K-report
 

Archiv do 4. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 4. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 09:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pánové zapomínáte na jednu věc, dráhy mají pracovní řád, jehož porušení je také důvodem k výpovědi. Co když je něco takového napsané v něm?
Martin
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 13:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: Asi tě zklamu, ale koukni do aktuálního železničáře. Tam to máš napsáno.

Střet zájmů u druhé práce

Za jakých podmínek
mohou zaměstnanci
ČD vykonávat další
výdělečnou činnost?


Pracovní poměr je specifický právní vztah mezi zaměstnancem a jeho zaměstnavatelem.
Dnem vzniku pracovního poměru
jsou zaměstnanci Českých drah povinni plnit
své povinnosti vyplývající z obsahu sjednané pracovní
smlouvy, zákoníku práce, Pracovního řádu ČD
a dalších právních předpisů.
Mezi povinnosti, na jejichž
dodržování je třeba
klást zvláštní důraz, patří
vykonávat další výdělečnou
činnost, která je shodná
s předmětem činnosti zaměstnavatele,
jen s jeho
předchozím souhlasem.
Zákoník práce tuto povinnost
stanoví řadu let, stačí
nalistovat paragraf 304.
V Pracovním řádu ČD se tohoto
tématu týká část XV.,
článek 3, písmeno j.
vS opuíshelmasn mé upsoíd boýbtě Podle těchto norem zaměstnanec
může vedle svého zaměstnání
vykonávaného
v pracovněprávním vztahu
vykonávat výdělečnou činnost,
která je shodná s předmětem
činnosti ČD, jen
s předchozím písemným
souhlasem zaměstnavatele.
I odvolání tohoto souhlasu
musí být učiněno výhradně
písemně, přičemž zaměstnavatel
je povinen v odvolání
uvést důvody pro změnu
rozhodnutí. Zaměstnanec
je pak povinen bez zbytečného
odkladu výdělečnou
činnost ukončit. Toto omezení
se nevztahuje na výkon
vědecké, pedagogické, publicistické,
literární a umělecké
činnosti.
Chce-li tedy zaměstnanec
ČD vykonávat vedlejší
výdělečnou činnost, musí
si nejprve zjistit, zda není
uvedena ve výčtu činností,
které jsou předmětem podnikání
ČD. Předmět podnikání
naší společnosti lze
zjistit ze zápisu v obchodním
rejstříku, případně ze
Stanov ČD.
iZnafmoremziat czíneužívání Je-li předmět činnosti, kterou
zamýšlí zaměstnanec
ČD vykonávat, shodný
s předmětem činnosti ČD,
musí předem požádat o písemný
souhlas k jejímu výkonu.
Na vydání takového
souhlasu není právní nárok,
tudíž jej nelze vymáhat.
Totéž platí i v případě,
že zaměstnavatel svůj předchozí
souhlas odvolá. Zaměstnanec
ČD o vydání
souhlasu k výdělečné činnosti
žádá příslušného vedoucího
zaměstnance ČD,
který je oprávněn k pracovněprávním
úkonům. Naopak
výdělečnou činnost,
která není shodná s předmětem
činnosti Českých
drah, mohou zaměstnanci
ČD vykonávat bez omezení.
Účelem této zákonné
i interní úpravy je omezení
nežádoucího stavu, kdy
zaměstnanci často využívají
a zneužívají poznatků
a informací, včetně výsledků
práce dosažených a získaných
při výkonu práce
v pracovněprávním vztahu.
Nerespektování této povinnosti
je považováno za porušení
základní povinnosti
zaměstnance a v krajním
případě může vést i k ukončení pracovního poměru.


