K-report
 

Archiv do 21. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 21. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vytrezvitel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 9-2002
Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 11:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té matematice je potřeba přidat ještě trochu fyziky.
Kamion se nezjeví v připojovacím pruhu z ničeho nic a oněch 72km/h dosáhne někde u jeho konce. Odhadněme dobu pobytu kamionu v přiřazovacím pruhu na cca 7s. Za tu dobu ujede auto v pravém jízdním pruhu 210m. či-li ještě když budu nejakých 100m před začátkem přiřazováku, tak kamion musím vidět a mám dost času na rozhodnutí.
- mám dost výkonu na zrychlení abych mohl zůstat v pravém pruhu a kamion předjel ještě na začátku pruhu přiřazovacího
- mám dost výkonu, že ještě před konfliktním místem s kamionem jsem schopen srovnat rychlost s levým pruhem a zařadit se tam
- dám nohu z plynu, nechám kamion zařadit a až se uvolni levý pruh, tak ho předjedu.
- ignoruju situaci, spoléhám se na svoji přednost a prdím si to dál svých 108 a pak se divím, že se mi těsně před koncem přiřazovacího pruhu řadí před čumák kamion
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5509
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 14:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míním pruh, který vede třeba od odpočívadla pro kamiony a napojuje se na dálnici.

To je připojovací pruh, je jedno, jestli vede od nájezdu, odpočívadla, pumpy, mekáče nebo bordelu s děvkama.

Drne, neznalost zákona o silničním provozu neomlouvá... stejně jako neznalost předpisů na dráze. Má to jeden rozdíl - na dráze si při projevu neznalosti už nezajezdíš, kdežto na silnici budeš mezi svýma.
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 18:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a značka Dej přednost v jízdě je tam k ničemu?Pro ty,kteří mi chtějí tvrdit že tam není,tak jsem se byl na jeden přípoják podívat a byla tam.Ta značka je pro mě svatá a kdo se chce připojit,tak musí počkat.Samozřejmě,když můžu,tak zajedu do levého a pustím,ale jinak..... bohužel
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6325
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 18:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a značka Dej přednost v jízdě je tam k ničemu?

Nevím, ale asi jezdíme na jiné planetě, než Petr_k.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 19:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

§ 12
(7) Je-li pro zařazování do průběžného jízdního pruhu zřízen připojovací pruh, je řidič povinen před zařazením do průběžného pruhu užít připojovacího pruhu. Při zařazování z připojovacího pruhu do průběžného pruhu řidič nesmí ohrozit řidiče jedoucí v průběžném pruhu. Není-li připojovací pruh zřízen, je řidič povinen dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím v
průběžném pruhu.

Takže omezit rychleji jedoucí vozidlo klidně může.
kamióny na koleje
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 21:34:17    Odkaz na tento příspěvek  

"Takže omezit rychleji jedoucí vozidlo klidně může."

Zkus podobně omezit s osobákem v průběžném pruhu jedoucí kamión.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5512
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 21:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud vidí a může uhnout, uhne, pokud vidí a nemůže uhnout, ubere, pokud je někdo kokot, nepomůže mu ani svěcená voda. Jenže to hoši na kolejích neznají, protože oni mají vlakovou cestu řízenou a zabezpečenou, tudíž se vlastně o nic takovýho starat nemusí...
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6328
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 08:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže to hoši na kolejích neznají, protože oni mají vlakovou cestu řízenou a zabezpečenou, tudíž se vlastně o nic takovýho starat nemusí...

To víš, my jsme proti vám, pilotům kamionů a busů, úplní blbci a vlastně se nemusíme starat vůbec o nic, když máme přeci tu vlakovou cestu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.3.34
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 12:56:40    Odkaz na tento příspěvek  

> Drn - možná nejste blbci, ale evidentně nechcete (nebo nemůžete?) pochopit, že to tak ohledně těch připojováků prostě je.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6330
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 14:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomulas84:

Evidentně na to moje kapacita mozku nestačí. Když vyjíždím do připojováku od Mekáče na výjezdu D8 z Prahy, je tam jakásil trojúhelníková značka postavená na špici. Doteď jsem si myslel, že je to "dej přednost v jízdě".
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 14:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pustit musim pouze pokud mam kam uhnout, tedy pokud je vedlejsi pruh volny, ne? Jinak mi musi dat prednost. To by jinak byla ta trojuhelnikova znacka nad prubeznym pruhem...
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.3.34
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 15:42:24    Odkaz na tento příspěvek  

> Kosac - a o čem tady už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho?

