K-report
 

Archiv do 25. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě 330 a 331 „Zlínka” » Archiv do 25. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hasse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2008

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 02:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, u fotek chybná popiska :-(
750, místo 754
Trajflik358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 10:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osožák:Čekal sem na trati na ten vlak hodinu a půl,ale vyplatilo se to!
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6433
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 13:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra by se mohla, opakuji mohla, na 529/528 objevit 151 027 (první banán v Najbrtu)

_________________________________________________________________ _____

K čemu mi je IC 530 Hukvaldy s odjezdem z Oe v 8:05, když Os 14212 přijíždí do Oe v 8:09 a naopak do Zlína nejbližší vlak až za 35 minut ?

K čemu mi je IC 137 Moravia s odjezdem z Oe v 16:05, když Os 14228 přijíždí do Oe v 16:09?

Jak se mám dostat vlakem do Zlína od pražských vlaků - 705,529,525,703 i ostravské 532 ??

Jak sem mám dostat o SONE na vlaky - 702,526,136,704,104,102,....?

Proč na Polonii a Sobieskiho se stejným taktovým příjezdem 05 v Oe lze mít přípoj ze Zlína s příjezdem 02 a na 127 a 530 ne?

A minutový přestup mezi 531 a 14236 ?

Hezky si kraj nastavil své vlaky osobní dopravy a taktové rychlíky co jedou "za roh". Ale co zbytek? Co cestující veřejnost na delší vzdálenosti - Ova,Pha,...? Nic nebude, naženeme vás do taktových rychlíků a v Olomouci zkuste štětstí - třeba se do vlaku z Ostravy do Prahy dostanete a možá budete stát i na chodbičce
PS: V neděli to nezkoušejte !

Víš co Sašo ? Di do
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 6-2008
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 13:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Náko nám začíná náš kraj chytat nemoc kraje Pardubického...jenže ten je ještě 2x tak neschopnější než ten náš takže za tohle spojení můžeme byt ještě rádi
Slaňour
Hasse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2008

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 14:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Pěkně jsi to vypsal.
Na to je pak slabá náplast, v podobě návaznosti na Loudala ve Zlíně, dále na východ i v jiné dny než v pátek ..teda samozřejmě opět kromě víkendu.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 15:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, nevím, Šari, zda na této stránce dostaneš kvalifikovanou odpověď toho, kdo ty jízdní řády tvoří. Jistá věc je jedna: Zlínský kraj "bohužel" nemá integrovaný systém. ("bohužel" je v úvozovkách proto, že někdy po té integraci je to pro NĚKTERÉ SKUPINY CESTUJÍCÍCH ještě horší)
Ale pozor, mládeži, již dnes (a už to platí nějaký pátek) je možno dávat připomínky kraji prostřednictvím obecních či městských zastupitelstev. Je dobré zformulovat připomínku, sehnat více lidí, kteří se vám pod to podepíšou (aby to mělo větší "váhu") a dát to k projednání obci - je dobré vystoupit s tím na veřejném zasedání zastupitelstva. Obec je povinna toto poslat dál, tedy na kraj. Obce totiž dostávají info s výzvou, do kdy mají připomínky předložit - alespoň v OL kraji to tak je. Jsou to volení zastupitelé, kteří dostali hlasy voličů a mají lidem sloužit a ne sedět v kanceláři a hongat nohama - zkrátka, je ve vší slušnosti nutno připomínat jim, k čemu jsou těmi zastupiteli.
No a kdyby to nechtělo fungovat, tak přímo na kraj. Nevím, kdy kdo a o co se pokoušel, takže jestli někdo z vás něco takového zkoušel a třeba dopadl i špatně, omlouvám se...
Jinak, pokud vím, již historicky dávno je jen integrace mezi OZVD a provozovatelem silniční MHD. Asi předpokládají, že pojedeš busem nebo trolejbusem. A teď si představ, že před tou integrací, za hluboké totality, kdy byla Zlínka v dopoledních hodinách hlavně vlečkou zlínských firem, jel osobák z Otrokovic do Vizovic v 7:00 a pak až ve 13:00...
Ve správnou chvíli na špatném místě !
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 15:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdar kolegové, máte už prosím někdo foto 854/954 z vlaků 1721/1726 a 1723/1728, které údajně v "najbrtí" podobě o víkendech zajíždějí do Staráku? Alespoň se o tom mluvilo před změnou grafikonu.Že by to už nebyla pravda? Já se tam nějak nemohu vypravit, neb jsem dlouhodobě nemocen.
Ve správnou chvíli na špatném místě !
cyp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.142.254
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 16:05:48    Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Mladý pane, až bude z Otrokovic do Zlína dvoukolejná trať, některé přípoje půjdou navázat. Pokud ale odjíždí z Otrokovic v 7.50 vlak 14253, který čeká na vlak 4209 a protože křižování s vlakem 14212 je v Malenovicích, nemůže tento stihnout přípoj na IC 530. Totéž je u IC 137. Proč to jde u EC 103 a EC 105 si už po této nápovědě lehce odvodíte sám. A když nejede do a z Otrokovic vlak, je k dispozici trolejbus.

