K-report
 

Archiv do 27. srpna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » 680 - pendolina » Archiv do 27. srpna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 00:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

680.002-SC513,Třinec,příjezd-20:21,odjezd-20:32
http://www.youtube.com/watch?v=REawaFA8s90
...bez stativu to sice není ono a tak pouze informativně ...
an Neuzilda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.95.33.66
Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 08:20:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ke 513. Dnes poprvé po zavedení Ostrava hl.n.na čas. Měl jsem si možnost jizdu vychutnat. Dnes tomu velel opravdu profesionál. Kdyby nebylo pomalých, tak to bude určitě -10. Ovšem slepé střevo Třinec vidím jen jako marketingový tah s politickým podtextem, který je bezzubý a hlavně drahý. Souprava se vrací do Bohumína jako Lv. Zhruba z 250 cestujících víc jak 90 procent opustilo Sprintera ve Svinově."
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 13:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

an Neuzilda: Ahoj,nevím,kolik znáš lidí,kteří ze "slepého střeva"-jak nazýváš zajížďku do Třince,dojíždějí v pátky po pracovním týdnu domů,ale asi by Ti po přečtení Tvého příspěvku nemohli přijít na jméno :-).Moje sestra v Praze pracuje a její-a nejen její- zážitky z cestování v pátky by si za rámeček nikdo z managementu ČD určitě nedal.Chudáci průvodči byli terči urážek ze strany cestujících a marně jim vysvětlovali,že své nadřízené o přeplněných pátečních vlacích směr Ostrava informují a žádají přidání vozů.
Samozřejmě,jinou kapitolou je nesmyslnost nasazení třisystémové jednotky mezi Prahou a Ostravou-potažmo Třincem.Fakt,že vlak jede do Bohumína jako souprava,není problémem cestujícího-navíc takto do Třince přijíždí každe ráno souprava pro IC530 Hutník...
Jan Neuzilda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.247.213
Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 13:34:25    Odkaz na tento příspěvek  

ad 1martin: Ahoj, plně s Tebou souhlasim, že doprava směr Karviná a Třinec je ve zvláštním vakuu. Ale určitě není řešením si vymyslet SC Sprintera do Třince. Ke genezi problému Pendolino na severní větvi: jednotka měla dle původních, bohužel blahových, představ sloužit na rameni Berlín-Praha- Wien. To, že DB si tuto jednotku nepustí na své koleje bylo střízlivým již jasné od začátku. Dnes ji nechtějí na koleje ani OBB z řady důvodů. To je ale na dlouhý elaborát. Navíc je současná jižní větev u Pendolina silně prodělečná i přes veškeré kotrmelce, které jsou vymyšleny. Severní vydělává. Z toho jednoduše vyplývá, že bude jezdit tam, kde je rentabilní a né tam, kde jsou zbožná přání bez ohledu na to, zda se využije třísystém či nikoliv. O Třinci se zatím nedá nijak spekulovat, jelikož je to jen velmi krátká doba po zavedení a je to jen rušíci vlak. Uvidíme, zda lidé budou ochotni připlácet za pohodlí i do těchto nových destinací. Na destinaci Ostrava - Praha ano, ale trvalo to přes tři roky.
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 17:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechci rozpoutávat opět zbytečnou diskuzi, ale podle oficiálně zveřejněných materiálů je produkt pendolino poměrně ztrátový a nikde se nepíše, že severní větev vydělává a jižní prodělává. Mluvka ČD jenom kdysi naznačil, že jižní prodělává víc, než je zdrávo a šotouši si z toho udělali své ...
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 04. srpna 2009 - 12:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

680.007:
http://www.youtube.com/watch?v=XDe7leHKGkA
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 9-2002
Odesláno Středa, 05. srpna 2009 - 00:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem to vedel od zacatku: Tyhle kramy nam pritahl snad Satan osobne.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Mono Mono
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.94.203
Odesláno Pátek, 07. srpna 2009 - 12:10:54    Odkaz na tento příspěvek  

