K-report
 

Archiv do 19. února 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv do 19. února 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
5560258
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 7-2008
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 14:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takto sem to také myslel. Jednoduše sem přispel se svou troškou do mlýna a že ty fotky jsou jake jsou, je pravda. Nejsem profišotouš a nemam na to ani pristroj.
Kritika je mi putna, stejne si na tomhle nezakladam, ale co me nasralo by to hazeni spiny a nasledny lavinovy efekt
... okamžite byl v podezdreni z podzemni cinnosti a marne vysvetloval četnikum princip sifonu
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 14:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

XMH: Ahoj Michale, to víš,já jak blbec už několik let se snažím s tím něco udělat, ale jsem jen všem pro prdel. Takže zákonite opatření budou taková jaká budou....a je mi úplně jedno,co na to kdo bude říkat.

Mad noodle: Proč by měl být pořadatel na hlavu ?? Myslím si,že sponzoři jeho akce ho za takové zviditelnění jen pochválí...
Samozřejmě pro fotojízdy existuje něco jako transparent na magnetech apod. Ten se dá velmi rychle sundat i instalovat.... a může být klidně přes celý dvířka na dejmárně...

Raguac: Cestující,kteří si u mašiny fotí své ratolesti,tak je jim uplně ukradený nějaký ten výtvor na mašině..... Jinak o našich cestujících máme naprostý přehled,kdo platil a kdo ne,protože jízdenky se musí zakoupit před akcí a předem na vše upozornit a dohodnout se. To uajisté mohou potvrdit ti,kdo se některé z našich akcí zúčastnili...
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 14:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CmoudCmoudik: Vsak jsem mluvil o verejne jizde - treba na reparce vsichni vi o kazdem kdo si koupi jizdenku? A pokud jde o rodice fotici si ratolesti, nebo nahodne ucastniky jizd...myslim ze to zdaleka jedno neni, rozhodne si neudelaji hezkou fotku lokomotivy. Ze tam ten hnusnej bilboard nepatri pozna i ten kdo nepozna rozdil mezi gieslem a kylchapem.

(Příspěvek byl editován uživatelem raquac.)
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 14:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raguac: Trošku si nerozumíme,já mluvím pouze o našich akcích a jak to budem dělat u nás. Jak to dělají jinde,je jejich věc a mě nepřísluší to jakoliv komentovat, je to jen jejich věc. A akce pro veřejnost jízdné nepokreje ani náhodou a jen říkám,že přispěvatel bude velmi spokojen za tuto výzdobu...
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 15:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raquac : vím, že to sem až tak nepatří, ale když už jste to nakousnul, na řepařce to funguje jako na normální dráze, cestující si zakoupí jízdenku, kterou mu poté za jízdy průvodčí proštípne. Co se "nejedoucích" fotičů týče, máme v přepravním řádu pro ně zakotvenu povinnost zakoupit si "fotopas" zhruba v ceně jízdenky, ale tohle už opravdu neukontrolujeme, spíš (a myslím že i trochu marně ) spoléháme na slušnost lidí... motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 15:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudík: můžete mě prozradit co to je za společnost "jak to budem dělat u nás".
Co to znamená šotouš. Jsem poněkud jiné generace a dnešní výrazivo mladých mě dělá potíže. Dík.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 15:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pozdní odjezd z Klatov byl z důvodu nedostatku vody,
Nemůžu se ubránit pocitu, že toto odůvodnění je jenom jakási zástěrka či důkaz lajdáctví. Ano, když nám bylo sdělováno telefonem na fotoflek, že se čeká na cisternu a tudíž nepojede, říkali jsme si, co zase a hlavně jsme netušili, že z toho bude navíc celá hodina - ono za plánovaných 75 minut je problém dobrat dost vody? Jestli ano, tak někdo podělal přípravu JŘ a měl by za to nést zodpovědnost. Myslím, že dopravce vyinkasoval dost peněz na to, aby mohl zbrojení mašiny zajistit včas. Když se v Klatovech čekalo na cisternu, na co se čekalo v Běšinách???

PS: Už by si i nádražáci měli konečně uvědomit, že tento vlak byl řádně objednán, řádně ZAPLACEN a tudíž jejich povinností je řádně ho odvézt. Způsob pojedeme, "až se nám bude chtít" a "všichni si trhněte", my jsme dráha a vy jen kaštani (nově ZÁKAZNÍCI), dnes již opravdu není na místě. Zákazníka nezajímá, že dodavatel něco nedodal...
Jestli je pravdou, co se říká a budějičákům se opravdu nechce jezdit, tak proč nedat provozní mašinu do jiného depa, kde se o ni rádi postarají a využijí ji?
Ono dost reálně hrozí, že se objednatel příště obrátí k sousedům a nebude nic. (toto ovšem bohužel platí i o ostatních vlacích a obecně dodržování JŘ)
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 16:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik
Tak nějak si (jako bývalý účastník řady "čmoudíkojízd") nemůžu vzpomenout, kdy na takovéto jízdě bylo uspořádáno něco, co by (platící a zároveň vlakem jedoucí) standardně náročné fotiče uspokojilo.
Nepočítám závleky na okruh a cestu Slovenskem do Košic, kdy první "fotoden" byl organizačně naprosto nezvládnutý. Vlak zastavil, lidi nevěděli, zda mohou vylézt, průvodce ve voze nic nevěděl... nakonec jsme se sami museli domluvit se strojvedoucím na signálech píšťalou, že fotohalt. Chápu, že Čč není fotograf, proto se mu kolega snažil poradit jak organizovat fotohalty... no ale to by si musel nechat poradit. Budiž útěchou, že druhý slovenský fotoden už byl slušný...

