K-report
 

Archiv do 19. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv do 19. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 15:55:24    Odkaz na tento příspěvek  

Nebyly všechny 524.13 v roce 1972 už v Brně?
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9950
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 16:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zajímavost. Nahodile v posledních dnech se na ČT24 v rámci rubriky "Bez komentáře" objevují záběry provozu parních lokomotiv v Kolumbii včetně záběrů z práce v dílnách (soustružení, odlévání, kování atd.).
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.9.250
Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 17:06:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Kpy: Mohu potvrdit, je to u nás ve Velkém Meziříčí, kde třináctky LD Jihlava jezdily od roku 1971 do roku 1973, kdy je vystřídaly 433.0. Kromě 11, zde byla také 2,7,12 a 15. Ten fíra se jmenuje Rudolf Cejnek. Pokud máte nějaké další, budu velmi rád.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.55.135
Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 18:45:17    Odkaz na tento příspěvek  

Valach:Docela jsem ho tou otázkou rozhodil..... prý se zeptá ostatních, kam to tehdá vlastně jeli :-))

79: testnu ho. Nedávno našel i foto z Brašova, tam byla asi "němka". Koupil nějaký lepší scaner na diáky a dělá doma úklid. Docela hodně tehdá jezdili po čundrech, snad ještě něco najde.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 23:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudík: Co si to dovolujete zde zveřejňovat fotky mašiny bez hvězdy? Přeci víte, že jediné správné fotky čoud jsou takové, které jsou s hvězdou!!!

Pěkné, nebylo by tam i něco z Boemish leipa, nebo okolí Aussig s jinými tříválci?
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 07:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Njn, když se to někomu líbí s hvězdou prosím,jeho věc. U nás se ji ale nedočká....
Jinak včera jsem byl ve Vrútkách a případní cestující s našim vlakem do Vrútek na MDD,tak jako v loňském roce, se opravdu dle připravovaného programu během jízdy a pak ve Vrútkách mají na co těšit.... Tolik kouře na jednom místě....
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.159.98
Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 09:38:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kpy: Možná ještě zajímavost-jeden čas díky poškozené spojnici u nás jezdila 11 jako čtyřspřežka. Jinak Radku, do Vrútek bych rád jel.
Redbird
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 09:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: To mi bylo sladkých dvacet šest, to mi něco říká. hezké fotečky.
redbird

Nevymýšlej důvody proč to nejde.

http://www.home.karneval.cz/00009480/Ferda-Morris-Redbird.htm
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 12:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíte zda jde někde stáhnout nová nostalgie?dík
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 12:38:47    Odkaz na tento příspěvek  

Milanisko: Mailem to dorazilo OK?
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 14:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

79: Ahoj Pavle, jasně,pro tebe je vždy jedno extra místo připravené...
VM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.8.2
Odesláno Středa, 14. ledna 2009 - 17:22:54    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nějak pravidelně to tu nesleduji, takže nevím, jak je to se starýma mašinkama, resp. těma, co se nedávno rušily kvůli prošlým kotlům apod.
Připadá mi, že poslední dobou těch parních lokomotiv docela ubývá (třeba tady na severu Moravy to málo jízd obsluhuje většinou jenom Rosnička) a nepřibývá. Dají se ty prošlé stroje opravit, nebo už budou někde jenom jako nefungující exponát? Počítám, že většinou nebudou peníze na nějaké větší opravy, ale jestli se někde něco renovuje, bylo by to fajn. Vzpomínám si třeba na nedávno jezdící stroje 498.106, 475.1142 apod.
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 09:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VM: 498.106 i 475.1142 jsou v depozitáři NTM v Chomutově a jejich zprovoznění je zřejmě ještě větší utopie než brzké provedení důchodové a zdravotnické reformy. Jmenované Rosničce (též majetek NTM) hrozí podobný osud, protože tuším že v červenci jí končí kotel. Jak to bude s případnými opravami, to by asi upřesnil někdo povolanější. Momentálně tedy na Moravě jsou provozní 475.101, 433.002, 464.202 (aspoň ještě pár měsíců), 423.041. Loni v létě skončil kotel 433.001, ta by se ale snad měla dávat do kupy. Každopádně berte mé informace velmi s rezervou, nejsem tak úplně nejzasvěcěnější, tudíž uvítám jakékoliv opravení nebo doplnění.
brňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.43.3
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 10:09:59    Odkaz na tento příspěvek  

