K-report
 

Archiv do 27. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Budějovické trolejbusy » Archiv do 27. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 21:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, koukám, a co nevidím, 9 bude chvilku i autobusová :P
odkaz
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 22:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Digitální označníky:
Doufám, že lze na ně také operativně z dispečinku poslat zprávu např. z důvodu nehody jsou linky x,y,z vedeny odklonem mimo tuto zastávku apod.
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55657
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 03:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lze - vizuálně i akusticky (samozřejmě až to bude hotové).


M_r:
Jo, JŘ tam je. Ale nevím jak někdo jiný, já jsem zvyklý, že nahoře je i číslo (čtvereček, kolečko, ...), takže bych asi napřed obešel okolní označníky a až pak bych zkoumal JŘ.
Přesunutá jedenáctka je teď nadmíru jasná, ostatní linky bych byl ochoten hledat např. za rohem u dvanáctky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55658
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 03:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče významu systému, tak bych ho nesnižoval, byť Sipi má v tomto naprostou pravdu a osobně bych byl mnohem radši, kdyby se řěšily radši příčiny zpoždění, a ne opět jen to kolem a důsledky - jistě by se daly "evropské peníze" (je blbost tvrdit, že to jsou peníze někoho jinýho, takže nás to nic nestojí) "vyhodit" i třeba za preferenční pruhy a úpravy k tomu potřebné.

Je samozřejmě pěkné vědět, jak moc spoj bude opožděn, ale jednak viz Sipiho příspěvek, jednak je mi taková informace na zastávce už málo platná (krom toho, že budu vědět, na čem jsem, takže si v lepším případě stihnu koupit třeba noviny, v horším půjdu pro kolo :-)), užitečnější by bylo jezdit včas.
Jen málokdy se díky informaci i skutečné poloze spoje budu moci rozhodnout pro jinou alternativu.

Při mimořádnostech je ale přínos takového systému neocenitelný (tedy snad bude :-)).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 13:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taaak, označníky U Soudu ukazují datum a čas a to, že jsou mimo provoz, aneb podívejte se na JŘ podtim Ráno sem se ještě vyklonila z vozu 230 abych cvakla vnitřek toho označníku.

Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 15:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se dneska na linku 1 podívala nejkrásnější generálka Karosa B941 ev.č. 148 a to na pořadí 7/1.byl sem zvědav jak vyjede Rudolfovský kopec a byl jsem mile potěšen vůz ho vyjel svižně narozdíl od ostatních B941. Jsem pro aby se GO udělala i na ostatních B941. pár

Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4453
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 18:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesunutá jedenáctka je teď nadmíru jasná,
Po dnešku i zbytek, je tam nový označník, i s dolepenou 11.

a ne opět jen to kolem a důsledky
Předpokládám, že ti je zcela jasné, že označníky jsou akcí DP a že to "opět kolem a důsledky" je vlastně to jediné, co může podnik dělat pro cestující ve vztahu ke zpožděním, kde u 95% z nich za ně nemůže.
U nás jsou hromady větvících se linek a věřím, že cestující ocení informovanost o příjezdu "jejich" spoje. Ono čekat na spoj ke kostelu, pak přijedou dvě 1 ke Scanii, které měly jet už před půl hodinou, ve výsledku nastoupit do třetí 1 jedoucí na Ameriku a jít jak blb pěšky, protože nevím, jestli mi to vůbec přijede, a pak přijít ke kostelu, kde stojí moje 1... To je k nas*ání. Takhle budu mít přehled a zmizí ta nejistota a omezí se zmatky.

