K-report
 

Archiv do 9. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » 680 - pendolina » Archiv do 9. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 10:35:43    Odkaz na tento příspěvek  

Tajmený_m: Asi tak...
Ghost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 66.90.73.113
Odesláno Úterý, 27. října 2009 - 17:36:23    Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka, přišel jeden takový s bumáškou u "Spacáku", že se mnou pojede na kontrolní jízdu. Na zádech obrovský batoh, přes rameno lyže.
Se mnou N E J E L a nepřišla ani čárka.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.128.162
Odesláno Středa, 28. října 2009 - 13:34:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Ghost: taky jsem psal "...a provádět pouze činnost na jakou má povolení...". Mimo jiné, pokud provádí kontrolu stroje nebo strojvedoucího, měl by se zapsat do knihy předávky. Povolení ke vstupu také neslouží k přepravě zavazadel... Bohužel toto povolení je v řadě případů zneužíváno, ale je dobré si ho alespoň přečíst. A zneužití povolení vstupu se dá nahlásit.
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 14:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tohle je fakt dobrý :-D


a jedna 505-ka z Kolína

fíra na mě hezky troubil
Ghost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 66.90.73.113
Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 15:10:13    Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka: "...a provádět pouze činnost na jakou má povolení..."
Tak v té bumášce se krom obecných větiček nedočtete nic o konkrétní činnosti. DÚ , DI, .. státní dopravní dozor ... a hotovo.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5704
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 16:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si taky vybírám, koho pustím a koho ne a to bez ohledu na to, jestli má či nemá bumášku.

To se obávám, že jste na omylu. A navíc dotyčný někdy ani nemusí mít nějaké speciální povolení, např. policista služby železniční policie má ze zákona právo na vstup na stanoviště a postačí, když se jen prokáže služebním průkazem policie. Docela by mě zajímalo, jak byste ho vyhazoval...
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 17:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex:
No, asi nejdřív průkaz, a pak jeho, když nemá průkaz...?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Ghost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 66.90.73.113
Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 20:04:38    Odkaz na tento příspěvek  

Quex 5704
Ze zákona vstoupí ( za stání ), poohlídne se, co potřebuje vidět a vypadne. Z Prahy do Přerova se nesveze. On je i rozdíl mezi vstupem a povolením k jízdě.
Jedu s kamionem, policajt mne zastaví, prošmejdí podle zákona, ale nesvezu ho.
U Pindi taky - dobýváš se za jízdy - odchod !
Přijdeš před jízdou, uvidí se.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5705
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 20:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Prahy do Přerova se nesveze.

Přečtěte si zákon o Policii ČR, ať se zbytečně neztrapňujete.

On je i rozdíl mezi vstupem a povolením k jízdě.

Pro příslušníky policie určitě ne. Aby se Vám jednou nestalo, že Vás vyvedou v klepetech z mašiny kvůli maření úkolů příslušníka policie.

Jedu s kamionem, policajt mne zastaví, prošmejdí podle zákona, ale nesvezu ho.

Opravdu se neztrapňujte a přečtěte si, jaká jsou oprávnění příslušníka služby železniční policie:


"Policista služby železniční policie je při plnění úkolů podle tohoto zákona oprávněn
...
k bezplatné přepravě po celostátních drahách, a to i vlaky určenými výlučně pro mezinárodní přepravu, vlaky místenkovými, a to včetně přepravy služebního psa, k jízdě na stanovišti strojvedoucího, ve služebním voze a v nákladním vlaku, jakož i k bezplatnému používání sdělovacích zařízení Českých drah a ke vstupu do vyhrazených prostor objektů a zařízení, dopravních prostředků a ostatních prostor provozovatele celostátních drah a vleček, které jsou umístěny v obvodu dráhy."

