K-report
 

Archiv do 25. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Historická vozidla » Archiv do 25. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 16. srpna 2010 - 10:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlonice-Lisovice 14.8.2010

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 16. srpna 2010 - 17:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_R: měl jsem s ním jet, ale jel ve 4:00, tak jsem jel až v 6:00 od nás s jedním.Jeli přes Pelhřimov.
Fotky:


Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Kubajspv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 17. srpna 2010 - 19:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, sháním sedačky LUX do Karosy ŠD11, puklice na RTO/Š11. Nevěděl by někdo o něčem? Díky moc
kubapv@seznam.cz
Karosa ŠD11 2040
C_73403
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 17. srpna 2010 - 20:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravím všechny příznivce historických vozidel a obracím se na vás s prozbou. Nemá a nebo neví někdo o spojkovém válci (vzduchovém posilovači spojky) na Karosu řady 730 atmosféráka? Pokud ano byl bych rád pokud by jste se mohli ozvat na email: iky25@seznam.cz. Děkuji za případnou pomoc
Jura_OV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.81.164
Odesláno Úterý, 17. srpna 2010 - 20:30:16    Odkaz na tento příspěvek  

Na podzim budu nucen začít likvidovat ŠL11 odkaz.
Nemá někdo zájem o slušné sedačky, držáky odkládacích sítěk, umakarty a ohrádku řidiče, případně jiné drobnosti ?
Dále nabízím Uniformy ČSAD
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10435
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 17. srpna 2010 - 21:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik si představuješ za celou?
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
319
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 17. srpna 2010 - 22:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Jura OV: Jako celek bych vřele doporučoval, poté co jsem na vl. oči viděl !
-SIS bus KAROSA B731.00 a Karosa B731.20 a ŠM-11 s automatickou převodovkou PRAGA 2M70
-30.5.2007 - 10 let od ukončení provozu posledního trolejbusu ŠKODA 9TrHT28 ev.č.11, tudíž i posledního trolejbusu typu 9Tr v pravidelném provozu s cestujícími v ČR.

WEB jihlavského OS Za záchranu hist. trolejbusů a autobusů
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 958
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 09:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jura OV: Nemáš tu starou šedivou?
Jura_OV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.81.164
Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 21:31:00    Odkaz na tento příspěvek  

AD ŠL - sedačky zablokovány.

Jako celek bych to nedával, je výhodnější nechat si přední+zadní čelo, část boku a dveře a zbytek s chutí do hutí. Je silně vybydlená a bez agregátů. Renovovatelná je pro toho, kdo má kompletní sežraný vůz.

Výrobní číslo 21325 - 12/1979, foto na stránkách - modrá, vše původní.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10450
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. srpna 2010 - 23:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem vzít za nějakou zbytkovou cenu i to torzo, protože máme místa teď tolik, že bychom schovali do hangáru všechny zachované ešky, chtěl jsem ji s tím, že by se časem mohly někde použít sloupky a podobně, určitě by se i po tvém obrání dalo něco očesat. Otázka, jestli má něco takového cenu, když se tyto věci dají nechat běžně vyrobit.
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10457
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 00:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Patří to spíš do vraků, ale vzhledem ke stavu je tam toho škoda, tak to prsknu sem. Lepší dochovanou D4 si ani z fotek nevybavuju. Ukazoval mi to řidič na lince když jsme jeli párkrát okolo, dneska jsme byli projet ešelku, takže jsme zastavili a fotilo se z okýnka. Stojí to na svahu, z ulice nejde vidět vůbec.

Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Redjams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 14:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k 500 HB. Toto je odfoceno (mobilem) z kalendáře firmy Tatra na rok 1999. V tatrováckém muzeu nestojí. Že by depozitář? Neví někdo něco bližšího?
Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 14:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Redjams: tuto fotku mám jiz dlouho, podle mě je to něco dobového, jeste jsem u narazil na fotku tohoto vozidla z nějakých novin, focená vedle T111, ale jestli tato ještě existuje nevím.
Ani netuším, jestli muzeum v Kopřivnici má T500HB ve své sbírce???? snad někdo doplní.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10461
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 14:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych řekl, mám totiž za to, že jsem tu fotku viděl už v nějakých dobových prospektech nebo v literatuře.
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 15:00:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm HBčkám, nevíte někdo jestli ještě existují tyto? Foto jsem kdysi ztáhl z tatraportálu či z tak něčeho.








