K-report
 

Archiv do 13. února 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 13. února 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 11:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím chci říct, že v těchto pohnutých dobách nehrozí, že by byli na základě nějakého anonymního půzkum strojvedocí posílání dřív do důchodu nebo na základě nově nařízených zdravotních prohlídek převáděni na jinou práci. Maximálně dojde k ještě většímu uvpolnění vstupních prohlídek pro nově nastupující, přičemž bude argumentováno tím, že ti nadpadesátiletí strojvedoucí už taky dávno nevyhovují a prokazatelně jim to nebrání vykonávat jejich práci...
K princeznám se nečuchá!
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou ti první lékaři až moc přísní nebo ti drzí až moc hodní? To se myslm dá jen těžko objektivně posoudit.

Tak to ale chodí všude. Když příjdete do školy se stejnýma znalostma, budete mít stejné otázky, u jednoho kantora to může být na dvojku a u druhého třeba navyhazov. V takových to případech záleží jen na prioritách konktrétní osoby.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7540164:že v těchto pohnutých dobách nehrozí
No kde bereš tuhle jistotu?
Podívej se jak jsou "narvané" osobáky (mimo pár velkých aglomerací), tohle nikdo financovat nebude (taky nebude mít z čeho).
A o nákladní doprava ...10 až 15 % okamžitě pá a i to bude málo. No a není nic lepšího na důvod ke snižování stavu jak "ztráta zdravotní způsobilosti".
Co je trocha tristní pro šéfíky je zhruba 15 letá díra kdy se stav průběžně nedoplňoval, ale to je řešitelné (bohužel i tím způsobem jak píšeš). Ale určitě v nebližší době nehrozí nějaká zvýšená potřeba. Bude se jen omezovat rušit a pod. Smutné, těžké ale reálné...
To chrlení výrobků na dluh muselo skončit.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 12:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to abys snad přestal radši vlakem jezdit už teď ne?
To už jsem přestal,a le z jiných důvodů.
Nebo myslíš, že 59 letý fíra je po 40 letech na dráze a cca 37 letech za kniplem stejnej Jůra, jako když mu bylo 30?
Tohle jsem nepochopil. Pokud sedí na rychlíkovce stejně jako na "stodvaapadesátce", vede vlak, který má předepsané jízdní doby. A tvůrci GVD určitě neřeší věk a temperament strojvedoucího.
Co pak se bude dít s kolegy ...
Proto píšu o tom soustředění se na podmínky. Copak si myslíte, že jste v tom sami? Provozák z JE neprojde u psychotestů a druhý den nejde na směnu. Dostane druhou šanci za 6 měsíců a pokud neprojde znovu tak sbohem. A jiné místo také volné být nemusí. Tak si ale odbory vymohly do kolektivky, že ztráta zdravotní a psychické
způsobilosti je kompenzovaná - v nejhorším i docela slušným odstupným, které mu pomůže začít jinde. Taky neumí "nic jiného" než řídit reaktor :-).
Jenže, jak si vysvětlit, že jeden a tentýž člověk někde neprojde a někde projde?
protože holt medicína není matematika. Proto taa možnost přezkumu. Osobně bych byl pro stanovení nějakých pásem, pokud to jde. Jednoznačně ano, jednoznačně ne a pásmo nejistoty. Kdo je v něm, přijde za x měsíců znovu, pokud to bude lepší, ok. Pokud horší nebo stejné, adié.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5775
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 14:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zatím co se tady handrkujete zkrze zdravotky důchody a já nevim co ještě, v Brně spousta lidí truchlí nad ztrátou kolegy kamaráda, nedožitých šedesát, nepil nekouřil, prima chlap...
a kde je mu konec??necht aspon tam nahoře se dočká spravedlnosti...:-(
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2830
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 14:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Brně spousta lidí truchlí nad ztrátou kolegy kamaráda, nedožitých šedesát, nepil nekouřil, prima chlap...