"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Ghost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 66.90.73.113
Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 21:23:06    Odkaz na tento příspěvek  

Quex, vše souvisí se vším a tak nestačí jen prostě vytrhnout a ocitovat odstavec b), ale je nutno vidět i v souvislostech : při plnění úkolů a včetně názvu: § 20e Oprávnění při zajišťování bezpečnosti železniční dopravy.
Z uvedeného vyplývá, že ne vždy.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.128.162
Odesláno Pátek, 30. října 2009 - 10:14:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Ghost: nikdo tu neřekl, že vždy, ale pouze za účelem provádění činnosti na kterou má povolení. Jinak je vidět, že jste průzku DI nebo DÚ nikdy neviděl... A ještě k té jízdě. Já mám např. v povolení výslovně povolenou jízdu na stanovišti strojvedouvího za účelem výkonu služby a kontroly na daném úseku. Navíc, ještě v době kdy jsem byl povinnen provádět kontrolní jízdy, jsem nejen zjišťoval, zda má strojvedoucí všechny potřebné dokumenty pro jízdu ale také jsem během jízdy jsem sledoval způsob jeho jízdy, zejména dodržování správné obsluhy stroje, brzdy a pod. O čemž se vytvořil zápis a tento se dále předal k případnému šetření. Takže "s báglem a lyžemi" asi ne, ale jinak velký pozor....
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 08:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SC 14 Smetana v Bezpráví


www.dennis.rohlik.cz

Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 18:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: Tím samým spojem jsem jel v sobotu 31.10. z Brna do Pardubic a také jsem viděl na nástupišti zastávky Bezpráví nějaké šotouše. Ale co se týče počasí, bylo ten den zataženo.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 18:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, tady se člověk dočtě zajimavých věcí. Prostě stručně řečeno - bez povolení ani mrknutí není!

Ale chtěl jsem mluvit o piňděch, tohle už mi nedá...když měli předváděčku pinďolína asi před 5 lety, tak jsem ze srandy řekl, že tenhle krám moc dlouho jezdit nebude, pak začali zamrzávat CD-ROMy, jo to jsem byl dost vychechtanej. Kdysi jsem se jednoho fíry na předváděčce ptal co to umí, teda spíš neumí jak jsem zjistil, tak jsem tehdá doznal, že jde o předražený kýč ), který i po té době nejezdí mezinárodně a ještě se začal rozpadat...klidně mě kamenujte, ale 680 je pro mě stále dobrej vtip a ještě jak vidím, že z toho opadává už i barva Taky by mne zajimalo tohle: Má to cílové brždění? může jet třeba jen na 2 podvozky? takže jestli umí odpojit za jízdy porouchanej podvozek a jet dál? Když to má tolik obrazovek, má tam profil tratě? Nebo alespoň jízdní řád na monitoru? Umí jet podle nastavené rychlosti?
Ještě teď se někdy směju, když ten hlučnej CD-ROM kolem projede, mne se prostě 680 nelíbí, tak se do mě klidně pusťte...je to kýč a to mi nevymluvíte.
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná, tato česká parní lokomotiva je nejkrásnější na světě.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.71.20
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 18:57:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Flaizer: jistě máte právo na svůj názor. Ale zde odpovědi na Vaše otázky:
- CB to nemá a když jste tak vzdělaný, tak si jistě najdete proč.
- Ano
- Ne, umí dopojovat motorové vozy (po 25% výkonu).
- Ne, není potřeba
- Ne, v současné době ho nemá žádné vozidlo ČD
- Ano
A jen pro Vaše porovnání s ř. 471:
- Ano
- Ne, umí to na půl (po 50% výkonu).
- Ano
- Ne
- Ne, v současné době ho nemá žádné vozidlo ČD
- Ano
Nicméně pokud porovnám spolehlivost těchto vozidel, která je myslím jednou z podstatných věcí, je na tom 680 podstatně lépe...
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 19:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

- Ne, umí to na půl (po 50% výkonu).

