K-report
 

Archiv do 20. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Doprava v Královéhradeckém kraji » Archiv do 20. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6690
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 13. prosince 2010 - 15:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KAD zavádí do svých dálkových autobusů WIFI Internet.
Jak sveží vítr zavál do firmy, kde ještě nedávno lezli pavouci...
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Kresice1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2009
Odesláno Pondělí, 13. prosince 2010 - 23:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem mel tu cest, cestovat z Dobrusky do Trebechovic s Orlobusem 13:40 odjezd a na spoj byla nasazena sedmistovka ve velmi zajimavem technickem stavu, kdy se ridic pral s radici pakou a vubec nebylo jasne, zda to dojede, takze CDS se SORkama mohu jenom uvitat... Nevite nekdo, kdyz Orlobus prisel o spoje, zda se neuvolnily nejake devitistovky na nahradu tech opravdu nejhorsich a nejneudrzovanejsich sedmistovek?
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 08:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kresice1:Přišli cca o 9 turnusů,takže by mohli vyřadit okolo 9 vozů,takže asi půlku semistovek.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4663
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 11:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"přišli cca o 9 turnusů,takže by mohli vyřadit okolo 9 vozů,takže asi půlku semistovek"

Určitě je za snížením výkonů Orlobusu politika? Dopravce, který hází klacky pod nohy organizátorovi IDS, a který zároveň jezdí s horším vozovým parkem než konkurence, si o snížení výkonů říká sám.

edit: Co když je to s tou politikou úplně naopak? Co když je politika v tom, že si někteří dopravci mohli dovolit nevybíravý nátlak na objednatele, a přesto nebyli po zásluze úplně kopnuti do řitě? Kdyby se ve skutečně volné konkurenci nějaká firma chovala k velkým zákazníkům tak jako Osnado nebo Orlobus k Oredu, tak by spolehlivě zkrachovali za půl roku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8241
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 11:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co když je to zhruba uprostřed?
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6694
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 13:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bručoun je to bohužel politika.
Prvně se mění výkony skoro při každé změně. Takže se vám může stát, že ne stejné lince, stejný spoj můžete jet v jednom roce se třemi různými dopravci.
Pak je těžké investovat do voz. parku, když nemáte delší smlouvy.
Třeba Osnado vyprcává ty nejhorší spoje na linkách.
A vláda kraje je tady silná (my jsme sociální demokrati a kdo je víc.)
To co vy říkáte je hezké, ale tady to kamarádíčkování veřejně. To co říkáte je vzdálené realitě.
Škoda IdsJmk je pro zdejší vládu na hony daleko.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 13:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:Já jsem jenom zvědavej,jak to dopadne za 2 roky v Pardubicích,mají se údajně navyšovat spoje o 15%.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4664
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 15:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Třeba Osnado vyprcává ty nejhorší spoje na linkách."

Neřekl bych. Nejhorší spoje, do míst s největšími haldami sněhu, má na Trutnovsku TAD.
Mimoto, šéf Osnada dělal všechno proto aby o kšeft v ZDO přišli úplně.

"To co vy říkáte je hezké, ale tady to kamarádíčkování veřejně. To co říkáte je vzdálené realitě."

Máte vůbec představu, jak běžně fungují vztahy mezi dodavateli a odběrateli?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4665
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 15:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"je těžké investovat do voz. parku, když nemáte delší smlouvy"

Kdyby se v běžném byznysu nějaký dodavatel rozhodl srát objednatele tak, jak to dělají Osnado a Orlobus, tak by jako dodavatelé okanžitě skončili (= nebyla by jim prodloužena smlouva).
Zajímavé je, že jiní dopravci investovat můžou a že své budoucnosti v ZDO věří ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 15:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:Neřekl bych nejhorší,zůstalo mu celá oblast Úpice a většina linek ve Dvoře Králové,a pak těch pár spojů na ostatních linkách (tyhle spoje nejsou moc dobrý)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6696
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 16:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Švarc když si prostuduješ Jř tak zjistíš mnoho zajímavého. Jezděj od rána do večera ale přes den spousta jalových hodin.,
POodívej se na autobusáky kolik tam odstojí Osnaďáci a kolik ostatní.
Třeba vozy Prokopce, Tadu,Kadu atd objedou skoro kraj.,skoro nemaj čast vydechnout, Osnaďáci seděj a čumákujou na ně.
ad Bručoun o haldy sněhu tady vůbec nejde. To si trošku pletete pojmy s dojmy.
""Zajímavé je, že jiní dopravci investovat můžou a že své budoucnosti v ZDO věří ...""
Ano jen do dalších voleb. Ostatní dopravci do toho šli a zadlužili se. A co když se pánům politikům znelíbí dopravce xy tak jsou schopni ho totálně odrovnat.
Tady např chválím smlouvy(ač tvrdé) v Ústeckém kraji. Pokud si plníte podmínky tak máte kšeft na 8 let. Ono pořád má do sebe něco plánování, to není komunistický přežitek. Pokud půl roku jezdíte to a pak najednou zase někde jinde tak myslíte že to je v pořádku.
Apropo on se nějak dramaticky zlepšil voz. park? o kolik? CDS jezdí stále starejma jako dřív. Vozy Kadu tragedie.
A neargumentujte nováčkama ty museli něco koupit.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4666
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 16:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"POodívej se na autobusáky kolik tam odstojí Osnaďáci a kolik ostatní.
Třeba vozy Prokopce, Tadu,Kadu atd objedou skoro kraj.,skoro nemaj čast vydechnout, Osnaďáci seděj a čumákujou na ně.
"

