K-report
 

Archiv do 20. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Pražské autobusy » Archiv do 20. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10210
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 21:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás už to má 71-86 za sebou... Každopádně jsem z toho něco zachránil do své hachle .

Blíží se konec...
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.2.200
Odesláno Úterý, 15. června 2010 - 21:52:34    Odkaz na tento příspěvek  

K té tyči u ŠM-11 7186 (r.v.81):
U posledních dodávek ŠM-11 ta tyč byla jen na pravé straně. Pokud je vidět i na levé, tak buď je to nějaké samodílno po odstranění sedaček (které tam u většiny vozů r.v. 81 normálně byly), a nebo to není přídržná tyč.
Úplně náhodou na fotkách od JP3035 o 7 příspěvků výše je to vidět.

Poslední šimly v Praze jsem zažil a nikdy nezapomenu (bez ironie).
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 02:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

240025: Já jsem šimly už nezažil, ani na dílnách, ani jako řidič, ani jako cestující, na metr blízko jsem u něj stál jen v muzeu.
Ale rozumní šoféři kteří neviděj jenom to zlo v práci, na něj vzpomínají v dobrým. Měl neutrální charakteristiku, motor uložený uprostřed vozu naležato byla pro čitelné jízdní vlastnosti za ztížených podmínek dost velká výhoda.
Špatně se u něj kontrolovaly určité věci-musely se sundavat dekly, nebo lézt bokem k motoru, ale spousta dalších věcí byla naprosto triviálních. Autobus byl jako skládačka, spolehlivě fungoval a závady se daly snadno najít a odstranit. Několik budíků, bytelný volant, který se nikdy neomakal a nerozdrolil, jednoduchá klávesnice jednoduše ovládané převodovky s možností si hrát a manuálně ovládat stupně a blokaci-kdo to neuměl tak zadal "A" a jelo to taky.
Největší tanky z nabízenách variant, byly Erťáky.:-)

Ad spolehlivost SOR: myslím si o tom své, ale nejezdím s tím, s jezeďákama z Libchav (naštěstí) také nemám nic společného, takže netuším, jak se situace bude vyvíjet. Mám k tomu svoje a myslím, že podnik brzy dostane ledovou spršku, která ho probere z výhodného nákupu. Fakt je, že řidiči si nestěžují. Je to přecejenom nová mašina a ta kabina je o něco vychytanější než u Citybusu, nejen výbavou. Motory zatím dobře tahají, s takovým párátkem s malinkými kolečky nemají moc práce, takže to zatím i dobře jezdí. Na věčně zpožděné 139 se s tím dá slušně krátit...

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Jas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 11:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M1636: Aby jste nedostali spíš ledovou sprchu s elektrobusem SOR, když tam máte ty "elektrobusy" francouzské provenience
Trolejbusy vpřed dobýváme svět.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 13:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study : Ten tvůj podpis je jen shodá náhod s bývalým přispěvovatel Iamgood, nebo to myslíš vážně ???
MHD Bílina, České Budějovice, Děčín, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Jihlava, Liberec, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, Teplice
Fotogalerie Fandyprudiče
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 13:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: s tím hodnocením SORu bych počkal 10 let, to se teprve ukáže, zda-li to byl dobrý nákup nebo ne. A podle mě za poslední léta musel jít SOR hodně nahoru, nebo jak si vysvětlujete takový úspěch, když městských / městských kloubových dost jezdí ještě v Blavě, Nitře a dalších městech
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
janoro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.73.244
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 14:26:08    Odkaz na tento příspěvek  

Vysvětluju si to tak, že jejich nákup vychází o mnoho levněji, stejně tak jejich provoz. A to je to jediné, na co se hledí.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 14:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

janoro: pokud to myslíš vážně, tak jsi velmi naivní (neber to prosím osobně, ale je to tak)
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 15:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

10 let ? Jestli se toho dožijou. Vždyť jen co se děje s Citybusy E3 napříč sériemi...
www.doz.estranky.cz - střední opravy pražských autobusů
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řek že SOR dokázal za tu chvíli co dělá busy docela dost. Jak šikovnou obchodní politikou tak "trefením se" produktu do poptávky. O tom svědčí i docela solidní export - SORy jezdí už leckde.

Asi tomu pomohla i Vrakosa Rezavé Mýto kde s největší pravděpodobností panoval stejnej názor jako u některých zdejších přispěvovatelů (neboli lacinej krám z JZD) a kašláním na potřeby dopravců přišli o dost kšeftů. Viz absence příměstského busu po skončení kloubáků a Aresů (ač ani ten na to jako dvoudveřák nebyl ideál).