Takže není to spíše ano? Nebo je těch 50% rozděleno jinak než jeden nebo druhý hnaný podvozek.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 19:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka: díky za odpověďi, až tak porovnávat to s elefantem jste nemusel, ikdyž to přišlo vhod.
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná, tato česká parní lokomotiva je nejkrásnější na světě.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.71.20
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 21:07:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Hnidopich: Ano i ne, 471 má 4 hnací nápravy rozdělené do 2 podvozků, ale 680 má 8 hnacích náprav rozdělaných do 8 podvozků. Takže tím že 471 vypne 1 hnací podvozek vypne 2 hnací nápravy, 680 vypne 2 hnací podvozky (tedy 1 motorový vůz), ale jen 2 hnací nápravy...
Ad. Flaizer: No, to já jen tak, pro obrázek...
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 22:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka: S těmi podvozky mi to je jasný(takže 1:1)...jinak co si matně pamatuji, tak co je za pravdy, že nový ešusy mají nějaký to (plně?)automatický řízení (zobrazuje se následující stanice a kdy tam má být) a kontrolér jede tak, aby tam byl přesně načas, takže to jede za fíru skoro samo? to asi pinďolino nemá? povídejte, rád se přiučím. No a když už srovnáváme, co je u stojvedoucích oblíbenější, ešus či pinďa ?
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná, tato česká parní lokomotiva je nejkrásnější na světě.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2703
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 23:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: ty důvody proč se 680 nelíbí jsou celkem marginální, ale podstatné je to, že 680 vycucává už tak neduživé finance ČD, místo aby byla přínosem. Pak přemýšlíme, proč je 810 konkurence neschopná vůči busu. Někde se na ty opravdové 680 (a i jejich skryté formy, které běžný smrtelník vůbec netuší) prostě peníze vzít musí.
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.167.9
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 23:09:09    Odkaz na tento příspěvek  

pendolino není kýč. kýčem se nazývá většinově přijímaný předmět nevalné umělecké úrovně. co se týče designu, tak nemám pocit, že by šlo o nevkusný stroj jak venku, tak i unvitř.
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.167.9
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 23:21:33    Odkaz na tento příspěvek  

kdyby nejezdil piňďa na jižní větvi a místo toho jezdil pha-ol-pr-otrokovice-uh tak by byl rozhodně vytíženější. odsud neexistuje, jak kultivované silniční, tak ani kultivované železniční spojení. koženkové expresy jsou sice levné, ale zároveň pomalé a hnusné.
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 23:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice to sem moc nepatří, ale...
Třeba když jsem plánoval moji dnešní cestu Brno<->Praha, tak mi vyšla líp Slovenská strela. Sice jsem byl v Práglu docela brzo, ale plusem pro mě byl velkoprostor. Velké mínus ovšem je rozteč sedaček v 680, pro vyššího člověka to moc pohodlné není (191cm). Zpět jsem opět volil Strelu, ikdyž jsem mohl jet R685 a byl bych doma dřív. Beer sice není špatnej, ale 2:25 ve vlaku je lepší než 3:40. Takže asi tak...
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 09:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzabalak: V pinďolinu dle mého názoru sedadla moc pohodlné nejsou, byl jsem na chvilku v 1. a když jsem sedačku sklopil za účelem lepšího pohodlí, tak jsem se ani neopřel, protože to prostě nejde, pod zádama vám vznikne prostor a musíte si poposednou a to není příjemné, takže je určitě pohodlnější 2. nebo koženková koupé B klasika, kde se můžete rozvalovat dosytosti, teda když není nával
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná, tato česká parní lokomotiva je nejkrásnější na světě.
Martineczek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 09:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Jestli tou dvojkou, byla myšlena dvojka v pendolinu, tak tam jsou úplně stejné sedadla jako v první třídě, jen s jiným potahem.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 14:19:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Flaizer: ano, všechny 471 mají CB. Ale k tomu jsou potřeba informační body. Jinak systém neví kde je. A srovnání strojvedoucích 471 a 680, nevím, to bude nejlepší se jich zeptat. Ale neslyšel jsem o strojvedoucím, který by měl strach rozšířit si oprávnění na 680, ale na 471 jich má dost obavy.
Ad. Unipuls: Pokud chcete něco říkat, zjistěte si konkrétní čísla. Při porovnání ceny za ujetý km u 680 a u 471 byste se mohl hodně divit, jak si jsou ty ceny podobné... Ona třeba vyvazovačka na 680 a 471 stojí téměř stejně, ale při velmi odlišném počtu vozů...
Petryk77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 14:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na začátku 90. let přeci vznikla koncepce jakési VRT, kdy se předpokládala výstavba tratí s >200km/h a výroba 10ti jednotek ČKD s podporou Fiatu a Siemense. Bohužel dráhy začaly mít finanční problémy (víz spousta zrušených kontraktů na běžná vozidla v té době) a tak z českého VRT zbylo jen 7 náhradních Pendolín dodaných Alstomem jako nástupce Fiatu. Na tratích se makat nezačlo...
Bohužel na to můžeme nadávat, ale je to jen důsledek nějakého sledu manažerských rozhodnutí a co teď s tím? Prodat je? Vždyt to by vedlo účetně ještě k větší ztrátě... Pendolina tady jsou, tak se s tim prostě musí jezdit...
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 16:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petryk77: dovolte, abych se pousmál nad argumentací, že "dráhy začaly mít finanční problémy...a tak ..zbylo jen 7 Pendolin.
Tenkrát dráhy nebyly tím důvodem proč to tak nedopadlo.
Gatto nero
www.pendolino.cz
ZRUŠTE ŠESTIDÍLNÉ ŽABOTLAMY!
Martin 76
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.174.3
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 16:45:50    Odkaz na tento příspěvek  

