K-report
 

Archiv do 1. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Koridor » Archiv do 1. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 19:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemohu si dovolit zaplevelit úsek před Prahou R od Havlíčkova Brodu, R od Svitav, R z východní Moravy, EC+SC a do toho hustou příměstskou.

Proč ne? Jestli myslíte že není kapacita, tak to je omyl.

Ten stav co je nyní, není dlouhdobě udržitelný ani koncepční.

Proč? Koncepční bude, až přestane linkové vedení odpovídat převažujícím přepravním proudům?

Ad VRT Praha - Brno - ta nemá s 011 absolutně nic společné. Od příměstské neulehčí, od R-230 ani R-010 taky ne, a IC-010 musí také zůstat pro rychlé spojení východních Čech s Prahou, Brnem a Olomoucí (+ patrně Prahy se Zábřehem). Jediné co se změní bude to, že patrně EC Praha - Brno bude rozlomen v Pardubicích. Je to něco úplně jiného než na 171 nebo 221 (či 070/091), tuto funkci by na 011 mohla plnit jedině jakási "VRT východ" směřovaná do východních Čech.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš Záruba.)
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 15:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Tomáš záruba:
VRT Praha-Brno nebude mít s 011 nic společného, ale výrazně jí odlehčí od dálkové dopravy Praha-Morava a dále Slovensko, Polsko nebo Rakousko.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 16:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Junkrs: Jediné od čeho jí odlehčí, je EC-260 a EC-270. Jenže to bude must být promptně nahrazeno nějakým IC Praha - Pardubice v půlhodinovém intervalu, naopak navíc může být vzhledem k nějakému dalšímu rozvoji infrastruktury ve východních Čechách IC Hradec Králové. Vzhledem k počtu vlaků zanedbatelná změna.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 22:46:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: počítáš po výstavbě VRT s vlaky Pha-Oc-Ova přec Pce nebo přes Bo?
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 00:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Praha - Morava přes Brno (snad vyjma Zábřehu), ovšem stávající IC/EC musí zůstat pro východní Čechy (do Prahy i na Moravu). I když asi nebude nutná půlhodina Pardubice - Olomouc, ani více než půlhodina Pardubice - Praha. Takže se asi tak zhruba dá říct, že VRT "odvede" z 010 1 pár vlaků za hodinu (pokud ovšem nezačně pořádně jezdit např. Lichkov, že).
D-laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.73.212.207
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 08:19:16    Odkaz na tento příspěvek  

Rail 2005: Jseš úplně mimo realitu. Pokud by rychlíky z 230 neměly pokračovat na Prahu, přestane jimi 3/4 cestujících jezdit. Sebelepší přestup je při poměrně krátké době jízdy nesmysl. Velmi dobře využívané rychlíky na 230 jsou právě kvůli bezproblémové a rychlé cestě do Prahy. Přestup v Kolíně by to spolehlivě pohřbil.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2536
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 11:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle jezdit brněnské rychlíky (přes ČT+HB)spojeně s loko uprostřed a trhat to v Kolíně. Ušetří se jedna trasa, do Kolína souprava dimenzovaná ažaž, ztráta 5 minut při odpojení. Zpět bych to neřešil, protože zpoždění...
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Hovorová kázeň: Volám na hlavní stavědlo nejmenované stanice na východě středních Čech a na druhém konci drátu se ozve Tady.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 11:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp: Radšej si ani nepredstavujem ten chaos pri nástupe v Prahe
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 2-2006
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 12:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Když se to zvládá jinde, proč ne v Praze? Horší bude prázdná jízda HV v úseku Praha - Kolín, navíc vícesystémové, kterých není nazbyt.
D-laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.73.212.207
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 12:40:45    Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: Když se město Kutná hora pokoušelo prosadit, aby na osobních vlacích jezdili sloni až do KH hlavní a až dál na HB klasické soupravy se střídavými lokomotivami, bylo "vysvětleno", že dvojsystémových lokomotiv je dost. Přitom tohle řešení nepřináší žádné problémy, jen plusy. Ale pomohlo by to cestujícím, a to se "nenosí". To ale nesouvisí s koridorem, omluva.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 15:14:56    Odkaz na tento příspěvek  

