K-report
 

Archiv do 15. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 814+914 » Archiv do 15. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 10:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli vono by nebylo bejvalo lepší Regionesmysl vůbec nevirábět. Je faktem že nasazování těhle vozidel je politycká hra a třeba trio vzniklo tak že když se dělali adhezní zkoušky na žebříku se dvouma duama, protože jedno tam nevijelo, tak jeden nejmenovaný pán se jen zmínil o tom že by nebylo špatný udělat třívozovou. No a když pak ani trio se nemohlo dostat do Kořenova, tak prostě řekli že si to kraj obědnal a nikdo se už nezajímal o to že tohle vozidlo je špatně zkonstruovaný. Pokud by k tomu někdo dal impuls , dalo by se trio udělat tak aby bylo schopné jet i na 58 promilích, jenže nikoho nezajímá názor strojvedoucích a dílny. Ovšem ta 812 by se tam taky hodila místo 854 a možná by i v případě potřeby dokázala vytlačit 912tku do Kořenova, ale říkám že to není jako když Esmeralda na 30 promilích uvezla bůch ví jakou zátěž. Kopec do Kořenova to je trochu jiná kategorie a kdo tu trať zná na vlastní kůži tak to jen potvrdí. Takže sportu zdar.
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2565
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 10:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, když už se tu nakouslo vhodnost a nevhodnost nasazování těhle bakelitových zázraků, dovolím si připomínku. Proč jsou ze Suchdola nasazovány na "S" výkony, když nejsou vybaveny avtamaty na jízdenky a označovače jsou opatřeny nálepkami "MIMO PROVOZ", když třeba z Lysé n.Labem do Milovic jezdí i soupravy 810+010+810. A to prosím se dvěma průvodčími. Nebylo by lepší právě na tuhle velmi krátkou relaci nasadit třídílnou regionovu, kde by stačil jeden (anebo i dva průvodčí kvůli úniku tržeb), ale hlavně by ta souprava byla průchozí.
Jenom takový blbý nápad...
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Všechno co je od "B" je dobré...
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 11:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad. Suchdol: Byl tu příspěvek, že občas jezdí i dvě spřažené 810. Pokud je frekvence na 2x810 tak Regionova ano, ale průvodčí ev. revizor pravidlem. A pokud je frekvence na 1x810 tak tam nemají kasičky co dělat. Kasičky mají být tam, kde jezdí 10-15 lidí a ne 55. A pokud tam není ani těch 55 lidí průměr na vlak, pak by tam neměla ani ta regionova co dělat. Nakonec se to dá udělat i tak, že průvodčí nemusí jezdit na všech vlacích ale na základě přepravního průzkumu na vytížených vlacích. Někde už to také tak funguje, že některé vlaky jsou v "S" a ostatní normálně ...

problém Milovice: jako asi by to tak být mělo, pokud na to lidé jsou. Problém je ale, že 814 se teď dávají hlavně do Liberce (politika ??) a pak do Veselí nějaká půjde. Co mám info, tak byly další dvě Tria nadrámec objednávky 26 kusů? doobjednány a tak třeba budou další a časem tu bude jezdit samá 814