A ze subjektivního pozorování - zatím jsem neviděl v Praze odtahovanou SORku zatímco Karosy všech typů mockrát. Pravda SORů je zatím výrazně míň a jsou nový - jenže to taky nemusí být výhoda neboli "nevychytanost". Když vzpomenu jak začínaly "klasický" T3 a jaká byla jejich chcípavost....
Mosko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po Poslední šotojízdě dne 14.6. v 16.OO dotankováno 19litrů emulzní nafty a dnes již v ohradě čekající na kovošrot... I když možná svítá naděje na nějaké muzeum :-)
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček : Mě se líbilo, když si JŠ pozval nějakýho obchodníka ze SoRu a obchodník mu řekl, že jestli tam bude chtít namontovat sprchovej kout, tak mu ho tam namontujou ...
Fakt je ten, že se sor umí přizpůsobit naprosto ve všem. Iveco vás vyfakuje, když tam budete chtít cokoliv odlišného od sériové výroby ...
MHD Bílina, České Budějovice, Děčín, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Jihlava, Liberec, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, Teplice
Fotogalerie Fandyprudiče
Winter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mosko: Muzeum Kolovraty

Fandaprudič: Iveco by bylo samo proti sobě, kdyby se neumělo přizpůsobit, to je jenom zažitá šotoušská fráze. Že si to nechá pořádně zaplatit je věc jiná.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:27:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale právě proto, že si účtujou příšerný poplatky za změny od série ...
To ta SoRka v podstatě účtuje jenom to, na čem se ty náklady zvýšily ...
Vždyť i v Itálii jsem viděl nejednu SoRku s Italskou SPZ ...
MHD Bílina, České Budějovice, Děčín, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Jihlava, Liberec, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, Teplice
Fotogalerie Fandyprudiče
Winter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 17:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iveco je prostě trochu jiná cenová kategorie (stejně jako většina zahraničních koncernů). Je to jako porovnávat Dacii s Mercedesem.
Prasmen7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 18:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mosko: I když možná svítá naděje na nějaké muzeum :-)
Tady už svítalo takovejch šancí. Kdyby šly všechny vozy do muzea, kterým svitla naděje, tak by bylo zapotřebí hledat další prostory pro muzeum, protože to už by se tam všechno nevešlo...

Winter: Muzeum Kolovraty
Obávám se že máš pravdu. (Hezky nazváno )
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7745
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 19:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Fandaprudič: "Vždyť i v Itálii jsem viděl nejednu SoRku s Italskou SPZ ..." - můžeš uvést nějaké italské provozovatele? Já při posledních návštěvách Itálie viděl spousty Crossů od severu až na jih, ale Sor ani jeden. Díky.
Mazlicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 20:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem navštívil své známé na invalidních autobusech Irisbus crossway le dp praha

