K-report
 

Archiv do 14. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Liberci a trať do Jablonce » Archiv do 14. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 04. června 2008 - 20:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Modrásek:

Bohužel s Tebou souhlasím. Ale tady pro Dp není důležité,aby se malé děti do školky a vetší děti do základních škol dostali včas.
Připadá mě,že jim je to úplně jedno. Vemte si traťák,zajeďte ráno do Jablonce,ať vidíte,jak to jezdí obsazené. Od stolu se to dělá velice jednoduše.
Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 04. června 2008 - 21:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Modrásek - odpověděl jsem Ti tak schválně,protože jsme se celou dobu přeli o druhou půlku tratě.Já netvrdil,že tam budou sóla,aby se vešli lidi do autobusu,ale protože v jablonecké půlce není krom pár školních spojů taková poptávka,navíc konec roku,prázdniny.Správně si na to přišel,že větši problém vznikne na liberecké straně.Nahradit to musíš samozřejmě autobusy,to je blbá otázka,bude 11,bude 5,nebude-li kloub,můžeš to vyřešit posílením,dva vozy na jeden čas,vše je řešitelné,konkrétní jízdní řády jsem ale neměl zatím tu čest vidět a mám teď dlouhé volno,tak ani neuvidím,Ty už si je možná viděl nebo brzy uvidíš,tak nás můžeš referovat.
Na lince 11 už mám odježděnou minulou výluku v kloubech.
názor2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.197.142
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 08:04:14    Odkaz na tento příspěvek  

Musím se podělit o svůj zážitek s Vámi vychvalovaným Tedomem.
Tedomem jsem jel úplně náhodou, jako cestující, zrovna přijel na zastávku. Nastoupil jsem III.dveřmi a usadil se na na poslední sedačku. Leč na chvíli, neboť jsem zjistil ,že poslední sedadlo za III.dveřmi je koncipováno pro invalidy, přesněji beznohé. Nebo děti s velikostí nohy úměrné dítěti předškolního věku (prostor na nohy = 0). A pak se to stalo, autobus se rozjel. Převofdovka urputně řadila, kopalala a vše doprávázel zvuk připomínající skorozadřené ložisko. Jel jsem s kolegou, ale vůbec jsme z důvodu vysokého hluku nemohli spolu komunikovat.Možná bych doporučoval cestujícícm rozdávat sluchadla. Kdysi jsem takové měl na buldoser.
Když autobus jel tak, že řidiči motor netočil (tj. z kopce) čekal jsem kdy něco upadne. Všude vše vrzalo. Když řidič vymetl díru (za co nemohl vzhledem ke stavu vozovky) , myslel jsem ,že nám upadlo kus podvozku, jaká to byla rána.
A mé dojmy z interiéru ??? Autobus na mě působil dosti zanedbaně. Grafity počmáraný interiér a nechutně polovlhké informační letáky nalepéné na zapařených bočních oknech autobusu. Vzkutku komfort úměrnýcestování MHD tohoto století.
Omlouvám se, že jsem zse napsal své pocity, lae když čtu vaše reakce Tedom, Tedom a zase Tedom kladu si otázku, čím je tento vůz tak jedinečný????
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3405
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 11:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevšiml jsem si, že by tu někdo Tedom považoval za jedinečný. Podobné výhrady k Tedomům mám také, ovšem nepřipadají mi hlučnější než jiné vozy. Vrzání také moc nepozoruji. A za počmáraný interiér opravdu Tedom nemůže.
A ještě dotaz - spletl jste si téma, nebo je Tedom tramvaj? :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
:o)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.45.224
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 14:05:18    Odkaz na tento příspěvek  