Že tě to ještě překvapuje. Stačí mrknout na poslední čísla Nářků, to je tím, jak máme pohodové zaměstnání bez stresů. Máme toz toho mačkání čudlíků a páček, jak říkal kdysi Říman, tak co bysme chtěli.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 15:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden drobný odkaz:http://www.cd.cz/static/old/NEW/TCD2008/8_50peri.htm.
Jsem pro tento výzkum,dokonce jako čerstvý důsledek 41let na lok. jsem se přihlásil, už mě nechtěli.Pánové, kolik je vás, co si naberete hrst prášků a potom s hrůzou čekáte, jak to dopadne.Kolik je těch, co se z hrůzou v očích otáčí zpět( zvyk ještě z mechaniky) a vzpomíná: co tam (na tom návěstidle) bylo???
Je jen jeden problém: co se strojvedoucím, co už na to nemá...Já už na to neměl,teď jsem na pracáku, perspektiva trvale snížený důchod i když zaplať Pánbůh za DSP.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 15:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je jen jeden problém: co se strojvedoucím, co už na to nemá...
Naprostý souhlas - chlapi, soustřeďte se na to, abyste získali co nejslušnější podmínky pro čestný odchod a včas. Ne na to, jak za každou cenu zůstat na stanovišti až do důchodu. Kdo na to má, bez jakýchkoliv berliček, před tím klobouk dolů. Ale pro většinu je třeba hledat jiné řešení.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 15:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarekvesely :Je jen jeden problém: co se strojvedoucím, co už na to nemá...
Přesně tak, to je velký problém.
Takže pokud možno nedávat šéfům další důvod/možnost a to jěště dobrovolně. Opakuji, v Čechách se vše vykecá!! Protože když nebude věk na DSP, tak co?
Přeji Vám mnoho šťastných let zasloužené penze. Na kačky se vyprdněte, snížený mnoho let nebo plný pár měsíců? Asi je volba jasná.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5780
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 16:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
právěže nepřekvapuje, možná ted budu znít jako totální lemra, ale už v tomhle mým sakra ještě nízkým věku pocituju jaká je to makačka na bednu, ale všici co to nezažili, budou věčně vykládat co ještě víc chceme...
Jako žiju a zvládám to, ale co za několik let??ted je fajn nechodit před nočníma spát a po taky ne, organismus to stále zvládá, ale co když jednou bude chtít přestat?to nikdo neovlivní...
Ale jinak sme furt všichni chudáci co jen brečej...myslim obecně..
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 20:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Helejte, oni doktoři nejsou všemocní a vševědoucí - mohl bych z vlastní zkušenosti vyprávět. Ať se přiměřené zdravotní kontroly dělají, ale vlakový zabezpečovač tím nenahradíte!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 10. února 2009 - 21:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry,Drn: K těm "anonymním nezávislým testům" jsi mi,Drne,nevysvětlil stále,k čemu to jako má být dobré.To je taky tajné ? Víš vůbec,proč se něco takovýho dělá a jsi schopen nám,řadovým fírům,to nějak srozumitelně vysvětlit ?
Důchodové kategorie,jak Ti vysvětlil někdo přede mnou,jsou zrušeny,a mám bohužel pocit,že se jedná o další kroky v idiotském směru "všem dokázat,jak to máme těžké".
Tahle cesta je slepá,bohužel.
Jediná průstřelná je tzv. pasivní rezistence.
Ani sám nevíš,jen se té blbosti zastáváš.Oldcerry má pravdu,vaše hraní s ohněm může mít zvláště pro starší kolegy devastující dopady.Zas prostě pomůžete prosadit jednu buzeraci navíc.A až bude EEG,díky vám,povinné,tak třeba i Tebe vyrazí z mašiny. Kua,napadlo tě to vůbec ? To je amatéřina non plus ultra,do čeho se ženete.
Já opakuji otázku: PROČ JSTE SE DO TAKOVÉ BÉKOVINY PUSTILI ? Zatím jen mlžíš.
Očekávám seriozní odpověď,ne "je to tajné" nebo osobní útok.
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 10:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: OK, chyba ve formulaci. Neberu jistotu, ale domnívám se. Jinak souhlasím s tím, že anonymní testy jsou podezřelé. Všechno se dá zneužít, i když já spíš čuchám zneužití v opačném smyslu.
K princeznám se nečuchá!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2837
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějove, jestli jsi ve federaci a máš svého předsedu, všechno ti vysvětlí. Já nemám chuť tady s tebou a dalšíma polemizovat. Každého věc, co člověk, to názor. Já to vítám, tečka. Pokud o tom seženu nějaký hotový článek, nebo materiál, dám vědět. Tajný to není, ale já nejsem studnice materiálů FS ČR, ani předseda ZO, který to jistě má dávno v poště.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen nástin vycucnutý z pošty, kterou mám k dispozici.

