K-report
 

Archiv do 23. března 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Železniční muzea a spolky » Archiv do 23. března 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
šrotolog
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.53
Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 14:44:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj kamarádi!
Mám dotaz na vás povolané. V Kutné Hoře na Městě stojí už hodně dlouhou dobu jakýsi pukl přikrytý igelitovou plachtou ve značně neutěšeném stavu.. Mohl by mi někdo z vás prosím něco napsat o jeho stavu a majiteli?? Vůbec nevím komu patří..
Díky!
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 11. března 2009 - 08:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomíku ČeChů * ŽMZ, když chceš vynášet pohádkové rosudky, měl by jsis příště zjistit i věci z druhé strany. Ale chápu, vzhledem k Tvému postoji bylo jednoduší to takto jednostraně udělat.
A za druhé, Tomík si už nepamatuje, co jeho oddělení na ČD dělalo před cca šesti lety - že se mnou mělo uzavřenou smlouvu o dodávce zboží do ČD center...??? To už je tak krátká pamět - to si myslíš Tomíku, že jako moje firma byla celou dobu fiktivní a anonnimní....???
A právnici kontrolující tutu smlouvu u Vás na ČD či jiných subjektů, s kterými dlouhodobě spolupracuji (Skanska, Viamont, Metrostav, SSŽ, SŽDC či další české či nadnárodní společnosti) mě neuměli najít...???

Tak Tomíku, příště více rozumu a raději přemýšlet a pak teprve psát - měl jsem teda doposud o Tobě lepší mínění.

Co se týká k postoji MDT * Kokstain či jiné fiktivní coby přispěvovatelé se z jistých důvodů do ukončení sporu nebudu vyjadřovat jako doposud. I když to někomu může vadit, alespoň si dotyční jako doposud vystačí sami...

Ono není jenom sedět zde u klávesnice a tlachat s některými jedinci o nesmyslech, ale mužou se vytvářet i užitečnější činnosti. O jedné napíši s fotodokumentací později.

šrotolog jste neregistrovaný, pokud chcete více info o Kutné Hoře, napište na mail a pošlu zpět kontakt.
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je až v roce 2009 o víkendu 5. a 6. dubna tuto dobu se už muzeum ubralo k zimnímu spánku - na viděnou v roce 2009
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 11. března 2009 - 12:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Radime, Tvá firma (živnost) se jmenuje Radim Říha a má sídlo v Praze. Dovětek "SAXI" tam dáváš bez právního dopadu na platnost smlouvy. Podobně dal Kokstein za svou identifikaci dovětek "prezident MDT". Mám obavu, že nikdo (natož já) nezpochybňoval platnost žádné smlouvy, ačkoli díky prapodivné časoslednosti by u té vozíkové snadno mohl (1. podpis v Kladně s tvrzením, že si při podpisu obě strany vozík prohlédly a následně bude přepraven ze Zdic = stál na Kladně, pak jsi ho dovezl do Zdic, kde si ho následně Kokstein vyzvedl; 2. smlouva byla uzavřena týden poté, co se vozík ztratil = při prohlídce jste vyvolávali ducha; 3. o tom, jak podpis proběhl víš nejlépe sám).
Ten barák, který uvádíš jako adresu firmy SAXI na stránkách zdického muzea, je Tvým domem, tedy v něm klidně můžeš mít provozovnu své firmy (živnosti). Proč to ale nepřiznat, že jsi živnostník. Za svou práci se přece nemusíš stydět.
Tiskovina s auty a textem SAXI je zajisté kolizní s registrovanou ochrannou známkou. Samozřejmě nemyslím, že naschvál a je mi to vcelku fuk.
A odvahu se neomluvit Lancelotovi, který do 17. 2. 2009 smlouvu neviděl a byl vyvalenej, jak poledne, provázená tím, že napíšeš až po vyblokování protistrany, to se zamysli sám.
Mohl sis všimnout, že rozhodně nestraním Koksteinovi, jen jsem se zastal pomlouvaného MDT. Navíc MDT má dosti svých "hříchů", aby bylo nutno si na něj vymýšlet.
Všem se omlouvám, čeklal jsem, že už si to hoši dořeší ve dvou.
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
lyrik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.58.232
Odesláno Středa, 11. března 2009 - 14:46:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Žmz, můj příspěvek byl na téma prznění a huntování českého jazyka v dnešní době. Jestli jste v tom příspěvku viděl vy a další něco jiného, hovoří to, jací jste čuňasové. Pojem "klacek" měl také za socializmu, tedy doby, kterou na tomto fóru neustále tak rád propagujete, význam pendreku, houpajícího se příslušníkům SNB dosti hluboko u boku. I v tomto případě se jedná o rod neživotný. Bez ohledu na skutečnost, že přispěvatel chatu pod nickem "Petruška" se sám sebekriticky nazýval "blbá blondýna" (23.2.16:02, 25.2.18:25) z příspěvků vyplynulo, že dotyčný/dotyčná je z Čech. Tedy ne T.ČECH! V tom případě jste jaksi nepochopil, že to byl můj náznak tolerance k tak zásadní hrubce, jež byl naznačen zdrobnělinou a místopisem s tím že např. drsní moraváci i sličné moravanky v jazyce změkčují.
Na druhou stranu byl Vámi potvrzen nezanedbatelný poznatek, že tvor "šotouš" není jen bezpohlavní druh, což v celé diskuzi shora plné "naštvanosti" je určitě poznatek pozitivní.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.242
Odesláno Středa, 11. března 2009 - 14:59:46    Odkaz na tento příspěvek  

