K-report
 

Archiv do 11. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Doprava v Moravskoslezském kraji » Archiv do 11. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dalibor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 07:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna Karosa B741 byla vyřazena bez náhrady kloubovým autobusem ještě dřív než přišel první Citelis 18M
www.mhd-karvina.wz.cz - Můj web o MHD v Karviné.
Tomas25
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 14:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koďas: Dík za infošku. Zmátly mne totiž ty přední dveře.
Jsem zvědav na další plynové vozy SAD TT.

VDP Přerov obnoví svou činnosti od 1. 7. 2010. Žádný CT nebude jezdit v Přerově!!!
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 18:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino: No ono byli vyřazeny vlastně všechny tři kloubáky - 41 až 43 a byli nahrazeny CITELISy 12M. Dva se ještě vrátili na turnus (41,42) místo sólo vozů. Pravděpodobně jezdili více potřebné spoje pro kloubový autobus. Poslední vůz 6943 zůstal dlouho v garážích a občas byl využit pro výjimečné situace. Pak byl dle mých informací odprodán. Následně minulý rok byl na turnus místo KIA 69-41 nasazen CITELIS 18M 5T6 5778. Letos byl CITELIS nasazen místo B941E KIR 31-91 a ten teď výjimečně nahrazuje vůz KIA 73-34, který ale i přes informace Dalibora není ještě odepsaný.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

http://www.galerie3csad.tym.cz
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 20:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mě jestli Čsad dělalo něco podobného jako toto:http://www.youtube.com/watch?v=f5O-WZwNpeQ&feature=related
Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 21:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2706: Někteří řidiči byli na podobnou akci vysláni.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

http://www.galerie3csad.tym.cz
Pocket
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 21:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu zmínily kloubové Citelisy, tak se zeptám: Kdy dostanou venkovní panely, které byly umístěny v zadní části?
Šotograf z Hranic a milovník autobusů všech značek
Web o MHD v Hranicích
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 09:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jel Kysučan express s dalším busem od Sniny. Třínápravovým Renaultem...
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 15:18:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pocket: Toť otázka. Myslím si, že to neví ani samotné ČSAD.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

http://www.galerie3csad.tym.cz
Alex296
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 20:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Kysučan exress,sa spojil s Motocentrum Snina,tak preto tie vozy na ich linke.Aj do Levíc jazdia z busmi v rôznom štádiu rozkladu.Ich šoféri musia mať odvahu s tými vozmi jazdiť.
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 29. března 2010 - 20:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máme nové bokolepy na Zemanovce...jsou na B932 a B932E a předpokládám že jěště připudou..Foto bude ve čtvrtek(Pokud matka příroda bude mít stejné plány jako já a nebude pršet :-D)
Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 08:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si byl zafotit :-)
I když příroda nebyla ke mě tak štědrá a pršelo dalo se fotit to je jediná fotka která se povedla:

Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 08:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už jsem tu dlouho nedal fotky tak sem hodím další:



Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 13:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2706: Ten treti Citybus se mi libi :-) Tez neco po delsi dobe pridam.







studium - VŠB-TUO, obor Informační technologie se zaměřením na počítačovou grafiku
práce - redaktor SvětHardware.cz, Digimanie.cz a trochu také TVFreak.cz
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 14:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší dvě fotky z Havířova na AN.

