K-report
 

Archiv do 24. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě na Jesenicku » Archiv do 24. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 15:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poláky k opravě nic nenuní
K opravě ne, ale ke sjízdnosti snad ano. Jinak by už snad ČD dávno zatlačily na zrušení dohody o železné oponě.
A u toho Pojarówa už jim to PLK povolila? Poslední (už dost stará) informace, která se ke mě dostala, byla, že PLK nechce povolit ani opravu financovanou jinými správami.
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.30.191
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 20:19:37    Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec bych se té polské ochotě nedivili...sjízdnost ano, ale co třeba když jen třeba 10km/h? To už by z hlediska JD bylo špatné. Nedivil bych se, kdyby v horizontu několika málo let byly jesenické rychlíky od Krnova (resp. z Bruntálu, od Krnova vedou samé trojky) nahrazeny NAD, třeba s tarifem ČD.

U PKP je vůbec zajímavá zaměstnanost, vezměte si, že v Glucholazech sídlili snad 4 výhybkáři. Přitom pro průjezd R s řídícím vozem stačí hodit jednu vexli. Jediný posun tam měli okolo Pn a připitomělý přepřah u rekreačních vlaků do Opole.
Z pohledu osobky ta výluka bude zajímavá. Návoz opravených náležitostí přes peáž...odkud, když depo v Krnově je zavřené? Leda přes dva kopce z Olomouce a to je na celý den. Spíš tedy natahat tam záložní 810,749 a zdechlé hned opravovat v Lipové. Nebude to jen o zdechnutí, do Mky se sice vydrží, ale někde se musí nulkovat.
Volba vozidel bude i tom, zda bude při výluce možné v Ostružné vůbec, objíždět, aby to nešlo z jedné vody na čisto s vexlema na Branském zhlaví.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5216
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 10. listopadu 2009 - 00:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se mohĺo s Mn přes Kubovku, Přikosice a Otročín, tak proč ne Glucholazy...
Tady ale nejde o žádné sklony nebo stav trati. Tady jde asi jen a pouze o prachy a nějaké případné papírové obštrukce mezi Cargem a PLK. Něco jako kdyby trať přes Kubovku patřila Boubínským pralesním železnicím. Jistě jste zaznamenali, že třeba kvůli starým smlouvám "nelze" postavit zastávku v Glucholazech... Na druhou stranu, náklady tudyma už jezdily, tak to asi smluvně ošetřené bude.

Mimo jiné, zrovna v těchto dnes probíhá v Koutech nad Desnou výluková porada na příští rok. Uvítáme, když nás pak nějaký účastník informuje, zda se ta výluka opravdu konat bude

tak od nového GVD přestává ČD Cargo vozit přes PPS Mikulovice/Glucholazy.
Úplně? Má snad být přesměrována majoritní zátěž (cisterny) na jiný přechod, ale o nakládání s dalšími komoditami nevím. Pn 45263/4 se přejmenuje na Mn, skončí v Mikulovicích a dál bude jen pp trasa Pn.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 10. listopadu 2009 - 07:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to těžký,když PKP si nechává účtovat počty náprav a snad i tuny. To byl i důvod konce známého Pn Krnov-Mikulovice. Každopádně nic se nemění na skutečnosti,že měsíční ZAN je likvidační.
Mašinka: ono záleží co pod tou PP trasou je,buď to bude trasa pro případný odklon nebo mimoř. zásilku a nebo trasa pro vlak,který pojede jen budeli zátěž. Uvedu příklad Mn Skuteč-Čachnov je PP - nejezdí,ale trasa je pro případnou výluku, Mn ČT-Chornice je PP,ale jezdí pokud má zátěž. Já se na to zkusím kouknout,jestli tam budou uvedeny náležitosti dopravce,pak by to PP mohlo občas jezdit. Pokud tam nebude tento dovětek je jasné,že náklad jezdit nebude.
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:03:39    Odkaz na tento příspěvek  

