K-report
 

Archiv do 16. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě 330 a 331 „Zlínka” » Archiv do 16. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5661
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. září 2009 - 15:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych eště poprosit všechny, kteří mají zajímavé snímky ze Zlínky, a chtěli by se s nimi podělit do připravovaného "klipu", který poběží na výstavě modelů v rámci oslav 110 let OZVD, at se ozvou mailem :-)
- nehody
- pracovní vlaky
- mimořádné nasazení
- technické zázemí.
- atd...

Třeba Trajfle, ty si dycky první u nehod s autem, nechceš mi neco poslat ?
Pjotr: Ta dodáfka v kolejich by se hodila, hmm ?

Díky všem za spolupráci...
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3189
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. září 2009 - 17:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jameszl takže ve 4.00 (2*742+ 34 Eas 740t)
po svojí v Břeclavi na odjezdu jsem předjížděl nějakou "bídu" odjíždějící z ranžíru "proti srsti", Hrušky oba směry volno vjezd i odjezd, tak jsem se rozjel a nechal ji za zády, Moravská, oba směry průjezd ok, Lužice na bok na 4, (40tkou) "bída" z ranžíru projížděla líně po rovné proti srsti za dobrých 5 minut, po správné z Hodonína "Plecháč" a 4 Honekry, nějaký návoz Sp, důležitý, po průjezdu ze 4 na svoju 2, předvěst výstraha, vjezd výstraha, Hodonín odjezd stůj, brzdění skoro do zastavení, najednou volno, volno, Rohatec očekávej 60 na bok na 4, zastavení pobyt tak 30 sec. 60 a volno, rozjezd, opět dojíždění (asi té bídy z Bv) průměr 60/65 Moravský Písek výstraha, rozjet na 80 brzdění k odjezdu na stůj do zastavení, po 4.SK do 1.TK křížem projela důležitá souprava 84X+2*010, hned za ní volno, rozjezd a vidění konců, důležitá tak, že ve St. Městě (5.00) stála na 103, do St.M výběh k odjezdu 40 (dojetí břeclavské bídy s 363?) 50 do Huštěnovic, výstraha na vjezdu, oddílech i vjezdu do Napajedel, pak z neznámých příčin zrychlil? odjezd volno, první blok volno, druhý taky, vjezd Otrokovice výstraha, brzdění 40 po rovné o dopravy volno ven, na 3.SK Ex 522 se 15X volno dál, rozjezd, Tlumačov na "rovné" 2.SK výstraha na odjezdu stůj, zastavení, u vjezdu od Hulína v 1.TK světla, komedie, čekal jsem co bude dobře 5 minut, Ex 522 z Otrokovic projel po 1.SK křížem do 2.TK přede mně, potom zásadně nic, od vjezdu se rozjela solo 753.7 Unipetrolu až najednou rovnou volno, rozjezd, Hulín opět výstraha na předvěsti, brzdění, výstraha vjezd, 40 potahování do stanice na stůj, skoro zastavení, opět rovnou volno (za rychlíkem! 65-70 na výstrahu do Přerova, Přerov průjezd 6.03 po 2.SK.
Sjůůůpr!!!
Newwes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 01:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My to děláme schválně. Ne, vlastně ne, my to neumíme!!!

Fýro:
Začnu obecně. Když se pro něco rozhodneš, tak z hodně velkého procenta to řešení má smysl. Pokud vidím 2 vlaky hodinu dopředu, jejich naplánované trasy a předpokládané jízdní doby, tak např. vidím, že za cca 30 km se mi do trasy vejde jenom jeden, druhý až za třeba Os. Volba padla na kolegu, pro Tebe bohužel.

Ty jsi byl 2x 742, ta bída 363. Než poznáš, kdo se víc snaží, potřebuješ aspoň 2 stanice, Hrušky nepočítej. Proti té bídě jela 203, takže byla snaha ji dotáhnout min. do Hod. Vlaky proti neřeš, jestli je důležitý nebo ne, to z kabiny nepoznáš. To je naše rozhodnutí, já taky neřeším, proč jede fíra na 90-kovém nexu 75, prostě k tomu mám důvod, a jestli si myslíš, že jsme banda neschopných lemplů, no tak prosím.

Jízdy odbočkami- čím myslíš, že ty rezavé koleje asi máme šuntovat? EC? R? Nebo je na to nejvhodnější náklad, který se dle předpokladu potáhne za Os?

