K-report
 

Archiv do 5. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší » Archiv do 5. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bds
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.169.46
Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 20:59:29    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych přidal nějaký vlak z Jičína na Turnov po vlaku 5516 protože aby poslední vlak z jičína na Turnov jel v 19:32 se mi zdá dosti brzo....
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 21:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza215:
1/ S těmi časy o víkendu bych to viděl podobně jako ty, nejen kvůli otočce, ale též kvůli tomu, že by byl zachován přestup na trať 040 na Sp směrem na Trutnov, jelikož v této podobě lze přestupovat jen na Os a to pouze do Staré Paky, kde nesmyslně není žádná návaznost na další spoje, avšak 1. rok zavedení taktové dopravy na 041 byly víkendové spoje právě vysílány v lichou hodinu, a né jako teď, v sudou hodinu.

2/ Ze Sadové jel ve 20:04 nějaký zrychlený do HK, a ve 20:30 další směr HK
Přesně tak, před velkými změnami na 041 jezdily dva spoje, nejprve Sp z Liberce a poté Os z Jičína, příjezdy do HK se lišily 50 min.(+ 50 min. Os), ale odjezdy z Jičína 24 min.(+ 24 min. Sp), kde v Ostroměři se Os a Sp "křižovaly" (Os zde prostál 42 min.), opět byl jeden rok v taktové dopravě, kdy právě předposlední Os nejel v lichou hodinu z Ostroměře, ale v sudou (tedy ve 20 hod.), avšak v 19 hod. vlak nejel. Určitě by se do taktu nově noční vlaky hodily, ale pochybuji s jejich vytížeností.

3/ Takový Os tu taky byl, ale bohužel neměl dlouhé trvání, ale souhlasím s tebou, při zpáteční cestě jako Sv, proč by nemohl vystupovat jako Os?

4/ Jak je to s frekvencí cestujících během dne od Hořic dál na Turnov - z Hořic směrem na Jičín, žádná sláva, z HK natřískáno a v Hněvčevsi něco málo a v Hořicích poloprázdno či prázdno, dále snad jen "příznivci" ČD, busy bohužel jsou na HK-JC rychlejší, levnější a v některých případech bohužel pohodlnější (pokud třeba nejede 854 + 954). Určitě bych byl též pro to, aby se 041 opticky rozdělila na HK-JC a JC-Turnov již výše uvedených důvodů.


Nuts: Jinak cestou na šichtu mě napadla taková myšlenka inspirovaná "jihočeskou" sekcí Káčka. Ti mají zvyk občas se sejít v krajském městě za účelem pokecání či podnapití se. Kolik by se našlo takových "individuí" u nás ve východních Čechách...?
Pro pracující bývá ideální nějaká sobota odpoledne, z důvodu volna a dostání se tam a zpět.
Jsem pro.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 21:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts: ohledně setkání, jsem pro také. A nebylo by možná od věci oslovit zde diskutující z firmy Oredo a slezina by mohla být ještě zajímavější a všechny návrhy by se prodiskutovaly.

Wartg: jsem rád, že se mnou souhlasíš. To rozdělení na HK-Jičín a Jičín-Turnov by nebylo marné. Jelikož teď nemám co dělat, schválně dělám cvičně v excelu obraty souprav a vyšla mi velice zajímavá čísla. Zatím nemám vyřešeno jak by se zajistila vozba ranního vlaku 5550 a 5552 ale v případě 5552 bych to viděl na Sv od HK. Jinak taková 814 pokud ráno začne v HK tak by mohla udělat na jednu nádrž takových 500 km. Pak by musela být hodinová mezera v HK pro zbrojení a poté by se opět vydala na trať. Takže by za ten den odvedla pořádný kus práce. Pokud si chceš taky hrát, můžeš cvičně navrhnout odjezdy z Jičína do Turnova a zpět s využitím co nejmenšího počtu souprav.
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 23:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts:já jsem pro,jde o to,že "C" jezdí i o víkendech.A ty poslední docela fest.Když už tak bych potřeboval vědět tak 14 dnů dopředu,abych tam dal "véčko".
Per aspera ad astra...
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 23:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slezinu bych viděl na 8.3.2008 , co tomu říkáte. Jednak budu již 4 dny plnoletý a jednak si každý zařídí své volno a zvládne se domluvit, kde se to uskuteční. Osobně bych to viděl někde v HK. Jxxx má prý oblíbenou hospůdku ... , viď Honzíku

(Příspěvek byl editován uživatelem honza215.)
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 00:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zde jsem zkusil vytvořit optické rozdělení tratě 041 na dva úseky.