Tady se to pěkně zasírá...
pište si mejlíky.
Fagylalteladó
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.217.250
Odesláno Středa, 11. března 2009 - 17:10:16    Odkaz na tento příspěvek  

TO: SAXíK Radím : Tomíku ČeChů * ŽMZ, když chceš vynášet pohádkové rosudky, měl by jsis příště zjistit i věci z druhé strany. Ale chápu, vzhledem k Tvému postoji bylo jednoduší to takto jednostraně udělat.
A za druhé, Tomík si už nepamatuje, co jeho oddělení na ČD dělalo před cca šesti lety - že se mnou mělo uzavřenou smlouvu o dodávce zboží do ČD center...??? To už je tak krátká pamět - to si myslíš Tomíku, že jako moje firma byla celou dobu fiktivní a anonnimní....???
A právnici kontrolující tutu smlouvu u Vás na ČD či jiných subjektů, s kterými dlouhodobě spolupracuji (Skanska, Viamont, Metrostav, SSŽ, SŽDC či další české či nadnárodní společnosti) mě neuměli najít...???

Tak Tomíku, příště více rozumu a raději přemýšlet a pak teprve psát - měl jsem teda doposud o Tobě lepší mínění.

Co se týká k postoji MDT * Kokstain či jiné fiktivní coby přispěvovatelé se z jistých důvodů do ukončení sporu nebudu vyjadřovat jako doposud. I když to někomu může vadit, alespoň si dotyční jako doposud vystačí sami...

Ono není jenom sedět zde u klávesnice a tlachat s některými jedinci o nesmyslech, ale mužou se vytvářet i užitečnější činnosti. O jedné napíši s fotodokumentací později.

Dejte si kurz češtiny pro mongolský imigranty
A Váš postoj k fotografování ?
Fagylalteladó
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.217.250
Odesláno Středa, 11. března 2009 - 17:11:24    Odkaz na tento příspěvek  

Člověk by neměl používat cizí termity,
když je nezná suterénně nebo není v bodré konvici,
protože je zde veliké rizoto,
že to skončí fiatem,
tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant !
Franta_z_pp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 11. března 2009 - 23:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Človjek bi také nemněl argumentovat prohřežky proťy jaziku, kdyš nemá argumenti vjecné k tématu, měl bi rači mlčeťy
A psáťy pot anonimňým nyckem taki neňy hrďynstvým
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 11. března 2009 - 23:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Františku, že ses zastal registrované a vyblokované Petrušky proti anonymnímu a nevyblokovanému Lyrikovi. Za tu jednu hrubku si to pranýřování skutečně nezasloužila. Navíc asi (při svém věku) těžko tuší, jak nazývali orgáni SNB svůj nástroj. Asi stejně jako ten, kdo si s nimi nikdy nepovídal.
Ale zpět k tématu. Na zahájení sezony jsme, ve spolupráci s existujícím dopravním vydavatelstvím Pavel Malkus, připravili novou placku ŽMZ. Nové pohlednice nových exponátů ŽMZ budou až v průběhu sezony .
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 07:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fagylalteladó - né každý má to štěstí a má tuhé rodinné kořeny v čechách...

