K-report
 

Archiv do 7. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Pražské autobusy » Archiv do 7. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Alex296
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 20:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ako sa tu spomínali tie ukazatele povolovánia matic na kolesách,u nás dávajú takéto zarážky,aby sa nepovolili
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 20:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorde, kam se poděly Vaše stránky o histrorii ?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord: Ano přesně tak. Ropid jako slepé střevo pražské dopravy (co si světe div se, občas uprdne - handlování s linkama a konečnýma a dělání z lidí blbce apod.) a jako dobrá zašívárna pro lidi musí vykázat nějakou činnost, takže vykazuje...
Organizace která je kdovíproč pod tak vehementní ochranou současného vedení pražské radnice, může pod záminkou zlepšování kvality dopravní obslužnosti v podstatě všechno a nikomu nevadí, že 3/4 této činnosti nemá hlavu ani patu a smrdí korupcí jak sloní houno.
Politici moc dobře ví, že našinec si toho nechá líbit spoustu a tak zachází až tam, kam jim zajít dovolíme.
Kdyby se za podobné kroky hned pokládaly hlavy na špalky a bez milosti sesekávaly, tak by si dali větší pozor na peníze, co jim v podobě daní svěřujeme na chod měst, státu.
Teď to vypadá tak, že stádo ovcí si ráno cestou do páce přečte účelový výtisk deníku Metro případně Blesku, zanadává si, oddřepí si svých 8 hodin v kanclu a jde si domů obdělávat postel. Evidentně jim peníze nechybí, když ještě můžou kolem a kolem přispívat neziskovkám a dál se nechat zatahovat do téhle špinavé hry vysavačů peněz. Přitom bučí, když musí zaplatit 26 korun za přestupní lístek...
Události posledních dní (demonstrace státních zaměstnanců apod.) můžou být předzvěstí něčeho většího, protože trpělivost lidí není nekonečná a i v tom stádu se najdou jedinci, co dokážou myslet, počítat a vidět i odvrácenou stránku věcí, než jak jim je servírujou masmédia.

To, že v PID panuje korupce, se dá logicky odvodit. Stačí se vrátit k aférkám s linkami AE a NAD, dále že přes všechny průsery ještě vůbec Veolia vozí lidi a ne pytle bordelu na skládku, že majitele Hotlinera neodvlekli v klepetech za obecné ohrožení s těma autama, co jim nebrzdily 3 kola ze čtyř, podivné čachry s přidělováním linek a handlování s licencema atd... dalo by se pokračovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič:
Aha, škoda. I tak z těch hrůznejch prvních dvou fotek jsem vytáhl trochu lepší kvalitu.



(Příspěvek byl editován uživatelem Fricoolinek.)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Události posledních dní (demonstrace státních zaměstnanců apod.) můžou být předzvěstí něčeho většího, protože trpělivost lidí není nekonečná a i v tom stádu se najdou jedinci, co dokážou myslet, počítat a vidět i odvrácenou stránku věcí, než jak jim je servírujou masmédia.
O ROPIDu souhlas, ale do politiky se prosím nepouštějte. Vzít si dovolenou a jít demonstrovat mi fakt přijde k smíchu. Při tom zdemolovat kus Ministerstva zas k pláči. Prostě si pár lidí udělalo výlet do Prahy.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 23:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to jejich boj. Všechno je to politika.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 13:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dostala se ke mne JPP informace, že SORy už ne, ale že MB Citaro z Turecka. Nemáte někdo podrobnosti?
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2992
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 17:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový nátěr PID:

www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Winter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 17:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: V Turecku se dělá pouze Conecto ne? Nebo už se tam plácají i Citara?
Fedos: Tak to je HODNĚ tragický...
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2993
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 17:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citara se dělají pokud vím v Německu, v Turecku snad pouze Conecta a Intoura ?

