K-report
 

Trolejové vedení, jeho fotky, výrobci...  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Trolejové vedení, jeho fotky, výrobci... « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať si myslí kdo chce co chce...

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Elektrická trakce pro čisté ovzduší
HESS musíš se s ním svést
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 22:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip: A co je na tom zvláštního? Jako, že je to ukončené?
Robin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 16:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řekl, že to vypovídá cosi o ČEZu
14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 21:12:20    Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak to je?A co vám tato zasněžená výhybka připomíná?
Robin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 00:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubická výhybka u nádraží? Vpravo směr Polabiny ALe momentálně nemám představivost, takže co připomíná nechám radši na někom jiném
14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 01:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě to připomíná klečící dítě s kapucou přes hlavu
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. dubna 2010 - 17:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Želvu.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 07. května 2010 - 23:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tááák, tady je to na zrušení, za poslední rok jen pár příšpěků Snad bude stačit Všeobecná trolejbusová, ne?
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 18:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok souhlasím.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 14:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na konec, sladkou, hořkou, slanou... tečku.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 15:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No mně se moc rušení této diskuse nelíbí, k trolejbusům to neodmyslitelně patří a já se třeba o trolejové vedení zajímám dost, ale bohužel tu asi podobně zaměřených lidí jako já moc není, nebo se to řeší v diskusích příslušných měst... Ale je to škoda, o trolejovém vedení a armaturách by se toho dalo říci hodně, zvlášť o způsobech, jak se to dělat nemá, třeba že se z nouze koupí první tahová výhybka místo zastaralých podvěsných, ale od ne moc dobrého výrobce, s pevnými kříži a ještě ke všemu se zaměstnanci snaží ji dostat nahoru už smontovanou, což mělo za následek to, že následující den jí museli celou předelat, pač se zmrvilo vyúhlování a tak, čili výluka byla celý jeden listopadový víkend...

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 18:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak samozřejmě trolejové vedení k trolejbusům patří takže bych také byl pro nerušení, na druhou stranu je ale fakt že poslední dobou to tu spíše skomíralo tak nevím.
Tady výhybky DPmHK...

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 23:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No armatury DPmHK jsou jedny z nejzvláštnějších... Nevím, proč se u vás tolik brání tahovému systému, ale snaha o zrychlení průjezdu tam evidentně je. Nicméně by se už mohli naučit dělat třísvorkové oblouky, protože hradecký třísvorkový oblouk znamená, že samotný oblouk tvoří jen prostřední svorka a zbylé dvě jsou pouze na okrasu.

Jinak by tě možná mohlo zajímat, že přes prázdniny se v Ústí plánuje kompletní rekonstrukce točny Mírová a údajně k tomu budou použity tahové armatury fy Esko a dodělá se kdysy zrušená 4. stopa. Ale obávám se, že ty výhybky zas budou mít pevné nebo z nouze pružinové kříže.
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 09:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najednou až se sem naoíše něco o zrušení tak sem začnou psát všichni.
Můj VDP s modely České Železniční Dráhy.
Stránky o fyzice http://www.fyzikahrou.cz/
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 11:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra_h: Jestli je ti ten jeden řádek v seznamu diskusí takovým trnem v oku, nikdo ti nebrání jít za svými kolegy do diskuse o VDP. Zatím jsi sem nepřinesl jedinou hodnotnou informaci. Mimochodem, koukni se třeba na mou nebo Philipovo fotku. Moje má v této chvíli 44 zobrazení. To, že sem nepíše 20 lidí neznamená, že si to taky nikdo neprohlíží.
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 15:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napsal jsem svůj názor myslel jsem že panuje svoboda slova.A co bych o VDP měl psát???
Můj VDP s modely České Železniční Dráhy.
Stránky o fyzice http://www.fyzikahrou.cz/
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 17. května 2010 - 14:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehádejte se, oba!
Já bych řekl že armatury DPmHK jsou největší paskvil co jsem kdy viděl a tahovému systému se brání protože na DP je individuo který nemá tahový systém rádo...
Tak to jsem zvědavej na tu rekonstrukci točny Mírová.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 00:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí naštěstí tato sjížděčka + výhybka půjdou v červenci k ledu...
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 21:29:02    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: jakto že má ta trubka takový ohyb? Napadá mě že do toho mohla praštit vysmeknutá hlavice něco podobného se stalo v hk.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 22. května 2010 - 23:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, takto už je to od doby, co tam tuto sjížděčkovýhybku dali místo angličana... Žádný defekt, ale umění!
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 08:22:37    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je skutečně na výměnu, zajímalo by mě kolik tam je za den výpadků ale ten průjezd 22Tr se mi zdá na tuto hrůzu až příliš rychlý ,divím se že se mu hlavice nevysmekla.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 13:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavě zprohejbaný, ale co si pamatuju tak před touto výhybkou to tam nebylo o moc lepší
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 06:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je na tom vůbec s funkčností výhybka u autobusového nádraží? Pokud vím, tak je to jeden z prvních tahových produktů Esko v ČR použitých (všude jinde jsem viděl Elektroline). Vím, že se nadává na to, že na Mírové budou použity armatury této firmy ale třeba to nebude tak špatné - zatím jsem neslyšel o nějakých stížnostech na tu u autobusáku. I když tam se asi zrovna nevyzkouší, zda umožní větší rychlost jízdy. V Tallinnu ale používají nové tahové výhybky Esko a trolejbusy to tam projíždějí docela rychle a bez problémů. Tak hlavně, že se DP začal distancovat od podvěsného systému.