Nevytrhávejte to ze souvislostí. Spuštěním IREDO na celém území kraje došlo, zjednodušeně řečeno, k navýšení výkonů bez navýšení počtu vozidel. Za navýšení průměrných výkonů 1 vozu za 1 den objednatel požadoval nižší ceny za km. Přesněji řečeno, v HK kraji jsou ceny za km nyní svázané s tím, kolik toho průměrný vůz toho kterého dopravce za den průměrně nalítá. V Osnadu se tvrdě zašprajcovali, tak mají co chtěli. Na základě "oredího vzorečku" zřejmě mají vyšší cenu za km než ostatní, ale méně výhodné oběhy.

"o haldy sněhu tady vůbec nejde. To si trošku pletete pojmy s dojmy."

Že ne? Tak proč p.Bělovský tak dlouho řval že za výkony ve sněhu musí dostávat daleko víc než ostatní, až o tu oblast úplně přišel?

Řekl bych, že některé části skutečnosti záměrně vytěsňujete.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 17:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:Zkoušel jsem si dělat turnusy Osnada a vyšlo mi toto,takže moc autobusů na nádražích stát nemůže.Zajímalo mě akorát kolik busů jim minimálně jezdí, ty turnusy jsou určitě špatně,pak především v okolí Úpice.
application/vnd.ms-excel
osnado.xls (110.1 k)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6700
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 17:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Švarc Jelikož při focení tam strávím dost času, tak to vidím. Pochopitelně jsem mluvil o době před 12.12 2010.
Zajištěno ve Vrchlabí a Trutnově.

ad Bručoun Pokud vím tak pan Bělovský už dávno není ve vedení společnosti. Pokud vím tak ředitelem je již delší dobu pan ing Kovář. Takže to chce používat data současná, a ne někdo mi rozšlapal bábovičku, tak ho budu pořád omílat. Je to jako s tím komunismem. Pořád za současné chyby mohou komunisti.
O tom, že jsou ty výkony u některých na hraně nepochybujte. Ale to nikdo nepřizná, protože kraj tvrdě vládne. Nelíbíš se nám a jdeš. Taková oranžová socanská politika.
ad Sníh a pročpak dostalo tedy Osnado jedno z nejhoších a to je ranní a noční Dolní Dvůr?
Nic nevytěsňuji, hodnotím současnou skutečnost.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 17:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:Já myslím,že od září ty turnusy vylepšili.Ale loni v zimě těch busů v Trutnově stálo povícero,to máš pravdu.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 18:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švarc: Ono to s těmi turnusy v Osnadu není tak jednoduché, jak si mnozí myslí. Vedení (hlavně vedoucí dispečer) se totiž tvrdě brání tomu, aby se turnusy "překopaly" tak, aby dal každý turnus hodiny, nebylo mnoho čekání, a přitom neodporoval AETRu. A když si řidiči takové turnusy sestavili sami, a předložili je vedení, byly okamžitě zamítnuty bez dalších diskuzí a vysvětlení. Takže se turnusy každoročně opisují z minulých let, semtam se nějaký ten spoj prohodí z jednoho turnusu do druhého(aby se neřeklo, že nic neděláme) a pokud se některý spoj zruší, většinou se místo něj čeká na spoje následující. Potom se ovšem nemůžeme divit, že jsou i dny, které dávají víc čekání, než výkonu.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4667
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 18:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Pokud vím tak pan Bělovský už dávno není ve vedení společnosti. Pokud vím tak ředitelem je již delší dobu pan ing Kovář. Takže to chce používat data současná, a ne někdo mi rozšlapal bábovičku, tak ho budu pořád omílat."

Je ve Vaší moci pochopit, že tehdy p.Bělovský podnikal hodně drsné kroky proti Oredu, které se společnosti Osnado vrátily jako bumerang, a které společnost dlouhodobě poznamenaly? To není omílání o bábovičce, ale pojmenování příčiny současného stavu. Nedělejte, že byl p.Bělovský sesazen před dávnými věky.

"Je to jako s tím komunismem. Pořád za současné chyby mohou komunisti."

Ekonomický a civilizační rozdíl mezi západní a střední Evropou je v současnosti daleko větší, než byl okolo roku 1930. Některé příčiny mívají dlouhodobé důsledky, na druhé straně, současnost není způsobena jedinou příčinou. (Omluva za OT. Chcete-li odpovídat, navrhuji jinou sekci.)

"O tom, že jsou ty výkony u některých na hraně nepochybujte. Ale to nikdo nepřizná, protože kraj tvrdě vládne. Nelíbíš se nám a jdeš." ....
.... aneb přiblížení se běžným dodavatelsko-odběratelským vztahům.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 18:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Když kraj platí službu v určité podobě a dopravce proti této službě(ač mu zajišťuje živobytí) brojí a desinformací obrací proti IDS obecní zástupce, cestující i své politické konexe, tak je logické že pokud kraj může, tak si vybere solidnější spolupracovníky, kteří proti němu nebudou vymejšlet pořád nějaký kontra akce.
C734.1340
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6701
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 19:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Kuzl ono to zas tak od věci nebylo. Ono obce si stěžovali také, že se s nima kraj nebaví. Od doby co začala vládnout oranžová mafie. Protože to bylo nepřipravené. Konečně to je vidět i teď že poslední etapa je propadák.

ad Bručoun já vím vy neumíte udělat tlustou čáru za minulostí. Odpouštět je lidské! A toho vy zjevně nejste schopen.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4668
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 21:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Místo těch invektiv se raději držte tématu.
Co se týče Vašeho hodnocení poslední etapy IREDO, tak jste neúnosně jednostranné, hodně jste překročil hranici běžného přehánění.