Winter: Mě to nějak extra nevadí, ale pokud by to měla být unifikace v rámci celého PID (nemluvě o DP), tak to
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Winter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 17:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fedos: Z tohoto pohledu sem to bral. Nátěr třeba Arrivy, Veolie (ten poslední), Štěpánka (a asi vlastně všech ostatních) mi přijde mnohem lepší, než toto. Ropid by měl dát do pořádku důležitý problémy a ne se starat o takový kraviny. Vůbec celej ten MAN vypadá spíš jak celovozová reklama na (RO)PID. Propagace je potřeba, ale všeho s rozumem.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 17:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak zrovna na tom MANU neni skoro vubec patrná modrá partie vidět pusobí to jako normální DPP nátěr.Ale prostě sjednocovat nátěr mě příjde jako hloupost naopak každá firma at se prezentuje jak chce..

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2994
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 17:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravda je, že kvůli těm velkým oknům tam ten nátěr tak nevynikne, ale mám ještě jednu fotku ze zadu, kde to trochu vidět je, ovšem je mizerná, protože vozidlo bohůžel stálo neprakticky...




www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6606
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 18:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jaké autobusy je vypsáno Vř DP Praha.?
Mám na mysli těch 15 vozů na letos s opcí.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Svobodnik18
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 18:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, dostane ten testovací elektro SOR ev.č.? a případně jaké?
Život bez autobusů je jako zahrada bez květin.

Karosa ŠM 16,5 & Škoda 706 RTO - K = nejlepší busy
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 18:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem cestoval na lince 128 ze Zbraslavského náměstí na Smíchovské nádraží vozem 3041, a tomu řidiči jsem měl chuť nakopat , nebo mu alespoň připomenout, kde že je ten brzdovej pedál. Na kruhovém objezdu kousek od Zbraslavského náměstí byl autobus nakloněn a skoro jsem si myslel, že se převrátíme.
Uvažuju o napsání stížnosti na DP.
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz - //REGIOJET
VW Polo 1.2 9A6 2272 -> Nezapomeneme!!!

Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
Busmat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 19:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svobodnik18: Proč by měl SOR EBN 10,5 ev.č.?Pokud vím tak ho DPP nekupuje a ani tu není na testování...nebo že bych se pletu...
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2318
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 19:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvažuju o napsání stížnosti na DP.

hlavně napiš že to byl vuz 3041 a linka 128 a přesně datum a čas a rok
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Prasmen7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 19:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busmat: Testuje
Thepupinek3475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 20:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Podle mě by i v případě zrušení kontraktu (což je, myslím si, celkem blbost) bylo nutné vypsání nového výběrového řízení. Takže úvahy o MB (jo, po podniku to už běhá dlouho) jsou v tuto chvíli asi dost mimo mísu. Těžko se může městský podnik jen tak vykašlat na platnou smlouvu a jen tak si zvolit jiného dodavatele.
"Pane doktore, mám sklerózu."
"Hm, a od kdy?"
"Co, od kdy?"
Busmat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 20:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prasmen7:Aha tak to jsem nečetl děkuji za info...já myslel že je tu jen za jedním účelem a ono tohle...dpp už asi ty pidi italské vozy nevyhovují...
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 21:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježiš, samozřejmě 129, moc se omlouvám
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz - //REGIOJET
VW Polo 1.2 9A6 2272 -> Nezapomeneme!!!

Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
Lakovna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.5
Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 21:17:35    Odkaz na tento příspěvek  

Korpotátní lak PID: Pruhy! Zase pruhy! Už ani Pinďa to nežere!

Vždyť stačí vzít i do ruky něco jiného, že rovné pravítko. Což takhle trojúhelník, nebo rovnou úhloměr? Vono to umí i oblouky a kružnice. Nebo křivítko, šmarjá Franto, vždyť i vlnovka by šla. Ale je fakt, že takové obtížné tvary a geometrické linie jsou na soustruhy z PIDu nepředstavitelně těžkou úlohou.




Dakob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 23:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lakovna: To je moje řeč! Ovšem zdá se mi, že v téhle republice zůstane navždy zafixováno, že městský autobus musí být pruhovaný (nejlépe červeně). No a meziměstský modře, že ano :-). Tak proč to nedat dohromady .