Škoda, stydíte se vystoupit a schováváte se - jinak bych si třeba u Vás objednal nějakou tu hodinu na doučení... Ale od plachých lidí asi raději dál...
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je už o víkendu 5. a 6. dubna 2009 tuto dobu se už muzeum pomalu probouzí do nové sezóny 2009
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 08:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SAXI - to víš, je to prodavač zmrzliny a ti teď moc vidět nejsou, krom k-reportu
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 09:11:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, tady to zase má "vysokou" úroveň. Jestli by nebylo vhodné mít v ČR nějakou "střechovou" organizaci (něco jako lékařskou komoru), která by sdružovala seriózní muzejnické spolky a instituce a snažila by se o pořádek, korektní vztahy a vzájemnou dohodu. A nejen o toto. O roli takovýchto struktur ve vyspělejších (západních) zemích viz např.: www.jrtr.net/jrtr32/pdf/f35_mor.pdf
Vysoko v oblacích existuje i sdružení na evropské úrovni, viz www.fedecrail.org ale pánové odtamtud vaše vzájemné třenice určitě řešit nebudou. Možná ale zdejší "trapné divadlo" sledují.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 09:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to tu brzo přejmenují na Železniční rodea a spory...
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 09:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježišmarja, Cogu, nestraš s nějakou takovouhle věcí.Neviš snad ani jak je mnoha lékařům ta slavná komora proti srsti - zejména to nucené bytí v ní a placení každoročních poplatků aby mali komorníci na komorné - to se vzdáleně podobá skoro výpalnému.Kdyby ta komora byla dobrovolná co do členství a měla nějaký kredit u doktorů, asi by tam šli bez remcání.Stejně tak by to SNAD mohlo zafungovat i mezi muzejními a dalšími spolky.Ale moc tomu nevěřím.Jsou sice v naší malé kotlince mezi pohraničními horami jak odborníci tak lidé ochotní rukama pracovat a znalí řemesel ale jsou zde také vyžírkové a šedé eminence...a do něčeho, kde by se dala tušit langustoidní klika se natuty nikdo moc nepohrne.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 10:13:45    Odkaz na tento příspěvek  

Máš pravdu. Tak co s tím? Zbývá sebevýchova a trpělivé vytváření ostrůvků vzájemné důvěry a spolupráce.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 10:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte co, pane Ozubené Kolo, pravopis řeší Ústav pro jazyk český, smlouvy řeší obchodní a občanský zákoník a ochrannou známku si musí každý chránit sám. Také, kupodivu, existuje asociace muzeí a galerií ČR, která může dělat jakousi statistiku a „jednotnou“ informovanost. To nakonec dělá i pro „registrované partnery“ – nečleny. Tedy členství je dobrovolné. A jestli jsou Vámi nabízené „nadřízené“ zastřešující instituce jen na šmírování (sledování „trapného divadla“), tak můžete být prezidentem té české. Tak, či tak, Radim napsal, co se mu zdá, že tvrdí fyzická osoba, kterou něžně nazývá Tomíkem. Na to mu fyzická osoba odpověděla, kde se (samozřejmě dle ní) mýlí a v čem. To jsou celkem DVA příspěvky (obě strany o tom alespoň něco vědí) a můžete si povšimnout, že ani já, ani Radim jsme to dále nerozpitvávali.
K „ostrůvkům důvěry“: Tak tedy, já teď píši 4. příspěvek této stránky. První byl vcelku jen fotka s názorem, že je lepší se bavit, než pitvat. Ve druhém jsem odpovídal na přímý dotaz, ve třetím nepřímo reagoval na připomínku obsahující mé jméno a teď – NERAD – musím odpovědět Vám. Vy jste měl také příspěvky 4. Můžete mi říct, co jste v nich sdělil? V prvním jste pozdravoval svého kamaráda, ve druhém vyvěsil jeden odkaz, ve třetím dva odkazy + svůj názor a ve čtvrtém jste svůj názor popřel. Vždy každopádně neutrál
Tak tedy: Tuto neděli od 9:00 SEČ můžete navštívit „ostrůvek součinnosti“, jehož cílem je zprovoznění HUGA. V dané věci aktivně činí (ne píší), vedle našeho sdružení, Lokálka Group, Společnost Buštěhradské dráhy, Pardubický spolek historie železniční dopravy a Muzeum dopravní techniky. Seberte se, můžete být šestým článkem „součinnostního řetězce“. Řekněme, že to bude Vaše taková sebevýchova dobrovolnou proměnou slov v činy
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.4
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 20:40:26    Odkaz na tento příspěvek  

ad Cogwheel: že ti to tady v té žumpě stojí za to...
Ad ŽMz: pro ochranné známky máme taky zákon.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 13. března 2009 - 09:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad M.Kunt: Omlouvám se zejména Cogwheelovi, chci jen zaříznout roční debatu, do které jsem se nechal před měsícem zatáhnout.
Už bylo napsáno vše faktické z obou stran a omluvy se nedočkáme. Tak je nejlépe to nechat ležet a fakt se věnovat práci. Pozvání k ní bylo upřímné a HUGO byl jen vzor.
Já vím, teď to zapleveluji já .