a tato tu byla někde v kategorii železnice někdy před rokem

Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 15:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak ohledně té třetí, to snad je nějaký 2.prototyp či ověřovačka či co to tenkrát bylo. neví někdo víc?
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10465
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 15:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten u Temelína by ještě existovat měl.
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Freecoolin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 21. srpna 2010 - 21:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čí je toto a kde to jezdilo (červenobílý třídveřák)?
Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.113.150
Odesláno Neděle, 22. srpna 2010 - 13:28:43    Odkaz na tento příspěvek  

Freecolin: To je ex Hotliner, nepamatuji si teďka číslo evidenční, hodili jsme jí do nátěru DPP, kde jezdila, než jí koupil Hotliner. Je v majetku Muzea Dopravní Techniky o.s., přímo jednoho z jeho členů-nečlenů. V případě zájmu o další informace odpovím milerád na emailu petrsikyr@seznam.cz
pb01
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.169
Odesláno Neděle, 22. srpna 2010 - 13:30:23    Odkaz na tento příspěvek  

Redjams: HBčko patří jednomu sběrateli z CB.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 12:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

redjams, pb01: Však tu to HB bylo zmíněno tuším StandouČ.. Ze dvou HB včelínů je teď slátané jedno, to středočeské.
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 13:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stokr556: druhé a páté není, ostatní jo.

Vinařičák: HOT, jo? Nekecej...
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3817
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 14:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinaříčák: Já nechápu, proč tyhle různí sběratelé pořád klamou a mlží... Pokud nestojím o otázky, co, za kolik, od koho a komu tak sem prostě žádný fotky NEDÁVÁM.

Už na první pohled je jasný, že to je B731 č.7186 z Řep dotažená z vrakoviště...
Proč? Proto...
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10481
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 14:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten lak tomu přestříkání vyloženě odpovídá...
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 16:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Tak, tak a ještě k tomu s SPZ KDA 24-15. To by se divili příslušníci SNB...
AO 53-54
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 18:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpřibyl: A nejlepší je, když tito sběratelé očerňují jiné, aby na základě pomluvy vytěžili co nejvíce...

Ale jak se říká, na každou svini se vaří voda...
Makrelu neumeješ.
Stokr556
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 19:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chmelda:
díky za info.
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 20:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak světe div se, že si každej raději nechává svého miláčka doma. Jsme rádi, že kolega tento autobus zachoval. A o to jde. Čím více to pitváte, tím méně autobusů zůstane uchovaných. Nebudu ani potvrzovat a ani vyvracet zda to ono číslo dopravce je či ne. Rozhodně je pro historii důležité, že tento typ zůstane zachován. A o to především jde. Přibyl další přírůstek. Tak, ale o tom napíše někdo jiný.
Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.218.218
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 21:00:05    Odkaz na tento příspěvek  

Mno jasně, na každou svini se voda vaří, obzvláště na mě, právě proto mám KDA 24-15 už téměř zrenovovanou a právě proto Vám oznamuji, že Muzeum Dopravní Techniky o.s. má nový přírustek, který patří soukromému majiteli. Zbytek napoví fotografie z dnešního převozu. Takže na pomluvy Vás všech opravdu nedám a dále něco dělám pro historii... Kdyby náhodou se našel mezi Vámi i "nekecka", co chce přispět na provoz muzejních busů pracovně, či finačně, veškerou pomoc milerádi uvítáme

Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.218.218
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 21:01:22    Odkaz na tento příspěvek  

Další náděl fotek

Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.218.218
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 21:03:23    Odkaz na tento příspěvek  