Uvažoval jsem o přihlášení na plánovaný !fotovlak" do Maďarska, ale po zkušenostech nevím.
Navíc mně mrzí další věc, několika vyše zmíněných akcí jsem se účastnil jako platící cestující, fotoakcí se zpravidla účastním jako platící. No ale protože atraktivní akce s albatrosem byly přesunuty do pro mně, ze zdravotních důvodů, nepoužitelné polohy, můžu se zúčastnit pouze jako divák zvenku. Opravdu mně mrzí, že i přes výše uvedené budu panem čmoudíkem hozen do jednoho pytle s notorickými neplatiči...
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 16:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víc než souhlas s Vašutem... Byl jsem taky dvakrát jako platící účastník akce s Čmoudíkem a organizace fotohaltů víc než hrozná. A když se jelo například z Košic, prý fotohalty budou pod Tatrama - na moje upozornění, že tam díky ještě provoznímu zpoždění nebudeme za světla a bylo by lepší udělat fotohalt někde ještě za sluníčka jsem byl poslán .....

Takovéto Čmoudíkové akce bohužel nejsou pro fotiče, ale pouze pro projížděče díky tomu, že Čmoudík není duší fotografem a nenechá si poradit... Takže pak se mám účastnit jako proč...???
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je až v roce 2009 o víkendu 5. a 6. dubna tuto dobu se už muzeum ubralo k zimnímu spánku - na viděnou v roce 2009
XMH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.6
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 16:58:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vašut:na to jak probíhalo v neděli zbrojení vodou se musíš zeptat toho kdo zbrojení vodou prováděl a ne obviňovat někoho z lajdáctví.Ono na zbrojení nebylo 75 minut..ale o hodně míň,protože na 1.kolej bylo možné posunovat až ve 12,15.A když jsme u toho placení...například noční foto v Plzni nikde objednáno nebylo,takže opět zkušenost pro příště.....něco navíc?Nikoliv.....tak jak píšete,až bude řádně zaplaceno.
Steam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ááá, XMH mě předběhl. Už jsem myslel, že jsi zapoměl na obsazený kanál... Ono to nas..e, člověk dělá pomyšlení a sklízí ho..o.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, noční focení bylo objednáno, leč se jaksi prý nedostalo do depeše... Kde vznikla chyba nevím, ale zatím se to vždy vyřešilo. Ono chtít musí obě strany.

Zbrojení - to je to co píšu výše - zákazníka nezajímá, kolik na to bylo času. "Někdo" potvrdil objednávku na určité časové polohy a protože to byl jistě člověk na svém místě, tak uměl spočítat dobu potřebnou na zbrojení. Prostě mi z toho logickou úvahou vycházejí dvě možnosti: a,- někdo to špatně spočítal b,- někdo to nestihl. V každém případě je to špatně a zúčastnění by se z toho měli, přinejmenším, poučit.
Jde o to, že ta akce nestála objednatele 10 korun a tudíž za své peníze objednatel a samozřejmě "zákazníci" objednatele (což jsme my, fotiči) chce to, co mu bylo přislíbeno.
Abych to uzavřel - projede-li fotovlak tolik míst, určených k jeho předjetí, bez možnosti tak učinit, nebyl naplněn předmět smlouvy a objednatel by mohl požadovat část peněz zpět. Pravda u ČD se ničeho nedomůže, když akce musí být zaplacena nejdéle 14 dní dopředu...