A když udělá Škoda fůzi s PARS, tak třeba i 814 se sběračem
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 13:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono dělat "S" na regionově,na to ta soudružka přes kasičky co sedí na GŘ O16,na to musela bejt dobře sťatá...to byla hovadina první kategorie.Ono je vůbec krásný jak se na 016 vždycky jednou začas otočej kanceláře,takže jednou jsou kasičky in,pak zase přijde jinej ten spočítá že kasičky jsou propadák,tak se nedělaj a takhle to periodicky po letech probíhá.Holt ta zamindrákovaná paní si nechce přiznat že kasičky v ČR je největší debilita co mohl někdo vymyslet.(Pozor upozorňuji že jsem nebyl proti prodeji a kontrole strojvedoucím,jak to bylo v prvopočáku zamýšleno na tratích typu 063 a jiných.Bohužel se zvrhlo i na další tratě kde jezdí plno lidí a jezdí vlek a to je hovadina.Takže nyní nám lidé vesele jezdí zadarmo.A pak jim tam dáme ještě regionovu,aby mohli zadarmo jezdit legálně....fakt to je možný jen u nás....
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 15:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si tu přečetl několik názorů na reginy do NJ a Bílovce.Obě tratě jsou ve špičkách hojně využívané.NJ je po celý den obsazována v průměru na 70%.Jsou vlaky kde je obsaditelnost i 100%.Dopoledna v sedle jezdí 810 u jednoho páru doplněna 010.Co se týká Bílovce nevím,nejezdím.Proč nejsou kasičky to ví jen ti nahoře.Vloni vyšlo nařízení,že vlaky do NJ budou provázet revizoři.Jenže letos se nám jaksi vytratili.Objeví se pouze na vlacích,kde je není třeba.Byla blbost rušit ve Studénce vlakvedoucí před tím,než budou kasičky.Ale ani ty to nezachrání.Já osobně jsem u JEDNOHO vlaku z NJ do Suchdola,při revizi jízdenek před odjezdem vyhodil 6 cestujících bez jízdenky a psa bez jízdenky a košíku.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 15:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při kontrolách mi vychází,že na jeden vlak v obou směrech,jsou 4 cestující bez jízdenky.V průměru.Někdy víc,někdy nikdo.Při průměrné ceně jízdenky,podle kasy v NJ,50 Kč a při průměru 20 vlaků za den,si normální člověk dokáže spočítat,o kolik dráha přijde peněz.A to je jen Nový Jičín.Ta vlakvedoucí by se tam uživila a ještě by zbylo.Revizoři jsou teď hlavně na Bílovci.Tam to sype více.A stejně nestačí odbavit všechno.Už by se měl někdo kompetentní nad tím zamyslet a pořád skučet,že nám unikají tržby.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1865
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 15:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Milanklewar:Souhlasím,jen ono to není jen o těch tržbách.Každý cestující,který je zkasírován je hlavně také zaevidován a dostáváme dotace na cestující,takže když statisticky nebudou na tý trati žádný jízdenky,tak to bude jako že tím nikdo nejezdí....Prostě dělat kasičky na trati,kde jezdí prostě víc jak cca 10-15 lidí a fíra to stačí odbavit je holý nesmysl!Jenže to ta soudružka na 016 s tím vlezdoprdelkou na 012 nepochopí...chtělo by to čistku....
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 15:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Milan:A to ještě musím podotknout,že jste vyjímka,já sem na kasičce nikdy neviděl fíru kontrolovat jízdenky a že sem jich projel hodně....naopak ví že někteří ani jízdenky pomalu neznají a neumějí prodat.(Já jim to nevyčítám,mají plno jinejch důležitějších znalostí,než zrovna komerci)
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 15:57:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím se přiznat,že mám vytypované skupinky cestujících,které chodím kontrolovat pravidelně.Ostatní jen namátkou.Někteří se naučili naskakovat těsně před zavřením dveří,protože ví,že už na ně nemůžu.Nemohu si dovolit,to,co s 810,protože dodržování jízdních dob s reginou je něco jiného než s 810.A musím zdůvodňovat každou minutu,kterou dovezu do Suchdola.Vše se zapisuje.Takže při výstupu se jen smějou,jak zase na dráhu vyzráli.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 17:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanklewar: A to nejsou za jízdu na černo žádný pokuty? Snad na trati se Specifickým způsobem dopravy dráha něco kasíruje, nebo se jen černý pasažér na další stanici vyhodí?
U DB je motorák bez průvodčích samozřejmost, jízdenky si lidi kupujou v automatu a na tratích, kde automaty nejsou všude, mají kasičku ve vlaku. K tomu visí všude po vlacích nálepky, že za jízdu na černo je 40 euro. Pak když přijde revizor, tak najde maximálně 1 - 2 černý pasažéry. Ale němci jsou podle mýho až moc svědomití
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 18:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pokuty jsou,ale vymahatelnost práva v ČR je nulová....
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 18:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změna plánu,děčínské 814 dneska vyrazili do šumperka....zítra ráno tam mají být.
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 10-2002