Nechci Mašinkovi brát iluze, ale myslím si, že v nákladni dopravě budou Glucholazy uťaty definitivně. Může sice být pp psán jakýsi Pn/Mn, nemusí třeba taky někdo v PPS vlak předat/převzít? Mám takový pocit, že Mn (Pn 45263/4 neexistuje) do Mikulovic už v plánu zátěže žádnou PPS či PKP nemá a to ani pp.
Posláno z mobilu.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3956
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 15:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ať koukám jak chci,tak náplň 83403 je jasná,nikde žádné PKP psané není a ani oběh s tím nepočítá. To co je skrz PKP kreslené,je průvoz do Krnova jako PP trasa. Takže žádný náklad nebude.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 17:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek ze sobotních Jeseníků, silně dokumentační


www.dennis.rohlik.cz

Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 18:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Glucholazy: Nějaké veselejší zprávy by nebyly?
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.14.212
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 18:27:12    Odkaz na tento příspěvek  

Veselejší zprávy? Když by někdo vytáh kolik vozů poslední dobou přes PPS Glucholazy chodilo, tak je div že přechod přežil tak dlouho...před několika lety tamtudy chodilo poměrně dost vozů z Jeskyňky (asi vápno na bělení, či co) +dříví do jakýchsi papíren v Polsku. Papírny asi časem skapaly nebo kamionujou, takže tududumtum. Kvůli 3 loženým cisternám 2x do týdne, které se navíc musí rvát s postrkem přes kopec je asi zbytečné držet PPS, zvlášť když máme zadrátovaný Lichkov...nedaleko od ranžíru v Třebové.

Počítám, že Meziměstí během 2 let dopadne podobně...2 páry, 1 pár Pn, pak 1,3,5 a pak poslední zhasne.

S přeshraniční nákladní dopravou to nebude nijak skvělé ani v PPS Česká Kubice, směska má jezdit jen 2x do týdne...dosud byla mimo +, a jezdily docela dlouhé kalouny. Holt se v EU nejdřív společně musíme zadávit kamiony a pak se možná zjistí, že zboží může chodit i po železnici.
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 19:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přehled o tom nemám, kolik toho poslední dobou jezdilo, nicméně co jsem letos jezdil okolo, od doby, co se jezdí 1, 3, 5 jsem pokaždé v Mikulovicích viděl odstavené cisterny. Ale pochopitelně to nic nemusí znamenat...
Kajman888
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 19:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: Odkud je ta druhá fotka? Díky
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 20:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kajman888
je z Mikulovic
www.dennis.rohlik.cz

Kajman888
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 21:26:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha :-) Já jsme nemohl přijít na ty semafory...
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5222
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 23:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co je skrz PKP kreslené,je průvoz do Krnova jako PP trasa.
Pn 44284/5 Mikulovice - Glucholazy - Mikulovice odveze něco do Krnova? Nevím nevím.

nikde žádné PKP psané není a ani oběh s tím nepočítá.
No tak potom je to tutovka. Když s tím nepočítá oběh, tak to rozhodně jet nemůže

Když by někdo vytáh kolik vozů poslední dobou přes PPS Glucholazy chodilo, tak je div že přechod přežil tak dlouho...
Tak třeba zátěže v Mikulovicích v jeden letošní podzimní týden (45263 příj/odj; 45264 příj/odj):
čtvrtek: 3, 6
pátek: 4/4, 11/11
sobota: 7, 1
pondělí: 0/0, 3/3
úterý: 0, 3
středa: 0/0, ?/5

ale myslím si, že v nákladni dopravě budou Glucholazy uťaty definitivně.
Já si žádný iluze nedělám, spíš by mě jen zajímalo, jak to skutečně bude. Zatím jsem se nic nedozvěděl. Změna TR6 píše k přechodu "t.č. přeprava zastavena s vyjímkou bilaterálních přeprav", z čehož taky 12x rozumnej nejsem... Jen tak mimochodem u Jindřichova st. hr. se píše "nákladní přeprava ČD Cargo pro ucelené vlaky na zvláštní ujednání". Tak prostě uvidíme.
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 07:22:23    Odkaz na tento příspěvek  

Každopádně z náplně Mn do Mikulovic zmizeĺo (na papíře) to, co dosud znamenalo zátěž ven.
Bilaterální=dvoustranná dohoda, která říká, že přes PPS nepůjde obecně veškerá zátěž, ale jen určené stanice (poblíž).
Posláno z mobilu.
Heme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 15:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosímvás, neví někdo, co v současnosti jezdí v Jeseníkách za Berty? Díky
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3963
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 19:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka: asi Ti Cargo nebo Žaluda posílá špatné informace.
1) 60999/8 je PP odklonová trasa Mikulovice-Krnov
2) 44285/4 je PP, zátěž pro PKP a zpět,ale to by jelo jedině pokud by někdo v Mikulovicích zřídil PJ Mikulovice a oběh pro 1x751, protože v čase 15-16h tam asi žádná berta nebude.