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 13. března 2009 - 10:24:49    Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou, ŽMZ to včera napsalo trefně, vůbec mě to neurazilo. Je pravda, že planým žvaněním, resp. ťukáním do klávesnice zde, se žádné historické vozidlo neopraví. Zdejší příspěvky ale beru spíše jako "oddechovou aktivitu" k odreagování se. Není nutno je brát příliš vážně. Jako např. mohamedáni berou svou víru moc vážně (bez smyslu pro humor) a výsledek je co? Džihád a atentáty.
Chtěl bych věřit, že také na tom výše zmíněném semináři v NTM přítomné, k tomu kompetentní osoby, jednaly v atmosféře důvěry a spolupráce a ke vzájemnému prospěchu.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 14. března 2009 - 20:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo tak hezky, že jsme na valné hromadě KŽMZ pouze zvolili nového člena výboru-pokladníka, seznámili se s obsáhlou zprávou předsedy revizní komise a zbytek soboty zbyl na HUGA. Dokonce i 4 brigádníci se našli. A zítra můžeme pokračovat .

Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
M_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 21:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽMZ: nevíte jaký byl osud karkule 501? Byla dána grátis do muzea ve Zlonicích z Lovochemie a nevzpomínají na vás v dobrém poté co se dověděli že skončila prý ve šrotě. Tak by mě zajímal pohled druhé strany.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 22:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokomotivu získalo sdružení KPHSKV. Páč neoprávněně zašantročilo nějaké věci firmy Balík, bylo nutné šrot něčím nahradit. Jelikož v Mostě chtěli náhradní díly na T 444.0101, resp. ještě jednu T 444, domluvilo si to se šrotovačkou. Ta proto dostala jako náhradu T 444.0501, ze které se mnohem později vyjmul motor a další díly a následně se zbytek sešrotoval. Není to ovšem pohled ze druhé strany, páč KŽMZ s tím nemá co dělat a já o tom vím počínaje rokem 1999 čistě z doslechu a předtím to také moc nechápu.
Mimochodem, motorové pivo má od roku 1994 stále stejného vlastníka .

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 03:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O tomto víkendu Výtopna Zlíchov (jako železniční klub) slavila krásných 10. let své existence.
Při této příležitosti jezdila jejich pára 213.902 ze Smíchova do Jinonic - viz fotky v parní DF od kolegy.

Určitě stojí zde Zlíchovu popřát do dalších kulatin mnoho šťastných kilometrů a mnoho další úspěchů v jejich záslužné činnosti.
Snad malá pozornost v podobě sladkého zákusku přišla vhod *




********************************************************
A aby nebylo ještě jen u slibů a "mlácení" u klávesnice, přikládám nějaké fotky z jedné záchrany v dnes již bývalém podniku SVA Holýšov, kde vše železniční mělo být zlikvidované a možná (ostatní ve většině již je - stroje, razidla a pod.) - a když se nenajde kupec či vhodný nájemce areálu skončí nenávratně i vlečka jako taková. Vozidla měla už ve svém plnění jedna železnolikvidující firma, ale naštěstí a porozumnění se podařilo vše zachránit.

Asi nejvzácnější exemplář - posunovadlo alá lidová tvořivost s budkou z autobusu RO. Pokud někdo bude mít zájem si jej prohlédnout, bude již vystaveno v tomto nálezovém stavu při otevření Výtopny Zdice první víkend v dubnu. Jak doplnil v jiné DF BDlm, dle vyraženého čísla na rámu se jedná o podvozek z M 120.467.


Dále KŽC zachránilo "prasátko" 701 305-5 (T 211.2005, ex T 211.0016)


a snad se povede zachránit i tento plošinový vůz, pokud si jej nevezme jeden spolek (možná je již z jejich strany i zaplacen), byl by případně možná i k mání (při jejich odstoupení od koupě) - info případně na mailu.

Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je už o víkendu 5. a 6. dubna 2009 tuto dobu se už muzeum pomalu probouzí do nové sezóny 2009
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 11:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K "busmašině" velmi blahopřeji. Přesně ona je to, co může velmi dobře prezentovat, jak jsou železniční a silniční exponáty blízké. Tedy, že muzeum s lokomotivami a auty není nic divného.
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Visionář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.74.118
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 10:45:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tak a je to tady. Vrána k Vráně sedla. Saxi alias Říha se spojil s KŽC. Tak to se nám to tady zase množí. Jsem zvědavej, koho zase budou chtít okrást.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 12:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I prdlajs, jen prostě T. konstatováním pochválil tu bušmašinu.Nic víc.O záchranách vozidel se tu nemá cenu rozepisovat
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 12:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už i Ty Mirku z toho blbneš ? Připomínka od 212.67.74.118 byla na KŽC, nikoli na ŽMZ .
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 13:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš pravdu, předsedo, zkratky se jaksi změnily ve ...už asi fakt blbnu a naordinuju si nejspíš pár dnů pauzu od káčka Nebude to mít snad vliv na funkci rostlináře?
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 15:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zcela správně - naopak. Na každou jinou funkci je vliv zbytečný. Právě jedině na funkci rostlináře to mít vliv musí. Jinak se mi nikdy nepodaří vypěstovat řepu velikou, převelikou a hlavně mnohem větší, než roste v Kolíně .
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 07:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Visionář

Nejdřív Tebe
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je už o víkendu 4. a 5. dubna 2009 tuto dobu se už muzeum pomalu probouzí do nové sezóny 2009
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 09:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, Tome, to bys měl pomalu zasejt semínka, k cukrovarskejm mašinkám ta řepa prostě patří.A jelikož máš většinu mašinek širšího rozchodu než v Kolíně, tak taky to chce řepu narostlejší, to dá rozum.Agrotechnické lhůty i semínka různých druhů řep, stejně jako protiplevelné a protiplísňové postřiky poskytneme - při osobní návštěvě.Poštou nezásíláme.Ostáváme s úctou. P.S. Řeponě momentálně na skladu nemáme od řepné
Petruška
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 10:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Moderátorům, že nám pozastavili naší IP adresu. Vypadalo opravdu úžasně, když jste nám smazali příspěvky, co se nehodili moc do krámu. Pak to vypadalo jak když ŽMZ je duševně chorý a trpí samopsaním. Tátu mohl trefit šlak, ale co naplat. Prohlásil cosi o tom, že tohle dělalo STB za doby minulé a že to asi hochy natolik zaujalo, že to začali praktikovat už i na nás. Jak podotkl ŽMZ. Jsme normální rodina - Otec, Matka, já a ségra. Pak mám ještě dva nevlastní bráchy z otcovi strany, ale ty s námi nebydlí. Co jsem pochopila, tak dostaly tuhle inzultaci i kluci z MDT. Inu je vidět, že stačí jeden člověk, aby se někde otřepal, vypadli z něj pohledy a kalendáře a má hned podporu. Já Vám povím jednu věc. Pohledy a jiné takové věci dovede udělat i firma Malkus, jak jsem viděla z pohledu ŽMZ. Jde jen o to vědět, u kterých dvěří zaklepat. Hlavně klepejte u těch správných, aby jste nepřišli o svá vozidla.

ŽMZ: No moc se omlouvám, že jsem nedorazila na brigádu na HUGA. Klukům z MDT jsem psala email a smsku, ale táta řekl, že je blbý počasí a navíc jsme jeli na chatu. Tak snad tento víkned. BN60 se probouzí do svého mladí a já doufám, že bude na výstavu ve Zlonicích hezky natřená a v provozu. Jakmile to vyjde, hupsnu na vlak a dojedu jak jsem slíbila. Možná i teď o víkend. Táta Vás pozdravuje a přijede asi taky.

SAXI: No já to tušila. Jak jsem pochopila z příspěvku Reisra Pavla (Radan_stift :> to je dobře, že je schován (hlavně že je mimo dosah jistých nostalgiků, P.S. je zajímavé jak se historie opakuje, podobné metody jako na tebe/Vás zkoušeli podobné postavičky i na MDT, akorát byli opojeni sebou samými a dobře to zvrtali)., tak je teď víc než zřejmé, že pan Varga a spol. opět zkoušeli totéž na MDT a ted se mě to jen potvrdilo. (Táta se ptal, a zjistil a je to pěkná lumpárna) Z toho vyplívá jednuchá rovnice. SAXI+KŽC=Teprve konečně poctivá nostalgie. I s pohledama a kde čím ostatním
Příklad: KŽC versus KPL, Stift (Vozidla) a dlaší a SAXI versus MDT (Vozidlo). Na tom je velmi dobře vidět, jaký byl jejich postup. A jak pravil Táta, takováhle pakáž by měla viset na nadrážních lampách na hlavním. Také gratuluji k posunovadlu z SVA Holýšov, ovšem jsem zvědavá, kdy to bude zrenovované.A doufám, že to bude trvat jako Vaše BN60, kterou nejste schopen zrenovovat do teď a jak táta pravil, je to tak jediný co se dá z Vašich vozidel za krátkej čas zrenovovat. A zapomněl jste dodat to, že jste to zachránil hrobníkovi z lopaty. Jak je Vaším zvykem u všech vozidel, u kterých to nehrozilo. Viz. T211/T212.0