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 20:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814002: Po dlouhém čase stráveném v Šumperku (cca 1měsíc) se nám do Otrokovic vrátila 002 po garančce. Se zhruba týdenním odstupem už můžeme hodnotit, co se na téjto vagíně opravilo a co ne. Těch neopravených položek bylo více. Ze 40 bodů bylo opraveno jen 15, ostatní se vůbec neřešilo. Vzkaz od strojvedoucího: VZPAMATUJTE SE TAM V TOM ŠUMPERKU. Dále by měla na několikatýdenní návštěvu odjet 003, které už neřekneme jinak než pojízdná troska. Problém je v osvětlení - svítící zářivky na představku i při zhasnutém osvětlení. Problém je v topení - topí, ikdyž je vypnuté a to na teplotu zhruba +28°C... atp.
Už ani nemá smysl psát něco o tom, že se toto vozidlo vůbec nemělo začít vyrábět sériově dokud nebyly odstraněny chyby na prototypu. Bohužel tento žlutý plevel už zaplavil republiku a musíme se s tím vyrovnat.
To, že prostě jezdí nekvalitní vozidla po nekvalitních tratích je čistě problém jen ČD a.s.
FZF

Regionova = krok špatným směrem! Já jsem pro DESIRO (DEnisa - SImona - ROmana)
Petriiik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 1-2008
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 21:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jameszl :
neuvedl by ste prosím vás nějaký příklad co parsmani neopravili?? Ať se můžem zasmát nad nějakými novými závadami..
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 22:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc je únik tržeb v NJ, druhá na NJ zastávce. Tam je prostě nereálné, aby byla prodána jízdenka a ještě k tomu dodržena jízdní doba. 5 minut po příjezdu 814 do Suchdola odjíždí první přípoj a je to tak tak na přeběhnutí na 2. nástupiště.

Taky už bych rád viděl automat, nebo obnovení vlakvedoucího. Vím, jak se lidé dlouho učili označovat si jízdenky. Když se to konečně naučili, kasičky zmizeli. pak chodili do RN s jízdenkou v ruce a nepochodili. teď už to ani nezkouší.

Těžko se učí, lehko zapomíná. Celých 10 let S-kového provozu na 278 a učení cestujících tak nyní jde do kelu.
Crash84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 23:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeden skromný dotaz... kdy by se mohla 814 044 objevit v provozu?
752 001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.246.174
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 12:28:28    Odkaz na tento příspěvek  

814 044 již v provozu.a to na trati 120.9.3.jsem s ní osobně jel.bylo v ní nesnesitelné vedro.ještě teď je mi z toho zle.
M.T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.202.233
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 20:19:11    Odkaz na tento příspěvek  

Pro upřesnění o děčínských 814.Do Šumperka odjela pouze 16 , 17 opravujeme doma.
Jirka_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 20:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji 814.044 v provozu na trati 120. Tady je její dnešní fotka z Masarykova nádraží:

ICQ 279-431-506
RM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.131.237
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 21:13:07    Odkaz na tento příspěvek  

041, 042 a 043 se dnes setkaly jen par metru od sebe na nadrazi v Havl. Brode. 041 sem dopoledne prijela z Pardubic na 5305 a na 5304 zase odjela zpet. Oba brodske kousky tou dobou (poledne) staly u depa..
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1872
Registrován: 7-2004

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 21:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MT:No každej plácá něco jinýho,díky za upřesnění
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Švl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 22:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_h: Potvrzuju 814.044 mimo provoz na trati 120 Dneska chcípla v devět večer v Dejvicích na 2518. Při odjezdu se zastavila na výhybkách a kompletně zhasla. Čekání na náhradní LV z Vršovic = +90 minut.
A.F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.60.15
Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 06:50:55    Odkaz na tento příspěvek  