Tak od nového grafikonu jsou pindolína na prd. Jezdit prý budou za hranice jen do Rakous na jednom spoji denně. Němci by je prý chtěli, ale mají malou kapacitu, museli by jezdit zdvojené soupravy a už dřív jsem od nějakého papaláše od ČD četl, že by to bylo neekonomické. To se nemohli Němců zeptat dřív, než je pořizovali!
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.71.20
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 17:21:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Petryk77: tím důvodem bylo ČKD, které stopilo cca 1mld Kč aniž cokoliv vyrobilo. Pak zbývaly dvě otázky: 1) zachránit ztracenou mld. tím, že se osloví ostatní účastníci konsorcia a bude se pokračovat v projektu nebo se tato odepíše bez náhrady. 2) Pokud se bude pokračovat, kdo nabídne "víc muziky". Odpovědi: 1) pokračovat, 2) "víc muziky" nabídl Fiat a to o dvě soupravy.
Ad. Martin76: Nikoliv zájem DB je, nicméně je málo souprav. A ten papaláš byl pravděpodobně dosti hloupý, neboť téměř obecně platí že mezinárodní provoz je ziskový.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 17:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to slyším, takže po těch letech vychvalování univerzální jednotky jsou stále prakticky na prd, když budou jezdit do EU jen jeden spoj denně. Kdy se to o tom psalo (2004-2005?), že ČD kupují jednotky pro mezinárodní spoje do něm.rakous. slov. pol., tak alespoň na další rok ten jeden spoj bude mezinárodní a dalším rokem se to třeba otočí do Bratislavy
387.0 - obyčejná zároveň majestátní, malá však také rychlá, prostá i přes to nádherná, tato česká parní lokomotiva je nejkrásnější na světě.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 17:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než jezdit s pendolinem do Rakouska s jízdní dobou přizpůsobenou vlakům EC. To raději ať ta jedna souprava otočí Warszawu. V trase Praha-Bohumín může jet v taktu současných pendolin, tak stejně i zpět. V Polsku jsou na Warszawu i nějaké úseky, kde by mohlo snad jet i těch 200, na té jejich magistrále kolejowe. Jízdní doba by se podstatně zkrátila a kdyby se to nepřehánělo s cenou povinné místenky, tak obavy o vzrůstající počet cestujících nemám.
Radekc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 18:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540: To by se muselo pendolino polonizovat; Znáte to ty velké lampy a tak...
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 08:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snehurka 4.11. 14:19 : Ona třeba vyvazovačka na 680 a 471 stojí téměř stejně, ale při velmi odlišném počtu vozů... - rozumim tomu opravdu dobre tak, ze vyvyzovacka 14ti podvozku s naklapeni technikou pro Vmax 2320 km/hod stoji to same jako 6 podvozku 471? To mne opticky prijde znacne divoke, ma to nejaky technicky, ekonomicky nebo jiny duvod?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 11:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat k Pendolinum, jaká jízdní doba by pro ně mohla být v úseku Ďěčín-Praha. A ještě jedna otázka spoje SC jsou místenkované proto, protože jedou s naklápěním, nebo je to protože jen dráha chce "třískat" prachy?
Svecs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 11:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense : S jízdní dobou nemohu pomoct. Už si sám nepamatuji kolik to bylo, když to jezdilo před x lety. SC je vyšší vlaková kategorie v tomto případě místenková. Nevidím v tom snahu třískání peněz - jen snahu zajistit větší komfort pro cestující.
Standa Švec se vám hlásí :-) Najbrt = prznitel železničních vozidel
mail : svecS@seznam.cz / ICQ : 392411680
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 12:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svecs: Tak za prvé, SC není vyšší vlaková kategorie, neb ta neexistuje, je to pouze přepravní kategorie :-), já netvrdím, že to je špatně a ani cena mi nevadí, ale jde o to, jestli to náhodou není kvůli tomu, že vlak jede s naklápěním, tudíž jestli v tom vlaku by mohli být lidi na stojáka, jde o technickou stránku věci. Asi tak, jako autobusy snad nesmí brát lidi na stojáka na dálnici.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 12:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se chtěl zeptat někoho, kdo do toho více vidí.