Samozřejmě, že když tam z toho připojováku vletíš, aniž by ses podíval do zrcátka, je to chyba. Ale stejná chyba je, když tam borec jede a nezájem, že by se někdo chtěl zařadit, ikdyž má levej pruh volnej.

A Drne - ta značka tam být ani nemusí, abys tam tu přednost dát měl. Ale to, že ten kdo jede v průběžným pruhu ti má uhnout, pokud může, je prostě fakt.
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 16:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kamióny na koleje: Co si budu zkoušet v autě nechte laskavě na mě.

Drn: Možná by stačilo se podívat do vyhlášky. Sice máte pravdu, ale ne tak uplně.
název dopravní značky: Dej přednost v jízdě!
popis: označuje vedlejší pozemní komunikaci; této značky se může užít i uvnitř větší nebo složitější křižovatky nebo na místě, kde se řidiči přikazuje, opakuje nebo zdůrazňuje povinnost dát přednost v jízdě
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 16:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za chvíli jedu z Jihlavy do Prahy po dálnici. Zkusím přepočítat, kolik nájezdů má dej přednost v jízdě a kolik ne. Večer dám vědět.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 16:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To sice ctvrthodinku jo, ale kdyz tady ctu, ze sice nesmi ohrozit, ale omezit muze, jezi se mi chlupy i v nose. Co na tom, ze kousek vedle se v te vyhlasce pise, ze nesmim nikdy ohrozit ani omezit...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 16:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ale stejná chyba je, když tam borec jede a nezájem, že by se někdo chtěl zařadit, ikdyž má levej pruh volnej. "

Pokud je někde chyba, tak v konstrukci té dálniční komunikace, protože tam chybí připojovací pruhy a rozhledové poměry jsou mimořádně špatné.

Jinak ta D8 je v daném místě u McD víceproudou komunikací v obci (sice jen pár metrů, ale je), takže zde sice neplatí povinnost jízdy v pravém pruhu, ale není žádná povinnost někoho pouštět, kór když ten dotyčný má značku dej přednost v jízdě. Naopak ti co jedou prostředkem či vlevo a nepředjíždí by se měli v místě toho McD přeřadit doprava, aby po podjetí mostu (a opuštění Prahy) neporušovali silniční zákon.

PS: Já ta jezdím prostředkem, ale to je u určité slušnosti+tam nemíním nikoho sejmout. Stejně tak vím, že není problém se připojit od toho McD a spol.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 16:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nám říkal učitel v autoškole: "dát přednost v jízdě = počínat si tak, aby jiný účastník silničnío provozu nemusel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy." K tomu měl výklad: podstatné je to slovo "náhle". Dokládal to příkladem: nelze si počínat tak, aby ten, komu se dává přednost, musel dupnout na brzdu nebo prudce stočit volantem. Ale podle něj, pokud ten druhý musí pouze mírně přibrzdit nebo jen dát nohu z plynu, tak to tomu ustanovení neodporuje - nemusel totiž měnit směr nebo rychlost náhle. Mnoho řidičů si prý myslí, že když jim druhý dává přednost v jízdě, tak to znamená, že oni jeho přítomnost na silnici ani nezaznamenají - ale to prý není správné.
Na druhou stranu, do autoškoly jsem chodil ještě v době za komančů, třeba se něco změnilo.
kamióny na koleje
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 17:26:20    Odkaz na tento příspěvek  

"Za chvíli jedu z Jihlavy do Prahy po dálnici. Zkusím přepočítat, kolik nájezdů má dej přednost v jízdě a kolik ne. Večer dám vědět."

Pro ostatní stačí maps.google.cz, fce StreetView a půjde to i bezpečným způsobem.
ČD vs. RJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.117.165
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 18:39:41    Odkaz na tento příspěvek  

Počítám, že Jančura svou premiéru na kolejích zvládl a zvládá bez zásadnějších zaváhání, když tu ČD falanga tiše přešla na "řešení" silničních záležitostí...
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 20:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak několik nepříjemných překvapení. Měl jsem za to, že trojúhelníky jsou všude kromě nájezdu I/3. A trojúhelníky nejsou (tudíž přednost zprava) na výjezdu z parkoviště na 72km, pak u Zajíčka první výjezd (druhý, kamioňácký - má) a ke všemu za šikanou na budovaném sjezdu na jihozápadní spojku na výjezdu z benzinky taky není (a tam to vidím jako nejhorší).
Tudíž bych řekl, že něco jiného je mapa a něco realita. Na těch 110km nejpoužívanější dálnice docela problém.