Tím nechi říct že se mi v IREDO všechno bezvýhradně líbí, například jsem už několikrát kritizoval IDS v okolí Svobody. Celkově vzato šlo bezpochyby o zlepšení, i u té Svobody, ale některé "detaily" by to zatraceně chtělo dopilovat.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6704
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 22:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednostrané? Tak si poslechněte ty lidi ve Vrchlabí, Trutnově.Spousta lidí přestala autobusem jezdit. Do takový automobilky ve Vrchlabí jezdí autobusem už jen šílenci.
Rozjezd ve 14.30 dřív stihli všichni, dnes je to tak rozprcaný, že raději lidé nejezdí. Přijede bus od Trutnova a busy se rozjedou o pár minut dřív. Nějaký čekání - nula. Možná pane Bručoune vlezte někdy do toho autobusu a poptejte se na to lidí co oni na to.
Poslední etapa je propadák na tom trvám.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4669
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 23:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: "Spousta lidí přestala autobusem jezdit. Do takový automobilky ve Vrchlabí jezdí autobusem už jen šílenci. Rozjezd ve 14.30 dřív stihli všichni, dnes je to tak rozprcaný, že raději lidé nejezdí. "

Takhle obecně to vůbec není pravda. Nikdo nepřestane jezdit autobusem proto, že některá linka do nějaké úplně jiné vsi z rozjezdu vypadla. Většině lidí to z automobilky jezdí plusmínus beze změny.

Zavádění každého pořádného IDS ssebou nese tyhle problémy, nikdy se nezavděčíte všem. Ten, komu se spojení zlepšilo, nic neřeší. Zato když se pár lidem zhorší, tak je to hodně slyšet.

"Poslední etapa je propadák na tom trvám."

Dáte li si klapky na oči tak, abyste viděl jen malý výřez skutečnosti, pak se Vám to tak skutečně může jevit.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 23:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Přijede bus od Trutnova a busy se rozjedou o pár minut dřív. Nějaký čekání - nula."

Z které konkrétní vsi se kvůli tomu nedá jezdit do Trutnova?
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6705
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 00:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chcete to vidět? Přijďte se tedy někdy podívat kolik lidí ještě pojede z automobilky. Jestliže jim bus jede místo v 18.10 v 18.35 kolik jich pojede? Myslíte že budou čekat? To ano omylem.
Ty lidi se vám na to vykašlou aby čekali půl hodiny po pracovní době. Tou dobou už dávno budou doma.
ad Trutnov Všechny spoje odjíždějící z Vrchlabí do 14.35.
(na všechny směry)
Mrklov 14.35,Jilemnice 14.35,Studenec 14.30, Špindl 14.35,Kalná 14.30 atd(včetně MHD Vrchlabí - oba směry.)

To vím i bez vás že se nikdy nezavděčí všem, ale věřte, že do té doby byl autobusák plný lidí. Dnes jich je znatelně méně. Sám vím min o 6 spoluzaměstnancích, kteří jezdit VHD přestali.
Připadáte mi jako člověk zpozastolu. Ono to chce občas vyrazit ven.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4671
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 07:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: "Připadáte mi jako člověk zpozastolu. Ono to chce občas vyrazit ven."

Co ještě jste ochoten napsat, abyste si mohl podržet Váš názor?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4672
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 08:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ad Trutnov Všechny spoje odjíždějící z Vrchlabí do 14.35.
(na všechny směry)
Mrklov 14.35,Jilemnice 14.35,Studenec 14.30, Špindl 14.35,Kalná 14.30 atd(včetně MHD Vrchlabí - oba směry.)
"

Vidím, že jste vůbec nepochopil podstatu IDS. Autobusy před 14:35 mají přípoj přímým vlakem ve 13:24 z Trutnova. Zkrátka, kdo chce stihnout dřívější autobus z Vrchlabí, musí z Trutnova vyrazit o 7 minut dřív.
Dále, jak jste přišel na to, že autobusy ve 14:35 na autobus přijíždějící ve 14:34 nemají čekat? Co když to jen sabotují konkrétní řidiči? Nebylo by lepší místo kritiky na K-reportu napsat na Oredo stížnost, že se nečeká?

"To vím i bez vás že se nikdy nezavděčí všem, ale věřte, že do té doby byl autobusák plný lidí. Dnes jich je znatelně méně."

To je logické, když autobusy odjíždějí postupně, a ne všechny ve stejnou minutu. Zatímco dřív se lidi sešli všichni ve stejnou minutu, tak teď postupně přichízejí a odjíždějí. Určitě by bylo lepší, kdybyste se pídil po objektivních datech (počet prodaných jízdenek před Iredem a s Iredem), než dštít síru na základě zveličených dílčích údajů.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6706
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 13:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bručoun jistě oni se děti ze školy z Fořtu dostanou vlakem že. To snad nemyslíte vážně!
Jo a koukám, že mě kritizujete za rýpnutí a sám pouštíte poznámky typu, že nechápu IDS. Tak se nedivte, když vám vracím ty vaše dloubance.