Irisbus iveco 1.největší výrobce autobusů v EU
6117
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 8-2008
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 22:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by měla jít 7186 do muzea?
Muzeum má taky jen omezenou kapacitu-a hlavně, nemůžeme tam dávat vůz kvůli každé odlišnosti, shody zajímavosti evid. č. či nejdéle sloužící vůz daného typu... Do muzea jdou obvykle prachobyčejní zástupci opravdu nejznámějších typů, když pak veřejnost muzeum navštíví at ví, že toto skutečně jezdilo, což v případě 7186 je pravda, ale i tak nevídím důvod ji tam dávat, pro veřejnost je to ,,hranatá Karosa,, a tu tam máme jako ,,čabajku,, Šemíka a Ertáka. Jak by asi mělo být velký, kdybychom tam dali ještě ŠM11 1608, pak 1620 a konečnou verzi 1630 s prosklenou střední částí dveří, nebo 280-ku s 2M70, 280-ku červenou, 280-ku nejstarší a nejnovější, a obdobné procedury pak s tramvajema a vozidly metra? Myslím si, že bude zajímavé, když tam bude B931, zde bych spíš viděl lepší B941, jako zástupce ,,kulatých,, a taky harmonikových Karos dále Citybus, ne ale 3004, která se dosti liší a jako zachování Citybusu si opět myslím, že bude lepší vůz jiný. Euro3, 4 a 5 jsou moc nový, nad tím jsem ještě nepřemýšlel.
Možná vypadám trochu pragmaticky, ale při pár videí nejen se 7186 jsem zamáčkl nejednu slzu a bude mi chybět,(nejen 7186, taky ujíždím na odlišnostech podtypů a nátěrů, aůe skutečnost je jiná a musíme se ji přizpůsobit a myslet ekonomicky...) je to ale stroj, který odvedl svou práci a místo něj tu máme stroje nový, užijme si je, at netruchlíme jako ted, pamatuju si, že když přišly sedmičky stím novým zadním čelem, tak 9 lidem z 10 se to nelíbilo, aspon co znám tedy já, jak to vypadá, jaká je to moderna, či hybrid a ještě před nějakým rokem jsem to bral za nový vůz, čas letí a pokud bude K-R existovat,a budeme živí a zdraví, tak už čtu přízpěvky jak ty NB zas tak špatný nebyly a jak ten jejich nástupce je ale ošklivý, a že NB-to je autobus.
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
JP3035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.179.64
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 22:41:33    Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych rád v muzeu viděl třeba B 741.1908 nebo modráka C 734, ale když se DPP zbavil garáží Dejvice...
3035 jsem chtěl odkoupit, jenže ho stačili dřív rozebrat na díly a zbytek na likvidaci, škoda, byl to pěkný autobus...
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 16. června 2010 - 23:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, moc hezkej... na vobrazku nebo ze 150 metru skoro jak z prospektu... Realnej stav byl ale pomerne dost tragickej.
6117
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 8-2008
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 23:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JP3035:
Tak o B741 padla zmínka,že by tam mohla být, ale nakonec se dala sešrotovat, a vezmeme-li v potaz,že tam není 900 a kloubová Karosa, tak nejlépe nám to vychází na B941. Dal bych 1934,nebot Renault v Karose,je zase další změna a bude to i další plus pro zajímavost exponátu,ale na druhou stranu,vůz je dosti známý všem a veřejnost si jistě na tento vůz vzpomene, více třeba než na B17, u šotoušů je to samozřejmě trochu jinak, ale muzeum DPP je tu spíš bohužel pro tu početnější skupinu... Veřejnost...Chcete-li kaštany
Modrák je zajímavý, průkopník sedmiček, tudíž devítek, byla to první 700 u DPP pak k nám přišly až B731, ALE bude si veřejnost pamatovat víc modráka co jezdil po Praze a nebo hranatý červený třídveřový Karosy?
Mě by se tam líbila řada vozů,ale naštěstí jsou tu někteří,kterým se je podařilo zachránit, tak díky ním si zavzpomínáme, myslím si, že o jednoho modráka je dobře postaráno, víc už nebudu řikat,abych nelil někomu vodu na jeho mlýn...
Já osobně jsem chtěl taky koupit bus, ale když je pro mě velká starost auto z roku 2005 a stopy od kamínků na nárázníku mi nedají spát, tak nevím kolik bych toho naspal kdybych měl na zahradě takovou 15 let starou B731 bez opravy Asi bych na to neměl nervy, člověk taky musí z něčeho žít, možná v důchodu by byl čas, ale kdo ví, to už zas nebudou Karosy, uvažuju ještě o koupi 1098 , ale až bude za zenitem, přeci jen je to novější vůz, a bus potřebuje péči ještě větší, než auto, musí být místo na parkování, musí jezdit, být v registru a platit pojištění, ručení, což je tedy u autobusu MHD levnější,než u céček a elcéček.
7186 bych ale nekoupil, je to automat a stím by byla další starost, výměny olejů, životnost, řikám 1098 je v tomhle ideální a koupit ted bus od DPP je taky náročný, at už kvůli stavu, tak i DPP sám ví,co má s vozy dělat. a věř, že by ti 3035 moc radosti nepřinesla, takto starý vůz a dlouho po GO by kvetl jak nevím co... Stačí, když se koukneš na doz. estranky, kde vidíš vozy o rok starší,než měla 3035 GO a kvetou jako nevím co.
Koupě autobusu je fajn, ale musí to mít člověk připravený, já se na to necítím,ale těm co si jej koupili/koupí držím palec a mám jistý obdiv.
Je to starost jako když si člověk koupí psa, musí tomu něco dát, aby pak z toho měl radost a než aby u mě vůz či pes trpěl,tak jej radši nekoupím.
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 01:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1098 je už pěkně rozmlácená, pobouraná a kdovíjak vyspravovaná...
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 11:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adam Št.: Je to přídržná tyč Made in Kačerov. Dodělávala se u vozů, které během provozu přišly o zadní trojku, tzn. skoro u všech.
5444
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 12:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6117: velice rozumná řeč

