K-report
 

Archiv do 18. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » Železniční muzea a spolky » Archiv do 18. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Výstava
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.153.144
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 11:23:11    Odkaz na tento příspěvek  

Výstava o Kozí dráze - Minulost, současnost a budoucnost trati (Chomutov -) Oldřichov u Duchcova - Děčín. Koná se od 15.5. do 21.6.2009 v Regionálním muzeu v Teplicích.
http://www.muzeum-teplice.cz/
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 13:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, včera jsem se byl podívat na muzealní úzkokolejku z Jöhnstadtu do Steinbachu.Mají to tam ti sasíci moc hezký a svezení za to stojí.Pro nás mají slevu za 100 korun českých vás svezou tam i zpět. Od přechodu Černý Potok - Jöhnstadt je to na nádraží pouhé dva kilometry.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 15:11:53    Odkaz na tento příspěvek  

Úzkokolejka Jöhstadt - Steinbach, to je pojem a pro nás asi nedostižný vzor, jak má muzejní dráha vypadat. A z jakých trosek a snesené trati bylo vše obnoveno do současného stavu Viz též jejich web www.pressnitztalbahn.de (pokud to někoho zajímá). Loni touhle dobou (asi také na svatodušní svátky) tam byla snad ještě velkolepější akce, s několika parními lokomotivami a úzkokolejným motorákem ex Zittau, jakož i s bohatým doprovodným programem. Loni jsem tam strávil 2 dny: První den jsem díky kamarádům ještě honil vlaky na atraktivních fotoflecích autem, druhý den už jsem se jen vozil a kochal, příp. fotil jako pěší návštěvník. Návštěvu Pressnitztalbahn doporučuji každému pro odreagování se od zdejších žabomyších sporů a k poznání, jak také může muzejní drážka vypadat. Že by to bylo tím, že zainteresovaní cílevědomě "táhnou za jeden provaz"?
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 15:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Tak to máš úplnou pravdu.Však jsem si ty stránky taky přečetl než jsem tam vyrazil.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 18. května 2009 - 15:43:51    Odkaz na tento příspěvek  

Vzkvétá to tam v neposlední řadě asi také díky tomu, že na severní straně Krušných hor se nevyskytují takoví "kovů chtiví občané", jako u nás. A vůbec - určitě tam je podpora ze všech možných stran a ne závist, hádanice a házení klacků pod nohy jako v naší zasmrádlé kotlince.
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 19. května 2009 - 08:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento týden se budou likvidovat ruční závory ve stanici Tochovice. Jsou tam jedny s předzváněčem a jedny bez něj. Pokud by měl někdo zájem si je dát na zahrádku anebo třeba i někam jinam, má možnost domluvit se s likvidátorem.
Stavbykubat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 23. května 2009 - 20:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím přátele starých železničních budov. Neměl by někdo zájem podílet se na záchraně vodárny ve Lhotce u Mělníka ? Je tam krásně a mohlo by tam být malé muzeum dráhy do Střednice.
S pozdravem Petr.
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 24. května 2009 - 19:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosba - přátelé, kolegové, příznivci stojednatřicítek: Máte-li někdo fotografie (popř. dia, filmový záznam a pod.) motorového vozu M131.1133 "Nataša", prosíme o zapůjčení, nebo možnosti odkoupení. Jedná se zejména o záběry před rokem 1989. V srpnu chystáme oslavy 60let tohoto motoráčku a rádi bychom uspořádali malou výstavu dokumentující život tohoto vozidla. Prosím, ozvěte se mi na mail, popř. na mail spolku pshzd@email.cz. Všem, kteří nám pomohou, děkujeme.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 00:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se podařilo dokončit letitou opravu výhybek č.105 - 107 ve V.Březně. Ještě nás čekají malé dodělávky. Kromě výhybek se stihlo podbít ještě cca 800 m tratě. Na celé trati tak zbývají ještě tři izolované úseky o celkové délce asi 500 m. Takto vypadaly výhybky č.106 a 107 před zahájením prací v r.2002, z prostoru se muselo vytěžit několik desítek vozíků navezeného odpadu a zněčištěného štěrku, který se po ručním vyčištění použil do jiných míst tratě.
.

Po vytěžení následovala složitá výměna pražců, která se natáhla až do letošního roku.