Paráda, z Úval do Běchovic už není PJ 80 v 2. koleji, v 1. a 0. stále 80.
Také byla zrušena PJ 50 z Libně do Kyjí v 0. a několik PJ v Libni.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 15:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Přestup by se dal u takových zákazníků uskutečnit v Kolíně při dělení soupravy za předpokladu, že to průvodčí zvládne projít. Jak píše další diskutující, šlo by to.
Semolina: Prázdná jízda? Tak je lepší to vézt jako nyní? Proč tu potom diskutujeme?
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Hovorová kázeň: Volám na hlavní stavědlo nejmenované stanice na východě středních Čech a na druhém konci drátu se ozve Tady.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 15:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S váma je tu legrace, jak by jste všechno vyřešili, teď mi třeba prozraďte, kolik vozů by ten dělič v Kolíně měl, max. tak 8 (4 HB a 4 ČT), protože se vám to v Kolíně nikam nevleze. Myslím tak, aby jste bez nějakého šibování odjeli směr Kutná Hora. Tohle jsou fakt nesmyly a jsem rád, že ten GVD neděláte. Nic ve zlým.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 16:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co se týče té VRTky, tak s tou zatím moc nepočítejte, já tu naši "drážní drbnu" moc nečtu, ale byl tam v posledním rozhovor, myslím s p. Blažkem a ten rozumně řekl, že je teď potřeba dodělat a sladit s Evropou koridory a potom teprve s Evropou stavět VRT.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 16:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že je teď potřeba dodělat a sladit s Evropou koridory a potom teprve s Evropou stavět VRT.
... a které ještě další koridory? Všechny (včetně Brno - Přerov) jsou buď hotové, nebo rozestavěné, nebo připravované. Takže je potřeba plynule pokračovat v přípravě toho, co naváže. Až budeme za 15 let dostavovat koridory, tak VRT už musí mít požádáno o stavební povolení, tedy je nejvyšší čas je začít chystat.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 16:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál

já tu naši "drážní drbnu" moc nečtu, ale byl tam

A co v té práci kluci děláte,že nečtete náš bulvár ..??

Racek

Jinak jaké další koridory,ten I. tranzitní není a ještě nějakej ten pátek nebude hotov .. a až bude,začne se už zase pomalu opravovat ten náš pomalu 15letý bezúdržbový ...

VTR jsou u nás zatím jen v rovině úvah a snů ...


ICQ 237-113-861
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 16:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
počkej, to mi neříkej, že tam máte hotový koridor, vždyť je tam slyšet každej styk (mimochodem, bezstyková kolej ) a každá srdcovka. Já myslel, že to tam ještě nemáte
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 17:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál

To máš pěkné mezery ve vzdělání .. tady jsme byli první vlašťofky koridorizace .. ŽS Brno u nás začínalo někdy v roce 93 a dokončeno to bylo někdy v roce 96 .. a od té doby .............. tady zkoušej,jak dlouho asi ta bezúdržbová trať vydrží .. i když malé úpravy Klučovského oblouku tady byly .. ale jinak