Jinak zajímavé téma na vlákně o soukromých dopravcích v osobní dopravě na kolejích.
Abych se vrátil k tomuto tématu: tak jsem se dnes zeptal na tu Jančurovu představu Havl.Brod - Znojmo v dvouhodině za 1,5h jízdy. Odpověď:
1) s nikým odpovědným na Vysočině nejednal
2) dvě motorové soupravy zjevně neodpovídají tomuto provozu
3) cestovní doba je zcela nerealistická (známe z Koziny).
4) protože se jedná o mezikrajskou dopravu, tak to kraj nezajímá, neboť na mezikrajskou dopravu nepřispívá (nebo-li řečeno, pokud to MD zaplatí, nebo to bude komerčka, tím lépe, očeše se dotovaný krajský zbytek).
5) vzhledem k tomu, že Moravské Budějovice daly přednost Kordisu, tak končí podpora místním šukafonům
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6212
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 21:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlshaus:

1. Proč by taky měl, když platí bod 4.
2. To jsme teď řešili v diskusi "Tratě 240 atd.". Buď stihne rychle projet z Havlíčkova Brodu do Okříšek, aby nepřekážel protijedoucímu rychlíku od Brna, a pak je reálné, aby to vyjezdily (i když s hodně ostrými obraty) ve dvouhodinovém intervalu jen dvě soupravy (bez uvážení zálohy), anebo to z HB do Okříšek nestihne, pak to nestihnou ani dvě soupravy, a ty vlaky nebude možné (bez překopání provozního konceptu široko daleko nebo vybudování jedné výhybny) tudy procpat.
3. Viz 2. Jinak souhlas, 20 minut na 27 km z HB do JI, které tam uváděli, je nesmysl. Na té trati je maximální rychlost 80 km/h, víc ne. Těch 20 minut je vycucaných z prstu.
4. To je pravda, ale - opravdu to kraj to nezajímá? Nepsalo se nedávno, že kraj Vysočina (a taky Jihomoravský kraj) o ty rychlíky právě usiluje (ale chce, aby to byly právě rychlíky, aby na ně nemusel přispívat)?
5. ???

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.63.172
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 21:29:38    Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Mne loni v autoškole učili v podstatě totéž.

"Dát přednost v jízdě" rozhodně zahrnuje "neohrozit" (počínat si tak, aby žádnému jinému účastníku provozu nevzniklo nebezpečí). "Neomezit" však pouze podle situace.

Nelze považovat za překročení vyhlášky, musí-li řidič v průběžném pruhu sundat nohu z plynu nebo mírně přibrzdit, aby umožnil vozidlu z přípojného pruhu zařadit se.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3791
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 21:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Mne loni v autoškole učili v podstatě totéž. "

To je krásný a teď ještě vyřešte, jak dlouho si to budete pamatovat, když ty papíry si děláte na +- 50 let.
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. června 2010 - 22:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A trojúhelníky nejsou (tudíž přednost zprava)...

A jste si jist, že se nejedná o místo ležící mimo pozemní komunikaci? Nakonec mně osobně je úplně šumák, jaké značení má někdo z odbočky. Vždy se budu řídit, tím, co mám já, a předpokládat, že se na silnicích pohybují i ...
1+1 se ne vždy rovná 2
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 09:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

teď ještě vyřešte, jak dlouho si to budete pamatovat, když ty papíry si děláte na +- 50 let Tak já si to pamatuju už přesně 20 roků.
Ono to není nic nezapamatovatelného, ale u nás je zakořeněná představa, že když mi má někdo dát přednost v jízdě, tak o něm vlastně nemusím vědět, a to není pravda. Přirovnal bych to k chování řidičů na přejezdech se závorami - 90% řidičů je přesvědčeno, že když se závory začnou zvedat, tak se můžou rozjet. A pak se diví, když mají půl auta pod závorou, že se závora začala zase spouštět. Na formulaci z vyhlášky si málokdo vzpomene.
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 11:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kristovanoho.
On ten pablb ani neví co je to účelová komunikace a co z toho vyplývá
To je teda matroš.
Není nad to se svézt autobusem.
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6334
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 16:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když tu ČD falanga tiše přešla na "řešení" silničních záležitostí.
Ona tu na "silniční téma" přešla falanga ČD?