Vážení kolegové,

zasíláme informaci pro Ty z Vás, kteří jste se rozhodli aktivně se zúčastnit na výzkumu organizovaném Výzkumným ústavem bezpečnosti práce (VÚBP). V případě, že se rozhodnete pro dvě návštěvy, je potřeba počítat s tím, že první návštěva se skládá pouze z odběru krve a druhá potom z vlastního vyšetření.......
..........v samotném závěru našeho dopisu Vás vyzýváme, abyste zajistili potřebný počet účastníků tohoto výzkumu z řad našich členů, který činí 200 strojvedoucích. Na tento výzkum jsou totiž vyčleněny určité finanční prostředky ze státního rozpočtu, jež je nutné v každém případě využít. Pouze podotýkáme, že se v tomto případě jedná o akci či počin, po němž volala značná část členů FSČR.

Děkujeme. S pozdravem........

S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2839
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A článek z Nářků, který vyšel loni na podzim:

Rozbíhá se projekt, který u profese strojvůdce zhodnotí zdravotní rizika a posoudí míru zátěže rizikovými faktory


V rámci projektu ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV HR 176/08) „Studie šetření reálných pracovních podmínek a pracovního prostředí jako indikátoru poškození zdraví a časového zkrácení profesní schopnosti u specifických profesí v ČR˝, který zpracovává Výzkumný ústav bezpečnosti práce Praha, je hlavní vyšetřovanou profesí strojvůdce (řidič hnacích kolejových vozidel). Úkolem je objektivizovat a ověřit některé skutečnosti v souvislosti s výkonem, pracovní zátěží a pracovními podmínkami této profese, včetně relativizace a srovnání s jinými vybranými profesemi.
V rámci šetření řady vybraných faktorů v souvislosti s profesí strojvůdce bude provedeno také hodnocení zdravotních rizik, které se jednoznačně opírá o posouzení míry zátěže rizikovými faktory v konkrétních podmínkách práce. Proto budou v rámci preventivních prohlídek strojvůdců zpřesněny mechanizmy působení jednotlivých faktorů, které se mohou podílet na vzniku poškození zdraví z práce. Pokud jde o prevenci nespecifických onemocnění souvisejících s prací, tj. že jejich vývoj může být ovlivňován prací a pracovními podmínkami, budou posuzovány hlavní rizikové faktory v prevenci civilizačních onemocnění.
Vlastní vyšetření jednotlivých osob vyšetřovaných skupin bude sestávat z:
*interního vyšetření,
* vyšetření zdravotně nutričního stavu (BMI, WHR indexy, obvod pas, dotazník ke stravování),
* vyšetření a hodnocení psychické zátěže,
* psychologické vyšetření,
* biochemického vyšetření,
* zhodnocení hlavních rizikových faktorů, včetně možné optimalizace životního stylu,
* baterie dotazníků – hodnocení pracovní zátěže, všeobecný zdravotní dotazník, 25 pohledů na práci, subjektivní odezva na pracovní zátěž atd.
Vyšetřovaní strojvedoucí budou mít ve výsledku řadu informací o svém zdravotním stavu a možnostech účinné kompenzace rizikových faktorů, které ohrožují jejich zdraví a vytvářejí potenciál zkrácení jejich profesní schopnosti.
Projekt vlastně vznikl v neposlední řadě také jako jeden z výsledků série důležitých jednání vedených zástupci naší profesní odborové organizace na ministerstvu práce a sociálních věcí. Tato jednání proběhla zejména v prvním pololetí tohoto roku a souvisela s našimi závažnými připomínkami k připravované změně zákona o důchodovém pojištění.
Jelikož byla Federace strojvůdců požádána o spolupráci na tomto šetření, budeme mu věnovat ještě bližší pozornost i v dalších vydání tohoto našeho časopisu. Postupně aktualizované informace a pokyny najdete i na www.fscr (oficiální webové stránky naší odborové organizace).
Projekt bude realizován v letech 2008 a 2009. Ještě letos proto bude potřeba vytvořit skupiny respondentů u profese strojvůdce, včetně časového rozvrhu jejich vyšetření!
Kolegové v našich základních organizacích budou tedy v tomto smyslu již brzy požádáni o součinnost a spolupráci.