Pak platí třetí pravidlo: lidi mimo dráhu zpravidla mají lepší info o vozidlech než strojmistr,který lokomotivu vystavuje a fíra,který s ní jede. Takže pokud 60999 je nesmysl,44285 pravidlo,oběh neplatný,tak se omlouvám za chybné info,přeci jenom dělám "jen u Carga"
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5228
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 23:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi Ti Cargo nebo Žaluda posílá špatné informace
44285/4 je PP, zátěž pro PKP a zpět

Vo tom jsem tak nějak psal... Vždyť mi teď sám potvrzuješ, že vlaky přes čáru nejsou určeny jen pro odklony.

protože v čase 15-16h tam asi žádná berta nebude.
Čas není rozhodující. U pp vlaků nikdy ani nebyl. Důležité je, že tam mašina přijede v 9 a zpět jede po poledni, tj. že je případný prostor. Podstatně důležitější je třeba spíš to, zda Poláci budou nadále obsluhovat Glucholazy a umožní tak fakticky případnou občasnou předávku, zda to nezaříznou nějaké papíry apod.

Takže pokud 60999 je nesmysl,44285 pravidlo
Já teda o pravidle nepsal. Jestli tu někdo takový je, najdeme ho a exemplárně potrestáme.

Heme:
U Carga dnes 9.247, 9.251, 141, 149, 335, 338.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3972
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 07:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka: ty jsi to nepochopil: 60999/8 je jen PP odklonová vozba, 44285 je PP trasa pro přechod. Takových vlaků najdeš všude hafo,třeba X párů Pn Zdice-Písek,Mn Lovosice-Louny...atd. ale nic takového nikdy nejezdí.
Pokud na to nebude pevný JŘ s určenou loko,tak to jezdit nebude.
Navíc by někdo musel napsat k Mn i vlakotvorbu pro PKP a další náplň.

Takže jsou dvě možnosti,buď to je odpískané úplně-na vždy nebo výhledově ještě nějaká možnost využití přechodu bude,ale to by to někdo musel zapracovat do GVD.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5231
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 21:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neboj, já ti rozumím. Právě to jsem komentoval, tu tvoji nebetyčnou jistotu, že vlak bez mašiny v oběhu a bez příslušné náplně nikdy nepojede. Jistě sám znáš taky spoustu vlaků, které tyto podmínky splňují - a přitom jezdí poměrně často.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 15:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka: on je rozdíl u vlaku motorové trakce vedeného PP a u vlaku el.trakce vedeného PP. Na elektrické štrece není problém sehnat tramvaj a zapřáhnout náklad a vyrazit v PP trase.
Např. Mn ČT-Chornice je veden PP,ale náležitosti + vlakotvorba s tím počítají,takže pokud bude nějaký vůz Mn pojede. Pak jsou PP vlaky na,které prostě není plánovaná lok a ani četa např. Vejprty. Takže pokud Mn bude v plánu,musí se nejdřív sehnat stroj a četa.
V případě Mikulovic by někdo musel napsat PP lok. povede vlak 44284 do Glucholaz a zpět,pozn. v oběhu a u vlakotvorby. To by pak někdo mohl říct,že v GVD je trasa z Mik. do Krnova a pokud bude vůz pro Krnov v Jeseníku,tak se musí přes Glucholazy provézt,protože tam je PP trasa. Ještě jsem si vzpoměl na jeden příklad: směska 306ka a 301ka z Furthu má omezení tuším 2,4 a u toho je dovětek "možno trasu využít i 1,3,5"
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 16:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pro zajímavost: od Krnova do Glucholaz je také trasa Nex 45280,pojede snad? Určitě někdo jen tak z legrace nenapsal časy pro 44263 mezi 14.55h až 16.56h,aby se jezdilo dopoledne. Navíc pokud Mn od Jeseníku přijede v 9.34h a 93219/18 je v čase od 10.40h do 12.50h,tak se těžko může jet do Glucholaz. Prostě jak už jsem X krát psal na Krp to,že to tak bylo a fungovalo vždycky neznamená,že to tak musí! fungovat i nyní.
Lépe už ti to vysvětlit nedokážu. Tohle jsem vyčetl z návrhu,žádnou změnu jsem nenašel.
Každopádně je to stejný jako kdybych ti tvrdil,že patka pro sloup TV musí být pro jistotu velká 2m,aby se sloup nepřevrátil a ty jsi mi všemožně vysvětloval,že to tak být nemůže,že je to zbytečné. Prostě není to můj obor,nesnažím se vymýšlet nemožné a spekulovat o tom co kdyby...
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 10-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 20:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z Osoblažky


www.dennis.rohlik.cz

Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 12:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis - Jaká byla frekvence? Fotky pěkné.
29,844 – 43,138 na 311? Jednou Vám to budu všechno vyprávět...
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 17:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wool > Frekvence žádná, ale lidí jelo dost. Vlak byl plný, počasí krásné, co víc si přát. Dokonce i šotoušů a kindermafiánů bylo překvapivě dost.
Slezské zemské dráhy - www.osoblazsko.com
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5235
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 17:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na elektrické štrece není problém sehnat tramvaj
Proč chceš furt shánět nějakou mašinu? Je zřejmé, že pokud by do Polska něco jelo, bylo by to nejspíš mašinou od maňasu. Ty tvoje příklady jsou prima, ale je to něco jinýho.

93219/18 je v čase od 10.40 do 12.50h, tak se těžko může jet do Glucholaz
Dosud to ta mašina stíhala, liché dny do PKP, sudé do ZH. Ale to víš jistě sám, ostatně je to tvůj obor :-)
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4000
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 18:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím,ale hledal jsem kde se dalo a nikde jsem to zapracované neviděl. Tak proč SŽDC nenalajnovalo trasu dopoledne?
83403 jede 1-6 a dál PP do ZH. Ať hledám jak hledám nikde 44284 nevidím ani jako rušící variantu.
Abych to tedy uzavřel:
1) buď se ND bude odehrávat tak jak píšu
2) někdo udělá ještě změnu a ten 44284 zapracuje
Víc už opravdu nezjistím.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.18.181
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 21:22:22    Odkaz na tento příspěvek  

nebo c) je správně a bude na to PP (=budou předhlášené zásilky) komandována lok s fírou (+příp. posunovačem), tak jako se jezdí zrovna 3x do roka Vejprty nebo Patůčky či jiné neprawidelnosti, které nelze stíhat v rámci pravidelně obsazené zálohy v nejbližší stanici.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 10:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle zapracování grafikonu do lidí.... z Polska přes Mikulovice se definitivně skončilo, nikde v ničem se s tím nepočítá. Jsou to pouze trasy co kdyby.
LT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.192.173
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 10:53:22    Odkaz na tento příspěvek  

Mcx: jj, takhle mi to bylo v září taktéž řečeno. Cargo nemělo zájem tudy jezdit a tak se postaralo jakési uzavření přechodu pro ND.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4001
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 11:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcx,LT: to se tady snažím celou dobu vysvětlit. Ale když holt mašinka viděl nějakou plachtu s nákresem PP tras a trvá na tom,že to jezdit může,že jen někdo blbě nalajnoval oběh lokomotiv a sešiťák,tak je to zbytečný neustále vysvětlovat to samé dokolečka. Ale já už jsem si zvykl,že na Krp to je někdy těžké pořízení. (všichni rozumí všemu)
Takže na závěr - platí možnost "a" tedy to co jsem psal.
Hostivice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 13:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Ano, snaha soustředit mezinárodní dopravu na pár hraničních přechodů s výhodnými sklonovými/směrovými/kapacitními poměry (Děčín, Bohumín, Břeclav, ?) je zřejmá. Ale některé relace jsou pak s využitím pár preferovaných přechodů v rozporu se zdravým rozumem. Záleží na tom, co a kam se bude vozit.
Cargo zatím plánuje i ZAN po dobu 30ti denní výluky Branná - Ostružná v příštím GVD. Loni taky plánovalo ZAN pro přechod v Meziměstí. A jak to zde vypadá teď nebo v příštím GVD? Ne všechny nápady se naštěstí podaří realizovat. Takže nalajnováno je to jak píše 750371, jak to bude ve skutečnosti se uvidí.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4003
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 18:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s tím rozdílem,že v Mezáru na to byla nalajnovaná vlakotvorba a jasně zapracované v oběhu,resp. čísla vlaků (trasa)
ale v Mikulovicích nic takového není,takže od změny GVD určitě nic, a jestli dodatečně někdo udělá změnu nevím,ale silně pochybuji.
Kiki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 20:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis, Wool, Sajtr: zcela mimořádně jsem se vyhecoval a sestříhal video z Osoblažky 14.11.2009 (normálně mi to trvá týdny či měsíce). Kdo má zájem, najde i s pokecem zde:

http://www.vlacky.com/foto_akce/2009/osoblaha_2/


malá i VELKÁ železnice
http://www.vlacky.com
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 21:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kiki > Už jsem si všiml, díky moc, sám jsem zíral, jak to šlo rychlo. Vždycky se rád podívám jak to vypadá z venku. Ještě, že to aspoň vy vždycky zveřejníte.
Slezské zemské dráhy - www.osoblazsko.com
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5237
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 00:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a trvá na tom,že to jezdit může,že jen někdo blbě nalajnoval oběh lokomotiv
Nevím, že bych někde něco psal o špatných obězích. Vlastně nevím, že bych sám od sebe psal něco o obězích... Jen jsem se tu zeptal a tvůj názor na základě služebních pomůcek nepovažuju za směrodatný, poněvadž služebními pomůckami se nelze bezhlavě řídit. Obzvláště pokud z nich vydedukuješ, že se do Polska jet nedá kvůli maňasu do Zlatých Hor.

Do Lubawky taky poslední vlak nejel s ukončením pravidelného provozu. Zkrátka mě zajímalo, zda existuje i možnost, kterou 749.241 pěkně označil jako "c)". Toť vše.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4006
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 17:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašinka: já to taky už psal trošku ironicky,protože nevím jak Tě přesvěčit,že se od nového GVD prostě jezdit nebude. Stále se mi to snažíte vyvrátit nějakou variantou,ale žádná jiná než ta co jsem psal není. Já jen nevím jak Tě více přesvěčit,když mi napíšeš,že nyní to jezdí v opačné dny než ZH a že pokud je tam PP trasa existuje,je relativní možnost využití,i když trasa je o 5h později.
Možnost "C" se konat taky nebude,v PP Hanušovice mají jen 4x751,viz nový oběh: ráno ve 3h Mn do LL s Pk,rozdělení na Mn Javorník a na Mn Mikulovice, odpoledne totéž opačně,pk se z Ramzové vrátí a pak do Han odjede s třetí 751 co dělá odpolední Mn Ha-Mik a zpět. (obrat Mik. 18.52-19.14h) Poslední stroj je 751 z MO co dělá Zábřeh. Takže žádná pátá 751 se ani konat nemůže. Tolik na vysvětlenou,prohledal jsem co se dalo a prozkoumal všechny možnosti. Uffff

PS: ne,že bych chtěl věštit,ale druhému Mn v úseku LL-Mikulovice dávám max.rok. No a při troše drobných úprav,lze oběh nakreslit na 3 stroje a při nasazení 753.7 i využití dvojčlenu. Ale to je myslím otázka 1-2 let. Teď by to spíš chtělo zatlačit na zrušení ZANu,jinak to bude asi likvidace ND v Jeseníkách.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.10.190
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 18:36:10    Odkaz na tento příspěvek  

ZANu na 30dní jaře bych se obával nejvíc.

Samozřejmě průvoz přes Mikulovice není jen o variantě c) (=nakomandování lok+čety), protože PPS nejsou Potůčky. V Potůčkách narozdíl od PPS není třeba mít jakéhosi vozového agenta, nebo jak se to dnes jmenuje. Jakmile se papírově zruší PPS Mikulovice, je sloveno...to je stejné, jako by bylo pp namalované Pn do Železné Rudy.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4008
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 18:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela se nabízí otázka kolik by ten průvoz zátěže přes peáž stál. Týden ZANu by se asi nechal přežít,ale 30 dní je průser,to ten oběh může časem přejít na 742 tahající 2 vozy. Zkusíme rozčeřit hladinu,třeba se to povede vyřešit a tím i zachránit místní Mn.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 20:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kiki
Je to fajnové video, několikrát jsem se našel :-) Jen tak dál hodně dobrá práce :-)
www.dennis.rohlik.cz

363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 21:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KiKi: opravdu fajnové video. Povedlo se Ti!
464.202 a 433.002 jsou nej páry!!!
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 21:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Stačí se domluvit s nějakým polským dopravcem (třeba Koleje Czeskie ), který bude oficiálně dopravcem v úseku Mikulovice st. hr. - Jindřichov ve Slezsku st. hr. a na nějaké vysoké poplatky za peáž můžete zapomenout.