Počítám, že Jančura svou premiéru na kolejích zvládl a zvládá bez zásadnějších zaváhání
Co a jak zvládá a jestli případně lépe, než jím oplivávaný konkurent, se prokáže, až budou jeho případné dálkové vlaky lítat napříč republikou v taktu, stejně jako jeho případná regionálka v krajích, budou na sebe navazovat a obracet v minutových obratech ve vratných stanicích. A to vše tak po roce provozu ve všech podmínkách. Pak budeme moci třeba i něco srovnávat a jsem ochoten se na dálku Žlutým i omluvit za "nactiutrhání".

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6335
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 16:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ta D8 je v daném místě u McD víceproudou komunikací v obci

Jo, to je pravda, značka "konec vsi" je až za Mekáčem.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.189.3.34
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 17:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jaká přednost z prava???
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 18:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn: pak napíšeš, že se to pozná, až budou vozit tolik vlaků jako čd
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 18:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tomulas84:
Pravidlo pravé ruky. Na srovnatelné komunikaci vždy má přednost vozidlo po pravé ruce. Takže tři místa na dálnici D1 jen v úseku Jihlava - Praha! Zvláště v noci noční můra všech řidičů.
V podstatě to znamená, že nelze spoléhat na to, že jedu-li po dálnici, tak mám přednost před auty vyjíždějícími z parkovišť. Pěkně hnusná představa a potencionální obecné ohrožení.
Vytrezvitel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 9-2002
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 18:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkně hnusná představa a potencionální obecné ohrožení.

No jestli máte máte řidičák, tak to jste teda obecné ohrožení. Přečtěte si co sem dal Vikijous:


§ 12
(7) Je-li pro zařazování do průběžného jízdního pruhu zřízen připojovací pruh, je řidič povinen před zařazením do průběžného pruhu užít připojovacího pruhu. Při zařazování z připojovacího pruhu do průběžného pruhu řidič nesmí ohrozit řidiče jedoucí v průběžném pruhu. Není-li připojovací pruh zřízen, je řidič povinen dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím v průběžném pruhu.


a pak proveďte opatření za účelem pochopení!
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 20:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže tento pruh zrovna na těchto místech není vyznačen (rozšíření dálnice na více pruhů s PŘÍMÝM napojením - dvakrát stoupací pruh, jedenkrát stavební převedení: nejhorší zvěrsto) a chybí právě ten trojúhelník na vjezdu.
Tak a teď zkuste špekulovat. Já to vidím na jednoznačné pravidlo pravé ruky.
Lukfi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.88.247
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 21:14:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže to řidič jedoucí po dálnici neví, takže i ten najíždějící musí tiše předpokládat, že by nebylo nejvhodnější tam jen tak vjet.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 21:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy teda máte starosti. Tady mládež pořádá akci a nosnou fotkou (ty dvě druhé jsou kradené) je karosa na zastávce s pořadatelem bez papírů. A pak, že neplatí, nechte auto doma
P.S. Ne, nejsem ukřivděnej, že nám okopírovali akci, použili na plakát naši fotku a karosa je před naším muzeem, páč jsou to naši paraziti. Pouze se bojím jezdit autem po silnici, kde i autobus řídí neřidič (nemyslím bez papírů k řízení autobusu, myslím bez papírů k řízení čehokoli)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 21:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

§ 23 Vjíždění na pozemní komunikaci

(1) Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z účelové pozemní komunikace nebo ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.

(Příspěvek byl editován uživatelem pisecan.)
1+1 se ne vždy rovná 2
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 22:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to vidím na jednoznačné pravidlo pravé ruky.
A na železničním přejezdu pouštíte vlaky taky jenom zprava? S jakoužeto firmou jezdíte, abych se vám velkým obloukem vyhnul?
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3792
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 09. června 2010 - 08:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Já to vidím na jednoznačné pravidlo pravé ruky."

ovšem dle ust. §12 odst. 7 zákona č. 361/2000 Sb. :


(7) Je-li pro zařazování do průběžného jízdního pruhu zřízen připojovací pruh, je řidič povinen před zařazením do průběžného pruhu užít připojovacího pruhu. Při zařazování z připojovacího pruhu do průběžného pruhu řidič nesmí ohrozit řidiče jedoucí v průběžném pruhu. Není-li připojovací pruh zřízen, je řidič povinen dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím v průběžném pruhu.
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 09. června 2010 - 08:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jednou OT, prostě musím

§23(1)....
*Netýká se autobusů řízených exotama, kteří po 20 letech praxe nejsou schopni pochopit elementární záležitosti.
V jejich případě platí pravidlo pravé ruky, což je to ujediné co si jsou tato individua schopna zapamatovat.