Ta důležitá Sv z MP samozřejmě nebyla důležitá, ale to brždění Ve SM by bylo tak i tak, neboť 5:02 odjel Os. Skákal jsi za ním. Takže když vím, že se dopředu nedostaneš, tak si odjedu další.

A tan Tlumačov byl bonbónek na konec směny. Ten Unip. totiž na 1. TK zdechl a 522 musel kličkovat.

No a ten Hulín, to už se fakt musím smát. Nejel jsi za Ex, ale za Os, kterého ta 522 v Hul. předjíždí.

Pokud jsi netrefil pěknou trasu, tak tě buď nechám 15 min stát a pak volno, nebo budeš skákat po odbočkách, jak já pískám, a vyjde to to stejno. Ono totiž i ty rezavé odbočky se někdy musí projet.

Šari: foto Ti jde skvěle, ale ironie, zvláště k provozu... No počkám si na Tvůj výrobní proces.

Jameszl: bez komentáře. To fakt nemá cenu.

Neobhajuji, neomlouvám- nemám proč, jenom můj pohled. Zase na dlouho čus.



(Příspěvek byl editován uživatelem newwes.)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 11:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neurážejte je. mají na to papíry z pakotestů...jsou schopní
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5664
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 11:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

wes: Nikam nechoď...
Mě by zajímalo, jesli byste vymetali kopřivy třeba stovkovým Nexem ČDC ? Nebo Wapkovým Nexem s "mikrovlnkama" v čele ? Nebo oběťní beránek padl na soukromínka ODOS, s fírou Fýrou v čele ?
Protože měl tu smůlu, že ho z BV pustili hned za "bídou" z Břeclavi ?

Platí ještě význam přednosti vlaků ?
Na prvním místě Pendolínko hned za nima "mikrovnky"...
A pak zbytek...howgh

PS: Pozdravuj Supa (P.Z.)
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Newwes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to jinak nejde, tak i nexem. Vdycky je však snaha dostat rychlejšího dopředu. S tím, že by byl obětním beránkem jenom proto, že je soukromý, tak s tím absolutně nesouhlasím, měří se všem stejně.

Vyřídím, ale řekl bych, že než mu to řeknu, tak si to tu přečte.

Rexi, dlouho jsi tu nebyl a byl docela klid. Že jsou lidé různí platí obecně pro celou společnost, ale Tvou uraženost řešit nebudu. Mimochodem, Tvůj avatar mluví za vše.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:26:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no nevím uraženost. polovinu lidí ze slavného cdp co potkávám tak mi neodpoví ani na ahoj. měli by zase spadnout zpátky z větve na zem. lehce jim to vlezlo na hlavičky.holt někteří jsou opravdu nadlidi. a můj avatar??? furt lepší než holící se mimino


jinak já se sem chodím bavit pořád, ale nebyly důvody psát

(Příspěvek byl editován uživatelem rex.)
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5667
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsufka:

NAPĚŤOVÉ VÝLUKY info

KDE: Břeclav
KDY: 17. a 18.9.2009
ČAS: 07:45 - 16:00
- demontáž a montáž bran a převěsů
- platí pro SK: 3,3a,3b,3c,5,5a,5b,5c,7,7a,7b,7c,9a,11a,11,13,4a,6,6a,208a,108,8,10,10b,12,14,14b,16,18,20-32,310,312

Konec vsufky
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Newwes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy jsem se k nikomu z kolegů, kteří se sem nedostali, nijak povýšeně nechoval, nikoho nepřehlížím a se všemi vycházím stejně, jako dřív.
Od žádného z mých kolegů jsem neslyšel, že by si myslel, že je něco víc. O nadlidech píšou jiní, že áno.

To, že vzniklo CDP, nebyl náš nápad. Někdo sem prostě musel a na někoho se nedostalo. Že si někdo myslí, že on tam měl být a tamten zase ne, to se dá pochopit. Kdo ví, jak bych reagoval já. Řešit však po 3 letech tuto skutečnost v osobní rovině je dětinské.

Že se s někým zdravíš a s někým ne, to je život. Kdo to zavinil si vyřeš s nimi.

Mimino - mě se líbí, chcát na ČD ne. Něco to napovídá.