Při mé včerejší návštěvě Šumperka jsem zahlédl v Parsu poškozenou 814 016 po orkánu Emma,dovezl ji se prototyp 754 001 alias nyní 750 409 PJ Děčín!
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 14:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A.F.: Je to tu opět. Lokomotivu 754.001 alespoň tedy já neznám. Taková totiž nikdy neexistovala.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 14:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A.F.:Aktuální postřehy o nasazení vozidel o převozu informovaly již v neděli...a v pondělí o návratu brejlí.
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
..." Systém vašich železnic je ve své podstatě dokonalý, ale během svého studia jsem ho nepochopil ".(M.Šimek, J.Krampol)
Jameszl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 10-2002

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 15:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petriiik: Pokud se potkám se strojvedoucím, který tento seznam závad před každým "výletem" Regiošuků do Val.Mezu nebo Šumperka sepisuje, tak mu řeknu ať mě aspoň jeden nebo dva body, kde nebyla oprava provedena, prozradí. Já to v hlavě nenosím, páč mě je to vcelku jedno.
Názor jsem si na tyto vozidla už udělal a to, že PARS začne konečně něco dělat líp a pořádně (ve vzdálené budoucnosti), mě už nepřesvědčí o tom, že je to dobré vozidlo.
FZF

Regionova = krok špatným směrem! Já jsem pro DESIRO (DEnisa - SImona - ROmana)
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 18:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak asi tahkle:
"Provoz vozů řady 843 byl odpočátku charakterizován značnými problémy; v posledních letech se ale situace již stává únosnou. V roce 1998 se začaly objevovat problémy s vydrolováním jízdní plochy kol. Problémy pokračovaly i po výměně vadných dvojkolí, a proto byly řady 843, 943 a 043 vyřazeny z provozu po dobu téměř jednoho roku. Teprve po výměně dvojkolí za nová dvojkolí s vyšší pevností byly vozy opět uvedeny do provozu. Dalším velkým problémem jsou spalovací motory. Ty jsou výkonem 300 kW vzhledem k objemu pouze 11,94 l značně zatíženy. Proto byly motory rekonstruovány dosazením odolnějších dílů..." Cit.:www.atlaslokomotiv.cz

To ja jenom obcerstvuji kratkou pamet nekterych diskutujicich ohledne spolehlivosti ruznych typu HV.

A muzu pokracovat:
"Motorové vozy řad 850 a 851 byly navrženy pro vozbu osobních a rychlíkových vlaků na hlavních tratích. Za celý jejich dlouhý život bylo provedeno několik rekonstrukcí zejména spalovacích motorů, což významně přispělo k růstu původně nízké spolehlivosti vozidel..." Zdroj stejny.

(Příspěvek byl editován uživatelem xAnri05.)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 21:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Xanri05:
To co si napsal je sice pravda,ovšem dnes je jiná doba.Výrobek prostě musí být po předání uživateli maximálně spolehlivý.Ty by sis taky nekoupil televizor,který by si nosil každý měsíc do opravny a čekal,než se na něm vychytají všechny mouchy.Myslíte si ,že by Desiro(a další) bylo tak úspěšné,kdyby se jednalo o nespolehlivý krám za miliony Eur???Asi těžko by si získalo takovouto oblibu.Dnes raději tvrdím,že bychom na tom byli lépe,kdybychom místo 44 regín duo měli 17 Regio Shuttlů od Staadleru a místo 8 regín trio raději 4 Flirty či Desira.A ještě si měl Xanri napsat,kdo podle tebe ty zlepšováky zlepšující spolehlivost zaplatí??Výrobce to určitě nebude po uplynutí záruky.Takže nás ten přestavěnej šukafon přijde na pěkný prachy,ale holt hlavouni naznali něco jiného...
Nepijte euro hnusná piva nadnárodních korporací SABMiller (Gambrinus,Pilsner,Kozel,Radegast),Inbev (pivovary Staropramen),Heineken (Krušovice,Starobrno)
Radši si dejte 100% české pivo z pivovarů,kde to dělají poctivě:Litovel,Svijany,Zubr,Poutník,Dalešice,Chodovar,Bernard(není zcela český).Tyto pivovary pivo nepasterizují a používají stále dvoufázové kvašení.Podporujme kvalitu,ne kvantitu!
Lukash
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 21:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jsem včera lovil v šariho teritoriu bokovku 814.028+029

http://zeleznica.railnet.sk/modules/xcgal/displayi mage.php?pid=647
http://traffic.xf.cz
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 22:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: ...ovšem dnes je jiná doba.