433.002 je provozní? měla nějaké problémi se články. To by upřesnil Valach.
433.001-se už dělá.
464.202-oprava je plánovaná.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 10:17:07    Odkaz na tento příspěvek  

Než se to tu zvrhne v debatu o nedostatku peněz na opravy, neodpustím si perlu z archivu na toto téma:

Adanos
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 1-2008
Odesláno Středa, 02. dubna 2008 - 15:19:28
kdyby nedavaly CD vsechno do ruznych pokusu o motorove a elektricek jednotky tak by bylo z ekonomickeho hlediska jeste misto pro dalsi 3 - 4 pary
Konečný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 14:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brňák - plánovat se mohou opravy čehokoli, obzvláště v rovině fantazie, ale teprve čas ukáže, co bude - netlučme zde (už poněkolikáté) prázdnou slámu. Realitou u 464.202 je dnes pouze datum 4.7.2009 a probíhající oprava lok. 314.303.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,v souvislosti s nářky okolo provozních pár,můžu poprosit znalce o přehled provozních strojů CZ/SK a do kdy /kotelní lhůty/ ?
Už to nemám čas a možnosti sledovat.
Děkuji moc.
Věřím,že nejsem sám,koho to zajímá.
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 19:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel:
Matně si vzpomínám, že na manipuláku s obsluhou popovické vlečky, na kterém z Prahy vyjížděly dvě lokomotivy, taky jeden čas jezdila kombinace motorové (T 466.0 ?) a parní lokomotivy; kromě 434.2 se tam snadno mohla dostat některá vršovická 423.0 nebo 433.0.
Johny11: Co vím, jezdíval rekreační rychlík z Prahy k Máchovu jezeru, takže ta 464.0 byla zřejmě z Č. Lípy. Ale jezdilo to jen "někdy", snad jen o prázdninách ve čtrnáctidenním intervalu.
V tom roce 1973 byl problém v tom, že tehdy ještě bylo "brejlovců" málo, v pozdější době "pomáhaly" dodávky velkého počtu nových strojů. Potkat v Praze parní lokomotivu na vlaku pak už byla veliká vzácnost. A to, že se do Brna do provozu dostaly muzejní 475.1142 a 498.106, už mělo jiný důvod - aby se v provozním stavu mohly dožít slavnostního ukončení parního provozu u ČSD, plánovaného na rok 1980, potřebovaly zostřenou prohlídku kotle, která není zadarmo. ČSD opravu zaplatily s tím, že pak pro amortizaci tohoto výdaje obě lokomotivy v Brně nasadily do pravidelného provozu.
M.T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.202.172
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 20:57:15    Odkaz na tento příspěvek  