(Příspěvek byl editován uživatelem newwes.)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já se tam ani nesnažil dostat takže je mi to docela bagr. tím pádem to v dnešní době ani neřeším a jenom se směju co tam vyvádíte za divy světa. můžu mít avatar jaký chci. dumám že bych ho změnil a místo čd dal cdp, ale to by zase někteří mohli brát jako osobní útoky někoho kdo už na dráze nedělá a vůbec mu nechybí....možná ti nahoře nevěří, ale i bez dráhy se dá bezproblémů žit a to dokonce líp jak tam


nadávají na vás všichni, tak nevím proč se vozíš zase po mě, že jsem napsal jednu větu. dlouho vám nikdo nic neřekl napřímo co.

(Příspěvek byl editován uživatelem rex.)
Newwes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že jsi sem nechtěl, samozřejmě vím. Věta byla míněna trochu obecněji.

Smích je zdravý.

Dělej si co chceš.

Dej si tam to CDP, stejně to tak myslíš.

Žít se dá bez spousty věcí.

Po nikom se nevozím, nebuď uražený. Jen jsem zareagoval na jízdu jednoho nočního nákladu. Tvůj 1. příspěvek pak rozpoutal flame.


Howgh. Jdu se bavit.

(Příspěvek byl editován uživatelem newwes.)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

néé. mě se to čd líbí víc :-) to cdp by bylo moc dlouhé
Ikuzus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 13:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kluci, já už jsem to pomalu přestal číst, bo se nic nedělo, ale že by ???
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 764
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 13:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebooj :-) pohoda klídek a tabáček
Ikuzus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 13:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

škoda, že ses nepřihlásil - to všechno máme k dispozici...
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 13:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezky tu debatujete. Za týden jsou oslavy; by mě zajímalo, kolik lidí sem vleze číst si ty vaše hádky.

FOTO 754
OBĚHY 754
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 13:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

napsals dobře. debatujeme. kdo tu kde vidí hádku? ta tu nebyla už hoodně dlouho. už máte namontované chladiče na foťákách, aby se vám nezavařily až budete cvakat vše co pojede kolem?? :-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 13:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty jsi byl 2x 742, ta bída 363.
Nechal jsem ho za sebou už v Hruškách a když jsem zastavil na boku v Lužici, dojel dobře za 5 minut, a plazil se velmi volně, odhadem 60, ne víc jak 70.
Rozumíš, já samozřejmě jedu vždy, ovšem do doby, kdy jsem párkrát takhle blbě přibrzděn a pak na to s... A ten Rohatec byl co? Pozdní stavění, bo přejezd na odjezdu předzvání, kdybych ti prošuntoval 4tou 60tkou, neřeknu ani popel. Asi šichtu, nebo dvě před tím, mě zase hnali před rychlíkem 3 minuty z Hodonína a když jsem byl rozjetý, típli mě v Rohatci na rovné na 30, potom volno a před Bzencem mi pak posílali na TRSku šipky, abych šlapal, to jsem se musel smát
Já jsem neřek, že jste banda neschopných lemplů, jindy jsem předjel s těžkou loženou i osobák a ve dne, jen jsem řekl, že jste byli asi unavení
Další klasický případ je Studénka, tam snad ve 2/3 případů je pozdě postaveno, protože přejezd na odjezdu, to ráno jsem tam brzdil taky, pak volno.
Newwes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 14:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se dělo stanici od stanice Ti neřeknu, zase tak pečlivě Tě těch 100 km nesleduji- aby nebyla mílka, to dělají jiní, takže ani Rohatec nevysvětlím. Ale tipuji to na odjezd MOs ze 4. do Sudek. Nevím.

Že se dělají chyby- kdo je nedělá?

Pokud jsi toho Os nepředjel v Pe, tak jsi za ním jel asi i v té Studénce, on totiž jede do Bohumína.

Jinak ale musím říct, že s těmy motory dokážete divy.

