žst. Jílové, kde je ohlašovací povinnost.
Odpověď na svůj dotaz naleznete v mém prvním zdejším příspěvku.

Vlakový personál situaci zvládal s úsměvem, rozdával pamlsky a šampáňo.
Bodejť by ne, vždyť začali konečně pracovat a možná dostanou zaplaceno. Budu jedině rád, když Macecha nebude příklad se šampaňským následovat. Už tak jezdí jejími vlaky různé existence a není potřeba přikrmovat jejich opičku.

Jinak koukám, že zaměstnanecká úderka ČD zase startuje.
Boblicku, už si Vás Desiro taky všimnul!

Výp: Bod 1) nám může být jedno. Třeba tak vydělává na letenkách a jazykových kurzech. Bod 2) má ošetřen už zákonem. Holt přijede první použitelný stroj jakéhokoliv dopravce a odvleče mrtvolku do první stanice. Bod 3) Taky si myslím, že za peníze mu to udělá kdekdo. Otázkou spíše je, zdalipak je toho někdo v republice schopen? Bod 4) Reklama je reklama. Pokud tyto spanilé jízdy odradí nějaké voliče od volby Bratrstva oranžového Jyrky, tak se taky připojím ke chvále projektu.

Dnešek se nepovedl a je třeba si z něho vzít příklad a to myslím Jančura udělá.
To jste asi nemyslel vážně, že? To byste se zařadil mezi nás skeptiky.

Jinak taky mi přijde zajímavé, že média dnes zarytě mlčí.
Tady se musím médií zastat. Na ČRo 2 Praha byly novinky z Kozí dráhy zmiňovány každou hodinu. Poprvé jsem akci zaregistroval ve 14 hod. Zprávy o 13-té nebyly vysílány z důvodu delší rozhlasové hry.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5900
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 21:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo je to naopak - někdo si zaplatil, aby se o jeho akci příliš nemluvilo

Jejda! Další spiknutí? Tentokrát mediální? To fakt myslíte vážně?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádný další. A tady bych už se nedivil ničemu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5901
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:ale předpokládám, že ani jeden z vás by nezvládl to co on. To primární - dostat desiro na české koleje a vyjet s lidmi.

Ty blbečku nastydlej, když ty jsi ještě skákal tátovi z kulky do kulky, tak jsme ve třech, čtyřech lidech organizovali ob rok dvoudenní parní jízdy (okružní i hvězdicové) ne se dvěma přiblblými motoráky na jedné uzavřené trati, kde jsme se nikomu nemotali, ale s pořádnou čoudou, osmi historickými kočáry a třeba dalším historickým postrkem (T444.0, nebo T435.0), když bylo třeba, a to na tratích D2 i D3, včetně koridoru. Sehnali jsme si na to od sponzorů nejen peníze na zaplacení dopravní cesty, uhlí, návozu uhlí, platu čety z Lužné, ale za reklamu i občerstvení na palubu. Osobně jsem obíhal na Lovosicku, Roudnicku, Ústecku a Litoměřicku fabriky a podnikatele, kteří nám za příspěvek od 2 do 30 tisíc dali podklady pro svá loga, která jsme rovněž my sami graficky zpracovali , nechali vyrobit a umístili pak na soupravu. Rovněž na plakáty a letáčky, které jsme si také dělali sami doma v PC v české i německé verzi, rozváželi je vlastními silami po okolí, do vlaků, do zahraničí až do Drážďan. Zajistili si propagaci v médiích vč. rádií a reg. televizních stanic. Sháněli jsme průběžnou asistenci hasičů po celé trase a občerstvení a ubytování pro čety. Úklid jsme také zvládali ve své režii, uhlí až do depa plus nakladač, přihodili k tomu v Lovo v depu, i ve stanici výstavu lokomotiv, které jsme si na své volno naváželi ze všech směrů. Taková dvoudenní akce nám ve 4 lidech trvala připravit 2,5 měsíce tvrdé práce ve svém volnu. A vždy to vyšlo. Žádné blamáže s hodinovým zpožděním. Taky jsme se vůči nikomu nevymezovali, jezdili jsme to pro lidi a zadarmo (naše odměna). Pravda, jízdenka stála více, než u Jančury, jak už to u historických jízd bývá. A ještě jsme na tom pro kasu organizátorské ZO FS díky občerstvení (ve velmi přijatelných cenách) vydělali přes 20 000Kč (zdaněno). A taky bylo vždy nabito. Ano, byli jsme ryzí amatéři, ale ne takoví, jako dnes Žloutenkáři.

Tak si nech ty hemzy o tom, kdo co dokáže, nebo nedokáže, když adresáta osobně neznáš. Žloutenkáři předvedli klasický kolaps. Jednoduchá akce, dva bezproblémové stroje bez potřeby další asistence, pár spojů sem - tam....Podcenili přípravu. Tečka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5902
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
tak pracovnici operátora obsluhy dráhy zaměstnanecká úderka jistě omluví, to se v tom stresu stane
Ani nemusí, dle D3 odpovídá za vyzvednutí si správné sady ten, kdo si je vyzvedává, nebo to už neplatí?