Zasypání hotového díla štěrkem.

A finální úprava strojní podbíječkou. Nepředstavitelná úspora dřiny.

Cesta na lokálku volná.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 09:33:08    Odkaz na tento příspěvek  

Blahopřeji k vykonanému dílu. Na tom obrázku z roku 2004 jsem snad dokonce zachycen při práci, to je ojedinělý jev. Ale ten snímek "Ani zrno nazmar" jste tu snad raději ani neměli uveřejňovat - mohl by se toho chytit nějaký šťoural do bezpečnosti práce či spíše nějaký škodič a bonzák.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 13:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine: jen technická, nejsou ty fotky ze sypání z května 2008? Jen se ptám, nerýpu.
M_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 14:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsou, jsou ze sypani 23.5.2009 Dva vozy Sa (je hnedocerveny:-)
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.208.72.73
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 14:22:41    Odkaz na tento příspěvek  

Petr barchánek: z loňského května tu není nic. Pár fotek je na webu v aktualitách. Tyhle fotky (č.3,4,7,8 a 9) jsou ze soboty.

Ještě pár přidám.

Těsně pod Zubr.

Nad Leštinou

Pod M.Březnem
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.181
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 18:16:57    Odkaz na tento příspěvek  

Už se chlapi těším,jak se tam po letech svezu,abych navštívil ten nádherný kus kraje.Myslím,že termín se opět přiblížil.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 20:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Termín se možná trochu přiblížil, ale šenovku stejně nepředběhneme, 30.6.2009 tam má být zahájen provoz. A tady je práce ještě spousta.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.181
Odesláno Středa, 27. května 2009 - 21:17:07    Odkaz na tento příspěvek  

Martin Kašpar:O šenovku nějak extra nestojím.Tam jsem se najezdil když fungovala celkem dost.Teď je nádraží zřejmě pusté a po té době je otázkou zda tam jsou ještě koleje.Pokud ano,pak budou v trávě neviditelné...
U vás si klidně počkám.Čekám už dost dlouho a nějaký ten měsíc to už nerozhodne.
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 08:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové ze Šenovky, je mi líto, ale opět se vám rozpadá známý silniční přejezd.A proč je mi to líto? Jsem nucen přes něho jezdit.

(Příspěvek byl editován uživatelem jarekvesely.)
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 13:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarekvesely: Bohužel zřejmě pláčete na špatném hrobě. Pan BA totiž dle informací od kamaráda, který s ním spolupracoval k-report nečte a jenom se mu směje. Když už je něco na káčku, tak mu to řeknou ostatní, ale ty většinou mu takovýhle věci typu přejezd neřeknou. Vždyť jsou i jiné starosti, než nějakej pitomej Šenov, kterej se tak lehce zabavil KPL- viz Čáslav, že? Tam je potřeba miliony lidí, který mají nálepku KŽC-člen, či přímo KŽC- výk. výbor, aby si svezli zadek, místo toho, aby se chopili lopaty a šli vykopat koleje, či spravit přejezd. hcápu, že musej vozidla jezdit, ale buď dělám jedno, nebo druhý. Oboje najednou vždy nedělá dobře...
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 22:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno nebo druhé?
To znám jednoho, co na Majrovce obnovuje trať (1.), ve Slaném zprovozňuje mašinu (2.) a k tomu provozuje autobus (3.) . Kam se celé KŽC na něj hrabe .
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice http://zmzlonice.draha.net
Mloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 23:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano na Mayrau jsme to předali PVKTŽ - stav žalostný a situace ouplně na hovno. Takže jsme dospěli k názoru, že trať či vlečku je lepší neprovozovat aby nedolšo k průseru viz Popovka. Inu jsme idioti, že jsme se neinformovali dřív. Teď pozdě bycha honit. No rozhodně je jasné, že jak jistý pán říkal "šestého zaří jedem!", tak to se s určitostí na 100% nekoná.

Zprovoznění T444.0 která je ve sb. fondu je věc jasná, ale hubou se nezprovozní. To už tady fachalo pár dní zpátky. A snad se "kolo" hne jako u Huga.