ad Ariel: Jel jsem v minulém týdnu z JBC v 7:02, již poněkolikáté, nikoli však pravidelně, obsazenost odpovídá ranní špičce, nic extrémního, do Vratislavic žádná tlačenice, že všichni nesedí to snad ale...Nejsme v letadle, nebo v busech dálkové dopravy, ale v TRAMVAJI. Jak zde bylo psáno - hukot lidí je v úseku Vratislavice-Liberec, kdyby se místní naučili využívat poloprázdné pětky a necpali se do 11-ctek, tak to je úplně v poho. Pamatuji horší časy a přecpané vozy, v 7:02 z JBC je vysloveně školní spoj, nebýt vyučování, tak jede řidič sám.:-) Po deváté sedí pomalu všichni až do Liberce...Nekritizujme furt!:-) Zdar a sílu soudruzi!
Editor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 14:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádherné debaty, sice nic neříkající a nic neřešící, ale je tu alespoň sranda.Škoda, že tyto stránky nečtou kompetentní pánové z DP,města a kraje, myslím, že by měli pánové"ARIELBLACK,SERGEILBC,666 a jim podobní o práci postaráno, řešíte, co už je dávno vyřešené, výluka přeci začíná 14.6 a oni dobře vědí, kolik a kam mají poslat autobusů.Nevěřím, že někdo zde z diskutujích je dispečer, pak by měl radši jít jezdit, než řídit dopravu a dávat sem tak nefundované odpovědi.Myslím si, že dispečeři mají dost podrobné informace a tudíž nemusejí na těchto stránkách plácat takové nesmysly, jako jestli bude solo za solo nebo souprava. Jestli je opak pravdou, pak Bože ochraňuj cestující v Liberci, ale hlavně Ty přespolní, jako jsem já.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3408
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 16:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že tyto stránky nečtou kompetentní pánové z DP,města a kraje
Možná byste se divil. Jestli jste fundovanější, než třeba "666", poučte nás tedy.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Modrasekjbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 17:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sergei:
Myslíš si, že "666" je fundovaný? Podle některých příspěvků se mi zdá, že ani nedělá v DPmL na funkci dispxxxxa,ale že stále "kope" za své milované ČSAD.
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 19:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MODRÁSEK je fundovaný,já jsem gumokol.
MODRÁSKU,Ty jseš fakt uplnej BLBEC,mužeš mi říct,co jsem tady napsal opěvujícího ČSAD,myslím že od autobusů vůbec jsme tu teď byli daleko,hlavně blbě kecat a proti každému,to jsi celý Ty.
ad EDITOR -pleteš si pojmy,dispečer není oddělení jízdních řádů a grafikonů,dispečer dostane jízdní řád do ruky pár dnů předem a zařiď se,konec konců jsem tam od toho,abych řešil operativní věci,na přípravy jsou tam jiní.
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 19:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na otázku jsem Ti odpověděl Modras a když už Ty blbe nevíš co bys řekl,tak začneš s blbostí jako je ČSAD,bože.
Já si navíc za názorem,že stačí sólo,proč to tu vůbec začalo,stojím,dnes jsem jel do JBC ve 14.40 z Liberce,což považuji za špičku a skutečně od Vratislavic kostela ve 2.voze stálo 5 lidí jen po Kyselku,v 1.byla i volná sedačka a to byla souprava s jednoduchými sedadli.
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 19:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pro rýpaly je možná výluka i takováto
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 20:30:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

666: Tedy opět potvrzení toho, že postřehy ohledně provozu (od vás dispečerů, kteří máte jistě co říci) se do tvorby grafikonů v praxi náležitě nepromítnou. V DPML mi chybí osobní zainteresovantost pracovníků v celém procesu (nebo ji zkrátka nevidím). Nebo se mýlím? Neber to zle - jenom se ptám, nápravu neřeším :-)
http://picasaweb.google.com/marek.bilcak
Kamera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 20:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy "pánové", nějak se to tady (Liberec tram i bus) zvrtlo.
Jsme ještě na diskuzi o dopravě,
nebo zde bude zaveden fightclub ?!?!?!