http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 17:14:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomik6: Kdyz uz mas stesti na to, ze ti slunce nesviti do protisvetla, mohl jsi toho vyuzit a vyfotit ten prvni Cross i zepredu a ne zezadu :-)
studium - VŠB-TUO, obor Informační technologie se zaměřením na počítačovou grafiku
práce - redaktor SvětHardware.cz, Digimanie.cz a trochu také TVFreak.cz
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 19:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo mohl ale já nemůžu jít do garáží ČSAD(tedy za plot).Stálo to v garážích.
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomik6:a co myslíš že já? ja tam taky vlezl přes plot a šel až k tomu Dominu a ILIADĚ :-)
Na tom nic není dyť nejdeš krást
Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
Fma_0526
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, to jste oba tak (promiňte mi to slovo) JEDNODUŠŠÍ že tam musíte lézt přes plot?
... Nějak bylo, nějak bude ...
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomik6: Tak to jo :-)
studium - VŠB-TUO, obor Informační technologie se zaměřením na počítačovou grafiku
práce - redaktor SvětHardware.cz, Digimanie.cz a trochu také TVFreak.cz
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 21:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino:Ok.Jinak opět jako vždy pěkné fotky.
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 10:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fma_0526:A kudy?Přes vrátnici?Nebo tam u toho výjezdu?Nejkratší to máš přes ten plot kde chybí jedna laťka
Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 03. dubna 2010 - 20:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky z dnešního Havířova na mém webu na této adrese:http://autobusy-karvina.webgarden.cz/csad-havirov-a-s/momentky-ze -dne-3-4-2010.html
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 10:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomik6:Supr fotky
Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 10:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2706:Díky moc.Včera bylo hezké počasí tak jsem to musel využít.Dobré je že jsem na točně Pacalůvka narazil na RUSÁKA.
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
James55
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 04. dubna 2010 - 17:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední původní C734 KIA 39-00 v Karviné byla vyřazena. Celkový počet karvinských sedmiček:
2x C734 po přestavbě z B732 (KIA 24-44, 1T9 3960)
1x B732 s kulatou zádí (KIA 70-85)
obcan.havirova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.73.203.233
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:19:20    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,

před časem jsem zasilal mail ČSAD Havířov s určitými otázkami. Vzhledem k tomu, že na poslední email nebylo reagovano považuji za možné komunikaci zveřejnit diskutijici veřejnosti.

obcan.havirova@email.cz napsal(a):
Dobrý den vážené ČSAD, protože se o dění ve svém městě zajímám a to i co se týká dopravy, protože jí pravidelně využívám již od cest za školní docházkou, tak nyní do práce. Z mých daní jsou rozdělování peníze i pro ČSAD
Havířov z městské "kasy" a platím za měsíčník a jízdné na příměstské dopravě. Proto bych rád znal odpovědi na některé otázky. Rozdělím tyto otázky do několika sekcí a pod sekcí. Za odpovědi předem děkuji. 1) V rámci celostátních úprav jízdního řádu a s tím souvisejících změn: a) k jakému omezení spojů dojde na linkách příměstské dopravy ze strany ČSAD Havířov
b) dojde k omezení spojů i na linkách MHD Havířov
c) bude případné omezení spojů kompenzováno zvýšenou frekvencí posilových spojů především ve špičku, nebo zajištěním jiným dopravcem v rámci skupiny 3csad (například linky směr Kaviná, Orlová, které by mohli být zajištit ČSAD Karviná)
d) bude změna označení spojů MHD a názvů zastávek provedena jednorázově nebo na etapy, tzn. jízdní řády na zastávkách budou vyměněný v průběhu pátku a soboty, nebo budou vyměněny někde již například v pondělí a tím bude docházet ke zmatkům. Podobně se jedná o nasazení nového označení a cílové zastávky na světelné cedule vozů jimi vybavenými. A případně vozy, které tyto cedule nemají. Domnívám se, že vznikne stav, kdy některé vozy budou mít již nové značení a jiné budou mít značení původní nebo dokonce budou světelné displeje vypnuty a použito klasických plastových cedulí, které budou obsahovat původní nebo nové označení.
e) Kdy konečně bude funkční akustické hlášení ve vozidlech ČSAD, na které podle mě přizbývá i Město Havířov. V tuto chvíli je hlášení funkční pouze v některých vozidlech a to i neúplně, například v případě zastávek, které byli přidány později nebo změněn název (např.Šumbark,bazén ; Město, základní škola). Tak stejně není u některých vozů funkční vnitřní informační panel s aktuální zastávkou nebo některé vnější panely, především zadní. Co se týká dvou kloubových vozů značky Iveco není u nich nyní vůbec montován třetí panel u zadních dveří, který na prvním voze ukazoval informaci o aktuální zastávce. V případě, že dojde nyní k velké změně názvů zastávek, bude vůbec akustické hlášení vůbec funkční, nebo bude většina zastávek tak potichu, že nebudou slyšitelná.
obcan.havirova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.73.203.233
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:22:42    Odkaz na tento příspěvek  

pokracovani:

