K-report
 

Archiv do 25. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv do 25. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 16:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_k: Nedovedu si představit, že by byla dvoukolejka do Přeštic a dále jednokolejné pokračování. Přeštice jsou prostředek trati a trať 183 je tak krátká, že žádné její dělení na Plzeňskou a Klatovskou půlku není zapotřebí. Někteří studenti denně jezdí Plzeň-Klatovy a nebo Přeštice-Klatovy/Plzeň tak proč to půlit nějakou dvoukolejkou?

Jinak já bych spíše preferoval nějaké zlepšení v úseku Plzeň-Radnice, např. přímé vlaky protože ta lokálka jezdí opravdu plná a přestupující substrát jede z 95% (co jsem viděl) vždy do Plzně. Proč jim tedy neprokázat luxus a neprotahnout ten šukafon o ten kousek do Plzně a navíc ještě zlepšit takto obslužnost Chrástu?
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 16:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trať 183 je tak krátká, že žádné její dělení na Plzeňskou a Klatovskou půlku není zapotřebí

Stejný argument jako na 190: rychlíky po hodině a k tomu krátké osobáky do Přeštic po 30 minutách.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 16:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Milanm:
Druhá kolej na 190 je třeba udělat co nejdříve a kdyby byla už dnes, tak by to bylo jen dobře. Zkus si schválně namalovat, kolik osobáků jsi schopný ještě přidat v odpolední špičce aniž by si tyto někde 10 až 15 minut odstály. Podobně promysli, zda toto vyjde i při osobákové Plzni kolem 15. a 45. minuty. Když už takhle vyprodáš kapacitu trati osobní dopravou, jak dlouho se budou probíjet náklady?

Když už se do toho má sáhnout, tak zrovna tady je to třeba udělat pořádně. A kdyby už se mělo vybírat pouze úsekové zdvojkolejnění, tak je třeba se dívat nejen na terén, ale i na to jak vyjdou křižování v cílové podobě JŘ.

Až jednou zkončí velké investice do koridorů a na řadu se dostanou tzv. aglomerační projekty, tak 190 Plzenec - Blovice bude jedním z nejžhavějších kandidátů.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.5.19
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 17:56:35    Odkaz na tento příspěvek  

Plány zajímavé, jenom bych si počkal, CO z toho a KDY se bude realizovat...ale bylo by to fajné!
Tož něco z jiného soudku...pár foteček z dnešního krásného slunečného dne...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.6.86
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 19:26:07    Odkaz na tento příspěvek  

Tuny chytrých kydů a studií, ale kde byly hlavy pomazané, když se zřizovala průmyslová zóna na Borských polích? Škodovácké vlečky za zdí, ale průmyslová zóna napojena není. To samé v Nýřanech, průmyslové areály kolem dokola na kvalitní zemědělské půdě, ale v okolí nádraží jsou jen zpustlé ruiny...V Křimicích zpustlé kontejnerové překladiště, nakládá se tam leda šrot. Nová průmyslová zóna ve Škodovce, narozdíl od starých hal, kam vedly koleje "až k ponku" naprosto nezavlečkovaná.
Hlavně že se kraj holedbá podporou železniční nákladní dopravy.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 19:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejný argument jako na 190: rychlíky po hodině a k tomu krátké osobáky do Přeštic po 30 minutách.
Mě přijde docela zbytečné, aby se někdy časem po úpravách tratí vedly rychlíky na 183 a 190 po hodině, možná tak na 190 zavést nějaké posiláky v 5 a t, ale jinak bych tam ten 2 hod. takt ponechal. A osobáky do Přeštic po půl hodině se mě zdá jako celkem luxus, protože Přeštice mají taky slušnou bus dopravu z Plzně a na Klatovy. A hlavně se nesmí zapomenout na to, že by se musela koupit nová hnací vozidla a vagony, popř. dát pár desítek melounů za ty Desira.
Podle mě nemá smysl za každou cenu zdvojkolejňovat a potom na těch úsecích prohánět osobáky po půl hodině.