A na přestup mezi vlaky 14236 a 531 je 12 min, takže této připomínce vůbec nerozumím.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6436
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 16:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zda na této stránce dostaneš kvalifikovanou odpověď toho, kdo ty jízdní řády tvoří.

Já v podstatě věci ani netoužím po odpovědi. Jen sem naznačil, jak situace (ne)funguje. Ne každému se chce v těch hromadách h.ven, co jsou v JŘ, hrabat. To by ses ještě divil, kdo si tady ty řádky všechno čte. Nejenom šotouši toužíc po fotkách a informacích, ale i hodně lidí, kteří o nečem na dráze rozhodují. Ale mám obavu, že někteří rači budou dělat, že jsou slepí . A když mi něveří, tak at si otevřou to, co si navrhli a podpsali Já nikomu nic připomínkovat nehodlám. Já bych jim tak možná koupil jízdní řád kraje

To je dlohodobá strategie - boj o zákazníky. Ale kraje (schvalně neříkám že dráha) si je sami odvádějí. Chceme lepší infrastrukturu, chceme kvalitnější služby - musíme mít lidi, kteří o ty služby budou stát. Abysme měli lidi, musíme je dostat k sobě. Jak? Přestupem z mezistátních vlaků do MHD? Tak to asi ne...

Náš zákazník náš pán - bohužel, u nás nikoliv Smutné
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 16:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě lepší je v Přerově že rychlíky od Brna přijíždí v xx.24 a rychlíky směr Otrokovice odjíždí taky xx.24
ČD: Auta stojí, vlaky taky....
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 16:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari a spol. & jízdní řád:

Je nutné si uvědomit, že jízdní řád je vždy kompromisním řešením a nikdy nevyhoví všem. Ideální je, pokud se podaří vyhovět většině, která se však obtížně hledá. V posledních letech je trendem taktový jízdní řád, neměnný JŘ během celého dne a všechno další, co k tomu patří. K tomu směřuje i Zlínský kraj. Dnes je koncepce postavena k R 8xx a k osobákům 42xx.

Ikdyž se o Zlínku nezajímám, chtěl bych vidět návrh JŘ ostatních diskutujících, zkuste sem někdo vylepit svůj JŘ. Tím nemyslím otázku konstrukce (jízdní doby atd.), ale koncepce jízdního řádu na celý den, k čemu jezdit a k čemu ne. O to těžší je něco vymyslet, když vlaků po 330 jezdí ve srovnání s minulými roky stále víc a přípoje by lidi chtěli samozřejmě od všeho a ke všemu. Jenže Zlínka je svými parametry stále kozí dráha, a k tomu si navíc baťovské osobáky objednává kraj a ten chce vozit lidi ke "svým" osobákům na 330. Možná se na váš návrh nikdo neozve, možná se ozvou ostatní, kteří nepatří mezi stejný segment cestujících jako vy.

Na Zlínce moc nejezdím, tudíž nehodlám hodnotit současný stav, ale třeba někomu i vyhovuje. Jenže i kdyby jo, spokojení zákazníci se málokdy ozvou. Co zkusit dát třeba do záhlaví diskuze anketu? Pokusím se o jiný pohled na Šariho problémy:

IC 530 Hukvaldy: Poloha přípoje Os 14212 je dána protijedoucím Os 14253, který veze lidi od R 802 a od Os 4209. Koho upřednostnit? Takhle odvezu lidi od Olomouce i Staráku směr Zlín. Kdo chce ze Zlína na jih, použije dřívější R 802. Od Ostravy mají lidi smůlu.
IC 137 Moravia: totéž v blebě (najbrtovsky) modrém.
Odstavec s Polonií a Sobieskim je zopakováním uvedeného. Přípoj tyto vlaky mají, protože v opačném směru nejede přípoj od R 8xx.