Mimochodem ten MAN díky té bílé mřížce a červenému "úsměvu" začíná připomínat SOR NB, což ho dost degraduje .
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6608
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 23:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Gabuliatko Jen tak nic DP Praha vzít nemůže na vše bude muset mít Vř. A vyvázat se ze současného kontraktu nebude tak jednoduché(pochopitelně smlouvu neznáme,nevíme co v ní je).
Pro Sor a právníky by se mohla stát Praha zlatým dolem(to může i teď když Praha nové vozy neodebírá.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 00:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To VŘ na 15 autobusů (odkaz) je v předpokládané hodnotě 90 milionů kč, což vychází 6 milionů za 1 bus, takže vypadá na nějaký 12m sóla...což je ale divný.
:: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4153
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 09:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dakob:
Jsou dopravci, kteří mají červené i dálkové autobusy.
» lc.rajce.czYouTubermoje snímky na galerie-autobusu.cz «

KAROSA Žádné kompromisy.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 03. října 2010 - 13:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krtek 11: Jen ho nech, to jsi ještě nejel se mnou.

Před pár dny jsem viděl zatahovat Citybus tady na Československého exilu. Slyšel jsem jak se něco velkého řítí, potom se vynořil City 18M, skoro se levou stranou zapichoval do silnice, potom se na hrbech roztancoval jako lochneska a do další pravé zatáčky vletěl skoro po dvou kolech.
Citybus si nechá se svým "sportovně laděným" podvozkem a těžištěm líbit o hodně víc než Karosa, s tou řidič musí jezdit jako s klasickým náklaďákem.
Dost dobré srovnání nabízí kruhák u OC Chodov, jezdím tam s Karosou i Citybusem. Tenhle vynášející kruhák Citybus zvládne o 10 km/h rychleji a ještě má rezevu, zato Karosa se tam musí jet o dost pomaleji, hlavně kolem ulice Ryšavého je zrada - svádí to nahnat se tam, jenže vozovka se tam najednou láme ven ze zatáčky a zábava je na cestě.
Na to si musí dát pozor každý řidič, který často střídá tyhle dva typy mezi sebou. Jízdní vlastnosti kloubové Karosy a KB Citybusu jsou ještě rozdílnější.

Přimlouvám se za nesepsání stížnosti. Někdy se zkrátka nedaří a třeba tam potřeboval rychle najet před blížící se kolonou aut, aby vás dovezl včas.
Za dobu, co jsem řidič, jsem napsal stížnost jen jednou, ale to byla skutečně jízda hrůzy. Až 20 metrové zbytečné couvání v prudkém dešti z kopce bez couvaček, zastavování zcela mimo zálivy, až 10 vteřinové prodlevy před otevřením dveří v zastávce, úmyslná velmi pomalá a najednou rychlá jízda, ve finále chybějící obě pořadovky (proč asi)... shrnuto, ten člověk byl (je) DEBIL! A jestli nebyl pod vlivem čehokoliv, o tom jsem silně pochyboval. A jak dopadla stížnost? Bohužel jsem neměl důkazy a on údajně vše zapřel.
Potom se ke mně časem doneslo, že dotyčná osoba má průsery pořád, dokonce i mezi chlapama na garáži a dílně. Myslím, že pár lidí odsud hned bude vědět, o koho jde...
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Jas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 09:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Elektro SOR EBN 10,5 Je v Praze jen na předvedení, jinak patří DPO (Dopravní podnik Ostrava) a tam má také své evidenční číslo (5001).
Trolejbusy vpřed dobýváme svět.
www.citytrans.info
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.66.13
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 10:06:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravský elektro SOR EBN 10,5 je v Praze jen na předvedení, to ano, každopádně budete mít všichni možnost se s ním 5. a 6.10.2010 svézt na lince...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 11:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak by nám konečně mohli zase vrátit 197 do původní trasy v SD a na naši garáž, když si Jižní město a oblast Chodova přilepšily o rychlík 125 ne?

Dále by mě zajímalo, jak vypadá teď situace na obratišti Jižní město, kde bývá problém ve špičkách se poskládat společně s ČSAD tak, aby se dalo i vyjet a zůstalo něco volné na průjezd. Tohle jaksi Ropid nedomyslel, že i tak nadprůměrně prostorné obratiště jako je Jižní město, nemůže unést to jeho šaškaření.