1) HK-Jičín
2) Jičín-Turnov

Důvodem jsou výše uvedené důvody využitelnosti spojů od Hořic směrem dále na Turnov. Z HK i z Jičína se jezdí v nezměněném taktu a z Jičína do Turnova a zpět jsem to jemně upravil. Dle té úpravy by se všechny vlaky měly křižovat v Rovensku pod Troskami. Až budu mít zpracované obraty souprav, možná bude nutné nějaký vlak vést z HK až do Turnova. Ale zatím bych nerad. A když by bylo nejhůře, tak vést vlak v regionově z Nymburska až do Turnova. Ale zde mám pocit operujeme s 3 kraji, takže aby nebyl nárust vlakových km pro ně neúnosný. Každopádně bych byl rád, kdyby se někdo kompetentní k takovémuto rozdělení vyjádřil. Určitě to jde udělat lépe, tento můj návrh je jen taková hrubá představa.

application/vnd.ms-excel
Optické rozdělení tratě 041.xls (32.8 k)

Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 10:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Hněvčevsi právě 751.151+751.038+(742.309 - nebo jiná)
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 10:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám něco z pátečního výletu na 032, nějak se tady v posledních dnech zapomíná na tuto krásnou trať
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 12:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oblíbenou hospůdku...

Per aspera ad astra...
bububu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.99.175.182
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 12:43:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Wartg "1. rok zavedení taktové dopravy na 041 byly víkendové spoje právě vysílány v lichou hodinu, a né jako teď, v sudou hodinu."

Ten posun se tuším udělal pro navázání 061-041 "Nymburk-Turnov" v Jičíně. Myslím, že je to rozumné - tento přestup se mi zdá vcelku využívaný.

Aby se "vyhovělo všem" a byl uspokojen i přestup v Ostroměři na Sp (ale co potom chudáci jedoucí např. z HK do Šárovcovy Lhoty? ;) ), musely by se asi "prohodit" Os a Sp na 040, nebo posunout vlaky na 061 o hodinu. Ale předpokládám, že tím by se rozhodilo něco jiného ...
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fotky ze včerejšího dne
Nymburk

Kopidlno

Jičín

Libun

www.vlakybroumov.estranky.cz
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 17:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slezinu bych viděl na 8.3.2008 , co tomu říkáte.

Vzhledem k tomu, že v únoru očekávám narození potomka, tak je nanejvýš pravděpodobné, že pak nevytáhnu paty z bytu...

Tak se chci jen tak nezávazně cvičně zeptat, jestli by se někdo našel na sobotu 9. února 2008.

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 17:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad diskuse 041:

Pro mě je zarážející fakt, že zatímco o víkendu jezdí na "páteřní" trati spojující jádro s dalším centrem přes jedno takycentro ve dvouhodinovém taktu, tak na tangenciální trase Chlumec - Stará Paka se svezem každou hodinu pořád. Takže mně by se zamlouval model každou hodinu na 041 pořád s tím, že by se střídali vlaky "rychlejší" a "pomalejší".
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 22:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts: o tomto datu se dá uvažovat. Záleží, bude-li zájem u ostatních. Ale někdo mi musíte koupit to pivo, když by to bylo teď ...

Ad. provoz na 041: jako i o víkendu by hodinový takt nebyl marný. Tím by se ulehčilo některým přetěžovaným vlakům. Střídání rychlejšího a pomalejšího je konina, protože to by pak ty rychlejší jezdili v dírě mezi současným víkendovým taktem a už by se tam nevešli normální vlaky na všední den. Ale takové dva nebo dokonce tři páry spěšňáků HK-Turnov v regionově by nebyly marné (pokud by nedopadlo něco od Pardubic v 854+954). Dalším návrhem je (očekávám, že se to ale nesetká s ohlasy) aby Os 5540 (22:42 z HK) jezdil mimo všední dny i v sobotu. Myslím si, že by mohl být využitý => omladina se vrací z nočních akcí z HK. Ale to je na diskuzi