Já to vidím takto:
jednotlivé typy a podtypy nechť sbírají soukromníci, DP ať se přizpůsobí většině.
Prototypy ať mají technická muzea.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 15:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych dodal, že koncem provozu bylo mnoho variant uspořádání posledních sedaček. Málokteré měly originál trojku, většinou sólo, občas i dvojsedák. A taky nic, jak píše Chmelda.
Valis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 16:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak 7443 to jiz ma za sebou.
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 16:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Který pak rakeťák má na svědomí kačerovskou 4010 ?
www.doz.estranky.cz - střední opravy pražských autobusů
Valis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 17:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr_proper: Já ne.. Co se s ní stalo? Asi nehoda, rozchodí to ?
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 20:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7443 to nema za sebou, jestli narazis na to, ze ma sundany RZ, tak z duvodu vymeny.
Valis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 21:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S215sl: Jo přesně na to jsem narážel. Velká omluva. Musím si začít opravdu info konečně ověřovat. Ještě jednou se omlouvám za mystifikaci. Jsem si říkal, že by ji byla škoda. Docela nedávno jsem ji měl na šichtu a byla jednou z lepších.
6117
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 23:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5444: Díky, souhlasím, ale i ti soukromníci si 700 už moc dlouho neužijou, nebot tu máme vyhlášku 20 let a šrot, u soukromníků možná prodej... Prodej právě těm sběratelům ,kteří budou provádět nostalgické jízdy, jako 280.10 C734.00 atd...Nebo taky autoškolám. Myslím si, že takový Štěpánek,nebo Bado by se nechal překecat, ale na co ukecávat Bada ,když měststkou 700 už máme v muzeu... Zajímavý by byl Uher a jeho C834 či taky Stenbus s C734...ale u těhle vozů se už platí víc myslím...
ML636:
To snad ne, vždyt před několika lety (3-4?) jsem jí viděl celkem ve formě, nojo, Vrakolie opět nezklame...Byl to stějně jen nápad je to zajímavý auto, nevím ani rok výroby, E se dělaj od 97, ale dle lišt a umakartů a jiných blbostí tipuju na 2001-2002 spz je ale AX, což je 98.... Je divný,když má vůz starší SPZ,než je rok výroby... Třeba když jsem byl před lety ve Varech . tam maj B932E z roku 2001 a ty jsou opravdu pěkný, skoro žádná rez a dá se jíst ze země, tady je to hold jiný, nemyslím si ale, že u Hota by se měla zas nějak špatně, ikdyž člověk jak u Hota tak Veolie nikdy neví
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 9-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 23:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Dejvic by bylo krásný muzeum autobusů a trolejbusů, když Střešovice praskaj ve švech. Rozhodně by to bylo lepší, než když tam bude supermarket, jak je v plánu. Jojo zase Bémovina a Chalupovina!

Těch věcí co by se tam dalo vystavit a v tradičním prostředí, ané v tramvajový vozovně, tam gumokoly nepatří. I když trolejbusy tam základnu měly pro linku na Hanspaulku. Navíc třeba by mohla jezdit o víkendech po hodině mezi Střešovicema a Dejvicema historická linka ala 91.

Ale to jsou jen sny, bohužel.
AO 53-54
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1397
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 04:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozemky na Dejvické garáži nikdo nechce, je to tam celé prosáklé naftou a olejema, takže za normálních okolností by tam to muzeum opravdu bylo vhodné a nemyslím, že by o ty pozemky byl takový zájem.
Stejně skončí asi i Vršovice, které dle jedné Paní, která už ale klepe na dveře - příští rok se zřejmě začne připravovat jejich rušení.
----------------
6117: Autobusy u Veolie zestárnou za rok tak, jako u jakékoliv jiné normální společnosti za 5-10 let.
Velmi brzo se potlučou, poškrábou nebo na nich vzniknou nevratné zásahy a je to v háji. Údržba taky nestojí za nic, tak se to na tom dost podepíše.
Třeba 1284... po výměně oplastování palubní desky s tou dírou na boku už měla za měsíc tu samou díru... Já tedy nechápu některé "majitele", ale to rádio tam šlo dávat úplně normálně normální cestou, stejně jako šel vyoperovávat šuplík, nemusela se do toho dělat díra, aby to tam vypadalo jako v Bronxu. A takhle končí 3/4 všech autobusů Veolie.