Ještě pčes polikliniku Háje by mohlo něco jezdit, ale to jediné bych ještě docela chápal. Třeba kdyby tam šoupli 135.
Přesto oblast kolem Hájů má nadpočetnou dopravní obslužnost autobusy. Nebylo by vhodné, aby se nad tímto zbytečným plýtváním kilometry někdo odpovědný pozastavil?
Linku 125 za současného zahování trasy linky 197 považuju za naprostou zhůvěřilost a populismus, ještě k tomu ubohý. Co na tom, že tam lidem budou dál plesnivět baráky, nebo mít rozbité chodníky, polikliniku, kde na odběrech krve dělá dobytek a ne zdravotníci... hlavně, že mají o autobusek navíc. Tohle je jediná starost města.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 18:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 125: Dnes spoj s odjezdem v 16:10 z SN obsazený tak na stupni 4-5 (ostatní po něm obdobně). Zato v opačném směru tak stupeň 2. Jsem zvědav, jak to bude dál. Předpokládám nasazení kb, zahuštění int. ve špičkách a ořezání v sedlech. Některé busy by mohly jezdit manipulačně ve slabším směru, tak jako to bylo a je u některých napájecích linek.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 18:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je prusvih. Tak brzo jsem stupen 5 necekal. KB schopnych jet 80 je velice omezene mnozstvi (kdyz pominu to ze je omezene mnozstvi kloubu obecne). Manipulacni jizdou se usetri tak maximalne 5 minut.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 18:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já ráno kolem 8,30 viděl na Barrandu směr SN 125 sotva na stupni 3 (pár ks stálo). V pátek ráno kolem 7,30 to nebylo jiný. Nechcíplo něco před tím 16,10?
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 20:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: To nevím, dejme tomu, že to byl stupeň 4 (dost lidí přistoupilo na Lihovaru, cca 15-20 stojících), ale každopádně mě to množství lidí překvapilo. Na to, že je to druhý (všední) den provozu, si lidi zvykají dost rychle.

(Příspěvek byl editován uživatelem slimman.)
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 21:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jde o to, že lidi mají odpoledne na testování nového spojení víc času. Ráno si většina sice zajede, ale pojede spolehlivější cestou, protože jezdí dost na knop a nemůže si dovolit případně kysnout na Jižní spojce.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 21:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tedy pokud je stupeň 4 20 stojících tak pak se omlouvám za svůj příspěvek
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. října 2010 - 22:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gab.: Omlouvám se já, trochu jsem s tou obsazeností přestřelil a ta úvaha o nasazení kb byla spíše víc do budoucna.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 05. října 2010 - 07:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares, Kuba_j:
Jestli ono se to VŘ nebude týkat autobusů pro třístovkové linky. Tady je potřeba říct, že DP oproti některým jiným dopravcům trochu zaspal. A logiku by to mělo. Časem bude požadovaný alespoň nějaký počet np vozů všude a zatímco např. na takové lince 329 lze ještě zdůvodnit 4dveřovou jezeďáckou napodobeninu autobusu přejezdem z jiné linky, na linkách typu 363 nebo 365 by to bylo ničím neomluvitelné.
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.195.163.74
Odesláno Úterý, 05. října 2010 - 15:28:07    Odkaz na tento příspěvek  

Podle čerstvé zaručené informace, během pár dní přijdou přecejen do Prahy SORy, ty co jsou již vyrobeny v Libchavách.
Jedná se, nevím přesně, o nějakých 35-40 ks.

