K-report
 

Archiv do 16. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě 120, 122, 124, 125 a 174 » Archiv do 16. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 00:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hroch svatá pravda.

U toho kočkopsa 741+021+854+vložo+954 by asi ty grafy a propočty Č1 a Y byly sakra jiné.

Kamárádčoft je základem Češství.

A to aby to vozil někdo jiný...To by nesměl být onen kamarádčoft. Myslím, že v tom hraje sakra velkou roli.

Každopádně by si měli ČD uvědomit, že jezdej pro lidi. Tabulky ať si strčej za kloubouk. To je to samý, jako když si zaplatíte 350kč za lístek na Čechomor a bude tam Franta Černý hýkat s flašinetem. Kopnete ho do zadku a příště půjdete jinam. I když ten Franta by to obecenstvo alespoň pobavil.

Tady lidi platí jak mourovatí, ale výsledek je ten, že z/do práce stojí jak blbcí. Hlavní co je, že ten dobytek se nějak přepravý. Draha splnila krajům "Zlaté prase" a dostala zaplacno. Od té chvíle se děj vůle boží. Byl bych mooc rád, kdyby Ti co tyhle 3,14íčoviny vymysleli se jali v 16.02, 17,02 18.02 svést na Kladno a ráno taktéž. Pak by možná něco zažili.

Občas mě to taky připadá, že se jedná o zápis do Guinesovi knihy rekordů o zápis kolik kaštanů se do regiošlusu duo vejde. A taky o nejlepší xicht cestujicího, který vidi ono duo, umí počítat a ví, že ho ČD za jeho peníze jen těžko komfortně (jak se očekává v 21. stol.) přepraví.
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 00:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- A nešlo by trochu překopat ráno vjezdové koleje, aby 1879 vjela někam na 4 - 5 kolej, svý vozy by vystrčila směr Hrabovka na 101,102, nebo 103 kolej a jela by obrátit děčínský rychlík? Pak by si objela pro svý vozy a uklidila do šturcu. Ale netuším, jak moc jsou ráno všechny tři koleje potřeba a zda by tam tu dobu vozy nevadily. Pokud by to takto šlo, byla by regina volná.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 01:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dorazili to tím, že chtěj 714+021+854+vložák+954. A na klasickou mašinu s klasikama se poukazuje jak je to neekonomické. No jsem stále více v úžasu.

Nevím, jak kdo, ale já bych s touhle soupravou nepopojel ani o metr. Smí se vůbec 021 řadit do "normálního" vlaku? Nemá náhodou lehkou kupli? Měl bych vítr, že tomu přinejlepším tu šroubovku utrhnu... Jinak taky nevím, jak to ta 714 vyrve, nebo je snad v 854 (954) fíra a dělá postrk? Pokud si to pamatuju správně, tyto vozidla musí být nahozená (převodovka?), i když se jen táhnou. Zas to žere naftu navíc...

Hroch: Já to ještě trochu upřesním...Je-li výchozí bod Kladno, klidně na Masnu a říkejte si tomu třeba Orient Express. Ale z Rakáče, notabene z CV bych to tam už netahal.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 01:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38. Ta Hydra musí "běžet" taky. 714 by tohle rozhodně se splněním JD nezvládla ani náhodou. Co se týče lehké kuple, co jsem slyšel, lze udělit vyjímku. Ale zas mě tady někdo omete a vyloží dle předpisu. Ovšem nedávno se tu řešilo M152.0+Btn. Takže zas bych z toho tak odvázanej nebyl. Dle mě jde jen o to splnit brzdící procenta a určitou zátěž, aby se ta kuple nepřervala, popř. použít z mašiny "ty větší". Pak záleží kolik snese hák. Toť asi vše.

Ano vyreverzovaná převodovka by snad být měla. Nvm jak u hyder, ale u T444+T334 bez debat. Jinak ještě s omezenou rychlostí. Pro případ neomezení sundat kardany. Ovšem T444.0101 na UTD na výstavu táhli s kardanama a nikdo ani nemrknul okem. U nás při přetahu na revizi ty kardany chtěli na vlastní oči vidět. Tak jsme je ukázali tak, až byli fuč.Ale to jsem zas v jiným filmu. Sorry za off-topic
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 01:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a aby tady nikdo nebečel. T444 s kardany Vmax 30 bez Vmax50. Víc ani ťuk. Činná Vmax 35/70 dle režimu.
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 02:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Čtete vůbec diskuzi. Celou dobu se tu baví o tom, že 714 + 021 je jen posila, takže na 854 jede kmenový fíra a na 714 posila.
Jinak ještě v předminulém GVD jezdily normálně spojené Sp do Rakovníka 714 + 3x021 a R do Chomutova 854+Btn. V pátek a v neděli. A ve všední den jezdila 1891 ráno z Lužné taky ve složení 714 + 3x021 + 854 + Btn. Zkuste si spočítat kapacitu a srovnejte s dnešní 814.2 + 814.
A ještě do 13.12.2008 jezdil v sobotu z Masaryčky do Kladna vlak 9804 ve složení 814+914+053+854. Přesně v tomto pořadí. V neděli pak vlak 1898 do Kladna 714+3x021+053+854.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 07:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainzaklancelot: Když ČD považují za vhodnější řešení s dvěma fíry na vlaku.... Možná to ale skutečně vyjde o něco levněji.
Lidem to může být vlastně jedno, kolik to stojí, to máte pravdu. Jenže ono se peníze negenerují. A přece jen všechno něco stojí. Čili lidi by se měli rozhodnout, koho budou volit. Lidi vzbuřte se, sepište petici, ať Váš kraj (nemyslím Středočeský, myslím všechny) uhradí ČD ztrátu v plném rozsahu, aby železniční doprava mohla prosperovat. Když politici jsou ochotni ČD dát stěží částku blížící se ke dvěma třetinám prokazatelných nákladů, tak to je pak těžké. I kdyby se ČD snažily personálně ušetřit na čemkoli, omezili cokoli co nesouvisí s provozem, tak už teď prakticky nic neuspoří. Co jim tedy zbývá? Nepřehánět to s investicemi do nových vozidel a zanedbávat údržbu. Výsledek vidíte.

Pes38: MD chce přesunout R z Děčína na hl.n., zřejmě to tak dopadne od GVD 09/10. Je však třeba říct to B, a to že nikam jinam (= na hl.n.) se v současnosti nevejdou. "Dálková doprava" z Rakovníka neexistuje. Rychlíky zde tvoří jednotný produkt s regionálními vlaky, jejich vedení na hl.n. přes Zličín by asi nebylo účelné. Myslím že by Ti Kladeňáci nepoděkovali za to, že v lichou celou jim to jede z hl.n. a zbytek z TGM.

Bručoun: Musíte počítat všechno. Klidně si k tomu připočítejte i zbytek z tratí 124 (co je vázáno na Lužnou) a 093. Jsem zvědavý o kolik Vám to naroste. Já si připočtu ještě jednu 810 na Milostín, co Vy?
Jinak bych chtěl vidět Bifx, kde jsou všechny tramvajové sedačky obsazeny a cestující spokojeni....
A co se týká té úvahy o nalákání lidí při nižší kapacitě, tak ten problém je složitější. Problém je, že když na to nepřijdete sám, tak já to tady napsat nechci. Zkuste popřemýšlet proč třeba objednateli v našich poměrech až tak nemusí vadit, když v prvních dnech nově koncipovaný model na Kladno kapacitně vyteče. Jste chytrej, tak Vám to třeba docvakne.

Hroch: Ano, ČD to umí rozpočítat na jednotlivé tratě. Objednatelé taková čísla dostanou. Kdybych se namáhal, někde bych je i našel. Myslím že v StK je nejdražší v regionálce 231 (kde se krásně projevuje ta nízká efektivita posilových ešusů).

U výběrových řízení je vidět, že jsme k nim zatím nedospěli. Všechna dosud prošlá skončila průserem. Teď držím palce KORIDu, aby jim ta další výběrka dopadla dobře.

Vztah ke Škodovce, to je trošku hraběcí rada. Co byste dělal v pozici ředitele, kdyby Vám vlastník do řídícího orgánu (který reprezentuje zájmy vlastníka) dosadil bývalého ředitele Škody a současně ředitele nejmocnější (polostátní) firmy v zemi. Myslíte že byste se nekamarádil?

Trainzaklancelot II: Už vidím toho jiného, jak narychlo shání posilu. Královsky by si ji nechal zaplatit....
Co se týká těch přeplněných vlaků - myslím že by bylo korektní 17:02 ze svého seznamu vyřadit. Stejně tak jako velkou část vlaků ráno. Zbylé se zlepší za týden a něco. Holt šichty se lidem musí dávat předem. Taky by se Vám nelíbilo, kdyby Vám zavolali "pozítří jdeš do práce o hodinu dřív"....

Jeneč: Podle technologa Masaryčky to takto dělá mimo špičku. V ranní špičce se mu takové řešení zdá nevhodné a já s ním celkem souhlasím.

Pes38 II (Jeneč): Je to asi tak, že podle předpisu to možná není tak úplně OK. Praxe loňského GVD včšak ukázala, že to celkem bez problémů jde.

Jeneč: On tam žádný velký kapacitní skok dolů není. Celé je to o tom, že se zatraktivnily rychlé vlaky. A navíc se opomíná dodat, že v některých vlacích se vesele stálo již loni na podzim.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 08:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrozně se mi líbí ty řeči o tom,že kdyby se chtělo,tak tu lok a motor v depu nejdete...a kde p.Bručoun? Když je v jednom nejmenovaném depu turnus 18x810 a letmo jen 2,do toho 742 zaskakují všede a za vše.Takový stav je úplně všude! RK má tuším jen 742.165, V LN je 264 na Lunu a 290 -letmo + záskok za 810, 167 snad v Chom.na záskoky za 810 a na Vejprty. No,a 131 je na zrušení,jelokož přeběhla do otáček a SM to nevydržel. Další 742 jsou v PLZ jedna snad na nehoďáku,jedna jezdí na Ž.Rudu,další zálohuje 842,854 a pak opět ležáky.Cheb má snad 2 kusy,ovšem je třeba zálohovat 714ky,které mají celkem našlápnutý oběh a jezdí po celém okolí. V CB jsou tuším 3 stroje 742,ovšem 2 musí jezdit Os Veselí-Velenice,jelikož nejsou 749. Poslední depo bych mohl zmínit Děčín,jedna 742 má dělat zálohu UL,buhužel není! takže jezdí lego,které NEzálohuje další lego-není.Takže ze tří 742,jedna musí být na nehoďáku,jedna jezdí za vzdechlou 714 a třetí vyjela za lehlou 843,pak ještě lehl Catr 854,ovšem čtvrtá 742 není,takže vyrazila ta z nehoďáku.Pokud by někdo potřeboval nehoďák tak pojede.....nepojede,jedině použít 750,ovšem ta nemá přechodnost na lokálky kolem Panského,takže tam se musí garantovat,že se nic nesmí stát,ovšem jak to garantovat??? to nevím.

-aa- občas se dělá to,že si ČD půjčí na určitý čas lok. od Carga,např. v ČL to tak funguje,ČD platí za objednaný posun v určitých časech.
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 09:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:
Je ukázkové, jak si nechla dráha všechno rozprodat a zpopílit a ted není čím jezdit. Jak bylo psáno p.K má asi ř.742 jako nosnou. Ale dalo se to očekávat. Bylo by asi potřeba tam nahoru dodat "kurvu s bičem" a hlavně malej dvorek. To je prostě v prd.li!!!

Trainzaklancelot II: Už vidím toho jiného, jak narychlo shání posilu. Královsky by si ji nechal zaplatit....

Jak píšete. Nechal by si jí králosvky zaplatit. Takže by se někde ty peníze asi museli najít. A našli by se??

No s tou Škodovkou co jsem říkal. Opět jsme u toho. Prostě Česká klasika.
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5114
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 09:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- Já si stejně myslím, že kdyby strojvedoucí nemusel odpracovat hodiny o víkendu, mohl by je odpracovat v prac. den. To s přesunama času nesouvisí, to souvisí s fondem prac.doby. Vaše vysvětlení vlkm je správné (divím se že si tu někdo myslel něco jiného), a ještě jste měl dodat, že to přímo vede k tomu, že se moc jezdí s malejma soupravama, místo aby méně často jela jedna pořádná. To generuje nedostatek vozidel i strojvedoucích.
Kromě těch víkendových vlaků bych připomněl i dva zcela nové vlaky navíc z Kladna do Prahy večer, kdy desítky let stačila polovina, tedy dva jeden v osm a druhý ve 23.
Myslíte že na "kapacitním vytečení" jak to pojmenováváte má zájem busová lobby na Kladně?
A čistě subjektivně: Spojení Bubny-Kladno město, Bubny-Kamené Žehrovice a Bubny-Rakovník se mi zejména odpoledne prudce zhoršilo. Intervalem i přímostí.
Budoucnost patří bagrům!
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 10:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtete vůbec diskuzi. Celou dobu se tu baví o tom, že 714 + 021 je jen posila, takže na 854 jede kmenový fíra a na 714 posila.

Je pravda, že už se tady v tom místy ztrácím.

A ve všední den jezdila 1891 ráno z Lužné taky ve složení 714 + 3x021 + 854 + Btn

OK, ale z tehle soupravy by mi nebylo dobře a stejně si myslím, že ty 021 dost trpí.

MD chce přesunout R z Děčína na hl.n., zřejmě to tak dopadne od GVD 09/10. Je však třeba říct to B, a to že nikam jinam (= na hl.n.) se v současnosti nevejdou.

Tomu nevěřím. Na hlavní se nyní už jistě vejdou.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 11:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplnění -aa-:
Vztah ke Škodovce, to je trošku hraběcí rada. Co byste dělal v pozici ředitele, kdyby Vám vlastník do řídícího orgánu (který reprezentuje zájmy vlastníka) dosadil bývalého ředitele Škody a současně ředitele nejmocnější (polostátní) firmy v zemi. Myslíte že byste se nekamarádil?

Navíc v kombinaci s tím, že současný ministr dopravy byl dosud velmi dobře mediálně kryt (někteří znalí mluví o tom, že kauzy ministra Čunka jsou o dvě třídy níže a že zároveň dobře odváděly pozornost). Ostatně první články shrnující působení dua Řebíček - Hodač na ministeriu se objevují až tento týden.

Pes38:
Tomu nevěřím. Na hlavní se nyní už jistě vejdou.

Tak proč se tam nevejde trať 210?
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 11:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
To by se také muselo neplatit za neodjeté vozy (a že se teď třeba na východ krátí docela pravidelně) a to podle mě nikdo nesleduje.

Dodržení řazení by ČD měly měsíčně vykazovat MD po jednotlivých linkách. Na všech linkách je požadováno dodržení řazení nad nějakou percentuální hodnotu (je to někde mezi 80 a 90% (přesně si nepamatuju) a lze to dohledat v smlouvě na webu MD). Za každou z linek, kde jsou tyto parametry splněny, pak MD platí jakousi částku přiměřeného zisku dopravci (opět lze dohledat ve smlouvě).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Petricek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 12:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedivme se, že "nejsou" strojvedoucí, když například nově kladenský fíra od posilové 714 na R1287 čučí v Praze na Masně do odpoledne na R1294, další od 1881 do 9826 atd. Jsou to pro strojmistra nepoužitelný lidi, denně jsou jich na takových směnách desítky. V tomhle případě kvůli třem posilám je mrtvý celý den jeden fíra a jedna 714. Přitom celková doba potřebného výkonu je jen 3 h.(jizdní doba 1285/1287/1294)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 12:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste popřemýšlet proč třeba objednateli v našich poměrech až tak nemusí vadit, když v prvních dnech nově koncipovaný model na Kladno kapacitně vyteče. Jste chytrej, tak Vám to třeba docvakne.

Dovolím si tipnout, byť s ohledem na integraci do PID nejspíše nesprávně. Patrně myslíte náběh tržeb, který dopravce není ochoten před tímto propadákem připustit a tedy kalkuluje s jinými příjmy z jízdného než jaké očekává objednatel.
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 14:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: "Musíte počítat všechno. Klidně si k tomu připočítejte i zbytek z tratí 124 (co je vázáno na Lužnou) a 093"

Tak dobře. Dejme tomu, že jste mě přesvědčil o tom, že kapacita nezmizela, ale že byla obětována "taktovému bohu" a "bohu plošné dopravní obslužnosti". Místo, aby nejvíce nejkapacitnějších souprav vozilo lidi ráno z Kladna do Prahy, a to v časech, kdy o to lidi mají zájem, tak byla kapacita rozfrcána na úseky s malou poptávkou, a na časy s malou poptávkou.

Zřizovat celotýdenní takt na úkor kapacity ve špičce považuju za zvěrstvo. Je to sice v módě, ale je to špatně.

Když sečtete kapacitu všech vlaků s odjezdem mezi 5:30 a 7:30 z Kladna do Prahy, tak v minulých GVD byla zřetelně větší. Zejména pokud jde o počet míst k sezení. A o tom to celé je.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5445
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 14:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
U výběrových řízení je vidět, že jsme k nim zatím nedospěli.
Bohužel.

Myslíte že byste se nekamarádil?
Problém je už samotné působení zmíněných pánů v dotčených pozicích. Nejsem právník, ale zavání mi to střetem zájmů.
Upřímně - já bych tím GŘ být nemohl, poněvadž mám tu dobrou/špatnou (??) vlastnost, že nerad držím "hubu a krok".

Tranizaklancelot:
Je ukázkové, jak si nechla dráha všechno rozprodat a zpopílit a ted není čím jezdit.
Souhlas.

Mibl:
Tak proč se tam nevejde trať 210?
Není to kvůli propustnosti úseku Vršovice - hl.n.?
Štve mě, že se mezi ty cesťáky na hl.n. nedaly alespoň někde kolejové spojky.
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 14:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to kvůli propustnosti úseku Vršovice - hl.n.?
Težko říct, já si spíše myslím, že problém je neexistující hrana (relativně mnoho vlaků z východu přijíždějících přes Vršovice a následně jedoucích na ONJ zabírá hrany o nějaké minuty déle, než pokud by přijely po NS), ale i kdyby byl problém v kapacitě tunelů, tak to z hlediska R-090 vyjde nastejno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 14:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ona dráha si nic rozprodat nenechala,to má nastarost váš "spolubydlící" z Kladna. Holt myšlenka 40% zálohy nevyšla zas tak dokonale.
Třeba Cargo na to doplatilo též. Dnes se postrádají lok. všude,a to co jezdí se různě slepuje.
Hlavně,že se před lety hodně strojů poslalo do Třebové,a to některé na naprosto banální závady,ale údajně nadbytečné...
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 14:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo zde nedávno chtěl foto odklonů z roku 2002, zde mám několik snímků ze 120 a odklonů Beroun-Rakovník-Lužná a jiné zajímavosti z okolí Rakovníka:
1.část





Nespouštěj oči z tratě!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5117
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 14:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Velmi intenzivně a v nezvyklé míře s vámi a s vašimi zdejšími názory souhlasím. Tak to jen píšu, že nejste jediný, kdo si to myslí.
Budoucnost patří bagrům!
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 16:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně,že se před lety hodně strojů poslalo do Třebové,a to některé na naprosto banální závady,ale údajně nadbytečné...: např. některé Zamračené na těchto snímcích to dokazují.
2.část:






Příště schromáždím OKD na 120ce.
Nespouštěj oči z tratě!
Kladno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 16:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753 754-1 kladno
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 16:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 750371.
Jo, v tom máte pravdu. Ale je to i naše chyba. Proč se proti tomuhle nic nedělá?? Proč tam doteď jsou takoví škodiči?!? Myslím, že to není jen na panu K. Možná, že námět k tomu dává, ale neříkejte mě, že jen ON za to může. A pokud ano, v tom případě je to snad i nezákonné.
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Pepek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 16:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťa_rak : Bravo skvěle fotečky jen mě mrzí že když tady jezdili že mě foceni nějak nebralo :-(
Jinak že plno mašin skončilo pod plamenem i kvuli blbosti je pravda..a hle ted jak by se hodily...
johnny.c
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.40.110
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 17:01:24    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v půl třetí odpoledne přijíždělo z Kralup do kladna Dubí uhlí s 2x740 (460a837) a na postrku klasika 2x753.7(725a730), chci se zeptat to byl zpožděný vlak ze Světce nebo to bylo něco jiného? Stejné složení jelo ve stejnou dobu i v neděli 11.1. Ptám se proto, že bych si to chtěl někce vyfotit neboť na 740 v čele uhlí jsem nikdy neměl štěstí. Díky
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1247
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Hrozně se mi líbí ty řeči o tom,že kdyby se chtělo,tak tu lok a motor v depu nejdete...a kde p.Bručoun?"

Právě jsem se v diskusi o trati 200 dočetl, že v Rakovníku jsou čtyři "dočasně neschopné" 742. Údajně nejsou kapacity pro jejich zprovoznění. Se 749 ve Vršovicích hádám, že to bude obdobné.

"742 prý není a podle vyjádření rakovnického depa je trakčně horší, než 714"

Porouchaná 742 je určitě trakčně horší, než funkční 714. To dá rozum.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Ono je to asi i tak myšlené. Úsporná vozidla zaturnusovat do mrtě a zaskakovat drahými.

Trainzak: Pravděpodobně by se ty peníze nenašly. Při standardních tocích by to mělo fungovat tak, že zastupitelstvo schválí rozpočet na dopravu. Ta by s posilami nepočítala. Takže pokud by se měly ty peníze na posily najít, muselo by je asi nejspíš nejdřív nasypat zastupitelstvo. A to sakra dlouho trvá.

Káem: Berte to tak, že ten víkendový fíra taky něco dělá v pracovní den. Pravděpodobnost, že by to takto vyšlo tady je, ale není zas tak vysoká. Jezdit s malými soupravami a častěji je trend správný. IGK má interval 0 min. a VHD se mu musí co nejvíc blížit. Polský model odpovídající na Praha - Kladno jednou za 4 hodiny 754 + 2 x Bpjo není zrovna rozumný nápad.
Ty večerní vlaky navrhujete jak? Opačně jeden z Prahy do Kladna jeden zrušit nebo soupravy spojit a jet z Kladna do Prahy jednou nebo jak?
Busová lobby s tím nemá nic společného.
Máte pravdu, tato spojení se skutečně zhoršila. Otázka je, nakolik jsou využívaná. Pokud chceme spojení odevšad všude, pak holt musíme z repertoáru škrtnout zrychlené vlaky. Samozřejmě bylo možné uvažovat o navázání Os do Rakovníka na Os z Prahy. Ovšem otázka zní, zda by to většině cestujících z/do úseku Rozdělov - Rakovník pomohlo či naopak.

Pes38: Možná se místo 021 vyskytne 053, jestli bude. A na hlavní se Děčíny fakt nevejdou, věř tomu, že jinak by tam už byly. Jiná věc je, zda budou v roce 2010, protože zase možná budou rozkopané Holešovice, a tak není jasné jak projedou.

Mibl: Ústecké duo jelo co mohlo. Kontinuita ovšem bude zachována, vsaďte se! A tipovací soutěž - co myslíte, bude spoluvítězem tendru na údržbu železničních tratí, který právě vypisuje SŽDC, jedna nejmenovaná stavební firma ze severních Čech nebo ne?

Petricek: A jak jinak to chcete řešit? Víte kolik tramvajáků, autobusáků a fírů metra takhle v pražské dopravě přes poledne má pauzu? Máte jediné řešení - nařídit lidem, aby přestali jezdit ve špičkách a rozprostřeli se po celý den stejně.

Mibl II: To ne, spíš zvažte význam slov konzervativní a nevěřící. Ale to už hodně napovídám.

Bručoun: Možná byla v ranní špičce vyšší. To Vám neberu. Ovšem nebude. Stočte zrak o odstavec výše a zkuste také popřemýšlet.

Hrich: Já už radši Škodovku nebudu komentovat, aby mi neodstřihli proud. Cesťáky na hlaváku to mají taky celkem nahnuté. Jsou tak zbastlené, že se fírové (poprávu) bouří. Problém kapacity je v obojím - hrany na hl.n. i tunely. Situace by se měla zlepšit až vlaky od Kolína přijedou po NS a budou moci přímo pokračovat na ONJ.

750371 II: Ty máš teda na toho pana K. pifku. Ale je na dráze jeden šikovnej pan K. Utekl božím mlejnům last moment z lopatek a teď hbitě zajistil osobní iniciativou hladké posílení kladenských rychlíků. Čekal jsem, že se mašina na rychlíky bude hledat nejméně týdny a ona se hledala stěží dny
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- asi se mu nechtělo cestou domů stát na jedné noze,a ješte ne na své,nedej bože sedět na klíně nějakému diskutéru z Krp. A proto tak hbitě zajistil posílení souprav... Vždyť víš sám jak likvidoval bezhlavě i provozní stroje,které byly i rok po MVY. No,a my se teď v tom plácáme,protože není s čím jezdit,a už vůbec se nedají dodržovat turnusové stroje.

Bručoum: mícháte jablka a hrušky! stroje 742.015,026,027,106 odstavené v RK nejsou osobky! Musíte pořádně číst příspěvky o čem se hovoří. Tím pádem 742 nelze využít na Os na trati 120.
Navíc výčet strojů ř.742 osobky jsem Vám jasně popsal v příspěvku někde kolem 9h ráno.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Bubny-Kladno město, Bubny-Kamené Žehrovice a Bubny-Rakovník se mi zejména odpoledne prudce zhoršilo. Intervalem i přímostí."

Žehrovice bych neřešil. Ale Bubny-Kladno i Bubny-Kladno,město zatraceně ano. Z Buben je to na metro C blíž než z Masny, a ještě se ušetří jízdní doba z Buben na Masnu. Tudíž by se tam mělo stavět se všemi vlaky bez vyjímky. Metro C je nejpáteřnější páteř pražské MHD.

Přes stanici se jezdí 30, takže zastavení by znamenalo prodlení 0,5 min.-1 min. A jsme zase u rychlosti souprav a vaty v jízdních dobách. 854+054+954 má vaty jen minimum, a má pomalé rozjezdy. 814 nebo 814.2, nebo cokoli s mašinou, má té vaty daleko víc, a rozjezdy svižnější. Tam by se zastavení bohatě schovalo do stávajících jízdních dob.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"742.015,026,027,106 odstavené v RK nejsou osobky! Musíte pořádně číst příspěvky o čem se hovoří."

... ááá, dehonestující tón. Podle mě ale bezdůvodně.

Mašiny, které Cargo momentálně nutně nepotřebuje, by se jistě daly osobce pronajmout. Prý se tak místy děje. Proč to jinde jde, a na 120 by to v případě potřeby nešlo?
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdyby jste si to přečetl pořádně!
Cargo je rádo,že vůbec jezdí. Tyto stroje jsou deponované v Berouně a RK na místní výkony. Ovšem při neschopnosti se musí tahat do SOKV Ústí,ovšem po dohodě a vyúčtování je lze opravovat i v RK. Ovšem tahat je do Ul není čas a ani v Ul nejsou na to momentálně kapacity,takže stroje opraví ve "volné chvilce" osobní depo RK. Cargo tím pádem si muselo půjčit jiný stroj z ČB,aby pokrylo výkony kolem RK a BE.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Možná se místo 021 vyskytne 053, jestli bude...."

... provozuschopná. Podnik, který nemá na obnovu vozového parku, by měl aspoň udržovat stávající vozový park provozuschopný. Což se v ČD i ČDC zhusta neděje. Kdyby se všechno, co se dá zprovoznit, zprovoznilo, tak by lecčeho bylo až dost.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 18:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano,Cargo občas půjčuje osobce lok. Ovšem např. při neschopnostech na trati. Nebo po dohodě zajistí nějaký "plonkový výkon" na,který ČD nemá stroj. Např. Cargo záloha v ČL zajištujě místní obsluhu vleček,stanic a mimo to ještě odstavuje vozy 010-ČD,což osobka Cargu platí. Ten výkon čítá odhadem 4 hodiny denně.
Nikoliv,že by Cargo půjčovalo osobce volné lokomotivy na nějaké delší výkony.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"kdyby jste si to přečetl pořádně!"

Kdyby ČDC opravdu urgentně potřebovalo všechny čtyři stroje, tak už všechny čtyři dávno jezdí. Na to vemte jed.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nikoliv,že by Cargo půjčovalo osobce volné lokomotivy na nějaké delší výkony."

... přitom by mohlo být oboustranně výhodné, kdyby mašina ČDC v kladiva ráno odvezla jeden vlak osobky, během dopoledne odvezla Mn, a odpoledne odvezla osobák zpět. Jiný obdobný výkon by mohla zajistit mašina ČD, a rozdíl ve výkonech by se vyrovnal finančně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p. Bručoun: kromě toho,že na dílnách není personál,tak nejsou ani na 25let staré lok náhr. díly. A též nejsou peníze na poslání lok. do CZ loka,neboť vše se zvládnout na koleně s 2 zaměstnanci nedá. (to je vidět,že nemáte technické zaměření)
Stroje ČDC jsou využité většinou od 6h do 18h,takže žádné půjčování nelze.
Pepek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně nechápu proč půjčovat mašiny od ČDC když těm je relativně jedno jak jezdí osobni přeprava to už se rovnou mužou pronajmout mašiny viamontu nebo okd třeba

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepek.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: "kromě toho,že na dílnách není personál,tak nejsou ani na 25let staré lok náhr. díly. A též nejsou peníze na poslání lok. do CZ loka,neboť vše se zvládnout na koleně s 2 zaměstnanci nedá. (to je vidět,že nemáte technické zaměření)
Stroje ČDC jsou využité většinou od 6h do 18h,takže žádné půjčování nelze.
"

Tento názor považuju ze velmi setrvačný a nekonstruktivní. Nejde to, protože to nikdy nešlo.

Nedostatek náhradních dílů je velká brzda. Spousta věcí ale jde, když se najede na systém řízení adekvátní 20 letům po roce 1989. (A s tím technickým zaměřením jste mě rozesmál. Do mašin sice nedělám, ale ...)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"proč půjčovat mašiny od ČDC když těm je relativně jedno jak jezdí osobni přeprava to už se rovnou mužou pronajmout mašiny viamontu nebo okd"

Teoreticky by měly snáze komunikovat podniky téhož vlastníka, které si nekonkurují.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun, 750371: Já bych to zase tak nezatracoval. Ono se možná inteligence na české koleje časem vrátí a mašiny mezi Cargem a osobkou se k oboustranné spokojenosti půjčovat zase budou. Je fakt, že v době špiček jsou v zásadě mašiny Carga využity méně, protože prostě nepojedou. Kdyby zápůjčky fungovaly, myslíš 750371 že by se v Libni nenašla nějaká záloha na chvilku na Masaryčku? Takhle v šest ráno, když Cargo čeká tříhodinový klid, kdy se po Praze pohnou stěží bedny z/do Uhřiněvsi či Malešic?
Kromě toho vrabci tuhle cvrlikali na střeše poblíž nábřeží cosi o myšlence společného lokomotivního poolu našich molochoidních dopravců....

Mimochodem, Bručounovi musím dát za pravdu, kapacita Kladno - Praha v období 5:30 - 7:30 je skutečně nižší oproti roku 2008. Se současnými posilami se jí již rok 2009 velmi blíží. Největší problém je 1883, ten bude třeba ještě řešit komplexněji (bude-li to však možné). Na druhou stranu jsou dnes ve větší míře používána vozidla s vyšší kulturou sezení (abych to tak nazval), takže reálná kapacita bude cca odpovídat. Nejsem přesvědčen, že sedačky ve vozech 021 je možné vždy využít v plné kapacitě.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2172
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Bručoun: zajděte si na personální a od 1.2. můžete nastoupit co by mechanik v SOKV UL.
stroje jsou výroby ČKD,a to je kde???
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- ovšem,že by šla možná? využít záloha z Libně,ovšem osobka o to nezažádala,resp. to není v oběhu Cargo loko.
Luděk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 20:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Když už jsi psal výčet ř742, tak nevíš kde je 742.097? Trochu mimo téma, v Chebu jsou 4x742 provozní ( zprovozněná 201 a jako třetí 714 z Rakovníka přišla 742.145).
http://www.msts-trat240.cz/
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 20:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luděk: 097-snad Louny,zálohuje 264 + záskok za 810. (myslím,přeci jenom dělám u "dcery" a o ČD už nemám tolik přehled)
a jak u vás jezdí 714? na ty Os dáváte Lachtana nebo raději 742 ?
Luděk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 20:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jelikož u nás je zatím provozní jenom 714.225, tak ta jezdí ten turnus Os Luby + Aš. Na víkend do Varu přednostně 742ka. Na záloze jezdí 201ka.
http://www.msts-trat240.cz/
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2179
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 20:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo,dík. Já zítra mám cestu do Sokolova,tak zvažuju,že si odskočím na Tachov nebo do okolí KV.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 21:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.371: Třeba bude jezdit i 831 na os. Planá - Svojšín.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 22:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na hlavní se Děčíny fakt nevejdou, věř tomu, že jinak by tam už byly. Jiná věc je, zda budou v roce 2010, protože zase možná budou rozkopané Holešovice, a tak není jasné jak projedou.

To není možný, dyť na tu soupravu stačí snad půlka koleje u peronu, nevěřím, že se to tam nevleze. A propustnost Holeš-Hl.n. je taky slušná.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 22:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: A co s ní jako dál? Objet s mašinou se dnes na hlaváku prakticky nedá - šturcy nejsou, traťové koleje na zhlaví permanentně obsazené (zejména u tunelů).
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 23:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napočítal jsem dle plánku použitelných šturců šest. Nic moc, ale lepší, než rána do zubů. A zas tak horký, aby se nedalo ani objet, to tam teda není.

A pokud by to čistě náhodou horký bylo, dá se obrátit ve Vrškách. (já vím, že je to tam taky dost plný, ale jde to, když se chce)
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Pepek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 23:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jen škoda že reginy nemaj kabel na balmy to už by se dalo něco složit třeba 814+021+814 taky jedna možnost ale neproveditelná..
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 00:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814+021+814

No to by byla vopičárna...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 07:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: No to mi řekni, kde jsi našel ty hromady šturců, kam by se dala schovat mašina při objíždění místo na traťovou kolej. Na severním zhlaví není ani jeden, na jižním zhlaví jsou sice dva, ale 2a funguje jen pro 2 koleje (1.+2.), 12a pro 2 koleje (14.+20. + výhodně pro jednu kolej 12. bez nástupiště).
Šturc 22a je obzvlášť vypečený, protože na něj lze zajet jen z jedné koleje (22.). Takže pro objíždění je vysloveně "praktický". A všechny ostatní šturcy jsou umístěny opačně (včetně všech na severním zhlaví), a tak jsou pro objíždění zcela nepoužitelné. Každá jízda do nich znamená omezení traťových kolejí a především při objíždění jsou k ničemu.
Tedy kde máš ty šturcy? Uniklo mi něco?
Pepek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 08:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak opičarna by to byla ale bylo by kam si sednout.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5263
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 09:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně nechápu proč půjčovat mašiny od ČDC když těm je relativně jedno jak jezdí osobni přeprava to už se rovnou mužou pronajmout mašiny viamontu nebo okd třeba

To dost těžko. ČDC i ČD jsou společnosti vytvářející koncern, mají konsolidovaný hospodářský výsledek. Je v zájmu mateřské společnosti, aby si s dceřinnou společností poskytovaly navzájem co nejvíc výkonů a peníze neodplývaly mimo koncern.
V normálních koncernech to tak prostě chodí - zkuste třeba v Siemensu navrhnout v nějaké dceřinné společnosti, že by koupila např. jiné notebooky než Siemens - prostě neexistuje, byť by to bylo třeba i výhodnější.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5121
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 09:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750351: Sledujete vůbec vývoj ukazatele nezaměstnanosti? Brzo budou dílny plné a na místa fírů se budou stát fronty. Do roka a do dne.
-aa- K těm intervalům - nemyslím zas až takový extrém (polsko), ale je nabíledni, že odpoledne jede víc lidí než v poledne. A osobní (zastávkové) vlaky jsou přitom stále ve stejném počtu a intervalu.
Večerní vlaky: asi jeden nahoru zrušit, nebo spojovat. Přinejmenším se ušetří plat personálu. Oni večer nejezděj lidi v intervalech, ale odněkud přicházeji. Ze sportu, kina, schůzí (vlak kolem 20,00) a pak až z večerních kin a divadel a druhejch směn (vlak kolem 22,30). Tipuji, že vlaky v 21,00 a 21,40 nahoru vezou vzduch.
Budoucnost patří bagrům!
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 09:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A všechny ostatní šturcy jsou umístěny opačně (včetně všech na severním zhlaví), a tak jsou pro objíždění zcela nepoužitelné.

Ano, ty jsem měl přesně na mysli. I když jsou opačně (bohužel), mašinka se do nich "schovat" dá a pak není problém tam mít dvě 163 a z jedné strany najet a z druhé odjet.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 10:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
Sázet se nebudu, neb podle mých info (a myslím, že zdroj je dobře informován) se na MD dělá "byznys" bez ohledu na to, kdo z které strany je zrovna u kormidla.

Jediné čemu dávám šanci (teda nevelkou, ale nějakou snad) je budoucí prohraná arbitráž, neb dle směrnice EU bude nutné v brzké době začít tendrovat a současné finanční toky to "poněkud" neumožňují.

Druhý pokus uhodnout:
Dopravce nevěřil, že tím budou jezdit lidi. Ale vzhledem k tomu, že v našich podmínkách je stále ve hře možnost vyhrabat něco z kopřiv a zprovoznit to nebo to šlohnout jinde, tak to nevadí tolik, jako kdyby to jezdil někdo po vyhraném výběrovém řízení (který by ty kopřiváky velmi pravděpodobně neměl).

Jen tak mimochodem by mě zajímalo, jak by posilování špiček u R-160 a R-030 řešili neČD dopravci, kteří počítali s Desirem a nakonec se ukázalo, že 843+943 je málo a na žatecké se v neděli vozí čtyřvozovka a na 030 to taky bude poněkud delší. Tím samozřejmě neschvaluju dumping v cenách, ale u ČD se nakonec povedlo nějaké posily vyhrabat.

Možností pátečně-nedělních posil ja samozřejmě povícero - od vytlučení děr v taktu (jsou-li) přes doplnění jednoho pozdně večerního páru či držení kopřivové zálohy až po to, že si drážní dopravce nebo dokonce objednatel na nejkrizovější úsek objedná posilový autobus. Má-li se posilovat linka ráno a večer už to není tak jednoduché.

P.S. pro -aa-: Přeposílal jsem na kontaktní adresu ROPIDu stížnost vztahující se k S1 s prosbou, že bych se s Vámi rád pobavil o (možnostech) nastavení sankcí pro dopravce. Vím, že Vy osobně jste obecně proti sankcím, ale považuju za nutné najít nástroj, jak při půlhodinovém taktu nejezdit s +27 (já tu mrchu viděl), přičemž další vlak nakonec jel s +31 a z 30 minut rezervy na místě bylo najednou 30 minut zpoždění. Ozvěte se mi prosím mailem.
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 10:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Děčínům:
Výhledový problém na Balabence, tj. S2 a S29 křížem proti EC-090 a R-090 není tak horký, jak někteří prezentují?
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...