A B732.1654 má zaplacené ručení a je schopna do 21.12.2009 jezdit a myslím, že právě do ŽMZ veze 11.06 první zájezd. Takže ono se dá ledascos. Jen vzít za správný konec a a míti vola co to dotuje.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 23:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Milane, já vás přece nenapadám ani se nezastávám KŽC. Jen mi prostě přijde, že zrovna Lanc hodnotit Bohouše nemůže.
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice http://zmzlonice.draha.net
Mloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 23:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, to chápu. Jen zde byla šance poukázat na to, jak to je teď s Mayrau, tak jsem to udělal. Nedávno jsem zaslechl totiž to, jak jsme neschopní něco dělat a jak jsme to zas předvedli. Tak zde píšu tomu, co to tak vykřikoval, jaká je pravda. A po utrapách a s tím spojených, tam bez řádné smlouvy dělat nepůjdu a MDT, jak jsme se schodli, také ne. Z naší strany jsme usoudili, že na to nemáme ani zkušenosti ani vozidla. Tak jsme to předali zkušeným. Bohužel výsledek viz Popovka. Smlouva měla být mezi MDT a PVTKŽ uzavřena dne 31.01.2009, jak se dohodlo na VH MDT dne 03.01.2009. A a nic. Jak jinak. Pořád jen odkazovaní na to "není čas". A když byla shůzka, tak to dopadlo tak - smlouva s každým zvlášť. Tak to bohužel ani náhodou. A tak to je.

Takže proto, když zde byla možnost napsat k tomu něco, tak jsem napsal. Nechci aby naše o.s. bylo jeb*né za něco, za co nemůžeme. Ba naopak. Důvěřivost se opětovně projevila jako hloupost. A chybama se člověk učí. takže buď řádná smlouva nebo z naší strany nic. Byť nás to velmi mrzí.
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 03. června 2009 - 10:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro :Trainzaklancelot
Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 02. června 2009 - 13:50:13
Tak nevím, proč zde byla takováto reakce?
čedič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.241
Odesláno Středa, 11. února 2009 - 13:54:07
----------------------------------------------------------------- --------------
Jarekvesely
Neznám zakulisí, ale poukazovat na jeden přejezd mi připadá trocha duchem chudé - chápu, že asi chcete pošpinit zmíněného majitele.
Ale proč neřvete na jiné přejezdy, horší části silnic a pod... To máte klapky na očích...???
V mých očí jste jen rozvračeč a vyvolávač problému - styďte se...
Zbytek si jistě najdete....
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 03. června 2009 - 18:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z jiného soudku - v sobotu 6.6.09 se v Museu Rosice n.L. koná křest knihy "Pardubické drážky a železniční pluk" - poutavě napsaná brožurka o vzniku, vývoji a zániku rozsáhlé sítě úzkorozchodek v Pardubicích. Po zakoupení publikace v Museu je možné se vydat autobusem RTO, který proovzuje Dopravní podnik města PArdubice, na výlet po stopách úzkorozchodek doplněný výkladem samotného autora publikace. Akce začíná v Rosicích v 10.00; druhé kolo začíná opět v Museu ve 14.00. Jste srdečně zváni. viz spolek
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 14:56:33    Odkaz na tento příspěvek  

"Úspěšný mladý muž" asi prostě cítí přirozenou potřebu se zviditelňovat. Viz též např. tento článek: http://www.eurofirma.cz/slideshow/archiv_soubor1075.pdf
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 19:02:06    Odkaz na tento příspěvek  

Jó, já taky jednou potkám příležitost. A až jí potkám tak dostane preventivně pěkně do držky.
Dklv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.179.95
Odesláno Čtvrtek, 04. června 2009 - 21:32:43    Odkaz na tento příspěvek  

ad cogvhell: já bych tu netahal propagační materiály nějakého konkrétního subjektu, "subjektu poct.nost.", starý 3 roky (2006). kvalita a poctivost se prodává sama, jen by se v tom ranku neměly pohybovat subjekty, které jdou kvůli prachům a soukromýmu prospěchu přes mrtvollly , to se jim samo jednou vrátí tak, že boží mlýny melou pomalu , ale jistě. to nezachrání ani žádný pr plátek s hezkou fotografií v pédéef. možná stav přejezdu něco napovídá.
fuhrerodslovastrojvůdce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.36.18
Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 15:43:32    Odkaz na tento příspěvek  

Byly smazány příspěvky:
- o tom, že u jiných přejezdů se nefotěj krajští zastupitelé a jejich majitel se nezviditelňuje v médiích nad zfušovanou prací... a navazující diskuse

MůŽE MI NĚKDO VYSVĚTLIT PROČ?????
MYSLEL JSEM, ŽE V LISTOPADU 1989 ZVÍTĚZILA PRAVDA NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ a tudíž skončila cenzůra a jiné špinavé nedemokratické praktiky v boji proti "temným strašákům" - asi jsem se spletl.