Když uberu nově přidané spoje do Ostravy (včetně SC sprinter), když uberu jeden pár EC do Rakouska a třeba ho v příštím roce nahradím soupravou RailJet. Stále nebude dostatek souprav na provozování pendolin do Berlina?

(vycházím z článku na ŽelPage, kde se píše: Německo by zájem mělo, ale k provozu do Berlína nemají ČD dostatek souprav)

Pokud by stále nebyl dostatek souprav, co brání tomu, aby se jako vlaky SC vozily kombinovaně ICE-T/Pendolino? (vím, že ICE-T nejsou u nás schválený)
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 9-2003
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 14:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berlín - Vídeň dnes cca 10 hodin, takže při taktu 4 hodiny by bylo zapotřebí minimálně 4 souprav + záloha, takt 2 hodiny by se přes den asi nevyjezdil. ( Max. 3 vlaky tam a 3 zpět)

Kdysi jsem zde nastiňoval oběh souprav, kdyby se jelo ve dvou obězích Pha-Berlín-Vídeň-Praha, a Praha-Vídeň-Berlín-Praha. Tenkrát to vycházelo tak, že každá dráha dávala třetinu souprav a minimálně jednou se každá podívala do svého města pro výměny. My jsme potřebovali 3+zálohu. Snad to najdu - pak dám odkaz.
Jaký bude přístup nové hejtmanky Ústeckého kraje k veřejné dopravě ??,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 14:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
ICE-T především může jezdit jen pod 15 kV / 16,7 Hz.

Franta:
A uvažuješ to, že by pendolina jezdila spřažena po dvou? To je totiž ono jádro pudla - samotná jednotka kapacitně na trasu do Berlína nestačí.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 16:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka:
Při porovnání ceny za ujetý km u 680 a u 471 byste se mohl hodně divit, jak si jsou ty ceny podobné
Já jsem neměl na mysli srovnání se 471, i když to co píšete je celkem překvapivé a stálo by to za rozbor. On by to byl pěkný námět pro ŽM, aby shrnul ekonomiku nákupu a provozu a užitnou hodnotu (resp. míru naplnění společenské objednávky) v jednom výsledném čísle u typických souprav používaných u ČD, od 680 přes 471, 460, 451, klasiku 1xx na Os, R, EC/IC, klasiku 7xx na Os, R, 854, 843, 814, 810.
Ale spíš narážím na fakt, že si ČD nepořizovaly 680 proto, aby mohly prohlubovat ztrátu. A na to, zda jejich ztrátový provoz neužírá peníze potřebné jinde. 680 na Ostravu je možná pro někoho prestižní záležitost, ale 680 byla pořizována na plusovou mezinárodní vozbu. A to už nechávám zcela stranou otázku financování nákupu samotného, ztrátová je samotná bilance provozní náklady/tržby, pokud mám správné informace.