Minulý týden v neděli,jsem jel pendolinem z brna do Prahy,za Pardubicema jme tak prudce zastavili,že všechno co bylo na stolečku sletělo na zem a bylo až na druhé straně vagonu,já jsem zrovna vycházel z toalety,a a kdyby nebylo prosklených automatic dveří(které se tak pomalu otvírají tak bych letěl asi taky),ale zajímalo by mě proč tak prudké brždění,bylo to jak kdyby zmačknul rychlobrzdu,ještě že ta ledová káva už byla vypitá jinak by jí měl můj brácha v klíně!
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2726
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 07. srpna 2009 - 16:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty jsi pil ledovou kávu na záchodě? Z tý věty je problém to nějak vyfiltrovat....
Rajče...
Můj Skype: Vojtik48
Mono Mono
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.73.216
Odesláno Pátek, 07. srpna 2009 - 20:46:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ta káva ležela na stolku v oddíle ale už vypitá naštěstí,já jsem se teprve belhal z WC.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 07. srpna 2009 - 22:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono Mono: Fíra zapomněl, že tam staví, je to přece Pendolino
Ale k jižní větvi... Jak to teď jezdí obsazené ve druhé třídě (když se neplatí příplatek) a v jedničce...? A jestli je full na všech nebo jen na některých spojích...
Scuderia Ferrari
Grand opening; Caffeteria Ostrava; 22.8.2009

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Mono Mono
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.73.216
Odesláno Sobota, 08. srpna 2009 - 10:38:45    Odkaz na tento příspěvek  

Páňula skoro všechny spoje skoro plné,dokonce už jsem jednou nedostal místenku,jednička ani ne z poloviny.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2196
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 08. srpna 2009 - 11:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že marketing ČD na plné obrátky jede dotazníkovou akci v Pendolinu s otázkami: Přišli jste do Pindi z autobusu SA, nebo z jiného vlaku? Kolik jste ochotni dát za místenku?
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 08. srpna 2009 - 17:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jak je reálná šance sehnat na zítřek místenku v trase Brno-Praha na vlak SC18, z Brna v 7:06? Koupi mám v plánu zítra ráno před odjezdem.
Rajče...
Můj Skype: Vojtik48
Mono Mono
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.73.216
Odesláno Sobota, 08. srpna 2009 - 21:10:38    Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik-Tak ze 40%.
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 08. srpna 2009 - 21:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik-No v první třídě by se místo určitě našlo.Ale já mám pocit že se to musí kupovat minimálně 30 minut před odjezdem.
Petryk77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2008
Odesláno Neděle, 09. srpna 2009 - 09:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobi680: Vlastní praí můžu potvrdit, že místenka lze koupit těsně před odejzdem. Sám jsem ji loni kupoval 5 minut před odjezdem...
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 09. srpna 2009 - 10:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petryk77- Je to možné,já si to už nepamatuju,ale jednou jsem si ji chtěl koupit místenku v Břeclavi a bylo asi tak 10 minut před odjezdem vlaku a paní mi řekla že je to možné minimálně 30 minut před odjezdem vlaku.Ale je to tak půl roku zpět.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 09. srpna 2009 - 12:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já jsem rok zpět jel Ostravanem, chtěl jsem si koupit místenku a šlo to, ale nakonec jsem se rozhodnul, že to risknu. Risknul jsem to - Ostravan poloprázdný.
Generální ředitel společnosti vDP BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Dean001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 10. srpna 2009 - 23:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera byl na History HD pořad o Acela Expres.
Jediný vysokorychlostní vlak v USA. Jezdí max. 240 km/h. Hodně mi to vše připomínalo situaci v ČR. Staré tratě, hustý provoz, hodně nákladních vlaků, hustá příměstská doprava, úrovňové křížení s automobilovou dopravou. Parametry soupravy byly hodně podobné naší řadě 680. Tedy naklápěcí skříň, kapacita 303 osob, nakoupeno 20 souprav ... Trať dlouhou 734 km zvládne těsně pod 7 hodin.
Opravdu hodně zajimavý pořad.
Nejzajimavější byla údajná cena, která byla uvedena 25 mil. USD, tedy cca 450 mil. Kč.