Na tohle byla nejlepší kdysi jedna parta na Klíčově. Měli tuším 941, parťák A nastoupil do služby, vytahal plastové držáky, přeházel všechny přepínače a tlačítka, po vystřídání parťák B zase všechno přeházel zpátky, když parťák B měl ranní, tak místo přípravy autobusu půl hodiny přehazoval z odpolední po parťákovi A spínače... Vydrželo jim to asi měsíc a pak šli od sebe. Asi bych z něho taky vyskočil z kůže.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 06:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si, že je skutečně velká škoda to, že do muzea nebyla dána 6008 jako zástupce původní B 741 z roku 1992. Pak mi tam chybí taky Neoplan 3001.

I z tohoto pohledu (t.j. že nebylo slitování ani s Neoplanem, ani s B 741) je bohužel naivní si myslet, že by 7186 mohla jít do muzea. :-(

O té myšlence Muzea v Dejvicích se to dozvídám snad poprvé. No, myšlenka pěkná, ale přiznejme si - dvě Muzea MHD? To je hned na první pohled celkem utopická představa.

No, není alespoň trochu místa v depozitáři ještě?

Nebo není nějaké jiné vhodné místo pro busy? Garáže ve svých halách nemají nějaká zapadlá a nevyužitá zákoutí? A co DOZ?
Thepupinek3475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 14:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám takovej pocit, že ty pozemky, který nikdo nechce, jsou už dávno prodaný. Nevim k tomu nic bližšího, ale někde jsem to čet. Dokonce to snad prodali už v r. 2007.
"Pane doktore, mám sklerózu."
"Hm, a od kdy?"
"Co, od kdy?"
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 16:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozemky patří firmě Intercora - "developerské skupině pro maloobchodní nemovitosti", jak uvádějí na svém webu.
www.doz.estranky.cz - střední opravy pražských autobusů
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 20:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu odbočim ale ty 700 ubyvají velice rychle..
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=7691
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 21:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původní záložní vůz 1112 byl vyřazen. ?
» lc.rajce.czYouTubermoje snímky na galerie-autobusu.cz «

KAROSA - šlechtic mezi autobusy
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 22:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr_proper:
Intercora na místě původních garáží Dejvice staví nový Kaufland. Hala bude využita jako parkoviště pro zákazníky a vlastní obchodní centrum bude přilepeno ze severní strany objektu. V blízkosti má vzniknout i nová tramvajová zastávka. Prodloužení TT se má začít stavět již letos, protože se podařilo získat dotaci z evropských fondů...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2144
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 23:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původní záložní vůz 1112 byl vyřazen. ?
1112 PZA 51-61 Karosa B732.20 r.v.1987

co je na tom divnýho?
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 10:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Máme málo hypersupermarketů.
AO 53-54
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 11:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: O rušení garáží Vršovice jsem slyšel už několikrát, poprvé někdy v roce 2000. Jednou to bylo v nějaké souvislosti s pozemky, podruhé s prodejem celého areálu firmě Connex Praha (dnes Veolia), nyní znovu. A mezitím byly zrušeny Dejvice. Tak nevím, co si o tom myslet. Uvidíme.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 11:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem cestou z práce vyfotil toto (viz příloha). Mapu jsem nestudoval, hned na začátku slovního popisu jsem narazil na chybu. To v dpp nikdo nekontroluje materiály před tiskem?
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2080
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 12:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je otázkou, jaká byla hlavní motivace likvidace Dejvic. V tomto případě bych se přikláněl k tomu, že se opravdu chtělo ušetřit, protože s klesajícími výkony DP-A (Tram Barrandov, prodlužování Metra z Holešovic) asi nebylo moc výhodné držet stále stejný počet garáží. Každá další garáž přináší hodně administrativních i technologických nákladů, to je jasné. Logicky si to odnesla nejmenší a nejstarší garáž. Je otázkou, jak se zvýšily náklady na manipulační jízdy z Řep do Dejvic, to nedokážu vyčíslit. Možná bude ta úspora hodně velká, Dejvice myslím vypravovaly dost i z Knížecí. Z Řep se busy rychle dostanou na Knížecí, i do Dejvic. Z tohoto hlediska asi opravdu není co řešit. Nakolik byla likvidace Dejvic podmíněna "výhodným" prodejem pozemků a podobnými machinacemi, nevím.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 13:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Chápu snahu o úspory, po prodloužení metra klesla vypraovenost autobusů. Tím spíš jsem čekal zrušení Vršovic, které se mi zdají snadno nahraditelné Kačerovem a Hostivařem. Zrušení Dejvic jsem tenkrát opravdu nečekal. K těm manipulačním jízdám - hlavně Kačerovu se dost prodloužily tím, že začal jezdit linky typu 137, 167, 217 apod.
Prasmen7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 14:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu: No, skoro bych se nebál říct že není letáku (nebo nějaké informace) aby v tom nebyla nějaká chyba.
Třeba nedávno byl na webu DPP následující text: Zvláštní tramvajová linka
v nepřetržitém provozu bude v trase Divoká Šárka – Červený Vrch – Dejvická – Vítězné náměstí (v ulici Jugoslávských partyzánů) – Podbaba zavedena linka 36 a pojede.