Do Zlína od pražských vlaků? asi je myšleno taky v SoNe, protože v X jsou u většiny přípoje s 14minutový přestupem nebo to už je dlouho?

Minutový přestup 14236 a 531? asi se špatně podívals na Staré Město - z Otrokovic odjíždí IC 531 v 19:53 (14236 příj. 19:41).

Jediné, v čem si dovolím souhlasit, je špatná doprava o víkendu, to je v celém kraji, vzhledem k tomu, že se šetřilo hlavně o víkendech. Zbytek, ať hodnotí každý sám. Jen jsem chtěl nastínit jiný úhel pohledu.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6439
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 16:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cyrda: Rychlíky z Břeclavi přijíždí do Přerova v XX:35 a do Ostravy odjíždí XX:26, ovšem do Brna v XX:39

Rychlíky z Ostravy přijíždí v XX:37 z Brna XX:23 a rychlíky do Břeclavi odjíždí v XX:23...

Takže shit
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6440
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 16:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježiš já sem si to celé smazal Teď se mi to spat znova nechce. Až vychladnu

Máš pravdu Javorino, to sem se přehlídl do Staráku. Omlouvám se...
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 17:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než jsem to napsal, tak se to tady pěkně rozjelo
Vychladni Šari a zkus jako moderátor prosadit větší pole pro psaní zprávy, v tom pidiokénku to člověk smázne ani neví jak. Naštěstí dlouhé příspěvky píšu málokdy.
Co se týče připomínek na jízdní řády - máme v kraji koordinátora, zbytečné hnát to přes obce, kraj atd.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1717
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 19:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v tom pidiokénku to člověk smázne ani neví jak

V tom pidiokénku by mohl byt neproporcionální font, ten žere méň místa. A pro grafomany už existuje aji zvětšovací okénko.
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 19:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javorina: ale evidentně, ten koordinátor je tam jen na okrasu...
ICQ: 264542457

http://www.flickr.com/photos/folcek/
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 21:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Folcek: . Musíme hučet do kraje, ať s tím něco udělá.
ICQ: 249-523-014
Serzant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.231.107
Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 21:58:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sari & GVD 2010:

Nezlob(te) se, ale do/ze ZL se z/do Otrok da dostat MHD, a to v intervalu, ktery by mnoha i vetsi mesta mohla zavidet. Sam jsem kdysi bydlel v Malenovicich a na vlak do Prahy jsem VZDY volil trolejbus nebo ranni autobus c. 70, a to tak, ze jsem mel sel na prvni spoj v takovem case, abych pri jeho vynechani vlak stihal dalsim. Zadny problem v tom nebyl, ani v zime. A jezdil jsem tak dost casto. Dulezitejsi bylo stihat prazaka nez mit komfort pri ceste do Otrok (a i ten je lepsi v Citybusu nez v 810 ;-)).

Co me vsak hnete mnohem vice, jsou skvele pripoje v Breclavi na Viden. Precetl jsem si i diskuzi k aktualnimu GVD a nikomu z Vas tam nechybi, jak se dostat rano z 330 na rakouskou 901. Ranni "taktove" Hukvaldy jsou jaksi mimo takt, a osobakama to taky nejde. Zpet totez. Minuly GVD byla moznost z Moravie prestoupit na EC z Brna.

Tady soudruzi (alespon podle me) udelali chybu. Odrizli nejen ZLK, ale i celou severni a stredni Moravu od Vidne. A netvrdte mi, ze tam nikdo odtud nema pribuzne/pratele/praci/skolu. Pro me to znamena dobrych 80 km do Breclavi IGK, protoze stravit pres hodinu navic bud v osobaku v kombinaci s breclavskou cekarnou se mi fakt nechce. Jeste ze se nerusi Wien Special.

Technicka k Sarimu: ty vulgarni invektivy by si mel kazdy moderator odpustit. Diky za pochopeni.

K-repu do noveho roku preji mnoho cerstvych a zajimavych informaci.
Hasse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2008

Odesláno Neděle, 20. prosince 2009 - 22:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To o čem tady píše Serzant je jistě zajímavý pohled na ošemetnou věc.
Ale nedává rozumnou odpověď těm, kteří bydlí podél 331 dále na východ a těm, kteří nejezdí toliko často do Vídně a spokojí se pouze s regiony v okolí.
A to nechci nikomu nic nalhávat, ale těchto lidí bude většina

(Příspěvek byl editován uživatelem Hasse.)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 08:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jistě. Dá se tam dostat MHD. Ale v ní lístky na vlak neplatí. Nejsem ze Zlína, jezdím tam občas nárazově, čili se mi předplatní kartička MHD nevyplatí.

Osobně bych teda nechtěl jet trajflem z Náměstí práce do Otrokovic na nádr. Jednak to jede déle než vlak, jednak je tam méně pohodlí a jednak je v trajflu hlava na hlavě. A v neposlední řadě je tam v létě neskutečně nedýchatelno. Děkuji, nechci.
ICQ: 249-523-014
Martindabel666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 09:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šari laskavě vychladni.nemusíš se tu předvádět a jako moderátor se styd jak se tu předvádíš.nezastávam se čd ale když víš jaka je situace vyjedu o vlak dřív však to jezdí po30minutách.
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2112
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 09:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je sice pěkné, že chcou lidi nahnat do trombelusů, mám tu tři pro mě vcelku podstatné ALE:

- ale ne každý končí svoji cestu ve Zlíně a pokračuje dál na Vizovice, což není úplně zanedbatelná aglomerace. Dá se pokračovat ČSAD, ti ovšem nejezdíja porád. Když pominu okraj Zlína, tak jde o dopravní obslužnost oblasti s přibližně 10 000 lidma a to počítám jenom obce v bezprostřední blízkosti dráhy (co teprv např. spádová oblast Slušovicko s dalšíma cca 5000 obyvatel).

- ale na ten trolejbus je to od nádraží vcelku daleko. Takto integrace opravdu nevypadá, kór v krajském městě.

- ale jak už bylo zmíněno, trolejbusy jsou povětšinou nacvakané až po strop a ne vždycky se jim podaří dodržet jízdní doby.
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě.

Najbrt - Totální ztráta identity
sem zahodil, přesedlal sem NIKON D3000 Nesnášám šotoušiky,vocasy a Železniční Pofiderní stránku... Děkuju za shlédnutí!!!
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 13:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to připadá, že se kraj nechal opít rohlíkem v podobě JŘ, který vypadá úžasně, ale je (podle vašich postřehů) nereálný. Možná to měla být satisfakce za loňsko, kdy se o víkendu jezdilo po 2 hodinách nebo se zbytečně projížděly zastávky (a lidi řvali).

Integrace MHD a vlaku je tristní, ale to pro zdejší obecenstvo není novinka. Sám jsem zvědav, jestli se podaří s případnou rekonstrukcí 331 vyřešit dezintegrace zlínského hlavního nádraží (to je téma na samostatné vlákno). Nedělám si iluze a počítám s půlkilometříkem na hlavní zlínskou stanici MHD.

Buďme rádi, že vlaky jakž takž jezdí a že se štreka ještě nerozpadla - uvidíme, co přinese případná změna GVD

Ještě odbočka - Pavlíku, před nedávnem jsi tu bečel, jak ti jede vlak do Kromclu za dlouho, že musíš v Otrokách čekat od 18:57 do 19:24 (oproti loňsku o celé tři minuty dýl). Kdybys nechtěl jet mermomocí vlakem a před sedmou sedl na trajfl, tak máš po problémech. Jen se musí chtít (myslet). Pak bys možná i zjistil, jak je to doopravdy s tou "hlavou na hlavě", nebo že na trolejbusech není nejhorší vedro v létě, nýbrž kláda v zimě.
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 20:36:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poznáte tu Šariho ?

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
T_4660013
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 21:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak trochu opusťme debatu nad .....ným(doplň si sám)současným GVD na zlínce. Žlutý domeček již připravuje,dle možností,kosmetické úpravy od 2.1.2009.
Včera nás na 523/522 navštívil výstavní stroj DKV Brno a nikde nikdo,tak jsem to musel zachránit sám.Zatím pouze stanoviště.
T_4660013
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 21:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je vidět, že jste to uhádli, C je správně.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6442
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 22:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari už dávno Břeclav neokupuje, to musel byt omyl



Jen pro zajímavost - údržba vozů první třídy. Zacpem to papírovýma ubrouskama, a je to


R 812 s nějakým [ ] Esem, zřejmě 032
R 810 363 019 + 362 171 (zdechla v Přerově -> +70)
R 813 s bonusem +40 (nebyla )
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6450
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 23:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_4660013: Vidím, že hlídač otáček je stále na svém místě

Krokodyl: Ten chlap co tam naskakoval, to byl ale kus kosočtverce, co ? Já už sem se natahoval po záchranné brzdě
Kufr na sra*ky a ještě se smál - co dodat ?


Ďábel666: Ty mi budeš říkat, co mám dělat Mmch celou dobu se bavím o SO+NE.

Javorina: Zlínka...To je nezvládnutá trať (z hlediska grafikonu) Chtělo by to zakomponovat vlaky zastavující všude a vlaky projíždějící všude (úsek ZL-OE). A přizpůsobit je návaznosti z Ferdinandky. Jenže to nejde, do nekonečna něco vymýšlet, na hraně propustnosti štreky.
Neděla by měla byt považována jako pracovní den, jezdí daleko více lidí na úkor spojů. Co je lepší ? Zrušit spoj, udělat díru a pak na dalším vlaku přidat dva vozy nebo nechat oba spoje stejné ?

Mé oblíbené Valachovo:
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 09:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_4660013:a to jsem si chtěl včera na toho loudala zajít...
ICQ: 264542457

http://www.flickr.com/photos/folcek/
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 09:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_4660013: V té 4.023 to vypadá jak u kolotočářů
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1721
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 10:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si ještě vrátit se k JŘ 2009/10 a přidám něco do mlýna k Javorinovému tvrzení, že:
V posledních letech je trendem taktový jízdní řád, neměnný JŘ během celého dne a všechno další, co k tomu patří. K tomu směřuje i Zlínský kraj. Dnes je koncepce postavena k R 8xx a k osobákům 42xx.

Podíval jsem se na spojení Olomouc - Zlín (OL jsem zvolil nejen proto, že je to "nejbližší" krajské město; z vlastní zkušenosti vím, že tam míří hodně lidí za prací, školou nebo další cestou). Takhle vypadají v Otrokovicích přestupy v pracovní den:

802 / 14253 (přestup 8 minut)
527 / 14213 (4 min.)
804 / 14255 (8 min.)
705 / 14219 (51 min.)
806 / 14221 (38 min.)
529 / 14259 (14 min.)
808 / 14261 (8 min.)
707 / 14263 (13 min.)
4222 / 14227 (7 min.)
810 / 14265 (8 min.)
525 / 14267 (13 min.)
4252 / 14231 (7 min.)
812 / 14233 (35 min.)
814 / 14235 (13 min.)
816 / 14239 (28 min.)

Hlavní trať je taktová, tak proč se jí lokálka "podřídí" jen někdy? Tohle mi prostě hlava nebere. Aspoň, že ve směru na Olomouc byl napraven ranní nepřípoj od Zlína k velmi populárnímu R 801.
T6791225
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 11:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ja přidám včerejšího Loudala :

A ještě teda ty OKD:

ICQ:399-803-667
Trajflik358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 12:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já přidavam foto 814 100 z Otrokovic!
Zldriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 13:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když už řešíte nový GVD, předpokládám že rychlíky směr Praha asi kraj neřeší. Nejbližší ranní "normální" vlak je bohužel až Loudal.
A co cestující, kteří potřebují být v Praze o půl osmé? V minulém GVD jezdil Ex520 (snad se nepletu) s možností přestupu v Olomouci na rychlejšího manažera. Teď je jediná možnost doufat, že paskvil v podobě spojování dvou rychlíků v Přerově klapne a stihnete o poznání dražší pendolino. Zrovna v pondělí se v Přerově čekalo na zpožděnou Šíravu do té doby, než přijel Loudal a cestují pobral. To vše s hodinovým zpožděním.
Navíc na Ex520 jezdili podstatně pohodlnější vagony než na Loudalovi nebo dnešním R700. Ale asi byly potřebnější někde jinde, kde někomu na cestujících záleží.
Ono mi to jako běžnému cestujícímu opravdu připadá jako organizovaná snaha vyhnat lidi ze Zlína na autobus a do aut, aby se mohly zrušit další vlaky.
Hasse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 13:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T6791225: Ty OKáDéčka jsou tam i dneska? Že bych se na ně věčer vypravil. Teda jestli vydrží a nerozpustí se jako sníh :-)
T6791225
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 13:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hasse: Ne,ne to je jen doplnění je to foceno 18.12.
Jinak ještě před včerejším loudalem dojelo uhlí s bucharem 742.208 takže mají dobrou zásobu. A než to v té teplárně vyloží tak to chvíli potrvá
ICQ:399-803-667

http://www.flickr.com/photos/t6791225/
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 10-2002

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 13:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes je 7. pracovní den nového GVD a konečně se dá říct, že ranní vlaky jely téměř načas. Zároveň vlaky jezdily poloprázdné, protože študáci už na školu kašlou a pracující si vzali volno.
Takže když si sečtu 1 a 1, tak mi vychází, že když nebudeme vozit lidi, budeme jezdit včas pokaždé! A to se vyplatí!
Hasse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 13:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T6791225: Tak to jó :-) Ono to ještě navíc dneska tak mezi 10-11h posichrovala ještě jedna série uhláků se 742. Takže zásoba je.

Dneska opět dopoledne blbly výstražné světla na přejezdu u OBI. Zůstávaly viset a tvořily se nekonečné kolony aut jedoucích z a do OBI.
Glingalo to snad 15 minut v kuse :-(

Tam se stává často, že vlak projede, světla se vypnou, ale následně zase zapnou a nic už nepojede. Po chvíli se to zase vypne. A pak tomu věřme, že to neni obráceně Ikdyž tato situace taky nastává.
Hasse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 14:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jameszl: To jsem taky chtěl po ránu napsat :-), že už to dneska jelo v toleranci tak jak má ... aspoň co se týče situace mezi půl sedmou a osmou ranní.
To jestli v tom hraje roli úbytek "nákladu" ukáže až čas ... přesněji - příští rok uvidíme :-)
Ladinek90
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 15:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šari: proč máš psané 363.021+362.171,když je na fotce 363.019??
šotouš typ "Danone39" bydlištěm v olomóci
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 10-2002

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 20:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hasse: Nákladu bylo určo méně - bo vánoce na krku.

Přejezd u OBI, jo taky už jsem to zpozoroval, že když jede vlak z Otr do ZL, tak po projetí to vypne, po cca dvou vteřinách znovu zapne a k následnému vypnutí dojde až poté, co vlak zajede za následující přejezd (u zast. Louky). Snad nám to objasní Pjotr, já nejsem znalý.
Svetluzdar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 20:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Šari:prosímte ,není ,,U Mašinky " v otrokách ješte taková veranda? já už tam asi 2 roky nebyl,a myslím ,že tam neco bylo, to by se vám kluci líbilo, jinak fakt parádní fotky, pekný pozdrav z České lípy,platí pro všechny- a hlavne zdravíčko, to ostatní přijde..aho vláda,háček nad A, je na pc nadlidský výkon,
Vlára
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 21:06:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari-ta 754023 je .Včera sem si zase dělal večerní poznáni Zlínky a včera zas dojela pro změnu 754041 a mezi tím jelo 2* uhlí na střed a kolem 18h sa prohnalo Otrok 753 OKD+prázdné Wapky OBB směrem na Přerov a já byl ,nebo sem zase nechal doma stativ
ICQ: 451-006-498
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6452
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 22:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Světluzdar: Ano, je. Tzv "skleník" - právě jsem se z tama vrátil Proběhl tajný křest nového kalendářa.
My tam pořádáme pravidelné sezení s výhledem na provoz na Ferdinandku a Zlínku
Já zdravím do České Lípy, hlavně hotel KAHAN

Vlára: Si piš

Ladinek90: Protože je to moje nepozornost a už podruhé jsem zaměnil 019 s 021 - obě totiž Já nevím proč