Chapu, ze RN neni bezchybove vozidlo, ale na "dobu" bych se neodvolaval. Dnes je stejna doba jako pri vzniku 843 (bylo to zhruba pred 10 lety).
Nicmene, kdyz ctu prispevky ze sekce 471 je mi opravdu smutno - 32 jednotek na ONJ, 21 se stezi dari udrzet v provozu. V tomto smyslu JE regionova relativne spolehlive vozidlo nucene jezdit na vykonech, kam nebylo navrzeno. Ona 810 na tom byla a je podobne...

ALE: Pres nedostatky 814tek prilis nesouhasim s nakupem par kusu jinych vozidel zahranicni provenience. Je to vec meho nazoru, ekonomicke situace CD, ceny, otazky domaci produkce, "plivnuti do lesa" a take ekologie.

ještě si měl Xanri napsat,kdo podle tebe ty zlepšováky zlepšující spolehlivost zaplatí??Výrobce to určitě nebude po uplynutí záruky.Takže nás ten přestavěnej šukafon přijde na pěkný prachy,ale holt hlavouni naznali něco jiného...

Toto take zpochybnuji, nebot verim, ze kvalita dodavanych /a dodanych/ jednotek se vcas zlepsi. Doufam, ze se nemylim, ale "historicka pamet" mi v tomto dava za pravdu. Jako "hlavoun" bych se si rozhodoval stejne...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.10
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 08:21:56    Odkaz na tento příspěvek  

Xanri: ""Provoz vozů řady 843 byl odpočátku charakterizován značnými problémy;"
Mám dojem, že kdybyste místo 843 dosadil cokoliv jiného, moc by se nestalo. Z hlavy mě napadá 498.0, 753, 162, 680...
Za takových 20 - 30 let budou šotouši kvičet, že zánikem řady 814 (poslední 814.3199 dojezdí v rychlíkové dopravě mezi Vídní a Rajhradem v srpnu 2035) se European Railways zbavují spolehlivé a osvědčené řady:-)
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 08:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se zeptám: už se to tu dříve řešilo ale dnes jsem na to narazil znova.

Jak je to u jiných 814 s mezivozovými dveřmi (z 914 do 814). U všech našich hradeckých 814 jdou tyto dveře uavřít pouze silným bouchnutím. Jak je to jinde ???

Pokud stejně, tak PARS i ČD by se měli zamyslet, proč to nejde udělat jinak aby to šlo v pohodě zavřít. Přeci na oddílových dveřích taky nebyl problém dát místo madel kliky ....

(Příspěvek byl editován uživatelem honza215.)
Stránky o motorových jednotkách REGIONOVA http://jednotky814.cz.

ICQ: 205-355-261

PP Hradec Králové 4EVER
pftr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.47.12.132
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 08:36:54    Odkaz na tento příspěvek  

Happy - jste krapet mimo mísu. Nikdo (ani mezi Vašimi "hlavouny") nezpochybňuje, že je nutné koupit nová vozidla typu např. Desiro či jiné podobné. Jenže to bez přízně politiků při jejich ceně (velmi hrubě) cca 80 - 90 mil. u dvoudílných jednotek a cca 120 - 130 mil. u třídílných za kousek prostě nejde. A je bohužel obrovský rozdíl, co mnozí vrcholní politici deklarují v předvolebním období do novin a co reálně provádí - např. v stanovení pravidel použití prostředků EU dle jednotlivých operačních programů. Namátkou v ROP (regionálních operačních programech), které dle záměrů EU byly prapůvodně pouze pro podporu kolejové dopravy....
Takže kdybych byl oním "hlavounem", též potvrzuji, že bych se nerozpakoval využít dotačního programu MD na rekonstrukci části stávajících 810 (co dotace umožní) a přitom se ze všech sil snažil získat prostředky na ty modernější vozidla.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 08:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukash:

Honza215: My tam žádné dveře nemáme
Ne, problém se zavíráním je stejný asi všude. A s mezi oddílovými je to už vcelku v pohodě, klika je. Takže pokud nezapadne zobáček, je to ready
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

810 271 - 7 "ŠARINKA" - perla na Zlínce
810 131 - 3 "VHS" - VZPOMÍNÁME
Petriiik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 1-2008
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 09:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza215 :
U všech veselských trionov stejný problém, musíme taky třískat, aby se dveře zavřely.Když se má přejít celá souprava musíme třísknout dvakrát, vy jenom jednou
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 10:09:34    Odkaz na tento příspěvek  

Xanri:Dnes je stejna doba jako pri vzniku 843 (bylo to zhruba pred 10 lety).
Nemáte zcela pravdu. 843.001 vyjela v roce 1995 a vzhledem k tomu, že spousta mechanických celků je převzata z 842, tak jejich vznik (resp. konstrukce) spadá do druhé půlky 80. let a pomalu se svinujícího rozvinutého socialismu - systém "co dům a socialistické hospodářství dá anebo něco aspoň trochu podobného"
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 13:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochopte jednu z věcí, že Regionova se dělá v bývalé správkárně. Haly, vybavení a myšlení zaměstnanců nepředěláte za tu chvilku.
Navíc dělají v obrovském kvaltu, tudíž není čas na pořádné kontroly.
Představa, že zapojíte pořádně dráty do rozvaděče, když Vám nad hlavou natírají strop a venku čeká motorář co si chce nastartovat a vyzkoušet třeba hydrostat je .
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 17:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase se tu řeší blbosti. Především , rádobi vozidlo řady 814 se nedá srovnávat s něčim takovim jako je Rakev, no a srovnávat to dokonce s Desirem to je zralí na Chocholouška. Regionova vůbec neměla vzniknout a když tak někdy před 10 lety, ale dneska je to prostě o ničem dělat tuhle rekonstrukci. ještě bych pochopil řadu 812, ale proč dělat 814tky když se dají nakoupit sice dražší, ale zato kvalitnější stroje, které přežijí Regionovu aspoň o 20 let. Regionově dávám životnost tak 5 - 10 let a to ještě za předpokladu že budou existovat ČD tak jak je známe dnes. Pokud spadne regionální osobní doprava pod kraje tak Regionovy budou první který půjdou do kytek a budou nahrazeny třeba zrovna Desirama a nebo něčim lepšim.
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 17:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: ja vim, to je pravda. Ale v tom srovnani slo spise o "dobu" z hlediska trzniho prostredi.

Neznamsebe: to je optimizmus teda! Do 5-10 let vsude Desira , tak to je nejodvaznejsi myslenka, co jsem ohledne renovace voz. parku CD slysel Tiskovy mluvci CD nedavno tvdil, ze "kozenkace" nas budou provazet jeste 20 let...
A pro poradek: 814 a 843 nikdo nesrovaval, pouze tu zaznelo, ze to byly jeste vetsi kramy nez RN - nebot mj. rok staly pro zavady (cela rada).