-red-
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Řežete si pod sebou větev, na zemi už se hromadí třísky.

Kdo chce kam...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5791
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 12:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsem skutečně zvědav co se z toho průzkumu pak vyvodí za důsledky...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2844
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 14:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

A až žuchnem na zem, nastane tvoje doba, tak se neděs. Třeba zjistěj, že jsi na tom zdravotně líp, než většina lety exponovaných fírů...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 14:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic zleho nikomu z vas nepreji, jen konstatuji, ze jste to asi nedomysleli do konce :-(
Posláno z mobilu.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 14:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro "Cokoliv kamkoliv"
Výběrové řízení na pronájem šesti vícesystémových lokomotiv na 5 let.Od dubna 2010 do konce března 2015.Více zde:
http://www.isvzus.cz/usisvz/usisvz01009Prepare.do?znackaForm=6002 792605001
Jsem proti zbourání výpravní budovy v Ústí nad Orlicí.Nechci další Těšnov.Podepište prosím petici na http://www.stop-demolici.wz.cz/ Existují i jiné stavební varianty bez likvidace výpravní budovy.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 15:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim, jsem ještě mlade štěně, ale při vší úctě k pánům Mladějov, Oldcerry: mam pocit že se k tomu stavi jako pravi lety a kilometry zocelení páni strojvůdci: hlavně si nedělat problémy. Udělam to co musim nejvic, ale nic navic aby z toho nahodou nebyl problem. Jasne, chapu- roky praxe: když někmu ukažeme že mimořadně jsme schopni udělat neco navic, že to jde, tak on nam za to neda premii ale prace nam přida nafurt a bez ohodnoceni.
Mam na to takovou definici: na mašince jednomu staremu (a važenemu) panu strojvedoucimu začala svvitit kontrolka. Nevěděl na co je a tak radši nešahal na nic vic než na kontroler, VZ a brzdič. Co kdyby nahodou neco pokazil a ono to pak nejelo??!??
Tenhle přistup tak nejak nemam rad, ma na jednu stranu pravdu, ale na druhou když to zkusim, třeba to opravim. A když to pak nepojede, mužu si řict že jsem to aspoň zkusil... Nenapsal jsem to asi nejlip, ale myslim že by se dalo pochopit co timhle všim myslim...
Každopadně si myslim že ten vyzkum nebude kontraproduktivni, jak piše Oldcerry a až tak černě bych to neviděl...

7540164: maš na mysli stejneho člověka z Frydku (H.N.) jako ja a Houba?
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 15:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hlavně si nedělat problémy
Nepovažuji zrovna v dnešní době za šťastné provokovat své nadřízené,či jakkoliv si pod sebou podřezávat větev.Pravda je sice hezká věc,ale lidí,co měli pravdu jsou plné pracáky,ulice,i hřbitovy.
Nevěděl na co je a tak radši..
On je strojvedoucí a ne opravář.Udržovat loko v dobrém technickém stavu mají jiní placení(i když u čd...)