Jsem pro aby se GO udělala i na ostatních B941.
Proboha jen to ne. Tyhle potvory si zaslouží jedině vysoké pece.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 19:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ty Jř, jak jsou třeba u Möbelixu vedle sebe..
ano, konečně se podařilo odstranit "legendární" trojnožky, díky bohu za to....
Doufám, že lze na ně také operativně z dispečinku poslat zprávu např. z důvodu nehody jsou linky x,y,z vedeny odklonem mimo tuto zastávku apod.
ano, další opomíjená velká výhoda těchto sloupků
Jsem pro aby se GO udělala i na ostatních B941
no neprodlužoval bych už moc to trápení. Typ 941 se Karose zrovna moc nevyvedl, neustále se "látá", opravuje a upravuje a výsledek nic moc. Teď vyjela třebas po další Xté ozdravné kůře 147 a výsledek je docela otřes. Včera na celodenní 1/8 - jsem hodně zklamán. Kus jsem se projel, je to stejnej exlhaft jako předtím, jediná výhoda té kůry byla to, že se už se tolik nevlní boky a podlaha nezávisle na sobě. V tomhle vyniká zejména 146, tam už jsem jednu chvíli myslel, že se to musí definitivně rozjet od sebe nebo do sebe (viz pražský vůz tohoto typu č.6192).
Vrtal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.17.128
Odesláno Úterý, 18. května 2010 - 21:06:25    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, jak je to se vzdáleností nových označníků od obrubníků kvůli zpětným zrcátkům? Jsou dost vzdáleny? Jinak zrcátka prask, prask...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55663
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 01:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r:
Zrovna jsem šel kolem a hotovo je u nádraží snad už všude.
Ale ty přenosný (starý) mi stejně přijdou na různý mimořádnosti nejlepší, už jen proto, že na první pohled zaujmou. :-) (Samozřejmě pokud jsou „na skladě”...)
Že DP dělá v tomto ohledu, co může (a nejvíc si na tom stejně přihřeje polívčičku město), to je mi bohužel tak nějak jasný. :-(


Vrtal:
To snad nehrozí, spíš se u spěšnin ještě více zúžil chodník, takže ještě víc lidí poleze zcela logicky silnicí (zejména ve špičkách to jinudy moc nejde...).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3786
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 09:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že názory na nové označníky se různí, skupina "odpůrců" (zejména designu a provedení) zatím převládá (co jsem mohl zatím vidět, tak i na veřejnosti).
Když se tu ještě zmínily ty staré hliníkové označníky. Přišly jsme o několik, kde byly podsvětlené jízdní řády. Je šance, že se někde objeví? Některé samostatné obce by je na určitých zastávkách možná užily, ale pochybuju o tom...
Další věcí na digi je jen jednostranný popis linek a zastávky, na druhé straně je informace o způsobu financování. Taky by to šlo určitě vymyslet jinak...

Vencabocku: no, konečně se podařilo odstranit "legendární" trojnožky, díky bohu za to.... - trojnožky a zejména staré "točící" jízdní řády na starých označnících byla naše rarita, kterou obdivovali i cizinci... A vzhled celých trojnožek byl o mnoho lepší, než tyhle obyčejné "reklamní" tabulky, do kterých se dává JŘ na nových označnících.
Trojnožek je určitě škoda a tyhle nové hrůzy je předčí jen funkčností.

Mě osobně je to celkem jedno, digitální označníky vítám a podporuji. Jejich provedení mi ovšem přijde, jako když se na generálkovanou 700 Karosu nalepí nová moderní čela a vevnitř zůstane ulepená koženka a šedá madla. Dojem něčeho nového to splní, ale zbytek je pořád starý známý...
Proč? Proto...
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 14:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

do 0,5 m od hrany obrubníku by nemělo bejt nic, od této vzdálenosti mohou být jakékoliv značky, sloupy, označníky.

Točící označníky byly geniální. Ovšem nesměl člověk studovat jízdní řád spolu s nějakými důchodci, protože ti s tím pořád točili podle svých potřeb, bez ohledu, jestli někdo jiný někde četl nebo ne...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2444
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 19:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak točící jízdní řády na starých ŠM-kových označníkách byly úžasné. Trojnožky spíš vzbuzovaly mezi veřejností útrpný úsměv. Dotazy lidí "odjinud" typu: už konečně zmizely ty trojstranný? hodně převažují.
Mě osobně je to celkem jedno, digitální označníky vítám a podporuji. Jejich provedení mi ovšem přijde, jako když se na generálkovanou 700 Karosu nalepí nová moderní čela a vevnitř zůstane ulepená koženka a šedá madla. Dojem něčeho nového to splní, ale zbytek je pořád starý známý...
No nevím, takto definované mi spíš přijdou ty označníky, kde se na stávající nasadí dvakrát tak široký "budník" s digitální informací, čemuž jsme se naštěstí dokázali vyhnout.
Tady mi ten vzhled přijde od starých ŠM nebo hliníkáčů natolik rozdílný, že bych ho rozhodně ke generálkované 700 nepřirovnával, pokud mám použít příměr z dopravy, spíš po devítistovkách nastoupily Citybusy.
Jinak nevím, kdo od toho, co očekává, nebo na kolik by měly bejt ty označníky rozdílný od současných, aby u některých "prošly". To co já teda očekávám za funkce od označníku, tak to splňuje bohatě. Je zajímavé, že na označníkách typu "ŠM" byl a vlastně celou dobu je název zastávky pouze z jedné strany a to nevadí. V Praze na těchto označníkách je po celou dobu používání smaltovaných čtverečků nebo samolepek číslo jen z jedné strany a taky nevím, že by se z toho někdo hroutil.