PS: Aby to tu nevyznělo, že snad mám něco proti párařům atd... to ne, naopak si vážím práce u mašin strávených. Chtěl bych však, aby akce probíhaly k všeobecné spokojenosti jak a proto si myslím, že je potřeba napsat (říct), když se něco nepovedlo, páč to může vést k nápravě pro příště. Ono pochválit se umí každý
Takže slovy jednoho pana ředitele: ať to pára tlačí
ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to nas..e, člověk dělá pomyšlení a sklízí ho..o. Jak píšu výše - dělá pomyšlení, dobře, ale to pomyšlení stojí dost velké peníze, takže snad je na místě vyžadovat, co bylo objednáno, ne?
ČD: Zákazník? Co je to? ...
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 7-2005
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut,Saxiradim: Jo jo máte pravdu, souhlasím,že Košice první den byli problém,ono též své udělalo počasí,druhý den snad byla aspoň trochu spokojenost, každý se pořád něco stále učí a není to jinak ani v mém případě. Ono zvládnou po šest dnů 150 lidí,kdy každému vyhovuje něco jiného není žádná sranda....
Ano máte pravdu,že naše akce nejsou pro čistokrevné fotiče,to opravdu nejde udělat, buď jedno nebo druhé,případně od obojeho kousek.
Proto jezdíme také na okruh a tam totiž nikomu nepřekážíte v pravidelném provoze a můžete tam "řádit" dle libosti. Jak zde píše XMH, nezáleží vždy vše jen na lidech od mašin,ale i na dalších,kteří zrovna jsou v provozu. Vy si můžete přát cokoliv,ale ne vždy se vše vzhledem bezpečnosti, provozní situaci atd. dá vše zrealizovat. Při naších jízdách,jde především o zážitek z jízdy, nikoliv o rekord v počtu fotozastávek,ty bereme jako zpestření samotné jízdy. Prostě a jednoduše zapomenout na starosti a užívat si jízdy s čoudou ve vlaku a to při vší úctě při jízdě albíka třebas do Lužné dost dobře nejde. Ale to nemá cenu zde pitvat.
Chápu vás i vaše důvody se našich akcí neúčastnit a nemám s tím vůbec žádný problém.Jak již jsem psál,rád bych vyhověl každému z vás,ale ono to jaksi nejde.
Jinak ČČ by byl fotograf,ale bohužel nemá na to čas a ve svém věku už ani chuť se to opět učit....
XMH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.6
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:38:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Steam,vašut:Steam díky za zastání.Já chápu potřeby zákazníků snažím se vyjít vstříc,ale někdy je to ale o něčem jiném...ušetřit za každou cenu.Noční focení nebylo objednáno tudíž ani zaplaceno..to jen tak pro úplnost za to lajdáctví.Samozřejmě zákazníka nezajímá jak to probíhá,ale dokud nebude za celou akci někdo jmenovitě zodpovědný (samozřejmě s patřičnými pravomocemi) tak to bude probíhat jak to probíhá.Natáhne se jízda aby se stihlo co nejvíc a zároveň to stálo co nejmíň ne vždy se přihlíží na potřeby mašiny (kanál,voda)ale ani na potřeby čety (třeba jídlo,WC).V programu není časová rezerva a pak při sebemenším problému nastává zpoždění.Ono není povinností čety shánět vodu,uhlí nebo třeba zásuvku na doprovodný vůz. Problémů je mnoho a myslím si že není cílem je probírat zrovna tady.
Steam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Nejsem možná úplně kompetentní tady odpovídat, ale Čmoudík už to vlasně píše, nezáleží jen na lidech od mašin. Každý je určitě rád, když se mašina vytáhne a předvede, ale na prvním místě je zase jenom ona a vlastní zdraví, takže je třeba používat hlavu než se na něco kývne a není to tím, že se nechce.
230100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 20:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk" 52 1325-DWM 777/1944-převzata od výrobce 15.8.44 v Raw Posen, jinak spadala pod Rbd Posen takže na dýmnici bylo napsáno RBD Pos.1.1.46 byla zařazena v lokomotivní koloně 4 v deponii Berlin-Lichtenberg,taktéž k 1.7.50,20.12.51 je jako trofejní ve stavu Bw Frankfurt n. Odrou. V březnu 1965 prošla rekonstrukcí a s novým kotlem SKL 32320/1965 byla 15.3.65 přeznačena na 52 8129.1.7.65 je ve stavu Bw Brandenburg /Rbd Magdeburg/,1.1.80 Bw Wustermark /Rbd Berlin/,27.7.90 Bw Berlin Schoneweide /Rbd Berlin/ jako Heizlok,15.7.93 je určena k prodeji pro JVA BRANDENBURG-ALTSTADT.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7376
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 21:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když se jelo například z Košic, prý fotohalty budou pod Tatrama

Ale zas krásně se jiným spalo...

Takovéto Čmoudíkové akce bohužel nejsou pro fotiče, ale pouze pro projížděče díky tomu

Výhodou je jídelní vůz, proto rád vždy jedu, pokud člověk má volno.Je to krásný výlet, ikdyž občas drahý:-(
Co se týká šocení, nevím, co byste stále na "Modrém (Papiňáku) Albíku " chtěli šotit..
Každý ho jistě už 50xmáte..no určitě více.
750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2841
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 22:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase debata..Nechci to pitvat,ale asi bych nedával do stejného pytle klasický fotovlak a třeba zmíněnou jízdu do Brna..Obojí má svá specifika a publikum..No nic,zpět k nedávno nakousnutému : Kdy a kde se dočteme aktuální informace o 414.096 + nejlépe foto z demontáže pomníku?Aktualizace stránek ŽOS je bohužel zdá se ,nereálná..Chápu když to kdokoliv na přání majitele nechce dát na web,tak proboha alespoň článek třeba do Dráhy..Jelikož budu asi pesimista,spíše to vidím na jednu mizernou fotku a pár všeobecných nicneříkajících vět v Železničáři..což je škoda..

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Silenymax
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 23:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČmoudČmoudik: K cedulím, ač budu ukamenován dosti diskutujícími dobrý nápad navíc bude jasně vidět z jaké to je akce ač si to člověk pamatuje ale co za pár let ? (myšlěno třeba 10 i více)? Já sem s jízdama spokejen maximálně aneb jak pravil Manemb tak jídelák to jistí... A už se zase těším na další... člověk má možnost aspoň pokecat s lidma které vídí svátečně během roku a dozvědět se kde je co novýho...

A vůbec vše má něco do sebe
ICQ 134407993 , Http://picasaweb.google.com/sileny1081
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 00:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý ho jistě už 50xmáte..no určitě více.

Toť souhlas, ale záleží jak.. Někomu stačí fotka s lidmi, někomu za šera, někdo má rád opravdu kvalitu - i když připouštím, že každý má na to svůj svobodný názor.

Ber to tak Maneb, že ty fotíš spíš dokumentační fotky a třeba Ti to stačí (nic ve zlém - opravdu) a já si zase třeba na fotku raději počkám nějaký i ten pátek, aby vypadala podle mých představ. A jsem ochoten si i za to zaplatit šotovlak a fotit dle svých představ.
Tento víkend byla zas pro mě jedna z možností díky akci s 556.0 si udělat nějaký ten snímek (sluníčko svítili 50 na 50) a jsem až na organizační selhání dodavatele (viz příspěvky Vašuta s kterými se ztotožňuji) vcelku spokojen. A prostě vím, že za tuto nelevnou legraci se musí zaplatit.