Jdu chlastat.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 14:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754_037: Šak neboj, za chvílu ještě začnu prudit já, protože se nám blíží podzim - nevytopené calmáky a bezdomovci. Dneska ráno jsem si ve Zlíně už zase myslel, že se pobluju.
Yeah Federace zlínských fotičů - nejlepši
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3192
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 14:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ale musím říct, že s těmy motory dokážete divy

To není nijak náročná štreka, mám jen pomalejší rozjezdy, jinak tam dokážu při průjezdu těch 80 držet i s tou loženou, bo kopečky se dají zdolávat vždy náběhem, horší je takové přibrzdění někde před kopečkem v Písku na Bzenec nebo v Lužici na Moravskou, to se pak plazím nahoru 50.
Já už byl, jdu spát
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 10-2002

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 19:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Newwes:
No já si prostě i nadále budu stát za názorem, že na CDP nedělá skupina těch nejlepších výpravčích z Ferdinandky, protože rozdíly mezi některými jsou kolikrát neskutečné. A není to o jednom nákl.vl., nebo zastavení u vjezdu.
Jednou to odsýpá skvěle, na jedničku, bez připomínek, jindy zase všecko stojí, nic se nehlásí, nikdo nic neví - nekomunikuje!!!
Nastala už nějaká výměna zaměstnanců, za tu dobu, co CDP funguje? Nemyslím propouštění, ale jen výměna s kolegy, kteří zůstali ve stanicích.

Neberte prosím tento dotaz nějak špatně, prostě se ptám. Holt člověk, který na CDP řídí několik kilometrů hlavní štreky a několik stanic je asi víc sledovanější než výpravčí kdesi na lokálce, že?!
SENSATION WHITE & TRANSMISSION
Trance music = best music

FZF
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 20:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výměna výpravčích. he he. to je sranda. 95 procent výpravčích z ferdinandky buď odešlo úplně nebo bylo převedeno jinam. na cdp je výběr best of best z ferdinandky. zvykej si. jsou tam na furt
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 00:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při křižování Ex523 a 14254 ve Zlíně je skutečně geniálním tahem poslat motor na 2. a rychlík na 3.kolej. /pátek 11.9./
Rychlík dobrzdí na perón a motor dostává odjezd.
Že se rozjíždí přímo do lidí,vystupujících z rychlíku /a že jich v pátek není zrovna málo/,zřejmně výpravčího moc netrápí.
Být jedním z těch,na které fíra z motoru při rozjezdu houkal jak o život /to nic proti strojvedoucímu!!!/,tak se seberu,a tomu výpravčímu vypálím mezi oči,blbovi!!!
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 00:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook: výpravčímu už ne. Za to může CDP Přerov. Ale jak už bylo napsáno výše. Někdy se daří, někdy ne. Záleží, kdo tam sedí. Měli by to tam trochu proházet. Někdy jsem si všiml i pozdního hlášení o příjezdu vlaku ve stanici. "Prosím, ukončete nástup..." a vlak už je za odjezdovým návěstidlem. Podle čeho se pak ti cestující mají řídit?
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 08:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook: Loudal jezdí na 3 kvuli tomu, že je tam vyšší nástupiště, tak aby lidi z těch béček neskákali jak do propasti.
ICQ: 264542457

http://www.flickr.com/photos/folcek/
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 10:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jaký je asi rozdíl mezi lidma skákajícími na 2.nástupiště z rychlíku nebo z motoráku?Jedni mohou,druzí ne?
Přijde Vám zcela normální,že výpravčí klidně vypraví vlak přímo do lidí,kteří vystupují z vlaku a samozřejmě netuší,že vystupují přímo do dráhy rozjíždějícímu se vlaku?
Je takový problém zastavit Loudala před vjezdovým světlem,vypravit MOs aby potáhl k odjezdovému,pustit rychlík do stanice a po něm motor na Otrokovice?
Byl bych strašně zvědavý,kdyby pod ten motor fakt někdo z těch vystupujících spadl,kdo by si to vzal na triko.
Doufám,že ne fíra...
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 11:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za křižování ve Zlíně může CDP?
Tak to mě pobavilo! Pavlíku, byls někdy ve Zlíně na nádru? Nosíme tam furt červené čepky, kdyby něco. A CDP Přerov není rakovina, aby se rozlézala po všech štrekách, které ze štreky, kterou řídí, odbočují. To je zatím budoucnost.

Hookine a že se rozčiluješ až teď po tolika letech, co to tak děláme? Je to určitě i proto, jak píše Folcek, ale hlavně proto, že když chytnu Loudala na trojce mašinou u dopravy, tak poslední vagón už nestojí u oficiálního perónu, co když si tam někdo zvrtne kotník nebo něco? A je to daleko jak a bývaly doby, kdy na páté u rampy stávaly vozy - to by byl luxus lézt v tom davu 150 metrů ve tmě s tašama po sypaném ,,nástupišti´´ obklopen z obou stran špinavýma vozama. Navíc žádný fíra s motorem není debil a při odjezdu ze trojky nenatlačí kopyto až k oknu a nebude to přes ty lidi roztůrovávat na 40 a troubit tak, aby si každý cvrknul, taktak stihl uskočit a bagáž se mu skutálela pod Šarinu.