(Příspěvek byl editován uživatelem S200.)
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4018
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 13:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: to nevím tudy asi cesta nepovede. Každopádně vyčkejte.
Kolama
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 21:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proběhla tu zajímavá úvaha, která myslím stojí za zmínku. jedná se o nějaký vláček podle potřeby. A bylo zde tvrzení že oběh s tím nepočítá. Víte kolik by muselo být na záloze mašinek, aby oběh počítal se vším co je pp. Koukněte někdy do sešiťáku a uvidíte.
Já jen že mě ta myšlenka zaujala...
COKOLIV KAMKOLIV!!!
Fotič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 22:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Cargo Jeseníky:
Fotič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 22:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pn 45264 z Glucholaz a 751.149 s Mn z Javorníka v Lipové Lázních Jeskyni
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 23:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotič: Moc pěkný fotky, zvlášt ty poslední dvě závidim. Ten rozjezd byl koukám nejen patva pro uši,ale také efektní. To by bylo něco na kameru...
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 18:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna netradiční souprava včera na Ramzové:


Další fotky ze včera jsou v diskuzi o řadě 830 a 831.
Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 18:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Datel: O co se jedná (k čemu to slouží)?
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 19:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Jde o pracovní vozidlo sovětského původu pro přepravu materiálu a manipulaci s ním u nás označené jako DGKu 5, rychlostí chůze vleklo ty dva vozy na Ramzovou a nechalo je odstavené na Ostružné.
Mimo to tam chváli před ním projela MUV69 s valníkem plným dřeva...

Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2009 - 22:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes vyšel oficiální ZAN na Přechod Mikulovice - Glucholazy od nového grafikonu, konec přechodu pro nákladní dopravu.
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2009 - 22:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halbstadt: Tak snad se udělá nějaká rozumná dohoda, alespon během té výluky co za neclý rok bude....na Meziměstí byl ZAN vydán také a praxe ukázal, že nebude tak zle.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 07:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halbstadt: A co jsi čekal? Vždyť přes ten přechod nemá žádný dopravce vedený žádný vlak, a to dokonce ani podle potřeby. Ty zde hojně diskutované vlaky pp jsou nabídkové trasy provozovatele (tedy nemají nic společného s ČD Cargo), které sice může využít kdokoli, ale momentálně nikdo takový neexistuje (protože pokud by existoval, pak by si sám trasy objednal).
Na likvidaci ZANu pro Jeseníky po dobu výluky (bude-li) by si měli zatlačit především dotčení přepravci ve výběžku.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4084
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 07:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přechod pro ND nebude to je celkem jasné. Na zažehnání ZANu se snad už pracuje. Buď odklonová vozba vyjde nebo tou výlukou a ZANam Jeseníky umřou.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.35.126
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 16:36:18    Odkaz na tento příspěvek  

-aa- ještě to tam v Praze vysvětlete , že Glucholazy KO. Nám tady v diskuzi vnucoval, že tam MUSÍ jezdi náklad, když je napsán pp.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1247
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 17:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: Já ta sdělení čtu poněkud jinak. Ono skutečně není vyloučeno, že si ty nabídkové trasy ČD Cargo třeba někdy objedná. Na druhoiu stanu co o tom vím, tak pro ČD Cargo jsou Glucholazy
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 18:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: ani se nedivim, vzdy Glucholazy jsou i pro osobni dopravu. Je jen otazkou casu, kdy se to tam tem Polakum rozpadne :-(
Asi se bude muset zacit uvazovat nad trvalou NAD ze Zlatejch hor do Jindrichova ve Sl.
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 19:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xanri05: A co plánovaná spojka (Mikulovice) - Zlaté Hory - Jindřichov ve Slezsku mimo Polsko?

(Příspěvek byl editován uživatelem valdav.)
Silnice I/11 - nová naděje pro Opavsko
Život je jako běh v rozvázaných botách... Dříve nebo později si stejně rozbiješ hubu!!!
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 20:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valdav: hezky sen :-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5274
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 20:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba odprodej tratě Mikulovice st. hr. - Glucholazy - Jindřichov ve Slezsku st. hr. do vlastnictví SŽDC? To je - čistě teoreticky - také nereálné?