Nebyla by to cesta pro ČD ?

Cena je plus minus jako dva Elefanty a na severní větvi při hodinovém taktu a jízdní době Ostrava - Praha cca 2.40 h (kam se brzy dostaneme) by se zákazníci určitě našli ...

Možná off topic, možná ne ...
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 01:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2Dean001:
Nemyslím, že je to možné porovnávat bez srovnání detailních technických parametrů.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.108.106.103
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 02:16:44    Odkaz na tento příspěvek  

Dean001: Smlouva na nakup Acel (20 souprav za 600 mil USD) byla uzavrena v roce 1995, tehdy byl kurz 27 kc za dolar. Tou dobou uzaviraly CD smlouvu s CKD (a spol) na 10 pendolin za 4,5 mld kc...
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 09:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dean001: Ale u nás je stejně max. rychlost 160 km/h., takže co by ta Acela pomohla ???
Generální ředitel společnosti vDP BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Dean001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 13:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3:

Acela má výkon 9600 kW. Takže je motoristickou hantýrkou řečeno přemotorována ... Na našich tratích se spoustou pomalých jízd a častým snižováním rychlosti by dokázal ušetřit další minuty. Je to stejné jako jízda např. Railjetem. Při jízdě z Břeclavi v pohodě krátil díky velkému zrychlení ...
Myšlenka byla spíše v ekonomice. Pokud existuje na aktuálním trhu nabídka na naklápěcí soupravu s kapacitou cca 300 osob s vmax 265km/h a cenou cca 450 mil. kč, tak by to mohla být cesta pro naši severní větev.
Poptávku máme (viz. využití severní větve). Při krácení jízdní doby někam k 2.40h (po dobudování koridoru snad až k 2.20h) se poptávka ještě zvýší. Pak už jenom pořádný takt (maximálně 1 hodina) a návratnost by měla být zajištěna.
A po případném vybudování VRT může v pohodě jezdit i tam. Je tedy připravena i pro budoucnost.

Jen jsem chtěl vyvolat diskuzi. Mám pocit, že aktuálně přešlapujeme na místě a není světlo na konci tunelu ...
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 13:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dean001: situace v USA byla a je hodne odlisna. Lisi se jak financovanim tak technickymi podminkami.
Acela vychazi puvodne z technologie TGV, ktera byla znacne upravena pro tehdejsi pomery v USA. Mezi dvema hnacimi vozidly je rada vozu s naklapenim. Rozhodne se ale nejezdi po "starych tratich" jake byly v te dobe v CR. Rychlosti 240km/h se na North-East Corridor jezdi jen na upravenych usecich bez urovnovych krizeni. Navic jsou trate v USA stavene na podstatne vetsi napravovy tlak. Kdyby se takova Acela prohnala s vetsi rychlosti a naklapenim po nasich koridorech, tak by znacne poskodila trat. Svetly profil je v USA taky podstatne vetsi, coz umoznuje vetsi kapacitu a pohodli pro cestujici.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 16:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To taky. Ale z příspěvku Deana001 vyplývá, že každý vlak bude uhýbat před Acelou. To by byl taky problém.
Generální ředitel společnosti vDP BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
PepaKKK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 18:28:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jen jsem chtěl vyvolat diskuzi. Mám pocit, že aktuálně přešlapujeme na místě a není světlo na konci tunelu ...

Z čeho usuzuješ, že se přešlapuje na místě? Mimochodem Antonín Blažek z ČD se pro Želpage vyjádřil, že pro plné využití pendolin by jich potřebovali celkem 12, takže zvažují do budoucna nákup dalších 5ti souprav (ale ne 680.) Navíc (a to bude spíš prioritnější) je nákup suprav podobných Railjetu k loko 380. (Počet o kolikati jednotkách uvažují ovšem už neřekl...)
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 19:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc (a to bude spíš prioritnější) je nákup suprav podobných Railjetu k loko 380.
V článku má tohle stejnou prioritu jako nová pendolina....
PepaKKK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 21:05:41    Odkaz na tento příspěvek  