Takže pomluvné a výmluvné řeči místních, nechť, ať posoudí každý sám dle svého uvážení. Každopádně děkuji zaměstnancům firmy Comett plus s.r.o. za ochotu a vstřícné jednání a sponzorský dar v podobě nafty a doufám v další spolupráci, na které jsme se dnes domluvili
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3818
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 21:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinařičák: Tak já teda o řečích nic nevím, já narážel pouze a jen na zveřejňování "exponátů". Pokud to zveřejním zde, tak je mi jasný, že spousta lidí pozná o co vlastně jde a není fakt třeba tady mlžit. Pokud se tím nechci chlubit, tak to sem prostě nedám a je klid...
Zachraňování dnes běžných typů naopak podporuji a sám mám v garáži 4 sedmistovky, z toho dvě jsou dnes už hodně vzácný, byť jsou to mladší ročníky. A konkrétně B731 s "prdelí" se v původním stavu hledá těžko..
Proč? Proto...
Mdt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 21:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil

Jde o to, že foto zveřejnil někdo jiný..Je fakt, že s tím se počítat dá. A jsem rád, že i Vy máte další 7xx na zachování. Bude jich časem jako šafránu. Jen houšť. Držím palce v dalším působení.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3265
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 22:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinaříčák: tak, ať to každý posoudí sám. Nikoho jsem nejmenoval (tak proč si vztahoval tu svini na sebe) , jen se pohybuji v těchto kruzích už nějaký ten pátek a místo spolupráce, byť jen alespoň slovní dochází dost často k hanění práce jiných, případně i horší věci.

Technická, ty vozy parkujete takhle venku? Jestli ano, jak dlouho myslíš, že přežijí do budoucnosti?
Makrelu neumeješ.
Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.168.40
Odesláno Úterý, 24. srpna 2010 - 21:04:56    Odkaz na tento příspěvek  

9 tr: Moje technická: Kolik ty máš autobusů a kolik jsi jich zrenovoval??? Pak ti odpovím na tvou technickou
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3270
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 24. srpna 2010 - 21:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinaříčák: mám 4. Dva na zachování, 2 na n.d. A proč ze 4 "jen" dva? Protože i tento počet je na jednoho člověka dost velký.
Odpovím i na další dotaz, který by tě mohl zajímat. Kde jsou uskladněny. Je to ocelová stodola s betonovou podlahou, v krajině je postavena na vyšším místě, takže veškerá voda se stahuje do nižších míst a ne do stodoly, která je díky tomu suchá a dobře větraná.

Moje představa zrenovovaného busu je asi trochu jiná než Vaše, neb ani u Vás nelze o ničem tvrdit, že je to zrenovováno. Buď to dostalo nátěr (ideálně váleček, protože na něco dražšího nejsou finance), nebo jste to sehnali ve stavu, který renovaci nepotřebuje (Moskvič 2140). Zatím není u mne zrenovovaný ani jeden, jsou ve stavu po ukončení jejich provozu. Myslím, že u Vás je situace podobná, ne-li stejná.

Moje priority byly:
1. zachránit dané vozidlo za každou cenu, neb byl posledním zástupcem své varianty typu.
2. co nejdříve sehnat stání, kryté a zabezpečitelné stání, ideálně, ze kterého mne nikdo nemůže vyhodit.
3. Udělat si řidičák na bus.
4. splatit dluhy, které tímto vznikly, protože nekrademe a bohužel okolnosti zatlačily do uličky buď/anebo.
5. sehnat potřebné věci, které byly provozem zaměny za jiné, unifikované a neodpovídající a jsou dnes obtížně sehnatelné.
6. počít postupnou renovaci.
7. nic dalšího na renovaci nekupovat, na megalomanii už doplatilo mnoho lidí a některým to ještě nedošlo...


Bod 1. a 2. splněn na 100%. Bod 3. splněn kompletně, bod 4. už je plněn, neb je mi blbé dlužit a nakupovat další věci, body 5. a 6. nastoupí na řadu příští rok, jak počasí a možnosti dovolí.
Plnění bodu 7. bylo započato prakticky hned na začátku, vím jaké mám možnosti a nesnažím si něco nalhávat.