2) Má ČSAD Havířov v plánu zdražovat kilometrovou sazbu na linkách PHD nebo požadovat zvýšení dotací na městskou dopravou, pod výhrůžkou rušení spojů, kterých je v některé časy již tak žalostně málo. S tímto dotazem souvisí i otázka jestli je v plánu do konce roku zakoupit ještě další vozy pro zlepšení úrovně cestování na městskou a příměstskou dopravu, případně kolik těchto vozů. Je předpokladem, že se bude jednat o vozy výrobce Iveco a to Citelis a Crossway.
3) Chystá se skupina 3csad zúčastnit možnosti obsluhovat městskou dopravu v Přerově, nebo získat licenci na některé linky, které nyní provozuje Dopravní podnik Ostrava, stejně jako se zúčastnila výběrové řízení ve Znojmě za dopravce ČAS Znojmo.
4) Předpokládám, že si je ČSAD vědomo etického kodexu na stránkách www.3csad.cz. Nyní si dovolím použít výňatků z toho kodexu, ke kterému se dále vyjádřím ve více bodech na základě svých zkušeností z cestování nebo "zaslechnutých" informací. I když na některých nemusí být špetka pravdy je to na pováženou. Jednotlivé zásady není potřeba rozebírat. I. Základní ustanovení Etický kodex je součástí pracovního řádu, navazuje na základní práva a povinnosti zaměstnanců uvedené v zákoníku práce v oblasti obecných etických norem chování a jednání. Dodržování zásad v ním uvedených spolu s následujícími zásadami má vliv na hodnocení zaměstnance a jeho profesní růst. Zásadní porušování pak může být posuzováno jako porušení pracovní kázni. III. Vztahy na pracovišti K uplatnění těchto zásad a k efektivním výkonům společnosti přispívá vedení akciových společností především tvorbou podnětného pracovního prostředí a rovným přístupem k zaměstnancům s důrazem na hodnocení dle odvedené práce, ze strany zaměstnanců pak zejména dodržování základních principů etické komunikace na svém pracovišti. Vytváření vzájemné důvěry, úcty a spolupráce je základem dobrých mezilidských vztahů; na pracovišti a rozvoje kultury ve společnosti.
a) Jestli zaměstnanci dodržují tento kodex je na posouzení jeho zaměstnavatele. Ale chování některých řidičů je nadmíru neslušné a nehodící se k takovému povolání. I když je jejich práce těžká, měli by být schopni tento stres zvládnout. K tomu by jim měl dopomoci i zaměstnavatel například školení a podobně. Toto se podle vyjádření některých řidičů, s kterými jsem se dostal do sporu například při vydání jízdenky ODIS, neděje. Zamyslil bych se tedy nad tím, kde se má naučit řidič, který má profesní osvědčení pro řízení vozidla, jak jednat s cestujícími. Pravděpodobně v kurzu, který mu zajistí zaměstnavatel a také mu jej umožní.
obcan.havirova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.73.203.233
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:23:52    Odkaz na tento příspěvek  

pokracovani 2:

b) Rovný přístup k zaměstnancům je u ČSAD Havířov praktikován především podle schopností jezdit na cyklistickém kole. Nevím, co přesně znamená to, že někdo jezdí na kole s vedoucím, a jestli má mít toto vliv na rozdělované pracovní úkony a prémie. Na to by měli mít spíše vliv pracovní zásluhy a jiné. Podobně je to i s řešením stížnosti na některé řidiče. Ti co mají příbuzné ve vedení společnosti můžou vyjíždět pravidelně linku z Brna se zpožděním a s penězi v hracím automatu. Případně řidič odmítne vzít vozíčkáře a jediné potrestání je údajné odejmutí ohodnocení, které není údajně příliš vysoké. Jiní, kteří nejsou rodina ČSAD nebo neradi jezdí na kole jsou neustále "buzerováni", což se vůbec neslučuje s důvěrou a úctou, což je základem dobrých mezilidských vztahů. Posledním důkazem je například stav, kdy má vůz vyšší spotřebu než by měl mít a jsou z toho obviněni řidiči i když důvod je v technickém stavu vozidla. Tito řidiči přestávají jezdit svoje stálé rozvržení spojů a musí jinam. Jejich linky jezdí s jejich vozem jiní řidiči, aby se jako již poněkolikáté potvrdilo, že chyba není v lidském faktoru za volantem, ale v technické péči o vozy. Tato péče není u ČSAD kdo ví jak slavná, když někdy cestuji starším typem vozu (domnívám se, že C734) a málem se pode mnou prolomí podlaha při výstupu. Nebo například jde u nových vozů (citelis, sor) cítit zápach zemního plynu. Nebo u vozů jezdící na ostravu (C934, C954) zápach výfukových exhalátů. Tento stav je podle mně pod úroveň tak velkého dopravce.
c) Další výtka ke kodexu směřuje opět k úctě k zaměstnancům. Na některých konečných ve městě (určitě Šumbark, točna, ale i Šumbark, Tenas a mám pocit i Pr.Suchá u školy), kde mají řidiče čekání, byly umístěny mobilní záchody Toi Toi. Určitě si myslím, že to byl krok správným směrem, pokud přihlédneme i k tomu, že se za volantem objevují mnohem více ženy, které mají daleko jiné hygienické potřeby. Doufám, že není potřeba rozepisovat, čeho všeho se potřeby člověka týkají. Dokonce se jedná o základní potřeby. A ani tyto potřeby není schopné ČSAD svým zaměstnancům zajistit a záchody jim po určité době opět odebrala. Na konečných nyní opět vidíme "čurající" řidiče na kola svých vozů nebo ke stromům a z konečných se bude v teplých dne linout zápach, který není nikomu příjemný. Považuje toto vedení ČSAD za kulturní a uctivé chování ke svým zaměstnancům, kteří jim vlastně přinášejí peníze, protože bez nich, přeprava cestujících, takovou jakou jí známe, stále fungovat nemůže. Děkuji ještě jednou za odpovědi a omlouvám se, že se nepodepíši vlastním jménem, protože zkušenost mě naučila, že v některých otázkách je lepší zůstat spíše v anonymitě. Můžete mi říkat Bedřich Zvědavý. I když informace slouží pouze pro zodpovězení mých otázek a nebudou dále použity, rád bych upozornil, že nereagování na ně nemusí zůstat bez následků.
obcan.havirova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.73.203.233
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:26:17    Odkaz na tento příspěvek  

Odpoved z ČSAD a má odpověd jim na kterou již ředitel osobní dopravy nereagoval.

------------------------------------------- Dobrý den, vzhledem k množství otázek a popsaných problémů a ve snaze o zlepšení námi poskytovaných služeb, pokládám za vhodné projednat obsah Vašeho sdělení při osobním setkání. Prosím Vás o návrh termínu setkání. S pozdravem ředitel divize osobní dopravy

Dobrý den, jsem nakloněn této možnosti řešení, kdyby v sobě neskrývala určité překážky. První akceptovanou překážkou je, že osobní setkání se uskutečňuje za zavřenými dvěřmi a nedává žádné písemné podklady. Tento způsob plně akceptuji. Ovšem další překážky jsou pro mě nepřekonatelné. Na osobní schůzku nemám v rámci vypjaté pracovní náplně prostor a znamenala by vystoupení z anonymity, kterou si nemůžu v tuto chvíli dovolit. Přesto bych rád znal odpovědina položené otázky a dal Vám prostor reagovat na zmíněné sdělení a tím i zlepšit Vámi poskytované služby. Proto bych měl návrh komunikovat a osobní sjednání sjednat přes prostředníka. Oslovil jsem v této záležitosti tři přispívatele na server zaměřený na dopravu (k-report). Všichni tři jsou evidentně z Havířova nebo jeho okolí a mají určitou, menší či větší, svázanost s ČSAD. Předpokládám, že setkání by se uskutečnilo v centrále na ČSAD Havířov a.s. Všichni tři mi ochotně bez sdělení bližších informací potvrdili ochotu být prostředníky pro osobní setkání. V případě, že by jste se pro jednoho z nich rozhodli sdělil bych mu obsah naší komunikace a on by navrhl termíny setkání. Jednalo by se o: "S ohledem na nejmenování konkrétních osob jména nezveřejním"
Výběr z možností je na Vás, ale doufám, že i toto řešení je lepší, než zahození záležitosti pod pokličku. Děkuji a přeji příjemný den
Drjekyll_and_mrhyde
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, strýcu, pokud jsi to poslal jako anonym, tak na odpověď nečekej. To je jedna věc. Druhou věcí je, že sis s tím dal asi hodně práce, ale poněkud zbytečné. Nemá to hlavu, ani patu.
Takže příště doporučuji stručně a jasně formulovat otázky a také popřemýšlet, kam je poslat.
obcan.havirova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.73.203.233
Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:34:28    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,