Jo a kdyby jste četl tak by jste zjistil, že jsem žádal o vysvětlení Iredo k jiné věci a co se děje? Za více než měsíc vám neodpoví.Co si vymyslíte teď, aby jste se vykroutil? Mám vám dodat jmenný seznam lidí kteří přestali raději jezdit?

Víte co ponecháme si svoje názory já svůj a vy svůj.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4673
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 13:43:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: "jistě oni se děti ze školy z Fořtu dostanou vlakem že. To snad nemyslíte vážně!"

Kolik konkrétních učňů zůstalo bez spojení v potřebný čas? Existují vůbec takoví?

"Za více než měsíc vám neodpoví" ...

... a proto si podle Vás ten komu přípoje ujíždí nemá stěžovat? Napsal jste vůbec urgenci? Nebo jste poslal jediný mail a od té doby takhle kušníte? Přijde Vám normální podle (ne)odpovědi na jeden jediný mail odepsat celou organizaci i její "produkt"?
Ujíždí si vůbec ty přípoje? Nebo si to jen teoreticky myslíte protože ve verzi JŘ pro veřejnost není napsaná čekačka?
V nejmenovaném kraji na sebe přípoje kolikrát čekají i když jsou zprasené JŘ a mají si teoreticky ujíždět o nějakou tu minutu. Zkrátka z JŘ nikdy nezjistíte všechno.

"Mám vám dodat jmenný seznam lidí kteří přestali raději jezdit?"

Zajímavější by bylo napsat kolik je to lidí a z jaké vsi do automobilky dojíždějí. Určitě to na Oredo někdo "bonzne", a pokud nekecáte tak se tam snad se tam někdo chytí za nos.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6707
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 15:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jistěže jsem napsal urgenci. Takový blbec nejsem.
O ujíždění a neujíždění vím. To jen vy pořád se snažíte poučovat jak tomu děsně rozumíte.
ad automobilka do automobilky už každý jezdí autem, protože jej ty nesmyslné předělávky vyhnali.Dokonce letos musela automobilka vyrobit nové parkoviště aby se jí tam zaměstnanci vešli(a není to zvýšením počtu,protože počet pracovníků dokonce klesl.)
Myslíte si když se spoj během roku 3x změní v časové poloze, že to lidi baví?
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6723
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 15:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Nech je být, oni to stejně nepochopí...
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4674
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 15:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"do automobilky už každý jezdí autem, protože jej ty nesmyslné předělávky vyhnali.Dokonce letos musela automobilka vyrobit nové parkoviště aby se jí tam zaměstnanci vešli(a není to zvýšením počtu,protože počet pracovníků dokonce klesl.)"

Co na to Oredo? To je vážné obvinění IDS z nefunkčnosti!
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 19:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No svýho času se jezdilo od automobilky ve 22:30 když dělali do 22h. To mohlo udělat jen pako.
Msafiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 12:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jww:
dovoluji si nesouhlasit. Dělala jsem ve fabrice (jiné a jinde, než o které je řeč) a autobus 15 minut po konci pracovní doby jsme často nestíhaly, přestože zastávka byla nedaleko. Ne každý si může dovolit stát ve vrátnici u píchaček ve 21:59 a čekat až padne alespoň 22:01 aby to nevypadalo, že odešel od stroje moc brzo. Zřejmě autor jízdního řádu uvažoval stejně, že se lidi musí převléknout atd.

Bručoun:
moooc hezká přezdívka
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6708
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 16:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Msafiri je vidět, že nevíte o co gou. Zaměstnanci Škoda auto odchází v 00 až 10. Tam to prostě tak je.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Msafiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 17:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares
já na rozdíl od jiných nikdy netvrdila, že všemu rozumím, jenom mě nepřišlo divné, že jede autobus až ve 30. Zřejmě to vymyslel někdo, kdo má stejné zkušenosti jako já. Jestli to zaměstnance štve, ať si stěžují, věřím tomu, že když jich bude dost, odjezd bude posunut.

Nemám pocit, že je v Iredu a jiných jízdních řádech všechno v pořádku, ale na druhou stranu vím, že to taky není jednoduché je sestavit tak, aby vyhovovaly co nejvíce lidem. Dojíždím někam víc než 20 let, taky mi leze na nervy, když se 3x do roka mění jízdní řád. A nejen jako cestující, ale taky kvůli tomu, že se pak musí překopávat řidičům směny, a často se mění něco, co skvěle fungovalo za něco horšího.

Loni mi všechny autobusy byly posunuty o 5 minut, je to 5 minut, které mi chybí, ale jsem zřejmě jediná, komu to nevyhovuje, musím se přizpůsobit.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6709
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 17:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stěžovat? a proč?, radši se domluví a budou jezdit autem.
Většina lidí je jen tupé stádo, které přijme to jak to leží. Takový jsme my češi, radši budem si nechat s... na hlavu, než bychom něco udělali pro druhé.
Malý příklad před pár měsíci jezdili na lince Vrchlabí - Jilemnice 2 autobusy, dnes se vejdou do jednoho a to bez stání. Nebýt dětí tak jedou 4 dospělí. Dřív jeden vezl děti a druhy zaměstnance. Oba plné.(k zásadnímu propouštění nedošlo) Tak ať mi někdo vypráví o obsazenosti. 25 let se dopravuji VHD do práce.