(Příspěvek byl editován uživatelem xAnri05.)
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 18:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Batyr: A.F. měl zřejmě na mysli lokomotivu 754.201 - to je dnešní 750.409. Je to sice mimo téma, ale přesto odpovídám...
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 18:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xanri05 : no já hodnotim 843 a 814 z pohledu strojvedoucího, ale obě vozidla znám celkem detailně a s Rakvema jsem se setkal na dílně už před 10 lety když přišli noví. Ano RN pokud se povede, umí jezdit už od dodání. Sám jezdim na 814 213 / 214 a jsem překvapen že jezdí bez závad. Ale hodnotim funkční a užitné vlastnosti vozidla a vhodnost či nevhodnost při nasazování na tratě. Mohu srovnávat 843 s 814 na trati Liberec - Tanvald - Harrachov a musím říct že 843 zatím nemá konkurenci. Pro strojvedoucího je jízda s 843 velice pohodlná a dá se říct i odpočinková. Ovšem co se týče RN tak to je za trest stim jezdit a navíc oproti Rakvi musí strojvedoucí stále přemýšlet nad technologií jízdy , což je celkem unavující. No a ty skvělé jízdní vlastnosti dvounápravového pojezdu. To zase musím říct že 810tka s jednim 010 je na týhle trati lepší , páč tolik nemlátí. V roce 2011 končí ČD smlouva na Regionální osobní dopravu na týhle trati a myslím že je jasný co tady potom bude jezdit za vozidla. RN to rozhodně nebudou. Od roku 2009 má začít jezdit vítěz víběrového řízení mezi Libercem , Žitavou , Rybništěm atd... . No skuste uhodnout co zde bude nasazeno za vozidla a který dopravce zde bude jezdit. Myslím že RN to nebudou a ČD už vůbec ne.

Jo a jinak já neřikal že RN budou nahrazeny Desirama, ale třeba zrovna Desirama. Je možný že do 5 let někdo bude virábět zrovna něco ještě lepšího než je Desiro. No a jen tak mimochodem Desiro se taky nehodí na všechny tratě stejně jako RN, ale bohužel je pravdou že o tom rozhodují lidé kteří nevědí nic třeba o traťovích poměrech, výkonu a adhezi.
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 19:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamsebe: A nemění pohodlnost řízení 843 taky kotoučová brzda?
ČD: Propustili jsme většinu zaměstnanců ale stále jsme ztrátoví.
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 20:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamsebe: Sám jezdim na 814 213 / 214 a jsem překvapen, že jezdí bez závad.
Tak to jsem rad. Preju hodne dalsich uspesnych kilometru.

Ovšem co se týče RN, tak to je za trest s tim jezdit a navíc oproti Rakvi musí strojvedoucí stále přemýšlet nad technologií jízdy , což je celkem unavující.
No tak to mu rozumim a je to skoda, mozna by ke zlepseni prispely zkusenosti lidi z provozu, pokud by na ne nekdo chtel brat zretel.

...o tom rozhodují lidé, kteří nevědí nic třeba o traťových poměrech, výkonu a adhezi
nezbyva nez souhlasit a jeste bych dodal, ze precenuji vlastnosti tohoto vozidla.

Pokud na Liberecku bude jiny dopravce, presunou CD regionovy jinam, ale rozhodne je budou dal potrebovat. Ja bych ale byl k tem velkym zmenam v dopravcich trochu skepticky z ruznych duvodu. Navic si myslim, ze kraje jsou s regionovou spokojene. Takze mozna ten tlak na zmenu dopravce nebude tak silny.
Čd4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 20:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neznamsebe: Myslím, že RN to nebudou a ČD už vůbec ne : Z čeho tak soudíte??????
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 12. března 2008 - 21:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_kraťas: Problém je že nikdy neexistovala ani lokomotiva 754.201. Kdyžtak tak jedině T478.4001 a T478.4201.

Je to sice to nejmenší, ale uvedu opak. Napsali byste někdy že Pendolino je řada ESM495.0, Regionova M153.1 anebo že 854ka je M296.3?
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 23:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Batyr: asi jsi měl na mysli, že neexistovala 754.001, po chvíli meditací se to už hezky plete :-)
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 09:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové fotoaktualizace na www.neznamsebe814.estranky.cz
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 09:50:36    Odkaz na tento příspěvek  

Batyr: Pendolíno by když tak bylo ESM 295.0 (nebo možná ESM 294.0), ale to je debata o tom, co padá ze (návrh pro admina: doplňte ještě jednu ikonku :-)))
Batyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. března 2008 - 11:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls: Beru zpět. Můj omyl. Označení 754.201 a 754.202 po r.1988 pochopitelně existovalo.
Petricek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 07:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte tu někdo jakou konkrétní funkci má na 814 nově montovaný přepínač NOUZE?
DjDD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.177.70.26
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 11:33:02    Odkaz na tento příspěvek  

