K-report
 

Archiv do 18. října 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Tratě 320 (Bohumín - Čadca), 321, 322 a přeshraniční 832, 833, 835 a 844 » Archiv do 18. října 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 19:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH
A nevieš čo je toto?
http://rail.phototrans.eu/14,40665,0.html
ICQ - 441 546 338
spzd.estranky.sk - stránka venovaná motorovému vozu M131.1443
E499001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 19:39:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vyzerá ti to skoro ako okopírovaný TRAXX od Bombardieru. Ale tak nejako "po polski". Že by NEWAG vybehol s ďaľšou avantgardnou príšerkou
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 20:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Teda, když se dívám na ty záběry z Návsí, kdyby to spadlo na opačnou stranu a kousek dál, mohlo to zasáhnout i ta nevyměněná okna na budově, třeba by pak RSM či kdo to platí to dali do lidsky pochopitelného stavu. Ale hlavně, že se to obešlo bez zranění nebo horší újmy.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 21:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám pár fotek z míst, kde by mohla časem vzniknout krajem(snad i městem) plánována zastávka Havířov-město s pracovním názvem Hav.-nemocnice. Na první pohled to vypadá, jako by vlak vůbec nejel městem, ale horským průtahem. Přitom tato zastávka by vytrhla trn z paty nejen v cestování směrem na Ovu, ale i na Těšín a dále z důvodů nezajíždění skoro až na Šumbark a pak jízda zpět skrz město. Spoustě cestujících by odpadla jízda MHD na současné nádr. a ušetřilo tak až 30-50 minut z denního dojíždění do školy či práce a to není málo. Dalším cestujícím by se dorovnala docházková vzdálenost k zastávkám meziměstských busů a železnice, to by mohlo znamenat jejich značný přesun na železnici. Vlak jede o proti busům do větší částí míst zejména Ovy bezkonkurenčně rychleji.
Také ty snímky jsou určeny mimo jiné i pro Pana Tomáše Zárubu, diskutujícího kolegu, kterému jsem tyto snímky slíbil v diskuzi o grafikonech, bohužel mám zatím jen tyto snímky, ale nedokazují blízkost centra města, či stojících paneláků s těmi potencionálními novými cestujícími...

S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 22:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Nevím, proč zrovna OKDD by "jim" mělo umožňovat jízdu ve vnitrozemí, to jste trefil dost vedle. OKDD přece v Polsku kamarádí s modrozelenými.

Peter140001: To je prototyp nové šestinápravové jednosystémové elektriky ze ZNLE Gliwice.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 22:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale nedokazují blízkost centra města
Jestli to nebude tím, že se tam žádná blízkost centra nekoná. V docházkové vzdálenosti bydlí minimum obyvatel (výrazně pod 10%), tomu zbytku by MHD neodpadla a vzdálenost oproti meziměstským autobusům se zlepší taky málokomu. Ne, že by se někomu zastávka nemohla hodit, ale "značný přesun na železnici" bych rozhodně nečekal.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 22:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Hm, tak to jste v Havířově nikdy asi nebyl(?). A když už stavbu této zastávky má v plánu i kraj(město), tak to nebude asi pro srandu. Vzdálenost oproti busům se zlepší(srovná) všem ze sídliště za nemocnicí, rovněž tak z městské části před nemocnicí a těch lidí není určitě málo. Co se týče směru na Těšín odpadne zbytečné zajíždění na současné nádr. Můžu ustoupit ze slova Značný, byť prognózy kraje jsou jiné. O výhodě blízkého nákupního centra a nemocnice není pochyb. Z mostu, kde by stála tato zastávka je to k ELANU(obchodní dům v centru) 10.minut pěšky.(chodím tudy téměř denně a ne sám)...
S čím zásadně nesouhlasím je těch 10% v docházkové vzdálenosti. Neumím to na rychlo vyjádřit v %, ale číslo je to podstatně vyšší!!!
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 23:02:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, že to nemá až parametry Lyžbic, kde by se dal očekávat přesun na železnici, ale přece jen si myslím, že by se pár lidí navíc objevilo.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 23:05:58    Odkaz na tento příspěvek  