Ohledně toho tunelu...nevím, jestli se vyplatí naplácat miliony do tunelu a zase prokopat a nalít beton do krajiny a obětovat nějakých 140km/h a pár minut místo 80-90 současných km/h.

(Příspěvek byl editován uživatelem MilanM.)
ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1430 km.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39674
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 20:35:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je lepší jen koukat, jak se do silničních staveb ty miliony (a miliardy) lejou? O lecčems je vhodné pochybovat, ale zrovna druhá kolej z Plzně na Nepomuk by v převážné části vhodná byla. (Když ji někde vhodně vynecháme, může se sice dost ušetřit, ale se všemi následky z toho plynoucími.)
Je to možná smutné, ale pokud se ty peníze nepoužijou (nepromrhají) tady, použijou (promrhají) se jinde.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_740_848
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 20:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749 241: Moje slova, moje slova, krásně si to vystihl
Vlečkaři všech zemí spojte se! ! !
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 22:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad M_z: Tak to je jasný, že se do silničních staveb lejou často zbytečně miliardy. Ale podle mě by mělo větší smysl upravit a zdvojkolejnit trať 180 v úseku Plzeň-Domažlice...na té trase jsou větší obce a města /např. Nýřany, Zbůch, Stod, Staňkov, Domažlice/ a je zde velká spádovost jak na Plzeň, tak na Domažlice plus rychlíková doprava Praha-Plzeň-Domažlice-Německo. - Nepomuk a Blovice jsou takové provinční městečka a Plzenec má dobrou oblužnost busem MHD a ČSAD. Ostatně na 190 se nedavno rušilo hradlo Srby, tak to zase tak žhavé s tou propustností asi nebude. - Ovšem variantu mimo Nýřany zavrhuji. Podle mého názoru se zbytečně sypou peníze na úsek Plzeň-Cheb, ta trať stačila jen pořádně opravit a ty peníze se měly dát na koridorizaci a rozšíření tratě 180. Na těch pár mizerných osobáků, rychlíků jednou za dvě hodiny a uhelných vlaků není potřeba dělat z úseku Plzeň-Cheb nějaký koridor.

(Příspěvek byl editován uživatelem MilanM.)
ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1430 km.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39685
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 22:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co já mám možnost osobáky kolem Plzně vidět, tak zrovna ty od Nepomuku jsou nejnatřískanější. Ale Nýřany jim úspěšně konkurujou.

A že se tratě przní často bez návaznosti na reálný provoz, je bohužel smutný fakt. :-(
Jak by se dnes hodily např. Šťáhlavy...

Ale nerad bych se více vyjadřoval k tratím kolem Plzně, až tak moc dobře to tam neznám. Akorát ještě ke 170: Ono po Pňovany zrovna asi výhled na silnější provoz je a dál to stejně o moc víc jak větší rekonstrukce nebude...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 22:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad M_z: Tak Nepomuk ty osobáky většinou slušně živý, ale většinou se osobák slušně naplňuje od Blovic a v Nezvěsticích. Pro zdvojkolejnění do Blovic bych nic neměl...ale přesto dál na ten Nepomuk si myslím, že by to bylo docela náročné a tím pádem nákladné. Ale osobáky ve špičkách v půlhodinovém taktu z toho jeden by vždy končil v Blovicích by nebylo marné.
Jinak to zrušení Šťáhlav před lety byla kapitální hovadina.
Ono po Pňovany zrovna asi výhled na silnější provoz je a dál to stejně o moc víc jak větší rekonstrukce nebude...
Tak já jsem někde četl, jak se budou lámat skály a rozšiřovat mezi Svojšínem a Pavlovicema, ale těžko říct.
ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1430 km.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 11:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

le osobáky ve špičkách v půlhodinovém taktu z toho jeden by vždy končil v Blovicích by nebylo marné.
Tady se názorově scházíme. A pokud se to má jezdit nějak rozumně, tak je tu druhou kolej třeba.

jak se budou lámat skály a rozšiřovat mezi Svojšínem a Pavlovicema, ale těžko říct.
Nebudou. Bude jedna kolej až do Lipové.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 11:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby se někdy časem po úpravách tratí vedly rychlíky na 183 a 190 po hodině, možná tak na 190 zavést nějaké posiláky v 5 a t, ale jinak bych tam ten 2 hod. takt ponechal

V tom nesouhlasím, myslím, že už nyní by se užily rychlíky jedoucí jak z Budějc, tak z Plzně kolem 15 a 17 hodiny. Má se "provinční" Nepomuk vozit ob hodinu osobákem? Spojení do Horažďovic a Sušice stačí jednou za hodinu?