Takže nejde o to, co máš jako HPP, ale i čím jiným se tvůj zaměstnavatel zabývá.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 14:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli by zrovna stevardění u Jančury bylo v kolizi s podnikáním ČD.... Co je stevard ve vlaku? Pohostinství? Provozování osobní přepravy? Je to asi hůře specifikovaná činnost.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 15:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a že plno pánů manažerů, podniká v různých spediterských firmách, to je v pořádku ......
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3783
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 17:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"jestli by zrovna stevardění u Jančury bylo v kolizi s podnikáním ČD"

Předmětem podnikání ČD není řízení lokomotiv a ani poskytování činnosti stewarda. Už to tady bylo řečeno.

Jiné je to, že někdo má živosťák a v něm shodný předmět činnosti s ČD.

Organizační řád může maximálně řešit, jakýmu podržtaškovi se to má hlásit.
Viky_cabadaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 17:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a že plno pánů manažerů, podniká v různých spediterských firmách

A kdo třeba a kde?
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.56
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 17:21:43    Odkaz na tento příspěvek  

patří
vykonávat další výdělečnou
činnost, která je shodná
s předmětem činnosti zaměstnavatele,
jen s jeho
předchozím souhlasem

Předmětem činnosti Českých drah je "fírování lokomotiv"? A "vyhazovat na hodinu" za to na §53 - "hrubé porušení pracovní kázně"? To rozmetá i průměrný právník.
vS opuíshelmasn mé upsoíd boýbtě :-)

Inkonginto: jsem si myslel, že můj mail máš (stačí zapojit mozkové závity :-) )...
JPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 18:40:30    Odkaz na tento příspěvek  

Langusta bude uznávat jízdenky ČD:
Společnost KŽC Doprava uznává ve všech svých výletních a turistických vlacích, uvedených v platném jízdním řádu 2009/2010, všechny platné jízdní doklady ČD (včetně zápisu v KMB) vydané podle tarifu TR 10 nebo vyhlášek v PTV. Nově lze tedy vydat z výdejních zařízení ČD i jízdní doklady do/ze stanic ležících na tratích, kde zajišťuje dopravu pouze KŽC Doprava.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 18:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.

Jsem si myslel taky, ale neuložil jsem ho a mám prdlačku....
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 19:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: Stevard, jen "honosnější" název pro průvodčího. Nebo snad mají průvodčí ČD a "Stevardi" RJ jiné poslání? Ne, oba kontrolují a prodávají lístky, informují o různých věcech... nehledě na to, že stewardy mají ČD v pendolinech...
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 20:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser

Rozdíl je značný už z důvodu požadovaných znalostí a zkoušek, dále je rozdíl v dopravních povinnostech atd.
Josh_dresden
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 23:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je mi známo, tak alespoň fýrové mají povinnost OHLÁSIT, že pracují pro jiného dopravce. Ne se ptát a žádat, zda-li smí. Ten kdo si to neošéfuje, je trubka. Rozmáznutí v médiích jsem nemyslel zejména toto, ala spíš ty praktiky, že vrchnost vyzívá k bonzování, fotí zaměstnance, co ve žlutým vlaku pracují a motivuje dohledávání akterů finanční odměnou.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 02. června 2010 - 23:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPP: Už začal předprodej na linku Česká Kamenice - Kamenický Šenov?
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
JPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 05:59:49    Odkaz na tento příspěvek  

Žmz : myslíte předprodej na který rok provozu:-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6296
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 07:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

motivuje dohledávání akterů finanční odměnou.