OKDD přece v Polsku kamarádí s modrozelenými
A má zakázáno se kamarádit s jinými?
Ano, DNES je to asi málo pravděpodobné, ale nic netrvá věčně.
Průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.71.122
Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 23:13:52    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jinak Já třeba z Havířova jsem a jediným cestujícím kterým by tato zastávka bodla by byli důchodci směřující do kauflandu.Od toho je MHD a ne vlak aby stal u každé vrby viz O.Střed-Stodolní ikdyž tam to snad své opodstatnění má ale v porovnání k Havířovu nikoliv.A uřčitě se mi nechce věřít tomu že v tom Kraj vidí nějakou prioritu.Jenom vyhozené peníze!Spíš bych si tipl,že tam někde bydlíte a je to jenom a jenom vaše loby nic víc.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 00:17:37    Odkaz na tento příspěvek  

ne vlak aby stal u každé vrby
Tak, mají jezdit prázdné, když jsou plné, otravuje to průvodčí
Martinostruszka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 10:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Peter, to je nový zázrak polských soudruhů -šestinápravovka E6ACT DRAGON z ZNLE. Chtějí to ukazovat na veletrhu Trako v Gdaňsku, tak se již objevují první venkovní fotky.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 11:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: OKDD si sice může najít jiného kamaráda, každopádně červení nutně nepotřebují k umožnění jízdy v ČR nějakého českého kamaráda, stačí, když se rozhodnou, že sem prostě půjdou. Nehledě na to, že červení už podíl v jednom českém dopravci mají.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 15:01:46    Odkaz na tento příspěvek  

Zatím se ještě nikdo takový zahraniční nenašel, co se jen rozhodl a bez kamaráda. Ale je jasné, že ten den se blíží.
Na toho dopravce jsem zapomněl.

Nicméně zatím jde o to, kdo první ušotí červenou v Petrovicích nebo Chalupkách:-)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6568
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 15:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: červeno-bílá se nepočítá, že ne?
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 6-2008
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 21:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Dík za snímek, je na něm vidět i náměstí v centru a to je vzdáleno 10.minut i méně pro rychlejší. Co není vidět, je pokračování panelákové zástavby v pravo k Savele až po Permon. Čili pěšmo tisíce lidí.

Průvodčí: Zvlášť od Vás bych čekal jiný postoj k nádraží Stodolní. Někdy se prostě vyplatí zastavit u třech vrb po sobě. Různá místa mají různá specifika. Co se týče Havířova, tak nejde o to promrhat milióny a postavit velké nádraží(to už máme, bohužel zatím neopravené) reprezentativního charakteru a pak se tím(politicky třeba) chlubit. Jde jen o zastávku, která poslouží a to velmi dobře. I snímek dokazuje množství možností získat novou klientelu. Co se týče mne, tak Ti co mne znají vědí, že jsem fanoušek železnice a miliony vyhozené pro nic určené dráze bych si na triko nevzal. Jinak je možné, že se známe, jezdím denně po 321 a pár Vás průvodčích znám. Doufám, že nepatříte mezi ty, co na to vyloženě serou a člověk se pak dozví jako já na kraji. Vždyť tím spojem nikdo nejezdí,tak do 5ti lidí, protože po odpolední a později to mám většinou zadara, když nikdo s kasír taškou(POP) nepříjde a v Havířově nás vystupuje nespočítaně. Ale můžeme to probrat třeba u piva, můžete klidně napsat a domluvíme se.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 21:19:37    Odkaz na tento příspěvek  

nejde o to promrhat milióny
A už se tak děje. Ne sice miliony, ale probíhá oprava šenovského nástupiště v 2TK. Škoda, že předpisy nedovolují ten materiál přesunout ke Kaufu a udělat to samé, co se bude dít v Šenově.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 6-2008
Odesláno Sobota, 10. října 2009 - 21:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Ty mi čteš myšlenky. Škoda, že ten bagr neposlali pod ten kauf. Dnes o tom proběhla diskuze ve vlaku, vzpomělo se i na super osvětlení Bartovic.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 10:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pátek jsem zadokumentoval několika snímky pokrok ve stavbě koridoru z Ropice po Jablunkov......
Ropice:



Třinec-Konská:


Hrádek:


Jablunkov: napojení na nový most už je připraveno
Přema
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 11:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: Parádní fotodokumentace!
Nejhezčí mašinky jsou v novém laku!
www.pantografy.estránky.cz - Stránky o elektrických jednotkách řad 460 a 560
Posílejte své fotografie jednotek 460 a 560!
Průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.71.122
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 11:29:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:Když vidím jakým způsobem se ta naše štreka flikuje,tak nevěřím tomu že by se zde stavělo něco nového.Havířovský nádr.to je jedna kapitola pro sebe.Ale ikdyž je jaké je,dá se v něm počkat bez větší ujmy na zdraví na vlak než v Č.Těšíně.Už jenom fasung a odevzdání POPa je pro mě útokem na mé čichové bunky a žaludek!Jinak určitě se potkáváme a nejsem jeden z těch co nad kde čím mávnou rukou.Má práce je mým koničkem.Spíš jsem jeden z těch ostřejších prův.Vše musí být v rychtiku jinak smůla.Tak někdy ve vlaku.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 6-2008
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 12:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průvodčí: Jsem rád, že se ozval někdo komu o tu dráhu taky jde. Ono komu nejde, tak pravděpodobně ani tyto stránky nečte. Všechny ostřejší průvodčí se teď snažím vybavit, budete asi jeden z těch co pravidelně poctivě kasírují ve večerních hodinách cestující z neobsazených stanic mimo jiné teda asi. Také si myslím, že v rámci možností to Havířovské nádraží není nejhorší, horní část napevno uzavřena a dole to celkem jde. Dvě trafiky, bufáč a pro otrlejší i bistro Vagón(bývá tam zakouřeno) a přítomnost automatů hned za hlavou taky nepřiláká. To těšín, byť po opravě je hezčí se svojí původní tváří, ale jak říkáte je to tam někdy divočejší. Takže, ať je dále vše v rychtiku, rád budu nápomocen, bude li třeba.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 13:01:37    Odkaz na tento příspěvek  

těšín, byť po opravě ... je to tam někdy divočejší.
Divočejší to začíná být všude. Nějak těch bezďáků silně přibývá. A ještě není zima.
rád budu nápomocen
Tak vtrhni mezi 5 bezďáků a vykaž je z nádru:-) Když policii je to jedno.


056-Alenka
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 18:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hanička by také nebylo špatné pojmenování.
Vlado_msts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 20:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle Zuzka? To by se k takové soupravě taky celkem hodilo, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Vlado_msts.)
T1, T2, T3... Chrrrrrr.
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 20:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a podle měst se už ty tři jednotky pojmenovávat nebudou? Přímo se nabízí Bohumín, Havířov a Český Těšín.
Silnice I/11 - nová naděje pro Opavsko
Mokré Lazce - Velká PolomVelká Polom - Ostrava, Rudná
Průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.71.122
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 21:49:21    Odkaz na tento příspěvek  

No ony ty jména začaly docela nevinně.První je jméno psa.Nic proti Milanovi.Je to supr Fira dost fajně zapálený.Druhý jsme si tu vymysleli vlastně my a pak už to jsou jména přítelkyn a manželek.No co dodat ještě že těch ženských je dost a at se nam v depu množej.Jenom žádnýho chlapa to by nebylo moc pěkný.
Ic 540:přesně tak jak zavětřím někoho bez lístku,tak mám takové mravenčení v ruce.Mašina se roztočí a není úniku.A černoši mě už taky dobře znají.Ty ani nepouštím do vlaku.A nebo to je nástup a vzápětí výstup.Malá nápověda kontroluji WC a Umývárky.Už víte?
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 21:50:44    Odkaz na tento příspěvek  

Mně osobně se spíš víc líbí, když na nich nejsou závažné poruchy, než když jsou jména
Průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.71.122
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 22:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo poruchy to je silná stránka našich Sloníku.Výrobu máme za humny aby servis mohl dělat svou práci na 100%.Ale né každá závada je na triko výrobce.Provoz jim dává taky pěkně zabrat.At to je námi milovaný substrát,tak všude přítomná zvěr apod.Z pohledu cestuj.bych měl pár připomínek na inovaci,ale to si nechám pro sebe.Jsou to jenom detaily.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 12:22:29    Odkaz na tento příspěvek  

servis mohl dělat svou práci na 100%
Když mají náhr.díly, tak to jde.