Desiro:
Proč jako za nákladní trasu? To by se snad platilo, kdyby to druhé desiro tahali chcíplé bez lidí, nebo jelo po ose bez lidí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5903
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je smutné, že to první den takto dopadlo, ale pokud je pravda, co zde (či ŽP) naznačují někteří diskutující, tak tipuju, že některým drážním zaměstnanům bude ještě pěkně horko.

Fákt? Mně taky?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kůůůrňa, tady to žije, jako by se tu rozlívala Mattoni

Ke žlutému řádění se nevyjadřuju, ale opět se musím ohradit proti narážce na stav vozidlového parku ČD z klávesnice Desira ( šmír a zažraná špína vozu B, vozidla z let 1975-1985 a loko z roku 1991):

Hochu, nejsi náhodou novinář? Ti taky rádi z nedobrého stavu vozidel ČD obviňují ČD že snad do parku málo investovali. Ale jako že by řekli kde ty peníze na obnovu měly ČD vzít, to už nepíše nikdo.
Jak by se Vám líbilo, kdybyste podnikal v nějakém z principu prodělečném podniku, např. měl svou nemocnici a všichni kolem Vám vyčítali, že máte zastaralé přístroje a vybavení ze 70. a 80. let? Když Vám na nové vybavení nikdo dotace nedá a Vy si je ze svého podnikání vydělat nemůžete, jak byste to asi měl udělat, že...

Myslím, že vozidla ČD odpovídají tomu, jak "moc" se do nich investuje a jak "dobře" se k nim cestující chovají. Vozidla RJ (nebo kohokoliv jiného) budou po stejně dlouhé službě vypadat stejně, na to vemte jed...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:43:46    Odkaz na tento příspěvek  

jako že by řekli kde ty peníze na obnovu měly ČD vzít
Třeba z 12 miliard za tzv. "prodej" (bezúplatně obdrženého) majetku do SŽDC s určením do obnovy vozidlového parku (a to je jen nejkřiklavější dosyp)... osm miliard dnes nikdo pořádně neví, kde jsou. To je opravdu hodně obehraná písnička "stát neplatí", a hlavně není pravdivá.
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Hochu, nejsi náhodou novinář? Ti taky rádi z nedobrého stavu vozidel ČD obviňují ČD že snad do parku málo investovali. Ale jako že by řekli kde ty peníze na obnovu měly ČD vzít, to už nepíše nikdo.


ano, je to chyba čd. koho jiného podle vás? čd se měly snažit, lobbovat, dobře hospodařit
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. & Zdenek84 - To je jednoznačná chyba státu. Jednak že na železnici řadu let s..l a dnes se diví, že to sní došlo kam to došlo a co se týče případu jmenovaného T.H. (sice nevím, o co jde, ale beztak něco na úrovni spekulací) je opět chyba státu, že si to nepohlídal.

Když se podívám na Taurusy a Herkuly ÖBB, Eurosprintery apod. DB a na naše nejnovější 162-jky z roku 1992, chce se mi brečet a to se ani nezmiňuju o vozech. Tady je nádherně vidět, co pro který stát železnice znamená...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5908
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se podívám na Taurusy a Herkuly ÖBB, Eurosprintery apod. DB a na naše nejnovější 162-jky z roku 1992, chce se mi brečet

Tak nebreč. Mašinky typu x6x jsou sice starší, ale rozhodně nejsou zastaralé. Pro osobku plně vyhovují. Já si na ně nestěžuji. A navíc si na nich aspoň mám kam odložit kabelu a umýt pařáty, narozdíl od Hercula.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 23:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nééé, teď jsem rozhodně nechtěl tvrdit, že jsou špatné, to rozhodně nejsou, ale chtěl jsem prostě poukázat na fakt, že nejmladší k ČD dodané elektrické lokomotivy jsou z roku 1992!, zatímco jmenované sousední železniční správy provedly téměř kompletní obnovu svého vozidlového parku, o čemž si my můžeme nechat jen zdát...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 23:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se zájmem sleduji, přestože si dlouhodobě myslím, že mají perspektivu jen vlaky "bez vokýnek" - jen si dovolím připomenout, že tak zadluženej koncern, jako je např.celej spolek OBB, se hned tak nevidí a myslím si, že takový Rosta kolmix bude brzo přehodnocovat svoje názory. Musíme si uvědomit, za jakou cenu mají všechny ty taurusy a Herkuly a já nevím, co ještě... za cenu příšernejch problémů počínaje tímto rokem, víme?
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2581
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 23:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se toho přehodnocování názoru nebál, Rakousko na železnici celkem staví a rozhodně ÖBB v průseru nenechá...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka