K-report
 

Archiv do 13. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Pražské autobusy » Archiv do 13. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1349
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 21:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slimman: Vsechny 4 uz dostaly evc. PIDu 1240-1243.
Do Prahy se nejspis chysta mor, nazyvajici se SOR!
Dufíno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 08:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rova : díkes
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.2.200
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 13:01:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dufino
3369 je bez reklamy tuším už od konce ledna ( týden od 25.1.), možná dřív.
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 15:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, jak prosím fungují ty hybridní autobusy??
http://zpravy.idnes.cz/do-prazskych-autobusu-dorazil-velky-bratr- ohlida-je-3-500-kamer-p5l-/praha.asp?c=A100208_130914_domaci_taj
Thepupinek3475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nijak. Ta věta o hybridech je blábol. Současné vozy jsou čistě naftové, hybridy zatím nejsou.
"Pane doktore, mám sklerózu."
"Hm, a od kdy?"
"Co, od kdy?"
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 16:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak změny v MHD od března jsou definitivně zamítnuty. Těšil jsem se, jak dostaneme změněnou 183 a pořádné svezení, ale koukám, že se z těch všech vymetáků kolem jednoho bloku, hned tak nevyhrabeme.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 19:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes Podolí jezdí autobusová linka 145
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 20:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: ne, 148 a nevim, co je na tom tak úžasného
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 20:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

148.. ale to je fuk, jaký to má číslo, kráva z Mírova uprchlá to bude tak jako tak vždycky.
Na 148 by povinně chodili šotouši na předzácvik, co si denně odstřihávaj z kalendáře, kdy už konečně budou moct jezdit těmi krásnými a úžasnými autobusy.
Koho 148 nepřestane bavit po 3/4 kole a po 2 kolech nedostane nutkání vyblít vnitřnosti v krvavých křečích, je jasnej a už nebude nadšenějších řidičů.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 20:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale ne, jezdí tam i 145. Nevěříte?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 21:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednou při Půlmaratonu jsem jezdil X-3 Podolská Vodárna-Pražského povstání a linka mi vůbec nevadila. Jen mne mrzelo, že mi daly Citybus, když jsme byli domluvení na Neoplánu. Fakt je, že by ale nejvíc potěšilo, kdyby mi tam dali trolejbus. To je v Praze ovšem sprosté slovo...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 21:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Černé na bílem: linka 145 jezdí přes Podolí.

Omluvte nižší kvalitu, foceno mobilem.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 22:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně taky nevadila X-1, začínal jsem předloni (to to letí) její první den, všichni se toho děsili, nesnášeli to, já vždycky skákal radostí, když se mi ze zálohy objevila vypsaná, byla tam pohoda, hlavně, jak jsme v počátcích chodili kecat ve Střešovicích do muzea.
Potom to ukončili na Hradčanský, ale tam to šlo taky, byly to dobrý šichty...
Jakýkoliv "X" člověka vytrhne z nudné rutiny, takže člověku nepřijdou ty věci, co by mohly vadit v běžném provozu.
Ta 148 je u někoho možná oblíbená, mně se zkrátka hnusí, je to nemožné ježdění, klidně by tam mohla vést lanovka s mezistanicemi. Ty zastávky na každém metru, kolotoč a ještě ty televizáci jsou někdy tím svým chováním úplně nemožný. Televizáci a nebo důchodci, nikdo jiný tam nejezdí. Asi tam začnu jezdit s maskováním a umělým plnovousem, páč se tam za sebe stydím, když si vzpomenu, jak se mnou 6329 cloumal při letu z Roztyl na Pahorek na 136, to byla aspoň pořádná linka, nebo 177.

Poslední zbytky dobrých linek 260, 197 a 192 taky zmizely v propadlišti dějin a jiných garáží, ta změna prošla snadno, ale teď si magistrát dupne a ten paskvil zůstane. Jediná linka z toho všeho mi vyhovuje nová 135, dobré konce, dobře se jezdí, má zajímavou pestrou trasu, člověk se podívá do centra, slušné pauzy... Zbytek stojí za prd.
Nedovedu si představit, že dřív byli řidiči rozděleni podle linek, doba a ježdění bylo jiné, ale i tak to muselo být na některých místech za trest.

Mimochodem, dodnes to mají lidi zafixované, pokaždé se zeptají "jakou linku jezdíš"? Když řeknu, že třeba i 15 (z toho 14 k nakopání do p...) tak jim vždycky spadne čelist.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 22:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: tou linkou 148 jezdí občas i líní studenti na podolské koleje :-). Jak je to vůbec s přidělováním linek? Kolik jich musí znát běžný řidič? Jednou jsme s kamarádem diskutovali na toto téma a shodli jsme se, že všechny znát nemůže... jezdí třeba všechny linky, co jezdí domovská garáž? Nebo bývá delší linka (177 např) zajišťována více garážemi?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
6131
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.160.71
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 22:37:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 - když tu čtu tvé příspěvky tak mi napadá jedno.Co takhle přejít do jiné garáže,třeba na Kačerov? Za nějaký čas (nebo hned,co já vím)bys mohl mít třeba přiděleného klouba a uřčitě bys ho neviděl jen 1x za měsíc....
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 23:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6131: Což o to, nápad to není ve své podstatě špatný, ale člověk je už tak nějak zvyklý na tom svém písku a znovu ze sebe udělat nováčka, to zrovna v dnešní době dostatku řidičů, nezní jako převratný výhled.
Spíš to vidím na další trestnou rotu- "devítku" diagram, tam se skáčou snad všechny linky v SD(N) a dobrá polovina z nich taky stojí za houby, třeba 113, nebo ty různé Slivence, Klukovice a tak...
Na kloub to šlo, když jsem lítal na Kačerově v době nedostatku řidičů, pak jsem si krátce odskočil do známé firmy na jinou profesi a teď po letech zpátky u podniku už je všechno jinak.
-----------------------
Laminátka 025: Správně bys měl znát všechny linky svojí garáže, někdy se ukazuje, že je dobré znát i nočky a služebáky. Jezdíš sice většinou jenom část z nich, ale ze zálohy můžeš dostat kdykoliv cokoliv.
Drtivá většina linek se dělí mezi 2 garáže, zrovna třeba 136 a 177 se dělí mezi tři (Klíč., Kačer., Host.)
Pak jsou linky, které si jezdí jedna garáž. Málo pořadí, nebo jsou hodně blízko. Někdy si na nich sedí jak na vejcích a nedá je; a někdy naopak to nikdo jiný jezdit nechce, tak se to šoupne na garáž, která nejmíň řve a díky vzdálenosti to může jezdit taky... Oficiálně jde o vzájemnou dělbu o výkony a hodiny, ale neoficiálně je to taky hodně o známostech a bývalých členech různých garáží ve vedení a která garáž jich do vedení protlačila nejmíň a zrovna jde o její linky, ta zkrátka po poradách svým řidičům toho moc pěkného, s dobrými konci a střídáními, nabídnout nemůže.

edit.: U té 177 si aktuálně nejsem jistý, ale před časem tam Hostivařská garáž jezdila taky.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 23:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: To je v ulici U Podolského hřbitova, že ? To jsem asi něco zaspal, co to má být za linku ?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 23:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že je to nějaká hodně zdařilá fotomontáž. V současnosti linka 145 neexistuje a když existovala, vedla tuším v trase Jesenická-Ládví...
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 23:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: díky za info. Kolik linek jezdí tak každá garáž? Je problém se je naučit jezdit? Za jak dlouho se tam řidič naučí jezdit všechny linky? :-) Předpokládám, že nemáte GPS navigaci a jezdíte po paměti.

1324: ano :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 00:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpovím za ML636, tak pokud danou linku neznají, tak si ji jdou den předem projet (1 nebo 2 kola) Sice u sorek slibovali gps právě pro tyto případy, ale skutek utek. Pro zajímavost autobusový dispečer by teoreticky měl znát všechny autobusové linky Nejhůř jsou na tom ti na záloze a podčárysti, ti se mohou dostat prakticky kamkoliv. Operativní záloha je pak kategorie sama pro sebe. Třeba jsem slyšel, jak na centrálním dispečinku radili vršovické operativce, která hradila nějakou 102ku
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.2.200
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 00:30:43    Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025
Jaký po paměti
Na zadní části "vozáku" nebo-li VJŘ nebo-li Vozového Jízdního Řádu, je napsaná konkrétně trasa.
Je napsaná systémem názvů ulic a odbočení (přímo-vpravo-vlevo), což není zcela vyhovující a jasné (na což si oprávněně část řidičů nebo nakonec všichni řidiči stěžují).
Lepší by byl plánek, ale za stávající situace takže nejlepší je, když si to řidič projede pár krát jako cestující a nečisto za světla, což ne vždy jde a ne vždy se praktikuje (zvlášť u dopravců typu Veolie a Středočeši, kde není výjimkou že ve 4 h ráno za tmy někde za Prahou bloudí čerstvý řidič a nadělá 15 minut zpoždění a některé zastávky vynechá vůbec).
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.2.200
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 00:37:35    Odkaz na tento příspěvek  

Pershink
Třeba jsem slyšel, jak na centrálním dispečinku radili vršovické operativce, která hradila nějakou 102ku
Tak to je v podstatě OK, horší je když radí řidičovi jednotliví cestující ve voze.
Právě ti zmatení řidiči na linkách ostatních dopravců se ptají cestujících kam mají jet (tedy když jsou noví, nemají známou linku a na garáži je neproškolí a nechají v tom plavat).
A to se ne zas tak výjimečně stává.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to fotomontáž.

Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2941
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, teď chci odkaz na zastávkové jízdní řády té linky 145 .







...tady si někdo myslí, že je vtipný, když není.
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježiš to je blbost....
DP nedělá sloupky s košem, obzvlášť když je koš hned u butky. Ty dvě prázdné čočky na sloupku... to sem taky v životě neviděl.
Nevim o co tady komu de, ale tohle je fakt blbost ;-).

Žádná 145 neexistuje, žádná zastávka U hřbitova neexistuje.

Zveřejni fotku jízdního řádu, ať se můžem podívat kam to jezdí ;-).
Jon_pimmon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 10:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes mě zaujaly na 6375, garáž Kačerov zajímavé cedulky na předních dveřích.
2ks "Děkujeme, že přední dveře používáte co nejméně a pomáhate udržet teplotní pohodu našich řidičů. M. Dvořák" a 1ks "porucha" a šipka dozadu.
1) Pokud jsou dveře opravdu rozbité, smí být autobus zařazen do běžného provozu?
2) Pokud jsou všechny tři cedule jen vtip, je to v pořádku?
PAPÍROVÉ MODELY (NEJEN) AUTOBUSŮ KE STAŽENÍ
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 12:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa C943 ČSAD StČ č. 1565 stojí odstavená na Černém Mostě pod tubusem metra. Zřejmě ji postihla zlomená třetí náprava.
Posláno z mobilu.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 12:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...nebo něco podobného, levé kolo je vyvrácené v nepřirozeném úhlu.
Posláno z mobilu.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 12:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. 145 Já teda nevim, ale dojel jsem se tam také podívat a akorát ten bus přijížděl.



(Příspěvek byl editován uživatelem kebule.)
Pětkař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 12:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem při sledování seriálu "VYPRÁVĚJ" ČT1 stejně jako Vy, viděl nádherně zrekonstruovanýho ert'áka. Mám ale dotaz: řidič který vezl dámy do Rakouska si myslím že je neherec a je to zřejmě profiřidič z Vašich Garáží Klíčov. Už tam dlouhou dobu nepracuji tak si nevzpomínám na jeho jméno. Vím že kdysi měl vůz č.7300 a jezdil Služební vůz gar.Klíčov s ranním napojením linky č.159. Je to možné?? Vyvrátí nebo potvrdí mi to někdo?? Jsem z ÚL tak už si nejsem jist.
Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 12:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmarjá, tajemný jako hrad v Karpatech s tou 145. Takže se tam něco např. natáčelo?
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Karosák_b961
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2009

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 15:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adam Št.
- Na zadní části "vozáku" nebo-li VJŘ nebo-li Vozového Jízdního Řádu, je napsaná konkrétně trasa.


Teda pokud dobře koukám na zadní stranu VJŘ tak je tam jeno najížděcí a zatahovací trasa, popřípadě manipulační přejezd. Ale jinak ano je to tam popisovanou formou...
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 16:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud mě zrak neklamal, tak dneska také Mercedes na 165... (Ovšem jen dopoledne...)

(Příspěvek byl editován uživatelem Vareckaj.)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 18:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes mě zaujaly na 6375, garáž Kačerov zajímavé cedulky na předních dveřích.
2ks "Děkujeme, že přední dveře používáte co nejméně a pomáhate udržet teplotní pohodu našich řidičů. M. Dvořák" a 1ks "porucha" a šipka dozadu.
1) Pokud jsou dveře opravdu rozbité, smí být autobus zařazen do běžného provozu?
2) Pokud jsou všechny tři cedule jen vtip, je to v pořádku?


nechceš se radši zaobírat něčim smyluplnějšim?nebo už si nelenil a napsal stížnost na dpp dokonce?
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 21:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občas se nějaký nápis u dveří objeví, ale jen výjimečně to má vtip. To se v samém začátku nástupu i předními dveřmi podařilo řidiči nočního autobusu, který si obstaral tabulku ze sámošky:

Pro nemoc zavřeno

Potrestán byl dřív než s tím stihl vyjet.
Prý to za tu srandu ale stálo (asi má pravdu, dodnes na to rádi vzpomínáme).
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 21:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

240025: V podstatě Ti odpověděli za mě, jen doplním, že záleží na člověku. U Connexu jsme měli frajera, co si ani po 10 dnech!!! nedokázal zapamatovat trasu linky 165 a tím autobusem vymetl snad celé Hrnčíře, Šeberov, divil bych se, kdyby nezajel i do polních cest. Musel pryč, zkrátka se to nenaučil....
Pak několik mých kamarádů a známých, včetně jednoho dlouholetého řidiče T.I.R prohlásilo při návštěvách, že by se nedokázali soustředit na tolik tras, někteří z nich po několika kolech prý jakž takž věděli, kudy by měli jet.
Mně tohle naštěstí problém nedělá, byly i šichty, které jsem si předem projet nebyl-nešlo to (šichty, únava, nutný jiný program apod.). Nebylo to nic příjemného, jednou jsem při najíždění na trasu skončil v chatové oblasti a točil se mezi stromy a potom se lidem na nástupní vynořil z míst, kde snad autobus neviděli ani při úprku v osmašedesátém.
Dá se říct, že jsem si 95% nových linek byl vždy projet tak na dvě kola, na 136 a 177 jsem udělal jedno. Druhý den má pak člověk mnohem lepší pocit.
Nemám nic proti tomu, abych se zeptal cestujících, já to nepovažuju za něco za co bych se měl stydět, ale je lepší, když se člověk zkrátka nemusí ptát, ona i ta ochota se vytratila, takže najít někoho, kdo bude kvalitně řidiče navigovat, je v dnešní době velký problém. Potřeboval jsem to jednou na 124, kterou jsem si sice projet byl, ale zkrátka nějak jsem nedostal do krve ten klesák mezi baráky do Dvorců. Na lidi jsem tehdy měl štěstí, místní se mi střídali vpředu a dotáhli mě až na Dvorce a zpátky to samé.
Ale kolegové vyprávěli, jak je "radiči" klidně navedli klidně úplně jinam...
----------------------------------
Chtěl jsem něco dodat k těm předním dveřím, měl jsem napsané 4 odstavce, ale v rámci mírných vánků od jihu, jaro přinášejících a pohodu v diskusi udržujících, jsem se rozhodl to raději nepublikovat. Většina z vás stejně můj názor zná, takže nic nového.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 22:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Dík, já jsem zažil navigování jednou, když v MHD ČB rozjížděli linku do Vrábče (1 nebo 2 spoje denně), asi 10 km za městem, řidiči se střídali, tenhle pán tam jel poprvé, tak jsem mu s místními pomohli :-). Na 124/znám pouze část z Dvorců na Budějovickou/ se dá určitě zamotat. Ale které linky jsou nejhorší na "zamotání"? :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Thepupinek3475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 23:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prakticky všechny, který vedou někudy, kde jsi v životě nebyl.
"Pane doktore, mám sklerózu."
"Hm, a od kdy?"
"Co, od kdy?"
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 01:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odporný pohled se mi naskytnul, SOR na 131
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.66.187
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 01:58:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ale my kaštani rádi radíme řidičům :-) Vzhledem k nelogičnosti spořilovské MHD jsem to párkrát zažil. Tedy, někdy se řidič nezeptal a pak jsme se divili, kam jede :-)
Asparuch ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.88.164.253
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 08:35:42    Odkaz na tento příspěvek  

Když ještě existovala 262, tak jsem navigoval pokaždé, když jsem s ní jel ...
Martin240025: Na zamotání doporučuji např. 118, 164 a 225. Mnohem horší jsou však některé příměstské linky, kdy je téměř každý spoj jiná varianta.
3973: Co se dá dělat, zvykej si ...
Pětkař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 10:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo fotku toho nového Citelisu 18m patřící BOSÁKOVI?? (v barvách ARRIVA)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2258
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 15:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

118 je masakr, taková vyhlídková, chce to průhlednou střechu a průvodce...

k balamutění 145: je to opravdu natáčení, zejtra by se mělo točit opět na Podolí, ulice Na Lysině, kousek od tu staví autobus 148. Tak si to pro radost :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 15:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před chvíly lehla v Hrnčířích 1282 na 326. Vypadá to na naftu. Chytne běží tak minutu a chcípne.
AP-76-88 BEST OF RTO
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 15:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3973 - to je ten bus co byl tuhle na 124 komentován kýmsi z publika "hele, jede krasavec"? Vážně - nikoli ironicky.

On ten bus má i díky 4 dveřum daleko šikovnější interiér proti třeba Cintybusu. Vzadu je sic taky ulička úzká, je ale podstatně kratší a sedačky jsou dostupný od třetích dveří.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 15:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať si šofér povolí víčko od nádrže.

118 je zajímavá kolotočnická linka, ale když se nejezdí obden, jako v předloňském prázdninovém diagramu, tak se v ní dá najít nemalé zalíbení. Slušně vybavená konečná na Roztylech, možnost koupit si svačinu, noviny... Pak pokec s Čéesaďákama, s dispečerem, pokud nemá službu jeden protiva, celkově jsou Roztyly pohodová konečná i okolí (už se budu opakovat, že mi připomíná 136ku ).
Pak cesta Starým Spořilovem, to je sama o sobě hodně zvláštní a zajímavá čtvrť, výhled na Záběhlice připomínající záběry Los Angeles z Rychle a Zběsile, západ slunce nad Michlí, rychle si odbýt chrám arogance Brumlovku a pak nenásleduje motání se vilovou čtvrtí jako 124, ale odpočinkový přímý sešup dolů na Dvorce.
Já osobně 118 "miluju a nenávidím", těžko se to vysvětluje, je to linka pěkná, ale přitom mozekvymývající a pozoroval jsem při tom téměř denním ježdění, že na 118 víc než kdekoliv jinde záleží na aktuální náladě, jak bude šichta vypadat, jestli bude ruka na okně, rádio a v tlamě se bude převalovat Slávia, nebo jestli to bude křečovité odpočítávání půlkol a bílé klouby tvrdě svírající to kolo jenom z nutnosti, že tam člověk musí být, místo toho, aby vystoupil společně s koupákama na Dvorcích, šel se natáhnout do Lázní a vykašlal se na všechno.

...Jo, jeden dispečer, moc fajnový člověk, často sloužil právě na Roztylech, nadšený Bohemák, ten vždycky skřípal zubama, když jsem se tam přihnal s pytlem Sešívanejch pod oknem a naopak měl hned veselou, když jsem přivezl pytlík s Klokanem... Pak ty večery se šoférama od Jančury, občas mě pozvali na kafe, a už se strašně těšili, jak to zamknou a pojedou metrem na Florenc, kde měli služební byt, samozřejmě i se stevardkama žejo...
Tuhle atmosféru má kromě 118 málokterá linka v Praze.
Na Knížecí třeba nic takového není, tamní Česani si s lidma od dýpí nějak společnou řeč nenašli, sice se většinou zdravíme za jízdy, ale osobní setkání už jsem zažil u kolegů lepší...
Ještě na Chodově bývá pohoda, sedmičkáři se těšej, že ještě jednou Mazurskou a domů a smějou se nám že máme ještě 115 kol na 115 před sebou.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2259
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 16:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Knížecí třeba nic takového není, tamní Česani si s lidma od dýpí nějak společnou řeč nenašli, sice se většinou zdravíme za jízdy, ale osobní setkání už jsem zažil u kolegů lepší...
To je docela škoda, myslel sem, že co řidič, to parták... možná je to dané oddělenými panely... jedny štafly pro dálkaře, druhé pro emhádáky.

Kde ted jezdí autobus 3333? Vyfotil jsem si ho na Knížkách, ale fotku jsem zapomněl hodit do PC a je nenávratně ztracena :-(
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 22:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslim, že to je spíš v lidech, než v betonovým mantinelu. Několikrát jsem tam zabrousil třeba kvůli konvi nebo tak něco, nevyhnali mě, ale z toho všeho jsem si tam rozuměl jen s jedním Budějčákem, Bosáci jsou dost odměřená parta, přitom jsem jednoho znal a ten byl pohodář, je fakt, že jezdil vesnice, tak asi jiná nátura.
Na těch Roztylech jsem tohle nepozoroval, ICOMáci to nemaj v práci vůbec lehký s těma houserama, co jim seděj ve vedení a přitom je to až na výjimky srandaparta a to samé Commeťáci do jednoho. Za jedním tam chodím kecat občas i když nemám 118 a přes Roztyly jen jedu.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 23:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu mluví o Roztylech :-)

Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 23:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukam Pešek prodal tu 900 do Batelova. Nepletu se?
AP-76-88 BEST OF RTO
319
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 12:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Erťák: Jestli myslíš tu 900 na fotce od Martina240025 vlevo, tak ta je dopravce SAD Koranda Moraveč u Nové Cerekve (má ještě Bovu a Scanii)
-SIS bus KAROSA B731.00 a Karosa B731.20 a ŠM-11 s automatickou převodovkou PRAGA 2M70
-30.5.2007 - 10 let od ukončení provozu posledního trolejbusu ŠKODA 9TrHT28 ev.č.11, tudíž i posledního trolejbusu typu 9Tr v pravidelném provozu s cestujícími v ČR.

WEB jihlavského OS Za záchranu hist. trolejbusů a autobusů
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 19:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak co je zač ta 145? Na boudu té zastávky "U HŘBITOVA" jsem narazil cca v půlce ledna a taky jsem koukal. Ale podle blízkosti České televize tipuju filmařské účely.
Mimochodem, tudy kdysi autobusy jezdily.
Na jeden den se tam vrátily ještě někdy před 8 lety, když byla uzavřena Děkanská vinice a nešlo objíždět ani přes ulici Na Hřebenech (rekonstrukce domu).
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 20:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: dnes tam pokračovalo natáčení, nevím čeho, ta bouda tam je mnohem déle. Myslel jsem, že toto místo pražané znají :-). Prý se tam už něco natáčelo...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
751
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 21:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosim vás kolik si dopravní podnik hlavního města Prahy za pronajmutý autobusu na 1kilometr ? děkuji za odpověd a kolik by asi to stalo kdyby se jednalo o 69 kilometrlů ? děkuji za odpověd.
Blog o Autobusech http://www.karosa.blog.cz Icq 492-225-937
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 11:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cena se odvíjí od rychlosti - čím rychleji se to odjede tím nižší je cena na km. Pohybuje se to v rozmezí od 37 (hodně rychle odjeto) po asi 45 (hodně pomalu).

V průměru tedy 41,- krát 69km = 2829,- Kč + DPH.
Za čekání se platí 300,-Kč/hod + DPH

Upozornění: počítají se i kilometry z a do garáže - ne jen vlastní jízda.
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 12:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jak moc je na tom pravdy, ale slyšel jsem, že veškeré tyhle objednané smluvní a výletní jízdy má na starost pouze provozovna Řepy (tj. i v případě začátku dejme tomu na Želivského se nenajíždí z Vršovic, ale z Řep..).
Eikä tätä poikoo ämmät haittaa sillon ko laskoo laiasta laitaan.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen.
Hilipati hilipati hilipati hillaa, hilipati hilipati hilipampaa.
Jalituli jallaa talituli jallaa tilitali tilitali tilitantaa.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 13:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdepak. To má na starosti odd. Příprava provozu a ti jsou ve čtvrtém poschodí v budově Na Bojišti. Záleží na tom co si zákazník objednává. Pokud se jedná o výkon přiřazený k lince (odvoz na plavání, na stadion...), tak to jezdí zpravidla garáž, které v požadovaném čase končí výkon na lince a má to co nejblíž. Když už je požadován určitý typ, tak je to složitější. Např. autobusy pro vozíčkáře má jen Hostivař, zájezdové jsou v Řepích a Hostivaři (kačerovská C934 je vázána na linku), SOR jen Řepy a Hostivař ... Někdy bývá požadavek na konkrétní vybavení vozu - třeba modré sedačky s motivem Prahy. A fotografové chtějí i vůz číslo xxxx a ne jiný (pak pojede třeba Klíčov, když ho zrovna bude mít).
751
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 14:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě my připravujeme akci z Karosou B 961 ev.č 6360 a tak jsem se chtěl zeptat kolik by to stálo a myslíte že nám to DPP povolí protože nám psali ať jsi napíšeme v Úterý, pokud chce znát nějaké bližší informace ať mi napíše na icq 492-225-937 děkuji


Martin Růžička ml
Blog o Autobusech http://www.karosa.blog.cz Icq 492-225-937
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 16:47:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akce s kloubákem vyjde dráž. Já jsem objednával sólo Karosu.

V pracovní den by mohl být problém s nedostatkem vozů, o víkendu to bude v pohodě.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 21:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, třeba v Hodným chlapci si taky zahrála dnes už nebožka vršovická 5744.
Já spíš přemejšlím, kdyby se sešla moje hodně dobrá nálada, že bych někomu třeba odjel nějakou šotoakci zdarma tj. pokud by byla z podnikovýho hlediska možnost, zřekl bych se mzdy.

ale to už by musel být jó klenot, třeba dispečerák s 2M70 , nebo kdyby se jednalo o nějaké retrovideo s jednoduchým scénářem a třeba nějakou starou trasou nějaké linky, tak bych to bral hned. Taky mám v plánu pár videí, ale tam to bude o něčem jiném...
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!