Svecs:
Nevidím v tom snahu třískání peněz - jen snahu zajistit větší komfort pro cestující.
To jsem se musel zasmát, no nakonec je i v zájmu ČD samotných optimalizovat cenu za místenku vs obsazenost, a maximalizovat tržbu/spoj, takže cena bude tolik, kolik lidi unesou.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.24.72
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 17:15:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Dj_la_défense: Technicky není problém vozit v 680 lidi na stojáka. Což se také dělo při zkušebním provozu do Děčín.
Ad. Unipuls: To je možná dobrý názor, napsat článek do ŽM, ale informace si budete muset sehnat sám. S tím, že je potřeba jezdit do zahraničí souhlasím, neboť se jedná o ziskové nasazení. Nasazení 680 na Ostravu je bohužel politické rozhodnutí.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3236
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 19:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pendolina by jezdila jako SC (podnikatelské riziko), tedy by asi kapacitní problém nebyl (ostatní by jezdili státem odjednávanými EC)... A snad by šlo udělat proklad. Každá první souprava Pendolino do ČR a každá druhá pouze Berlín - Drážďany. Ale to by zase asi v Německu bylo těch spojů moc... No radši nebudu vymejšlet kraviny :-) Od toho máme spoustu lidí v kanclech
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 19:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta
Jenže - Rakušák nemá náklápěčky, Němec nemá potřebné systémy - ostatně proto bylo pendolino očekáváno s takovými nadějemi, protože provozu Berli-Víděň bylo šité na míru.
Je možná škoda, že se ČD po neúspěšném začáku provozu Pinďi tak zalekly čehokoli od Alstomu - kdyby byly v době dodávěk objednány alepoň další tři-čtyři soupravy, možná by to bylo jinak.
A je to škoda, jak vidno, Pinďa se díky kombinaci zapáleného a oddaného týmu a ostřížího zraku médií vypravcoval (dle mého šotonázoru) na jedno z nejspolehlivějších vozidel, co kdy u nás jezilo.
Svecs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 19:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem se musel zasmát, no nakonec je i v zájmu ČD samotných optimalizovat cenu za místenku vs obsazenost, a maximalizovat tržbu/spoj, takže cena bude tolik, kolik lidi unesou.

Však to také byla pouhá ideologie k zasmání Oni ty ČD zase tak blbé nejsou
Standa Švec se vám hlásí :-) Najbrt = prznitel železničních vozidel
mail : svecS@seznam.cz / ICQ : 392411680
Premier
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.117.187
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 21:16:11    Odkaz na tento příspěvek  

Franta, Honzasl,
Původní objednávka před odstřelem zličínského ČKD byla na 10 souprav "Premier". Pendolin je podstatně méně, kapacitně nepostačují a nemohou se ani spojovat do dublu jako IC či TGV a tyto nevýhody naklápění nevykompenzuje. Variabilní klasy jsou stále ještě výhodnější.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 22:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Premier
To že se jich nakonec koupilo 7 mi připomíná, jako kdybych stavěl střechu, v průběhu stavby zdražili tašky a tak jsem si jich koupil jen na půl střechy. Co na tom, že mi do baráku teče, rozpočet jsem splnil.
Ale po válce každý generálem :-).


nemohou se ani spojovat do dublu

Ehm, tak to přeci nemyslíte vážně. To, že to dneska nejde, protože se na to "zapomělo" neznamená, že by se to nedalo udělat, aby to šlo. Když to jde Slovincům, musí to jít tady taky.

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Pražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 23:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka: neboť téměř obecně platí že mezinárodní provoz je ziskový.
Můžete to trochu víc rozebrat? Pro mě je obrovskou záhadou, jak třeba ta vesměs skoro prázdná vídeňská EC nebo dokonce SC můžou být zisková a proč vůbec v takovém rozsahu jezdí.
Premier
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.117.187
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2009 - 23:51:57    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Ehm, tak to přeci nemyslíte vážně. To, že to dneska nejde, protože se na to "zapomělo" neznamená, že by se to nedalo udělat, aby to šlo.

Z jahody rovnou na krovky ?
Nikdo nebude kvůli sedmi kouskům rozjíždět nové schvalovací martyrium na DÚ a už vůbec, když jich má nedostatek na rozumné pokrytí provozní potřeby. Už tak jsou oběhy silně redukované.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 12:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: pokud chceš mluvit o tématu "Spojování Pendolin", tak si nejdřív zjisti informace, a pak tu něco pouštěj mezi diskutující.
Tenkrát nikdo na nic nezapomněl!!!
Pouze se změnilo vedení a zatímco jedno chtělo , aby se dalo spojovat a podle toho bylo Pendolino i konstruováno, tak to další dost neprozíravě schvalovací proces s Double jízdou nechtělo.
A když si to Alstom chtěl sám na svoje náklady na okruhu vyzkoušet, tak mu to bylo ZAKÁZÁNO!
Už tenkrát(jaro 2004) jsem říkal, že jednou nás to bude mrzet.
Docela jsem se smál, když mi před rokem telefonovali z Ondrůjova odboru, jestli by šlo jezdit dvěma soupravama dohromady a strašně se divili, že to nejde.
Takže takhle máme spřáhlo, jedno za 2,5mil., a nemůžeme ho plnohodnotně použivat.
A aby jsme jednou mohli, do toho už nikdo nepůjde.