Komunální volby jsou prostě komunální volby.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 01:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně zase přijde úsměvné, jak nám suchozemci z kanceláří zase dělají bordel na vozovkách a kolem silnic v podobě přesvícených přechodů, různých omalovánek a dalšího hrazení, překreslování šipek, buzerování vjeď tam, nevjížděj tam a další nesmysly. Za chvíli na těch silnicích nebude nic jiného, než dvojité osvětlení na každých 5 metrech, všude samé šipky, zákazy, příkazy, semafory, kruháky...
Já teda nevím jak na ostatní, ale na mě osobně nikdy nepůsobily trojrozměrné "bodce" před přechody, blikající značky, "krvavá lázeň" před přechody (nově oblast zastávek Bohdalec a Na Padesátém směr Skalka), nic takového. Jedu pořád stejně a naopak si myslím, že další a další cirkusovatění silnic sníží pozornost řidičů, protože místo modré značky a zebry budou sledovat blikající semaforky a rudý koberec na vozovce. Potom vyjedou z Prahy a ve Stromově nad Stromovou někoho smetou, páč tam ten rudý pruh nebude, ale bude tam normální značka dle silničního zákona.
Jen doufám, že po volbách už to nikdo nebude obnovovat, namalujou na to normální čáry jako jsou na silnicích za posledních XX let a bude klid. I ty kruháky hlavně v oblasti Hájů by mohli časem nechat rozpadnout.
Toto je důkazem, jak lze levně a viditelně nadělat z lidí blbce - ono to svítí, bliká, je to velké, výrazné... poskytne to falešný pocit bezpečí a dá to méně práce, než zmapovat totálně rozmlácené úseky silnic a začít je opravovat. Hlavně jedenáctka a desítka se teď vyznamenala. Všude to bliká, svítí, hvízdá, ještě houpačky k tomu mohli přidělat; zatímco na čtyřce konečně opravili některé úseky silnic, hlavně zastávkových zálivů. Za tohle bych rozdával hlasy, za stavění hraček pro dospělé a šikanu řidičů ne.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 09:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:
Úplně stejný efekt může mít i nadbytek semaforů stavěných na různých místech, aby se mohli místní politici předvádět, že jednou taky něco udělali "pro své voliče". Potom semafor jednou nebude fungovat nebo "volič" přijde na přechod, kde semafor není, a nebude schopný ani přejít ulici.
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 10:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu, Ml: Ale vždyť výstavba podobných silničních vymožeností probíhá z naprosto jiných pohnutek po celé čtyři roky, nejen těsně před volbami. Ten pokus o hlas ovčana je už jen třešnička nahoře, takovej bonus k účtu.
Thomas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 11-2002

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 13:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ml636: Proboha, doprava přes Polikliniku Háje ? Za celou dobu, kdy tam jezdila 232 (1987 - 2005), tam převezla asi tak dva lidi :-) (přeháním) :-) A to tam v době "rozkvětu" této oblasti jezdily 226, 227 a 232... Co si spíše myslím, že by nebylo marné obnovit autobusy přes zastávky "Wagnerova" a "Ke Stáčírně" (tedy - oni tam jezdí, ale pouze výjezdy a zátahy) ...
Svobodnik18
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2010

Odesláno Středa, 06. října 2010 - 17:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thomas1: naprosto souhlasím. Mimochodem, jaké linky odkud kam jezdili přes "Ke Stáčírně"? (omlouvam se trochu za OT)
Život bez autobusů je jako zahrada bez květin.

Karosa ŠM 16,5 & Škoda 706 RTO - K = nejlepší busy
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.195.163.74
Odesláno Středa, 06. října 2010 - 20:34:04    Odkaz na tento příspěvek  