Sergej: Goood 041

Dneska Loudala měla taky "jedna vzácná, zde nevídaná, všemi opěvovaná, strojvedoucími oblíbená a všemi leštěná" 4.042


Aee ? ? Ale kdeže...AB
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Arnold Rimmer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.177.128
Odesláno Úterý, 22. prosince 2009 - 22:42:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ad." Jameszl 20.24."
Nu, možná to někdo objasní, ale takhle přejezdové zabezpečovací zařízení rozhodně fungovat nemá.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 08:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak ferdinandka od Rohatce po Písek stojí. pěkně nám tu zafoukalo a některé stromy to neustály
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 08:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odklony přes Strážnicu?
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 15:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě fota z dnešního Hulína, jako první je trojice protáčených strojů BF Logistics na "magani" a na druhém snímku je asi jedna jediná minuta slunka z dnešního dne.

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
www.rlz.estranky.cz
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 16:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda ti dvá buchaři tam už stojí pěkně dlouho. Odkud je ten čmelák?
464.202 a 433.002 jsou nej páry!!!
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Trajflik358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 16:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky přidávam foto 770 536:

A posilam jěště včerejši foto:
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6455
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 23. prosince 2009 - 23:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363: Viz výše - BFL

Valach: Ta 536 je čím dál víc
PS: Já věděl, co mi chceš říct...


A dvě je tak, klasika


Údajně se na Zlínce pohybuje 742 429, čím je specifická netřeba snad připomínat..
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Pjotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 07:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jameszl, Hasse: Přejezd na OBI se sere delší dobu, ale zatím to nebylo tak vidět a neprojevovalo se to blikáním, jenom nouzovým stavem v Malenovicích. Ten nebyl schopen nikdo odstranit tak, aby to vydrželo dýl jak týden. Ono nejlepší porucha je taková která trvá!!!! Začalo se zkoušet všechno možný. A k tomu se přidala ještě tato věc s blikajícím přejezdem po vlaku, která se vyskytuje čímdál častějš, ale není trvající, takže taky na píííííí.u. Spolu to ale nejspíš bude souviset. Před vlakem je vždy výstraha a to je důležité! Problém je složitější takže to nebudu psat všechno. Prostě řidiči musíte vydržet, jinak to nejde. Chce to čas a teho přes svátky moc není, hodně dovolených atd. nato, aby tam člověk seděl celej den a sledoval činnost zab. zař. a vypozorovával chybu. Někdy se za celý den nic nestane a vše chodí jak má. Není to zase tak jednoduché.
Po svátkoch vypneme, rozebereme, přeměříme celej přejezd a to by bylo kdyby se nic nenašlo. Doufám? Jinak pěkný štědrý den.
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ
Vlára
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 09:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari-tu 742429 sem viděl ráno stát v depu v Otrok a docela sem ,jak sem odjížděl Hukvaldama dom
ICQ: 451-006-498
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6462
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 14:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se nedá nepřipomenout - od kolegy 753006

Venku stále silně leje,ve Zlíně se něco děje,
sprejeři už hodinku,čmárají na ŠARINKU.
Na vánoční svátky,se spreji se dělaj hrátky,
ŠARINKA byl krásný vlak,avšak teď má nový lak.
Z boku už má stromečky,teď jdou stříkat dárečky.
Ze strany od Vizovic,však nestihli nastříkat nic,
z dálky totiž světlo svítí,k nádraží se ŠARI řítí,
chtěl ještě pod stromeček,našlehat pár foteček.
Jen co stativ vytáhnul,na záda se natáhnul,
ŠARIHO nám trefil šlak,když viděl graffiti lak.
Vše však končí vesele,ŠARI leze z postele,
naštěstí to bylo jen,na Vánoce hrozný sen.
Na Vánoce ŠARINKU,táhnou směrem k Šumperku....


Si užijte Vánoce
FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

T6791225
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 14:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Good!!!
ICQ:399-803-667

http://www.flickr.com/photos/t6791225/
Trajflik358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 15:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vám přinaším Vanoční dárek v podobě dokumentačky 742 429:


Šari:
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 15:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari : To je básnický střevo! Taky šťastný a veselý....
Trajflik358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 16:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posílam vám přání:
Pjotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2009 - 17:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŠARI: Dost dobrý.
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4346
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 25. prosince 2009 - 07:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: dobré...