Dá se někde zjistit o jakou se jednalo lokomotivu, výrobní číslo 293 , Českomoravská-Kolben a.s. r.v.1923
Pravapara
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 21:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Druhá veřejná sbírka na renovaci parní lokomotivy ONWB VIIa 340 Conrad Vorlauf byla ukončena
Vážení příznivci, dne 12.12.2008 byla ukončena druhá veřejná sbírka na renovaci parní lokomotivy z roku 1873 Conrad Vorlauf. Jsme potěšeni vaším zájmem o probíhající renovaci a vaše podpora je pro nás zavazující k pokračování prací. Druhá sbírka trvala 3 roky a bylo v ní shromážděno 201090,60Kč.
V rámci podpory sbírky jsme uskutečnili několik akcí. Jednalo se o vydání pamětníků, uspořádání akce Conrad slaví narozeniny a pro dárce částky 3500,-kč a vyšší jsme vydáváme Certifikát na jednu trubku kotlovou. V současné době je vydáno 46 číslovaných certifikátů a za ně jsme obdrželi 155500 Kč.
V průběhu sbírky bylo ze sbírkového účtu čerpáno 100000,- a spolu s prostředky Společnosti železniční byly zakoupeny za 180000,-Kč kotlové trubky.
Zbývající finanční prostředky chceme použít na nákup materiálu a renovaci
součástí: 6 obručí a jejich výměna u náprav tendru, které provádí společnost CZ
LOKO a.s. v České Třebové (předpokládané dokončení v únoru 2009),. Výroba nového dýmničního kroužku, výroba 2 nových nárazníků, výroba nových pružin k narážecímu a tažnému zařízení, zakoupení plechů na opravu tendru lokomotivy a případně výroba nového komína. Mnoho prací a materiálu se nám však povedlo zajistit dokonce zcela zdarma, nebo za sponzorskou cenu.
I nadále lze na renovaci parní lokomotivy Conrad Vorlauf přispívat. Darované prostředky budou pevně vázány na čerpání na běžném účtu Společnosti železniční. Je nutné se domluvit na podmínkách daru a proto vás prosíme, kontaktujte nás v případě vašeho dalšího zájmu.
Vykročeno máme dobře a nezbývá než doufat a přát si, aby se nám to spolu s partnery podařilo. Věříme, že se nám podaří pokračovat v probíhajících pracích a budete se moci přesvědčit, že náročná cesta ke zprovoznění unikátního stroje vede k cíli.
Děkujeme za dosavadní podporu
Kolektiv železničního muzea Výtopna Jaroměř
RIC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 07:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

ad Čmoudík: radku asi to bude ve spojení nenám od tebe žádnou odpověď, napiš mě na můj email: richard.cila@volny.cz. Dík
Štika
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.60.145
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 09:55:21    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení kolegové, chtěl bych se Vás zeptat zda-li někdo nemá fotografii ing. Vojtěcha Kryšpína.
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.239
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 20:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

A ma čo je vojakovi fotografia?
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 13:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpráva pro čmoudíka: Vážený pane. Ne vždy máte pravdu. Včera jsem hovořil s jedním předním funkcionářem z DHV. Takže: v prvním seznamu zrušení kolejových vozidel v bývalém museu v Lužné M 262.0090 nebyla. Existuje ale již seznam č.2, kde M 262.0090 už je určena ke zrušení. Máte pravdu, že je to kulturní památka. Sám jsem zvědav jak vše skončí. Mimochodem, současné vedení DHV dává přednost parní trakci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Modřaňák.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Modřaňák.)
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 14:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezná někdo inventární čísla BR 52 přidělených za II.světové války na Slovensko ? Bylo jich 29 ks. Díky za pomoc.
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 14:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Modřaňák. A je to tady. Ten seznam onen T444 také viděl. A z něho jsme čerpali. A myslím, že všem co tady házeli ramena, rychle opadne úsměv. Veškerá duplic. vozidla končí. A je jich i pár těch, které jsou jen v jednom počtu - s odkazem na zachování pod NTM. Nechť si Čmoudík dojde k panu JR a ten seznam si půjčí.
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Michal Šorel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.139.167
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 15:35:49    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem také včera mluvil s jedním předním funkcionářem DHV, konkrátně s vedoucím provozu, který má v podstatě veškerá vozidla na starosti a ten mi potvrdil, že žádný rušící seznam neexistuje. Veškerá vozidla o které nebude mít DHV zájém budou nabídnuta k prodeji či pronájmu jiným muzejním organizacím o nějaké šrotaci nebyla řeč. Při dnešní ceně šrotu by to bylo poněkud nesmyslné. A pokud se nepletu toto je diskuse o parních lokomotivách.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2387
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 15:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spis bych tak nejak podle meho pocitu seznam "muzejnich" duplicit nekdo velmi rychle prekrtil na rusici. Ze by prani otcem myslenky ?
Pavel
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 7-2005
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 16:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové děkuji vám všem za rady,ale opravdu už mi bylo osmnáct dávno a věřte nebo nevěřte, jak už vám zde napsal Michal Šorel,žádný takový seznam neexistuje a v nejbližší době existovat nebude, i když by si to asi někdo hodně přál,že.....To je asi vše,co vám opět k tomu můžu napsat a můžu dodat pouze to,věřte si čemu chcete, ale pokud by takový seznam opravdu byl, respektive někým odsouhlasen,tak budu jeden z prvních,ke kterému by se dostal. Zanechte paniky...už nevím,jak vám to lépe napsat, teda věděl bych,ale to nejde slušně...
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 16:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šorele, Šorele, tak se optej svého bývalého nadřízeného Františka... Včera jsme telefonicky hovořili asi 15 minut o této problematice. FK ví zcela více nežli ty. Mimochodem, známe se desítky let.
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 17:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro čmoudíka). Jste velmi agresivní člověk. Buďte ujištěn, že nejste jediný, který by měl informace z první ruky. Raději již nic nepište. Nebo na můj email napište své jméno, třeba se dobře uznáme. Omlouvám se všem, že jsem toto téma nechtěně dal na nesprávnou diskusi.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 17:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik -> Piste dal a na "Cenzory" se... eee .. vsak vite co ...
Pavel
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 7-2005
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 17:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák: Pokud po jedné odpovědi, hned píšete,že jsem to co jste napsal, tak to vám blahopřeji, to jen tak někdo neumí...... A jaký jsem nebo nejsem, je moje věc a upřímě řečeno vám do toho nic není. Já o vás taky nepíšu,jaký jste, neb je to vaše věc a při vší úctě ani mě to nezajímá. Píši pouze to,že tu vy píšete bludy, ve smyslu jedna paní povídala, pro vaši omluvu, bohužel nejste sám. Nevím co vás k tomu vede, či pouze jen to, se udělat zajímavým, to fakt nevím, ale jedno vím určitě, že vaříte z vody a dělat závěry po jednom telefonátu,tak to opravdu všechna čest. A když vás nepřesvědčí odpověď od někoho, který na všem tom spolupracuje více jak rok,tak potom už jedině pro vás zbývá si jít stěžovat na lampárnu..... má úcta...
Albatros498112
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 18:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buhví co tu zas někdo viděl za seznam.Jen,aby to nebyl seznam vozidel které spadaj pod DHV Lužná a někdo z toho udělá šrotační seznam.Já osobně kdybych něco chtěl sešrotovat tak si 10 x rozmyslím zda bych na tom nemoh vidělat více.Je uplně jedno kdo s kým mluvil.Jedná bába na tržnici říkala a proto to byla pravda to známe dobře.Neznamená že člověk jako Šorel či ČmoudČmoudik jakožto dva páraři řekli a proto to musí bejt pravda a ty jejich známosti v horkých křeslech tak nemusí mluvit pravdu.Onen Trainzák to nemá cenu komentovat každej ví jakej je.At si každej mluví s kým chce člověk je člověk a různé fuknkce z něj nedělaj nic víc.Já bych to viděl na důkazy.Nemáš nevěřim hotovo vymalováno.
Michal Šorel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.139.167
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 19:22:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč bych se ptal vedoucího zásobování, když se můžu zeptat přednosty a nebo vedoucího provozu. Fakt je, že žádný spis, na kterém je napsáno, že "neexistuje rušící seznam vozidel DHV jsem neviděl". Jinak jsem tušil odkud vítr fouká a příspěvek Modřaňáka to potvrdil.
Honza Prchal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.63.29
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 19:34:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož vím, co jsou zač jak Čmoudík, tak Michal Šorel, tak bych si dovolil upozornit, že jejich informace budou skutečně pravdivé. Jen se Čmoudíkovi divím, že ho ještě baví vás tu o nečem přesvědčovat. A dovolil bych si takovou malou osobní domněnku, která tu některým tak trošku chybí a to, že co se řekne dnes, nemusí být zítra pravda. Trochu mě vytáčí, jak tu někteří brečíte, protože máte strach, že nebudete mít co fotit, ale jiní mají strach, že "nebudou mít co dělat". Přeberte si to jak chcete, kdo ví, pochopí.
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 19:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  




Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 21:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

433.002 minulost:

Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 21:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky z nynějška budou až zítra.

(Příspěvek byl editován uživatelem dobi.)
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 22:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám-li říci pravdu, tak je mě zcela jedno jak to dopadné v Lužné. Pro mne nemusí být museum vůbec. Na tak zvané "historické jízdy" též nechodím neboť mě to připomíná cirkus a ten jsem neměl nikdy rád. Páry jsem si už užil jako pozorovatel za II.světové války. Věnuji se raději archivům a publikační činnosti viz Životopisy M 284.0,1, Životopisy M 240.0, Svět železnice, bývalý časopis Železničář, Jihočeský železničář a další časopisy. Na poslední knize Praha v plamenech (vyšla v listopadu 2008) jsem spolupracoval též. Mám dostatek fotografií z dřívější doby, takže dnes raději sedím u počítače a pracuji na dalších monografiích, případně fota půjčuji (zdarma) jiným autorům. Navíc jako párař nemám dnes co fotit. K mému vyjádření o DHV: jak jsem koupil, tak prodávám.Nemám potřebu již k tomuto tématu (DHV) diskutovat. K vyjádření Čoudíka: "nikomu nic není do toho jak se chovám ve společnosti" musím konstatovat, že mu chybí elementární slušnost. 18 let mu sice není, ale podle chování o moc starší nebude.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 09:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

433.002 současnost


Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 10:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nyní po nechutném hádání (i z mé strany) bych se obrátil znovu na Vás kolegové. Neznáte inventární čísla BR 52, která byla přidělena ve II.světové válce Slovensku ? Lokomotiv bylo 29. Děkuji.
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 12:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Modřaňák: je to trochu mimo, ale knihu Praha v plamenech jsem zrovna dočetl a hlavně kapitola o hloubkařích je velmi dobrá. Smekám.
jíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.64.226
Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 12:07:37    Odkaz na tento příspěvek  

Už se tu pokouším uspět poněkolikáté....nemáte někdo současnou fotku loko 534.027 po renoivaci do vystavovatelného stavu???...Díky...
Brum Brum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.130.253
Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 12:39:05    Odkaz na tento příspěvek  

jíra. Taky se dočkáš,neboj.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 18. ledna 2009 - 18:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám nějaké staré fotky kremáka ale 534.0301 a né 027
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 11:48:24    Odkaz na tento příspěvek  

Dobi: Což je zcela jiná lokomotiva, konstrukčně i vzhledově...;-)
Jíra: Taky by mě to zajímalo, ale jedinou fotku po renovaci jsem viděl snad loni na jaře někde v této diskusi - chce to projít archivy.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 11:57:13    Odkaz na tento příspěvek  

Eh, trapná situace - ta jediná fotka co jsem viděl, je hned třetí, který vyjede po vygůglení, coý už Jíra nejspíš taky zkusil. Takže sorry.
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 16:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár poznámek pro kolegy 230100 a Kuřila P na téma BR 52. Kolega Kuřil P správně napsal, že se domnívá, že stroj 52 2530 měl označení u ČSD 555.064. K přečíslování došlo 10.12.1947. Lokomotivu vyrobila firma Henschel und Sohn v Kasselu pod výrobním číslem č.27 698/43. Kolega 230100 uvádí, cituji:"52 6655-Škoda 1481/43 do provozu 15.11.1943, 1.1.1946 vedena u ČSD jako 555.005, ale 555.005 16.5.1959 prodán CFR, BDŽ jehož původní označení bylo 52 6650-Škoda výr.č.1476/1943 ". Konec citace. Takže správně je: nejedná se o 1 lokomotivu nýbrž o 2. K BR 52 6655 lze dodat-TPZ 27.9.1943, převzetí a odeslání 29.9.1943. V červnu 1945 označení 545.055 - to není překlep. Lokomotiva prodaná do Bulharska (26.6.1959) byla ex BR 52 6650 u ČSD 555.004. Některé lokomotivy se ztratily například BR 52 6665 zůstala po odvezení vojenského transportu Rudé armády v Polsku a zde jako Ty 2-714, 555.046 (ex 52 7502) zůstala u ÖstB, 555.008 zmizela též v SSSR. V letech 1949-1952 dodala 3 BR 52 a ty dostaly druhé číselné obsazení uvedených lokomotiv v předchozí větě.
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 17:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Správně poslední věta: V letech 1949-1952 dodal SOVĚTSKÝ SVAZ 3 BR 52........
jíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.64.226
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 18:05:24    Odkaz na tento příspěvek  

jk: tu jsem pávě taky viděl, ale potřeboval bych fotku 534.027 celou i s tendrem tak, jak vypadá teď. Ale dík za zprávu:-)
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 18:28:06    Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák: To je úžasné. Bohužel, ty lok. ř. 52 pronajaté SŽ neznám. Mám jenom výpis lokomotiv této řady vyrobené v Plzni, a které byly v užívání za dob okupace v některé naší služebně. Je to 42 lokomotiv. Zřejmě se jedná pouze o lokomotivy pronajaté BMB/ČMD. Tyto lokomotivy po ústní dohodě s plukovníkem Černyševem (VOE 12 Olomouc) zůstanou u nás k volnému použití. To, ale asi máte. Jedná se o výnos č. j. 2.732/45-V/1 (20.7.1945). Ani pořádně nevím, jak Rudá armáda respektovala vlastnictví Slovenských železnic.
Homer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 19:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,sháním foto lokomotiv 464 019 a a 534 0138.
Pokud foto máte zašlete na můj e-mail
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 19:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kouřil P.: Díky za nabídku plzeňských BR 52. Mám kompletní seznam všech lokomotiv vyrobených ve Škodových závodech, včetně kotlových zkoušek, předání, převzetí, TPZ etc. Spíše mě zajímají Vámi uvedených 42 BR 52 a onen výnos. V mém archivu (9 skříní)mám hodně seznamů jak originálních, tak jejich kopie. "Táhne" mě na sedmdesátku, špatně vidím a ztrácím přehled co mám či nemám. K SŽ: oficiálně bylo na Slovensku 29 dvaapadesátek, ale v seznamu MDC z roku 1992 jich bylo v roce 1944 již 32 ks. Zítra či pozítří upřesním další lokomotivy BR 52, které byly na této diskusi. Mohu-li poprosit, zašlete mi oněch 42 strojů a výnos na můj e-mail. Zdravím
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 20:26:35    Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák: Zítra zašlu.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 20:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jíra: s tendrem to ještě nepůjde, protože dostane tendr 818.xxx, který původně patřil k 353.0,ale je zatím v Čelakovicích,kde je i původní tendr k 534.027. Ten bohužel není ve vystavovatelném stavu,proto zatím tato improvizace.
Dlouhá_trakce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 20:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://www.motorovejednotky.webnode.cz/

http://www.zeleznicepraha.webnode.cz/
230100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 21:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil P" Moc pěkné, začalo to jedním tendrem k 555.064 a skončilo to tím že se můžou předělávat seznamy němek.Můžu taky poprosit o ten seznam 52 pronajatých k BMB/ČMD ? Já nějakej seznam mám ale moc mu nedůvěřuju tak jen pro kontrolu.

Modřanák" Díky za ty M 262.0 je to super.
jíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.64.226
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 21:30:08    Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudčmoudík: Děkuji za info....a nemáte foto z těch Čelákovic?
Kuřil P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.137.224
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2009 - 22:42:49    Odkaz na tento příspěvek  

230100. Jasně, pošlu rovněž, ale zítra. To tak je u historie, že se pořád objevuje něco nového. Sám dělám na historii parních, elektrických a motorových lokomotivách na povrchových dolech Sokolovska. Napsat něco, že to bylo tak a tak, je dost ošidné. Po letech se zase něco objeví nového co vyvrací to předchozí. I po sedmi letech pátrání se mi dostávají do rukou dokumenty, které jsem nemohl dříve vidět. Někdy mám pocit, že to nikdy nebude úplně hotové. Každý historický údaj je třeba brát s určitou rezervou.