ICQ 237-113-861
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 18:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
to měl být vtip, no nic... já vím, že si to někde museli vyzkoušet, jak se to vůbec dělá, třeba takovej lepeňák u vaší předvěsti ve 2. od Poříčan nebo ten u Lc1 v Poříčanech, to byla mňamka už v 98
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 22:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
komentář o periodikách najdeš zde, abych to tady neplevelil... https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1595158
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 07:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu je PJ 80 v obou TK mezi stanicemi Vraňany a Dolní Beřkovice? Svršek se mi zdá OK, že by problém se ZabZař?
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 08:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi stále chybí pevné body.
Líná huba, holé neštěstí ...
ef
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.124.136
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 23:02:47    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se muzu vmisit do debaty o zastavovani EC. Tak jsem toho nazoru, ze tyto vlaky by se striktne mely drzet sveho nazvu. V nem je slovo City. Cili v CR by byly EC zastavky: Usti nad Labem, Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Otrokovice (Zlin). Mozna vzit na milost Breclav - prestup z EC Viden - Praha na EC Bratislava-Ostrava. Nejsilenejsim EC v tomto smyslu jsou EC Viden-Varsava na ceskem uzemi, kdy na prime rovne nove trati moderni soupravy zastavuji po 20 kilometrech ve vsech okresnich mestech (Proc jsou v kategorii EC mi neni vubec jasne).
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 16:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ef: A kdo by jimi jezdil, kdyby nestavěly? Jak by se odvezla frekvence ze zbytku? Jestli ti vadí název, tak by se mohly klidně degradovat.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 16:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii: na některých trasách by takhle málo zastávek stačilo. Jenže značky EC a IC jsou už nejméně patnáct let v celé Evropě tak zdegradované, že je to už jedno. To, co kdysi byly TEE, měly být EC. Dneska místo EC jsou SC, Railjety, a podobně - co dopravce, to vlastní název. Aby se v tom prase vyznalo. Výjimkou je snad akorát UK, kde je kategorií vlaků minimum a dopravců .
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Šamot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 17:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě spíš nejde do hlavy,když už je tady vedená debata o vytíženosti jednotlivých spojů,proč dráha v posledních grafikonech skoro vymazala cestující ze zastávek,které jsou závislé na osobácích.Rychlíky zastavují pouze ve větších městech.Potencionální cestující ze zastávek jsou potom odkázaní na svoje auta,kola pěškobus a nedejbože na autobus,aby se dostali do většího města a poznali zázrak jménem dráha.Ani se nedivím svým známým,kteří mi bez jakýchkoliv okolků vpálí,že raději jedou autobusem.Bodejť by ne,když jim autobus zastaví před nosem,jede pro mimopražské tak,aby je dovezl např:do Prahy do šesté hodiny ranní a co je vůbec to nejlepší,o třetinu levněji než dráha.A bavím se o vzdálenosti od Prahy nějakých 70km.Bohužel konstruktéři grafikonů stále nepochopili,že nepřípoji v uzlových stanicích dráha přichází o dost cestujících.Páč proti gumokolu je dráha na 70 km do Prahy absolutně nejrychlejší spojení i potenciálním přestupem.Pokud ovšem navazují vlaky.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 22:15:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šamot:
Které nepřípoje máte konkrétně na mysli?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Šamot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 02:26:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:Už několik let mi visí v žaludku konkrétně trať 230.Dvouhodinový rychlíkový takt na Brod je solidní.Ale stejně jako na jiných tratích se zapomíná na zastávky.Uvedu jen jeden konkrétní případ.Os 5950.Vyloženě dobrej fórek v novém GVD.Kolik tím asi pojede cestujících z Čáslavi do Kolína?Pro neznalé,os z Čáslavi do Kolína pouze v so.Už si ani nepamatuju,který GVD to byl,nejsem drážní vysokoškolák,tenhle vlak byl výchozí z HB a pobral veškerou frekvenci na tomhle rameni.Lidi od Brodu/ze zastávek/do Světlé do skláren,od Světlě do Hory/Phillip Morris/ a nejvíc lidí jezdilo do Kolína na rychlík,který je zvesela dovezl do Prahy na šestou.Rychlík 910 je hezký,nicméně neřeší problémy lidí na zastávkách,ať už na téhle trati nebo jinde.Je to všeobecný problém,kdy v silových časech se dává přednost rychlejšímu spojení mezi městy.Čtyřminutový čas na přestup na Prahu 70-ti leté babičce moc šancí nedává.Jinak si zgustne na příjemném dvouhodinovém výletu do hlavní metropole.Neberte to osobně,nechci vypichovat jednotlivé spoje,abych nebyl nařčen z podjatosti z vlastních zájmů,jen prezentuju názory lidí,co mají tu čest Vám vpálit do obličeje,proč raději jedou gumokolem.Omlouvám se všem koridorákům,že jim plevelím koridor
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6249
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 11:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šamot:
No na můj vkus by Os 5950 nemusel jezdit vůbec, ten Os o půl hodiny později by měl v sobotu stačit bez problémů.
Čtyři minuty v Kolíně nejsou mnoho, ale funguje to tam takhle už dost dlouho. Nebo že by najednou byli důchodcové pomalejší a potřebovali víc času? Že to dřív nikomu nevadilo ...
Pro lidi z vesniček je tam ten Os 5940. Nevím, proč by nemohl stačit. Jsou větší obce v okolí, které nemají ani ten - zejména o víkendu.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Šamot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 12:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:Snad ani nejde o víkendy.Na moje poměry rozsáhlá "reportáž"se hlavně týkala pracovních dnů a spíš o charakteru vlaku.Ta 5950 to byla jen ukázka něčí tvůrčí činnosti.Jinak Tvoje poslední věty jasně naznačují,jak asi přemýšlí lidé,kteří mají tvorbu GVD na starosti.Neber to osobně.K těm stížnostem staroušků:už jsi viděl starouše psát stížnosti?Ti nadávají a jsou rádi alespoň za něco,pochybuju,že si řeknou o mailovku,aby si stěžovali.A když,tak si vylijou zlost na prvním koho potkají v mundúru a dají mu to sežrat.Jsou slyšet jen důchodci,co sežerou v tývý brouky a jejich procentuální zastoupení v populaci je mizivé.Zapomněl jsem jsem na matky s kočárky,tělesně postižené,co si nezažádají o přání posečkání spoje,nebo chodící o berlích.Máš pravdu,4 minuty stačí.Vždycky stačilo.Jinak dík za zájem.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 15:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není náhodou oficiální přestupní doba v Kolíně delší než 4 minuty?
Jardadr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 15:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár obrázků z Kolína Zálabí
Jardadr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 15:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokračování předešlého, vše foceno 15.11.09.

Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6252
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 23:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii:
V KJŘ už od GVD 07/08 je uvedeno, že není zaručen přestup, je-li mezi příjezdem a odjezdem čas kratší než 4 minuty. Logika mi říká, že by to tedy měla být nejkratší přestupní doba. Ale třeba se pletu.

Šamot:
Aby nevznikla mýlka, JŘ jsou zatím stále mým koníčkem, nikoliv denním chelbem.
Proč je zrovna ta 5940 hnána do Kolína "na krev" nevím.
Proč je rychlík chápu - lidí mezi městečky a městy jezdí a asi vždycky bude jezdit víc než do vsí typu Třebešice. Pokud každý chce jedzit co nejrychleji, tak se potom uspokojuje ta většina, ne menšina.
Že jede z Třebešic, Církvic a Hlízova první vlak v kladiva až po páté a ne o 3/4 hodiny dřív je možná smutné, ale pokud tam jezdí skutečně tolik lidí, tak se nezbývá než ozvat na kraj. A když vidím, koho si ve StčK zvolili a jak situace vypadá, tak bych se spíš nedivil dalším redukcím.

Obecně: Ono když někdo bydlí na venkově, tak nemůže čekat, že mu tam bude jezdit VHD celotýdně co hodinu. Pak by to koneckonců ztratilo i to kouzlo klidu a pohody. Já mám sice ve městě třeba kino nebo VHD po 5 minutách ve špičce, ale zato opravdovou tmu jsem zažil leda na dovolené a sednout si v neděli odpoledne před barák s knihou taky zrovna moc nejde (a že bych třeba rád). Je to prostě něco za něco. (A že jsou tu tací, kteří by se na venkov vykašlali daleko víc.)

To už jsem ale hodně odbočil.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Se 749.006 navždy - naděje umírá poslední.
Šamot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 18:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:Nic se neděje,tu 230 jsem vypíchl,protože je mi blízká,ale ten problém dojíždění do Prahy nemají jen tady.Vím i o dalších,co to mají cca 70km,na jiné trati a stejně mají smůlu.Problém asi nebude tkvít na tom ,která partaj má veslo,spíš bude bóbika zakopanej někde jinde.
PS:príma koníček GVD
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5198
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 19:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém asi nebude tkvít na tom ,která partaj má veslo,spíš bude bóbika zakopanej někde jinde.

Celý tento "problém" je samozřejmě v tom, že z nejrůznějších vesniček jezdí jen minimum cestujících (zejm. v kontrastu s kapacitními možnostmi dráhy) a proto jejich tvz. "obsluha" podle toho taky vypadá.
To je ale zcela přirozená věc a tyto nářky jsou jen naivní revoltou proti realitě.
70 se sluší připomenout

Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 15:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Bkp:
Jenom jestli ale "problém" nebude v tom, že z nejrůznějších vesniček jezdí jen minimum cestujících (zejm. v kontrastu s kapacitními možnostmi dráhy) proto, že jejich tvz. "obsluha" takto taky vypadá.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6275
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 25. listopadu 2009 - 21:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po dlouhé době pár snímků z Břeclavi
Popisky vkládat nebudu, je to patrné ze snímků.




Tak nějak furt bádám nad propadlým nástupištěm. Kde udělali soudruzi chybu?


Jelo kolem...