Naopak musím pochválit lidi z Idol tam se s vám baví a jsou ochotni ke změnám. To o Oredu nemohu říci, tam raději nekomunikují.

(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 18:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:Teď sem pleteš něco úplně jinýho linka Vrchlabí-Jilemnice nespadá pod Oredo.Takže bych spíše hledal problém v Libereckým kraji.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6710
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 18:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Švarc ano je to mezikrajská linka. Ovšem na její tvorbě Iredo dělalo také. To vím,protože požadavky do ní zaneslo i Iredo.
Neustálým šachováním a Oredem požadovaný rozjezdový čas jí pěkně dok...
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
neregistrovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.124.13
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:34:03    Odkaz na tento příspěvek  

ad: Ares 1
Když projdu K-report,tak kam je možné napsat,tam všechno kritizujete,neboť všichni dělají všechno blbě,Oredo špatně,SOR má blbý busy atd.,nechcete si raději koupit dikobraz a číst si v něm,než do všeho rýpat,určitě tím ušetříte v budoucnu poplatek u lékaře a přinejmenším i pobyt na lůžku na kardiologii,nebo si kupte kvalitní auto,jako ostatní a nebudete se muset zabývat takovýma problémama,když Vás to rozčiluje. Ale jinak Vám přeji pěkný den a veselý,ničím nerušený den.
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud de o dopravu v Královehradeckém kraji tak si myslím,že Ares1 má ve většině případů pravdu,ono je hezké,že jezdí více spojů,ale za jakou cenu,že lidi musí do práce jet dřive jinak by nestíhali práci apod.Když to shrnu,tak pro mě jako náhodného cestujícího je systém fajn,plno spojů,jedna jízdenka,ale pro lidi,co dojíždí do práce je to na prd.Občas sem nějakým spojem v Hk kraji jel a většina lidí na ten IDS nadávalo.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6713
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 17:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Neregistrovaný škoda že nemáte odvahu se podepsat. Platí pro vás tedy druhý řádek z příspěvku 6709.
ad Sorky vozy to nejsou špatné do našich podmínek dostačující, ale že kvalita poklesla je prostě fakt. Ale chápu také proč. Tohle se děje s rostoucí produkcí. Přijmají se noví lidé, bohužel často méně kvalifikovaní a tím se naruší taková ta přirozená odpovědnost. To je léty vyzkoušená praxe.
Mnohdy za to ani Sor nemůže, neb věci nakupuje. Ale nese odpovědnost za celý výrobek.
A jestli přespříliš kritizuji. Možná každý jsme nějaký. Někdo takový, někdo si nechá srát na hlavu. To bohužel neumím.

Ad něco nového.Jediná Karosa C954E Kad Vrchlabí přišla o reklamu na AQUA PARK. Má již jen pár pozůstatků.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
neregistrovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.124.13
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 18:44:03    Odkaz na tento příspěvek  

ad: Ares 1
Za tupou ovci ze stáda se tedy rozhodně nepovažuji,jen jsem tím chtěl poukázat na to,že jen málo který příspěvek Vámi uvedený,není podroben kritice téměř na cokoli. Uvadíte,že se VHD dopravujete do zaměstnání téměř 25 let a přesto se tady pořád pozastavujete nad tím,jak to,či ono nefunguje a to se na mne tedy nezlobte,ale po tolika letech se nachat vyvášňovat takovými věcmi,které popravdě mohou otrávit život,nicméně ho nijak neohrozí. Píšete,že,jako Češi stojíme téměř za prd,já si to nemyslím,neboť mít povahu,jako Francouzi,tak už tahle země dávno hoří,drtivá většina cestujících jsou obyčejní lidé,kteří jsou spíše zklamaní porevolučním vývojem v této republice a když vidí,že se při troše snahy stejně pro ně nic nezmění,tak už prostě nemají sílu dál něco řešit,neboť mají jiné starosti. Žádný systém na světě nebude udělán tak optimálně a vyrovnaně,aby vyhovoval všem,takže to tupé stádo o kterém se zmiňujete je někde v té Vaší,nebo mojí pravdě uprostřed,bo někomu to vyhovuje,jinému nikoli,takový je život pane.
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 21:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad něco nového......

U Kadu za čas přibude další zajímavý kousek z dílny Irisbus.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.8.109
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 01:08:08    Odkaz na tento příspěvek  

Msafiri je vidět, že nevíte o co gou. Zaměstnanci Škoda auto odchází v 00 až 10. Tam to prostě tak je.
požadavek vedení Škody Auto je příjezd 30 minut před a odjezd 30 minut po směně. Prostě chce předejít tomu, aby zaměstnanci se vymlouvali, že musí dříve. Nevím jak ve Vrchlabí, ale v Solnici je závod rozlehlý a tak pro někoho je odjezd v desátou minutu tak akorát a pro někoho ve dvacátou na hraně.
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 08:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně odhaduji, že Oredo ví o tom, kdo je "pan Ares1" a zná jeho příspěvky na Krepu, kde neustále plije na jejich práci a tak ho ignoruje. Je to možná malinko nesportovní, ale může si za to sám ...