kazdy na to máme svůj pohled. Na prvotní zaslání došlo k reakci, ale následně již reagováno nebylo. Reakcí je i záporné vyjádření. Samozřejmě v dnešní době je posílat něco jako anonym hloupost.
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 05. dubna 2010 - 19:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obcan.havirova: Takže těchto záležitostí se mělo týkat jednání na ČSAD, které se nakonec neuskutečnilo. Zajímavé počtení.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

http://www.galerie3csad.tym.cz
Soudruh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 11:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uz jste videli rekreacni chatu 3CSAD?

http://fotodoprava.cba.pl tramvaje,trolejbusy,autobusy,vlaky...foto foto foto
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 15:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soudruh:takových znám
Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
Soudruh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 18:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja vim,takovych je plno,ale az tak sytou zelenou jsem casto nevidel..vsak to je jen pro pobaveni..to bych tady mohl dat i kolegovu bundu (ikdyz jeho tata jezdi u 3CSAD tak podobnost barev je ciste nahodna..pry..)
http://fotodoprava.cba.pl tramvaje,trolejbusy,autobusy,vlaky...foto foto foto
James55
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 06. dubna 2010 - 19:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyřazené karvinské Karosy v garážích ČSAD očekávají svůj konec:



Vyfotil TOMIK6
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 07:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky přidám jednu fotečku:

Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 11:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

James55: Co je zač to LC na první fotce vlevo?
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 16:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák:Ptej se mě já to fotil.No k otázce:Jedná se o Karosu LC735 která patřila Těšínskému divadlu.Podle mě bude asi do konce dubna sešrotovaná.
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7808
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 19:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomik6:
Dobrá dokumentace Sem zvědavý, jak dlouho vydrží v provozu poslední B732 a C734, ale moc jim už nedávám...
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 19:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield:Díky moc.To já jsem taky zvědavý ale jak to vidím podle toho že to pořád jezdí tak tomu dávám asi ještě půl roku.
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
Voky29
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 19:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, je mi z těch fotek smutno. Nedovedu si představit, že jednoho dne neuvidím v Karviné jedinou Karosu řady 7xx.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 19:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voky29: Bohuzel se s tim musime smirit. Minule jsem byl v Karvine neco zarizovat, tak jsem udelal i par fotek. Mel jsem stesti, stihnul jsem dve ze tri sedmistovek :-)
studium - VŠB-TUO, obor Informační technologie se zaměřením na počítačovou grafiku
práce - redaktor SvětHardware.cz, Digimanie.cz a trochu také TVFreak.cz
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 19:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino:Poslal bys mi na mail ty fotky??Tomas.Stawarczyk@seznam.cz?Děkuji
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 07. dubna 2010 - 21:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny diskutující. Měl bych prosbu: Neměl by někdo JŘ z Havířova v rozmezí roky 2000-2006? Děkuji

(Příspěvek byl editován uživatelem Michalosp.)
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Piotrek34
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.183.119
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 14:06:34    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem psal taky na ČSAD, panu S. Tomanovi, protože (minimálně) jeden z řidičů jezdí z konečné zastávky pravidelně o 2-3 min. dříve. No, také jsem dostal reakci na 1. mail, kde stálo, že jako mají výpis, kde byla poslední jízdenka z té zastávky prodána v tolik a v tolik a že prostě k předčasnému odjetí nedošlo. Když jsem se dotázal, jestli si ty zastávky řidič přepíná sám, tak by mohl mít tu konečnou až někam na 4., 5. zastávku. Reakce jsem se tentokrát nedočkal...
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1840
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 16:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piotrek34: Co když na odb. zařízení má totožný čas s jízdním řádem, ale vy máte o 3 minuty dříve? :-)
Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 16:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piotrek34: Pokud vyjíždí z konečné dřív, na co by mu bylo, že by byl na 4-5 zastávce. Stejně by i tam byl daleko dříve a na konečné by neměl cestující dle odb.zařízení.

Těžko říct jak toto dokázat dopravci. O jakou linku a směr se jednalo? Pokud je možnost doporučuji jít na další zastávku ve směru a pokud je lístek vydaný s časem, kdy ještě neměl vyjet z konečné tak je jasný důkaz.

Marek3: Samozřejmě můžete mít pravdu. Na odb.systému může bát čas dle JŘ, ale dle hodinek většiny lidí je o tři minuty méně.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Piotrek34
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.183.119
Odesláno Čtvrtek, 08. dubna 2010 - 20:16:12    Odkaz na tento příspěvek  

Michalsop: Ne, mě šlo o to, že když p. Toman říkal, že např. na AN byla vydána poslední jízdenka v 14:32:44, nebo kolik to bylo a odjezd je v 14:33, že nemohl odjet dříve. Ale já jsem argumentoval, že sice podle strojku bude na AN, ale bude např. u Sběrny, tak jsem to myslel. Tak samozřejmě, že tam bude dříve, ale šlo o to, že mi ten spoj prostě ujel. Šlo o MHD(406) směrem do Suché.... A pak ještě jednou, v 405 směrem ze Suché, ale tentokrát jsem to stihl... Ta jízdenka nepomůže, když si ty zastávky řidič přepíná sám....
Marek3 : Hodinky jsem měl nařízené podle webu www.presnycas.cz.
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 06:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piotrek34: Požadoval bych odpověď od pana Tomana. V některých vozech jsou zastávky přepínány automaticky, ale v těch, kde ne, musí zastávky přepínat řidič. Tohle je asi neodkazatelné, protože i kdyby sis vzal lístek v 14,33,02 na zastávce Město,Sběrna nedokážeš, že si nenastoupil na Autobusovém nádraží, když to budeš mít na lístku a značně pochybuji, že donutíš řidiče, aby zastávky přepnul.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7556
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 07:38:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I pokud řidič zastávky nepřepíná, ale prodává na více zastávkách, tak ze sestavy poznám, jestli jel dříve. Navíc třeba u nás, pokud řidič nepřepínal, tak automaticky chyboval.
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 12:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: No u nás by měl taky chybovat, ale nevím jak bychom to ze sestavy poznali? Tím, že nepřepíná zastávky je v různých časech v horizontu například 4 minut na jedné zastávce. Těžko se dokáže, že nepřistavil od 4 minuty dřív.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 12:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opet par fotek za uplynuly tyden



studium - VŠB-TUO, obor Informační technologie se zaměřením na počítačovou grafiku
práce - redaktor SvětHardware.cz, Digimanie.cz a trochu také TVFreak.cz
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7557
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 12:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proto píšu, že je podmínka, aby odbavoval na více zastávkách, aby tam byl obraz delšího časového úseku. A také se dá mrknout na tachograf. Alespoň přibližně.
Piotrek34
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.183.119
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 13:39:18    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak říkám, na druhý mail mi odpověď nepřišla... Ale to není poprvé, co nereagoval na můj e-mail, nevíte, co bych s tím jako měl dál dělat...???
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7558
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 14:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně bych se jel projet na kole někam do přírody. A nechal to být.
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 14:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Hmm tak by se to dalo. Posouzení v rámci delšího časového úseku - 10 minut. Případně porovnat údaje z odb.systému a kotoučku nebo karty, pokud ovšem autobus je takovým systémem vybaven :_) Vzhledem k tomu, že se jedná o MHD bych předpokládal, že to tak nemusí být.

Piotrek34: No má na odpověď měsíc tak počkej. Případně bych to poslal znova a do kopie bych dal i vyšší osoby.

(Příspěvek byl editován uživatelem michalosp.)
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Driver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 18:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve slovenské diskusy https://www.k-report.net/discus/messages/2484/59086.html?127082907 1 je fotka ex. karvinské LC 736 s klimatizací Hispacold v novém kabátě. Myslím, že je to orlovská KIA 16-09. KIA 14-45 by měla jezdit u SAD Trenčín. Zájezdové sedmičky u 3ČSAD to byla vždycky paráda
2706
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 10. dubna 2010 - 20:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že bych tu také něco hodil?



Focení mě baví!
Potkalo mě štěstí!!!řeklo UHNI a šlo dál
Driver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 11. dubna 2010 - 18:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by se chtěl podívat na fotky výše uvedené ex. karvinské 736ky ve službách autoškoly, tak jsou na http://www.autoskola-liska.sk/index.php?option=com_phocagallery&v iew=category&id=8:autobusy&Itemid=8