MArtyss: no chce to číst mezi řádky: Pendolina by nejspíš opět byly na vlastní riziko ČD a navíc jejich využití závisí na dokončené modernizaci infrastruktury, a ta je v nedohlednu. Navíc "railjety" které by byly bez pohonu (stačilo by je "připojit" k 380, které jsou tak jako tak již objednané) by byly nejenom levnější, ale i bylo by snazší a rychlejší jejich schvalování... i když nejlepší by bylo těch 5 pendolin k tomu ke každé 380 jednu tu soupravu typu "railjet"... ale to už je sci-fi
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 21:12:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 21:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a byl by velký problém nasadit Pindi z jižní větve po dokončení Praha-Cheb a prodloužit jejich použitím větev z Ostravy. Toto určitě velmi rychlé spojení skrz republiku, by si svou klientelu určitě našlo.Zastavování jen Bohumín-Ova-Olmík-Perníkov-Praha-Plzeň-Mariánky-Cheb-Frantíky.
Vím,píše a uvažuje se tady o Pendolinech jinak,no nemusely by být prodlouženy všechny spoje.
Tak mě moc nekamenujte.
Dean001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 21:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ic540

Optimální by byl hodinový takt Ova-Praha a dvouhodinový až do Frantíků ...
Railjety je taky cesta. Silná loko a komfortní vozy. Navíc loko české výroby .. Dělení do tří tříd ... Vsadil bych na Byznys klientelu, která nemá problém si připlatit za komfort, rychlost, servis a soukromí. Vždyť i letecké společnosti vydělávájí nejvíce na Business a First class zákaznících...

Chtělo by to trochu podnikatelského ducha a hlavně nepřešlapovat na místě. Tady není třeba čekat na nějakou desetiletou objednávku... Soupravy se využijí kdekoliv ...

No nic, nechal jsem se unést...

(Příspěvek byl editován uživatelem dean001.)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5086
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 22:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V článku má tohle stejnou prioritu jako nová pendolina....

Je to hlavně rozhovor pro nadšenecký server, rozhodně ne prezentace oficiálních strategických záměrů, takže brát spíše jako pokus uspokojit hlad po drbech, než jako písmo svaté.
Pro všechny DJs: Hrát toto léto Já vítám déšť je tak trochu nešťastné...
(I když uznávám, že pan Krečmar ten text myslel tak trochu jinak ;-))))
Martyss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 22:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ta je v nedohlednu.
To je naprosto jasná. Na západ od Prahy bude Beroun-Cheb komplet hotovo do 2016. Pak už záleží, kdy se dodělá Praha-Beroun.

Pokud použiješ něco na styl railjetu, tak teba mezi Plzní a Chebem se budeš courat rychlostmi okolo stovky.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 23:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dean001: Ta dvouhodina by stačila z Ovy do Františkových, neboť v té druhé dvouhodině musí jet ty častěji zastavující(Hranice,Zábřeh,Č.Třebová,Kolín) Jinak

ad páteční Pendolino do Třince: Proč ne rovnou ty dvě večerní/ranní nocující v Bohumíně nenechat pokračovat do Těšína.
SC 500/509 Těšín-Karviná-OVA-Praha a zpět
SC 502/507 Těšín-Havířov-OVA-Praha a zpět
Zbývající točí na Ova Hl.nadr.
Samozřejmě to znamená svěsné km jízdy navíc, ale i možné nové cestující navíc.(cestovat 460tkou k přestupu na Hlavní či svinov,nebo li o jeden přestup méně může znamenat více)...
PepaKKK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 23:11:46    Odkaz na tento příspěvek  

A není lepší to rameno v budoucnu protáhnout do Žiliny či do Polska?
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 11. srpna 2009 - 23:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nechtěli by jste to natáhnout až na druhý konec světa?
Generální ředitel společnosti vDP BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 12. srpna 2009 - 10:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znásilnění v Pendolinu si mladá žena vymyslela.... Neříkalo se to tady?
Udělejme něco se stále se rozšiřující řadou negramotů v diskuzích.... Vždyť se to nedá číst.
Můj Skype: Vojtik48
crocodille
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.218.2
Odesláno Středa, 12. srpna 2009 - 10:44:15    Odkaz na tento příspěvek  