(Příspěvek byl editován uživatelem vencabocku.)
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 20:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, Venco, v Praze ty smaltované tabulky byly původně na obou stranách. Až s příchodem normy ve které byly tabulky namalované jen jednostanné čtvercové místo oboustranných kulatých, tak se začala jejich postupná výměna v terénu. A lidem se to nelíbilo, že si dokonce na přestupních terminálech vynutili oboustranné provedení.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. května 2010 - 20:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

což o těch kulatejch vím, že byly z obou stran, byly mnohem větší než ty naše. Ale u těch čtvercovejch jsem se vždycky domníval, že byly jen ze strany jízdních řádů. Taky si nějak nevybavuji, že bych to viděl jinak.
Takže se omlouvám za mystifikaci a děkuji znalejšímu za opravu.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4455
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 20:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak zrcátka prask, prask...
Zrcátka za to těžko budou moci, stejně tak za to nemůže označník. Vždy je to o tom, jestli je za volantem nějaké nemehlo, nebo kvalitní šofér. Norma sice udává vzdálenosti od obrubníku 50cm, ale ne vždy ji lze splnit beze zbytku. Také se musí myslet na normy (?) určující průchozí šířku chodníku apod. Vzdálenost je kontrolována a na několika místech se již s označníky šoupalo.

a hotovo je u nádraží snad už všude.
Chybí pouze označník u trafiky u ŽP.

Stále se tu dokola kritizuje vzhled, krom připomínky týkající se jednostranných polí s číslem linky. Já osobně jsem zatím lepší provedení inteligentního označníku neviděl, výjimku tvoří separované nohy s displeji na některých olomouckých zastávkách, či designově pěkný systém v Linzi. Z ČR snad ještě elegantní panel v Praze na Klárově, který je/byl však vidět pouze pokud si pod něj člověk v tom přístřešku stoupl. Samostatně pověšené tabule, jaké mají např. v Brně jsou příliš vysoko, člověk si jich hůř všimne, případně je hůře přečte. K zahození nejsou ani zavěšené panely u krytých nástupišť, jenže těžko u nás budeme mít zastávky jak na Barrandově...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 19. května 2010 - 21:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže díky některým označníkům, které již ukazují datum a čas (viz sady) sem se dnes nemusela blbě ptát ostatních, kolik je hodin. Takže za mě super, už aby byli v provozu :-)
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. května 2010 - 00:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad vzdálenost označníku od hrany vs. průchozí šířka atd.:

U nás se stále více prozasuje metoda "chytré horákyně". Označník je v podobě zahnuté tyče, takže je zapíchnutý na úplně opačné straně chodníku, nikomu a ničemu nepřekáží, přičemž značka "zastávka autobusu" je stále tam, kde být má
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. května 2010 - 20:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už se stává parkoviště i ze zastávky Rudolfov, Zámek

Vůz tam takhle stál nejméně 20minut...
Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 20. května 2010 - 21:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Nedělej, jakoby to bylo poprvé

Něco pro ty znalejší: Tak jaké krásné vozy se nám dnes vyskytli na výluce linky 9 v úseku Vltava - České Vrbné ?
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Smasska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 10-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. května 2010 - 21:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: Copak máte proti těm olomouckým zastávkám, kde je samostatný panel umístěn na specifickém typu označníku? Z tohoto místa je čitelný do největšího úhlu (v případě přednádraží, kde jsou oboustranné, je to vidět téměř odevšad). Nejde jen o design, ale i o praktické uplatnění.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 20. května 2010 - 21:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smasska: Já si myslím, že M__r naopak olomoucký systém chválí...
Mě osobně se též zamlouvá velikostí displeje a zobrazovanými údaji....

Stonka: Doufám, že obrázky k vyluštění ev.č. postačí.
A abych zaplnil limit na řádek, tak hodím jeden náhodný odstřel. Mlha u čumáku není vada foťáku, ale kouř z Liazky, která chvíli předtím projela...

Proč? Proto...
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 22:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Heezky :-) Zrovna jsem tam dnes byla taky fotit, ale nějak sem nechala foťák doma, takže mám jen fotky z mobilu... Jo a to solárko luxus
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 21. května 2010 - 22:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nás dopoledne opustila Breda :-( projela si kolečko po vozovně na diesel agregát a odjela pryč...:-(
Jinak kdo si dnes fotil kolem 16.45 vůz 25Tr ev.č. 60 u Nádraží směrem na Rožnov?

(Příspěvek byl editován uživatelem b741127.)
Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2446
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 08:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dvě mediální zprávy ze zdejší MHD:
- obec Adamov intenzivně usiluje o zavedení obsluhy městskou hromadnou dopravou. Rozrůstá se zde výstavba a Obecní úřad shledal velmi žádoucí, aby byla obec obsluhovaná MHD. Tak to jsem osobně zvědav, jak si s tím DP poradí (pokud teda bude osloven DP). Napadají mě dvě varianty - buď pendl minibusem k 1 ke kostelu (samostatné zajíždění další větví linky 1 a tudíž kloubovými vozy asi díky "úžce" silnic nepřipadá v úvahu) a nebo varianta obsluhy běžnou linkou MHD přes Hůry, Úsilné do ČB - ale pochybuji, že se budou chtít první dvě jmenovaný obce podílet...

- jak pravil páteční rozhlas, město požádalo Dopravní podnik, ať razantně změní provoz linky č.50 (noční linka), protože využití linky je žalostně malé, což je bohužel pravda. Takže nás, pravděpodobně od prázdnin, čeká výrazná redukce provozu - v lepším případě
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 10:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VB: to tam opravdu neprojede kloubák? Tenhle způsob se mi zdá zdaleka nejvýhodnější, než aby kupoval DP kvůli lince o 3 zastávkách minibus. A stačil by v úseku Rudolfov - Nádraží sólo bus i ve špičkách?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 11:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtělo by to tu elektrifikaci do Vráta. Pak by šlo jezdit z Vráta kloubovým trolejbusem a Rudolfov obsluhovat sóly/minibusy s tím, že by některé zajížděly i do Adamova. To by mi přišlo jako vcelku efektivní řešení. Ovšem obec Adamov asi chce MHD pokud možno dříve, než se bude tohle realizovat. Ale do budoucna by to snad šlo.
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 14:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Ne, kloubák tu opravdu neprojede, bohužel..
Zděna: Už jen když slyším o trolejbusech do vráta, tak se mi dělá špatně... Ve špičkách, i mimo ně, občas i o víkendu jezdí ty kloubáky narvaný a jet 1 ke Scanii a u Scanie přestupovat na sólo, když se tam stejně všichni nevejdou je blbost.
Když už MHD do Adamova, tak u kostela přestup na sólo (to tu projede a lidí co chodí na tuhle stranu je akorát, že se tam vejdou) a ať mi to teda staví před barákem :-)
Btw, představa, že na Rudolfov budou jezdit jen sóla, tak si tu budu připadat, že bydlim v nějaký :/
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 17:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka: Přiznám se, že o množství osob, co jezdí do Rudolfova nemám zrovna dobrou představu, většinou vystoupím dříve. Na druhou stranu všechno je otázka intervalů v jakých to jezdí. Jinak za trolejbusy do Vráta si stojím, nezbývá dodělat zas takový kus tratě a že se Rudolfov nechce podílet je jeho minus. Pro ČB by to byl jednoznačně přínos. Toť můj názor, přestože chápu, že se ti nezamlouvá, když tam bydlíš :-D. Byly-li by zapotřebí z Vráta i v takové situaci klouby, nechť tam jezdí.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 18:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw, představa, že na Rudolfov budou jezdit jen sóla, tak si tu budu připadat, že bydlim v nějaký :/ To by měly jezdit trolejbusy až na Rudolfov, ne? ? Ale v Liberci mají jen 2 kloubové autobusy, jsem si nejdřív říkal, že je to maloměsto, jelikož tramvaj jsem tam viděl také jen sólo :-D
Kolik lidí by jezdilo na ten Adamov? Vyplatilo by se solo pendl z točny a nebo koupit minibus?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 19:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se na výluce Vltava-České Vrbné prohání vůz Citybus ev.č. 203 pár


Btw. MHD do Adamov: co jsem slyšel já tak by to mělo jezdit po této trase:

(vím to přímo z obecního úřadu)
Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 21:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: no právě že tr. jen do vráta a z Vráta aut. na Rudolfov
Jinak minibus je podle mě p*čovina s prominutím, páč tam chodí dost lidí
B741127: F*ck to mi staví ale 20m od baráku! Dalekooo! Já chci zastávku "U Stonky" !! :D
Konec, stěhuju se :D
Btw, stejně, jen proto, že se sem přistěhovali líní pražácí, kteří nejsou schopní hejbnout zadnicí těch 700m ke kostelu.. No nic..

(Příspěvek byl editován uživatelem stonka.)
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3788
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 21:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náš Erťáček se dneska premiérově účastnil srazu historických autobusů ve vojenském muzeu Lešany. A vzhledem k tomu, že to byla jeho první "větší" akce, kde se sešla spousta majitelů jiných busů a odborníků, tak budil zasloužilý obdiv.
Od Mobil salonu se opět pohlo s dokončováním detailů, z toho co je vidět už toho moc nechybí.
Tak pár

Proč? Proto...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 22:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dit docházková vzálednost by měla být do 10 minut, a to se těch 700 m dá dát v pohodě :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 00:00:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by měly jezdit trolejbusy až na Rudolfov, ne?
Proč ne? Jednou už tam ke kostelu jezdily. Pokud by se do Rudolfova mělo přestupovat, tak je to hlavně pro občany tam žijící jasný krok zpět.
Proč lidem, kteří dosud používají MHD, neudělat každodenní cestování příjemnějším... Aspoň jim z dlouhodobého sezení v jednom spoji nezdřevění nohy..
PS. Tohle, kdyby někoho napadlo zavést na lince č. 11, kterou používám (přestup v Mladém), tak by ode mne DPM neuviděl už ani korunu.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 00:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Proč ne? Jednou už tam ke kostelu jezdily. problém to není, ale město prostě trolejbusy nechce...
Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2957
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 00:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě proto, že by muselo do akce sloužící občanům vrazit peníze... Divné město...
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 00:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starosta Rudolfova by nejradši zrušil všechny spoje na Rudolfov aby ušetřil peníze a měl větší výplatu. se vůbec divím že tam ještě je ten drahej automat..takže se budeme muset smířit s tím že trolejbusy na Rudolfov bohužel nepojedou..
Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 08:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Taky jsem se byl v Lešanech podívat. Ale než jsem stačil dostát povinnostem a dojet tam, byly skoro tři hodiny. Takže kde stál eRťák a kde eŠka jsem mohl usuzovat jen podle olejových skvrn... .
Alespoň jsem vás potkal ráno u Bystřice a pak čtyři eŠky u Jílového.
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 12:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdyby zrušil všechny spoje, musel by založit "MHD Rudolfov" a nebo se spoléhat na kraj, že lidé budou jezdit do práce v rámci jihočeské ZDO. Má vůbec Rudolfov povinnost platit MHD, například taková Bechyně je také město a MHD neplatí
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 18:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povinnost nemá, ale, když si MHD neobjedná, je to mrtvý politik, ,lidi ho zabijou a bude podejit od svého koryta.
Někteří lidé se na Rudolfov vozí, ale někteří řidiči je vozit nechtějí.Oni dokonce si i stěžují že je modrej nevezme, tak teď řidiči je vozí normálně.Nejvíce z města na kopec.
Oni se jihočeskou ZDO vozí i po městě, od soudu, od nemocnice na nádraží, ze střechy do Sucháče, Kněžských Dvorů.
Možná by MHD do Adamova měla větší smysl přes Úsilné než přes Rudolfov...
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 19:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikrobusak: Možná by MHD do Adamova měla větší smysl přes Úsilné než přes Rudolfov... no měla jenže to by linka musela ject přes obec Hůry a ty už platí spoje Jihotransu a MHD nechtějí...
Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 19:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obce Jihotransu nic přímo neplatí. Všechny spoje platí Kraj, jako vlaky.Obce asi o to míň dostávají při rozdělování daní, ale to si nejsem jist.