A ještě pro 556.0 a zůčastnění - nebudu to znova rozpitvávat, ale uvědomte si, že né já či Vašut či další čeští přispívající na tuto akci německých objednavatelů, ale ten dotyčný, co Vám (ČD) zaplatil nemalou (opravdu nemalo) částku za víkendovou akci si třeba příště rozmyslí, jestli s Vámi něco bude dělat.
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je až v roce 2009 o víkendu 5. a 6. dubna tuto dobu se už muzeum ubralo k zimnímu spánku - na viděnou v roce 2009
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.234
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 00:46:11    Odkaz na tento příspěvek  

Saxiradim:no ouplně vejrám jak to jde.Každému se somozřejmě líbí něco jiné.Někdo má rád vlak v krajině,jiný u přejezdu s trábošem,někdo s nesmyslně zaparkovaným busem,někdo v protisvětle...ale je to jak říkám já:Záleží na úhlu pohledu.
Jsem rád že štokr byl špinavý.Tak to má být.
Nemám rád naleštěné věci.Působí dojmem naaranžovanosti,což je krajně nepříjemné.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7377
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 01:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silenymax
Takže: kdy zase bude příhodná jízda 300km a výborné setkání, pokecání v jídelním voze

Saxiradim
Někomu stačí fotka s lidmi,
Ano, ano..mě opravdu třeba stačí parní loko tato fotka, protože Pravý parní provoz opravdu já nepamatuji, tekže jako dokumentační mi opravdu stačí i tato fotka





Tento víkend byla zas pro mě jedna z možností díky akci s 556.0 si udělat nějaký ten snímek (sluníčko svítili 50 na 50) a jsem až na organizační selhání dodavatele (viz příspěvky Vašuta s kterými se ztotožňuji) vcelku spokojen.

Ano ovšem, pro někoho toto má své, své kouzlo a své pobavení..Ikdyž zas pro někoho až nedostupné či zbytečné.(Jako třeba pro mě zbytečná akce by byla s T4783001 a 781 578, proč?Xxxx krát má člověk obě loko v běžném provozu, už i jako muz.stroje, čas od čase se s níma setká, kord s 001.. tak proč ještě za to vyhazovat peníze??
Jo někdo na to má, je mu přdenější denní akce a útrata xx kč, ale zas proč né třeba něco, co se běžně nevidí, nejezdí..a říkat si..tady ji ještě nemám, tady nejezdla..to je raritní..
A pak člověch slýychá ty narážky, žvásty, pomluvy..atd.. a hlavně nespokojenost..zaplatil jsem, měl jsem mít, to co bylo domluveno.
750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.159.98
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 07:39:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Polabský: nebyl náhodou ten novinář z Rudého práva, co se přes miliony pořízených fotek ještě nenaučil fotit?
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 08:07:57    Odkaz na tento příspěvek  

230100: Dík za tu 52 1325.
Alf: Pan Polabský Vás nejspíš nepřímo odkáže do patřičných míst jako mě...Bohužel.
Yarda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 10:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové okolo parních mašin. Váš dojem, že každý, kdo si vyfotí mašinu na trati bez souhlasu pořadatele se dopouští jakéhosi porušení zákona či regulí dané akce, je zcela neopodstatněný. Úplně zbytečně vyvoláváte konfrontaci tam, kde k tomu není žádný důvod. Stejně jako všude ve světě jsou i u nás tisíce příznivců železnice, potažmo parních lokomotiv, kteří nemají potřebu se zúčastňovat oficiálních akcí. Přesto se rádi podívají na průjezd nostalgického vlaku ať už jen tak pro potěšení nebo (pokud o akci vědí) třeba i s foťákem. Není žádný rozumný důvod tyto příznivce osočovat, nazývat je příživníky či vychcánky a pronásledovat je jak třídního nepřítele. Tito lidé totiž jsou těmi, kdo ukazují svým ratolestem, co to byla parní mašina a jaká to je nádhera, když okolo vás produní. Kvůli těmto tisícům nadšených „neplatících“ příznivců, kteří předávají své nadšení dál, mají vaše akce smysl. Pokud by tomu tak nebylo, zanedlouho vymřou poslední pamětníci, noví nadšenci nebudou a parní mašiny odejdou definitivně do zapomnění. Pak byste brzy neměli pro koho jezdit - jaký by mělo smysl prohánět se za regulátorem liduprázdnou krajinou, kde vás na dálku nezdraví každý, koho potkáte a řidiči gumokolů neblikají a netroubí? Získat peníze na zaplacení akce je jistě důležité, ale zájem veřejnosti je právě tak důležitý, ne-li primárně důležitější. Uvědomte si, že ať už ty parní mašiny mají jakéhokoliv vlastníka, patří k našemu společnému historickému dědictví. Vy je pouze dočasně provozujete a já doufám, že tu budou i dlouho po vás. Tak se je prosím snažte provozovat tak, abyste nové nadšence získávali a ne je odrazovali. Váš nápad s nástěnkami je geniálně jednoduchý a účinný, Vašemu záměru otrávit lidi okolo trati jistě pomůže ale prospěje to parním mašinám??? P.S.: Parní ani neparní mašiny na trati nefotím, berte tedy můj příspěvek jako apel, nikoli jako útok a záminku k protiútoku.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 10:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase další socka co nemá na fotopas za 5litrů neber to, dyk si můžeš za ty prachy vyfotit vlak
Bohumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.37.70
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 11:01:51    Odkaz na tento příspěvek  

Nápad s nástěnkami je opravdu hloupý. Něco jiného je ale jízda speciálního neveřejného vlaku, jako jel o víkendu. Zahraniční pořadatelé poskytují našim účastníkům podstatnou slevu (cca třetinová částka), ale mnozí fotografové to ignorují a nezaplatí vůbec nic. Češi pak před zahraničními fandy vypadají jako národ blbců. O tom je celá výše uvedená diskuze. S výchovou dětí to nemá nic společného, protože se uskutečňuje celá řada veřejných akcí, kde děti mohou poznat parní lokomotivy dositosti.
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.202
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 11:26:03    Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Jak fabuluje kolega "jf" nehodlám Vás ani jeho posílat k šípku ale slíbil jsem osobně J.S.,
že se v "inkubační" době nedostanou ven žádné podstatné informace a fotografie.
Mohu Vás Všechny jen ubezpečit, že je dohodnuté pověšení souhrnné informace přímo sem. Je to však určitý, řekněme obchodní,
či politický zájem aby se vše strategicky zpozdilo. Prosím nenaléhejte, je to marné.
Hned jak proběhnou určité úkony, bude uvolněno dostatek podkladů. Současná situace je ku prospěchu věci
aby byl naplněn účel a smysl celé akce. Tak to prosím vydržte!!!!
79: "Předsedo, má pravdu!!!"
Přeji Všem hezký den.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 12:03:41    Odkaz na tento příspěvek  