Tedy většinou. Není radno se na to spoléhat, zvláště při poměru hmotnosti 15/1 a kvíkvé 1/10

Jo, proto vlastně takový veliký pravičák

Jakpak by to asi vypadalo při návratu před rok 1939?
Obden střelba z Potěmkina a konečně by odbory zpacifikovaly ty prašivé vykořisťovatele.
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Valis88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 09. června 2010 - 11:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to vypadá s RegioJetem na Votvírák? zahájení festivalových jízd a jř nikde, na stránkách pouze info o posílení souprav ČD, tak že by se nic nekonalo?
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 10. června 2010 - 23:57:58    Odkaz na tento příspěvek  

> Karlhaus - já se znova ptám a pořád kroutím hlavou: jaký pravidlo pravé ruky, proboha??? Mám řidičák osmej rok, najeto cca 250 000 km, nepovažuju se za extrémně zkšenýho řidiče, ale tohle teda považju za totální hovadinu. Jestli jste řidič z povolání, tak potěš koště.

Nechtěl bych jet za někým, kdo začne na dálnici dávat přednost z prava
Honza Z.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.57.75
Odesláno Pátek, 11. června 2010 - 06:51:59    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, kam zmizel dopravce ČSD - Česká severní dráha? Ten vlastnil údajně lokomotivy 701.755, 716.507 (ta by mě zajímala nejvíc) a V60 18105 - kam tyto lokomotivy zmizeli?

díky
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 11. června 2010 - 11:24:42    Odkaz na tento příspěvek  

Tomulas84: možná vás to udiví, ale při spojování pruhů má opravdu obecně přednost vozidlo v pravym. Je to až v nějaký z posledních novel, stojí za to si občas přečíst platný znění. Nevim zda se to vztahuje na připojováky, ale formálně jsou odpočívky součástí dálnice, tj. neni to rozhodně výjezd z místa mimo vozovku.
doZnM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.31.92.52
Odesláno Pátek, 11. června 2010 - 12:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

prag, tohle ale platí u spojování pruhů, které nemají vyznačeno, který je průběžný. Připojovací pruhy k dálnici mají zcela jasně dopravní značkou vyznačeno přímo na vozovce, že tím průběžným pruhem jednoznačně nejsou.
To, co je namalováno na silnici a dokonce i na okrajích chodníků jsou platná dopravní značení.
Račte se to, vážení, naučit, jinak nevyjdete z údivu, že vám někdo napařil pokutu u volného chodníku se žlutým obrubníkem a přitom nikde v okolí žádná svislá značka se zákazem stání.
Pokud jezdíte popaměti podle vyhlášky 80 nebo 100, tak dnes jsme trochu jinde a koukněte se na přednosti na kruhovém objezdu, když má jeden plné vyznačení s trojúhelníky na vjezdu a uvnitř žluté vagíny a totéž kruhák s jen informativními šipkami ale bez vagín (takových je jen po Praze hafo).
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3793
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 11. června 2010 - 21:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim zda se to vztahuje na připojováky

Viz můj příspěvek 3792 - nemusíte myslet -stačí číst.

Co se týče přednosti v pruzích, na to je jiný odstavec §12 zákona č. 361/2000 Sb. a nijak s to s probíranou problematikou nesouvisí.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 21:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen takový upřesňujécí dotaz pro Boblicka: Jak se má zachovat podle "pravidla pravé ruky" řidič, který má obě ruce levé?
ZAPLAŤ PÁNBŮ, ŽE JENOM DĚLÁTE JÍZDNÍ ŘÁDY A NESDÉTE ZA VOLANTEM !! Kolegu s takovými znalostmi o silničním zákoně, jako máte vy, bych oprravdu nemusel přežít...
Bílý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 22:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnesek na trati 180:


Mnohdy je důležitější vědět o čem se mlčí, než to o čem se mluví (Roman Kozel)
fotogalerie 4. koridor
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2831
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 09:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý kontrast těch nových moderních souprav s oprýskaným starým nádražím. S berjlákem a béčky to člověku ani tak nepříjde, ale takhle to krásně vynikde ( já vím, drážní "romantika")
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 20. června 2010 - 14:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančurův vlak pendolino nedohoní, rychlíky však hravě předjede

V článku ale není zatím nic o tom, jaké vozy budou jezdit.
Sbohem Morkovičko...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 20. června 2010 - 17:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky řazení by sem moh někdo dát

Hlavně to bude finančně náročné.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 06:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klidek hoši, na tohle si počkate ješte dva roky.A jestli vůbec se začne jezdit.Zatim porád samé kachny od novinářu, ale až uvidim ty zmíněné (koupené) loko na hranicích při mimořádné přepravě tak začnu něčemu veřit.A to už jsem slyšel fámy, že mašinky stojej někde v Praze zamčené v nějakém depu metra a tak:-) :-) :-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 10:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ja se vsadim, ze kdyby ty masiny uz vyrazili do cz, tak uz by se to vedelo. Zatim se tak nestalo. Na famy neverim.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 11:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
Jasný, ja se tomu taky zasmál.Pač vim své.Zatim všemu co se o tom píše, říkám jen blafy.Novináři si tomu přidaj taky svoji kašičku.Necháme se překvapit, ale jisté je že dřív jak dva roky se nic dít nebude.
Valis88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 14:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V návrhu už je to psaný a já tomu zatim věřim. Pochybuju, že Student agency stojí o to, aby se pak na každým nádraží hlásilo, že vlaky nejedou a všude x změn jako při RT expressu. Doby, kdy se vozidla schvalovala 2 roky jsou pryč. Pokud neni v plánu řídící vůz, tak to vidim jako dost reálný.

Ale přidávám se k tomu, že idnesu neni radno ve všem věřit. Naposled jsem si přečetl, že přejezd vybavený světelným přejezdovým ZZ bez závor je vlastně nechráněný přejezd
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 15:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doby, kdy se vozidla schvalovala 2 roky jsou pryč

Tady nejde o schvalování vozidel, i když ty italské 163 nějakým schvalovanim projdou.Spíš o všeobecné otevření rychlíkové dopravy soukromníkům.Nikam se s tím nespěchá.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 15:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v návrhu GVD může být co chce,není ješte konečny, změny a opravy se daji dělat vždy.
Lukfi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.88.247
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 15:48:12    Odkaz na tento příspěvek  

=>Valis88: No já ti nevím, ale přijde mi, že schválit kolejové vozidlo v ČR je pořád neskutečnej labyrint. 380, jak dlouho už jsou hotový? Nebo tramvaj 15T, do Rigy dostali první vůz a šup s ním do provozu, tady už rok jezdí bez cestujících...
Valis88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 17:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim, ale nabyl jsem dojmu, že v poslední době se věci hýbají trochu rychleji. Např. nedávno schválený FLIRT, teď TRAXX DE. Možná také tím, že to nejsou příliš sledovaná vozidla, ale rozhodně ležela jejich složka na DÚ nesrovnatelně kratší dobu než u 189 apod. Tady jezdí rok, aby vyvětrali ten smrad

Tak dotované dálkové vlaky nepřipadají v gvd 2010/2011 v úvahu, ale věřim že IC Regiojet vyjedou.

(K dotacím)
Jinak v návrhu na trati 180 čeká Os tuším v Nýřanech na předjetí Sp Regiojetu takže nějaká jednání nejspíše byla...

Času je ještě mnoho, spuštění provozu je plánováno na 7.3.2011 né náhodou následující den po I. změně, pro kterou končí přijímání žádostí 21.1.2011
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 17:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valis88: píše se někde o tom Flirtu a Traxxu?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 22:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud Jancura nedoveze vagony, tak zadny zluty IC NEPOJEDE !!! protoze to nema s cim vozit, leda ze by si neco nekde narychlo pronajal. Ani ty masiny jeste nedorazily. A kdyz pro ne nebude mit praci, tak je mozna muze nekomu pronajmout. A talgo podle myho nazoru asi mit nebude, protoze (pkud se nemylim) neni schvaleno. Ono nechat si schvalit u nas neprovozovane vozidlo asi taky neco stoji a zkousky plati bud vyrobce (pokud je to nove,) nebo ten, kdo si to doveze a chce s tim u nas jezdit.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...