Jinak pokud dneska někoho "proleze" doktor,tak povětšinou něco najde.Infarkty,mrtvice,rakoviny se dnes nevyhnou ani náctiletým či mladým lidem obecně a to nejsou zhuntovaní svojí profesí.Na pracovním prostředí záleží,ale není to hlavní faktor a ani většinou ani není hlavním faktorem věk.Sice je fakt,že fíra jezdící celej život třeba "bucharech" bude mít problémy se sluchem,ale rozhodně těžko to bude mít vliv na některé onemocnění(kardiovascul.)
Jsem proti zbourání výpravní budovy v Ústí nad Orlicí.Nechci další Těšnov.Podepište prosím petici na http://www.stop-demolici.wz.cz/ Existují i jiné stavební varianty bez likvidace výpravní budovy.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5801
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 15:53:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
On je strojvedoucí a ne opravář.Udržovat loko v dobrém technickém stavu mají jiní placení(i když u čd...)
to sice ano, ale když na to máš tak proč to nespravit, nebo chceš at tě maj ostatní za blbce??
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 11. února 2009 - 16:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejlovec_86: Hele,my čtyřicátníci skeptici to prostě vidíme takhle.
Ten fíra s kontrolkou byl jednoduše blb.
Já,a Oldcerry i Drn si jako frajeři zakládáme na tom,že ty mašiny a předpisy známe.Ale z temných koutů doktorských a předpisářských nás ještě nikdo nepotěšil,spíš naopak.Já osobně vidím potřebu řešit turnusy,práci po ztrátě zdravotní způsobilosti,pracovní přestávky a buzeraci tzv. period za podstatnou.
Jinak mne ta práce bavila,vybral jsem si ji sám,ale ten amatérismus nás samotných-tomu se pánové nahoře musí právem smát,bohužel.
Pro Drna : Ano,jsem členem FS.Ale nějak čím dál méně věřím,že je to k něčemu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 17:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

i Drn si jako frajeři zakládáme na tom,že ty mašiny a předpisy známe

Sorry, kolego, ale nemluv za mne. Skutečně znát mašinu, to si může říct tak leda parťák, nebo mistr na dieselech, u elektrikářů, nebo elektronů. Já se držím hesla, že čím víc toho vím, tím víc je mi jasný, že vím velký howno.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 20:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne - máš pravdu.Když se podívám do karty seznání vozidel,tak se musím usmát.Dnes s nima jen umím jezdit.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 21:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086:Kolego mládě, já ti dám úctu
Časem přijdeš na to, že přesně to co si napsal budeš dělat taky! Vzpomeň si na to co jsi napsal za 20 let.
hlavně si nedělat problémy No až jich budeš hezkých pár řešit a zjistíš jak je to marný boj, tak taky rezignuješ.
když někmu ukažeme že mimořadně jsme schopni udělat neco navic, že to jde, tak on nam za to neda premii ale prace nam přida nafurt a bez ohodnoceni No a to myslíš že je správné? Asi ne,viď ? A to si furt máme všechno nechat líbit?
panu strojvedoucimu začala svvitit kontrolka
Jsi tam především od toho abys posoudil co je to a jak dalece je to závažné. Takže stroj neschopen/možno dojet do nejbližší stanice/ možno dojet do depa/možno pokračovat bez omezení a tak podobně..a pak až bude čas, eventuleně závadu odstranit. Takže výsledkem je zmizet z tratě a pak se dá už lecos podniknout. Takže pokud si nejstem jist, raději do ničeho nehrabat.
"Kalibrovaných šroubováků" pár znám a to je snad horší než kolega, který neví a do nočeho nehrabe...
Každopadně si myslim že ten vyzkum nebude kontraproduktivni, jak piše Oldcerry a až tak černě bych to neviděl...
No já jsem takový ďáblův advokát. Co když výsledkem průzkumu bude pro nás nějaká pakárna?Kde máš záruku, že se to neotočí proti nám? Někdy až se budeš nudit, zkus nadhodit kolegům co jezdí 20,30 let v R a Os vozbě, že na tom nemají co dělat. A utíkej hodně rychle... Tak a např. výsledkem "anonymního průzkumu" bude že po 50 nemá člověk na vlacích jedoucí nad 100 co dělat. Co pak? Co s kolegy kteří mají 15 let do penze, práce na "pomalých" nebude a co s nimy? Zastřelíš je? Nebo je budeš utěšovat, že jsme si to vlastně přáli?
A jestli si někdo myslí, že budem chodit do penze (na základě průzkumu) jako baletky, tak je naivní blb.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 21:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn :Skutečně znát mašinu, to si může říct ..
Zaosai:
Hele, skromnost vás obou je hodně falešná...Věci běžné znáte, mimořádnosti se pokusíte se znalostmi řešit a na ostatní máte pamatováky v deskách.(Já tedy ty desky mám hodně tlusté) A když už je to hodně zapeklité tak to nikdo neřeší. Některou "prkotinu" hledá i dílna týden. (taková proražená dioda dokáže neuvěřitelné věci)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2674
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 11. února 2009 - 21:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Tak a např. výsledkem "anonymního průzkumu" bude že po 50 nemá člověk na vlacích jedoucí nad 100 co dělat. Co pak?
Pak nastane krutý nedostatek strojvedoucích pro tyto vlaky. To nemůže projít.