Já osobně hodnotím změny v autobusové dopravě v severovýchodní části KH kraje, především okolo tratí 031,032 a 026 kladně; co bych dal za to, kdyby se tak někdo věnoval dopravě třeba okolo Kolína. Zde je vyjma školních a pár vybraných spojů obsazení autobusů dost slabé a každoročně klesá - spirála poklesu je roztočená docela slušně ...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6720
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 13:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jct na váš příspěvek reagovat nehodlám. S Oredem jsem nikdy tu čest neměl. A slušností je odpovědět komukoliv, když už jsme u toho.
ad DS areal automobilky ve Vrchlabí je malinký. Informace mám přímo od zdroje. Takový požadavek tam není.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 16:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct, Ares1:

Já teda nevím, kdo pan Ares1 je, ale souhlasím s ním v tom, že odpovídat na stížnosti nebo připomínky by se mělo.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 09:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct - já změny kolem 030 (Královédvorsko) hodnotím záporně. Dvouhodinový interval z 15 tisícového města do krajského města není dopravní obslužnost. A Bílá Třemešná, Mostek,... mají zhoršení dostupnosti o vice než 100 % (ze cca 50 minut na 100 minut). Jsem zvědav, jak Oredo odpoví - posílal jsem to přes jejich webový formulář, posledně mi odpověď nedošla
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.8.109
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 10:30:05    Odkaz na tento příspěvek  

Dvouhodinový interval z 15 tisícového města do krajského města
ačkoli mi do toho nic není, zkusil bych se na to podívat jiným pohledem, než z kopce vzdáleného 3 km od centra města, na kterém je shodou okolností umístěno vlakové nádraží s názvem DKnL
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 15:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Negrelli: Dvouhodinový interval z 15 tisícového města do krajského města není dopravní obslužnost.
Tak třeba na zítra mi Idos našel 25 přímých spojů Hradec Králové - Dvůr Králové n.L., z toho 9 vlaků a 16 autobusů. Přímé spojení je tak většinou zajištěno každou hodinu, vytknout by se snad dala jen mezera mezi 17:23 a 19:23. Další možnosti jsou s přestupem mezi vlaky nebo autobusy.

A Bílá Třemešná, Mostek,... mají zhoršení dostupnosti o vice než 100 %
Z vlaků byl pouze jeden dopolední pár omezen na sezónu, jak autobusy přesně nevím, ale třeba z Mostku do Dvora Králové jede zítra 16 přímých spojů. Třeba je to málo nebo z nějakého důvodu něco nevyhovuje, ale v globálu je VHD zajištěna solidně.

Jinak oceňuji Vaši snahu, jak bojujete za (polo)prázné osobní vlaky na 030 - osobně tipuji, že u Brna byste s nimi už dávno zametli ...
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct - nebojuji za poloprázdné vlaky, bojuji za cestující, kteří se zrušením vlaků nemohou dostat do krajského města. Přestup v Choustníkově Hradišti se může systémově škrtnout, protože za těch pár dní nevyšel ani jednou

Je vidět, že kvalitu přestupů Oredo dostatečně chápe. Stačí se podívat na souhrnný jízdní řád pro trasu Dvůr Králové-Hradec Králové. Mezi 8. a cca 12. hodinou jenom vlaky. Z toho jeden osobní nyní nejezdí. A potřebuje-li se učitelka MŠ dostat do Jaroměře na nástup v 10, nezbývá ji jet jinak než 8:25 busem, nebo v 8:00 rychlíkem. V Obou případech čumákování hodinu do nástupu.

Bílá Třemešná, Mostek - úpadek nastal po zavedení striktního taktu, kdy "školáci" a pracující v HK začali namísto ve 30. minutu dojíždět na hlavní nádraží v na celou hodinu. Do 6 či 8 nemají šanci ani náhodou a už jsem to pánům na Oredu kolikrát zmiňoval. Výsledkem je pokles frekvence za ěch pár let o cca 80 %. Krásná ukázka ignorance cestujících z tohoto směru je nepřípoj ve Dvoře Králové alespoň na busy od Trutnova a Hostinné k rychlíkům - sice by byl dvojí přestup, ale v poměr ně krátkém čase by se dalo dostat do Hradce Králové a opačně. Počet spojů do Dvora Králové je sice hezký, ale na co je to lidem, kteří se potřebují dostat někam dál, když na návaznosti mezi busy se v DK jaksi pozapomnělo

Ukázkou kvality práce jsou přestupy na relacích, kde jezdí dostatek přímých spojů - typický případ Trutnov - Dvůr Králové - Jaroměř. Obsazenost těchto spojů jsem měl příležitost párkrát poznat v úseku DK-Jaroměř. Člověk aby se tam bál více než v těch poloprázdných osobních vlacích (bus 18:25 - 4 lidé, 8:25 7 lidí). Trutnováci nemají důvod do těchto busů nastupovat, neboť se dostanou přímo, vesničky mezi Trutnovem a DK negenerují dostatečný proud cestujících do Jaroměře a HK, či mají rovnou přímé spojení

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6723
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 19:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem rád, že nejsem sám před hysterickými zastánci Oreda v komunikaci. Ono bude něco shnilého, když je těch lidí víc, kde se někdo neobtěžuje ani odpovědět. A to se těžko obhajuje.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4677
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 09:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Přestup v Choustníkově Hradišti se může systémově škrtnout, protože za těch pár dní nevyšel ani jednou"

Tohle by mě zajímalo. Rozumím tomu dobře, že jste několikrát vyrazil ze Dvora do Choustníkova Hradiště, a tam jste zkysnul?