Po tom co jsem napsal je mi jasné, že asi nebude mé jméno některými lidmi bráno do úst moc pochvalně a ideálně si i něco domyslí...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.168.40
Odesláno Úterý, 24. srpna 2010 - 23:10:22    Odkaz na tento příspěvek  

9 tr: Mno tak dobrá, budeme se přetahovat, kdo má lepší stání a kdo něco zrenovoval lépe, inu dobrá, když už se tu vychloubáte. Já mám autobusů přesně 6, z toho 1 není přímo můj. Na ND nemám ani jeden, protože když už něco zachovávám, nejsem barbar, abych ty busy kuchal a třeba LC735, který se zadřel motor, tak znovu rozchodím nákupem jiného motoru a ne kucháním svých busů. Uskladnění? Inu dobrá. Máme to na ZZN na sile. Okolo busů jsou odtokové kanály, veškerá voda stejká do oněch kanálu, či přímo podél busu, ale v kanálku. Karosy stojí pod střechou, což je vidět z fotky a to, že se tam nejvejde pod střechu Ikar, je bohužel problém, ale tak to prostě je, proto tomu věnuju patřičnou péči a ochranu. Vzhledem k tomu, že jsem ještě "mladý tele", co se učí, děkuji tímto veřejně p. Vlastimírovi Vinšovi za plnou podporu, co se týče ND a technických znalostí, stejně jako poskytnutí zázemí na opravy a milerád mu půjčím autobusy opět na výluku, učím se teprve o Karosách, ale konzoltuji to s lidmi, kteří mají firmu déle, než Vy žijete (nemluvím přímo o Vás, neb Vás neznám) a s motory, či rámy přichází do styku 40 let, vědí, o čem mluví, elektrikáře mám kluka z DP, co už 10 let dělá generálky Karos a busů celkově po el. stránce, na rámy se radím s místním kolegou z k-reportu, který má sám 6 busů a všecky zrenovoval. Autobusy budou navíc uskladněné v nově budovaném autobusovém muzeu, kde bude jak střecha, tak i pevná podlaha. Renovace? Ano, zrenovoval jsem prdlajs, ale pokud chcete vidět renovaci, napište na email muzea, milerád Vás provedu renoavací autobusu Karosa B732 (kompletně odstrojená, připravená na vyvaření, motor po opravě, převodovka taktéž), či renovací motorového vozu M131.1470. Řidičák na bus? Pardon, ale to je moje soukromé věc, zda ho mám, či nikoliv, ale vzhledem k tomu, že mě nikdo nikdy neviděl, ani nevyfotil, potvrzuje se tím, že to jsou jen fámy kolující zde na internetu, že jezdím s Karosama bez papírů. A když to tak čtu, asi jsem odpověděl na vše- busy jsou zachovány, stání mají, zázemí mám, odoborníky na opravu také, dluhy nemáme (dokažte jediný papírově- smlouva atd. a jste frajer), mám jich sice 6, budu brát další, ale stále na to stačím, neb nejsem pitomec, co je má ve stodole, ale alespoň je občas půjčí na výluku, či s nimi udělá akce (viz Putování po Industriálních památkách, Stopou zrušených tratí atd.). Tak co Vás zajímá ještě???
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 24. srpna 2010 - 23:26:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinařičák:
Ano, zrenovoval jsem prdlajs, ale pokud chcete vidět renovaci, napište na email muzea, milerád Vás provedu renoavací autobusu Karosa B732 (kompletně odstrojená, připravená na vyvaření, motor po opravě, převodovka taktéž), či renovací motorového vozu M131.1470
proč se chlubíš něčím, co jsi neudělal ty?

Na ND nemám ani jeden, protože když už něco zachovávám, nejsem barbar, abych ty busy kuchal a třeba LC735, který se zadřel motor, tak znovu rozchodím nákupem jiného motoru a ne kucháním svých busů.
ono je občas výhodnější větší vraky a zároveň duplicitní kusy použít jako pohotový zdroj ND

Mno tak dobrá, budeme se přetahovat, kdo má lepší stání a kdo něco zrenovoval lépe, inu dobrá, když už se tu vychloubáte. Já mám autobusů přesně 6
on je na to sám, nemá finance a hlavně je chce renovovat a ne jen uchovat a dělá jen to, co ví že na to stačí

brát další, ale stále na to stačím, neb nejsem pitomec, co je má ve stodole, ale alespoň je občas půjčí na výluku, či s nimi udělá akce
však nerenovované kusy je léle nejdříve opravit a pak s nimi teprve jezdit, koupit ojeté vozy nedá zase takovou práci jako je opravit