Nejsem v této oblasti znalý, tak se zeptám - ty podmínky, jakých vyšetření je potřeba se podrobit, stanovuje nějaký zákon či drážní předpis, anebo je to "jen" určeno zaměstnavatelem?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 21:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Vyhláška MD č.101/1995 Sb. Zde si to můžeš přečíst:

/
1011995uplnezneni2007.doc (283.1 k)

Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 11. února 2009 - 21:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David :Pak nastane krutý nedostatek strojvedoucích pro tyto vlaky. To nemůže projít.

Jo tim se může někdo utěšovat, zlatý oči...Jen ta díra po 90 roce je, ale ta se celkem lehce zaplní...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 17:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: jasně, ja se vam nedivim, (Vam zasloužilym ) Jenom prostě nemam rad přistup některych s uctivym odpuštěnim "dědku" nejeď vic jak na 800 otaček, ta mašina trpi(ja razim zasadu že plny ceres sice neni nejlepši protože se třeba povolujou šrouby a ztraci se těsnost, ale jednou ta mašinka je stavěna na 450-1180 otaček tak je holt využiju všechny), nebrzdi přidavnou, ojiždi se špalky (když nemusim nebrzdim, taky mně nebavi je vyměňovat co povozni, ale na co tam ta brzda teda je?), nebrzdi o vic než bar, co kdyby se to svezlo(...) při 20 minutach zpožděni "dobý to už dojede(fyzicke nasili forever...) .
Nechci samozřejmě paušalizovat, určitě maš pravdu v tom že za 20 let a hromadě zkušenosti budu mluvit jinak, ale jsem ještě mlady a plny idealu, tak mi to nekažte...
Nicmeně se nedivim te vaši skepsi, ale přecijen bych to neviděl tak černě...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 18:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086: Kazit ti ideály nechci, docela se v tvém nadšení vidím. Couralové a opatrníci mě štvou jěště dnes, jen mé názory na ně už nejsou tak radikální. Průjezd stanicí má být tak aby průvan otočil stránku v dopravním deníku a eventuelně shodil signalistu z bidla. .
A že něco vidím černě,asi ano. Dnes jsem na výše uvedené téma vedl rozhovor s angažovaným a trochu mé obavy rozptýlil. No ale stejně nepříjemný pocit z toho mám. Jsem holt bubák...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 18:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Jo.Podepisuji. Jako bych to napsal já !
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 21:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcerry: . To s tím otočením stránky nemá chybu. Budu se muset někoho z plácaček zeptat.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 21:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: znamenam si Tvuj vyrok o otočene strance do deničku pro zaznamenatelne vyroky
Každopadně Ti v opatrnosti rozumim, je v tom velky kus pravdy. Ale to už se opakuju...
Nicmeně v tom vyzkumu vidim jednu věc- třeba se někde neco hne, a nebo resp. se bude mit třeba Federace o co opřit a vyřve nejaky připlatek a nebo jinou vyhodu...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 23:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špatný je, že už se dnes drtivě používají EDD.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 03:16:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry

Průjezd stanicí má být tak aby průvan otočil stránku v dopravním deníku a eventuelně shodil signalistu z bidla. .