A osobáky do Přeštic po půl hodině se mě zdá jako celkem luxus

Tady se zdržím komentáře, neb tento směr neznám.

Ohledně toho tunelu...nevím, jestli se vyplatí naplácat miliony do tunelu a zase prokopat a nalít beton do krajiny a obětovat nějakých 140km/h a pár minut místo 80-90 současných km/h.

Pokud kraj všude prezentuje, že chce mít Plzeň hl. n. - Praha hl. n. systémových 60 minut, tak by to znamenalo zrychlovat někde jinde a je otázkou, kolik by to stálo.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39706
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 11:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stále jsem místo rychlíků po hodině spíš pro model střídání se spěšňáky. Třeba v celé trase a zrychleně jen od Budějc po Strakonice a pak od Nepomuku do Plzně. Ale mají-li to být aspoň v těch exponovaných částech trasy vlaky navíc, tak to bez druhých kolejí půjde jen velmi těžko.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 12:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba v celé trase a zrychleně jen od Budějc po Strakonice a pak od Nepomuku do Plzně.

To je na draka, potřebuješ trefit skupiny jak v Budějcích tak v Plzni čili jet buď 2 hodiny (rychlík) nebo 3 hodiny osobák. Leda rychlíkem zastavit něco málo na víc, ale tak aby ses ještě vešel. Zatímco u Budějc ty zastávky navíc tak nutně nepotřebuješ, neb máš za sebou do budoucna vlak do Strakonic a vlak do Písku, tak u Plzně by to něco rychlejšího kvůli bus přípojům v Nepomuku a 185 v Babinách chtělo. Na současné ifrustruktuře a při současných JD pak musíš zvážit, co kde projet, aby ses vešel do taktové JD. A když už jet v části trasy rychle a v části pomalu, tak jet z ČB do ST a z Plzně do Babin.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 12:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už jet v části trasy rychle a v části pomalu, tak jet z ČB do ST a z Plzně do Babin jako 2 oddělené na sebe nenavazující vlaky.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39711
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 12:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S těmi skupinami bych to neviděl tak jednoznačně.
Ale je pravda, že stejně se takové vlaky celý den jen těžko uživí (leda by nahradily osobáky), takže variantou v celé trase není zatím potřeba se moc zabývat, spíš půjde o to, jak ty vložené Sp odvézt minimem náležitostí (nejlépe tu soupravu hned protočit zpátky do Budějc, resp. do Plzně).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 12:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S těmi skupinami bych to neviděl tak jednoznačně.
Já docela ano, smyslem těchto vlaků by mělo být zahustit ve špičce interval rychlíků na přijatelnou hodinu a po cestě případně zastavit někde navíc. Pokud ta ramena utneš od Plzně v Babinách a od ČB ve Strakonicích, tak rychle otočíš a případný rychlý obrat v Plzni resp. ČB lze řešit průjezdem soupravy na jiné rameno (např. na Klatovy resp. Velenice).

Nemělo by zde tedy jít o zlepšení spojení jižní Čechy - Plzeňský kraj, ale o doplnění rychlíkového taktu, který má nevhodné časové polohy v obou městech v celou sudou hodinu.
Poznejte kraj plný rybníků, lesů ale i křížků a božích muk, navštivte Zemi zamyšlenou.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39715
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 13:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nepopírám, ale klidně se může stát, že z Budějc ten vlak budeš muset vykopat třeba už v 14:55 bez ohledu na přípoje. V případě dvojkolejky by to bylo lepší, ale tu nemáme a mít nebudeme (v reálné době).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 13:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má se "provinční" Nepomuk vozit ob hodinu osobákem? Spojení do Horažďovic a Sušice stačí jednou za hodinu?
Ohledně toho Nepomuku...Podle mě je v současném JŘ Nepomuk obsluhován dostatečně, rychlík jednou za 2 hodiny a široká škála osobních vlaků dostačuje, třeba kamarádka dojíždějící tak 2-3x týdně z Nepomuku do Plzně do školy je celkem spokojená.
Ruku na srdce, jezdí z Plzně do Horažďovic a Sušice denně tolik lidí, aby se musel v kladiva krátit interval, než který je momentálně nastaven?
Mě se docela líbí myšlenka spěšňáků v celé trase Plzeň-ČB...sice jsem to nějak nepromýšlel, kde a jak by to vyšlo na skupiny a podobně, ale stavět by měly ty případné Sp podle mě v: Koterov, Plzenec, Šťáhlavy, Nezvěstice, Blovice, Nepomuk, Pačejov, Horažďovice, Katovice, Strakonice, Čejetice, Ražice, Protivín, Pr. zast., Číčenice, Dívčice, Zliv, Hluboká a ČB sev. zast.
Plzeň hl. n. - Praha hl. n. systémových 60 minut
Když já nevím...to chtějí provrtat tunel pod Českým krasem a tady u Plzně, já nevím osobně, ale komunisté se kritizují za betonová monstra a přehrady a teď se chce krajina zase podkopávat. Já vím, že teren Plzeň-Praha je náročný, ale já bych se přiklonil k zanechání v současné trase.
Jen nechi, aby někdo psal o silničních stavbách, jaká se dnes dělají taky betonová monstra, to sám vím.
ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1430 km.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39716
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 14:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový spěšňák by byl pěkný, ale pravděpodobně zbytečně rychlý.
Ale vychází z toho jiná snad docela elegatní varianta, která mě předtím ani nenapadla: V jednom kraji spěšňák měnící se v druhém na osobák. Ono totiž těsné přípoje v Babinách nejspíš docela rychle padnou a takovýto krok by byl asi maximem, co si lze přát (s ohledem na to, co se dá na trati namalovat).
Pokud Sp pojede z Plzně v lichou (z Plzně mírně před trasou rychlíku do Nepomuku po něm), mám ho v Babinách někdy po sudé, v případě „vymetání” celého úseku z Nepomuku do Babin ho tam budu mít ve čtvrt na lichou. Na Budějce s osobákem (s příjezdem před sudou) odjíždím v sudou:05 (a symetricky opačně). Snad by to úsek z Plzně do Nepomuku ještě nějak vstřebal...
Na jihočeské straně by to asi bylo složitější (tam se mi osobák s plzeňským z Plzně v/na sudou nepotká jen o chviličku), nicméně ten „plzeňský” spěšňák vcelku vychází.

Nicméně je to jen odhad, taky to vůbec vyjít nemusí...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 14:21:49    Odkaz na tento příspěvek  

Takovej blbej dotaz :
Proč Os s odj. v 4,15 ze Sušice do Babin tahá (prázdnej) vlečňák ?
Aby ho mohli na předměstí objíždět a prázdný se vydal zpátky ? Jsem to nějak nepobral...
Žíža
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 10:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: Na ten tunel pod Chlumem by stejně jednou došlo (třeba za 20 let při stavbě VRT). Zanechání trati přes Chrást by bylo zakonzervováním stavu z r. 1861 zase na dlouhou dobu dopředu. Přece jenom by ta naše stará dáma potřebovala trochu srovnat krok s 21. stoletím.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 13:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Žíža: Ono, když se to tak vezme, trať z Plzně do Prahy by se dala teoreticky narovnat z gruntu. Do budoucna vybudovat plánovaný kontraverzní tunel pod Českým krasem...rovný úsek Beroun-Zdice ponechat ve stávajícím trasování...ze Zdic to rovně plus minus protahnout až k Cerhovicím a vyhnout se tím pádem oblouku kolem Hořovic...Zdice Kařízek jako téměř rovný úsek ponechat...z Kařízku by se to Rokycan taky dalo pár oblouků srovnat...no a ten tunel tady u Plzně vystavět. No a na "staré" trati by jezdily jen osobáky a na "nové" rychlíky a vlaky vyšší kategorie mezinárodního významu.
A osobákům by se taky snížila jízdní doba, když by využívali některé původně trasované úseky společné s VRT.
To mě tak teď napadla takováto fantazie, ale to by náš stát musel být na jiné úrovni než dnes, i když jednou dojde ropa i zemní plyn a uranu máme dost, tak by takováto VRT přišla vhod a zanechání původní tratě pro regionální dopravu také.

(Příspěvek byl editován uživatelem MilanM.)
ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1430 km.
Ybalgin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 14:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hasiči vyjížděli k dýmající lokomotivě

UDÁLOSTI

VEJPRNICE

Oblaka dýmu se včera po poledni valila z podvozku motorové lokomotivy, která táhla osobní vlak z Plzně směrem na Domažlice. Na nádraží ve Vejprnicích strojvedoucí hasicím přístrojem ochladil podvozek ještě před příjezdem hasičů. Podle vyšetřovatelů se zřejmě pálily nečistoty, které se na podvozek nalepily.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - plzeňský kraj
Autor: (pek)

ministerstvo dopravy varuje: tramvaje způsobují závislost
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.16.144
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 19:03:16    Odkaz na tento příspěvek  

Proběhl samočisticí proces podvozku lokomotivy...kdo by dnes prováděl takové hlouposti, jako pravidelné stříkání spodků wapem, když se může zrušením mytí ušetřit tolik peněz.
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.5.19
Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 16:22:52    Odkaz na tento příspěvek  

No jo, dlouhodobým pozorováním bylo zjištěno, že jakákoliv údržba je zbytečná...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 10:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve většině ČSAD platí logika "čím míň údržby, tím líp to jezdí" a "dokud to jezdí, tak se v tom nevrtej" - třeba se ČD inspirovaly
QUALIS AUTEM HOMO IPSE EST, TALIS EIUS EST ORATIO. (Cicero)
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 12:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na jižním:

A cestou domů, něco mimo tému:
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.5.19
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 18:44:56    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já taky přispěji svojí TDM (~ troškou do mlýna)...
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 20:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a já něco z knížky. Chtěl bych vědět jestli někdo pamatuje takovouhle soupravu! Já jsem nevěřil vlastním očím tak jsem musel tu "osobní těžkotonáž" vyfotit.


Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 21:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude možná stahování soupravy nebo výluka ....
Když se zadaří dá se i na Posázavským pacifiku vyfotit 749+6vozejků+749
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 21:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jojo...40 let zpátky. Moc aut tenkrát nebylo, silnice v zimě na prd, nějak se ti Plzeňáci na ty lyže dostat museli. V tomhle případě šlo o to, že na Hojsovce nebyly pořádně sjezdovky, takže na vlaku do Klatov se stáhla do Hojsovky další souprava pro lidi z tamních rekreaček, tam se to rozpojilo (hytlák patří do klatovské části) a zadní část se vracela na Špičák.
Podobná souprava jezdila v pracovní dny v Plzni z Gottw. nádr. do Doudlevců pro lidi z denní směny v ETD.
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 22:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se sluší říct, že je to z knížky 30 let socialistické práce v Jihozápadní dráze
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Všechno co je od "B" je dobré...
831
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 18:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna nekvalitní historická fotka:
Shark
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 19:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mě zajímalo, kolik majitelů té knížky tu je, protože taky mám jednu.
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 10:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se tu nic neděje, tak přidám jednu fotku nedělního Os 7416.
Žíža
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2008

Odesláno Středa, 20. února 2008 - 11:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..tak to jste byl v neděli asi 200 m východně ode mne.
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 12:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žíža: Vážně? Nikoho jsem si kolem nevšiml ;-) Bylo to focené už tu předminulou neděli. Jinak budu rád za tykání, je mi teprv čerstvě 25...
Savik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. února 2008 - 12:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...když je tu tak mrtvo:


Srnka možná ještě žije, holub těžko a Osvračín je srovnán se zemí - to je mrtvo.

P.S.: Jsem rád, Hrady, že při nahánění devatenáctky na Bílý Hoře ze mě zbyl jen kus bundy .
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 12:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Savik: Jsem si říkal, kdo z místních to asi tak může být. Ale chudák kolega, ten to schytal naplno.
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 18:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě něco ze stejného dne.
Dolda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2008 - 16:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska v 10.15 odjížděla z Plzně do Klatov Regionova 814/914.015. Kdepak se nám toulala?
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2008 - 19:21:48    Odkaz na tento příspěvek  

dnešní provoz na trati 183
(...snad mně za ty tramvaje neukamenujete...)
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2008 - 20:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dnes ve chvíli volna vyrazil naslepo na 170tku...
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 19:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo z dnešní Plzně. Bohužel bez násvitu.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 21:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrady : Co to bylo za plecháče?
dobré pivo,děvče hezké
to jsou dary země české
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 21:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomt: 242 266-5, po 265tce další s new lakem a tuningovými obroučky světel
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 12:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá pls nahodou někdo tušení, na kterých vlacích by se dnes a hlavně zítra mohla vyskytovat barča?

(Příspěvek byl editován uživatelem Hrady.)
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 17:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes zamráča 749.251 přijela v 13.40 na 7414 do Domažlic, dále odvezla soupravu(3*Bt+Bds) na odstavení a dál nevim...

Dále:
7412/7417...842.006+2*Btx
7416...754.058+4*Bt
R454...754.060+Bee+Bdbmsee+Aee(Vlak narvanej)
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!

http://www.bery-zeleznice.nafoceno.cz/
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 18:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaloko: Díky moc za info. Asi zítra vyrazím, s počasím to vypadá velmi dobře.
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 11:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco ze včerejšího dění na Domažlické:


Ještě jedno nekvalitní video z Domažlic zde
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!

http://www.bery-zeleznice.nafoceno.cz/
TK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.59.236
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 19:03:58    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na Os7501 242+754.006.
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 19:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes na 7414 opět barča, díky Honzo za nasměrování. Byl jsem u zastávky Plzeň-Skvrňany (kvůli násvitu) a fíra za to vzal při rozjezdu opravdu řádně, málem jsem ohluch, rachot nehoráznej. Foto dodám během večera.
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 19:44:58    Odkaz na tento příspěvek  

skoro jak z turistického průvodce po Plzni (navštivte kostel, synagogu a Škoda muzeum)
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 20:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže slíbené foto stroje 749 241-6.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 09:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Honzaloko: Nefotil jsi tu 842.006 na Os v 16:16 do Domažlic?
Vypadá to tak, ale motor byl přistaven poměrně pozdě a nakonec vzniklo cca +5 min. na odjezdu. Než byl připojen k 2x021, tak jsem stepoval na nástupišti a potom jsem nastoupil, tak už jsem žádného šotiče neviděl.
ICQ: 475-013-204

Od 1.1. 2008 naježděno vlakem celkem: 1452 km.
Soudce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 11:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

534.0454: To je pekna fotka nahodou.....ale presne je to budova bejvaleho skladu drobneho zbozi za Krimicema, ne?.-)
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 18:06:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: Ne to jsem nefotil. Na první fotce je 842 v 11.05 na 7412. Do Plzně zpátky jsem přijel v 15.55, docela slušně narvanej vláček, také jsem v tom snad poprví viděl revizora.
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!

http://www.bery-zeleznice.nafoceno.cz/
534.0454
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.56.182
Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 19:33:21    Odkaz na tento příspěvek  

Soudce: děkuji. Ano, ta budova vpravo je opravdu býv. drobné zboží. Koleje jsou zpeněžené, jen pražce zbyly (místy).