Kdyby, tak by to šlo řešit "závlekem" spojů 320010,320050 a možná i 320140 (Jelmo). Ovšem tam bude problém v tom, že nemohou jezdit na průkazku MHD. Z toho důvodu zajíždí i 6 do Hosína, i když jim do Hosína jede pár minut po linka 320070.Když nemusí platit modrý bus, tak je mu tento souběh putna.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 10:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nevím, jesti se překonal Rudolfov a nebo DP, ale každopádně to v sobotu bude super
S MHD na Pohádkový Les
Jen škoda, že ty spoje nejsou už od Nádraží, to by se mi hodilo víc xD
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 13:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

usnadnění přepravy na tuto akci prodlouží MHD vybrané spoje na lince č. 1 až do zastávky Rudolfov, Kostel následovně: - asi to znamená,místo aby končil u SCANIE jede až na Rudolfov...., takže jede i od Nádraží
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4456
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 19:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochopitelně se jedná o spoje končící u Scanie, které budou prodlouženy. Ostatně tomu tak je už x let zpátky. Ani Rudolfov, ani DP s tím nic nemají společného, objednatelem je pořadatel, tedy KČT.

Ještě k onomu kritizovanému vzhledu označníků. Přijde snad někomu toto lepší???

(Příspěvek byl editován uživatelem m - r.)
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2447
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 19:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: ano, tak tohle je ta pravá generálkovaná 700, kdy se napatlaly čela a vnitřek zůstala bužírka a smradlavá koženka...
Wearts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 20:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo fotky a informace o nových generálkách? Kdy vyjedou generálkovaný citybusy?
"Teherán" - nejkrásnější nátěr
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4458
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 20:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

201 brzy, je víceméně hotová. 210 je na začátku kompletace, u ní to pár měsíců potrvá.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55739
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 23:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak:
A hlavně by taky museli důchodci platit, kdyby to místo červenýho byl modrej, ne?

K nápadům s přestupy na okraji Budějc se radši nevyjadřuju, za současných podmínek by to byl poslední hřebíček. Což by ale nebylo nic moc překvapivýho. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55742
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 23:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen ještě připomenu, že v sobotu bude ve Zlivi sraz - podrobnosti zde: https://www.k-report.net/discus/messages/28/603.html
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3789
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 13:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wearts: Nemáte někdo fotky a informace o nových generálkách? Kdy vyjedou generálkovaný citybusy? - použití zcela nových komponentů (světla pro denní svícení, klimatizace kabiny řidiče...), komponenty z řady Citelis (zadní nárazník, přídavná světla...), kompletně renovovaný interiér, nový lak i s nárazníky atd. Prostě zcela nový autobus, jak je v DPmČB zvykem. Už brzy se dočkáme i v provozu.

Na zkušebkách se dneska pohybovala i 21Tr č.47. Prošla větší opravou, dostala nové piktogramy (CVR zůstala) a brzy má vyjet.
Proč? Proto...
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 14:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na některé digitální označníky byla dolepena samolepka s informací že jde o zkušební provoz. V zastávce J.Bendy se teď na digitálním označníku pracuje, přidávám foto mobilem.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 16:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimojiné byla 47 kolem deváté na Máji - kde bude jezdit?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 17:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám něco z provozu. Dnes odpoledne na Mánesově ulici (na nadjezdu na Litvínovickém mostě) byla odstavena z důvodu poruchy Karosa č.146, která měla na lince 7 namířeno do Boršova. Místo ní vyjela na linku jako tradičně Karosa č.121.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kroclov.)
B741127
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 17:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: bude na nočních linkách a na denních šejdrech.pár

Škoda 25TrBT + Karosa B741= nejlepší vozy v MHD
ICQ 491-824-466
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4459
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 18:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na některé digitální označníky
Na všechny.

Moc možností nasazování 47 není, ale na 14 a 50 je vysloveně ideální, alespoň se ve dne ušetří jedna 25Tr .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2495
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 19:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

máme ještě jednoho prcka v ČB - bílá? Nebo už je všechno v guláši?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 22:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21Tr pryč s nima :/
ad. GO: z cytihnusu se stane skoro citelis, jen tak dál DP!
ad. Digi označníky: samolepky jsou na všech, zkušební provoz by měl být již příšít týden, tož se těším :-)
A k dnešnímu náročnému dni snad jen dodat, že to solárko 226 mě na té 6 opravdu potěšilo :-)
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Solaris Urbino 15 & Irisbus Citelis 18m -> životní lásky.
Budějce jsou srdcovka :-)
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 00:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B741127: Super ůlovek. 21Tr Mám ohromnou radost.Už jsem ztrácel naději že se můj trolejbusovej miláček ještě objeví v ulicích. Snad se jí vyhnou nějaké větší závady.
Svět je cirkus který krachuje.....
Amaterské stránky o veřejné dopravě.
http//:www.vlackomil.blog.cz