Jsem blbá bloncka, ale jak jsem napsala a jak podotknul Visionář. Je to teď ouplně jasný. Hlavně jim poklonkujte a gratulujte. Až okradou i Vás, tak se budete velmi divit. Viděla jsem tvář člověka, se kterým táta mluvil, co se ho KŽC s p. Vargou snažili obrat o vozidla. Bylo to velmi poučné. Jen doufám, že můj příspěvěk tady zůstane na dýl. Díky.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 10:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kovářmirek: Já vím, dodáš obroušené semínko. To už není žádná sranda, když to babči nemusí jednotit motyčkama převáženýma na jízním kole "ukrajina" .
Ad Petruška: Jen se nevymlouvejte na důvody, proč jste nemohla přijet. Jste přeci jen nick svého otce, když se tváří, že píše víc lidí . Ale v sobotu máte možnost ukázat, že opravdu existujete. Co nevidím na vlastníé voči, tomu nevěřím ...
... na druhé straně, manželka nebývá nadšena, když si povídám s mladými blonďatými děvčaty, tak by mi mohla zarazit vycházky. Tedy radši přijeďte s tatínkem .

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
přednosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 12:59:36    Odkaz na tento příspěvek  

Petruško, máš pravdu, pohledy a jiné takové věci umí opravdu udělat kdekdo...stačí se ozvat
fáfa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.203.115
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 21:19:45    Odkaz na tento příspěvek  

Petruško, tvůj příspěvek zní, jako by ho Malý Napoleonek ze Zlonic psal (nebo alespoň diktoval) osobně. A ty pravopisné chyby tam udělal schválně, aby to nevypadalo...

Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.36.18
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 21:52:06    Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat smrtelně vážně: Lze sem opravdu napsat něco, aby to bylo moderátory smazáno?
Teda pokud to nebude vulgární atp.
To si děláte kozy, že jo...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 21:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě milý anonyme 88.101.203.115, všichni se spikli
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 23:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 82.100.36.18: Tak si Vaši otázku přečetli, ale je choulostivá, že...
Víte, to záleží, co chcete napsat. Když napíšete (abych se nevracel k předchozí diskusi použiji příklad z parních mašin), že -zjednodušeně pojato- Jiří Mach (buržuj) zničil mašinu z roku 1897, tak se nic neděje. Když tam ale jako oponent dáte fotku kompletně zrenovované oné mašiny s dovětkem, že tam lhali nebo alespoň hlásali bludy, tak to bych viděl jako problém. Ale spíš půjde o atak ze strany "všeználků" nespokojených s nálezem pravdy, než o skutečně OJEDINĚLÝ zásah moderátora, kterému po roční lži přišla předložená pravda příliš nahou.
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Lokoška
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 09:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak pravil ŽMZ. Pravda je pro někoho méně snesitelnější než lež. A když se tady z někoho celej rok dělá zloděj, tak pak se těžce nese, že to je jinak. A mazat příspěvky těm, kdo hlasají kde je pravda a pitvají se v tom, je pak jen výsledek. Jak sám vidíte, ani nejsou schopni napsat, že mazání příspěvků a cenzura byla v jejich režii, natož aby se někdo obtěžoval napsat důvod. I já bych ho rád věděl - ovšem ten pravý. Vše asi proběhlo v tichosti za pohledy či kalendářík. A jako třešinku na dortu přidám, že ten nepravý důvod byl, že jsem byl okřinut za neumravněné příspěvky ( s dcerou nám blokly IP adresu ) a pár dalších jedinců, si zde píšou jak chtějí dále. Nemyslím si, že mé příspěvky byli nemravné. Jen znovu poukázali na pravdu. A dnes je i to spojenectví vidět. Bavil jsem se s těmi co pánové Nostalgici obrali a je to opravdu nemorální jakým způsobem. A to, že se k nim přidá i pohledový prodejce přišlo opravdu záhy.Hlavně tady soudružsky gratulujte a pomlouvejte KŽC. Ale dnes je více než zřejmé, že je to monentálně stejné odvětví muzejní činnosti. Viz T444.0 MDT.
Z návěsti vzdálit, kterou mě dával posunovač, se záhy stalo PPV a PMK. (Posun Přes Výkolejku a ihned po té Posun Mimo Koleje).
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 14:30:42    Odkaz na tento příspěvek  