Svobodnik18
No právě ty 226 a 227. Z Hájů jely přes Wagnerovu a Ke Stáčírně na Opatov a potom dále Hrnčíře či Újezd. Leta letoucí byly doménou modrých ŠL-11 ČSAD Praha-Vršovice (možná tam později jezdily i ŠL-11 DP, ale teď si to nemohu vybavit jistě).
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 07:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chmelda: Já přece netvrdím, že se staví pouze před volbami. Staví se po celé 4 roky, ale před volbami se s nimi kdekdo z důvodů uvedených v mém minulém příspěvku rád pochlubí.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3650
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 08:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K VŘ: Taky může jít o midibusy třeba na 151.
K SORům: Jde o letošní dodávku, snad se mělo čekat na převod peněz. Po dodávce by měly vyjet KB na 195.
Ke stupňum obsazenosti: 15-20 stojících je někde na hranici 3-4. Počty teď z hlavy nevím, ale:
1 - cca 50% obsazených sedaček
2 - obsazeny všechny sedačky
3 - volně stojící, autobus lze projít, cca 45 lidí na SD bus
4 - autobus obtížně průchozí, lidi se nemačkají
5 - neprůchozí bus, lidi stojí na schodech
5N - autobus zanechává lidi na zastávkách
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Pavlik_65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 10:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím , měl bych jednu prosbu . Nemá někdo zaznamenané kompletní linkové vedení autobusů PID před otevřením metra linky C na Ládví ? Předem díky moc za pomoc ... Na internetu jsem hledal,ale nedohledal ..
ICQ 330-946-196
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6800
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 14:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Kde bereš tu jistotu, že vyjedou na linku 195? V současné době přesluhuje tak kolem 120 kloubáků a dalších 50 k nim přibude příští rok nakoupených v roce 1999. Stávající obnova vozového parku ani zdaleka nenahradí dosluhující vozy, natož aby je doplnila. Současné autobusy se rozpadají a zvlášť ty kloubové. Pokud se nestane něco zásadního (třeba mega dodávka KB příští rok čítající aspoň 100 vozů), na 195 klouby nevyjedou. Tedy pokud se neseberou někde jinde.
JP3035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.165.172
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:09:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes spatřen minibus SOR v tom hnusném jednotném nátěru PID v 14:45 u zastávky Kbelská, zabočil a pokračoval směr V chaloupkách.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není se co divit. 10.10.2010 je popo ... zkrátka v neděli
na j.ř. není telefon na dopravce (všichni ostatní tam telefon maj)
zajímalo by mne, kdy ROPID tohoto dopravce přidá, zda před nedělí nebo až po neděli

jízdní doba 295 je 82 minut, interval 30, to bude kolo 90, nebo 120 minut, ví to prosím někdo ?
(vymeták je to úžasnej)

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Thomas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svobodnik18: Jezdily tam skutečně právě 226 a 227, jak "nerozlučné sestry" :-) Nejprve Kosmonautů - Horčičkova - K Jezeru - Wagnerova - Ke Stáčírně - Opatov ... a jedna Újezd, Ke Mlýnu a druhá Hrnčíře. Později právě ne přes Horčičkovu, ale přes Polikliniku Háje.

Martin, Orky: Na 195 vyjednou Kb bez ohledu na dodávku kloubů - jen se musí stavebně vyřešit smyčka Jesenická. Navrhovaný termín 18.10. prozatím padl. Pokud nepřijdou vozy, bude zatím v Kb celotýdenně kromě ranní špičky ...
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:

No říkalo se že se využijou zatahováky které teď jezdí jen v ranní špičce. Tedy že ráno budou jezdit stále krátké, ale kolem deváté je vystřídají klouby. A s letošní dodávkou to ani nemá moc společného. Stějně to bude v podstatě jen plivnutí do rybníka

dodatek - stejně nejspíš celá letošní dodávka zahučí do Řep a jejich výskyt na 195 není moc pravděpodobný. Ale jeden nikdy neví...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pershink.)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přijdou vlastně vůbec nějaký klouby ?
co konkrétně se na smyčce Jesenická musí vyřešit ? Už je stavební povolení ?
Thomas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pershink: Na 195 Klíčov, Kačerov, Hostivař. Řepské Kb vezmou odpolední šejdry za Kačerov, který tak bude volný pro 195 ;-)
Thomas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Parkoviště, zábradlí ... Blbě se tak vytáčí ...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozumím, práce na jeden den pro maníka s flexkou a barvou. Problém bude asi jinde.
Thomas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 15:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: No tak to je snad jasné, že je problém jinde než v tom, "jak to udělat" :-) Zbývá "jen" přesvědčit TSK ;-) Když holt "někdo" udělá ve smyčce parkoviště, je to těžký ... (ale co, chudinka Jesenická by mohla dopadnout jako Nový Hloubětín, ten už to má řadu let "za sebou" ;-)
Thomas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. října 2010 - 16:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Kolo na 295 je přesně 82 minut ...
Orientace na voze: "504 OHRADA" - cestující: "Pane řidič, co jste za číslo ? Jedete na Ohradu ???"