Které detaily?

Mosty-pokládka pokračuje.
Valchaaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 17:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: Viděl jsem Tě pobíhat v pátek s foťákem v Ropici ale nebyl čas zajít pokecat.Muselo se zrovna makat
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 18:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valchaaa: a kde jsi makal? Byl tam opravdu slušný frmol
Z vlaku se toho zase tak moc nevidí, maká se na obou stranách tratě, tak jsem to využil cestou do práce s
Valchaaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 19:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: Dělali jsme zrovna stabilizaci
Průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.71.122
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 22:49:13    Odkaz na tento příspěvek  

OH:Je mi jasné že s náhradními dily je kříž.A při těch šíleně nesmyslně vysokých cená je to problém.
Maličkosti jsou dány výrobou.Odpadkové koše jejich způsob uchycení a otvírání není zrovna šikovný,klika dveří v motoru na chodbu k průchodkám je dost ostře hranatá,pomalé otvírání průchodkových lítaček ale to se dá jednoduše seřídit.Dále na můj vkus přehnaně silné osvětlení na plný výkon.Osobně používám nouzové které pak sice musím vrátit zpět aby to šlo centrálně zhasnout,no a v neposlední řada pištívý zvuk při otvírání dveří.No ještě jsem si vzpoměl na ten neštastně zvolený potenciometr ke klimě bez stupnice ikdyž ta by byla stejně k ničemu když je nějaká ta klima rozhašená.to pak nezbývá než to dolazovat během jízdy.Jsou to prkotiny,ale za dobu co už se Sloni vyrábějí bych právě čekal i menší upravy v tomhle směru.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7341
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 23:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průvodčí:
Kéž by to osvětlení regulovali všichni průvodčí. Dá se to nějak regulovat i ve starých panťácích? Si vždycky připadám jak u výslechu, zlaté B(d)t...

Rumek:
Díky za fotoreport. Jak se dívám na předpověď počasí, tak za chvilku budou muset odhazovat sníh než začnou někde kutat
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 07:47:38    Odkaz na tento příspěvek  

Pištivý zvuk vydává signál upozorňující na otvírání, nikoliv dveře samotné. Bohužel, ti, co takový navrhli, tím asi nejezdí.
Koše jsou sice u starších jednotek problematičtější, ale při troše údržby není problém.
Klika- prostě se nevyznáte v moderním dyzajnu. Ale nic si z toho nedělejte, dnes je takto pojato skoro všechno, je hezké na pohled, praktické využití je podružné.
Osvětlení- zase nesmyslná norma. Podobně 460,tramvaje atd.
Nepoužívat nouzi, vypnout konkrétní jističe jednotlivých okruhů.
Zůstanou svítit chodby, v oddíle jen dvě zářivky.
Ovšem v případě, že bude problém a někdo poukáže na nedostatečném osvětlení, máte ten problém vy.

Já osobně bych po vzoru např.ÖBB zřídil např.v dolním oddíle vložáku označený tmavý bezmobilový oddíl, v ostatních ponechat světla, tak jak jsou.

Můžete navrhnout nadřízeným, ať v zájmu cestujících provádějí snahu o realizaci optimální změny.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 08:01:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě "rozhašená" klima- doufám,že nepatříte mezi ty, co se domnívají, když přidáte doprava, bude klima chladit víc? Takoví potom chodí nastavovat co pár minut a nadávají.
I klima má nějakou hysterezi a změna není skoková.Platí: čím chladněji požaduji, tím víc točit doleva. Totéž u topení. Samozřejmě, že nejde nastavovat od -5 do + 40:-), ale v rozmezí pár °C, i v závislosti na venkovní teplotě. Informativní stupnice by tam být ale mohla.

Seřízení dveří není problém, požadovat.
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 09:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: "...Když policii je to jedno"
Budeš se divit, policii to vůbec není jedno, ale ČD (SŽDC) jsou soukromý subjekt a pokud se tam bezdomovci například neperou a nikdo z nádraží policii nepřivolá, tak tam nemají co pohledávat. Je to jako v tescu, má být ochranka, která až si neví rady, volá policii. Osobně znám spoustu poldů, kteří by to rádi "vyčistili", ale bohužel, nemůžou
>>> http://www.payusworld.7x.cz <<<
>>> http://www.flickr.com/photos/payus/ <<<
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 11:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není až tak hodně pravda, např. v Bohumíně policajti kontrolují pravidelně budovu nádraží, právě kvůli bezdomovcům. Ale když tam dělá "bordel", tak zavolají a oni zakročí.

Mám na mysli městskou policii.
Generální ředitel společnosti vDP BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 12:41:42    Odkaz na tento příspěvek  

bezdomovci například neperou a nikdo z nádraží policii nepřivolá, tak tam nemají co pohledávat. Je to jako v tescu, má být ochranka, která až si neví rady
Takže je vše v pořádku. Proč tedy stížnosti na smrad z bezďáků?
Ochranka- hm, když se snižuji stavy ve stanicích ne všech postech, aby se ušetřilo, určitě budou € na ochranku ve všech stanicích, kterých se to týká.Bohumín, O.hlavní, Svinov, Vítkovice, Havířov,Karviná,Těšín,...

On to kraj rád zatáhne:-)

v Bohumíně policajti kontrolují pravidelně budovu nádraží, právě kvůli bezdomovcům.
To dělají i jinde. Projdou kolem nevšímavě...
A v Bohumíně si ani nedovolí zakročit vůči hejnu pořvávajících, znečisťujících náctiletých okupujících vestibul, nebo 1.nástupiště, protože rasismus.
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 12:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: to je dobře, ale to už je o domluvě či dohodě (chceš-li smlouvě) mezi městem a majitelem budovy...taky to můžou dělat ze své aktivity (najdou si důvod), ale oficiálně ne...je to sice veřejně přístupný objekt, ale tady bohužel platí příměra s např Tescem nebo fotbalovým stadionem

OH: nepranýřuj mě za zákony, které vymyslel nějaký "chytrák" a nastavil tím pravidla. Svůj hněv namiř jinde...tam výš V soukromém subjektu zakročují jen na požádání tečka...taky nemůžou přijít do hospody a vyvléct nějakého špinavce jen proto...že se jim přes okno nelíbí.



(Příspěvek byl editován uživatelem Payus.)
>>> http://www.payusworld.7x.cz <<<
>>> http://www.flickr.com/photos/payus/ <<<
Průvodčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.71.122
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:23:30    Odkaz na tento příspěvek  

OH : nejsem nějaký zelenáč abych si neuměl přečíst co je u toho potenciometru nepsáno.Dělám tuhle práci už 16let! takže už lecos vím a pokud né tak se zajímá jak které věci fungují.
Garfiéld:Omezovat svítivost na jističích lze tak akorát na 460.Na 471 bych tohle to nedělal.Nevypadá to hezky když něco svítí a něco ne.Ta nouze mi příjde přirozenější a nemůže mě nikdo napadnout že je někde tma.To dělají nebo spíš dělali Opavské čety po vzoru jejich pendolín.Než je začli drbat fiři.
Ještě mě napadl slabý vlak.rozhlas a skoro nefunkční intercom s firou.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 14. října 2009 - 15:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem nestihl pořídit podzimní zbarvení stromů a už je tady zima jak hrom
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7347
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 14. října 2009 - 17:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek:
Letos nebylo jaro a teď bohužel není ani podzim

Na R 331 Kysuca jede hezká 163.234. A pokud vydrží v oběhu najbrtí 163.039, tak pojede na Kysuci v pátek.
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 14. října 2009 - 18:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna malá pozvánka na akcičku na 320, která se koná přesně za měsíc. "Polomáčenka" pojede do Karviné-města.

http://www.zelpage.cz/zpravy/7414
380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
Morrison
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 20:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se z toho zbláznim. Když už se konečně děje něco i v tej mojej děrevně, tak musim mít turnaj ve florbale...nechcete takovéto jízdy dělat častěji?
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7351
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 00:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaky EN 424 a EN 425 dneska pojedou odklonem přes Čadcu a Bohumín kvůli nesjízdnosti tratě 280 mezi Horní Lidčí a Lúkami pod Makytou (sněhová kalamita, popadané stromy).
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 19:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: přes Čadcu jelo také EC 128, Návsím to projelo kolem deváté hodiny, foto jsem nestihl

Od Mostů byly položené koleje po "medvědí podchod" (stav ve středu ráno), pokládka kolejí probíhá taky od Návsí, viz. dnešní foto


Přemýšlel jsem, jak dostávají ty dlouhé kolejnicové pásy z koleje ven, už znám odpoveď: jedna kolejnice na 4 uvázání a vysunutí bokem
Morrison
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 21:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tu někdo psal o zavedení pomalé 80 v úseku Bohumín-Dětmarovice a D.-PuK z důvodu krádeže části TV tak ta už je alespoň v úseku Dětmarky-PuK zrušena.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7355
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 21:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Morrison:
Dneska byla výluka 1.TK Bohumín - Dětmarky (v plánu týdenních výluk přitom nic uvedené nebylo), kolem Lutyně se motali dráteníci, tak snad se brzo dočkáme aj tam.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 06:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek and Garfield: Jaké lokomotivy táhly EC 128 a obě Slovakie? Podle normál oběhu?
Generální ředitel společnosti vDP BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 14:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: Kdyby bylo na mě, tak já bych mašinu jen kvůli tomu, že pojede přes Čadcu, místo přes Půchov teda neměnil, ale třeba se mýlím a Garfield, nebo Rumek odpoví něco jiného...

Co se týče Městské Policie v Bohumíně, tak prostory nádraží kontrolují častěji než by jinak asi museli po dřívější dohodě, vzhledem ke zřízení místnosti pro lidi bez domova přímo na nádraží, nebo tomu již tak není???
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 14:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: Je tomu tak furt.
Generální ředitel společnosti vDP BOH Trans s.r.o.

Nejoblíbenější auto: Volkswagen Transporter 5
Nejoblíbenější tahač: Scania 620r
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7357
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 18:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já sem ty odklony neviděl, ale vlaky 424 a 425 určitě kvůli tomu nepřepřahaly a u 128 taky nebyl důvod. A nejspíš nakonec nejely přes Bohumín, ale přes Havířov (což je logičtější).
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 20:31:37    Odkaz na tento příspěvek  

Můžu potvrdit, dnes jsem viděl, jak prudili bezďáka sedícího na 1.nást. Jak to dopadlo, kdo vyhrál, nevím, šel jsem na vlak.:-)

Dnešní stav bezďáků na nádražích - setrvalý stav.
Těšín, Bohumín, O,hl.n, Opava všude kolem 10 kousků, smrad...
Morrison
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 21:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Petrovicích taky setrvalý stav: 1 kousek
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 17. října 2009 - 15:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: Slovakie jsem neviděl, na 128 byl banán, číslo z dálky jsem neviděl......
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 18. října 2009 - 14:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Zapomněl si na Svinov. V ranních hodinách bojuji díky smradu se zvracením.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 18. října 2009 - 21:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne to vypadalo na poruchu SZZ v Mostech. 2907 nabral 45 min., s 2910 jsme stáli 15 minut na odbočce Šance, pak jsme z Mostů odjeli na Stůj. Celkem 2910 nabral 75 minut. Plus názorný příklad, jak se dá 20km (Čadca - Návsí) jet hodinu.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7366
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 18. října 2009 - 23:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 17.10. je PJ 10 km/h v obou kolejích v km 316,069 - 316,089 mezi 3ncem a Českým Těšínem.

Od začátku října je PJ 30 km/h v 1.TK mezi Dětmarkama a Koukolnou na mostě přes Olzu (předtím tam proběhla výměna mostnic).