Jasan? Takže asi tak.
FOTO 754
OBĚHY 754
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 11:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je takový problém zastavit Loudala před vjezdovým světlem...

ANO, JE! Loudal má příjezd 20:55 a motor odjezd 20:57. To mám toho Loudala držet u vjezdu, aby pak přijel +4 ??? Tak to snad už ne.

Edit:
A pokud jde o mě, tak já tomu osobnímu mile rád minutu nebo dvě dám. Taky nejsu kkt, abych to hrotil přes 200 vysedajících lidí jenom proto, aby usraný motor odjel načas.

(Příspěvek byl editován uživatelem 754_037.)
FOTO 754
OBĚHY 754
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 11:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc žádný fíra s motorem není debil

To je na celé této situaci bohužel jediné pozitivum,které ale nic nemění na tom,že jde o značný hazard.
Ne kvůli nízkému perónu,ale organizaci.
A to je špatně Petře.
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 11:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to si představuješ jak? Že půjdu bečet někam na velín, aby se situace teď hned mohla změnit? A stejně by se nezměnilo nic. Panelový perón u trojky se dělá už možná 10 let, možná víc a kde je?

Jestli vezmu toho Loudala na první nebo na trojku, je to vlastně úplně jedno. Oba případy jsou si totiž dost podobné v tom, že až se něco stane, teprve to někdo možná začne řešit. Buď si někdo při seskakování na trojce mimo perón zlomí nohu a nebo ho klepne po trojce odjíždějící motor. Naštěstí se zatím nic takového nestalo = není důvod něco řešit.

A že zlínská stanice je nevyhovující v mnoha směrech víš Ty, vědí to možná někteří cestující a víme to hlavně i my, kteří tam pracujeme.

Mě spíš daleko víc vadí, že lidi lozí do kolejiště jak stádo krav, nedívají se napravo ani nalevo, a když jim řekneš, ať jdou dál od koleje, tak na tebe hledí, jak kdyby spadli z višně a nechápou, co po nich chceš. Někteří si snad myslí, že ten vlak je objede, aby nemuseli dělat krok zpátky. Divím se, že dávno někoho motor nesejmul v takovém každodenním případě, jakým je čekání cestujících u koleje na přijíždějící vlak.

(Příspěvek byl editován uživatelem 754_037.)
FOTO 754
OBĚHY 754
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 11:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754_037: už opravdu potřebuju silnější brýle . Já se přehlíd a prostě jsem viděl Otrokovice. Omlouvám se. Za tohle tedy opravdu CDP nemůže. Tady je to z důvodu vysokého peronu. Aspoň jste se pobavili .

EDIT: Loudal vlastně ani v Otrokovicích na 3. kolej přijet nemůže, protože by z ní do Zlína neodjel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavlík.)
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 12:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V poho. A tou třetí myslíš třetí od staniční budovy? Z té by fakt neodjel. Jinak drážně řečeno třetí kolej od budovy je první, druhá od budovy je trojka, první od budovy pátá b (pátá a je směr depo, pátá c je směr Napa)...
FOTO 754
OBĚHY 754
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 12:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754_037: myslím to z pozice cestujícího, tedy 3. kolej od staniční budovy. Ať jsme v obraze.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5682
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 13:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luxusní průlet včera v 18:10 OKDD + 4 "mikrovlnky" v čele

Ve Zlíně se objevila zajimavá nabídka k práci:



Lidová tvořivost valašského depa

Vzorově označené HV, to bych rači viděl méno na Šarině. Howgh
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Folcek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 14:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud toho sněhu bude tolik jako ho bývá poslední roky, tak se ten brigádník ani moc nenadře.
ICQ: 264542457

http://www.flickr.com/photos/folcek/
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 10-2002

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 17:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: HLEDÁME BRIGÁDNÍKY NA ODKLÍZENÍ SNĚHU
Tato výzva je vylepená na všech zastávkách. V pátek to tam takové dvě plnoštíhlé tetiny z jedné nejmenované soukromé úklidové firmy vylepovaly...
Tak schválně, kolik bude zájemců?
SENSATION WHITE & TRANSMISSION
Trance music = best music

FZF
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 22:53:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pondělí 14.9. bude zkušebka 181.029 v trase Přerov-Otrokovice a zpět.V úterý 15.9. ta samá trasa,ale s 182.013.
Časy netuším,ale bude to něco okolo poledne.
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
www.rlz.estranky.cz
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5690
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 00:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikde ani zmínka, že včera si přivezl Loudal + 120, vůli v Pce...