A posledním návrhem je následující věc. Vzhledem ke zkušenostem z minulého roku dávám návrh aby byl alespoň od června do konce srpna postaven oběh na 041 pro 750+BDs+Bp+Bp. Z vlastní zkušenosti bohužel vím, že např. takový vlak 5508 jezdíval o prázdninách v regionově a s 25 koly v 914 a odhadem 140 kusy kaštanstva na palubě. A vozem na kola 015.336 ani 714 s 3 Btaxy to nezachráníme, když ani jeden cyklista druhého nezná, takže se na velké přepravě nemohou domluvit. Bude mrtě školních výletů a věřte mi, že vím o čem mluvím. Viděl bych to na dva obraty: 5502-5507-5508-5513, které se mi jako takové zdají, že zde bude velká frekvence. Samozřejmě se dá upravit dle přepravního průzkumu.

(Příspěvek byl editován uživatelem honza215.)
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 09:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z dnešní cestě na šichtu:
- opět na Os5520 náhrada v podobě: 742.113 + 2x 010
- na Os5503 nic nového: 814/914.024
- ale zato na Sp1862 zavěšený kocour.280 na sestavě 954.005 + 854.xxx, kterýho zde rozpojili a zapojili do čela Sp1863 k dalšímu kocourovi.149 (jakožto náhrada za hydru) s 2x Btn, z Ostroměře jsme měli sekeru 18 min. na odjezdu; avšak stále přemýšlím nad jejich konáním, přivést do Ostroměře kocoura a zase ho odvést stejnou cestou zpátky?

- zde malé momentky z mobilu (omluva za kvalitu, berte jako informační foto)
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 11:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg: opět na Os5520 náhrada v podobě

Omyl, na 5520 nebyla náhrada, ale nově pravidlo . Ehm až na ten stroj teda ...
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1349
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 12:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a už by se tam nevešli normální vlaky na všední den.

Ty už by taky nejezdily. Diskuse by byla o tom, kde ty "rychlé" by měly stavět. Jinak jízdní doba o moc rychlejší nebude.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2008

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 13:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. Posilové vlaky: ráno by jel v cca 6:00 ze Sadové, zastavení Dohalice + Všestary (x 5502), návoz do Sadové asi jako Sv v cca 5:40 z HK. První odpolední posila by jela ve 14:38 z HK, zastavení Všestary (x 5529), Dohalice a Sadová, ostrý obrat a zpět jako non-stop spoj (vyjma Všestar – x 5526) do HK (příj. cca 15:20) a obrat na druhou odpolední posilu v té samé trase +60 minut. Pak by na vlaky 5512 a 5526 mohla stačit regionova.
2. Ad otočení taktu na 041: hlavní důvod byl požadavek Libereckého kraje na dojezd do skupin v Turnově v sudou 30, kde je Os do Liberce, R do Prahy a R do Železného Brodu. Oproti předchozímu JŘ zde opravdu došlo k výraznému zlepšení přípojů. Na 041 to mělo především vliv v Ostroměři, kde je o weekendu zajištěna návaznost na Os na 040. Podle mého názoru by byla lepší vazba na Sp na 040. To je možné řešit vedením Os na 041 dle JŘ 2005/6 (odjezdy a příjezdy do Turnova na lichou 30, s čímž Lbc kraj nesouhlasí) nebo zahuštění weekendové dopravy HK – Jičín na hodinu, to je ale poměrně velký nárust výkonů a kde na to vzít …
3. Ad Wartg 26.1. zavedení dalších vlaků ve 20:04 z HK do Jičína a opačně na 20:55 do HK, případně jen pendlu HK – Hněvčeves a zpět je technicky reálné, jen je zaplatit. Pokud by byl zájem obcí opravdu skutečný, měly by se starat, aby byl objednán. K úseku Hořice – Jičín: ano, tento úsek je (logicky) slabší, neb se zvětšuje vzdálenost od „gravitační studny“ 100 000 města a sídla jako Hořice nebo Jičín nemají vzhledem ke své velikosti takovou „přitažlivost“. Přesto jsou zde některé vlaky poměrně slušně obsazené, příp. mají výraznou výměnu cestujících při přestupech v Ostroměři. Ono i využití autobusů okolo Jičína není žádný zázrak, leckdy naopak.
4. Rozdělení 041 na dvě části: přestup v Jičíně z jedné regionovy do druhé akorát naštve tranzitující zákazníky, žádné zlepšení to není.
5. Nuts a Sp na 041: přečtěte si důkladněji druhou část mého prvního příspěvku
Loko99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 16:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní deštivé odpoledne v Turnově.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 19:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct: mrkněte prosím na to posílení, myslíte, že by to takhle mohlo být ?? Jen jsem přemýšlel jak by se to vyřešilo s PZZ v Sadové, protože jede-li vlak od HK tak zhruba na úrovni malého přejezdu jde dolů ten hlavní. Po příjezdu do zastávky malý vypne velký běží. Když pojedeme zpět na HK, tak je otázka, zda malý zapne protože čidla jsou před stanicí ve směru od Hněvčevse. A velký přejezd bude asi stále běžet, nebo zda se to centrálně nějak zruší když se projede po malém už na Hradec ??? To jsou ale jen technické drobnosti a věřím že nějaké vysvětlení bude. Koneckonců už se tu kdysi otáčelo, když sem před 3 lety jezdila "Smiřičanda". A to se tu prodávali jen lístky, výpravčí tu nebyl. Takže to asi jde

application/vnd.ms-excel
Posilové spoje.xls (27.6 k)

Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct: tady bych si dovolil ještě výcuc z obecního zpravodaje obce Sadová ze dne 14.6.2007

Na základě Vašich připomínek ke stávajícímu jízdnímu řádu jsme navrhli pro směr z Hradce Králové přidat spoj s odjezdem kolem 20:00hod, a to především pro prodavačky, zdravotní personál nemocnic, zaměstnance finančních ústavů. Pro směr do Hradce Králové jsme navrhli vypustit ráno vlak s odjezdem ze Sadové v 5:34hod, který příjezdem v 5:55hod do Hradce Králové nic neřeší a místo toho uspíšit odjezd následujícího vlaku zhruba na 6:00hod tak, aby přijížděl do Hradce Králové kolem 6:30hod

Takže z uvedeného je vidět, že o vlak v 6:00 by byl ze strany obce Sadová zájem. Ten vlak v 20:04 večer by také marný nebyl, ale o něj žel nikdo jiný zájem neprojevil.
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2008

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 13:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Honza215: Ano, toto jsou možné trasy případných posil. S PZZ v Sadové je trochu potíž, ale jak píšete, je to pár let zpět, co sem zajížděl šukafón z "magistrály" (která nikomu nechybí, to je osud) a za určitých podmínek to řešitelné je.

Z vyjádření Sadovského zpravodaje mně docela pobavila věta: "Pro směr do Hradce Králové jsme navrhli vypustit ráno vlak s odjezdem ze Sadové v 5:34hod, který příjezdem v 5:55hod do Hradce Králové nic neřeší". Tento vlak přiváží do HK v pracovní dny běžně přes 100 lidí a jen v Sadové jich nastupuje více jak 20. Asi něco řeší, jinak by tam nebylo tolik lidí. Tím nechci říci, že by se nehodila posila na 6:20, ale nesmí to být na úkor "základního" systému, jak navrhují ve zpravodaji.
Skyw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 08:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza 215: Když se v Sadový odjede z kolejových obvodů, tak se přejezdy vypnou oba dva, ale co nějakej pobyt, co auta na státní....A za dob, kdy tam jezdila "Smiřičanda", to bylo jinak, jezdil tam obsluhující pracovník, který obsloužil PZZ. Kdyby náhodou vlak vjel do přejezdu v anulaci, tak se mu nezavře....
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 09:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že o "chlastačku" není krom Honzy zájem, stanovil jsem si již jiný program

Jinak v Nové Pace postává 1 Es od uhlí. Letos zatim nic moc.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 12:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v HK plno dvojčat.Nejdříve 1145+1236 separát Týniště n.O.,poté 1137+1093 separát do Jičína.A třeba mne někdo doplní i obrázky...
Per aspera ad astra...
SaTo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.108.143.225
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 12:56:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ten separát v Jičíně už byl nabo je teprve na cestě?
Bob_marly
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 15:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jxxx:
Prosímtě jak to mám udělat když chci jezdit u carga?Jde mě o to kde bych absolvoval povinou 10týdenní dílnu resp.jestli nevíš jak to je když má někdo zájem jezdit u carga
.. na ty čubko 0,1-8 nažer se .. (751,749)