A to se děje kde? V kterém DKV?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 08:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPP: Já myslel dvouměšíční s v soulasu s SPPO AG ČD. Jinak by ČD musely vydat závaznou vyhlášku, že předprodej zkracují. Ačkoli...
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3828
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 09:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.George/Inkognito - nevím jak u JR,ale u ČD je tzv.sborník prací kde jsou všechny profese,takže doprovod vlaku ve smyslu komerčním je průvodčí a vlakvedoucí(a obsluha jídelního,spacího vozu..).Pokud je mi z poslední verze kterou jsem viděl známo , o stevardech ani slovo..je to blábol na oblbnutí veřejnosti..jsou to prostě průvodčí jako kdekoliv jinde,až na to že se projevují-jsou prezentováni jako šlechta..Dříve pokud vím tam byli vybíráni zkušení lidé s praxí na vlacích EC a pod.Nyní spíše podle pěkného xichtu..dámy prominou.Dopravní povinnosti zvládají v nutném minimu,neb se mají hlavně zubit na cestující..ale nedejbože začít posunovat při poruše vozu by byl počítám neřešitelný problém.Jako že by základní návěsti i pro posun měli znát.Což bohužel platí i pro běžné vlakové čety,nejen na pinďovi.Nemám jim to za zlé,taky jsem nějaký čas tuto práci dělal a vím jak ČD na vzdělávání v dopravním směru upustilo"že to zařídí strojvedoucí".Nyní, pokud jsem slyšel už je znovu uvažováno o intenzivnějšímu proškolování a návratu některých dopravních povinností,neb někomu konečně došlo,že díky rušení spousty míst už jsou situace kdy žádný personál není k dispozici a všechno strojvedoucí prostě sám dělat nemůže.Kdyžtak promiňte za mou delší úvahu nad stevardy..PS:cízí názvy nemám rád..když se to dá říci česky.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6297
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 09:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Říkat vlakvedoucímu stevard je stejná debilita, jako říkat fírovi pilot.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 09:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

debilita, jako říkat fírovi pilot
Leda bychom mašiny naučili lítat

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3829
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 09:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a nevím jak jinde,v u nás v DKV se musí!vyžádat souhlas na práci pro jiného dopravce než je ČD.Nedivím se,"řidičák" máme sice svůj s celostátní platností,ale proškololování,dozor nad pravidelnou lékařskou péčí a další souvislosti jsou ve finanční režii ČD a plně chápu že to nebude sponzorovat někumu jinému.Také jsem jezdil pro ext.dopravce ale se souhlasem zaměstnavatele,kde se mi mo jiné píše i např.o povinnosti dodržet zákonem dané přestávky na odpočinek atd..Česky řečeno,že po šichtě u soukr.kde jsem padal na ústa nepůjdu "na svoji" u ČD.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 10:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: já si myslím, že právě odpočinek mezi směnami je to nejdůležitější...a proto by měl zaměstnavatel o výdělečných aktivitách svého zaměstnance jinde vědět, aby si právě toto mohl ohlídat.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3784
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 10:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Co je mi známo, tak alespoň fýrové mají povinnost OHLÁSIT...v u nás v DKV se musí!vyžádat souhlas na práci pro jiného dopravce než je ČD"

Možná byste ještě mohli uvést, kde je to napsáno třeba v ZP. Máte asi nějaké hodně staré vydání...
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 11:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Hlavně že se zde někteří bijí v prsa, jak je jistý soukromník zlý a nedoržuje zákony.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 11:45:30    Odkaz na tento příspěvek  

Proč v ZP, když to může být kdekoli jinde.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3785
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 12:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Proč v ZP, když to může být kdekoli jinde."

Což je například v rozporu s paragrafy 13, 14 a 19 ZP. Jen si ho tak občas přečíst....
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 13:25:16    Odkaz na tento příspěvek  

No pokud prokážete, že práce pro jiného dopravce je jinej obor činnosti než práce pro nejiného dopravce, pak asi ano .. ale já bych s tim k soudu nešel.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 14:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Doporučuji prostudovat §304 ZP
Alf: Jakamile povolím zaměstnanci jinou výdělečnou činnost (a týká se pouze činnosti shodné s předmětem činnosti zaměstnavatele!) nemám jakoukoliv šanci a oprávnění kontrolovat, zda zaměstnanec dodržuje přestávky mezi směnami. Povinnost vytvořit takový harmonogram směn, aby ty přestávky měl je na mně, ale co během nich dělá kontrolovat nesmím. Ale...opora by se jistě dala najít např. v §301. Jen se zase špatně prokazuje, že zaměstnanec "neplní včas a kvalitně pracovní úkoly" (§301) v důsledku únavy vzniklé druhým zaměstnáním. Tedy pokud nedojde k nějaké nehodě...