Někdy v září 2008 se to probíralo i na DP-Areně.


Schválně kdo na téhle fotce najde chybu. Omlouvám se za kvalitu fotky, bylo to focený mobilem
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 14:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linka 167...
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 14:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vršovice vydrží asi do doby zahájení provozu na metru D, protože při případném rušení by Kačerov tolik vozů nepobral a Hostivař také není nafukovací
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 16:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dejvice byli zrušeny na politickou objednávku, bo P.B. má v tamních nových barácích byt a kdoví jestli ho nedostal za tento počin.

S těmi manipulačními km a projetou naftou to bude určitě zajímavé srovnání např:
Řepy - Dejvická vr. Dejvice - Dejvická
Řepy - Suchdol/Výhledy vr. Dejvice/ o. p. Suchdol- Suchdol/Výhledy
Řepy - Bořislavka vr. Dejvice - Bořislavka
Řepy - Špejchar vr. Dejvice - Špejchar
Staroměstská, Lysolaje, Nebušice, Únětice, Horoměřice a další.
Kolik je to linek, vozů a delší pracovní doby.
Delší doba a km při výměně vozu. Náklady na údržbu a ostrahu areálu v době od ukončení provozu do doby prodeje.
Podle mě se to nemohlo ekonomicky vyplatit.
AO 53-54
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 16:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3973:
Garáže Řepy převzaly po Dejvicích většinu linek z okolí Dejvické, ale naopak přenechaly Kačerovu část linek z oblasti Smíchova, takže bych do tohoto srovnání délky manipulačních jízd ještě přidal např.:
167 Řepy - nem. Na Homolce vs. Kačerov - nemoc. Na Homolce
137 Řepy - Waltrovka vs. Kačerov - Waltrovka
217 Dejvice - Dejvická vs. Kačerov - Dejvická
176 Dejvice - stadion Strahov vs. Kačerov - stadion Strahov

(Příspěvek byl editován uživatelem Jahu.)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6578
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 16:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou zase silný slova. Tvrzení, že za Dejvicema může Bém je opravdu silné kafe už jen proto, že se o jejich rušení mluvilo dávno předtím, než se stal primátorem (o rušení Dejvic se mluvilo už i před revolucí). Je třeba si uvědomit, že stav autobusů v Praze trvale klesá. Během prodloužení metra (94 Zličín, 98 Černý Most, 04 Ládví, 08 Letňany) a tramvají (95 Modřany, 03 Barrandov) byl pokles autobusů obrovský, přičemž došlo k pouhému zrušení jediné garáže. I tak není žádná garáž v Praze dnes zaplněná ani z 90%. Udržovat a provozovat garáž je mimořáně nákladné, přičemž zbavit se provozoven a soustředit je na méně míst ekonomičtější samozřejmě je. Při reorganizaci DP v bývalém NDR po pádu zdi došlo ke zrušení mnoha autobusových garáží vě většině měst. Jen v Drážďanech došlo při redukci na polovinu provozoven.

Argument jalových kilometrů má sice váhu, ale v případě Dejvic k poklesu nákladů opravud došlo. Garáž Řepy je koncipována na 300 autobusů, a kdyby nedošlo ke zrušení Dejvic, byly by obsazené sotva z poloviny. Ani dnes po převedení busů z Dejvic nejsou Řepy 100% obsazené. Rušení Dejvic samozřejmě rozumné bylo, ale co ovšem nechápu je to, proč se DP zbavoval i odstavné plochy v Suchdole. Ta mohla klidně zůstat a sloužit například pro bagr 107.