Zbyňďa: Jak je to vůbec s těmi pevnými a jinými (stavitelnými?) kříži? O tomhle nic moc nevím a zajímalo by mě to.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 12:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepapol: No tak na tom jakoby angličanovi u Divadla se opravdu moc závěrů udělat nedá, jednak se tam jak říkáš jezdí pomalu a ještě tam naše chytré vedení dalo dodatkovou cedulku 15 km/h. Jinak ale tam není moc co by dělalo problémy, přestavníky jsou motůrkové, čili stejné jako např. naproti pod budovou policie. Tam zezačátku haprovaly, ale nyní už se jeví jako spolehlivé a daleko lepší než obyč cívkové. Problémů pár bylo, semtam někdo při 20 km/h vypadnul, jednou to dokonce přehodilo každé bidlo jinam. Ohledně té Mírové, když výhybky Esko, tak pěkně prosím s el. stavitelnými kříži. Ta výhybka u divadla má totiž pevné kříže a to je právě tak na tu rychlost 15 km/h, ale víc ne. A mimoto to dělá velkej rachot.

K tvému dotazu: pevné kříže jsou přesně takové, jaký mají název. Jsou odlity tak, že jízda přes ně je nijak neupravuje. Právě proto, že jsou takové univerzální pro všechny směry, neumožňují moc velkou rychlost, navíc jízda přes ty drážky je dost hlučná. Ale jsou nejméně náročné na údržbu.


Další level jsou pružinové kříže, nejprve obrázky:

Jejich základní poloha je mezipoloha. Když na něj vjede hlavice, narovná první polovinu kříže pro svůj směr a pružinou se srovná i druhá část. Pak hlavice kříž opustí a pružina opět obě části dá do základní mezipolohy. Tyto kříže se nehodí pro výhybky s ostrým vyúhlováním.

Stavitelný kříž je v podstatě to samé, jako výhybkový přestavník. Tím, že řidič přestaví výhybku se zároveň přestaví i kříž. To umožňuje hladký průjezd výhybkou, aníž by hlavice měla v cestě nějakou "překážku".

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 29. května 2010 - 20:24:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Dík
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 22:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a ještě existujou kříže systému DPmHK.
Zajímavý je, že manipulační stopa má sice kříž právě v provedení DPmHK ale trubková sjížděčka za ním byla pro jistotu odstraněna, aby se přes to nedalo jezdit viz foto.
Na opačném konci manipulační stopy není výhybka žádná.

A ještě foto jedné z posledních elektromagnetických výhybek.


SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 22:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Tak snad nejsou v DP úplní pitomci. U autobusáku by se stejne moc rychle přímo před zastávkou nejezdilo. Ale na Mírové jsou podle mě armatury pro rychlý průjezd nezbytné. I Esko je umí - v Estonsku jsem je viděl. Taky by mě zajímalo cenové srovnání armatur Esko a Elektroline. Jinak než cenou si totiž neumím vysvětlit tíhnutí vedení DPmUL k firmě Esko. V Ústecké diskuzi byla kdysi zmíněna hmotnost. Dobře, nevážil jsem je, ale když se podívám např. na angličany Elektroline v Plzni u mrakodrapu a na ten u nás, tak mi od pohledu přijde že to o moc lehčí být nemůže (jestli vůbec - vždyť je to konstrukce jako blázen).
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 23:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepapol: Tak snad nejsou v DP úplní pitomci.
No, o tom by se dalo polemizovat, ale důležité jsou faktory jako nezájem a neznalost. Ta hmotnost - výmluva. Oni vůbec používají miliony výmluv, oni dokážou člověka utlouct argumenty, proč to nejde, už to mají nacvičené všichni. Tíhnutí k firmě Esko už má dlouhotrvající historii, hlavně za bývalých šéfů - a bylo hlavně osobní. Mimochodem, jednou mi jeden z výše postavených lidí, co mají co dočinění s trakčním vedením řekl, že jízda trolejbusem má být kliďánko piánko, žádnej spěch někam, že trolejbus si má vklídku tim městem proplouvat... No, tak proto je nějaká rychloprůjezdná výhybka, nebo kvalitní projekt a na to navazující kvalitní práce přiliš nevzrušuje. Mimochodem, narozdíl od dílňáků, ani jeden z montérů vrchního vedení nemá oprávnění řídit trolejbus. To taky leccos vysvětluje, když by po tom museli jezdit, vypadalo by to asi jinak.
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 07:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry, vím že to není vtipné, ale pokud má někdo takové argumenty ohledně trolejového vedení, nemůžu jinak, než se smát (hrůzou).
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 17:59:47    Odkaz na tento příspěvek  

Dám sem také něco na ukázku stavu trolejového vedení v Hk ,kde místní DP asi razí heslo "zkvalitňování a operativnost trolejbusové dopravy"

Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 21:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jedna fotka ať je vidět z jakého místa jsou záběry od uxuxe.

Nutno podotknout, že v HK se opravdu odstraňuje kdeco, ale prostě je to tím že fungujou určitý vlivný skupiny který nemají rádi trolejbusy...
Asi se bojej že jim to dá ránu
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 22:06:36    Odkaz na tento příspěvek  

Philip:Koukám že tvé foto je ještě z doby kdy byla pravá stopa celá, tzn. dalo se najet na trať k pivovaru z Komenského v opačném případě se dalo jet pouze doprava no a dnes se na trať kolem pivovaru nedá najet vůbec, slyšel jsem řadu důvodů proč se tam nedá jezdit(špatný izolační stav,absence pravidelné linky a podobný kecy)pravda je však taková že v Hk opravdu fungujou kruhy lidí který trolejbusy a trolejové vedení nemaj rádi,bohužek několik z nich přímo v místním DP a dokud tam tito lidé budou tak to půjde s trolejbusy v Hk současnou cestou,tedy do
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 22:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to na tý fotce špatně vidět ale pravá stopa je ukončena hned za horní hranou fotky, takže už stopa taky nebyla celá, foto je z roku 2009 dnešní stav je ten, že stopa končí někde v půlce tý ulice.
edit: ještě stojí za povšimnutí u té levé stopy těsně před zatáčkou, jak je trolej prověšená, v místě prověšení byla totiž výhybka pro pokračování do rovného směru, a takto prověšený to tam bylo dost dlouho.

(Příspěvek byl editován uživatelem Philip.)
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 23:24:34    Odkaz na tento příspěvek  

Philip.Vím, vím ten průvěs už byl docela nebezpečnej tak ho napnuli tak jak to je na mém prvním obrázku o tři příspěvky výše, no a ta pravá stopa je tam ukonočnená obr.4 zdali nebude pokračovat její zkracování, je ve hvězdách ale vypadá to že každý rok se ní asi 100 metrů uřízne.Řekl bych že ze všech v Hk kuchaných křižovatek, dopadla ta u fortny nejhůř a přitom byla trať kolem pivovaru využívaná i trolejškolou.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 08. června 2010 - 21:49:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na první fotce je vidět zvláštní uchycení troleje neůplnou svorkou, a druhá fotka je jen tak do počtu.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Středa, 09. června 2010 - 18:28:33    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že ihned po skončení výluky bylo vše důkladně odstraňeno,jsem zvědav jak dlouho tam ta spojka Kukleny-Gočárova tř. vydrží.Ale prý se má deseti let vybudovat u koruny nějaký objezd s fontánkou uprostřed tak to bude od terminálu třetí objezd.
LLL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.157.62
Odesláno Čtvrtek, 10. června 2010 - 16:59:34    Odkaz na tento příspěvek  

objezd se už měl začít stavět ale protože stavba nákupního centra, které bude na místě bývalého nádraží Koruna má zpoždění tak kruháč ještě počká. Rozhodně je to však velký architektonický skvost, alespon me se hrozně líbí

náhled
T-226
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.123.40
Odesláno Pondělí, 28. června 2010 - 22:01:38    Odkaz na tento příspěvek  

všude bych dal Kremnice!
T-226
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.123.40
Odesláno Pondělí, 28. června 2010 - 22:06:11    Odkaz na tento příspěvek  

takový dlenc.

auto na montáž tžaky máme!
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 28. června 2010 - 22:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T-226 V kterémže městě to je?
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 28. června 2010 - 23:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozsi: podle té věžky to vypadá na Mariánské Lázně jestli se nepletu
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5567
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. června 2010 - 23:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle způsobu montáže předkontaktu těsně před vexlem to vypadá na ML
Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů.
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 10:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip: Aha, to by bylo bývalo mohlo stačit, abych malým písmenkům věnoval pozornost
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3182
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 17:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

předkontak těsně před vekslem býval i v Jihlavě. Správně jsi měl zastavit a na předkontaktu se rozjet. Ne, že brzdím vzduchem a zároveň šlapu jízdu...
tak na co ten ruký nas... smajlík?
Makrelu neumeješ.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 00:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9 tr: kdybych to nezažil tak bych nevěřil v jaký rychlosti se dá nabudit elektromagnetická výhybka když se spustí topení trochu přibrzdí a na vexlích zase našlápne (co dělají sběrače na výhybce o tom radši nemluvím)
Asi by nebylo na škodu kdyby se výhybky made in DPmHK odprodali do ML kde by splnily svůj účel tam by to byl nebývalý pokrok, a v HK by se mohly nasadit tahové výhybky
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 30. července 2010 - 13:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to tu trošku zaplavím nějakým Bulharskem... Je to spíš pro ty znalejší, laikům to asi nic moc neřekne. Doporučuji dojít až dolů, Plovdiv, Ruse a Sliven "vedou".
Pernik


Pazardžik


Plovdiv



Stara Zagora


Sliven


Ruse



ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 30. července 2010 - 13:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Varna


Pleven

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4165
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 23:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbyňďa - velice poučné fotky... trolejbusové srdce sice pláče, ale na druhou stranu mi přijde technicky velice zajímavé, že se jedná o sjízdné úseky. Zeptám se jinak - mají tam i něco, na co se koukat dá?
Včasnou renovací a provozováním amerického vozu zasadit zdrcující úder současnému nudnému vozovému parku na našich silnicích - Camaro 1988, Lincoln Mark VII 1988, Oldsmobile Cutlass Calais 1979, Camaro 1978!
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 23:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No asi takhle, v Sofii jsem viděl jednu výhybku a sjížděčku Elektroline naproti sobě (tahová, rychloprůjezdná, starší typ), výhybka ale měla vypnutou šipku. Sice tam nebyla cedulka 5 km/h jako jinde u výhybek v Sofii, ale řidiči tam jezdili stejně pomalu jako jinde, holt pokrok je asi nezvyk. Pernik byl zase jedno z měst, kde zanechali trolejové vedení svému osudu už před mnoha a mnoha lety, ale před vozovnou se na zcela novém převěsu nacházel úplně nový třísvorkový oblouk Elektroline (normálně jsou v Bulharsku oblouky pouze pevné) a v protisměru... Nekecám... Delta závěs. Takže asi něco testovacího v obou případech. Jinak je vedení po celém Bulharsku stejně řešené, jen někde v trochu lepším stavu než katastrofickém. Převažují pevné úchyty, pružné jak je známe od nás jen na rovině občas, jinak na rovině používají něco na způsob našeho Delta závěsu, akorát vždy každý konec závěsu je ukotven na výložníku - velmi chytré řešení, při přetržení trolejí se nepoloží celá stopa, ale jen část mezi dvěma výložníky, zbytek zůstane napnut.

Jinak, protože vím, že máš rád 22 Tr, přiložím video z jízdy 22 TrAC v Szegedu (kde jinde taky), kde je vidět při otočení foťáku dozadu, jak krásně se tam jezdí přes výhybky Elektroline - video
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Zbynďův fotoarchiv
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 04. srpna 2010 - 00:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Zbynďa tu samozřejmě dal ty nejhorší výhybky co nafotil
Prostě v obloucích a na zkřivených výhybkách jezděj hodně pomalu protože vědí že jim to jinak vypadne, občas to vypadne i při pomalé jízdě.
Na rovných úsecích pak někde jezděj i ucházejíí rychlostí. Jak psal Zbynďa některá města jsou na tom lépe jiná hůře.
Ale něco lepšího (krom těch Elektroline v Sofii) než toto byste hledali asi těžko...

Jak řekl jeden člen výpravy: Oni nevědí že se přes to nedá jezdit, tak přes to jezdí...
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 23:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám foto mostu z Bulharské Varny, po kterém jezděj trolejbusy, (foto na mostě možno vidět v příspěvku 588 od Zbynďi) počasí ale moc na focení nepřálo, tak uvidím co vyjde ještě z jednoho filmu, možná máznutej trolejbus při jízdě na mostě

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. srpna 2010 - 22:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak 2 fotky trolejbusu na výše zmíněném mostě ve Varně, fotky jsou silně nekvalitní, tak jen dokumentačně, že tam opravdu trolejbusy jezdí...

Poslední fotka je z Pardubic na spravení nálady
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 00:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm... a já už myslel, že Elektroline pronikla i do Varny a že to tam trochu zkultivuje
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 18:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky něco malinko z cest...
KrymTrolejbus (UK)


Jiné...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.22.62
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 20:33:20    Odkaz na tento příspěvek  

KrymTrolejbus (UK)
Tý brďo! Krym je ve Spojeném Království (UK=United Kingdom) že bych při Zeměpisu nedával pozor? A to jsem z něho měl jedničky. Ukrajina=UA
"Pěkné" záběry z divokého východu
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 16. listopadu 2010 - 23:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přináším trochu protipól, a sice Švýcarsko z října:
Winterthur:



Luzern:



Zürich:


ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 00:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plzeň:




ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 22:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky přihodím něco ze Švýcarska, hlavice nebo-li botky používané v Zürichu.
Dráteníci z ČR by tam měli jezdit koukat se, jak se vytváří kvalitní trolejové vedení

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4608
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 16:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Když se tak dívám na tvoje fotky a vidím tam ten zamaskovaný sloup, tak jeden podobný máme i v Opavě mezi Bíloveckou a Vaníčkovou. Ten je též celý obrostlý.
Hlupák se nemění, neboť čas ho míjí a zkušenost se mu vyhýbá.
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 17:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, jak pohlížíte na trolejové vedení v Teplicích (Teď nemyslím ty rezavé nepoužívané úseky). Mně se zdá celkem pěkně udělané, ale jsem pouze laik.
Philip: Ty hlavice mě zaujaly. Nemají tam náhoodou výklopné? Nebo se to nenosí?

(Příspěvek byl editován uživatelem jozsi.)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 18:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joszi: V Teplicích je nepoužívaný úsek: Městské sály-Zemská (naposled použit k odklonu při rekonstrukci Masarykovy tř. v Trnovanech, cca 600 m) a mezi křižovatkou a bývalou stanicí Břízky (náhradní konečná za Řetenice, asi zanikne, neboť bude nahrazen možností otočení na novém kruháku, cca 400m ). Všude jinde se pravidelně jezdí (linkou a nebo manipulačně při výjezdu/zatahování).

Tam, kde se pravidelně jezdí je vedení v "cajku", zpravidla s tahovými výhybkami o malém úhlu odbočení, ovládání výhybek obvykle radiem. Ale i nepoužívané úseky byly bez problémů sjízdné (pokud tomu nebránily dopravní značky). Takže nevím přesně, na co se ptáš.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 18:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozsi: No, Teplice... Tam je spousta faktorů. Začnu u armatur. Drtivě už tam převládají tahové armatury Elektroline, které jsou samozřejmě to nejkvalitnější na českém trhu. Řekl bych, že jsou i vcelku dobře udělané, ty, z kterých vede stopa na manipulační tratě jsou navíc na předkontakt, což je u moderních armatur celkem neobvyklé. Pak na některých točnách přežívají ještě podvěsné armatury, které většinou pamatují 90. léta. Ve vozovně je na ně dost náhradních dílů, proto o novou podvěsnou sjížděčku/výhybku/křížení nezavadíš, všechny podvěsy působí hodně starým dojmem, což však není na škodu, protože jsou kvalitně udělané a kvalitnější, než co momentálně nabízí Esko (mimo křižovatky u Areálu Labe). Tam, kde přežívají u centra nebo na tratích, tak slouží většinou napůl manipulačně a jsou dobře udělané (u divadla, Červený kostel...). Podvěsné výhybky jsou snad výhradně na předkontakt, občas jsou obyč. proudové s přehazováním přímo před přestavníkama. Teď nově se objevily tahovky Esko, na novém kruháku u řetenické nemocnice.
V Teplicích byl před pár lety boom diodových, tzv. průjezdových děličů (nebylo na nich potřeba vypínat topení, sundavat nohu z pedálu jízdy). Tyto děliče však byly vyráběny samodomo a několikrát se bohužel stalo, že pustily proud do dalšího úseku, mám dojem, že i na popud drážního úřadu se pak všechny sundaly, zbyl jen jeden, od Elektroline se vším co má mít, např. vč. zhášecích tyček. Je však rovině, byl by potřeba třeba na Nové Vsi...
Se samotným trolejovým vedením to však není tak zlaté, i když oproti 90. létům neskutečný pokrok. Již před nějakou dobou se podařilo vymýtit všechny pevné oblouky, vedení je tak pružné. Zároveň je velmi napnuté. Co mi však vadí je, že bidla jdou často vnějším obloukem (špatně), že oblouky jsou moc daleko od sebe, takže jsou strašně ostré. To je sice hodně velký teplický nešvar, ale vzhledem k tomu, jaké jsou tam neskutečně velké vaty v jízdních dobách, jak tam řidiči jezdí pomalu kvůli spotřebě, není potřeba tam jezdit rychle. V Teplicích bohužel platí, že trolejbus = brzda dopravy, ale zároveň trolejbusy neskutečně brzdí auta, jejich provoz je třeba v ul. Alejní, v Trnovanech, Řetenicích i třeba přes přímé centrum města - přes Benešovo nám. prostě enormní. Ale to odbočuju. V Teplicích jsou ty oblouky, resp. tzv. "nože" a "laníčka" dost často hodně zrezlé a sjeté. Nové izolátory moc často nevidno.

Ilustrační foto:


ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 07. prosince 2010 - 21:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozsi: ne výklopný hlavice nemají, ten Curych to je taková zvláštnost, ale jinak mají klasický nevýklopný. Dříve (dnes jsou k vidění na Švýcarských trolejbusech odprodaných na východ) se používaly taky hlavice výkyvný či jak to nazvat, při průjezdech zatáčkou se kovový sběrač mohl v určitém prostoru vychylovat do stran bez vypadnutí z troleje, což mělo asi nahrazovat dnešní sběrače se zahnutými horními konci.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 00:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Ta otázka byla položena hodně široce a nekonkrétně, takže v pořádku a děkuji.
Zbynďa: Perfektní výklad a fotky, děkuji!
Philip: Nemáš náhodou nějakou fotku těch výkyvných hlavic? Jak bylo řešené to vychylování?

Jak je to vlastně s těmi zahnutými sběrači? Zajímalo by mě, proč se to někde aplikuje a někde ne. Závisí to snad na daném trol. vedení v konkrétním DP?
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 00:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozsi: Není zač. Jestli to nevadí, předběhnu Philipa s fotkou těch speciálních botek, o kterých mluvil.
Zde v bulharském Pazardžiku, kdy je vzali z ex-švýcarského trolejbusu a nabastlili na sběrače ze 14 Tr:

Nevím ale, jestli je to přesně to, o čem mluvil. Vypadá to, že se na nich může hýbat jak samotná hlavice, tak i celá botka. Ať kdyžtak Philip upřesní, jestli je to ono.
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 01:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem si říkal, proč je to tak překombinované, když jsem tu fotku viděl zřejmě ve Tvé galerii. Nevíš náhodou, jakým zbůsobem je to natáčení ovládáno?
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 10:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: jo to je přesně to o čem jsem mluvil.
Vykyvování (natáčení) není nijak ovládáno, prostě se to setrvačností sběrače, při přejíždění obloukových svorek vychyluje ze strany na stranu, a pomáhá to kompenzovat "těžké" kovové sběrače, takže lze jezdit o trochu rychleji. Ale v provozu jsem to pořádně neviděl, takže účinnost tohoto řešení nemohu posoudit.
Dnešní odlehčený sběrače že sklolaminátu už takovou setrvačnost nemaj, ale když začneme jezdit rychleji, tak jsme zase tam kde jsme byli s kovovými sběrači při nižších rychlostech, proto ty zahnutý konce sběračů. Sběrač se zahnutými konci se chová jako torzní (zkrutná) tyč, takže to víc "pruží" a lépe "sedí" na troleji.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...