All: Současný ZP zrušil dělení pracovních poměrů na hlavní, vedlejší nebo souběžné, tudíž v zásadě lze mít libovolný počet pracovních poměrů (s různou délkou týdenní pracovní doby) nebo dohod o pracovní činnosti. Limity jsou dány zákonem o dani z příjmu fyzických osob, pohle kterého lze tzv. podepsat prohlášení poplatníka pouze u jednoho (hlavního) zaměstnavatele. Ale také ho nemusím podepsat u žádného a slevy na dani uplatnit až při podání daňového přiznání.

Suma sumárum - k tomu, aby mohl fíra ČD jezdit (nebo konat jinou práci shodnou s předmětem činnosti ČD - třeba být vlakvedoucím nebo opravovat lokomotivy na dílně) pro jiného zaměstnavatele (tedy i ČD-C) musí mít souhlas zaměstnavatele, který musí být písemný a je odvolatelný. V opačném případě je založen důvod k výpovědi a nebo dokonce okamžitému zrušení pracovního poměru. Jakmile ale je tento souhlas udělen, není zaměstnavateli nic do toho, jak má dotyčný šichty atd.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3786
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 14:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" No pokud prokážete, že práce pro jiného dopravce je jinej obor činnosti než práce pro nejiného dopravce"

Já jsem se mezitím poptal a prý by se to oznámit mělo.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 14:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: musí mít souhlas zaměstnavatele ... V opačném případě je založen důvod k výpovědi a nebo dokonce okamžitému zrušení pracovního poměru.
Ale na základě čeho dostane fíra tu výpověď? Oporu v ZP to nemá, neboť výkon práce strojvedoucího není předmětem činnost ČD, takže § 304 ZP nelze uplatnit.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 14:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Doporučuji prostudovat §304 ZP "

Jeho existence je mi známa- celou dobu tady řešíme ten předmět činosti a zda fíra jo a nebo ne. Vypadá to že jo.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6298
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 14:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, páni kolegové, co tak prahnete po vedlejškách. Neplakali jsme náhodou kdysi o 36 hodinovou pracovní dobu kvůli dostatečné zatíženosti strojvedoucího? Abychom lépe regenerovali? Myslím, že to nebylo proto, abyste měli více času na vedlejšáky. Já osobně bych pracovníky, kteří vykonávají jakoukoli vedlejší pracovní činnost k činnosti fíry, okamžitě převedl do 43 hodinové týdenní pracovní doby. Kakáte si na hlavu, panáčci. A poserete to i ostatním.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 14:22:54    Odkaz na tento příspěvek  

No a fakt stojí za to, kouknout do OR .. najít nějakou práci, která by nebyla mezi registrovanými činnostmi ČD, zřejmě nebude vůbec lehká záležitost
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3831
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 20:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen doplním za sebe-vedlejšky byly pouze z důvodu nostalgie..kdo si dnes třeba zajezdí pár dnů na T444.1... Abych jezdil na kšeft někde jinde na to fakt nemám čas a ani náladu-rád se taky vyspím,někdy..U ČD osobní jsem spokojen..tentokrát si nedělám srandu.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Karlshaus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 20:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mít to jako na busech s kartou, tak je vše jasné. Žádný zaměstnavatel podle Ústavy (a ta je nadřazena nějakému ZP), nesmí zamezovat osobní pracovní angažovanosti. Na druhou stranu jsou pevně dány bezpečnostní přestávky a doba odpočinku.
U SA mají šofeři dvoje karty zcela bežně, páč mají k dispozici další dvě firmy stejného vlastníka. A po tomhle bych šel a zakázal. Stejně tak na kolejích. Na druhou stranu bych na kolejích skrouhnul odborářský xindl. Ještě nedávno tu chtěli francouzské 36h a hle, když se najde přivýdělek, tak neomezený limit? A bezpečnost půjde kam? V tomhle má Drn naprostou pravdu. Fýři MUSÍ stejně jako šofeři dodržovat BP, jinak je to o zabití lidí.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6299
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 21:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýři MUSÍ stejně jako šofeři dodržovat BP

Sice mne těší, ze se mnou souhlasíte, busníče, ale pletete hrušky s jabkama. My "bezpečnostní přestávky" mezi vlaky máme během směny ve formě PDJO (jistě, není to pevná přestávka v práci, ale plánovaná je), nebo mezi částmi směn (ty jsou pevně dané od - do a neplacené a ty přísně dodržujeme.

Jenže já se bavím o týdenní pracovní době a to je kurva něco jiného. A pro dobráky, co slezou z mašiny a mažou ke kámošovi spárovat koupelnu, nebo třeba rozvážet cement, se ještě nenašla páka, jak je zkrouhnout.

A s tím odborářským ksindlem pomaličku, příteli, není to první vaše sprosté vyjádření, které si beru osobně, vše se střádá a na každé prase se vaří voda, a už to dokonce není ani vtipný.
Aneb: "Arogance je jen paruka na duševní pleš." (J. Werich)



(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3833
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 21:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak..neřekl bych to lépe!
..pořádná mašina má kotel a komín..
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 22:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začínám zde spíše vidět pouze diskusi lidí, kteří zřejmě pouze závidí lidem, kteří si rádi přivydělají. Drne, Alfe, nikdy jste třeba doma nemalovali a pak šli do práce? Myslím si, že tohle udělal každý. No vidíte. A to, že někdo spáruje u souseda za prachy je úplně totéž. Jen to neděláte zadarmo....
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 22:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně... Znám TIRáka který dělá na půl úvazku řemeslo a pak si jde sednout a jede štreku do ciziny...Prachy jsou v dnešní době potřeba..hlavně že tohle drnovi vadí, ale že jednou někde někdo přejel klacek a já jsem byl velmi rázně pro aby to bylo vidět a řešilo se to, tak to mě tu mohli všichni sežrat... stejně tak jako když tady někdo uveřejnil příběh jak někdo přejel zastávku a pak se do ní vracel, tak zase tu vylítli někteří jak čertíci z krabičky a přitom právě takové případy můžou vycházet z té únavy....takže si tu někteří nyní dost odporují.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3835
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 02:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já svoje příspěvky nijak vůči nikomu nemyslel-každého věc,dal jsem jen svůj osobní názor do diskuze..ať si každý jezdí jak kde chce a co chce,když to zvládá a vydrží..Když bych chtěl,jakože jsem letitý "leťák"tak bych mohl hrnout prachy,ale proč..nejsem blázen jako jiní..
Zedníky,pokrývače a podobné strojvedoucí ve svém okolí taky znám
..pořádná mašina má kotel a komín..
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6300
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 06:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začínám zde spíše vidět pouze diskusi lidí, kteří zřejmě pouze závidí lidem, kteří si rádi přivydělají.

Milý příteli, kdybych chtěl, mohu ve svém dvaapůldenním čistém volnu na bratrovu registraci objíždět a čistit třeba ty trubky pro svijanský pívo. Jedna hospoda cca 300-500 Kč netto. Čas cca 3/4 - 1 hodina práce (spíše čekání, až gagarini proběhnou trubkama). Jistě si dovedete spočítat, při cca 4-7 hospách, které lze za den v pohodě stihnout (dle jejich vzájemné vzdálenosti), kolik to asi dělá navíc. Hošan už na mne tlačí dva roky. Stačilo by mu, i kdybych mu třeba objížděl sklady a sháněl náhradní díly na opravy výčepů, kompresorů a chlaďáků, ale já na to prdim. Kdybych byl lačnej peněz, kšeft je to dobrej a pro mne absolutně bez investic, krom huntování auta. Takže střílíte nejen mimo terč, ale i mimo střeliště.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 07:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:

Tak proč pořád útočíte na vedlejškáře? V tom opravdu vidím maximálně závist. Přeci je každého věc, jak naloží s časem...
Výp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 08:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peníze nejsou všechno,já jsem radši s rodinou doma kde mám práce dost.A když dojdou,tak se nechám zaměstnat na stavbě,pěkně na černo,prachy na ruku a ještě se něčemu přiučím.V dnešní době jenom blázen dělá vedlejšák,kde ještě musí odvádět daň.To stejné s vložákama.Nedělám.Proč.Dovolené je dost,abych si vybíral náhradní volno a když to zaplatí,tak polovinu odevzdám na daních.Nejsem blázen
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3788
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 08:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"A pro dobráky, co slezou z mašiny a mažou ke kámošovi spárovat koupelnu, nebo třeba rozvážet cement, se ještě nenašla páka, jak je zkrouhnout"

a nebo spárovat tu koupelnu u sebe doma. A nebo třeba sedí v hospodě a posilujou bicepsy s půlitrem a druhej den ráno se už drží rajčáku.

Sorry, já mám pocit, že zase malinko blbneš. Takovýhle odbory bych nakopal do e, a to s rozběhem.

"A poserete to i ostatním"

Jančurovi a spol. te´d stačí přihodit nad těch 36 hodin nějakout tu hodinu a nemusí ani někoho přetahovat vyšší hodinovou mzdou.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6301
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 09:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč pořád útočíte na vedlejškáře? V tom opravdu vidím maximálně závist.

Asi jste méně chápavý. Pokud si zaměstnavatel dá tu práci a zmonitoruje si, jak využívají fírové své volno (které mají o fous větší, než lidé pracující v běžném režimu), může začít u kolektivního vyjednávání tlačit na to, aby se navýšila týdenní pracovní doba. Proto.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6302
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 09:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale že jednou někde někdo přejel klacek a já jsem byl velmi rázně pro aby to bylo vidět a řešilo se to, tak to mě tu mohli všichni sežrat...

Co taky se zkurveným práskačem, že? I když, mně osobně práskačské svině nechutnají. Byla tam škoda? zranění, velkém ohrožení? O kolik projel, o nápravu, o mašinu? Projel to v souvislosti s tím, že byl unavený z vedlejšky?

Škoda, že si panáček neuvědomuje, že vedlejškáři mohou poškodit celý celek. Když fiknu šajbu bez následků o délku mašiny, odnesu to jen já.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6303
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 09:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:

V tom chlastu máš pravdu. Ale co já vidím ve svém poměrně širokém okruhu, je takových fírů, co neznaj nic než rajčák, nebo půllitr, minimum, jedince. Tak nevím, kdo až tak blbne. Mimochodem, u půllitru se neunavíš tak, jako celodenním omítáním, nebo rozvážením apod. Dál v tomto oboru nemohu sloužit. Nemám potřebné zkušenosti se zbytkovým alkoholem. A odbory do toho cpeš opět zbytečně, jak je tvým zvykem. Ale jen se otři, jestli ti to uleví.

Jančurovi a spol. te´d stačí přihodit nad těch 36 hodin nějakout tu hodinu a nemusí ani někoho přetahovat vyšší hodinovou mzdou.
Jojo, to se k němu všichni poženou. Na levoruký peršingy.
Jsem zvědav na ty jeho neodmítnutelné nabídky pro fíry. Ještě jsem žádnou nezaznamenal, krom obecných keců.}

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Škoda, že si panáček neuvědomuje, že vedlejškáři mohou poškodit celý celek. Když fiknu šajbu bez následků o délku mašiny, odnesu to jen já.


A jakou máme jistotu, že to příště nebude bez následků? Že to nebude jen o délu mašiny?Bylo málo nehod?Odnesli to nevinný?
To je klasika nádražáku, v rámci kolegiality ututlat všechno i ohrožení bezpečnosti. Zlehčit i tak zásadní chyby které udělám. Tady si málokdo uvědomuje že každá chyba něco stojí. Nikdo není neomylný, ale za chyby se platí a když máte na krku desítky lidí tak zvlášť.
Pan fíra si asi neuvědomuje, že za sebou má lidi a že ty lidi ho platí. Sakra už to chce rychle tu konkurenci na koleje, tady prostě lidi nemají na kolejích ke komu utéct a to je velká škoda.}
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co taky se zkurveným práskačem, že?