(Příspěvek byl editován uživatelem rt6n26.)
RT6N26 - modernizace známé RT6N1, tentokrát ten pokus o úspěšnou modernizaci určitě vyjde!
Jmenuji se Colt. Colt274. (herní přezdívka)
Můj VDP zde. Železniční licence zde
Vím všechno a co nevím, to si domyslím. :-)
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10504
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 24. srpna 2010 - 23:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda že čím víc autobusů, tím hůř pro majitele i pro ně samotné. Pokud mám teď mluvit za sebe, pořád na ně mám v rámci studia dost času, ale poznávám, že dělám něco na ešelce, pořád to není tak jak bych si představoval, do toho musím udržovat v provozuschopném stavu céčko a kolegova Platana, který je, pokud pomineme ešelku (provoz na pro ni vhodných akcích), vlajkovou lodí. Už teď mám trauma z toho, že se bude na Karose dělat technická a bude se do ní tak muset skrz nasazení do provozu vrážet víc času a prostředků (pominu teď reko do původního stavu) a ještě větší trauma z toho, že v říjnu budou od Armády dvě uloženky a příští rok chci zachránit před šrotem prototyp B15... Jedinou pozitivní věcí je, že mám po matuře místo jisté a budu tak mít času víc, než jen víkendy a nějaké to odpoledne, s financemi je to naštěstí zajištěno přes o.s. Takže každému radím nanejvýš dva provozní autobusy a šlus, pokud má zájem je udržet v odpovídajícím stavu...
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.168.40
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 00:08:57    Odkaz na tento příspěvek  

Rt6n26: Dovolil bych si tě poopravit. Ano, na T444 mám pramalou zásluhu, ale přeci jen nějakou, v době, kde jak se říká "tekla voda do zadnice", tak já jsem od spolku necouvnul a s Kokym jsme z problémů vybruslili a jelikož dluhy nejsou již žádné, nečeká ji žádné nebezpečí, navíc má soukromého majitele. Pravda, největší zásluhu na ní má 'Petr Kříž a "Myšák", ale troufám si říct, že jsem na ní také něco udělal. Renovace M131.1470? Hochu, narozdíl od tebe na ní makám od doby, co přijela ze Zlonic a Petr Nepil se jí rozhodl dát nám do péče. To se taky pleteš. Duplicitní kousky? Pravda, budu je mít, ale všechny je budu udržovat v provozuschopném stavu, což se mi kromě LC735 daří. Mým snem byla veřejně přístupná sbírka Karos 700 a to se mi také již brzy podaří (podrobnosti neprozradím). Nemám finance? Z Čeho jsem asi tak koupil Ikara a zbytek busů??? Z čeho je udržuju v provozuschopném stavu??? A jsem sám? Promiň, ale dovoluji si tě odkázat na stránkx www.mdt-slany.cz , kde uvidíš, že rozhodně na to sám nejsem. Pravda, u některých členů, či příznivců se setkávám s nevolí, jelikož chtějí dělat převážně kolejová vozidla, ale berou to, navíc jsem s Karosama udělal akce, kde se muzeum jako takové prezentovalo. Navíc 2 autobusy byly na výluce Slaný-Kralupy nad Vltavou pod záštitou firmy autobusová doprava Vlastimír Vinš (člověk, co mi hrozně moc pomáhá a dává). Takže já jsem sám se sebou spokojenej. A ojeté vozy? To jsou snad všechny, nekupuju přece Crosswaye a věř tomu, že B732 byla rozhodně v horším stavu, než je teďka. Mysli si, co chceš, mě je to fuk, já si jdu za svým, což se mi daří...