Vemte zbytek rozumu a pojďte to tady zase dostat do normálních kolejí, tzn. info a příspěvky o liberecké dopravě. Moc vám děkuji!
Kamery Liberec:
NAD VOZOVNOU
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ
ŠALDOVO NÁMĚSTÍ
KŘIŽOVATKA RYBNÍČEK
JEŠTĚD
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 20:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamera: Omluva za OffToppic, nicméně úzce souvisí s libereckou dopravou a tramvajovou výlukou. Tedy může být i hůř. Nebo zde mají být fotečky bílých wan, proužkatých či armádních tramvají a dotazy na to, co je zrovna v provozu? Jsme stále v Liberci, proto doufám, že ne tak daleko od tématu. Samozřejmě nesouhlasím s osobním napadáním, které v diskuzi jenom tapetuje.
http://picasaweb.google.com/marek.bilcak
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 21:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Marek - tak postřehy z provozu ano,ty prezentovat mohu,ale potom při tvorbě hlavně nastávají a musí být brány širší souvislosti.Já nevím např.provozní,ekonomické,objednatel,zkrátka asi reálné možnosti.Řekl bych jsem schopen ovlivnit pár spojů,ale ne koncepci.
ad Kamera - já se rád bavím o tramvajích,ale nesmí sem přijít ten,co tady krom rýpání nikdy nic konkrétního nenapsal.
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 21:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a končím,jedu na výlet
Honza_Šlehofer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 22:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je žrádýlko:
http://tramshop.wordpress.com/2008/06/05/cz-liberec-jablonec-1967 /
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 22:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vzdávám to

Mám nápad,jak ušetřit. Od 1.9.2008 chci vidět na l.11 po celý týden a po celou dobu provozu jen samé sólovozy Od 1.9.08 to bude stačit. cestující si zvyknou
Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 22:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku vám do tý vaší hádky vstoupím, tento týden jsem se u vás byl po roce podívat, tak až budou fotky tak sem něco dám.
A pro věčný hádače, vypněte počítač a běžte si něco vyfotit.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3411
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. června 2008 - 22:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pro věčný hádače, vypněte počítač a běžte si něco vyfotit
Jo, když ono tak nějak není moc co
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Modrasekjbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 2-2007
Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 17:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ariel:
Vyjímečně s Tebou souhlasím... Na co zbytečně plácat vozy,elektrikou, když to jde podle dispečera vyřešit sólo vozy? Proč si toho nikdo z vedení DPmL nevšiml, že je zde denně (tedy o pracovních dnech) tak plýtváno? Na co vlastně na poslední výluku si ČSAD půjčilo kloubáky z HK, když to v pohodě odveze malá Sorka? Není něco špatně?
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 23:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergei: Jaktože není co, teď vám budou rozkopávat terminál, tak to bude možností.
Já v Hradci taky nefotím každý den, ale občas se najde momentka při které je dobré mít foťák.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
ELEKTRICKÁ TRAKCE - doprava pro 3.tisíciletí
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 07:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Fugnerově kolem 7:40 stála u výhybky 50+81 ve společnosti jeřábu, zavedena NAD v úseku Rybníček - LS. Na nejnarvanějším spoji s odjezdem 7:41 z terminálu malá SORka 394. Co se dělo?
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Spooky007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 08:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno jsi udělala "široká" 50+83 výlet do smyčky 5 a 11. Statečně dojela daleko, že nešla "natáhnout" zpět, takže proto asistence jeřábu. Když jsme už těch narvaných spojů, tak z Liberece v 655 jelo pouze sólo, 73 - která byla oparativně stažená z linky 5.
Spooky007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 09:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k výluce. Podle posledních informací bude tramvajový provoz v úseku Vratislavice - Jablonec zajištovat pouze: 3 vozy ve špičce + svačinová služba tj. Vrat. 6 minut a JBC 8 minut / sedlo a noc 2 vozy. Teď zbývá zjistit jestli to budou jen sólovozy, nebo do začátku prázdnin nebudou jezdit i nějaké soupravy. Spíš očekávám pouze sóla - můj názor !
Petan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.45.224
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:30:17    Odkaz na tento příspěvek  