A ted už jen můžeme se dívat do archívu a vzpomínat na staré fotky...
.

FZF » Z L Í N K A
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
Co si nedokecáš, to nemáš. Stále věříš na náhody ?

Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 25. listopadu 2009 - 23:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Tie koľaje na tom nástupišti sú nové, tak možno len na tom "prepadnutom" nástupišti nie je kvôli prevádzkovej potrebe dodržaný interval podbití, tak to "sadlo". Prijde podbíjačka, zo dva-tri razy podbiť a bude držať.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 01:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde udělali soudruzi chybu?
Soudruzi nevím, ale ty koleje tak nejspíš být mají. Prostě je tam asi takové výškové řešení, svůj důvod to jistě má.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16845
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2009 - 14:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě je tam asi takové výškové řešení, svůj důvod to jistě má.

Mohl bys prosím mě, neznalému moderních stavebních postupů při modernizaci tzv. železničních koridorů, vysvětlit, jaký záměr se v tomto řešení skrývá? A proč to řešení taky neřeší sousední koleje, ale jen ty označené šipkami?


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Kotec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.6
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 01:21:42    Odkaz na tento příspěvek  

Mám úplně blbý dotaz - fakt se jezdí v Rusku 200 km/h? Tedy rychleji než na našich koridorech? Nebo je to jen novinářská kachna? (z článku o výbuchu na trati Moskva - Petrohrad) Já jen že mám ty východní státy spojeny s rychlostmi mnohem nižšími, ale asi je to jen hrubé a nesprávné zevšeobecnění z tratí "Zakarpatí"...(?)
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 07:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V té Břeclavi mi to připadá, že to není žádný problém týkající se přímo výstavby (sednutí), ale že je to opět jen důsledek toho, že to projektant (na žádost zadavatele - šetří se), kreslil jen od stolu. Pak to prostě "nějak" nevyšlo, tak se to "nějak" vyřešilo.
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
Sopko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 08:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám úplně blbý dotaz - fakt se jezdí v Rusku 200 km/h? Tedy rychleji než na našich koridorech?

jak kde. Zrovna v relaci Moskva-Petrohrad se staví VRT, taktéž Moskva–Soči. Na tratích Moskva–Nižnij Novgorod, Jekatěrinburg–Čeljabinsk a Novosibirsk–Omsk se má jezdit 160 km/h. Ale co se týče vedlejších, místních tratí a lokálek, nedělal bych si iluze, tam se asi moc neinvestuje a jezdí pomaleji než u nás.
Osobně bych si tipnul, že v Rusku není se stavbou podobných projektů problém. Prostě Putin rozhodne, problémy s trasováním a výkupy pozemků nejsou a dokud budou peníze z ropy, tak stavba jede. Taky je potřeba brát v úvahu, že Rusko je velká země s megaaglomeracema, které generují po rychlé dopravě dostatečnou potávku.
U nás se tak dá mluvit max. o relaci Praha-Ostrava, možná ještě Praha-Brno a to je tak všechno

(Příspěvek byl editován uživatelem Sopko.)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 09:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sopko: Na ŽP mi někdo (po)tvrdil, že nejde o stavbu VRT, nýbrž modernizaci zhruba stylem našich koridorů (VRT ve smyslu novostavby popř. později). Proto nyní dodávaná Velara pojedou "pouze" (v kontextu VRT) 250 km/h.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 11:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Rusku se snad mezi Moskvou a Petrohradem jezdí 200 km/h od té doby, co jim tam Škodovka dodala ČS200, nebo se pletu?
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 5286
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 19:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain:
Mohl bys prosím mě ... vysvětlit, jaký záměr se v tomto řešení skrývá?
Nemohl, protože se nechovám jako ty. Tj. na základě "pohledu z letadla" neusuzuju na idiotismus všech ve stavbě zainteresovaných. Prostě o tom nic bližšího nevím, jak je řešené odvodnění stanice, kde pod kolejištěm probíhají jaké sítě, jaké bylo původní sklonové řešení atd...

