K-report
 

Volná dopravní diskuse  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Volná dopravní diskuse « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 23. února 2010T2r60 23-02-10  19:35
Archiv 29. července 2010Rt6n2660 29-07-10  15:43
Archiv 26. srpna 201095010460 26-08-10  20:40
Archiv 4. října 2010Study60 04-10-10  20:47
Archiv 13. října 2010Atmák60 13-10-10  15:27
Archiv 13. října 2010Magiq60 13-10-10  20:46
Archiv 13. října 2010Tomas2560 13-10-10  21:59
Archiv 7. listopadu 2010Petr_vlček60 07-11-10  18:48
Archiv 9. listopadu 2010Mauricio60 09-11-10  19:02
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5341
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 19:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bezp. nastavení? co to je, dneska ti ho překoná průměrně počítač znalé dítě ve věku 12 let.
Je to možné, nedokážu posoudit, já akorát vím, že počítač se vypíná a zapíná, to je vše.

Hodina v koupelně? Co tam dělá. Vylézt z postele a odcháze na trolejbus zvládám za 5-7 minut.
Slabota Já dneska z postele lezl v 7:15 a v 7:20 jsem už byl v autobusu, taktak jsem to stíhal... Je tedy pravda, že jsem se oblékal a nazouval za běhu...

Takže vlastně mámé oharkovou sezonu a kecáme z hladu, protože takto se dá řešit vše.
Berme to tak, že se tu konečně něco zase děje.

Když tu tak probíráte režimy a co taková církev a čarodějnické procesy?
Opět - taková byla doba a takové se tam děly věci. Akorát později se to přejmenovalo na politické vězně.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 20:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: já jen narážel, že se někdo haní za jedno, ale v komplexu je to proste historie, ze které se musíme umět poučit. Nic jiného s tím neuděláme. Teda jedna možnost tu je, zničit ji a dělat, že my nic, to komunisti...
Makrelu neumeješ.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5347
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 10:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z historie se poučit můžeš, otázkou je, jestli neuděláš nějako další, mnohdy důraznější, chybu.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 15:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tematu Facebook
AV 15-30
http://www.youtube.com/watch?v=rYqifHHBvM0
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5191
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 20:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aneb Facebook: odkaz
Je to dobrý sluha, ale zlý pán.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Student VŠ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.128.178
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 11:17:23    Odkaz na tento příspěvek  

Volím KSČM a jsem na to hrdý !!
Xman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.128.178
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 11:38:01    Odkaz na tento příspěvek  

Taky je volím ! Jsem dobrý !
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5256
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 13:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nazdar
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 15:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inteligence odpovídá...
RAJČE 17.11.2010 aktualizace.
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 16:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem dobrý !

Nejhorší je Senior... ve Fabii Junior.
ICQ: 432-642-789 E-MAIL: EvzenekPlechsmidu@seznam.cz

Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 16:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inteligence VOŠ a SPŠ Masná 18
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 17:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem pro základní vojenskou. Sice jsem ji taky nestihl kvůli škole, ale odvedený jsem a rozhodně jsem nedělal vše proto jako několik mých zhruba stejně zdravých spolužáků, kteří ze sebe udělali totální chcípáky, aby dostali modrou. Já to nechal volně plynout a naopak jsem k odvodu šel rád a aspoň se nemusím stydět sám za sebe, že jsem ze sebe neudělal mrzáka-srababu, jenom abych náhodou nemusel jít na rok na vojnu. Vojna totiž v posledních letech měla tak rozmazlující vymoženosti (možnost výběru, kam dotyčný chce jít a jak daleko od domova), takže mohla jedině prospět a trochu lidi zesamostatnit.
Oni jsou sice hajzli a lemry i ve starší generaci a nemusí být nutně všichni "modráci", ale mám obavu, že nejmladší generace to už úplně zatne do týla.

P.S. Rozvařené/nedovařené a nechutné jídlo nežeru ani já. Stejně tak, když káča v lahůdkách nebo pečivu na něco hrabe nemytejma prackama od úklidu a od peněz, nebo když se ke mně v restauraci chovaj jako k dobytku. S takovými potravinami ať si vytřou zadnici.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5260
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 18:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozvařené/nedovařené a nechutné jídlo nežeru ani já
'
To stačí být v KV na intru a nemusíš jít ani na vojnu
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Frajtkof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 20:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
měl bych na vás velkou prosbu. Potřebuji přes víkend napsat do školy podnikatelský záměr a napadla mě autobusová doprava. Problém je v tom, že o tom skoro nic nevím. Když si tady ale procházím diskuze, vidím, že je tady dost řidičů z povolání, a tak jsem chtěl někoho poprosit, jestli by mi neposkytl některé důležité informace.
Já bych si to představoval asi tak, že bych na to byl sám jako fyzická osoba a vlastnil bych jeden starší autobus (např. LC 735), se kterým bych vyrážel na občasné jízdy. Potřeboval bych tedy vědět, o jaký typ živnosti se jedná, kde to nahlásit, jaké poplatky jsou s tím spojené, jaké musím platit daně a hlavně kolik, dále pak předpokládané roční výdaje spojené s údržbou vozu, předpokládané roční zisky (samozřejmě bych si mohl nějaká čísla vymyslet, ale jde mi to, aby se to alespoň trochu přibližovalo realitě) a další a další věci, vždyť vy to víte sami nejlépe, co všechno je k tomu zapotřebí.
Kdyby mě do toho někdo tímto směrem trochu zasvětil, byl bych moc vděčný.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5389
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 23:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K podnikatelskému záměru také potřebuješ například - zda-li v okolí je nějaká konkurenční firma, která působí ve stejném oboru, zda-li máš dostatečně kvalitní autobus, aby Tě uživil, co nějaká záloha (pokud bys třeba potřeboval půjčit peníze v bance, tak se průzkum trhu hodí).
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 09:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Frajtkof : Zahraj si na Hotlinera nebo Ivana Pacáka. .