Také bych to viděl na sólo vozy, po většinu dne budou stačit a těžko tam někdo bude jezdit z vozovny na rozpojování a spojování vozů....
Spooky007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petan ..
Osobně jsem na to taky zvědavej. Třeba dneska s důvodu vykolejení soupravy na Fügnerce a následného "zazdění" tří pořadí 11 na městě jeli do Jablonce sólovozy. Spoj 708 od Kostela už nebral lidi do Jablonce. Jinak s Tebou naprosto souhlasím, soupravy jsou po většinu dne zbytečný luxus.
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 15:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na co se půjčovaly minule klouby?
To už bylo vše řečeno a samozřejmě by se velice hodily i dnes,ale jenom připomenu - Modrásek se v té době o MHD zřejmě ještě nezajímal - mimo jiné Jablonec se jezdil v sedle po 30 minutách,takže to potom kloub plný byl.
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 16:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v jakém stádiu opravy je 30 ex. Olomouc 129?díky..
Modrasekjbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2007
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 08:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 666:
Nerad bych Tě urazil, ale myslím si, že o tramvajích toho vím o dost více než Ty.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3437
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 15:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, Modrásek ví přece všechno nejlépe, měli bychom všichni držet hubu a krok!

Jen k tématu, už si asi každý všiml, že dneska se začala kolem zastávky 2+3 směr LS vykopávat dlažba v kolejišti. Na manévry bagru uhýbajícího tramvajím byl zajímavý pohled.

Ještě dodatečně k tomu vykolejení (foto z mobilu):


(Příspěvek byl editován uživatelem sergeilbc.)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 17:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak musím pochválit,že Dp již zveřejnil nové j.ř. od 1.7.08 a od výluky.

Dobrá je taky poznámka u l.11:
UPOZORNĚNÍ:
V zastávce
VRATISVAVICE n. N. výhybna
je zajištěn přestup na linku X11
směr LIBEREC, Fügnerova

Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 18:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neurazíš,nikdy jsem netvrdil,že ne,píši přeci o tom co bylo,když jezdily autobusy.
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.209.171
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 19:49:53    Odkaz na tento příspěvek  

Trochu nevážné matematiky místo letní výluky MHD. V jiných městech to totiž není. Jsou-li dva rozchody, 1000 a 1435 mm vedeny ve splítce tak, že jedna kolejnice je společná, potom to znamená, že úzkorozchodná tramvaj stojí na zastávce o necelých 22 cm blíže než stejný typ tramvaje na normálněrozchodném podvozku. To snad ještě pochopí kdekdo. Kousek výše se nacházejí spřáhla. Lze nouzově spřáhly pražského typu(např. při poruše nebo havárii k vysunutí do vozovny) spřahovat vozy různých rozchodů (a v případě zprovoznění RT6S i tohoto typu, případně historických vozů). Zcela evidentně jsou osy obou vozů vůči sobě posunuty o necelých 22 cm. A ještě výše nad tramvajemi se nachází trolej. Možná bude pro někoho novinkou, že nevede v ose koleje, ale že se klikatí a to proto, aby se sběrač nerozříznul. Jak je to s klikacením troleje na splítce? Pokud je rozchod jeden, tak odchylka klikacení je ± něco a šířka sběrače je + nevímkolik na každou stranu navíc. Nevšiml jsem si, nebo alespoň na první pohled není patrné, že by (polo)pantografy byly montovány mimo osu vozidla a ani nevnímám, že by sběrače byly výrazně širší. Případné nesouměrné opotřebení nemám šanci poznat a stejně tak nepoznám např. "zmenšení klikatosti".
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 08:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůle spřáhel umožňuje nouzové vlečení / sunutí vozů na různých rozchodech, tam fakt 22 cm není průser. Běžně v obloucích se spřáhla vychylují o mnohem větší úhel. Jen nesmí být v trati prasárna typu inflexu 30/30m (to je třeba esíčko na vjezdech do některých výhyben na mezioměstě), tam už by se souprava zřejmě roztrhla. Vůle směrového vedení os obou kolejí a trolejového drátu je rovněž s rezervou dostatečná k tomu, aby mohly být sběrače vždy v ose vozidla, kde taky jsou.

Edit: Jediný výžný problém tříkolejnicové splítky jsou nástupiště pro cestující. No a taky větší průjezdný průřez.