Dívka bájila o znásilnění v pendolinu, protože neuměla vysvětlit opilost
west
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.80.83.159
Odesláno Pondělí, 17. srpna 2009 - 21:22:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes SC 506 smetlo chlapa - žst.Velim. Přestopili jsme do následného EC do Berlina.
Rakana183
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 19:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

- Ostrava
spdz.estranky.sk

Rakana183
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 19:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prepáčte 681
spdz.estranky.sk

Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 21:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem cestoval na spoji SC 509 ve voze 682 007-0 přičemž jsem byl dvakrát svědkem zajímavého úkazu. Při splachování WC došlo z odpadních trubek záchodu a umyvadla(!) ke krátkodobéme(cca 2-5sekund) "gejzíru" splašků do výšky cca 10cm nad příslušným otvorem. Může mě někdo vysvětlit jak je toto možné?
PS: Nemusím doufám hovořit o tom, jak po tomto úkazu celé WC "vonělo"...

(Příspěvek byl editován uživatelem thunderman.)
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 22:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thunderman-Nevím to jistě,ale asi byla přeplněná nádrž.Pokut se mílím tak mě někdo prosím opravte
Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 24. srpna 2009 - 22:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobi680
No to mě napadlo taky, ale nemá to WC být jištěno pro takovýto případ?
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.194.212.139
Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 09:15:07    Odkaz na tento příspěvek  

Thunderman: To jsem někdy před rokem a půl zažil taky. Smrad k nezapomenutí, a to mám poměrně slabý čich. Málem to stačilo na vyklopení oběda.
pendo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.26.130
Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 12:59:55    Odkaz na tento příspěvek  

ja jel jednotkou 007 pred tydnem ... nefungovalo v 1. tride radio (na sluchatka) a ani stahovaci zaluzie u okna (tez v 1. tride) .... pruvodci poradil, ze si mam presednout
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 13:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pendo-Minulý týden jsem jel taky 7čkou ve voze číslo 1 a bez problémů.
Jinak bych chtěl poděkovat všem co se o Pendolina starají. Jsou v dost dobrém stavu.A tady mám pár fotek z minulého týdne které věnuju Honzíkovi a Sněhurkovi


Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 15:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já bych řekl, že to audio v Pendolínu funguje, ale nic se do něho nepouští. Kdyby nefungovalo tak tam snad není ani šum a nesvítí jaký je zvolen kanál ne?
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
Bobi680
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 17:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thunderman-Já to zkoušel asi 2x ale mě se zdá že je to radio.Pač tam byl šum a chvilku to jelo a chvilku ne.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 20:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, že je to dotaz naprostého začátečníka, ale zeptám se.

Co by mělo zítra jet na vlaku SC18 Slovenská Strela? Už mám zakoupenou místenku, tak abych věděl, co mě čeká :-) (jedu poprvé).
Udělejme něco se stále se rozšiřující řadou negramotů v diskuzích.... Vždyť se to nedá číst.
Můj Skype: Vojtik48
Thunderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 21:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobi680
To mě ani nenapadlo... A celkem to i vysvětluje proč když to jednou fungovalo tak na 1 a 3 kanálu bylo to samé. Ale zas pokud to má jen 4kanály bez možnosti naladění žádané frekvence tak je to celkem na nic...Jinak pořád se v pendolínech prodávaj sluchátka za 50Kč? :-D A jak vůbec vypadají/vypadaly?
Kde naši soudruzi neudělali chybu aneb
S VARIEM NA VĚČNÉ ČASY
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 21:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No můj osobní názor na ty hudební kanály v piňdovi je nulový... Silně pochybuji, že si tam někdo strká vlastního jacka, aby poslouchal, to co tam hraje a když už, tak kolik jich je... Dnes každému stačí zásuvka a valí přes mobil rádio nebo jeho písničky v mp3. I když kdyby na pinďovi byla dostatečně silná anténa třeba na rádio a šlo by o 100% lépe než na mob, tak to by byla potom jiná... Mimochodem, když jsme u toho. Tady ten "nadstandart" v jedničce byl v ceně nebo se to platilo zvlášť na objednání? A případně zakolik, kdyby někdo věděl...
Scuderia Ferrari
Grand opening; Caffeteria Ostrava; 22.8.2009

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Rosti
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.26.130
Odesláno Úterý, 25. srpna 2009 - 21:29:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ty sluchátka stojí 79,- Kč ...
PS: Okurková sezona co ?
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 26. srpna 2009 - 08:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu, SA půjčuje sluchátka zdarma.
V dobách výroby Pendolina to ještě nebylo legální, ale dneska by to možná šlo: vlastní FM vysílání, které by každý na ten svůj mobil chytil. A nebo ještě lépe udělat konečně tu Wifi a streamovat muziku vzduchem.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 08:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes jsem dostal 2. verzi návrhu gvd2010 a vypadá to že už budem jezdit jen do MS kraje (krom jednoho spoje do WNs)
Gatto nero
www.pendolino.cz
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 08:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jasně Prostě je potřeba co nejvíc využít naklápění a zejména tři systémy!
ARmpee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.201.164
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 10:41:33    Odkaz na tento příspěvek  

Na Slovanovi ETR nebude???
názor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.71.36
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 12:26:23    Odkaz na tento příspěvek  

ARmpee: doufám, že ne. Dovedete si představit přeplněné Pendolino? Jestli by ho tam chtěly ČD mocí mermo dát, tak ať dávají rezervaci v ceně jízdenky, třeba za korunu nebo zadarmo. Ono ani z bezpečnostního hlediska není dost dobře možné, aby se souprava naklápěla se stojícími lidmi, nehledě na komfort těch sedících. Pendolino není třetí třída, kde se jezdí jako v dobytčáku, na to jsou páteční a nedělní IC, R apod. Navíc mne docela zaráží, že to chtějí v Bratislavě točit za necelých dvacet minut, vždyť ty vlaky jezdí na Brno často zpožděné, ať už kvůli čekání v Břeclavi nebo výlukovým pracem a těch pár minut není na vyčištění soupravy a výměnu cestujících vůbec dostatečných a co teprve nějaké to zpoždění. Nehledě na to stačí nějaká nenedálá událost na trati a celý oběh je v háji. Doufám, že to ještě dráhy upraví.

Možná by nebylo na škodu poslat plánované nedělní Pendolino místo do Bohumína (11:23) do Opavy a odtamtud ho táhnout zpět do Prahy, dráhy by tak opět mohly rozšířit svůj hvězdný produkt o další relaci a myslím, že by se našlo nemálo cestujících, co by tento přímý spoj na Prahu využívalo. Navíc by se to dalo dobře stihnout, ve 14.22 v Ově, v 14.42 v Opě, a zpět v 15:13 z Opy a 15:36 z Ovy (příj. 15:33) . Nějaká úklidová četa by se už na Východním nádraží našla... A kdyby ta půlhoďka v Opě nestačila, pak by se to mohlo vypravit až v 16:13, případně to poslat z Phy o půl hoďku dřívě.

Pendolinům zdar!
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 12:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

názor: O zajíždění pendolina do Opavy už zde proběhla diskuze těsně po modernizaci a elektrizaci tratě. Myslím, že tady padlo něco o nevýhodě jednokolejného úseku Ostrava-Svinov - Opava východ.
Jen jsem zvědav, jestli po zdvoukolejnění a elektrizaci tratě Ostrava-Kunčice - Frýdek-Místek (pokud k tomu nakonec dojde), je v plánu převedení pendolina do Frýdku-Místku? Vymetlo by Svinov i Hlavní nádraží. Nebo to zase skončí na nedostatečném zázemí ve Frýdku-Místku. (Stejně je to hudba daleké budoucnosti, pokud vůbec.)

Na druhou stranu, kdyby jelo jedno pendolino do Ostravy, jedno do Opavy, jedno do Třince, nebo Frýdku-Místku, bylo by to dosti nepřehledné. To raději důsledné přípoje na pendolina v podobě 471.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.