Polabský: Nerozumím, ale respektuji.
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.202
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 13:24:27    Odkaz na tento příspěvek  

jk: Souhlasím, jsem na tom podobně. Omlouvám se.
Jak si panstvo ukáže, tak se koza uváže!!!
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 13:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohumil naprostý souhlas.

Děkuji ČČ i budějičákům za reakce a hlavně za to, že se nenechali svést k nějakým sprostotám apod... no a souhlasím s tím, že prostě každá akce musí mít někoho, kdo je za ní přímo odpovědný, ato jak na straně dodavatele, tak i na straně odběratele. A jestli štokráci chtějí nějaké fotky a nespěchají na ně, tak se třeba domluvíme :-).
ČD: Zákazník? Co je to? ...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 13:53:12    Odkaz na tento příspěvek  

Polabský: Omluva není na místě, šlo o nedorozumění. Považoval jsem Vás za původce oné tajemné konspirace. Takže omluva na oplátku.
Ovšem to tajemno okolo 414.096 ve mě probouzí skutečnou zvědavost.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 14:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou, nástěnky jsou veliká zvláštnost - to si prudiči proti nim neuvědomují.Fotek mašin bez nástěnek ať už s hvězdama nebo bez má jistě každý šotič hromadu.Ale s nástěnkou jich moc nemá, protože se mu to nezdá efef.Jenže každá onástěnkovaná jízda je svým způsobem unikátní, kdo ví jesti bude třeba napřesrok.Tudíž za pár let budeme moci třeba slyšet...prosím tě, Albáka na Semmeringu v Práglu mám třicetkrát, ale s tím transparentem jak jel do Jičína, to nemůžu nikde sehnat, to ti je vzácná šotka.... Jinak naprosto souhlasím se Šíleným Maxem, ze svého pohledu to vidím stejně. z
Platící fotograf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.154.90
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 18:47:47    Odkaz na tento příspěvek  

Yarda: V zásadě máte pravdu, je tu ale jedno ALE. Je pěkné vidět, že lidé zastaví auto a udělají si fotku. Je pěkné, když k trati vezmou děti a něco vyfotí. To jsou ty Vámi uváděné tisíce příznivců a ti rozhodně příživníky nejsou. Naopak jsem rád, že tito lidé mají o páru zájem. Pokud jsou ALE na neveřejné, placené akci (placené=vlak zaplatí parta nadšenců, aby jel jen pro ně) celý den, jezdí autem a fotí, pak to jsou příživníci a ne příznivci, co jdou náhodou kolem. To je zásadní rozdíl. Něco v tomto smyslu již psal Topič. Pokud poctiví akci nezaplatí, tito příživníci mají smůlu. Akce pro veřejnost jsou samozřejmě zcela něco jiného, tam si každý může fotit co chce zadarmo. I když by bylo solidární, aby si i fotograf symbolicky koupil jízdenku, což se ovšem u nás nedá očekávat v nějakém velkém měřítku. Nemyslím, že by konkrétně na plac. akcích už z principu nebylo pro koho jezdit, jezdí se pro platící fotografy a ti jsou naopak rádi, že se kolem nemotá plno lidí. Tolik jen na ujasnění situace,není to útok ani protiútok. Ad cedule: je to nepříjemné, ale organizátory plně chápu.
Mad_noodle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 20:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Platící fotograf - až na tu ceduli plný souhlas!
Vím,že obrana je těžká, takřka nemožná. Ale cedule zkurví, pardon,zničí záběr i těm opravdu náhodným, o kterých se vzácně shodujete ,že nevadí. Navíc hypoteticky- co když zaplatím ale fotit chci mimo dané fotohalty a dopravovat se osvé újmě autem ? Tak za své peníze dostanu ceduli ?
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.183.232
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 21:19:55    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, tak trochu si ještě provoz v páře pamatuji a pamatuji si také, že na mašinách byly hooodně často různé transparenty - počínaje oslavou 1.a 9. května/máje - jak kde a konče dlouhodobě různými zdravicemi sjezdů či událostí nebo závazky, že "Závěry X... sjezdu čestně splníme".
Takže transparenty v provozu nic nového, možná naopak na mašině po většinu roku.
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.157.174
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 21:25:48    Odkaz na tento příspěvek  

jk: Nikolivěk, toliko vrozená skromnost mi dovolí říci pouze to, že jsem byl pouze moderátorem celé
Vámi tolik sledované akce po stránce odborné. Jinak obyčejná soukromá osoba.
Přeji Všem vše dobré.
P.S. Jinak prosím držme velenickým palce ať se jim dílo vydaří!!
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6019
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle: co když zaplatím ale fotit chci mimo dané fotohalty a dopravovat se o své újmě autem? Tak za své peníze dostanu ceduli? - řekl bych že nikoliv, záleží ale taky na pojetí celé akce. Pokud nelze přesně určit (zjistit), kde kdo bude stát (zejména u akcí dělaných na sledování auty to skutečně většinou dost dobře nejde), pak se prostě jede v celém úseku "naostro" podle přání objednavatelů. Pokud se mezi platící účastníky plete "chronicky" i nějaký neplatič, to si někdy řeší pořadatel na místě, ale čím dál částěji si s takovými individuy udělají pořádek sami fotografové. Ono totiž na takové akce jezdí víceméně stále titíž lidé (z obou táborů), takže každý hned ví, s kým má tu čest. A že jsou mezi negativně proslavenými jedinci i hodně známá jména...
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Předpokládám, že kdyby se totožnost těchto individuí nějakým způsobem zveřejnila (jméno, foto), tak by asi hned začaly potrefené husy kejhat, že je to zásah do osobnostních práv nebo kýho čerta, co...?
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 08:11:31    Odkaz na tento příspěvek  