"Bílá Třemešná, Mostek - úpadek nastal po zavedení striktního taktu, kdy "školáci" a pracující v HK začali namísto ve 30. minutu dojíždět na hlavní nádraží v na celou hodinu. Do 6 či 8 nemají šanci ani náhodou a už jsem to pánům na Oredu kolikrát zmiňoval. Výsledkem je pokles frekvence za ěch pár let o cca 80 %. Krásná ukázka ignorance cestujících"

Tak tohle je fakt síla. Koukal jsem do IDOSu, kdo z Bílé Třemešné potřebuje být v Hradci ve městě do 8 hodin, musí vyrazit v 5:50. Zě by dojíždění z této vsi na osmou do Hradce bylo tak nepravděpodobné a nepotřebné?
Czzajicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 09:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LIREDO - Nevyhovuje spojení? Nemožné. My víme, co vy potřebujete....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3259
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 10:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně nechápu v tomto směru přestup v takový jakou je Chroustníkovo Hradiště. Jezdí-li busy z Trauče do Jaroměře (a jak zde zmíněno celkem logicky nevalně vytížené) pak bych předpokládal že pojedou skrz Dvůr. Trauč má do Zimoměře a dál vlak v pdoobě Sp/R ve dvouhodině a cestující z Krkytníku nebo Hajnic zajisté zajížďku do Dvora zkousne ba možná ji jich nemálo uvítá. A současně rázem bude spoj Dvůr - jaroměř kryjící díru u vlaků.

Jinak pokud by rychlíky stavěly i ve Třemešný a Mostku (kde se stejně plížej 40 přes stanici...) je skoro vše vyřešený. Problém je že by nevycházelo křižování díky prodloužení jízdní doby.

Problém Mostku je taky v tom že bus je díky své pomalosti dobrej tak pro dojíždění do Dvora. Než se tam dohrabe tak je i osobák vlak skoro v Jaroměři.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 12:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle by mě zajímalo. Rozumím tomu dobře, že jste několikrát vyrazil ze Dvora do Choustníkova Hradiště, a tam jste zkysnul?

já osobně ne, ale jiný člen rodiny ano. Naštěstí 2x pomohl stop, 3x odvoz narychlo povolaným , které v předchozích dvou případech nebylo k dispozici. Od tohoto týdne již 100% v 8:00 nebo 8:25.

Petr Vlček - Přesně tohle se snažím naznačit. Akorát ty regionální busy Trutnov - Dvůr - Jaroměř zrušit a zajistit zajíždění zaintegrovaných "dálkových" linek Trutnov - HK. Zastavování v jedné ze stanic je možné, 2 by již způsobovala problémy. V rámci bakalářky jedno z řešení dopravní obslužnosti tohoto koutu obsahovalo zastavování R. Oredo si z toho vzalo jen koncepci busů, ale u rychlíků jaksi pozapomněli prosadit to zastavování. Potom to ujíždění, co jsem zmiňoval výše, by nebylo.

Počítám, že během pár měsíců zpracuji alternativní návrh obsluhy Královédvorska a zkusím ho představit obcím. Jakous představu už mám - jen hodit to černé na bílé...


(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 14:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Negrelli: Bílá Třemešná, Mostek - úpadek nastal po zavedení striktního taktu, kdy "školáci" a pracující v HK začali namísto ve 30. minutu dojíždět na hlavní nádraží v na celou hodinu.
Posun příjezdu prvního vlaku ze Staré Paky do Jaroměře ze 4:50 na 5:34 zaznamenal přibližně 1/3 zlepšení v jeho obsazení. "Školní" vlak o 2h později ale stagnuje, to uznávám. Jinak vlaky přijíždějící ze všech směrů do HK těsně před 6h jsou o dost více obsazené než ty okolo 5:30. Prostě doba, kdy v 6h zahoukali kolbenky a všichni museli být v práci je dávno pryč.

Ad Bručoun: Zě by dojíždění z této vsi na osmou do Hradce bylo tak nepravděpodobné a nepotřebné?
Ani bych se nedivil, přece jen do Dvora Králové / Jaroměře je to znatelně blíž a spádovost do těchto měst bude asi větší.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 16:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct - denní dojíždění do školy na 030 jsem si užil dostatečně, takže u ranních vlaků vím, jak byly obsazeny a jak jsou nyní. Dokonce jsem prováděl několik průzkumů mimo své běžné dojíždění. Pro pracující na 6 uznávám - tam je to plusmínus stejné Ale mluvit o 1/3 nárůstu se teda moc nedá. Pár lidí odešlo, pár přibylo - výsledek zhruba nula.