Kouzlo nechtěného - možná nejen momentálně, ale i monetárně: Monetarismus je ekonomická teorie zdůrazňující význam peněz včetně jejich samoregulační funkce a odmítající státní zásahy do ekonomiky. Autorství názvu monetarismus (odvozeno od latinského moneta – mince) se připisuje americkému ekonomovi K. Brunnerovi, který jej poprvé použil v roce 1968. Monetarismus patří jednoznačně k liberálním směrům, zdůrazňujícím laissez faire (heslo klasického liberalismu vyjadřující požadavek, aby hospodářskému dění byla ponechána volnost a aby zejména stát do něho nezasahoval).
html
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.118.104.203
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 18:27:33    Odkaz na tento příspěvek  

Lokoško, úroveň tvého příspěvku se téměř vyrovná projevu majora Terazkyho. Gratuluji :-D
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 18:39:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad anonym 87.118.104.203 : Alespoň se umí podepsat .

Jinak všem: Hezký večer .
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
IP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 69.162.79.18
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 19:26:25    Odkaz na tento příspěvek  

Dokonce se umí podepsat hned několika jmény. Petruška, Lokoška, ŽMZ, viď Tomíku :-D
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 20:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad anonym 69.162.79.18: O co se to snažíš? Krást se nedá, tak se lže? Myslíš, že tě napadnu, že Tvůj příspěvek odpovídá příspěvku prolhaného hajzlíka, který chce poškozovat ŽMZ? Nenapadnu . Do mrtvol se nekope .
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.4
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:10:28    Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat smrtelně vážně: Lze sem opravdu napsat něco, aby to bylo moderátory smazáno?
To já taky, když sem někdo dokáže napsat takováhle pakáž by měla viset na nadrážních lampách na hlavním.
Fuj tajksl.
85.124.73.63
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.214.73.63
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:25:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tomíku, ty ses nám ale krásně rozohnil. Pozor, aby ti vzteky nepraskla žilka :-DDDDD
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je krásně vytžené z kontextu, pane Kunte. Neberte to ale, PROSÍM VÁS, osobně. Už jste byl v roli holky, o které MODERÁTOR veřejně napíše, že je s vlastním fotrem jedinec, který se má umravnit, a zablokuje mu současně přístup? Jak se má jako umravnit? Sedí u toho naštvaná, že je za blbce! No a pak má příležitost se k tomu poprvé vyjádřit. Fakt je, že to není omluva pro upravení si slovníku tímto způsobem, ale, kdo má stále ten teror v klidu snášet? Co jsme to za kulturu, kde anonymní lháři jsou opěvováni? No prostě (dle mého), moderátor se spletl (je to také člověk) a ona si vylila zlost. Šmitec.

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
M. Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.230.4
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 22:41:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Žmz: už jsem napsal, že je to tady žumpa a bohužel se mi to potvrdilo. Chápu, že někdo může být naštván a něco plácnout. Taky má privilegium to jako registrovaná osoba opravit. Pokud ta slova za každou cenu omlouváte, je mi Vás líto.
Věcně nic nehodnotím a hodnotit nehodlám - pro člověka z venku je to stejně nesrozumitelné. Jen mám hrůzu z toho, že sem zabloudí někdo neznalý zdejších praktik, kdo se bude chtít opravdu dozvědět něco o "železničním muzejnictví".
PS: už jsem vypustil z prohlížených sekcí Mladějov, vypustím i Železniční muzejnictví.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 23:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy, když už to musí být: Napsal jsem: "...to není omluva pro upravení si slovníku tímto způsobem...", z čehož lze s chladnou hlavou usoudit, že nic neomlouvám, natož za každou cenu.
Jinak máte pravdu. Tato sekce (tedy ovšem název je ve skutečnosti muzea a spolky - nikoli muzejnictví) je asi zbytečná. Ti, co mají provozní páru, píši do parních lokomotiv. Ti, co mají motoráček, píší do motoráčků. Ti, co mají úzkorozchodku, píší do úzkorozchodek. No a ten co není pozemšťan, ten má přece k dispozici rubriku „Odstavené stroje, vraky a torza“.
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 15:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda pánové, že vás ruce u klávesnic nebolí z toho co tady píšete ... co kdyby jste raději šli něco těma rukama dělat?