Když se v mládí rozhoduji co dál dělat,tak "cargo je pro mě jasná volba".
A.F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.60.15
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 17:19:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jxxx:Ano,ano dnes bylo na Hradecku opravdu zamračeno(kolega Laseid)dodá fotodokumentaci.Jen doplním že 1145 měla opravu LVZ v HK a rozjezdový beztlumičový efekt byl!Ad Bob:Když tě nebudou chtít u vás tak přijed do HK tady už tě špalky na 714 naučíme dělat,a když to dobře půjde tak budeš na stanovišti na to šup!!!
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 19:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bob_marly:ještě k tomu Týništi,jste odjeli ňák brzy né s tím osobákem.Ještě dřív než jsem tu 1148 pořádně osmažil...V noci bylo potom krásně jasno a Náchod opět .
Jinak mailem Ti pošlu za kým by bylo dobré asi tak se stavit,je to v ČT takže to budeš mít kousek.Tam se dozvíš určo více info.Já o tom moc nevim.
A.F.:Třeba zítra HK navštívím také,večer mám 44240 výlukově.
Per aspera ad astra...
Laseid
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 20:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopoledne bylo v H.Králové v jednu chvíli docela dost zamračeno
...náklad do Týniště n.O.

...a separát do Jíčína
Babor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 21:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Laseid: hezké, náhodou někdo neví, pro koho byla určená ta ucelenka?
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.98.153.14
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 21:55:35    Odkaz na tento příspěvek  

Pro koho to bylo určené nevím. Vím jen, že ty vozy jely ze Slovinska, konkrétně ze stanice Koper Luka.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2881
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 22:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty slovinské vozy občas jezdí s nějakou chemikálií pro nějakou obchodní firmu v Jičíně - kdysi už se to tady myslím řešilo.
SaTo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.185.252.38
Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 22:43:19    Odkaz na tento příspěvek  

Dojel separát v této sestavě do Jičína? V cca 13.30 v Jičíně stál s těmito vagony 742.292 (ale bylo jich asi méně). Myslím že se to vozí do Starého Místa, bývalý Agropodnik.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 09:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SaTo: 742.292 byla kolem poledne v Ostroměři a na něco tam asi čekala. Takže zamračené asi jeli jen tam.

Btw. dnes ráno na 5502 odmítla poslouchat 714.207+2x010. Vůbec se nemohla rozjet a tak jí do Hněvčevse dotlačila 814.038, kt. měla v závěsu. Byla to sice fuška, ale pak že to nejde . V Hněvčevsi už to zase začlo poslouchat a Turnov pouze +1
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Skyw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 13:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

714.207+2x010 moc neposlouchala, sice se rozjela, ale jen na jeden motor a ještě k tomu nechtěla ovládat dveře. Takže nicmoc, všichni cestující pouze 1x010, ten druhej zavřenej a potmě
Skyw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 13:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tý 5502 dnes V HNěvčevsi...došlo tam k prohození souprav, 714.207+2x010 jela jako 5543 HK, 814-038 jela 5502 Turnov.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 15:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ta 742.292 v Ostroměři byla od pravidelného Mn z Jičína.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 16:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skyw: moc děkuji za doplnění informací.

Zpráva pro všechny: na Jičín právě na 5526 míří 810.299 PJ Pardubice + 010.473
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 16:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

810.299 to nebude ta už
Laseid
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 16:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza215:
...a nebude to spíš 810.298?Ta už tady jezdila i včera,ale to ti asi uniklo
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 16:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano opravdu 298. Omlouvám se, měl jsem to poznamenáno správně ale sem napsal špatně
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 19:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza215: nene, byla to 297 (Marcelka), divil jsem se v Ostroměři v 16 hod., co už nasazují.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 19:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg: tak to si popletl, ty Marcelko . Fotka hnus protože jsem byl obtěžkán taškami, fotil mobilem a ještě se mi rozjela než jsem to zmáčkl ... ale je to 298 v Sadové. A není to Marcelka !!!


Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Vlamu842
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 20:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza215: Marcelka nemarcelka - Hlavně mi to neposílejte sem ke mě do Turnova
Parádní svezení a spolehlivé? Přeci 842 a 843! Kdo nevěří ať ověří :-)
www.kvatra-foto.goo.cz
www.foto843.ic.cz
Jxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 20:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VlaMu,Honza215:No,pánové,tedy když to vidim,nejde nic jiného,než se .Jo se šukafonem,nebo s veselejma,či spíše invalidníma krávama jezdit.Zlatý 2x 751...klidně i vypečenou 751 137 raději v dvojčeti než tohle...
Per aspera ad astra...
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 21:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza215: tak jsem z toho jelen, tak to byla 298 (sorry), ale měla pojmenování Marcelka (pojmenování mě překvapilo na tom stroji), ale o to nejde, spíše jde o to, že vidíme na trati 041 pěknou degradaci vozového parku dle TS (tedy nejen na trati 041).
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 22:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg: co se týká tohoto případu tak 010 s 714 a 810 s 010 je prašť jak bouchni. Takže v tom bych degradaci neviděl. Horší je jen to, že tahle malá souprava nemá na Os 5526 a jiných dalších co dělat !! Dnes byla docela přeplněna. Já to nechci vidět v pátek , tedy vlastně už zítra
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Ládik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 04:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

714 207 na vlaku 5502 (viz výše) nevydržela tempo výcviku a na jednom motoru vykoukla ojnice z bloku .....
Laseid
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 3-2006
Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 07:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

49414 (SŽ - Libuň) si vystřihly tentokrát 730.012+730.009
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 13:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes též 810.298 + 010 na trati 041 přesněji na Os5503, bylo to zajímavé posezení při cestě z Hořic do Ostroměře, jen jsem porovnával 810 vs. 814, co se týkalo hluku a možná zrychlení, byla lepší 810, jinak na Sp1863 náhrada v podobě kocoura.149 + 2x Btn.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 09:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tu bylo hodně dávno zmiňováno, tak jsem si to ověřil ještě včera ! že s 914.025 je něco v nepořádku ohledně infosystému. V 814.025 vše krásně ukazuje, hlásí to. Ale v 914.025 všechny tabule včetně bočních mrtvé. Jediné co se tam děje je to, že to hlásí. Nereagují dokonce ani tlačítka zastávka na znamení. Příčina by měla být v tom, že na 914 nejde sestavit souprava a řídící displej infosystému nepremává. Proto nedokáže vysílat signály do tabulí na 914, ani příjímat signál zastávka na znamení. Hlášení jediné funguje, protože to jde po jiném okruhu. Asi by to chtělo vyreklamovat ... ale asi nejní čas
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 16:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplňuji informační foto ke včerejší 810 na trati 041 v Hořicích, kdy jsem měl to štěstí ji chytnout i při cestě domů na Os5529.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 18:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg: tak přeci tam je nějaké jméno. Prve jsem si ani nevšiml
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 20:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz na někoho z okolí Jičína. Každé pondělí jede z HK Sv 5590 ve složení 2x814+914. Z Jičína pokračují obě jednotky na 5550. Jedna jednotka pouze do Rovenska pod Troskami, druhá až do Turnova. A problém je ten, že bych potřeboval vědět, zda jednotka jedoucí do Rovenska pod Troskami je uzamčena či nikoliv a zda jednotka odpojující se v Rovensku je ta co bývá od Jičína v závěsu či vlaková. Omlouvám se za stupidní dotaz, ale potřebujeme to vědět zcela přesně kvůli zpracování nové verze infosystému do Hradeckých 814. Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem honza215.)
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 23:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle neoficiálních !! informací z depa HK by se na Jičínce mohly do dubna 2008 objevit dvě třívozové regionovy !!
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Vlamu842
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 19:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes se podívala do Turnova

Parádní svezení a spolehlivé? Přeci 842 a 843! Kdo nevěří ať ověří :-)
www.kvatra-foto.goo.cz
www.foto843.ic.cz
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 17:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A.F: můžeš na chat ??
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
Kojak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 15:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní přeprava sklopísků v podání dvojčete 742-214 + 238:
Marcel_s
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 22:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pomůže mi někdo s identifikací těchto mašin.
Foceno 4.2.2008 v HK v rotundě.
Předem děkuji za pomoc.