Po otevření linky metra D také dojde k výraznému poklesu autobusů na Kačerově a zrušení Vršovic bude nevyhnutelné. Je třeba si prostě uvědomit, že tolik garáží v Praze potřeba není, a že do budoucna 4 hlavní provozovny budou bohatě stačit. Bude naopak vzrůstat potřeba otevřít novou tramvajovou vozovnu, bez které se Praha za deset let neobejde. Prodejem Vršovic by na ní mohly zbýt i peníze.
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 17:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano mluvilo se. mluvilo se i o zrušení Těšnova, Masaryčky, Řep, teď se mluví o zrušení Vršovic.

Je tu, ale něco co neznáme a to porovnání s náklady na provoz garáže a náklady na manipulační km a jiné. Je zajímavé, že ještě rok před zrušením se tam investovalo. Teměř nikdo nebyl propuštěn.
A zaplňovat garáž na 100% - je to rozumné?
Byla to nejlépe položená garáž na tomto břehu a ve vztahu k centru města.
AO 53-54
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 17:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Je otázka, zda bude rušení Vršovic nevyhnutelné. Situace v Praze se dostává do situace, kdy by se měla na jednotlivé linky začít vypisovat výběrová řízení. Může se stát, že DPP se bude účastnit VŘ na linky, kde toho času jezdí jiný, méně kvalitní dopravce. Vzhledem k molichovitosti DPP a velmi vysokým nákladům moc nevěřím tomu, že by se DPP dokázal po omezení autobusových výkonů po otevření metra D vrátit na původní výši výkonů, která by dokázala garaže ve Vršovicích udržet. Ale stát se to může. Já spíš čekám, že díky vysokým nákladům bude svůj podíl autobusové dopravy ztrácet i na území Prahy a že se můžeme dočkat toho, že třeba na linkách 129, 241 a 243 ho vystřídá Uher a apod. Zrušení garáží Vršovice pokládám za pravděpodobné a může se do budoucna stát, že to nebudou poslední zrušené garáže.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 18:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
I tak není žádná garáž v Praze dnes zaplněná ani z 90%.

no u kačerova to zrovna pravda není. slyšel jsem že dokonce večer mají poslední zatahující turáky a odpolední problémy odstavit svůj autobus
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6580
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 21:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3973:
Je tu, ale něco co neznáme a to porovnání s náklady na provoz garáže a náklady na manipulační km a jiné
Právě proto nebudu nikoho obviňovat ze zlodějiny. Vycházím z toho, jak by se zachoval správný hospodář. Ten by určitě neprovozoval 1200 autobusů v šesti garážích, které by byly zaplněné sotva z 70%.

Je zajímavé, že ještě rok před zrušením se tam investovalo
Za to může jednoduše bordel ve vztahu DP a město.

A zaplňovat garáž na 100% - je to rozumné?
Samozřejmě, že je. Proč by to nebylo rozumné? Nedovedu si představit, že by třeba ryanair nebo easyjet zaplnily svá technická zázemí jen ze 70%. To by brzy zkrachovaly. Zatímco u státních podniků si to představit dokážu - vidím to dnes a denně kolem sebe.

Byla to nejlépe položená garáž na tomto břehu a ve vztahu k centru města
Ony v centru jezdí autobusy? Byla to nejlépe položená garáž ve vztahu k Dejvicím, nic víc nic míň. Stejně tak bych mohl říct, že by garáž Modřany byla nejlepší ve vztahu k Modřanům. Chce ji tam snad někdo stavět? Nebylo by tedy nejlepší, kdyby si autobusy parkovali řidiči doma před barákem?

Orky:
100% souhlas. Přesto si myslím, že po Déčku Vršovice padnou.

Pershink:
Pravda, Kačerov je tip ťop i kvůli tomu, že převzal pár linek k výhodnější poloze Řepákově. Jakmile se ale postaví Déčko, půjde minimálně 30% autobusů do háje. Přiznávám, že za současné situace rušit Vršovice nelze, kapacity na to zatím nejsou, ale po A do Motola a D jich bude až až.
6131
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.26.244
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 22:59:14    Odkaz na tento příspěvek  