Tý to je smůla .. u nás to už nepředvedeš .. my už máme moderní dopravní deník .. tzv. EDD .. nakonec viděl jsi sám ...

P.S. A PJ ve stanici ..

ICQ 237-113-861
Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 04:56:41    Odkaz na tento příspěvek  

Průjezd stanicí má být tak aby průvan otočil stránku v dopravním deníku a eventuelně shodil signalistu z bidla.
A nezhazujete podobně i vozmistry? Já jen že jsem v Ostravě zaznamenal podobné pokusy na mé osobě. Ale vždy jsem se udržel! Nejhorší z tohoto pohledu byly soupravy Falls-ů a soupravy ložených cisteren.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 07:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: u nás to už nepředvedeš .. my už máme moderní dopravní deník .. tzv. EDD
Opravdu pořádnej průjezd otočí stránku i v EDD...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8383
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 08:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po správným průjezdu má zůstat zametenej peron :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 10:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086:


Opakuji už po sté. Mašina to není fén. Kdo ji nepoužívá v intervalu instalovaného výkonu, ten jí škodí. Když jsem ještě leťákoval v malém depíčku, pouštěli mne občas na superhyper udržovanou a lesklou dieselovou mašinku řady 742 (dnes je chudák zašlá špínou a její bývalý vedoucí osádky při pohledu na ni zmírá steskem a vztekem). Měli ji vždy pěkně čistou, mezi hlavama vytřeno, u čerpadel vytřeno, sucho. Prý s ní musím jezdit tak, aby se to nezasvinilo. No a já jel vždy tak, že se mezi hlavama odhalila každá netěsnost a u čerpadel, ani nemluvím.... V noci jsem pořádal ohňostroj, jak létaly na 8. stupni s normou karbonáre z komína. Vlakové čety se děsily, co udělá parťák, až to z okna svého paneláku, kolem kterého jsem jeli, uvidí. No, párkrát mne opravdu sprdl a šířil o mne, že jezdím jako , ale když zjistil, že stejně nic nenadělá, vzdal to. Já prostě neberu teze stylu: Ten osmej tam nedávej, to je zbytečný a mohla by prasknout trubka.....nebo.....proboha, nedávej tam ten 12. PT, nebo ti práskne.....nebo....přece nebudu přecházet na sérioparalel, popř. čistej SP, co kdyby mi kvákla 033?

Když takto budem jezdit všichni, budou všechny mašiny stát za to, co leze z tohoto. Každý služebně starší fíra potvrdí, že nejlepší mašiny (na výkon i poruchy) bývaly a jsou v 99% letmo stroje. Protože se s nima nikdo neprdí a dílna je holt nucena opravovat, dokud nevychytá slabá místa.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 11:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasim s Tebou. Nestava se mi to často, ale souhlasim
Razim sice zasadu že pokud osmy opravdu neni nezbytně nutny, nemusi se použivat ale proč ho tam nedat. Např. pojedu na plny ceres, mašinka se mi zklouzne a hop ho tam, ostředivy stop jak vyšity a už musim vypinat VZ, zastavovat a kdo vi co ještě abych si ho zpatky natahnul. To už muže byt problem, ale jinak proč ho tam nedat... V tom je ta krasa lidskeho byti, každy jsme jiny a mame jine nazory a přistupy...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 12:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: souhlas. Mimo jiné právě kvůli podobným šetřilům šly brejle k plotu, protože získaly pověst mašin na -h-.
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2415
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 13:08:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn:ten Tvůj příspěvek by měli vytisknout do dep Brno a Veselí nad Moravou.Tam by se i dnes někteří "jezdci" orosili.
A ještě dodám,že na 100% souhlasím.
Můžeme o tom vést spory,můžeme s tím nesouhlasit,ale to je tak asi vše,co se proti tomu dá dělat.
ICQ:472-354-855
www.kromerizske-drahy.com
www.rlz.estranky.cz
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 13:27:25    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: naprostý souhlas! Tesat do kamene!
56. stupni a PT 12 zdar.
Valach: ještě do DKV Praha pro některé sériové jezdce.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 13:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach:

No to mi neříkej, každé depo má přeci svého Drna. No ni?

T4784086:

Kura, Laďo, na co musíš pro nahození stopáku vypínat VZ???
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 13:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 14:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: no když mi to střeli a jedu sam tak (pokud nejsem na kodovanem samozřejmě) musim mačkat... A než bych doběhl, otevřel, natahnul, zavřel a doběhl zpatky, počitam že by VZ bouchla...
Samozřejmě pominu-li pohadku o tom že při startu musi byt VZ i TRS vypnuta. Ja to stejně nedodržuju, protože ve většině VZ je dodana tlumivka ktera ma za ukol vyhladit ty špičky a v okruhu TRS tak samo. A i kdyby ne, v TRS je pojistka ktera to v nejhoršim chyti...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 14:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo takhle, zastavovat nemusim, ale ja nemam rad když za pohybu pohazuju se směrem, resp. z P dam do D a po startu zase P, jednou jsem to udělal a po zvuku a několika pohybech jsem pak měl pocit že jedu po štěrku...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 14:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Psal jsi, že musíš.....vypínat, zastavovat..... Takže buď anebo, že? Jsem tě špatně pochopil.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 14:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, špatně jsem to napsal, omlouvam se:-)
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 15:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo

po správným průjezdu má zůstat zametenej peron :-)

Ano i my tak poklízíme ...


ICQ 237-113-861
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 16:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano i my tak poklízíme ...
Chtěla jsi, předpokládám, napsat "s povděkem"...
A ze všeho nejhorší jsou skřítci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...
http://www.nahouby.estranky.cz/
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 16:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr

Pepí na ty Tvé koně je spoleh ...
Ale moc nerada jezdím bezdůvodně spojkama ...


ICQ 237-113-861
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 20:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Mimo jiné právě kvůli podobným šetřilům šly brejle k plotu, protože získaly pověst mašin na -h-.
Brekeke neměli s šetřílkama nic společného přeskoky na TM A HG byly výsledkem šetření konstruktérů, praskající podkovy (voda) bych řekl byl konstrukční chybička,praskající naftové trubky byly zas šetřením u výrobců...No a vyražená těsnění na výfukách byly zas lenivostí(většinou) fírů...Jízda 1-3-5-8 celkem na schopnost/neschopnost neměla vliv.
Na Brejle mi nešahejte,,hned se peru, Zvláště pak 4 neměly široko daleko ve své době konkurenci. A myslím že to byl vrchol ČKD pak už se vyráběly jen sráče na houby...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 20:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086:A než bych doběhl, otevřel, natahnul, zavřel a doběhl zpatky, počitam že by VZ bouchla...
Ále prd, stihneš nebuj, někteří střelci mezi Blik,Hú,Bum stihli i pouštět/vypínat Pegasa. Nebo později dělat ss indikaci apod.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 20:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad T478.4086:
Samozřejmě pominu-li pohadku o tom že při startu musi byt VZ i TRS vypnuta.

Také tuto pohádku vždy neberu,ale u některých lok.je to realita.V jednom grafikonu jsme s rychlíkem R 611 Chomutov-Kralupy -Praha turnusově předjížděli "proti správnému směru" v úseku Libčice nad/Vltavou -Roztoky u Prahy Os vlak vedený žabotlamem.Ten den byla místo soupravy 843 +043+943 náhrada 749.130+3 Bt ,která je svižná při rozjezdu do 40 km/h, ovšem při rychlosti 80km/h již bardotka na 6-7 stupeň skoro vůbec netáhne,proto byl 8 stupeň potřebný.
Po předjetí osobáku došlo k odpadu nouz.stopu a při opětovném startu SM došlo k vyfouknutí Vz a zastavení u zastávky Úholičky,kde Os opět R předjel.Po zapnutí Vz a dofoukání soupravy jsem Os znovu předjel u vjezd. návěstidla žst Roztoky.
Takže u některých klumprů je vypínání VZ a TRS nutná realita.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. února 2009 - 20:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17. a proto někteří lenivci tahali ssebou 3/4 coulovou zátku a pak za jízdy na Pk či s přípřeží nemuseli se obávati bum Vz při startu