A s tou střechou je to špatné přirovnání. Když mi ukradnou část tašek, tak si je dokoupím, aby mi neteklo do baráku. Ale když mi ukradnou peníze na 3 auta z deseti, tak se můžu rozhodnout, jestli najdu další peníze na ty tři nebo je prostě nekoupím.
Gatto nero
www.pendolino.cz
ZRUŠTE ŠESTIDÍLNÉ ŽABOTLAMY!
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 18:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík
"Zapomělo" - no v podstatě toto mé slovo ale vystihuje to co jste vy popsal - někdo ve vedení "zapoměl", že by se to mohlo hodit. Omlouvám se, že to vyznělo tak nějak proti vám, či vašim kolegům. Jak to tedy je - chybí hardware, software, nebo papíry?

Ad střecha. Když krachlo ČKD, byl jsem v osmé třídě, takže toho nevím zas tak moc a nechci se pouštět do nějakých spekulací, co jak bylo. Já osobně jsem zastáncem názoru - Teď už kašleme na systémy, na naklápění, na vize z devadesátek, na Vindobonu/Slovenskou strelu, jezděme do Ostravy a vytřískejme z toho co to jde. Je pozdě něco řešit. Jen jsem chtěl napsat k Berlínu něco jako "když se chce, všechno jde".



(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
ARmpee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.153.3
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 18:23:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, jak je to teda s pendolinama do Berlína? Jak to tvrdil Žaluda, že po jednání s Němci za rok a půl...? (tedy GVD 2011)
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.24.72
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2009 - 21:44:06    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Honzasl: pokud se dobře pamatuji, nikdo nezapomněl že by se to mohlo hodit, ale zcela úmyslně takto rozhodl a hlavním důvodem bylo zkrácení schvalovacího procesu. Což je částečně pravda, muselo by se totiž zkoušet dvoučlenné řízení, brzda a pravděpodobně i některé další části. Dnes je samozřejmě otázka, o kolik by se schvalování prodloužilo, ale to už je po bitvě každý generál... A jak to tedy je HW je, SW pravděpodobně úprava a papíry nejsou.
Ad. ARmpee: Zatím je oficiální ticho. Uvidíme.
Ad. Pražák: To je poměrně složitá věc. Se značným zjednodušením se dá říci, že tím že souprava vyjede za hranice domovké železnice je v podstatě "pronajata" té železnici, na níž se vjelo. Výše "pronájmu" se odvíjí od kvality vozu (s klima, restaurační vůz atd.) a ujetých km v cizině. Je samozřejmé, že ostatní železnice se snaží ujeté km souprav vyrovnávat, nicméně se toto nikdy nedaří na 0. Pokud se budu chovat tak abych měl víc souprav v cizině, než cizina u nás, tak jsem v zisku. A když se tento systém prožene účetnictvím a přepočtem z Eur na Kč, je to krása...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 08:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sněhurka
A - ale to jen tak na okraj - je možná jízda mechanickovzduchově spřažených souprav se dvěma strojvedoucími? Nebo jen omezenou rychlostí jako při posunu?
ARmpee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.153.3
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 17:49:06    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se být ČD pokusil udělat 2-h takt SC Třinec-Bohumín-Ostrava-Praha-Dresden. Kde by doplnili EC na Berlín a byl by přestup na ICE směr Frankfurt.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 18:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V novém GVD je směr Drážďany plánovaný jeden pár vlaků s Taurusem,jinak osvědčené 371.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2009 - 18:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taurus by měl vozit z Vídně do Drážďan (Berlína?) a opačně noční EN "Metropol". Ten jako jediný bude jezdit z hlavního v přímém směru přes Vršovice ( v obou směrech ) a nikoli přes Libeň.
cyp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.142.254
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 00:06:18    Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Když něco nevím přesně, tak mlčím.
Sněhurka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 08:03:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Honzasl: Samozřejmě že to jde a také se to již dělo. Není možné jet s naklápěním.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 12:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

681 003-0 27.6.2009 Brandýs n/O-Choceň