Jinak pokud se nic nestane a nezkape, tak zítra na 801/804/810/813/816 pojede po laku nová 362 165

Uvidíme, kdyžtak dám echo...

EDIT:
Včera = předečírem
zítra = dnes


FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 07:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362.165 byla na 801.
Yeah Federace zlínských fotičů - nejlepši
Sokola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 11:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362.165 byla i na R804 :-)
Sokola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 19:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Otrokovice
Vagon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 10:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

varování pro cdp přerov ze včerejšího datumu!!!!!!!!!!!!! pokud zas budete brát 7vozovou soupravu ze zlína 14214(8:10) na1/1 tak neberte osobní vlak4206 na břeclav na1/2 když celá zlínská souprava zabírá celý peron tak na ten osobní vlak na břeclav musí cestující lítat? včera jste díky tomu ujely 5cestujícím kteří nevědely jak se tam dostat když zlínka je roztáhlá přes celý peron a přechody nejsou žádné uvolněné?na cdp s hrajete někteří na frajírky ale uvažovat normálně jak mají cestující nastoupit do vlaku který se překrývá s jiným asi neumíte,pak radši jděte od toho není to ojedinělý případ a toto se dějě pouze u určitých partii.příšte to nahlásime na vyšší místa třeba sítovy dispečer praha .používejte u dlouhých soprav ze zlína pro vlaky jedoucí na břeclav ostrovní nastupiště a nejezdete do lidí!!!!!!!a at ti lidi hlavně můžou používat přechody při příchod na nástupište 1/2 .1/3
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 13:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věřím tomu, že i 7 vozů jde "chytit" tak, aby byl přístup k 1/3. Pokud ne, tak je otázka, zda jsou všechny vozy pro lidi? Nemyslím, že by jich bylo v 8 ráno tolik potřeba, takže zadek by šel pozamykat (předpokládám, že zadní M+2 je beztak souprava od 14261).
Tímto se samozřejmě nezastávám CDP ani jiných železničářů, pro mě je cigán jak černoch, lidi sů lidi, to je jasné.
Yeah Federace zlínských fotičů - nejlepši
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 15:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ježíši co to té mašině udělali??? chudina. zase někdo z přerovských patlalů neměl co dělat že?
Pjotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 16:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ta mašina se mi líbí, je to příjemná změna.
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ
Sokola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 16:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to má svůj smysl řídit provoz lokálně ze stanice. Nejdřív je mi teda líto chudáka přednosty na Středu, že mu dali 2 minuty po příjezdu Exu odjezd Os. Domnívám se, že právě 2 minuty je ta doba, kdy po odjezdu vlaku ze vzdálenější koleje nesmí nic jet na bližších kolejích. Zadruhé, ono se jim to v Přerově dobře čučí na tu JOPku, jak je ta kolej hezky celá červená, ta 5b je krátká, tak je na ní asi něco krátkého, a ta 3 je dlouhá pomalu až do Tlumačova, tak je to "v pohodě", že? Zase na druhou stranu, pro příště by stálo za to se nad demencí CDP zamyslet a vylézt v Otrokách na perón a zastavit to ručně už v půlce nástupiště. Komu by se ale chtělo vylézat, že, Nováku?!
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 20:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tuto chvíli má R 813 v Tlumačově +111 minut.Proč je na babitronu u něj v závorce napsané R 32993. Ví někdo?
464.202 je a bude pořád s námi!!!!!
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 20:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je v Olmiku a stále tam straší to podivný číslo, ale o tom bude vědět víc asi pan Babilon.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 20:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezky se nám tu rozvinula diskuse. Několikrát jsem se již pozastavoval nad docela divokými vjezdy motoru od Zlína těsně po příjezdu osobáku od PR na první peron v Otrokách. Upřímně řečeno: vždy mi zatrne a děkuji Bohu, že ještě nikoho nepřejeli (a to se celkem pravidelně pohybuji po nádražích již od roku 1971 a něco už pamatuji). Pokud si vzpomínám, to za tradičních předpisů neexistovalo - buď musel vlak na vzdálenější koleji čekat na vjezdu, až přijede ten bližší a nebo musel být "chytán". Podle mne by to mělo být speciálně v Otrokovicích řešeno buď systémem "Šumperk" (u každého přechodu hezky rychostník 10 a nebo holt ty bílé obdélníky červeně rámované. A to hezky rychle, než někoho přejedou...!!!
Ve správnou chvíli na špatném místě !
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. září 2009 - 21:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Požívám sice slovo "hezky" a zapomnám zavírat závorky (jednu ")" si doplňte za desítku), ale ten vjezd do lidí by jednoho dne mohl vypadat docela nehezky, fakt...
Ve správnou chvíli na špatném místě !
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5691
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 00:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka,Eso: Pravděpodobně přecházel někdo koleje kde neměl
Jel sem pak s R 815 a měli sme + 45...

Ke včerejšímu nasazení 362 165 na Ferinadce:

Special thanks to fíra

Pro , včera měla 3.TD, dnes 4.TD...a když to tak půjde tak 8. a 9. TD opět na Ferdinadce
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
754_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 07:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já pořád nechápu, proč se takové věci neřeší oficiálními stížnostmi, proč se vždycky stěžovatel dojde vybrečet sem???


Obraťme list.
Dnes nad ránem poprvé přijelo do Zlína IDS Cargo v sestavě 730 + 10x Raj. Mašina stojí ve fabrice u přejezdu (je vidět), odjezd s prázdnýma Rajkama cca za týden. Je to prý zatím zkouška...

Návoz cirkusů na oslavy dnes začal. Konferenční vůz přijel rovněž dnes ráno, je již odstaven na páté koleji (první od budovy) u tranzita a přibude k němu ještě kino a dětský vůz, které dojedou dnes na bumláku cca v 17:30.

Foto bohužel není ani jedno.
FOTO 754
OBĚHY 754
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Polenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 07:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To 754_037: jsem rad zes mi tu 730 potvrdil, myslel jsem ze mam rano halusky kdyz jsem sel na Os ve 4:02
Jindřich "Polenius" Březina
Havo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 12:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový dotaz ohledně té sobotní jízdy parního vlaku z Valmezu do Zlína. Nevíte jestli se bude dát koupit a za kolik jen jednosměrná jízdenka na na cestu z Valmezu do Zlína. Všude píšou jen o zpáteční jízdence za 200 kč, ale já nazpět ze Zlína už nepojedu.
Fory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 12:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Havo: myslím, že po rozumné domluvě s četou se bude dát např usmlouvat jízda za 100 kč, ale zkus se obrátit na KCOD ve Zlíně
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 10-2002

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 12:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chystejte dle meteorologů bude o víkendu jasno až skoro jasno, takže paráda!
Já budu pracovat, takže teho moc nenafotím. Bohužel.

Vlak 14214 i dnes opět kompletně zatarasil cestu k Os směr Břeclav. Jelikož je jeho zadní část (2x814) bez cestujících, tak klidně může být zastaven dřív. To je ovšem problém "výpravčího" v Otrokovicích. Strojvedoucí pokud nedostane pokyn k zastavení, jede tak, aby s celým vlakem byl v perónu. Přeberte si to jak chcete.
SENSATION WHITE & TRANSMISSION
Trance music = best music

FZF
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5694
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 16:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konferenční vůz přijel rovněž dnes ráno,


No IDSka tady bude stát do té doby, než se Rajky vyprázdní. A pak si je odveze zpět. Rajky sou odstavené u Dřevky, hned vedle komína, skoro až u mostku...



FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5695
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 17:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych chtěl všechny, v rámci oslav 110 let OZVD, pozvat na "Den otevřených dvěří" ve sklárně GLASS ATERIER MORAVA ve Vizovicích.

Možnost nákupu drobných i větších skleněných předmětů přímo v podnikové prodejně.

Těšíme se na Vás

FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19.9.2009 » 110 let OZVD » Všichni jste srdečně zváni a tešíme se na Vaši návštěvu
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 19:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari:Už leštíš Šarinku a polomáčenku?Když jsis ji, tak vyprosil
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
433.002 - nejkrásnější lokomotiva