Doufám, že si pánové z K-REPORTU napraví reputaci a všem zdejším čtenářům poskytnou vysvětlení.
Mandrake
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 05. června 2009 - 20:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dklv: "...kvůli prachům a soukromýmu prospěchu..."

Víte kolik stojí přezutí obručí u vozu M 262.0? Kolik je s tím spojeno demontáže a montáže? Kolik stojí oprava hlavního uložení motoru 12V170DR, u kterého bývalý majitel zřejmě šetřil na oleji? Kolik stojí hlava motoru, když zjistíte, že vám neopravitelně propouští vodu?
Jsou opravy, které dobrovolnou prací ve spolku prostě neuděláte a za krásné modré oči opravu v odborné firmě také nepořídíte. Ano, můžete jezdit za ceny blízké přímým nákladům, ale jen do první opravdu velké závady. Pak buď máte našetřeno / vyděláno nebo nejezdíte vůbec.

Tak. A teď si mě kamenujte. Já to unesu...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49694
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 06. června 2009 - 21:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že kamenovat nikdo nebude, páč jste poněkud mimo mísu! Znalci problematiky kolem zmiňovaného subjektu (přesněji řečeno osoby) zajisté vědí co měl Dklv na mysli a určitě to nebyla výše honorářů za pořádané akce, ale spíše zavádějící informace v propagačních materiálech, v podstatě přímé poškozování "konkurence" systematickým lhaním (jasně že jsou na to zákony, ale nikdo z nostalgický branže /zatím/ nemá náladu tahat se po soudech), ukradnuté nápady a projekty atd, atd...
(jó jako další téma navrhuju kritiku, že se za "atd" nedělaj tečky )


Nebyl jsem tady (a pokud mě sem někdo nedokope, zase sem pořádně dlouho nevlezu), ale předpokládám, že problém nebyl ani tak v obsahu příspěvku, ale v nicku. Celkem dobře dokážu pochopit, proč takový nick někomu vadil např. kvůli navádění k různým asociacím a pak se tu zase někdo bude pro změnu čílit, jaktože tu někdo pod takovou přezdívkou může psát.
Když už se nechcete/nemůžete podepsat, chtělo by to vybrat něco vhodnějšího.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 14:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omezenost některých lidí zde moderujících je do nebe volající, ať si to každý přebere! Hlavně že se dělaj hezký!
strojvedoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.36.18
Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 18:18:44    Odkaz na tento příspěvek  

Nick byl od slova strojvůdce v němčině v poněkud hovorové verzi. Přijde mi velmi, velmi nepravděpodobné, že by někomu připomínal cosi z období II.války. To, že byl příspěvek odstraněn pro jisté "tlaky" ze směru kritizovaného subjektu mi přijde o mnoho pravděpodobnější.
Ale milý přátelé z moderátorů K-REPORTU, nemáte se za co stydět, zmiňovaná osoba má pod palcem i daleko váženější instituce, než je K-R...
Jo a PS: to je stejně trapná výmluva, jelikož byly odstraněny i některé příspěvky na můj navazující. (Jo a jsem zde registrovaný uživatel XXXX, ale jelikož by můj osobní názor na 99% byl spojován s jistým železničním subjektem psal jsem to pod debilním nickem - třeba stroj -vedoucí)
(bacha na to, třeba KSČ byla taky vedoucí politickou stranou) }
Tak co odstraníte i tohle??
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 49726
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 18:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já určitě ne. Ale na mě tlaky nikdo nečinil, ještě to tak.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


jandous
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.46.141
Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 20:09:56    Odkaz na tento příspěvek  

Proč se tu mažou příspěvky lidí nesouhlasícími s praktikami společnosti pana krásného rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ???
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.17.41
Odesláno Neděle, 07. června 2009 - 22:21:42    Odkaz na tento příspěvek  

Nějak to tu moc pitváte.Jste na železnici a ne ve "válce" další podobná diskuse k tématu ji tady v tomto směru rozproudí.Pak to bude nečitelné a mnoho lidí bude chtít mazat příspěvky stejně jako v jednom případě ohledně nějakých dloužků v jiné diskusi.Pozor nato.
strojvedoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.36.18
Odesláno Středa, 10. června 2009 - 09:10:21    Odkaz na tento příspěvek  

Válku nerozproudí žádná diskuse na K-Reportu, jediné co leje olej do ohně je jednání a písemné vyjadřování pana BA za každou cenu poškozující "konkurenci". To je v uvozovkách schválně, jelikož o konkurenci nemůže být mezi železničními spolky ani řeči! Každej rozumně uvažující znalec problematiky Vám řekne, že je naprosto jedno, zda Franta Vopršálek s Pepou Novákem pojedou na akci do Jaroměře, do Lužný, na Polabský motoráček nebo bůhví kam, podstatný je, že Franta s Pepou na nějakou akci pojedou namísto zevlování v hospodě, protože příště pojedou zas na jinou a řeknou Tondovi Mrchovi, že je to docela pohoda jezdit na takový akce a ať jede s nima!
Co je to za člověka, kterej musí neustále napadat ve svých materiálech všechny ostatní subjekty, kteří mu snad chtějí ukousnout z jeho talíře??? Proč se neustále v brožurkách a na plakátech KŽC dočítáme fráze:
"KONEČNĚ POCTIVÁ NOSTALGIE"
"PRAVIDELNÉ VLAKY - ŽÁDNÉ OBČASNÉ JÍZDY"
"ZANEDBANÁ LOKÁLKA KONEČNĚ OŽIJE"
a našly by se jich ještě desítky!
Tady je totiž problém a ne jinde. Viděli jste někdy na Zlíchovském plakátku, že by se obouvali do někoho jiného? Nebo na Luženském? Na Pacifickém? Na Jaroměřském? Na plakátku na akci KPL?
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 10. června 2009 - 13:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad strojvedoucí : kam mi paměť sahá, a že už mi dávno není dvacet ba ani čtyřicet, si na žádném plagátku či propagačním materiálu všelikých fungujících a "nostalgickou" dopravu organizujících spolků takové hlášky nepamatuju.Většinou bylo psáno co a kdy jede případně vyjmenovány vypomáhající a spolupořádající sdružení a spolky. S jednou výjimkou a tou je právě výše zmiňovaný "dravec v nostalgických vodách"
Myslím si že ostatní se spolu dokážou vždy domluvit a vzájemně si pomoci a i když sem tam něco zaškobrtá, vlak jede dál.A to je jen dobře.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3041
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 16:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S trochou radosti,po lítém boji s vlastní neznalostí práce na pc,mohu konečně říci,že Letohradský železniční klub má svoje skromné amatérské stránky.Najdete galerii lokomotiv 328.011,423.009, T679.1529 a další aktivity a fota.Vše bude během času rozšířeno(už během víkendu) a poupraveny prvotní nedostatky..A to hlavní:
www.lzkclub.estranky.cz
..pořádná mašina má kotel a komín..
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 22:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že stránky až tak skromné nejsou. Dá se tam toho najít docela dost. Tak bych to s tou skromností, Alfe, nepřeháněl. Blahopřeji .
Železniční muzeum Zlonice - víc než jedna železnice http://zmzlonice.draha.net
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 09:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta skromnost je určitě falešná, Alf si nechtěl tak okatě říkat vo pochvalu...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3044
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 10:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vše zdaleka není dle mých představ..a bohužel to tradičně zůstalo na mě a já staromilec s pc spíš bojuju než kamarádím..nad nápovědou estránek občas vzdychámneb občas vůbec netuším co po mě chtějíSnad se to časem poddá..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Vrbam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2096
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 23:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár poznatků z dnešního výletu s KŽC - Křivoklátsko.

Přístup vlakvedoucího byl velmi špatný. Fotozastávky Semmering a vlečka Velkolomu Čertovy schody velmi rizikové. Na Semmeringu křovinatý terén a sráz. Na vlečce vysoký násep a pro výstup málo stabilní svršek. Obě zastávky pro nástup/výstup šly řešit popojetím více do zářezu.

Na toto riziko jsem při foto zastávce na vlečce upozorňoval a bylo mi odpovězeno "Tak jste nemusel vystupovat!". S tímto přístupem se dalšího výletu s daným vlakvedoucím nezúčastním.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 09:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděj, pane Vrba, to jste se mohl třeba také přijet svézt "podlipanským motoráčkem" - o víkendu jezdila M 262, včera mimo čety na kouřimské lokálce úplně prázdná. V sobotu pár lidí měli.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 10:38:07    Odkaz na tento příspěvek  

Však ona se public relations agentura www.rha.cz o nějaké ty penízky na provoz postará. Inu, každý se živí, jak umí. A cestující, a nějaké tržby od nich, zase nejsou až tak důležití.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 13:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrbam: Já věděl, proč jsem se neúčastnil.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
jpp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.52
Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 21:37:53    Odkaz na tento příspěvek  

Vrbam: no když si hraje na vlakvedoucího sám velký BA, tak to tak vypadá. jeho jednání s lidma je opravdu příšerné. Bohužel je v tomto neponaučitelný.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 10:15:13    Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Málem jsem smíchy spadl pod stůl...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6249
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 11:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: tak sem si to přečet, půlce textu sem moc nerozuměl, ale asi to není zaměřený na lidi z nějakého zapadákova. Kdo je "In" je jistě v obraze. Hlavně, že to je mladá a dynamicky se rozvíjející PR agentura...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 11:44:55    Odkaz na tento příspěvek  

Jediné co by mohlo být zajímavé - kdo píchá tu junior managerku (mezi normálními lidi, co nemaj v palici nasr.. tedy studentku a recepční) tam nepíšou

Nu vot - eto krásný obrázek nové české generace.
Myslím, že ten slovník a vyjadřování nejlépe shrnul na svých stránkách D-fens.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3051
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 13:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Trainzaklancelot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 18:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já jsem se na ten vláček KŽC chystal taky kvůli zajížďce na Šamotku, ale pak jsem si řekl, že na to prdím. Jak to tak sleduji, tak jsem zřejmě udělal dobře.

To Vás opravdu vyházeli někam do křoví na místo, kde má problém do vlaku vylézt někdo mladej, natož někdo starší, kdo chce fotit a nepopojeli někam dál?!? To si fakt děláte srandu. V tom případě změňte slogan na jejich plakátě- "poctivě zaplaťte, stejně Vás tak i tak někdo poctivě namíchne"
"vlečky na kladensku mají ještě budoucnost"
www.siky-zeleznice.nafoceno.cz
Vrbam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 18:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo toho víc, tohlo jsou takové perličky.
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 20:45:04    Odkaz na tento příspěvek  

zdroj: www.kzc.cz

"Aktualita

Slavnostní zprovoznění Šenovky se blíží

ČESKÁ KAMENICE (15. června 2009) - Slavnostní zahájení provozu na muzejní dráze z České Kamenice do Kamenického Šenova se blíží, buďte u toho i Vy! Touto cestou bychom rádi upozornili všechny účastníky akce, že dochází k jistým organizačním změnám:

1) VLAK vyjede z České Kamenice po 12. hod.

2) Přestřižení pásky a úvodní zdravice pronesou hejtmani obou krajů v žst. Česká Kamenice ve 12:00 hodin.

3) Vlak zastaví pod Zámeckým vrchem

4) Jízda vlakem ČK-KŠ a zpět je určena POUZE pro přihlášené hosty!

Svoji účast prosím potvrďte nejpozději do 27. 6. 2009 na níže uvedené kontakty:

Roman Hrůza
PR manager: KŽC Doprava, s.r.o.
Tel.: 777 65 75 11
Email: roman.hruza@kzc.cz

Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání s Vámi!"

Tolik citace - nějak z toho nevyčtu, jak to bude s inzerovanými pravidelnými jízdami v úterý a ve čtvrtek od 30.6.

Dojmy z dnešní návštěvě Lokálky lze shrnout stručně: jedna dobrá a mnoho špatných zpráv...

Nejdříve pochvala: na plné pecky se pracuje na zabezpečovacím zařízení zde tak populárního přejezdu silnice


jinak je ovšem stav tristní:

malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 20:53:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se rozhlédneme dál, uvidíme už jenom zcela nesjízdnou trať, zarostlou v metrové trávě

(abych byl objektivní - v poslední době práce pokročily a už je hotovo okolo 10% potřebných ke zprovoznění trati)
Ta nás dovede na zarostlé, z půlky vytrhané nádraží K. Šenov s neexistujícím muzeem
(rozsáhlá kampaň slibuje jeho otevření 30.6. a již delší dobu je stanoveno vstupné; omluvte kvalitu ilustračního fota:-)


O serióznosti dopravce a jeho PR agentury si snad každý udělá vlastní názor ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3888
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 21:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

malý bobeš: Jsou pod tím travnatým porostem vůbec koleje?
Když vidím ty fotky, nemůže mě nenapadnout dotaz - je vůbec reálné, že se tam bude tento rok jezdit?

Přidávám fotku z Kouřimi ze soboty...

... a potvrzuji výše uvedenou informaci, že i tím "Podlipanským motoráčkem" nějací cestující (jak zjišťuji z archivních příspěvků a v jednom loňském případě vlastně i ze své zkušenosti, tak jde o poměrně nezvyklou věc) jeli, téměř na každé "čtyřce" někdo seděl, a někde těch cestujících bylo i víc.
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 22:14:12    Odkaz na tento příspěvek  

Koleje tam jsou - místy (bohužel v podstatě náhodně, bez zjevné koncepce) jsou desítky vyměněných pražců...



některé z vyměněných by bylo potřeba vyměnit ještě jednou ( Augustu a Kříže někdo pěkně napálil, když jim prodal hnijící pražce...)


K otázce: zahájení provozu je reálné
a) pokud provozovatel sežene peníze a udělá ještě tak 5x - 10x víc práce
b) pokud si někdo zahraje "vabank" a pustí na nesjízdnou trať vlak s lidma - a bude se modlit, aby dojeli...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3892
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 22:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

malý bobeš: Díky za odpověď, měl bych ještě jeden zvědavý dotaz - jak se ta trať do tohoto stavu dostala? Pouhým nepoužíváním?
V roce 2007 jsem tam nebyl, ale podle některých fotek se mi tehdejší stav trati zdál vyhovující.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 08:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad m.Bobeš : No, asi v šest ráno vyženou na trať kozy a ovce, který to spasou aby pak v poledne po tom stříhání pásků mohli popojet na zhlaví a zpět a tím celej rumrejch skončí? Kdo ví, třeba před PR kecama i ta tráva ze štreky hrůzou zvadne a sama se vykoření.Nebo pojede před vlakem muvka s ohromnou sekačkou . Kytky v trati mám rád, ale tohodle špenátu je už docela moc.
DH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.58.232
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 15:41:22    Odkaz na tento příspěvek  

Neremcéte, ještě mají 12 dnů = 288 hodin (vč.nocí a přestávek na svačinu a toaletu) = 17280 minut. P.nostalgie zřejmě umi robiť čary a kouzla.

ad malý bobeš: Zašívat pražce v takový kvalitě je opravdu zbytečná práce. Smutné.

Stav přejezdu je opravdu zoufalý, stálo by za to statisticky spočítat škody, které takováto péče šťastného nového majitele coby správného hospodáře přináší všem uživatelům silniční komunikace.
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 17:03:22    Odkaz na tento příspěvek  

ad David:

Protože za stav svého majetku odpovídá vlastník, trať za svůj stav "vděčí" dlouhodobému nezájmu majitelů - pro připomenutí to postupně byli

1) ČSD
2) ČD
3) SŽDC
4) KŽC

V období, kdy zde působil nájemce (KPL) byla prováděna pouze nejnutnější údržba = zajištění provozuschopnosti a nic víc.
To mělo přirozeně za následek další postupné chátrání; tento stav se ale podle mých oblíbených stránek www.kzc.cz změnil v okamžiku koupě trati za účelem provozování konečně poctivé nostalgie

na stejných stránkách se ostatně dočtete o zahájení pravidelných prázdninových jízd na znovuobnovené lokálce...

Vím, že významná skupina čtenářů této diskuze mým informacím nevěří - proto přijďte všichni a uvidíte sami