Polabský: Držím - i na nohách. Kdyby byla (jestli bude) na 414.096 sbírka á la Conrad Vorlauf, něco bych přihodil.
Nástěnky: Co pohyblivou vztyčovací nástěnku na čelníku, kterou by po spatření parazita ovládal táhlem za stanoviště palubní nástěnkář?
Jinak, mohu se považovat za parazita, když jsem loni v Bystřici nad P. na kole cestou z Poličky protnul trasu 475.179 (věděl jsem, že tam bude), pak téměř souběžnou jízdou ji následoval do Nedvědice, kde ji spolu s 475.101 opakovaně vyfotil a pak na kole odjel směr Tišnov? Bez zaplacení koruny podotýkám.
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk: Možná by nebylo špatné oprostit se od lehkého nádechu demagogie a zkusit rozlišit jízdu fotovlaku placeného uzavřenou skupinou fotografů a jízdu veřejného parního vlaku. Kromě toho zde za parazity byli oprávněně označeni ti, kteří fotovlak naháněli po celou dobu akce bez příspěvku na akci, nikoliv ti, kteří si ho jednou někde vyfotili.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 09:19:52    Odkaz na tento příspěvek  

Kubíček: Já vím, jsem rád, že mě tedy jako parazita nevnímáte. Myslím, že vím, koho tím myslíte. Od přejezdu v Bystřici jsem tehdy raději odjel.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 10:14:44    Odkaz na tento příspěvek  

jk:
Samozřejmě Slavnosti pernštejského panství byla akce pořádáná pro všeobecnou veřejnost (hlavně parní jízdy). Pouze bylo tak trochu apelováno na fotografy pohybující se podél trati po oba dny "od nevidim do nevidim" a lovící bardotky, zda-li by přeci jen nepřispěli vhodnou (symbolickou) částkou. Já jsem tak alespoń učinil, ovšem bylo by docela zajímavé slyšet od M.S. + M.V. jaký byl skutečný výsledek.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 10:46:00    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, debata o placení mi přišla zprvu k pousmání, ale dnes je to spíše k pláči! Řešíte tu neřešitelné a snažíte se napravovat slušnost národa bičem. Efekt v tomto pojetí je spíš opačný. Slušnost, ta musí přijít sama a určitě né represí. V širším pojetí, Vy se také nikoho neptáte, když při focení vstupujete na soukromé pozemky kolem dráhy. Pár let dávám dohromady peníze pro pár docela pravidelných akcí, sice "pouze" s hurvínkem, ale peníze to také nejsou zanedbatelné. Nikdy jsem ale nepřemýšlel, jak bych tu spoustu fotičů podél trasy "trestal" a hlavně za co? A že se jednou foto z akce objevilo i na hlavní straně kalendáře. Beru to spíše jako propagaci dráhy. Prosím, vraťme se zpět pevnýma nohama na zem a zanechme debaty na toto téma.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.20
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 11:56:38    Odkaz na tento příspěvek  

Kpy. Máte pravdu, v loňském roce jela lok T 679.1 po trati Č. Lípa - Liberec a zpět. Nedovedu si představit, že bych od fotografů vybíral peníze za to, že vstoupili na louku v mém vlastnictví. Také jsem si to ze zájmu prohlédl a vyfotografoval, nikdy a nikde to nebudu publikovat, protože to považuji spíš za atrakci a zajímaly by mě fotografie z jiných dob. Víte kolik peněz by jste museli zaplatit majitelům luk v okolí viaduktu na Novině. Věřím, že do takových kolejí to nikdy nesklouzne, kdy si budeme všechno převádět jen na peníze. Domnívám se, že debaty okolo placení a účasti na takových akcích jsou jen škoda času. Rozumím pořadatelům, že je hlavně tíž zajištění peněz na zaplacení akce, ale také se domnívám, že by bylo nutné se nad to trochu povznést a považovat to za reklamu železnice. A k těm fotografům, kteří to využijí pro komerční účely. Nedávno jsem zaslechl v rádiu informaci, že k výrobě kalendáře s tématikou železnice je nejlepší mít k dispozici až tisíc záběrů lokomotiv, tak z čeho komerčního máte strach? Rubrika se jmenuje PARNÍ LOKOMOTIVY, vraťme se k němu, bylo by to vhodnější.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 13:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedovedu si představit, že bych od fotografů vybíral peníze za to, že vstoupili na louku v mém vlastnictví.