Drn: Na tebe bych zkurveně práskal velmi rád, bohužel vlakem jezdím už jen sporadicky a právě proto že kolikrát serou na bezpečnost, zastaralý vozový park, špína, bordel. ČD si hrajou na něco co nejsou..viz. béčka na vlaky EC, 50 let stará řada 451 z papíru, která navíc samovolně zahoří...no kde to jsme? Tohle mi vadí a spolu s tvým arogantním chováním, když si myslíš že můžeš všechno..
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A z jiného soudku...kauza Řebíček a Viamont...
http://www.novinky.cz/domaci/202301-rebicek-si-z-345-milionu-pori dil-domy-byt-jachtu-a-auta.html
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55895
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn, Sipi:
Trochu to uklidněte! Díky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6304
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
Na tebe bych zkurveně práskal velmi rád,

Klidně, zkus to. stačí si stoupnout k trati a fotit. Ale jak říkámm a to platí specielně pro tebe stejně jako obecně, na každou se vaří voda. U tebe bych řekl, že už téměř bublá.

Arogance? Jen reakce na hloupé řeči chudinky, co rád práská druhé. Taková čuňata nemám rád. Ostatně, máme celou řadu orgánů, které jsou za naše práskání a trestání přímo placeni. Ale že potkám i externisty, to jsem fakt nečekal. Blijící smajl tu není, tak :-QQ}
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6305
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský:

Jasně, sorry, končím. Kdyžtak vytvořte odsek pro práskačský dobytek. Mohlo by se to třeba jmenovat Šotoušbonz. Určitě se chytne.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55896
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Ale no tak, klidně pokračuj, jen se nenech(te) zbytečně vytáčet. (A mrkni na mail.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 10:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klidně, zkus to. stačí si stoupnout k trati a fotit. Ale jak říkámm a to platí specielně pro tebe stejně jako obecně, na každou se vaří voda. U tebe bych řekl, že už téměř bublá.

U trati mě neuvidíš, nefotím. Ale víš co je zajímavé, že o práskání si tady začal ty, já jenom napsal aby byly průhledný chyby který můžou ohrozit bezpečnost, aby se nezametly pod koberec a dělalo se jako že se nic nestalo.
Navíc nějaké rozbory takových chyb mohou dopomoci k jejich nápravě nebo utlumení.
Jsem zastáncem toho že fíra, stejně jako řidič busu, pilot je velmi zodpovědný za každou chybu kterou udělá právě proto že neohrožuje pouze svůj život, ale životy dalších.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 5-2003
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 12:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož hoši, a všímáte si toho zajímavého rozdílu? Že zatímco je porušení předpisů u strojvedoucího věc tolerovatelná, nad kterou se mávne rukou, u řidiče autobusu je to věc odsouzeníhodná!
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 12:56:49    Odkaz na tento příspěvek  

Jančurovi a spol. te´d stačí přihodit nad těch 36 hodin nějakout tu hodinu a nemusí ani někoho přetahovat vyšší hodinovou mzdou.

Nerozumím. Aby se konkurenci (nejen SA) vůbec zadařilo někoho přetáhnout, tak by musel nabídnout odhadem tak min. o 8-10 000 Kč na hrubým základu víc než má u ČD. Jinak se nikdo nebude obtěžovat o tom vůbec uvažovat (a nebo to budou různý průseráři co brali naftu apod.).
Jak s tím souvisí norma nevím. (vlastně vím, ale stejně to nevychází...) Takže???
jk bez registrace
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 12:59:23    Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: "porušení předpisů u strojvedoucího věc tolerovatelná" - já bych ještě doplnil: u toho správného dopravce...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 13:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela mě fascinuje, že se tady víceméně hádáte o jedinou věc – jestli zaměstnavatel má nebo nemá právo mít připomínky k tomu, jaký vedlejšák jeho zaměstnanec dělá.
Netuším, kolik firem a oborů jste kdo prošli, ale já osobně jsem si dal menší kolečko, než jsem našel, co jsem hledal, a mohu konstatovat, že výslovný zákaz vedlejšáků ve stejném oboru, případně konkurenční doložka jsou v dnešní době standardem.