(Příspěvek byl editován uživatelem Absolut.)
Modrasekjbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 11. června 2008 - 10:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sergei:
Ty určitě by jsi se měl hlavně naučit číst. Nepsal jsem, že vím vše nejlépe.
Ale třeba v porovnání s Tebou si dovolím také říci, že mám o všem větší přehled.
Samozřejmě taky musím uznat, že 666 má zas větší přehled a BUSECH.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3438
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 10:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Tě, jdi dělat machry někam jinam, tahle diskuze se nemá točit kolem Tvého génia. My už víme, že jsi dokonalý. :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 14:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modrasekjbc: Připojuji se k Sergeiovi. Neřekl bych to lépe Takže už klid a deme řešit TRAMVAJE.
Jinak by mě taky zajímalo jak to vypadá s vozem č. 30??
Tvořím kolejiště ve velikosti TT
MANIPULAČNÍ JÍZDA
Mou domovinou je Liberec
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 11:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by spíše zajímalo,jaká bude návaznost mezi tramvajema a autobusem. Po mých předchozích zkušenostech s přestupními místy v Dolním Hanychově,Viaduktu a na Rybníčku teda nic moc. Když měl bus třeba jen pár vteřin zpoždění,tak nám tramvaj bez problému odjela a ani ho nezajímalo,že nic neveze. Samozřejmě,že záleží na řidičovi,ale pokud tam jsou ještě i dnes takový ,tak nevím,nevím.
Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
Petan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.45.224
Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 19:35:38    Odkaz na tento příspěvek  

V jízdním řádu má řidič napsáno, že vždy čeká příjezdu BUSu, nejvýše však 3 minuty. Pak může odjet, nebo neřekne-li dispečer jinak, řidič jen poslouchá JŘ, či dispečera, jen tak odjet si prázdnej-to by mu neprošlo....
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. června 2008 - 20:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petan:
Tady v Lbc ano. By jses divil. To o té poznámce vím.
Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
Modrasekjbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2007
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 10:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ariel:
Proč pořád ve všem něco vydíš? Je snad jasně napsané, jak se má řidič při výluce chovat.Jestli máš pochybnosti o řidičích tramvají, tak proč konečně nejdeš dělat buď řidiče nebo (ještě lépe) dispečera. Konečně by alespoň vše fungovalo. A jestli máš jen blbý řeči, tak si je nech na někoho jiného. Stále jen kritizuješ a nic kloudného z Tebe nevypadne. Dispečer asi ví nejlépe, co se na trati děje a podle toho vydává pokyny. A od Tebe si do toho určitě nikdo nenechá mluvit.
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 13:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Modrásek:

Já jenom píši o mých zkušenostech v přestupních místech zejména na Rybníčku. Promiň,ale když přijíždíme od LS na Rybníček v sobotu a ani nestihneme vyložit cestující a tramvaj směr Dolní Hanychov už zrovna vyjíždí,tak to je zrovna na zastřelení,nemyslíš? Ano,za 12 minut jela další,vždyť lidi nikam nespěchaj. To byly zkušenosti před x.lety,když ještě l.3 nejezdila a o přestupním místu Dolní Hanychov mezi l.2+33 škoda mluvit. Já nevím,jak Ty,ale já jsem musel využívat přestupy,které čas od času vůbec neseděli. Možná se změnila doba. Uvidíme,kolik přestupů ujede. Pokud neujede ani jeden,tim líp,tak to má fungovat.
Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 13:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, vy jste celí chytří, měli byste jít dělat do toho dopravního podniku a na ten magistrát, vy byste jim to ukázali, jak to mají všechno špatně a jak to mají všechno napravit.
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 8-2002
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 14:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut: To raději ne... Zkus se v DP dostat do garáží a potkáš tam tolik lidí, kteří přesně ví, co je třeba udělat. Podobně jako je u televizních obrazovek spousta fotbalových trenérů, kteří naprosto přesně ví, co reprezentaci schází.