Já si to dokážu představit a klidně bych oslovil majitele pozemků před takovou jízdou, aby si šli vybrat ošlapné, když jiná banda trotlů chce vybírat za vyfocení vlaku
Myslím, že právě díky těmto extrém lidem, zájem o nostalgické jízdy docela opadl a znám několik lidi s podobným názorem, kteří si odpustí vidět parní lokomotivu v akci, aby nemuseli konzumovat vedlejší produkt neskutečné blbosti těchto zapálenců "co nejlíp rozumí dráze".
Myslím si, že parní vlak, co se naplní substrátem se vždycky zaplatí lehce. Ovšem když si někdo chce fotit štokry co táhnou nákladní vozy bez lidí, tak si to holt musí zacvakat za svého (nebo skupina těch, kdo na této jízdě mají zájem) a ne trapně žebrat po někom, kdo to vyblejskne a apelovat na jakési jeho "svědomí" a "slušnost".
Ale klidně si myslete opak, leštěte si ty plechy v depu sádlem a nikomu, radši nikomu to neukazujte, pokud si nezaplatí. Za čas je potom můžete odvézt do šmelcu a bude pokoj.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 13:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: jo souhlasím s váma, jen nemusíte nazývat někoho bandou trotlů, kteří se starají,aby ten vlak jel, a schání na to prachy,jak se dá. I když chápu je to váš slovník,tak vlastně prosím,jak je libo......
Přesně jsem se začal držet vašich slov, nebudu již nikoho nabádat z fotičů,aby třebas přispěli,přeci nebudu bandou trotlů, jsou na veřejném prostranství, ale za to očekávám,že nebude nikdo nás peskovat za ceduli na mašině, přeci tolerance musí být a nám se to prostě začalo líbit a navíc změna je život.....
Mloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 13:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se mě to jako pořád dokola o ničem.

Mám dojem, že je především vina na tom, že někdo z platícíh moc mluví. To si pak musíte vyřídit Vy sami mezi sebou. Pokud mám akci, kde něco chystám jen pro zvané, je v mém i jeho vlastním zájmu nic neříkat. Pokud se to někde objeví pak je jasné, že nebudu přece trestat toho, kdo tam jede bokem fotit, ale spíš se optám a odkud, že to chlapec ví. Akce nebyla hlášená a on ví co kde a jak. Pokud bude ochoten poví to a pokud to bude někdo z platítích věděl bych koho na další akci určitě nepozvu. Totéž jsem provedl já s přepravou karkule s firmou OKD Doprava a nikdo nic nevěděl. Jediného koho jsem po výjezdu ze Žehrovic kontaktoval byl Ing. Kříž, který ovšem bohužel odjel kamsi na cestu a vrátit se netihnul. Takže foto nemá. Pak akorát byli všici vykulení, že Karkáda stojí ve Slaném. O přepravě vědělo asi 10lidí a jak vidno jak se trvdí, že je MDT na houno, pořádek jsme si zajistili a nikdo se o přetahu nedozvěděl. Tak nechápu, že když to jde u nás (jako pomalu u nejhrošího spolku v ČR) tak proč to nejde u Vašich akcí.

Pokud si to sem dáte na plakátek, tak se nedivte, že je příživníků X.

A jen dodám jednu věc. Mě osobně jako majitele loko, spíše hřeje u srdce to, že práce těch co se na renovaci podíleli nepřišla vniveč a mašinka tak může libé veřejností poskytovat hlavní účel co má. A to je prezentace této řady. Mám dojem, že na to tady bohužel každý zapomněl. Vím sám, že peníze jsou potřeba, ale i mě osobně moc potěšilo vdět svojí lokomotivu na fotce v dráze. Také jsem hned neběžel za tím fotografem a dodatečně jsem ho nejebal za to, že si dovolil vyfotit a já nvm co ještě. Naopak - je to to, k čemu má muzejničina přece sloužit. To že dnes každý chce bůh ví co, na co nemá a pak pláče nad každou korunou je blbost jeho. Já jako majitel mašiny jsem nedostal za foto ani Kč. A nikterak mě to nevadí. Ba naopak, vím, že jsem budoucím generácím svou činností posloužil dobře. A kromě toho, pokud bych se spolkem (jako že budeme) pořádal nějakou akci, napíšu sem jen to opravdu důžežité. Tj dat. a kam bez časů. Zbytek pak jinou neveřejnou cestou s tím, že mě dotyčný podepíše, že akci a hlavně podrobnosti nikde veřejně hlasit nebude. Pokud ano, narušil tím průběh akce a dle toho zaplatí odškodné těm, kdo zaplatili a mají z toho ve výsledku prd. Myslím, že pak se mnohé změní. Ale vystavit si sem plakát na káčko včetně časů a pak se hrozně divit, že tam fotí i někdo jinej to mě příjde dětinskost největšího kalibru. Kromě toho Káčko je největší drbárna a hlasná trouba jaká je. Tak se nedivte, že Vaše akce pak dopadaj tak jak dopadaj.

Myslím, že mnozí co se muzejničinou zabývají poněkud zapomínají na to k čemu vlastně muzejničina je a i na soudnost.Toť můj názor na věc.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 14:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale za to očekávám,že nebude nikdo nás peskovat za ceduli na mašině, přeci tolerance musí být a nám se to prostě začalo líbit a navíc změna je život...

Jakou ceduli máte na mašině? Kosočtverec s čárkou uprostřed? Víte, to jsou další trotlové detailisti, co chtějí dělat "dobové snímky" a pod. Apropo mně na akcích o nějaký fotky ani nešlo, spíš o vlastní nezapomenutelný zážitek stroje v akci. Já se omlouvám za ty trotly ve smyslu, co shánějí a pořádají akci, myslel jsem je ve smyslu, že zkoušejí nějaký apely na "slušnost a morálku a svědomí" a chtějí zaplatit za vyfocení někde po štrece jedoucího vlaku. To je ujeté.
ČmoudČmoudik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 14:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normální cedule,na které je buď výročí tratě, loga sponzorů nebo název vlaku atd. v různé velikosti někde na prsou třebas.... mimochodem v Anglii naprostá samozřejmost i z dob minulých. Já jsem taky na vlastní jízdu než se poté uspokojovat na obrázky, i když se přiznám, pokud se na nějeké kouknu,tak se mi hned vybaví,že tady to bylo v pohodě a dařilo se,tu to bylo horší a jinde zase třebas krásná černovláska v boudě ..
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 14:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinde zase třebas krásná černovláska v boudě...