Ale ten školní spoj má výrazný propad. Dříve 810+010 s obsazeností z DK tak 80 cestujících, pondělky i ke 100, dnes kolem 20. Z Jaroměře pokračovalo do HK cca 95 % cestujících, obdobný poměr je i dnes. Kdyby ten školní spoj zůstal v původní časové poloze, není odliv tak výrazný. Pravděpodobně by stačila jen ta 810. Dopolední spojení se podařilo zlikvidovat úplně, stejně jako víkendy. Ke středním školám - Gymnázium Dvůr Králové má přirozenou spádovou oblast. Takže busy do Dvora pro školáky, vlaky do HK pro studenty VŠ a specializovaných SŠ. Začátky vyučování jsou snad všeobecně známé... Náhrada busy se nějak nekonala. Asi si málo lidí stěžovalo a rovnou si našli náhradu .

Jaroměř coby cíl studentů je téměř bez významu (pouze Gymnázium a jedna SŠ). Hradec Králové a okolí do 30 min od nádraží má jen SŠ 22 + VŠ. Pro porovnání ještě Dvůr Králové - 2 SŠ. Vidím to téměř při každé cestě vlakem, kolik lidí kde nastupuje a čas od času mám možnost zahlédnout i relace na časových jízdenkách. Jaroměř - DK/BT/Mostek se téměř nevyskytuje. Takže dle Oreda zlepšíme jednotlivcům dopravu do Jaroměře a ostatním znemožníme rozumnou dopravu do krajského města. Školní spádovost do menšího města s menší nabídkou škol bude větší jenom proto, že je to blíž - prosím to si někde vyvěstě, ať se Vám všichni vysmějí

Ad 6:00 - bohužel i dnes je řada provozů fungující na neměnné směny. Ale jak jsem psal výše, první vlak neberu tak přísné - nové cestující si našel, pár starých odradil

A nutit cestující z "druhého největšího města " Trutnovska přestupovat pět kilometrů od města v sídle nesrovnatelně menším... Radši se nevyjadřovat...

Chápu Vaší snahu Oredo obhajovat, ale fakta hrají proti Vám. Integrace a nové dopravní řešení na Královédvorsku se prostě silně nepovedlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 16:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Ony nevytížené autobusy mezi DK a Jaroměří jsou právě ty, které jedou z Trutnova do Jaroměře přes Hajnici a Dvůr Králové. Proč tomu tak je, tomu se ani moc nedivím, nebo/t v rozmezí cca 5-30 minut jedeou bud z Trutnova, nebo přes DK(z Rokytnice, Vrchlabí apod) jiné linky, které tu frekvenci směrem dolů do kraje vyberou. A tak zbývá jen těch pár lidí ze Dvora do Choustníkáče a Kuksu, kteří jsou nuceni použít tyto "vymetáky". Těch lidí ale není moc, tak 3-8 na jeden spoj, samozřejmě, kromě školních a "dělnických" spojů. Stejná situace nastává ale i v opačném směru, kdy z Jaroměře odjíždí ve takřka stejném čase kromě linky do Trutnova přes DK a Hajnici i další linky, které jedou do Trutnova či DK přímo. Osobně si myslím, že je dost velkým přepychem spojení ze Dvora do Jaroměře téměř každou půlhodinu(byť u některých spojů s přestupem v Ch. Hradišti), stejně tak, jako "čtvrthodinouvý takt" s půldruhahodinovými pauzami mezi Trutnovem a Dvorem v sedloových časech. Viz spoje mězi 7-14 hodinou: odj. z TU v 7.05, 7.15(D), 7.35(J). 7.40(DHp), 9.00(D), 9.15, 9.15(D)), 9.35(J), 11.00(D), 11.15, 11.35(J), 11.45(DHp), 12.00(D), 13.00(D). 13.15, 13.30(D), 13.35(J). 13.55(D), atd. Písmanen D jsou vyznačené dálkové spoje přímo do DK, Dp-dálkové s přestupem v Kocbeři nebo Choust. Hrad., J-spoje přes DK do Jaroměře, H-spoje do HK přes Jaroměř bez zajetí do DK.

Jct: Ta spádovost Z Třemešné(ale i odjinud) do Jaroměře nebude žádná, ale do HK už ano, neboť tam sídlí, kromě jiného, veškeré krajské úřady i odborné a vyšší školy.

(Příspěvek byl editován uživatelem peoza.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 18:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No osobně si myslím že by v relaci Dvůr - Hradec měl být ve špičkách hodinový takt vlaků (i včetně případného přestupu v Jaroměři). Jenže to se na té infrastruktuře dá sotva vyjezdit - faktem je že vlak je rychlejší i než rychlíkový bus neb hlavní silnice nejsou žádnej zázrak a zejména z Jaroměře k Hradci to je jízda mezi kamionama a jak tam něco pojede 65-70 tak se za tím nejspíš pojede furt neb zejména bus sotva najde místo na předjetí.

A když už nejde jezdit dolů do vsi na vlečku teplárny tak právě ty busy odshora by místo MHD mohly pokračovat ve Dvoře na nádro qlakům. Při ponechání vymetáků pro vsi typu Chrousti v rozsahu odpovídajícím jako je to jinde (6x kladiva).

Pokud by se povedlo stavět s R na Mostku (menší časová ztráta než Třemešná) tak by Třemešnou moh svážet bus třeba od Pecky skrz Dvůr taky na nádro k rychlejm vlakům. Při zcivilizování busů skrz Borovnici by se asi daly odstřelit osobáky na 030 (možná je nechat o víkendech kdy jsou zajímavější a v sezoně ani nebejvaj nijak prázdný).