že to není žádný problém týkající se přímo výstavby (sednutí), ale že je to opět jen důsledek toho, že to projektant (na žádost zadavatele - šetří se), kreslil jen od stolu. Pak to prostě "nějak" nevyšlo, tak se to "nějak" vyřešilo
Sednutí to opravdu není, to by nikdy nebylo takhle rovnoměrné. Kdyby stavba kolejí fungovala na principu snad to ± metr vyjde, musely by se bourat a předělávat dvě třetiny mostů, nástupišť, podchodů, kanalizací atd. A to by vyšlo poněkud dráž než cesta projektanta do Břeclavi
es
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.124.136
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 22:43:46    Odkaz na tento příspěvek  

pro David Jasa:, jo, presne tak, nebo taky od te doby, co tam jezdi pravidelne toto:
http://en.wikipedia.org/wiki/ER200, lepe je to popsane v ruske a nemecke verzi.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 07:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Rusku se snad mezi Moskvou a Petrohradem jezdí 200 km/h od té doby, co jim tam Škodovka dodala ČS200, nebo se pletu?

Ani omylem, možná tak zkušebně a jinak tak do 120 km/h. Protože tahle trať byla až donedávna v dezolátním stavu.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3499
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 07:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna v relaci Moskva-Petrohrad se staví VRT, taktéž Moskva–Soči.

V Rusku se pokud vím žádná VRT nestaví, to všechno jsou pouze plány na papíře.

nejde o stavbu VRT, nýbrž modernizaci zhruba stylem našich koridorů

Podle všeho jde o poměrně úspornou modernizaci a těch 200 km/h podle všeho krom vedení tratě po přímce umožňuje dost benevoletní postup dohlédacích orgánů, které evidentně budou pod silným politickým tlakem. Dovedete si představit, že by tady někdo povolil jezdit 200 km/h s trošku vylepšeným LVZ, při sražení osoby v rychlosti nad 140 km/h vlak nemusí zastavovat, atd...
es
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.84.175.150
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 10:24:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pro RadekS: Ja nevim, nerad bych se tu vyslovene hadal, ale pred nejakymi cca 10 lety jsem to mezi Petrohradem a Moskvou trosku jezdil a ty jizdni doby tam byly (aspon se mi zdalo) hodne podobne jako dnes. Cili obycejne vlaky plackarty ci kupe za 8-9h a s ER 2000 do 5h. Vzdalenost je nejak 650 km.
Je pravda, ze jsem ale s ER nikdy nejel. Na co taky? Drahe jako cert, a 5h ve vlaku je ztracenych, kdyz vedle jede nocni vlak za 9 hodin.
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 10:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

při sražení osoby v rychlosti nad 140 km/h vlak nemusí zastavovat

Tak to si dovedu predstavit docela dobre, i pri rychlosti mensi. Nejak nechapu k cemu zastaveni v takovych pripadech je.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3501
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 15:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja nevim, nerad bych se tu vyslovene hadal, ale pred nejakymi cca 10 lety

Já měl na mysli 80. léta a počátek 90. let, zhruba od půlky 90. let se ta trať průběžně opravuje.

Nejak nechapu k cemu zastaveni v takovych pripadech je.

Minimálně z úcty k lidskému životu. Kterážto v Rusku odjakživa absentuje.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6275
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 18:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi jasné, že za to budu zase pranýřován, ale proč bych měl mít takovou úctu k mrtvému, když on nemá úctu k živým? ... mám na mysli sebevrahy (i v IGK). On si přece může vybrat jiný způsob k ukončení života (když už teda musí) a ne tím stěžovat život stovkám, možná tisícům jiných.

Ke koridoru - věděl by někdo, kdy se budou v Kolíně zapojovat nová návěstidla od Ledečka?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 20:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou zapojená od minulého týdne.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
....Hovorová kázeň: Volám na hlavní stavědlo nejmenované stanice na východě středních Čech a na druhém konci drátu se ozve Tady.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 00:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: v tuto dobu už zbývá přepojit jen velimské zhlaví a "pohltit" Odb. Lučební...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6278
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 00:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jgcp, Hajnej:
Díky.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 11:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až se zapojí velimské zhlaví, jako rychlostí se bude jezdit od Prahy na 100.SK? Na cest. náv. v půlce 100 koleje jsou 4 světla, zelenou nepředpokládám, takže dolní žlutá, což by znamenalo i 40 na cesťáku pod Savoyem.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 11:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucida:
podle plánku 60.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 01. prosince 2009 - 11:43:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže 4. světlo na cesťácích je prázdný? Na lichém ve 104. koleji vlastně taky svítí jen opakovaná výstraha.