A protože se to tady jmenuje Železniční muzea a spolky, připomínám, že to naše malé Museum v Rosicích nad Labem zahajuje sezónu dne 1.3.2009 a program je připravený i na 2. a 3. května. Více tady.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 16:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás děláme, co můžem. Jen místo jara k nám zatím příšly pouze studené větry. Tak to jde pomalu.

Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 17:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že se kolega upsal. Zahajujeme samozřejmě 1. května 2009. O tomto víkendu proběhnou zároveň oslavy 150 let tratě Pardubice - Liberec, tak se bude na co těšit.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň!
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.17
Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 20:54:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě že ty Zlonice,kam mimo jiné skoro vlaky nejedou,existují.Alespoň se dozvídáme,co že se to prý v tom statku děje.Také ta diskuse mezi "tamními" je nádherná.Chtělo by to extra kolonku.
7103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 7-2008

Odesláno Neděle, 22. března 2009 - 23:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím:
Chtěl bych se zeptat jestli muzeum ve Zdicích je otevřeno již v sobotu 4.4.
Koukal sem do letáku a tam je psáno víkend 5 a 6 dubna. (NE+PO) předem dík za odpověď.
Ikarus 280- největší legenda dopravy - nikdy nezapomenu.
Iška-Maruška . moje sluníčko

Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 4606
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 01:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to jsou mi zase výlevy...

1) Příspěvky byly mazány na základě jejich úrovně, nikoliv obsahu. Nějaký váš vozíček mi může být šumák. Těm tahanicím nerozumím a rozumět nechci.

2) Tak si to tedy Petruško srovnejme. Pokud ty jsi dcera a Lokoška je otec, kdo je potom těch dalších cca 40 uživatelů, kteří z několika málo vzájemně provázených připojení diskutují výhradně na muzejnické téma v okolí Kladna, pějí ódy na MDT a někdy dost nevybíravě kritizují jiné spolky? Konkrétně přímo z vašeho připojení je to 29 lidí, takže i když sečtu ty tvé rodinné příslušníky, furt to nějak nesedí.

A co si pak mám teprve myslet o tom, že když máte bloknutou ip adresu a vyrazíte něco napsat jinam, hned se odtamtud ozve jakýsi Visionář, za jehož příspěvek by klidně ban mohl být taky?

Je to opravdu trapné. Je vás tam kolem Slaného pět a půl a svými virtuálními přezdívkami si tu akorát děláte medvědí službu. Vaše názory to nepodpoří a jen budete za blbce.
Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 07:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7103

Omluva Vám i ostatním - při plánovaní roku 2009 se vbloudila chybička - opravdu je to správně ve Výtopně Zdice otevřeno o víkendu 4/5. dubna a pokud někdo přijde v pondělí 6, budeme projistotu držet za tento náš velký neomluvitelný omyl "pohotovost"....
Tak snad nikdo nepřide na škodu. A kdo přijde v sobotu, bude tento den ve Zdicích zpestřen program. Více po dnešním jednání s druhou stranou sem pak vložím.

Mašinko - jo bohužel * ten vozejček byl můj

(Příspěvek byl editován uživatelem SAXI-Radim.)
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - Nejbližší otevření muzea je už o víkendu 4. a 5. dubna 2009 tuto dobu se už muzeum pomalu probouzí do nové sezóny 2009
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3300
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 07:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to opravdu trapné. Je vás tam kolem Slaného pět a půl a svými virtuálními přezdívkami si tu akorát děláte medvědí službu. Vaše názory to nepodpoří a jen budete za blbce.

Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 08:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za "odborný" zeměpisný výklad pojmu "kolem Slaného". Jako tamní rodák jsem nadšen, že Kladno, kde sídlí MDT a kde někdo Radimovi ukradl vozík, a Louny jsou považovány za okolí tohoto krásného královského města .
Nebo, že by pánové také neměli pevné rodinné kořeny v Čechách ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice
http://zmzlonice.draha.net
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 17:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co vím já, tak spor o vozíček je uzavřen již, tak nechápu, proč se jím zasírá neustále diskuse...

Jinak přikládám foto exponátu KŽMZ, kterému se daří velice dobře


"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 22:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Trainzaklancelot: Já stále nevím, Petruško, zda by nevypadala při zahájení na přípřeži blbě. Navíc ten vlak bude kratší, sluníčko jde ze správné strany jen ráno, ...
Petruška

Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice http://zmzlonice.draha.net