Kup Vrakosu a nevrážej do ní ani kačku. Prď na daně, pojištění atd ...
Dopravní podni města Ústí nad Labem Vám umožňuje jako jediný DP na planetě Zemi se svézt každý den od 0 do 24 hodin 365 dní v roce na nostalgických trolejbusových linkách 51,52,53,54,55,56,57,58,59,60 a 62. Na těchto nostalgických linkách platí běžný tarif MHD. Ponořte se každodenně při cestě do práce a z práce, do školy a ze školy nebo za zábavou do jedinečné atmosféry konce 80. let.
Frajtkof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 10:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič : To mi ale moc nepomůže, já to potřebuji naopak.

A nebo mě ještě napadl provoz historického autobusu, nevím, co by bylo jednoduší?
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 14:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Historičák ... To , tím se uživíš maximálně v létě.
Shodou okolností děláme v ekonomice to samý a taky já jsem přemýšlel nad autodopravou. Jenže naše pančelka nám říkala, abychom se řídili třemi otázkami... "Co? Jak? Pro koho?" ... Co už bychom měli, jenže bod "jak" je řekl bych relativně nákladný a těžko proveditelný ve spojení s poslední otázkou "pro koho"... Pokud bys nechtěl nejezdit, jak psal výše kolega diskutující.
Kdyby sis jen vytyčil mám autodopravu, bez ohledu na realitu a ostatní jakoby nebyli, pak by se určitě dalo něco sestavit.. V těch věcech už ti ale spíše poradí jiní.
Nejhorší je Senior... ve Fabii Junior.
ICQ: 432-642-789 E-MAIL: EvzenekPlechsmidu@seznam.cz

Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6210
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 16:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slovněprůjmových exhibicí virtuálních dopravních ředitelů bylo dost, tak kušujte...

Frajtkof - je sice hezký, že něco chceš, ale je vidět, že ti chybí naprosto elementární znalosti všeobecných zákonů a další legislativy. Co je autodoprava za druh podnikání, najdeš v živnostenským zákoně, kterej tě odkáže k podmínám v zákoně o silniční dopravě. Podnikání v silniční dopravě osob pro cizí potřeby je koncesovaná živnost, pro niž musíš splnit podmínky dobrý pověsti, finanční způsobilosti a odborný způsobilosti, který prokážeš dopravnímu úřadu podle místa bydliště (většinou odbor dopravy na městským úřadě obce s rozšířenou působností). Pak dostaneš koncesi, a pokud bys podnikal v linkový dopravě, tak ještě i licenci na linku.

Pak si musíš spočítat, kolik tě tahle legrace bude stát - kolik dáš za autobus (s tou ojetou vrakosou to sice není špatný nápad, ale v konkurenčním prostředí se bez zajištěný práce nechytneš, protože tě všichni převálcují mladšíma ojetinama západních značek, a pro výpočet je ti typ autobusu naprosto ukradenej, zajímá tě jenom kolonka s pořizovací cenou - doporučoval bych setru 315 GT-HD, to je naprosto blbovzdorný auto za vysoce rozumný peníze), kolik tě bude stát řidič (nesmíš ho platit podle ujetých km, ale podle hodin strávených v práci), co to bude prožírat v naftě a jaký budou náklady na údržbu autobusu (přečti si zákon o silniční dopravě, proč tě to musí zajímat). Pak si můžeš stanovit cenu dopravního výkonu (většinou částka na kilometr, v nepravidelce nikdy dopředu přesně nevíš, kolik s kým najedeš), nebo provést průzkum trhu a podle toho naladit tarif do ceníku a můžeš vyrazit do ulic... V konkurenčním prostředí se budeš muset poprat s ostatními, kteří budou už zavedení nebo budou mít stálé kšefty, takže si budeš muset vybudovat pozici, což oni dělali samozřejmě taky (zpravidla za úplně jiných podmínek). Jestli jsi to na základě předchozích žvástů opravdových znalců (virtualbusu) ještě nevzdal a chceš s tím helfnout, pošli mi soukromou zprávu.

Plecháčku - vaše pančelka vám řekla dobrej návod, a bod "Jak?" se náhodou dělá docela dobře, bo je to jenom tupá práce s excelem při znalosti vstupních údajů (náklady). Až pak v bodě "Pro koho?" pak tyhle výpočty vyhodnotíš do předpokládaných výnosů, pak se můžeš rozhodnout, jestli "jo" nebo "ne". Jsou to jenom čísla... Ale to by někdo musel uvažovat podle toho, co se mu ve škole snažili vysvětlovat při hodinách ekonomie, a ne podle toho, co si jako virtuální dopravní ředitel nalajnuje ve virtuálbusu (s těma vašima podnikama byste všichni zkrachovali ještě před cestou na živnosťák, abyste si došli pro žádost o koncesi).
875, 020, 079. 5423.8