...Která nastoupila ještě jako blondýna...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.234
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 15:09:39    Odkaz na tento příspěvek  

Čmoudčmoudík:Tak nějak by to mělo být.
Fýra:Rozumnej člověk.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 15:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to a přihodím pár obrázků těch které v devadesátých letech neměly to štěstí přežít rozjezd kapitalismu a přerod ČSD/ČD na "zákaznicky orientovanou" firmu..s kvantem reorganizací,dělení, restrukturalizací ,přejmenování všeho co se následně zrušilo a ekonomicky přehodnotilo..kolotoč který se točí dodnes..
Takže 475.1103 ŽOS Česká Třebová..výměnou za šrot se povedlo leccos drobného z této lokomotivy zachránit,leč nenechavá ruka trhu vykradla jeden skladovací vůz a součástky jsou v nenávratnu..kruh se uzavřel.

..pořádná mašina má kotel a komín..
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 11-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 16:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alfe takto vypadala 475.1103 v ŽOS ČT po dopravení jako vytápěčky do žosky okolo roku 1975. Bohužel fotka není datovaná. Tvé fotky jsou ale smutnější.
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 16:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podívej te se na stránky www.kladnominule.cz/fotografie/srotiste-na-drini. Jsou zde fotky parních lokomotiv.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 16:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když čtu předešlé příspěvky, tak mám pocit, že mnozí se zde vyjadřují aniž by pochopili o co se jedná. Tedy ještě jednou a snad naposled.
Fotovlak je vlak, který si někdo objedná za účelem toho, aby si ho mohl vyfotit při jízdě a zastávkách na jím vybrané trati. Bez této objednávky a hlavně zaplacení služeb, které mu provozovatel poskytne (nájem lokomotivy, strojní četa, vozy, dopravní cesta, vytvoření JŘ atd.) by takový vlak nevyjel. V žádném případě to není vlak pro přepravu cestujících, propagaci provozovatele, propagaci majitele lokomotivy atd. Je to čistě jen pro účely, pro něž si ho objednavatel zaplatil, v tomto případě pro fotografování. Objednavatel si stanovil výši účastnického poplatku a přihlášeným a platícím účastníkům poskytl JŘ, mapku s fotozastávkami a další organizační informace.
Německý objednavatel ani jeho český organizační partner v žádném případě nechtěli žádnou úhradu po lidech, kteří si přišli vyfotit vlak ve stanici, u přejezdu, kde stáli při cestě autem nebo při průjezdu kolem jejich obydlí.
Moje výtka směřovala na ty, kteří se přijeli za účelem focení vlaku po celé nebo většině trasy a ačkoliv dobře vědí, že všichni zahraniční a část českých účastníků za akci platí, tak se nejapně vymlouvají a nepřijde jim trapné se přiživovat na úkor platících. Někteří z těchto parazitů se vyskytují na akcích opakovaně a někteří z nich své fotografie či nahrávky ještě komerčně využívají.
Zajímalo by mě co by zde diskutující ochránci "svatého práva" svobody fotit na veřejném prostranství říkali třeba v případě, kdyby si oni sami objednali zvláštní vlak třeba pro své přátele a při zastavení ve stanici by jim do něj nalezli cestující s tím, že si koupili v pokladně ČD jízdenku, vlak stojí na veřejně přístupném místě a tak si pojedou a nic dalšího je nezajímá.
Mnohé vztahy ve společnosti se nedají otrocky posuzovat jen podle paragrafů (tím myslím řeči o tom, že si na veřejném prostranství můžu fotit co chci a jak chci), ale měla by také platit nějaká morální pravidla a obyčejná lidská slušnost. Proto mi přijde participování na něčem, co si zaplatil někdo jiný jako jednoznačný projev vychcanosti.
Poljaq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 17:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak už mi jednou napsal při podobné diskuzi při jiné fotojízdě jeden nejmenovaný.
"Je to marný, je to marný, je to marný..."
Ale stejně mě ty přížívníci pořádně s...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6021
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 20:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Myslím si, že parní vlak, co se naplní substrátem se vždycky zaplatí lehce - pokud je tomu tak, proč nejedna akce s bývá rušena pro nedostatek financí?? Od sponzorů... Ono to s tím substrátem zase není tak žhavé. Cena za parní vlak na jeden den se dnes pohybuje v průměru v šestimístných cifrách a tohle se už z jízdenek (až na vyjímky) prostě nezaplatí...

K tomu dalšímu - v lecčem máš pravdu, ale někdy mícháš jabka s hruškama. Dále je už ale asi zbytečné se k celé věci vyjadřovat, neb je to stále dookola. S těma kterých se případné výtky skutečně týkají to stejně nehne. Na ty bohužel platí jediná metoda...
Konečný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 21:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to tady sleduji a v souladu s panem KP se "bavím a učím". Těžko lamentovat nad neplatiči, kterým organizátoři nahráli vyvěšením aviza o jízdě na želpage. Težko apelovat na slušnost a solidaritu, když morální úroveň "západních Slovanů" je diametrálně horší než u zatracovaných Germánů...
Ale z jiného soudku:
Z cca 20 let starého kalendáře jsem si dovolil přefotit lokomotivu 314.303 (autor - mně neznámý snad promine - jde o letité výstřižky)- v "plné jízdě" u Hostašovic v roce 1984. Při podrobné prohlídce obrázku je jasné, že se jedná o jízdu "ala kyklop". Ví někdo z pamětníků více?