Vršovice se můžou zrušit raz dva.Kloubů se to nedotkne,B732 se zruší a Citybusy s Irisama se rozhážou do ostatních garáží.A pokud není na Kačerově moc místa,tak v Řepích či na Klíčově se něco najde.A vypravení busů z jednotlivých garáží se tomu přizpůsobí-Řepy se opět roztáhnou na Knížecí a Smíchovské linky a Kačerov se smrskne na Prahu 4,10 ap,Klíčov něco vezme Hostivaři...
Vzpomeňte,kolik původních dejvických citybusů se při rušení Dejvic převedlo do Řep.Tušim,že ani jeden a později tam přehodili z Hostivaře ex dejvický 3399 a 3400.A přesto Řepy převzaly spoustu nízkopodlažních pořadí právě po Dejvicích
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 6-2005
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 23:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak Dčko redukci vozů na Kačerově a omezení autobusové dopravy na Praze 4 podle mě nepřinese, protože stejně mine velké zdroje / cíle cestujících - Lhotku, Novodvorskou, Kačerov (pořád je to výhodnější přestupní uzel než Pankrác)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6583
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 20. června 2010 - 00:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6131:
Vršovice se můžou zrušit raz dva.Kloubů se to nedotkne,B732 se zruší
Jak se může něco zrušit, aniž by to bylo nahrazeno něčím jiným? DP prostě potřebuje v tuto chvíli cca 1200 autobusů a ty se do současných garáží bez Vršovic prostě nevejdou.

Peta303:
tak Dčko redukci vozů na Kačerově a omezení autobusové dopravy na Praze 4 podle mě nepřinese
To tedy přinese a ohromnou -
113 pryč, 215 pryč, 189 pryč, 193 pryč, 139 via Nové dvory, 150, 157, 205, 196 zkráceny k Thomayerově nemocnic atd. Samozřejmě, je to jen nástřel toho, jak by to mohlo velmi přibližně vypadat, ale úspora autobusů tam bude obrovská - větší než v roce 2004 z Holešovic.
5444
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 20. června 2010 - 10:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to těžko.
Déčko 193 rozhodně nenahradí, alespoň od jihu po Pankrác, 113 určitě zůstane - co by jezdilo obsluhovalo zastávky mimo stanice metra D? V souvislosti s tím, zajisté dojde ke zkrácení linek 33x od jihu do nového bezva terminálu na poli Depo Písnice - o důvod víc, proč musí v Libuši jezdit 113, pač by třeba na takové Jalodvorské a okolí nic nezbylo. 139 přes Nové Dvory narazí na odpor a kapacitně by to bez posílení nešlo, když zrušíte 189. 196 těžko jen k Thomayerově nemocnici, poněvadž pokud vím, tak toto je linka, která se má v budoucnu rozvíjet. 150 nevidím důvod zkrácení na Thomayerovu nemocnici atd.. Co má společného Michle a Vršovice s déčkem?

Dle mého názoru moc přeháníte. Říkáte nástřel toho, co by mohlo přijít, ale toto je spíš odstřel. Déčko není samospasitelné. A pak se vsadím, že se určitě podaří vydupat řada opatření v otázce linkového vedení, která by nebyla třeba až tak nutná (více spojů zachovaných na Kačerově apod. než bude třeba).

A ještě mě napadá, pokud se ustanoví tady na jihu ještě před déčkem nějaká "metrolinková" síť, dřív než vyjede první vlak s cestujícími, tak se zákonitě omezí jen nějaké bagry, kterých zas tolik není a jsou relativně krátké. "Metrolinky" logicky metrolinky zůstanou.

A ještě ad úspory:
V Holešovicích byla situace v roce 2004 jiná - tam metro nahrazovalo jeden velmi silný svazek, a pak se logicky "všechno", co kopírovalo, škrtlo. Zato déčko žádný takový silný svazek nanahrazuje, tudíž nemůže být škrtáno v takovém rozsahu, jako v Holešovicích.

Přes to všechno jediná naděje na větší úspory by být mohla - pokud opravdu dojde k realizaci větve Nové Dvory - Poliklinika Modřany, pro kterou je, myslím, v novém ÚP vytvořena územní rezerva. To je však otázka, zda se tato větev nakonec realizuje. To by pak mohla být škrtnuta, co já vim, 205 z Modřan do centra (na Zeleném pruhu nahrazena), celá 157, na povrchu by zůstala asi jediná 139 po vzoru 177, tedy ve stávající trase. a 150 by třeba byla nahrazena páteřní 196 Smícháč - Kačerov - Michle - Bohdalec - Želivského...

Pokud zůstane u trasování pouze na Libuš, řada linek musí zůstat.

A otázka na závěr - v době zahájení provozu D v jakékoliv podobě třeba budou samozřejmostí avizované linky typu Budějovická - Kačerov - Smícháč - Dejvická tunelama a po spojce, tudíž by se garáže zas tolik vyprázdnit nemusely. Anebo třeba DP začne podnikat v oblasti zájezdové dopravy - také o tom byla někde nějaká zmínka. Třeba "Autobusy DP Praha v Benešově?".