Navíc mě docela překvapuje, proč sáhodlouze řešíte, že se ČD nelíbí, pokud jejich zaměstnanci ve volném čase vykonávají stejnou práci i pro jinou firmu. Teď vůbec neberu ohled na povinné přestávky, předpisy, normy nebo Zákoník práce. Ale pokud se jednou zavážete pracovní smlouvou, že budete dělat na HPP pro jednu firmu, která se zaváže, že vás zaměstná a bude vám vyplácet mzdu, tak se přece nemůžete divit, že ta firma po vás chce něco jako loajalitu. A naběhnout si tím, že budu u přímého, navíc silně medializovaného konkurenta dělat vedlejšák, u kterého vím, že mě tutově X lidí bude fotit… Sorry, ale to je, slušně řečeno, hodně naivní.

A že vás někdo práskne? Jste šťastní lidé, pokud vás tohle překvapuje. Slyšeli jste někdy úsloví o syndromu pražské firmy? To je stav, kdy zaměstnance dobře platících firem můžete rozdělit na dvě skupiny – jedna část jsou ti, kdo tam pracují s perspektivou mnoha let a mají zájem, aby se svými kolegy vycházeli dobře. Ta druhá skupina jsou lidé, kteří předem vědí, že přišli na dobu omezenou (aniž bych chtěl generalizovat, tak mimořádně často jsou to ti, kdo přijeli do Prahy z druhého konce republiky a nechtějí v Praze zůstat), a morálka je pro ně cizím slovem. Jejich cíl je jediný – co nejrychleji pošpinit své kolegy, zničit jim kariéru a nahradit je na jejich pozicích. Že je pak bude nenávidět i klika ode dveří? To je přece fuk, oni si přijeli na 2, 3, 5 let vysekat co nejvíc peněz a pak se vrátí domů, tudíž ten čas nějak přežijí, hlavně prachy, prachy a zase prachy. A samozřejmě, že management tyhle lidí vítá, protože oni jsou ten element, který kašle na kolektiv a práskne naprosto bez zábran kohokoli, pokud z toho plyne nějaký osobní profit. Pokud tohle neznáte, zvykejte si, mezi manažery se samozřejmě roznáší, jak výhodné je zaměstnat pitomce, kteří jsou pro pár stovek ochotni udat své přátele, a jak to potom zacvičí se všemi zbývajícími zaměstnanci, když vidí, že mají mezi sebou práskače, kteří je mohou snadno a rychle připravit o práci.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Náklaďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.3.237
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 13:50:51    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
Nevím,ale zatlučené ohrožení provozu na dráze v porovnání se silnicí (myslím tím řidiče z povolání),bych raději nesrovnával.Ale třeba by to bylo dobré,neboť by za chvíli na silnici neměl kdo jezdit(pokud by se řidiči vybodovali).Jezdit strojvedoucí jako někteří řidiči,tak už nejezdí.Jenže na mašině je rychloměrný proužek,který nelže.To kamion nebo bus nemá.A jak jezdí řidiči z povolání - vidím každý den.V obci 50,zastavení u přechodu pro chodce,kde čekají děti.....
Ale neházím všechny do jednoho pytle.Na dráze však porušování nebývá tak časté.A kdo tam dělá častěji chyby,ten na to dříve či později stejně jednou dojede.A určitě dříve,než ti na silnici.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 5-2003
Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 14:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na mašině je rychloměrný proužek,který nelže
Tachograf většinou taky ne...