Study: jo, fandím ti, jsi renovátor, něco jsi dokázal. Ale nesouhlasím s tvojí teorií, že čím víc busů, tím hůř pro majitele, i pro ně. Když máš peníze, pracovní sílu, znalosti a zázemí, jde všechno
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 00:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď ještě kdo dál dočurá a pak se můžete poprat o kyblíček a lopatku.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Vinařičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.168.40
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 00:46:15    Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: Máš pravdu,já se o nic prát nechci. Já jsem rád, že se můžu probudit a mám před barákem 6 provozních Karos 700 a Ikaruse a jsem sám se sebou spokojenej a nemusím se tady vychloubat jak mám dva busy a další dva kuchám
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 01:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinařičák: chcel si po 9 Tr či niečo zrenovoval a aj ti na to reagoval a ty to berieš ako vychvalovanie? Pisal sam za seba a nie za cele družstvo ľudi ako ty.
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
Košická ŠL: http://sl11ke.wbl.sk/
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 01:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Pokud nestojím o otázky, co, za kolik, od koho a komu tak sem prostě žádný fotky NEDÁVÁM.
Tak pardon, já sem dal fotku z námi provedené jízdy (myslím ten modrej autobus, co není MDT ani uživatele Vinařičák), kterou jsem avizoval zde. Netušil jsem, že mám mít napřed projednáno s majitelem toho červenobílého stojícího na zastávce, zda je připraven zodpovídat dotazy. Nemám potřebu vyvolávat divoké diskuse a zas tak často sem nechodím, páč autobusy sami nepěstujeme. Já si prostě jen zaplatil jízdu autobusu, debilně sem se domníval, že to může někoho zajímat. A že je fotka dvou prostě hezčí
P.S. Platil jsem naftu. Stála asi 2340 Kč. Od koho byla nevím, bral ji řidič-majitel. Předal u kasy lístek a náš "ředitel pro ekonomiku a marketing" mu vyplatil hotovost. Musel bych na přesnou cenu a prodejce nařídit kontrolu účetnictví

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 6-2005
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 02:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study - co je prosím B15 zač? Díky.

Kdysi jsem měl v záložkách uložen nějaký web, kde byly celkem přehledně vypsány prototypy, bohužel už ani pan Google moc nepomáhá (a co najde, najde max. nejznámější prototypy).
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 07:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinařičák: Může prosím přestat používat ten kousavý tón . Hned by se to četlo líp.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 07:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mysli si, co chceš, mě je to fuk,

to určitě ne jinak by jsi se tady neosprvedlňoval.

Když máš peníze, pracovní sílu, znalosti a zázemí, jde všechno

hlavně aby vám to nadšení vydrželo těšim se na stav těch vozu za pět let.

a otázka na závěr:S tim ikarusem planujete co?reko na typ 280.08 a pak ježdění na výlukách čd nebo co?Ono mít Ikarus nebo Karosu 700 je velkej rozdíl..
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10507
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 09:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta303: Možná vím který web myslíš, mám ICQ na tvůrce, zkusím se ho poptat, občas bývá online. Bylo to něco jako mhdpraha.wgz.cz... Ten prototyp B15 je B732.40 z roku 1990, první přestavba autobusu na CNG v Československu, byla na předváděcích jízdách až kdesi v Rusku a Africe, existuje z těch jízd i nějaká VHS. V současnosti u nás slouží jako záložní vozidlo a teoreticky by to mohlo příští rok vyjít.
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7957
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 09:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí dělám do včel.......
Msafiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 10:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu mi uniká, proč ten konfrontační tón? Nejsme tady všichni tak trošku cvoci, co milují autobusy a vraky autobusů a dáváme peníze do něčeho, co by jiný vyhodil? Nejsou tyhle stránky pro to, abychom si vyměňovali zkušenosti a pomáhali si?
Freecoolin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 14:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpřibil, 9Tr, Vinařičák: A je to tu znovu. Nevím proč tu několik majitelů historických autobusů ryje a útočí na sebe místo toho, aby si pomáhali s radami, pomocí, náhradních dílů, rad kde a jaké autobusy získat ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Freecoolin.)
Freecoolin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 14:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinařičák: pokud se opravdu jedná o B731 z DPP č.7186 tak se časem bude jednat o unikátní bus, kterých se do budoucna mnoho nedochová.

Existuje ještě nějaký bus B73X s kulatou zádí, které jezdily v Kroměříži na MHD?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4798
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 14:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freecolin: B73x s kulatou zádí - a v běžném provozu či v muzeu? Jedna prdelatá B732 jezdí na MHD Sokolov.
web o Mansonovi Moje fotogalerie 21.8. nové fotky AKV a DPÚK!!
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 14:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Freecoolin: Přikládám fotku diskutovaného autobusu na mém pozemku. Byl jediný, který přijel na základě mnou i zde zveřejněné pozvánky. Víc o něm nevím, MDT si jej prezentovalo samo stejně, jako si svá vozidla vystavovali všichni ostatní sběratelé, kteří přijeli s "neautobusy"
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Freecoolin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 14:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson: v běžném provozu. O žádném muzeu v KM nevím.

