K-report
 

Archiv do 30. července 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Školy se zaměřením na dopravu » Archiv do 30. července 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 48686
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 08:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistiku už nemá, pouze modely zásob a spol. :-) Statistyku teď mívá Záhorová, ovšem občas taky pro zpestření a k radosti studujících Halfpán.

Jinak geometrii má prý teď ještě nějaká svlečna (resp. se teď u Chocho zacvičuje), ale k tomu víc nevím.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 10:02:28    Odkaz na tento příspěvek  

Dávné vzpomínky na průmyslovku v Masné někdo napsal na Psa: http://neviditelnypes.lidovky.cz/z-druheho-kopce-klukovske-vzpomi nky-46-dh1-/p_spolecnost.asp?c=A090406_102637_p_spolecnost_wag
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11107
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 10:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistika a pravděpodobnost (BTW furt to učí Linda?)

Statistiku a podobné úchylnosti učí už jen na ekonomce. Jinak, my na to měli Prouzu, to bylo skvělé. U zkoušky jsme mohli mít vzorečky, protože vyučující zastával názor, že vzorečky se vždycky někde dají sehnat, umět postupy je důležitější. Kdyby to tak bral i Linda na operáku Já na vzorečky nikdy neměl hlavu...

To znám. Nemít řidičák na tramvaj jako vedlejší aktivitu jsem prvních pár let po VŠ totální socka. Ale stojí to za to přežít!

Jenže ty můžeš jezdit "doma", já ne. Tady máme ČSAD, kde v pracovní dny potřebujou člověka od nevidím do nevidím a sotva bych mohl během nějaké pauzy sedět dopoledne od 8:00 do 13:30 v kanceláři. A pak tu máme DP, ve kterém je všechno legislativní problém. Když jsem se tam zkoušel ptát po práci, poprvé mi vysvětlili, že jsem zdravotně nezpůsobilý, protože mám modrou knížku, podruhé mi vysvětlili, že když studuju, nemám hlavní pracovní poměr, tím pádem mě nemůžou vzít na vedlejší, ale jedině na hlavní a jedině na plný úvazek. U nejmenovaného jiného DP (jakož i u jiných dalších zaměstnavatelů) nikoho nezajímalo, jaké knížky mám v knihovně a s kým udržuju jaké poměry, dali mi smlouvu s textem "pracovní doba dle potřeb zaměstnavatele" a když mi pak bylo 26. dostal jsem smlouvu na HPP, do ní se napsalo nějaké číslo jako počet hodin (to číslo jsem si vycucal z prstu) a nikdo neřeší, jestli těch hodin odpracuju víc nebo míň.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 10:57:11    Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel:
Ten někdo je Jan Čech, povoláním letecký mechanik dopravních letadel a jinak nárůživý psavec (publikovat samozřejmě začínal s články z oboru v L+K, ale třeba i v ABC). Jako na každou výraznou osobnost se i na něj názory různí (od téměř fan-clubu až k názoru, že takovému frajeru, který má od všeho klíče a všude byl dvakrát, je lepší se vyhnout, ale ostatně takoví jsou i někteří vybraní účastníci zdejšího fóra, že...)

Takže na ukázku třeba seriál o letadlech převážně dopravních a lidech kolem nich:
Čechoviny
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 11:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, statistiku a pravděpodobnost má pod palcem Záhorová. Na geometrii je od letoška také Mgr. Štěpánová.
Jenki: Velice zajímavé počtení od Vás
http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 16:59:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jenki:

No, se vzorečkama i doc. Linda už dávno "vyměkl" ( = osobní zkušenost z jeho stochastických modelů a zásob), ale možná jen proto, že já jsem byl u něj tenkrát (rok 2007) jako "kombiňák" a ne deňák....

Jinak ANO, statistika je hodně zajímavá věda, pamatuju na jednoho VŠ-kamoše - počítačovýho fandu - kerej si tenkrát vybíral do complu novej pevnej disk, prošel X-značek, koukl na ceny a u jednoho disku se mu ta cena "nějako" nezdála, tak na ni zkusil (...s motem "používej statistiku ne na zkoušce, ale hlavně v reálné PRAXI !") aplikovat TEST ODLEHLÝCH HODNOT a světě div se, výsledek negativní, cena disku byla OK. Byť ona událost je někdy z roku 1997, tak nevím proč ji mám ze statistikou spojenou a dycky se mi HNED vybaví, když se o ní někdo zmíní...
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 19:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci kdo z vás jezdí s autobusem NAD Pardubice - Kostěnice ?
Již několikátou noc jsem ho viděl parkovat přímo před DFJP, tedy vedle kolejí, nevěřím tomu že je to náhoda:-)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3232
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 20:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, náhoda to není. Kolega se možná přizná sám. :-)
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11109
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 07. dubna 2009 - 21:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega se nepřizná, on nemá rád popularitu a kdybych ho tu prásknul, práskne něčím po hlavě on mě (i když ode dneška jsem proti podobným útokům vyzbrojen). Nicméně potvrzuju, že náhoda to opravdu není
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4170
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 08. dubna 2009 - 08:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

celkem bez problému ho ale můžou prásknout jiní
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 08. dubna 2009 - 10:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jeden se tu bavil o tom že jezdí s trolejbusem u dp, tento bus je ale cizí...
NJN, každý si korunky razíme jinak, já holt mobilní zaměstánání nemám:-)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11114
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 08. dubna 2009 - 10:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jeden se tu bavil o tom že jezdí s trolejbusem u dp, tento bus je ale cizí...

A kde je řečeno, že člověk nemůže mít víc zaměstnavatelů? Obzvlášť když výluky jsou pouze sezónní práce? Jinak pokud je mi známo, u DP momentálně pracují tři lidi z DFJP a během posledních cca. 5 let se tam vyskytli ještě další tři až čtyři.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 08. dubna 2009 - 15:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě, že mě to nečeká.
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 48692
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 08. dubna 2009 - 17:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega se vám přiznat nemůže, zrovna sedí ve vlaku do Prahy. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Wokodobe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. dubna 2009 - 09:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=6 34788
Michal_Drábek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.203.124.228
Odesláno Neděle, 19. dubna 2009 - 21:38:20    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím!

Je to už asi půl roku (18. 12. 2008), kdy sem Absolut napsal:
"Náhodou DFJP není špatná, soudě podle porovnání diplomek a bakalářek, které mi z DFJP a z FD ČVUT prošly jako oponentovi rukama..."

Jako student ČVUT FD bych se k tomu rád vyjádřil, tím spíš, že mi to tu připomíná studentské fórum DFJP, zatímco my z Prahy zůstáváme pozadu...

Je pravda, že studentů, kteří se zajímají o železniční či veřejnou dopravu, je u nás asi 5x míň než na DFJP (můj odhad). Taky si nedělám iluze o úrovni většiny našich studentů (nevím, studenty kterých oborů Absolut oponoval, ale pokud Management a ekonomika, tak to pravděpodobně nebylo nic moc).

Nicméně těch pár, co jsou "praštění kolejnicí" a zároveň se nechtějí omezovat jen na šotoušení, se dalo dohromady a vytvořilo jakous takous platformu pro "sebevzdělávání" tam, kde naši docenti poněkud zaspali. Pořádáme přednášky studentů pro studenty, exkurze, a občas přilákáme i nějakého toho odborníka z praxe.
Viz http://drahy.fd.cvut.cz.
Hlavně ať to proboha nikdo nebere jako uzavřenou společnost (a teď myslím hlavně kolegy z FD)! Cílem bylo právě dát dohromady "kolejové" studenty, rozstrkané po různých oborech a projektech.

Píšu o tom ze dvou důvodů - jednak abych trochu vylepšil náš obraz na tomhle fóru (tedy aspoň některých studentů ). Druhým a podstatnějším důvodem je, že považuju za nešťastné, že studenti dvou dopravních fakult, kteří se zajímají o totéž, o sobě prakticky nevědí, a styk obou škol se omezuje jen na rotaci vyučujících. Z toho potom plyne nežádoucí rozdělení na "my" a "oni". Byť máme mezi našimi studenty pár dobrých odborníků na železnici, první člověk, který mi srozumitelně vysvětlil ETCS, byl z Pardubic.

Takže kdo by měl zájem o nějakou tu neformální odbornou debatu u piva nebo společné uspořádání exkurze, ať neváhá a napíše.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 10:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michale, být tebou tak se tak nečílím.
Kolik diplomek asi prošlo panu oponentovi Absolutovi rukama? I kdyby pět z každé školy, jaký z toho jde dělat závěr?
To je jako mi kamarádka ze školy na cestovní ruch říkala, že kvalita diplomek za poslední dva roky strašně stoupla, že co viděla předtím je s dneškem nesrovnatelné.

Já na FD ČVUT v knihovně pročetl nejméně 40 diplomek a bakalářek z různých dob. Kromě počátků školy (diplomky z let 1997-99 - trošku slabší) mi jejich kvalita přijde vyhovující. Z Pardubic jsem neviděl ani jedinou práci.

Teď se mi pod ruku dostaly absolventské práce studentů dopravní VOŠky. Jsem z nich zklamaný, čekal jsem od VOŠkařů víc. Nebo bych po nich chtěl víc...
Aspoň skvrny po vlastní myšlence, nebo vyvození nějakých závěrů, nebo aspoň seznam literatury pokoušející se o splnění normy ISO...

..ale mám z těch 4 prací právo usuzovat o všech absolventských pracech na VOŠ? Já si z těch 4 prací závěr dělám, ale zřejmě bych neměl.

----------
Obraz FD ČVUT asi není potřeba vylepšovat. Ona si každá liška chvílí svůj ocas. Z obhajování své by se rychle mohlo stát hanění té druhé a flame jak kráva.
Vždyť snad stále platí, že koho vyhodily z různých fakult čvutu, na dopravce problém neměl a kdo si vylámal zuby i na dopravce, v pardubicích studoval levou zadní. Tak a teď jsem porušil všechna pravidla a pod případný flame ještě přiložil.
----------

Michale, jinak tvé aktivity podporuji, zvlášť pokud by se pordařilo "něco" O a PROTI těm protihlukovým stěnám. Vždyť ta metodika měření a posuzování má pár momentů, které odporují jakémukoliv rozumu, natož zdravému.

Zkuste se do toho pustit, klucí. Když to nezkusíte vy, kdo jinej.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5825
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 12:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix:
a kdo si vylámal zuby i na dopravce, v pardubicích studoval levou zadní
Že ses nepochlubil včera jak se Ti Pbice nepozdávají!
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 12:18:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ono to tak ale skutečně zhruba funguje. Blbé děti bohatých rodičů properou peníze například na VŠ Karlovy Vary a maj ten titul taky.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 19:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrochu, Hrochu, ale mě se Pardubice ani nepozdávají ani pozdávají, mám na ně neutrální názor. Co se týče "přestupu" vyhozených studentů - funguje to dle informací, které se ke mě dostávají, jak jsem psal. Znáte někoho, kdo to zapích v Pardubkách a šel do prahy? Obráceně tak je u 3 lidí, které znám osobně, a u vícero, které neznám.
A upozorňuju, že to vidím subjektivně a chválím si svůj vocas, jelikož jsem absolvent čvutu. Přece nebudu chválit hroší vocas, ne? :-P

Zbytečné téma k diskuzi každé, kde má každý svou pravdu a bude jí mít dál.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5833
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 23:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix:
Je to divné ale znám. Dokonce hned dva - se mnou končili bakalářské a pak přesedlali dál na ČVUT.
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4209
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 26. dubna 2009 - 13:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co já vím, tak na čvutu je i gen. řed. KrM K. J. ze Semil, který to zapíchnul v pcích proto, že mu tady "házeli klacky pod nohy"
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.92
Odesláno Neděle, 26. dubna 2009 - 23:02:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ad ČVUT vs. UPCE: Přijde taky na to, jaký obor chcete studovat - nevím třeba o tom, že by bylo na FD ČVUT studovat obor kolejová vozidla...nebo alespoň ne v takovém rozsahu jako na DFJP v P~cích...teda spíš na DPČT v České Třebové, abych byl přesnější...
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.92
Odesláno Neděle, 26. dubna 2009 - 23:04:12    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr_k: No nazdar, pokud sám generální ředitel KrM vystuduje ČVUT, bude mít i tato škola čím se chlubit...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4217
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 28. dubna 2009 - 14:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zato UPce se už dávno chlubí tím, že ho vyrazili
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Michal_Drábek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 129.132.96.166
Odesláno Úterý, 28. dubna 2009 - 17:47:26    Odkaz na tento příspěvek  

No - jsem rád, že už se tu taky drbe naše ČVUT FD :-)

ythomas_ct:
Kolejová vozidla se na FD v podstatě studovat nedají.
Pracovišti DFJP v Třebové všechna čest! Byl jsem se tam podívat před přijímačkama a měl jsem z toho dost dobrý dojem. Tehdy jsem ale nevěděl, jaký obor kolejové dopravy chci, ovšem na DFJP jsem se musel rozhodnout hned, kdežto na FD až za dva roky (nakonec jsem skončil u technologie dopravy - kterou se stejně musí člověk doučit v civilizovanějších zemích).
Můj kolega vozidlář tam přešel na magisterské studium z FD do Třebové a celkem si to pochvaluje.

Gen. ředitel KrM:
Můj osobní dojem je, že o dopravě něco ví. Problém je, že se nějak nedokáže přibrzdit v rozletu... No uvidíme, co předvede :-).
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.92
Odesláno Úterý, 28. dubna 2009 - 22:47:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Michal_Drábek: Jj, kolega JB je tak nyní kolegou mým, i když "jen" na dálku a o rok níž...
Datel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 28. dubna 2009 - 22:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím dát za pravdu, náš nový výše jmenovaný kolega, který přestoupil z ČVUT FD, si obor DP-KV pochvaluje a říkal, že se nedá absolutně srovnat s předchozím studiem. Takže bych se pro příště zdržel srovnávání ČVUT FD a DFJP jako celku, protože byste srovnávali nesrovnatelné.
Datel má zobák kvůli tomu, aby si neomlátil hlavu o strom.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 06. května 2009 - 12:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přišlo mi mailem, mohlo by někoho zajímat:

Pozvánka na zítra. CS Cargo na FD ČVUT
Pro logistiky zajímající se o zaměstnání.

http://blava.ic.cz/cs-cargo-pozvanka.pdf

takže už víte kam, do Konvické ulice
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 06. května 2009 - 12:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jo, toho jsem si napoprvé ani nevšiml.
Mohli napsat rovnou Konvikt, vždyť FD je v tom bývalém konviktu, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem MirekM.)
1000 příspěvků na fóru K-report! 1000 příspěvků na fóru Želpage!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5873
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 06. května 2009 - 14:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozvánka na zítra. CS Cargo na FD ČVUT
Že by na DFJP neuspěli a tak šli o dům dál?
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2966
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 15:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sudoval někdo dopravku v Šupmerku? Mám dotaz. Jaký je Ing. Horký? Máme ho jako předsedu maturitní komise...
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

Láska je jak tramvaj, dva vozy co jsou pořád spolu. Jenže já měl nehodu a tak teď jezdím v sólu.

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 21:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: A chtěl bych vidět, jak uspěli u nás, mezi samejma letadýlkářema…
1000 příspěvků na fóru K-report! 1000 příspěvků na fóru Želpage!
Čouda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 09. května 2009 - 17:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Malý Fotograf: My máme od Vás paní Kvitovou. Takže se těším na přepravu :-D ještě že je to bývalá třídní naší přepravářky a má ráda neobvyklé buchty :-D Třeba se potom nebude moc ptát.

Ten pán ze Šumperka je zlej, na to vezmi jed.
Smysl života = Kuře Vindaloo
Meaning of life = Chicken Vindaloo
D.Lister, Red Dwarf
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 09. května 2009 - 18:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se tu drbe i generální ředitel KrM, to jsou věci... Tak musím přispět svojí troškou do mlýna. On má megalomanské až nereálné nápady, ale má skvělou schopnost se dostat ke vlivným lidem a přesvědčit je o svojí pravdě. A podle toho, co jsem zatím slyšel, se mu na FD ČVUT v tomhle směru docela daří - až tak, že KrM by mělo mít status "fakultní dráhy". Takže mě taky docela zajímá, co z těch plánů se mu povede zrealizovat. Ale některé jeho nápady jsou skutečně trochu - třeba plynová hybridní železniční T3 nebo trolejbus ŠL11.
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.92
Odesláno Neděle, 10. května 2009 - 22:46:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jenda_z_hk: Když jsem o KrM slyšel já poprvé, tak jsem - po zkušenostech s pardubickým metrem - žil v domnění, že je to také nějaká recese. Ale asi tomu tak nebude! No a plynová hybridní železniční Té3, to je snad pomalu zralé na Nobelovku...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4239
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 09:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda - cože??? ono ho to ještě nepustilo?!? Takovou krásnou ešelku koupil (s fungl novým motorem!) a vůbec se o ni nestará...
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 11:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediný potenciál pana generálního vidím pouze v lanaření lidí, které by měl použít k něčemu užitečnému. Například má velmi dobře našlápnuto, aby si založil vlastní muzeum železniční a jiné dopravácké techniky. V případě, že by se vybodnul na kraviny, tak to může NTM zabalit, páč by z nich vykecal celou sbírku i s pokladní a barákem.
Ke smysluplnosti samotného KRM: nápad oživit lokálku-dobrý, ale možná by pro začátek stačila 810 jako v Šumperku.
A abych to panu generálnímu ulehčil, tak jsem ten šílený výpravčí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Venca M.)
http://zeleznice.hobby.cz
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4243
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 15:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jenže řekni to takhle gen. řed. KrM... On má tu blbou vlastnost, že chce všechno kompletně a naráz, postupný kroky jsou pod jeho úroveň...
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
honny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.5.101
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 20:29:25    Odkaz na tento příspěvek  

Docela me prekvapilo, ze na DFJP vzali bez prijimacek, cim to? Uvolnilo se jim spousta mista v budove? :-)
Duch z UPCE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.186.19
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 20:29:28    Odkaz na tento příspěvek  


Šari, nechceš se k něcěmu přiznat? Takhle nás vodit za nos a přitom mít už titul na DFJP. (pro (ne)znalé jedince pardubických poměrů - jedná se o chodník před FES)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11442
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 00:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela me prekvapilo, ze na DFJP vzali bez prijimacek, cim to? Uvolnilo se jim spousta mista v budove?

Do prváku berou každého, kdo se umí podepsat, ono se to pak nějak protřídí. Já dělal přijímačky v roce 2003, tehdy byla písemka z fyziky na bázi primitivního dosazování jednoho vzorečku do druhého, vzorečky se daly dohledat v tabulkách, které jsme mohli mít s sebou. Matika byl test, kde se zaškrtávalo A - B - C - D, tedy - spočítal jsem příklad a zaškrtl výsledek. Pokud mi vyšlo něco podivného, hledal jsem chybu a když jsem jí nenašel, začal jsem dosazovat jeden výsledek po druhém do zadání, až než to vyšlo.

Na přijímačky jsem se vůbec neučil, předchozí rok před nástupem na školu jsem se věnoval jazykovce a autoškole, takže matiku a fyziku jsem nepotkal. Z matiky jsem měl 100 bodů ze 100, z fyziky 83 ze 100, celkově jsem se umístil v první desítce. A ejhle - zjistil jsem, že limit pro přijetí byl 24 (slovy Dvacetčtyři) bodů z 200 možných.

Takže jaký je rozdíl mezi tehdejšími přijímačkami a současným stavem? Snad jen ten, že tehdy jsem se musel obtěžovat dostavit se do školy a strávit tam dopoledne, že s tím ve škole měli spoustu plánování, organizování, opravování testů... Takhle jim tyhle problémy odpadnou a výsledek je v podstatě stejný.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
honny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.5.101
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 00:15:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ah :-)) Tak to pak jo. Dik za info. Uvidim, kde nakonec skoncim :-)
Naroznej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 17:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honny, Martin J.
Ach jo , to kvalita školství za těch 16 let tedy dost poklesla. To příjímačky na DFJP v roce 93 byla jiná káva. Absolventi stř. škol mimo gymnázií měli obrovské problémy zvládnout matiku a fyziku.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 22:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naroznej: A jak souvisí kvalita školství s přijímačkami? Nijak. To zda se dělají nebo nedělají přijímačky souvisí pouze s množstvím zájemců o daný obor. Proto se třeba nedělají přijímačky na jadernou fyziku na ČVUT, kdežto na nějakou ekonomku pochybné úrovně se přijímačky dělat budou.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11454
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 22:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že při pozorování životních projevů mého spolubydlícího jsem si občas kladl otázky, co tenhle člověk chce dělat na vysoké škole. V prváku udělal v zimě půlku předmětů, v létě dva. Další rok opakoval prvák a zas neudělal ty samé předměty, co předtím. Rozhodně to nebyl nějaký flákač, který večery tráví v hospodě, další den vstává v poledne a do školy chodí jen na obědy do menzy. Opravdu se snažil, ale prostě na to neměl.

Na druhou stranu, přijímačky můžou odradit spoustu lidí, kteří sice nejsou hloupí, ale bojují se stresem. Měl jsem na gymnáziu spoužačku, dostala se na školu na odvolání, pak sedm let premiantka třídy a při přijímačkách na vysokou se dostala ze čtyř škol na jednu, kterou brala jako nouzové řešení.
Ještě dodám, že jsme byli známé kvalitní prestižní gymnázium a v nějakých srovnávacích testech jsme se umístili čtvrtí v republice a první v kraji. Takže žádná skorozákladka v malém městečku kdesi na venkově.... A pokud byl někdo u nás na škole premiant ročníku, opravdu to něco znamenalo.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Naroznej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 3-2009
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 14:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Nemyslel jsem jestli přijímačky ano či ne , ale obtížnost těchto přijímaček.
My jsme neměli testy z matematiky , kde by byly možnosti na výběr a fyzika byla taková , že absolvent SPŠ měl problémy a musel dřít tak půl roku před těmito zkouškami ,aby prolezl.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 13. května 2009 - 14:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naroznej: Ale uvědomte si, kolik mohlo být přihlášených tehdy a nyní. V roce 1993 byl celkový počet míst nabízených na vysokých školách podstatně nižší než nyní, počet uchazečů naopak vyšší, neboť střední školy opouštěly silné ročníky ze 70. let. Proto bylo nutné tu laťku nastavit vysoko, dnes už tomu tak není.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11460
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. května 2009 - 15:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My jsme neměli testy z matematiky , kde by byly možnosti na výběr

Ještě bych zmínil, že výsledky takového testu se opravují metodou "Jáchyme, hoď ho do stroje". Dostali jsme na to formulář, dostali jsme pokyn, jak vyplňovat, aby tomu stroj rozuměl a to bylo vše. Nevím, kolik se na tu školu ročně hlásí lidí, ale uvědomte si, co je to za práci, opravit v co nejkratší době cca. 500 písemek.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 27. května 2009 - 15:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, mám dost praštěnou otázku (praštěnou proto, že mě robka hneda propleskla jak sem ji o tom řek), kdybych chtěl ve svých 30ti letech změnit povolání na strojvedoucího, jaký by byl postup? Mám za sebou průmyslovku v oboru elektrotechnik slaboproud a na dráze sem nikda nerobil...
Raďte rádcové moji, raďte, uvítám i hasákem do hlavy na vzpamatování
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.234.92
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 16:20:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rumcajs: Pokud Vás kvůli tomu robka neopustí (není-li to ovšem účel Vašeho jednání), dojděte si do nejbližšího DKV a zeptejte se tam! Myslím, že teď před koncem světa berou stejně každýho...

Ale vážně - pro začátek si můžete prostudovat vyhlášku č. 101/1995 Sb. o zdravotní a odborné způsobilosti...
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 09:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ythomas_ct: Jak já nenávidím tyhle těžké články, člověk to přečte 3x a stejně se houby dozví. Pokud jsem nyní uzpůsoben pro práce ve výškách, hloubkách, řízení auta a já nevím co ještě, myslím, že tady problém není.
Co dál?
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 16:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně jde o oči a sluch...
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2009 - 21:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, teď vážně, sice nosím brele, ale enom půl dioptrie víceméně na čitani, v tom bych problem neviděl. Spíš mi de o to, jak se na tu mašinu dostat? Studium, zkoušky apd mi zajistí dráha nebo se musím kde udělat dálkově školu se studijním programem mašinfíra?
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 29. května 2009 - 23:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud trochu o technice víš, maturu máš, tak pudeš do depa do dílny, pak doktoři, psycho, předpisy a můžeš začít jezdit po depu, pak na posun, pak na trať a je z tebe fíra.
www.michalsimek.borec.cz
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 31. května 2009 - 13:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pět minut po funuse, ale přec. Sem v pátek pokecal na tohle téma s panem Houbou a sdělim mi v podatatě to samé. Žádost sem už podal a včil nezbude než počkat na odpověď...
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 18:22:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nastupuje nekdo v září do Břeclavi na logistiku???
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě...
Foto, video i info galerie zlínské MHD - stovky fotek vysoké kvality, aktualní informace, přehledy,...
Děkuju za shlédnutí!!!
Su mejdlař a nestydím se za to... Canon A 720 IS
Kuba_750
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 20. července 2009 - 21:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skoro samý dotaz jako MigoŠ akorát na Nové město na moravě??? já ano
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 5351
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 11:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a říjen (U)PCE ?
FZF » Zlínka
810 271-7 "Šarinka" » Perla Zlínky
19. a 20.9.09 ® 110 let Zlínky ® těšíme se na Vaši návštěvu
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 16:38:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ad UPCE:
Je to tragédie! Vypadá to, že k prezenčnímu studiu oboru Dopravní prostředky - Kolejová vozidla na DFJP nastoupí v říjnu do České Třebové 1 až 2 lidi do 4. ročníku (1. navazující ročník magisterského studia) a 4 lidi do 5. ročníku. Plus k tomu nějací dálkaři. O nižších ročnících bohužel nemám přehled, i když by mě to docela zajímalo. Škoda, že je o tento obor takový nezájem...

Jo a málem bych zapomněl...ještě 2 doktorandi nastupují...