Petricek: viz 28. února 2008 - 20:16:41
Mája
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 4-2004
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 17:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Neznamsebe: Na to výběrko via Zittau budou potřebná vozidla, jenž mají schválení v Německu. Takže ČD mohou z motorové trakce nabídnout 810, 842, 830, 714, 742, 743, 749-754.
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 18:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mája:to je sice moc pěkný, jenže výběrko je postavený tak že Desiro projde s odřenejma ušima a o těch vozidlech co píšeš nemůže být vůbec řeč. To je jako když na trať liberec - Tanvald jede něco jinýho než 843 , 854 a 814 tak dráha dostává pokutu za neplnění smlouvy.
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 18:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petricek: již o tom zde bylo psáno. V Liberci stim už máme zkušenosti. Přepínač nouze v podtatě umožňuje Triu dojet s jednim neschopnym motorákem do depa bez jakýchkoliv omezení ( vijma adheze ).
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 8-2003
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 21:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Neznamsebe: Co zkonstruovali na Triu či Regionově blbě, alias jak to mělo být správně, aby se vyhrabala nejen na 5,8% stoupání atd. Neznám informace, které jdou z provozu a nedojdou na MD, GŘ či PARS. Ale třeba bych dokázal donutit některé uši poslouchat, protože jinak bych je za ty uši zatahal. Neboj se...
Mája
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 4-2004
Odesláno Pátek, 14. března 2008 - 22:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže výběrko je postavený tak že Desiro projde s odřenejma ušima Tak to máš super informace, když výběrko nebylo ještě vůbec vyhlášeno a zatím se o něm jen spekuluje.
Spanihelf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 02:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim proč by RN Trio jen na jeden agregát neměla fungovat, když 810+010+010 jezdí naprosto v pohodě, nehledě na to že na trati 203 kde ráno dochází k návozu 810 jezdí soupravy 3x810 a v činnosti je pouze první 810 a jede to taky.

Akorát nevim jestli je nějaký rozdíl v tom zda hnací vozidlo sune nebo táhne,možná by věděl pan Neznamsebe.
R 1590/1591 "Otava" PRAHA-SUŠICE 1.5.2008
S 050.003 a 050.029 buď na reko nebo do šrotu !!!
(282-117-752)
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 11:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Již to zde bylo probíráno. U Tria , který má přepínač NOUZE je jedno jestli se to řídí z neschopný a nebo z schopný mašiny, umí to jezdit oběma směry. Je tedy možné z neschopného motoráku řídit ten vzadu co je funkční a jede to funkčně jako by byl 814 řízen z 914 , ale je mezi nimi ještě 014. Trio který tohle nemá je schopný jet jen z funkčního motoráku a jen směrem vpřed .



Petricek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 13:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem přepínač NOUZE na 814/914, nikoli na triu. Je tedy i na dvoučlenné řízení 814?
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 15. března 2008 - 14:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte v tom guláš . . .
Spanihelf: U tria se projevilo, že Lokel jaksi neuvažoval variantu, kdy chcípne jeden motor (co na to říct, že?). Tudíž, byly dvě možnosti.
1. Nejde ten kde řídící stanoviště = netáhne vůbec.
2. Nejde ten, kde není řídící stanoviště = max. 10%.

Po instalaci přepínače NOUZE je možné jet s triem bez omezení na jeden hnací díl. Omezení tu samozřejmě je a to dle Neznamsebe z 03. března 2008 - 09:44:09 Při jízdě na nouzi se vyřazovat směr nemusí pokud se dodrží určité podmínky. A to rychlost maximálně 60 km/h a vzdálenost 40 km. V jiných případech se musí vyřadit.
Jestlipak víte důvod ?
U spojených dvou Regionov se při jedné chcíplé jedná o vlečení/sunutí a to bych řekl, že je ošetřeno někde v předpise.

Pokud je na dvojčeti přepínač NOUZE bude to asi něco jiného . . .

(Příspěvek byl editován uživatelem Mourek.)