V mnoha DP jezdí B73X s plastovými sedačkami a dalšími vylepšeními - BUSE, moderní lino... Těch s původním interiérem moc nebude. V KM jezdily tyhle busy s původním interiérem (koženkové sedáky, původní lino, atd...).
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3481
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 15:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Freecoolin: třeba ty Kroměřížské B731 jsou stále v provozu v ČSAD Jablonec nad Nisou. Na jaro byla plánovaná fotoakce s poslední červenobílou Karosou v ČSAD Jbc ale bohužel z mých rodiných důvodů byla tato akce odložena.
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 15:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě auta z KM jsou celkem pravidelně k vidění na pražské lince 110.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3272
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 16:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinařičák: položil si jasný dotaz. Na něj jsem odpověděl a je pravda, že jsem něco přidal. To ale jen ze zkušeností, jak to chodí. odpovíš na jedno, chytnou tě za druhé, takže vše polopatě vyloženo na stůl. Já své karty vyložil všechny jak jsou.
O tom kolik mám nebo nemám busů jsem nikdy na k-reportu nepsal, protože je to každého věc a necítil jsem důvod se tímto způsobem presentovat (nic proti jiným, co si sem dají fotky svého vozu, rád se podívám, jen já ten důvod "proč" nemám)
Klidně si můžeš všechny diskuse prohledat, nikde nic nenajdeš. Ale když ses optal, tak máš i odpověď, můj prvnotní dotaz byl dán a prokázání mé "zainetresovanosti" na tomto problému si žádá předložení všeho. To nebylo vychloubání. Pokud mám vést diskusi, musím mít i argument. Argument není sezení u PC a nadávání na okolní svět.


Ano, je strašné barbarství ničit 25. zachovaný kus jednoho typu, jednoho roku výroby. Pardon, ale přesně jak zde několik lidí poznamenalo. Brečet nad každým sešrotovaným kusem umí každý, možnost si ho sehnat a zachova má každý, pokud jen sedí a remcá, tak přijde jiný a ten ho nedá hned do šrotu, ale využije ho k vytěžení dílů, které se třeba dnes ani nevyrábějí.

Ty zachováváš vozy, které jsou přebastlené, dnes mají hodnotu max. cenu šrotu, historickou žádnou. Za 10 let může být situace jiná a díky Vám budou zachovány jisté rarity. To je bohulibá věc. Byla možnost, koupili jste, všechna čest. Ale nadávat, že se šrotuje řadový vůz, kterých je všude jak nas..., to je trochu...

A já nic nepsal, že ty jseš zadlužen, máš nebo nemáš ŘO sk. D, já psal své priority. Ale jak se říká: "Potrefená husa se vždycky ozve". Takže asi na tom něco pravdy bude, když sis to vztáhl na sebe, jiný důvod nevidím.

Ten Váš Ikarus... raději mlč.

Freecoolin: ty jsi spíš ta 3. strana, nezávislý pozorovatel. Pro Tebe jsou to boje o kus hnoje, za to se omlouvám, že tu takto někteří musí trpět. Ale pokud vidíš i za "oponu", tak tam je to trochu jiné.

Podívej, jsou tu lidé, co si tu na sebe nedělají sviňárny, ti mezi sebou spolupracují na té nejvyšší možné úrovni a vycházejí si maximálně vstříc. To ti potvrdí dost lidí. Ale jak se říká, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

A přátelské upozornění, za každý vůz, který nemá SPZ v depozitu se musí platit ručení, jinak si ČKP každý den účtuje zajímavou částku. To jen tak ze zkušeností známých, co jim přišla zajímavá obálka.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10508
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 16:50:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapomenout na sváry, vždyť svět jsou jen báry . Radši se pokochejte tady ...
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.55.32
Odesláno Středa, 25. srpna 2010 - 17:50:45    Odkaz na tento příspěvek  

Malý technický dotaz: ta mexická vlna za zadní nápravou Zaklancelotovo Karosy je jenom promáčklý plech, nebo známka toho, že nosný rošt vozu poněkud žije?