Ale otázka k tématu - jak budou řešeny následující měsíc výhybky na městské trati na Fügnerce? Tedy jinak - bude křižování pouze podle jízdního řádu nebo se zapotí i tramvajový dispečer a bude řídit každý průjezd tramvaje přez ono úzké místo?
http://picasaweb.google.com/marek.bilcak
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 20:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no jasně,aby tady nedošlo k něcěmu jako v Ostravě. Jezdit bez zabezpečení,to asi ne. Věřím,že nějaký stupeň zabezpečení zde bude.
Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3443
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Ostravě? Pochybuji, že po přejezdu kaliforňana při projíždění obloukem dovedou dvě soupravy vyvinout vzájemnou rychlost 70 km/h. Ale samozřejmě se mohu plést, že.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergei: Rychlosti se při protisměrném pohybu sčítají. Takže stačí, když obě pojedou 35 km/h a máš sedmdesátku jak vyšitou...
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, sčítá se max kinetická energie, ne rychlost.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 21:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sergei:

No,až tak jsem to nemyslel. Pokud já vím,tak tam Kaliforňan nemá být.
Omlouváme se, stránky jsou momentálně v REKOnstrukci!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3445
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 22:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: Ale to samozřejmě beru v úvahu. Jestli jste někdy viděl oblouk na Fügnerově, jistě mě pochopíte.
Arialblack: Mě to přijde nejlogičtější, proto jsem bral v úvahu tuto možnost. Na to, o čem je řeč, to až takový vliv nemá.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 22:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergei: Naposledy při DODu (byl jsem v Lbc trochu dřív a tak jsem si šel terminál a okolí obhlídnout).
Demon3: Kinetická je polovina násobku hmotnosti a druhé mocniny rychlosti. Tedy rychlost v ní hraje významnou roli. Takže by následky byly závislé ještě na tom jak by byly tramvaje naložené. To mému tvrzení v #329 neodporuje. (Ideální stav: srazí se dvě tělesa o stejné rychlosti a hmotnosti. Výskledek poškození je 1:1)
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely...
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5072
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 22:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: existuje Kaliforňan pro trať, kde jezdí 2 rozchody (1000 a 1435)?
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3447
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 23:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď přenechám jiným, jen dodám, že pro tuto výluku stačí výhybka s jedním rozchodem.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
MKzB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.104.140
Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 23:11:35    Odkaz na tento příspěvek  

Bart:
To nevím, ale řešení kaliforňanu pro dva rozchody by bylo docela složité.
V Liberci máš levou kolejnici společnou pro oba rozchody. V případě přejetí na proutisměrnou kolej by jsi měl společnou pravou kolejnici. Proto v Liberci není splítka na tomto místě.
Bohumil_stejskal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 23:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se jen zeptat na takovou drobnost, která tu již možná byla zodpovězena. Jednak se do Liberce o prazdninách chystám o přestavbě terminalu vím a pokud nemám mylné informace tak by šalina měla jezdit v úseku Vratislavice vyhybna - Jablonec. Bude možny zátah těchto vozů do vozovny? nebo budou nocovat na konečných?
www.czechtrams.com Svět mezi trolejí a kolejí
Petan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.45.224
Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 07:24:07    Odkaz na tento příspěvek  

Budou spinkat pod stálým dohledem ve Vratislavicích, nic přes noc nebude v Jablonci. Ve Vratislavicích bude použita k ostavení dlouhá kolej směrem na Liberec, pak tam je jedna odstavná kolej, 9 vozů se vejde. Z toho 3 sóla najednou v provozu, ostatní záloha.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 11:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Vratislavicích momentálně odpočívají 20, 21, 22, 23, 28 a 40. Na trati tedy krouží pravděpodobně 29, 35 a 39. Na smyčce jsou IBISáci s volně pobíhajícími psy.


Fügnerova:



VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Bohumil_stejskal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 12:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné fotky :-) Jak dlouho vlastně ten terminál budou předělávat? A bude se časem předělávat, rozšiřovat trat do Jablonce z rozchodu 1000mm na 1435mm. Pokud ano mohl by mi někdo prosím napsat plány kdy zhruba se bude co předělavat? Děkuju
www.czechtrams.com Svět mezi trolejí a kolejí
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 12:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V září by přestavba měla být dokončena.
Přestavba jablonecké trati na dvoukolejnou s normálním rozchodem je skutečně v plánu, konkrétní termíny však na povrchu nejsou. Jedině snad první etapa, rekonstrukce úseku Fügnerova - U Lomu, spjatá se stavbou tratě do Rochlice, ta by měla podle plánů vypuknout začátkem příštího, či možná dokonce koncem tohoto roku. Už aby to bylo :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr