K-report
 

Archiv do 20. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Liberci a trať do Jablonce » Archiv do 20. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4467
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 19:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: On Arial evidentně jinam netrefí. Za celou dobu jeho působení jsem ho neviděl přispět jinam, než do libereckých diskuzí.

ad MS: Spekulace jsou zbytečné. Jediná možnost je čekat, až se vyčíslí škody a my budeme vědět, kolik nás tato sranda nakonec bude stát.

Jinak, nevěřím, že to Cogwheel mínil s těmi 14T vážně.

Na konec dodám, že DPML nejspíš na rok 2009 dostane od města dotaci 218 mil. Kč.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2812
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 20:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14T by Liberci rozhodně ostudu neudělala...napadá mě, používají se v Liberci v kolejových zatáčkách přechodnice?
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4469
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 20:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostudu ne, jen by se mohla po nedlouhém provozu celá síť stavět znova.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 20:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc - proto jsem se ptal na ty přechodnice.
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 21:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sergei:

Tak to máš mylné informace . Navíc jsem to myslel tak, že to spíše přehnané. Dle mého názoru stačí umístit přání na webové stránky a je to
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4470
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 21:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli jsi jinam napsal 1-2 příspěvky, tak to nehraje žádnou roli... dál to i přes to, že nechápu, co tady má pohledávat jízdní řád z Prahy, nehodlám řešit.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 10. prosince 2008 - 22:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak nemůžu se hrabat na Tvých 4500 příspěvků. Jseš více aktivnější a to Ti uznám, ale já jen, aby se to nepochopilo jinak. Prostě tady na severu Čech jsme zvyklí na něco jiného. A jak je vidět, stačí nám to. :D
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
Kotelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 00:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14T EE hnus..pryč s tím..15T je jiná káva už jen koncepcí
zde
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.74.118
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 09:31:30    Odkaz na tento příspěvek  

14T k Vám nepude, ale 10 KáTéček určo se přijedu podívat. Brňák pojede na pražský tramvaje do Liberce... Jinak klidně si nevěřte, ale tohle mám ověřeno
tady
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.113
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 09:42:13    Odkaz na tento příspěvek  

zde - tak to né. Já to mám ověřeno a jedná se o zápůjčce pěti kloubáků z Drážďan.
zde
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.74.118
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 10:04:21    Odkaz na tento příspěvek  

tak to máš ověřeno blbě.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 10:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusy jsou naprosto operativní řešení, ale pokud se mají dosypat další biliony...
Trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 10:45:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...různé "ověřené" zde a tady.....
Ale šotouši fotouši zatrolení, tady už druhý týden jsou dvě nové tramvajky, už v rámci zkušebních jízd jezdily i po městě a vy nic ! Vraťte se z nebes, asi i Ty, Sergei s těmi miliony pro DP, doporučuji vnímat realitu a čekat, co politici dalšího vymyslí, a to nelze vyvěštit ani ze skleněné koule. A doplňuji obrázky, které by měly být od Vás....házím udičku. Jen podotýkám, že teď bude zase chvíli těžší 26 a 27 vidět venku.
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 11:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainz:
A proc bude tezsi videt ostravaky ev.c.26 a 27 venku?
Posláno z mobilu.
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 11:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Nin: v.č.26 - č.kastle 087/2008
v.č.27 - č.kastle 088/2008
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.64.195
Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 11:36:15    Odkaz na tento příspěvek  

Nin:
Nejsem odborník, tak možná pro některé k smíchu. Ale když mrknu na podvozek, tak se mi zdá trochu jiný, než u ostatních tramvají, ale možná je to jenom zdání, když zavání novotou.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4471
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 15:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a vy nic
1) Možná, kdybych o něčem věděl...
2) Počasí v posledních dnech focení téměř neumožňuje.
3) Od toho, že by fotky měly být od "vás", se distancuji - neuvědomuji si, že by něco takového patřilo mezi mé povinnosti.

Ty miliony jsem si nevymyslel, stačí prohledat stránky města.

(Příspěvek byl editován uživatelem sergeilbc.)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 19:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergei, o těch fotkách 26 a 27 to nebylo míněno konkrétně na Tebe, ale všeobecně šotoušstvu, které mne a mé kolegy na trati často fotí v každé myslitelné i nemyslitelné době se všemi možnými tramvajkami, aniž bychom něco avizovali, a tentokrát právě - NIC! Se omlouvám za nepřesnou formulaci .

ad.Nin: Protože se na nich musí teď hromada věcí "domazlit", tak budou víceméně přejížděny jen mezi halami ve vozovně .
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4472
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 19:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, omlouvám se. Nejsem členem žádného spolku kolem DPML, kde se vše dozvědí zavčas, takže má informovanost o interním dění kolem tramvají závisí především na této diskuzi.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Wayet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 8-2008
Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 21:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dneska ve vozovně seděl v nově příchozí T3R.PV #27 a překvapilo mě, že má dvojsedačky... Tuším že na širokým jich moc nebylo, teda jestli vůbec nějaký ne? - když nepočítám RT6... a neví někdo jestli má 26 taky dvojsedačky?

btw poprvý jsem viděl ty strojky na Cardmany nebo jak se tomu řiká, to jsou teda hrozny kravy velky

(Příspěvek byl editován uživatelem wayet.)
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 08:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si nepoznal, že č. 27 je na 1000mm
- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 13:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fitr: 26 i 27 jsou na 1435mm...
(čímž netvrdím že na stálo )

(Příspěvek byl editován uživatelem dílna.)
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 13:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se moc omlouvám a jdu se schovat do kouta
Ale přeci jenom je to blbost, jelikož by byl další vůz plonkový. A typycký baťůškáři asi nebudou nadšeni, že se jaksi zůžila ulička. Proto si myslím, že č.27 na širokým moc dlouho (jestli vůbec) nevydrží
- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 14:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak - "Fitříku"... Polámej si trošku mozek, vždyť odpověd máš každý den na očích...
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 15:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fitr:

Já pamatuji na městě tramvaje, co měli uspořádání sedaček 2+1, takže si myslím, že by nebyl problém k tomuto opět připustit. Myslím tím, že jsem to viděl u tehdejších T3, cca 10 let tomu je?
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4477
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 16:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já z toho tedy taky moc chytrý nejsem. Wanám chybí do souprav jeden progress na úzkém a jeden na širokém, k čemu pak mít chybějící vůz na úzkém rozchodu a přebývající na širokém?
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Zil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 16:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...co třeba kvůli mistrovství?
My favourite cars: Zil, Kraz, Dodge Charger, Škoda Garde.
My favourite trams: T2.R, T3R.PLF
My favourite buses: Karosa-Iveco-Renault
But
LIFE IS SHORT!!!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4480
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 16:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na MS má jít z úzkého jedna souprava, ale čekal jsem spíš nějaké klasiky...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.64.195
Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 16:29:40    Odkaz na tento příspěvek  

Arialblack:
Jo byly to T3SU č. 49 - 58. Pro nás novinka, ve spřáteleném Sovětském svazu zcela běžná záležitost. Ač tehdy studentík, neměl jsem je rád, protože na dvojsedadlechse dost blbě sedělo, zabíraly také dost místa pro stojící cestující, u stropu to mělo pouze 2 (!) vodorovné tyče a svislé byly pouze 3 (!) - u každých dveří jedna na mechanický znehodnocovač jízdenek. Dokonce v té době i staré T2 měly vodorovné tyče 3, svislých bylo též podstatně více a u jedněch dveří (mám za to že poslední) bylo dokonce madlo, aby se pohodlněji nastupovalo a vystupovalo, T3 to měly u prostředních dveří, aby se vzadu mohlo nastupovat s kočárky a jak T2, tak T3 pamatuji ještě se stanovištěm průvodčího. O to jsme se jako děti rvali, protože v té době již bylo na městské trati nepotřebné.
Zil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 20:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc:
Zatím nikomu nebude chybět a nebudou zřekmě potíže s přendáváním podvozků z jiného vozu.
My favourite cars: Zil, Kraz, Dodge Charger, Škoda Garde.
My favourite trams: T2.R, T3R.PLF
My favourite buses: Karosa-Iveco-Renault
But
LIFE IS SHORT!!!
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 22:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad LK a Arialblack:

Koncem 70. let bylo centrálně rozhodnuto do ČSSR již nedodávat tramvaje se zrychlovačem, ale jen s moderními výzbrojemi - předpokládala se T5 s TV2 a běžel vývoj článkových vozidel KT6 a KT8. Jenže doba tomu nepřála, musely se splňovat veliké dodávky tramvají do SSSR i dalších zemí a tak se na domácí nedostávalo. Nicméně ještě v roce 1977 se výrobce na odborném seminářu o vozidlech bil v prsa, že do dvou let bude pro ČSSR typovou řadu T5/KT6/KT8 vyrábět. Typ T5 po několika modifikacích do podoby T6B5 se vyrábět začal a do SSSR byl dodáván pod označením T3M (čistě obchodní označení), typ KT6 realizován nikdy nebyl (měla to být náhrada K2) a na typ KT8 se čekalo ro roku 1986/1989... Fabrika mezitím pod tlakem ssmluv v rámci RVHP produkovala modernější vozy do zahraničí a své sliby pro ČSSR nestíhala dodržet, dokonce se dříve dočkala NDR s vozem KT4. Za dané situace si proto CZ DP doslova vykvičely obnovení dodávek alespoň vozů T3, ukončených v roce 1977 myslím. Tak po 5 letech bez nových vozů přišly v roce 1982 do ČSSR opět nové tramvaje, tentokrát se jednalo o vozy T3SU s uspořádáním 2+1 tak, jak jsou popsány výše. Ještě bych si dovolil podotknout, že do SSSR se dodávala i dvoudveřová verze. Vozy v tomto provedení se do ČSSR dodávaly 1982-1983 a pak se rozeběhla výroba T3SUCS, což byla vlastně aktuální modifikace T3 pro CZ, ale protože tramvaje s el. výzbrojí ZR37 se do CZ dodávat neměly, tak se to formálně stále označovalo s předvolbou T3SU a za tím CS jako úprava pro ČSSR. Nastala tedy paradoxní situace, kdy kovářova kobyla chodila sama bosa - v souběhu s dodávkami KT4, T6B5 a T5C5 i prvními KT8D5 se vyráběly domů "archaické" T3... Tyto vozy se dodávaly až do roku 1990! kdy byl výrobce konečně schopen jednat o vozech T6A5 pro tuzemský trh (první se dočkala Ostrava a Bratislava). Typy T5 a T6B5 byly v tuzemsku po zkouškách v Mostě a hlavně po zkušenostech s průjezdnými profily vozu KT8 zavrhnuty a DP je nechtěly kupovat...

No tak dost keců :-)
"Město bez tramvaje je jako dům bez ženy" (Cor van Mechelen, Amsterdam)
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2008 - 11:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Absolut:

Díky za objasnění.
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 16. prosince 2008 - 21:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak chybějící Progress k Waně na normálním rozchodu má být č. 26 (náhrada za č. 25) k waně č. 54 a na úzkém č. 27 k waně č. 35. Nebo je to jinak a mám v tom už zmatek?
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4492
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 16. prosince 2008 - 21:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tato otázka nebude na mě. Častými změnami v řazení v poslední době také ztrácím o soupravách progressů přehled.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 06:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu: Já teď vídám často soupravu 35+40, která k sobě číselně docela sedí, ale nevím s kým dřív 40 jezdila. Každopádně souhlasím se Sergeiem momentálně v tom je chaos
- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
Trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 07:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není chaos. Stabilně je 28-40, 35 byla volná, 54 po přepojení 25 kvůli reklamě MS2009 ke 42 také. Ale protože se na 35 testují podvozky Pragoimexu a tudíž musí co nejvíce jezdit, byla k ní provizorně přiřazena 40, aby měla zatím dvojče. Vznikla tak zatím volná 28, kterou "ucpáváme díry" a zrovna teď je opět provizorně spojena s 20 (22 je odstavena na provozní opravy, pak zase bude 22-20 normálně). Po oživení 26 a 27 budou ucelené dvojice (pokud se do toho něco nepředvídatelného - což je denně - nezamíchá) 54-26, 35-27, 28-40 . Ale protože Progressy se dají téměř neomezeně míchat mezi sebou, nic není na 100%.
Zamotal jsem Vám hlavičky ?
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 09:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezamotal. V Liberci přece ve vozech nikdy není chaos :-)
"Město bez tramvaje je jako dům bez ženy" (Cor van Mechelen, Amsterdam)
3xHonzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.58.108
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 13:45:42    Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaje Liberci stačí, díky otočce ve Fugnerově je vše OK. Ale problém je jinde. Prostě tam sníh mít nebudete a to jsem zvědav, jeslti budete ochotni se vláčet do Bedřichova.
Zil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 14:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježišmarjá ale nás mistrovství nezajímá, sakra, tak už si to odpust
My favourite cars: Zil, Kraz, Dodge Charger, Škoda Garde.
My favourite trams: T2.R, T3R.PLF
My favourite buses: Karosa-Iveco-Renault
But
LIFE IS SHORT!!!
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 15:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainz: Proč jsou teda oba Progressy na širokým rozchodu, když se dopředu vědělo, že jeden půjde na 1000mm??
- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
Zil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 15:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr:
Kvůli mistrovství!
My favourite cars: Zil, Kraz, Dodge Charger, Škoda Garde.
My favourite trams: T2.R, T3R.PLF
My favourite buses: Karosa-Iveco-Renault
But
LIFE IS SHORT!!!
Trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 17:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitříku, v neděli Ti Dílna navrhl, ať to zkusiš vymyslet, proč je 26 i 27 na 1435 a musí to za Tebe vymýšlet jiní v polovině týdne? (viz Zil) Hmhmhm
3xH ... hele, proč se nezeptáš paní Kateřiny, jak to má zmáknuté? MS2009 v Liberci je již delší dobu v režii Prahy...
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 17:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mistrovství je jako důvod?? A to jako proč?? Že nyní máme o další plonkový vůz navíc? Pochybuji, že by při MS jezdili sóla. Omlouvám se, ale čekal jsem nějaký vyšší důvod.
- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 17:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trojicky ala brno :-)
Klub veselého autogenu (a držitel zlatého škrtátka)
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4494
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 17:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fitr: Napadlo tě třeba, že by mohl být převázán jiný úzký vůz, který bude při MS s novým progressem v soupravě? Tomuhle něco vysvětlovat...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 07:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak polopatě : Fitře, podívej se na můj příspěvek ze 17.12., MS asi bude potřebovat víc vozů na 1435 než je jich fyzicky k dispozici a tam je reálné řazení zbytku dvojčat Progressů... a trojičky to určitě nebudou.
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 18:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chtěl bych se zeptat, jak se dneska vyřešila ta dopravní nehoda tram.soupravy s osobním služebním vozem v 17:06 na Rybníčku směr H.Hanychov. Jen chci podotknout, že když řidička chtěla zacouvat ze zadního stanoviště v zadním voze, tak jí vypadl přední vůz. Spadli parohy, cestující byly po tmě, tram přerušovaně zvonila a blikali zadní koncovky. To by asi tramvaj neměla běžně dělat. A nešlo s ní hnout. Já bych to viděl na spoluúčast řidiče osobního vozu, jelikož v době srážky tu tramvaj chtěl předjet zleva, což nesmí. Tramvaj neměla zapnuté výstražné osvětlení. Nejsem odborník, tak mě to zajímá.
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
neandrtálec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.99.68
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 08:31:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ráno tam v 5 hodin vypadla jiná tramvaj.Při couvání z krabičky projel první podvozek bez problémů a vypadl až ten druhý.To něco o libereckých vyhýbkách asi říká.Kdyby vyskočil první podvozek, pochopím že něco řidič zanedbal. Ale pokud vypadne až druhým tak to dost nechápu.
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 10:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad neandrtalec:

Tak včera ta tramvaj očividně z vyhybky nevyletěla. Tam se spíše jednalo jen o dopravní nehodu. Kéž by jen byly v apexech nahraný již služby a byly tam nahraný i "vlakový cesty" prostě aby apex sám stavěl tramvajím cestu. Naprogramovat to lze. Pak by ubylo takovýchto nehod. Jen chtít.
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
Trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 10:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta tramvaj, o které píše neregistrovaný neandrtálec, tam měla problém ráno, ale předevčírem (17.12.). Nevypadla z kolejí/výhybek. No a doporučuji napřed se seznámit s funkcí a systémem zařízení kolejiště tramvajové tratě, než začnu něco kritizovat....
A pro Ariala - tady u té soupravy (80-77) to nahrát nejde, i když tam Apex je. Řidič staví vlakovou cestu přepínačem .
A pro všechny - kuk!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4496
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 12:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páni, vypadají tak... nově...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Peťan299
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 12:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, sluší jim to, škoda je dávat do provozu!A koukám, že 26 má mírnej náskok...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2835
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 16:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku jsem se prohrabal ve svých fotkách z Liberce a třeba by vás výsledek mohl zajímat - souprava T2 22+23:




Fotky, stejně jako následující video pochází z listopadu roku 2005.

video
Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 18:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Trainz:

Ale zase jim musím nechat, že už snad ve všech tramvajích zrušili ten přepínač a zavedli to přímo do Apexu. Je fakt, že tato souprava je staršího data a pamatuje SAVS.

Ad Janatak:

Hezké fotky. Ještě si je pamatuju. Ikdyž jsem tyto soupravy neměl rád, už mě tady docela chybí. Ikdyž modernizace stávajicích vozidel je pokrok vpřed.
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 19:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Arial: 9 vozů má stále přepínač vyhybek... Na všech ŠKODOVKÁCH byl SAVS; na 56ce se potom zkoušel DIS... (což v podstatě byl jen převlečenej a trošičku upravenej SAVS)
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 22:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dílna:

No, DIS já pamatuju. Zejména ale na vozech 72, 73, 74 a 75 a můj názor byl takový, že měl jednodušší ovládání, jak má Apex. Problémem ovšem byl, že údajně nešlo nahrát doplňková výluková hlášení. Což si myslím šlo trošičku obejít. Např. Fügnerova by tam byla nahraná dvakrát (poprvé obyčejná a podruhé s doplňkovým hlášením), myslím si, že by to takto mohlo fungovat. Zajímalo by mě, jak to od dubna bude dělat Jablonec. Nevím, zda DISy jsou kompatibilní s čipovkama, který by měli být. Apropó, když dp nemá nikoho na přehrání palubáků, nešlo by se třeba ozvat do Jablonce? Tady nahrávání funguje bezproblémově. Je to jenom názor...
Nádraží Vysočany, přestup na metro,
přestup na linky "S" a další vlakové spoje.
Konečná zastávka, prosíme vystupte!
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 20:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, dostala se mi to rukou fotka z května 1988, věděl by někdo, kde je focená? Dvě jasně indicie: mezi Vápenkou a Lidovými sady a někde u výhybny (semafor v pozadí).
Díky


www.MESTSKADOPRAVA.net


Podle někoho je nejrychlejší na světě myšlenka, podle někoho zase světlo -> -> -> Já jsem však přišel na to, že to je průjem! Než jsem stačil pomyslet a rozsvítit...
Tramliberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 22:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Januv Dul
Kocovnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 22:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduchý jako "facka".....zastávka Janův Důl - tramvaj směřuje do centra....
Nepochopil jsem ale ty indicie....mezi LD a Vápenkou byla v tomto roce už dávno dvoukolejka....a ten "semafor", mimochodem správně návěstidlo, patří ČSD, tudíž spojitost s výhybnou je taky zcela scestná....
6381
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 22:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se omlouvám, mě to napadlo, protože to byla jednokolejka a návěstidla jsou i na meziměstě, ale jak na to teď koukám, byla to fakt kravina, na meziměstě jsou jiná. O zdvoukolejnění jsem nevěděl... Ale díky za odpověď
www.MESTSKADOPRAVA.net


Podle někoho je nejrychlejší na světě myšlenka, podle někoho zase světlo -> -> -> Já jsem však přišel na to, že to je průjem! Než jsem stačil pomyslet a rozsvítit...