K-report
 

Archiv do 29. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 814+914 » Archiv do 29. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pokud tak nechce dopadnout, musí se v první řadě zbavit zaměstnanců, kteří to nechápou.

Ano vyhodíme Neznamsebe za to,že si dovolil objet nárazník bílou barvou i přes to,že ve svém volném čase pomohl zkulturnit 704....Soudit někoho(nějakého pracovníka) podle objetého nárazníku může jen člověk s přízemním a černobílým rozhledem. Jinak samozřejmě má majstr Johny 11 připraven zástup pracovníků za ty,co by povyházel...
PS Nechtěli byste se vrátit od prkotin opět k řadě 814 a jejím klonům???
Nepijte euro hnusná piva nadnárodních korporací SABMiller (Gambrinus,Pilsner,Kozel,Radegast),Inbev (pivovary Staropramen),Heineken (Krušovice,Starobrno)
Radši si dejte 100% české pivo z pivovarů,kde to dělají poctivě:Litovel,Svijany,Zubr,Poutník,Dalešice,Chodovar,Bernard(není zce český).Tyto pivovary pivo nepasterizují a používají stále dvoufázové kvašení.Podporujme kvalitu,ne kvantitu!
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz lidi s myslenim ala Johny11 konci akorat tak max u nejakeho loga a "korporadni image", tak se neni vcelku cemu divit.
A kdyz uz ma potrebu nekdo tyto lidi, kteri evidentne maji zajem o svoji praci, coz se o proti strane vetsinou rict neda, drbat, tak at spacha nejaky chytry papir co je povoleno a co ne a jak. Mozna by to bylo prospesnejsi nez takovehle "vyhruzne" vykriky do tmy ...
Web
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Tady jde čistě o posouzení toho, zda ten pán dokáže rozlišovat "svoje" a "cizí". Že zapracoval na 704ce je snad jiné téma. Na ty příspěvky výše reagovat nehodlám a dál čekám na odpověď, zda by mu obdobná činnost na jeho autě půjčeném na půl roku kamarádovi nevadila.

Já v práci taky dělám spoustu věcí navíc, ale rozhodně nepředělávám cizí práci, protože mám pocit, že to "tak bude lepší".
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 14:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nymburk - 814.025-3

www.vlakybroumov.estranky.cz
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.196.48.137
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:14:43    Odkaz na tento příspěvek  

Neznamsebe: Pokud by jednomotorová třívozová regionova měla mít stejný motor a přenos výkonu, byla by to tragédie i při jízdě z kopce. Kdyby měla elektrický přenos výkonu, byli bychom někde jinde, a přitom by to možná bylo stále levnější. Ostatně na ZSSK jezdí 811+011+011, a trakčně zvládají trať Bánská Bystrica - Brezno.
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2912
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 15:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se divim, ze takovyhle "zlepsovatele" vubec na "jejich" vozitku strpej nejaky logo dopravce a cislo...
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál Vyměním Setright za ZX Spectrum +2/3.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 16:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Web:

Milý panáčku, asi se nejdná jen o Neznamsebe, ale daleko více lidí, kteří se o vozidla starají a občas i nátěr upraví. Pokud to někomu vadí, třeba tvůrci nátěru, ať se ozve. Tvé kydání hnoje je úplně udivující. Kdybys spíš poradil, jak udělat Regiozmrdku spolehlivější. Já vím jak. Prohnat jí přes vysoké pece a firmu Siemens.

Jinak dnes 814 211/212 lehla před Smržovkou na vlaku 16219. Rakev jí odtáhla do Liberce a místo hyperzmrdky jezdila kadibouda.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 18:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všichni. Tak jako mnoho strojvedoucích jsem se dnes v odpoledních hodinách vrátil z práce a tak je celkem pochopitelné že se pan Web nemohl dočkat odpovědi na jeho celkem trapnou otázku. Pokud bych kamarádovi půjčil auto na půl roku a on mi na něm udělal pěkný tuning typu dosadit nějaké pěkné křídlo a udělat nějaký decentní proužek, tak bych se nezlobil. Jenže to by nejdřiv na tom mim autě musel udělat novej lak , aby to trochu stálo za to. Toliko odpověď na vaší otázku.

Jinak děkuji všem za podporu a porozumění. Je vidět že pan Web nemá s dráhou nic společného a je to jeden z těch kecalů co nemaj páru o tom co obnáší práce strojvedoucího. Já osobně jsem potěšen když stroj kterej mi ČD svěřili vypadá pěkně a čistě a cestující si opravdu všímají co je veze. Mnoho prarodičů se s vnoučaty chodí dívat na nádraží a stojí u rychlíku v jehož čele je třeba 854 218 a říkají podívej dneska jede Jarmilka. No a zrovna tak je to třeba s tou regionovou na který jsem natřel nárazníky a pokud mám volnou chvilku tak kolem běhám s rejžákem a meju kastli a dělám spostu jiných věcí které bych nemusel. jenže to už je tak nějak tradice že se strojvedoucí stará o turnusoví stroj víc než by musel. Doporučil bych panu Webovi skouknout film " Železný Dědek ", kde je jasně podchyceno jaký vztah má strojvedoucí ke stroji se kterým turnusově jezdí a tráví na něm nezanedbatelnou část života. Škoda že nemám fotku jiné Regionovi, třeba 814 201/202, která opravdu chloubou provozovatele. To co pan Web na 814 213/214 považuje za zrůdnost je proti stavu výše jmenované starší jednotky prkotina. To co je na na 213/214 žluté a čisté je totiž na 201/202 černé a špinavé. No a co uvidí cestující radši, v čem se mu bude příjemněji cestovat, z čeho bude mít lepší pocit.

Rozhodně jsem neudělal nic zrůdného a věřím že tvůrce nátěru Regionovi by semnou souhlasil, vždyť i 211/212 má natřené nárazníky a byla s nimi vystavena na veletrhu.

No tak pane Web jen do mě. Já jsem strojvedoucí srdcem a ne kecama, ale to asi nepochopíte.
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.98.153.14
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 19:06:13    Odkaz na tento příspěvek  

Včera viděna na trati 071 nějaká budoucí regionova, která vznikne z vozu 810.423 (byl to poslední liberecký v modrošedém nátěru, který řadu let jezdil v Tanvaldě). Na jakémsi soupravovém vlaku projížděla před 14.hodinou zastávkou Všejany sestava 843.005 + 843.008 + Btax + 810.423, vše z PJ Liberec.
Foto v diskuzi o vozech 810.
Web
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 20:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznámsebe: Mně uplně stačila ta odpověď v prvním odstavci. Musí být radost si od Vás něco pujčovat, když Vám nevadí že to člověk vrátí "trochu jiné" :-) Ale popravdě se mi tomu nějak nechce věřit.

Jinak opravdu, ale opravdu, nevím o tom, že bych kde kritizoval Vaši práci s rejžákem, ba naopak jsem Vás za to chválil.
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznámsebe: A tyhle "designové" úpravy dělá kdo a povolil kdo? Nebo je tam u Vás takový bordel, že si prostě na firemní mašinu klidně někdo namaluje takovýhle zrůdnosti jako na svojí a nic se mu nestane? Kolik myslíte že bude stát novej lak?

Tak tomu opravdu řikám pochvala
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 22:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi bude rozumější se v tom dál nehrabat, nebo na sebe budem za chvilku tahat kde co. Já se o ten stroj starám tak jak to nelíp jde a abych z toho měl dobrej pocit a tak trochu se i do práce těšil. Ono hlavně je rozdíl přelejzat z mašiny na mašinu a nebo celou šichtu bejt jen na jedný a mít tam trochu zázemí. je to taková falešná představa domova co si chceme vytvořit na turnusovim stroji, to se slouží hned jinak a ta směna taky jinak utíká a jinak se užívá. Nejlepší pocit mám když je pěkný počasí a mám pěknou čistou mašinu , to je pak radost pracovat. Pane Web nic ve zlim, nic vám nevičítám, každej má právo na svůj názor, ale to slovo zrůdnosti bylo fakt asi moc. Nejsem žádnej umělec, ale ta 704 hovoří za vše.
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 22:07:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám doma jednu knížku, kterou mám hodně rád, kde se mimo jiné praví: žádný jiný stroj u člověka nedosáhl takové pocty jako lokomotiva - možná to není doslova, ale to je jedno. Myslím, že na těchto slovech je dodnes hodně pravdy a je dobře, že na dráze stále pracují lidé, kteří mají ke svému řemeslu citový vztah, jsou na něj hrdí i přes všechny úšklebky a starosti kterých není málo udělají něco navíc.
To, že strojní personál dbá o svůj stroj je na dráze letitá tradice, snad každé depo mívalo už za časů páry a má dodnes své "perly", mašiny, kterým je věnováno mnoho času z volna, ale člověk to tak nějak necítí jako povinnost, dělá to rád, nikdo ho k tomu nenutí, je mu líto, když "ta jeho" nejezdí, péče o estetickou stránku jde ruku v ruce s péčí o technický stav lokomotivy atd. A pak přijde někdo, kdo prostě jen tak plivne...
Takže Neznamsebe, osobně se neznáme, i když k tomu byl jen krůček, nenech se znechutit, snad Tě některé zdejší příspěvky neodradí v další práci. Ať Ti to jezdí.
Jinak k tématu: v pátek spatřeny v provozu všechny táborské Regionovy t.j. 012,013,026 a 027. Jel jsem v 012 z Písku do Tábora a nebyla špatná. Plynulé rozjezdy, do stoupání z Písku města i od mostu do Červené jela jako z praku, motor v nízkých otáčkách, přesto v pohodě 60 - 70 km/h. O den později jsem jel s 027 z Tábora do Cerekve a ta měla typické skákavé rozjezdy, už se to zde probíralo. Při rozjezdu motor několikrát "spadne" do volnoběhu a až napodruhé či napotřetí se ráčí konečně rozjet. Všiml jsem si tohoto jevu takřka u všech RN, kterými jsem jel, ale jak jsem výše uvedl, 012 to nedělala. Nevím, jestli se mi to zdá, ale pozoruji docela velké rozdíly mezi různými RN, jel jsem zatím 001,002,008,012,013,014,027,202/203,213/214 a třeba 001 se mi zdála dobrá, přesto, že má už hodně najeto, ta 012 se mi asi zdála nejlepší, zklamala mě 014, přitom jsem jel - myslím - na kvalitativně podobných tratích KT - Horažďovice, Ražice - Tábor a Beroun - Rakovník.
Asi před 14 dny jsem v Praze na Masně viděl Esmeraldu se dvěmi krabičkami, vím, že v pohodě jezdila ve Valmezu také mnohdy "těžkotonážní" testíček a v Praze Stromovkou s vozem 021 a Kasandrou bez problémů a přitom Regionovy mají takové potíže. Jak je možné, že Esmeralda je takový tahoun?
Tomasek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 23:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

:-) hezký, no. Designéři evidentně chtěli, aby třeba madla nebyly na první pohled nápadný a nějakej jouda to namočí do bílé, aby bylo vidět, že se mašině věnuje i po práci...

Já to chápu, je třeba se starat o to, aby šotouši mohli fotit různý "verze" nátěru a hádat se, který depo to má líp zmáknutý :-)
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 06:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já prostě nedovedu pochopit co Vám vadí na tom, když někdo dělá něco nad rámec svých pracovních povinností, v tomto případě strojvedoucí, který tím mimo jiné přispívá k vyšší spolehlivosti svěřeného stroje a ještě jej vzhledově lehce upraví ve většině případů ku prospěchu věci.

Měl byste se vypravit např. do Brna, Plzně, Trutnova... tam uvidíte, když to trochu přeženu, každého brejlovce v jiném nátěru. Pak můžete napsat dopis na GŘ, jak je možné, že nejsou všechny v unifiku, když Vám to tolik vadí. Taky tam můžete napsat, že by bylo dobré zakázat strojvedoucím pobyt v blízkosti stroje mimo pracovní dobu, aby je už nikdy nenapadlo na mašině něco udělat.
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 11:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A po takovém dopisu, potažmo vidaném zákazu z GŘ, se budou po kolejích ČD / SŽDC pohybovat samí špinaví mašiny a v depech jich bude taky stát o hodně víc než třeba teď s různými technickými závadami, protože to strojvedoucím někdo zakázal aby na svěřeném stroji něco udělali, Jednou jsem měl na kontrole pracovníky GŘ z O 12 a jeli semnou na trati Liberec - Tanvald. Hrozně se divili v jakém technickém stavu byl motorový vůz řady 810 se kterým jsem jel. Technický stav a čistota tohoto vozu byli dány tím že stroj nebyl turnusován a šel jak se říká z ruky do ruky. Prostě co je dráha dráhou je dáno že o turnusovky se strojvedoucí starají i nad rámec poviností, kdežto o letmo stroje se nikdo nestará.
Jak jsem již několikrát uváděl, jezdím turnusově na 814 213 / 214 a podle toho se k tomu chovám aby nám vydržela jezdit jak se říká od emky do emky, ikdyž je to technicky nepovedené vozidlo.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 12:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt házení hrachu na stěnu ...

Na rozdíl od vás ty časy pamatuju - ano čety z turnosových strojů lítaly kolem mašin s pucvolí, popř. kůží a čistily a leštily. Ale vzít barvu a něco na nich bez příkazu natírat by si NEDOVOLILY. Za to, že se někdo stará o mašinu mu nikdo nadávat a vyčítat nebude - a měl by být za to i odměněn, že se stará. Ale zásahy do vzhledu, to je jiná.

Zeptejte se někoho, kdo dělá třeba pro japonskou firmu. Nedovolí si bez souhlasu přendat ani lampu z jedné strany stroje na druhou. Ale jeho povinností je navrhovat zlepšení - tj. zdůvodnit, proč je lepší, když lampa bude svítit zleva, ne zprava. Nejsme před 15 lety, kdy to byla cochcárna a každé depo si zmalovalo mašiny dle své fantazie. Vaše firma má nějakou marketingovou a PR strategii, do které spadají i nátěry vozidel.

Neznamsebe: "Nejsem žádnej umělec, ale ta 704 hovoří za vše." Kdyby přišel k vám nějaký designer a řekl "nejsem nějaký strojvedoucí, ale podívejte se jak umím jezdit" tak mu začnete argumentovat školením, zácvikem, zkouškami... Dokážete pochopit, že každá profese má svoje? Že ten člověk to namaloval a jiní mu to schválili, protože to má nějaký smysl? A jestli máte návrhy na změny a dokážete je zdůvodnit, nic Vám nebrání to dát na papír a poslat na GŘ O12 jako "zlepšovák". Ale nic ve zlém - nejprve věnujte pár provozních přestávek zopakování pravidel českého pravopisu. Jinak budete vypadat jako ti zlepovatelé, kteří navrhovali v padesátých letech třeba kouřovody na střechách vagonů, aby cestující v tunelech nebyli obtěžováni kouřem lokomotiv :-)))
Končím, třeba to někteří někdy pochopíte :-). Hodně najetých kilometrů bez závad...
Military
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.200.150.23
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 13:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Viděli jste OBZOR co tam tlachal ADOLF za urážky na ČD o Regionovách?

Asi spal když se ve škole učilo jak psát články, protože použít na deseti řádcích 10x slovo "nespolehlivé" je přesným obrazem autora textu.

Je to hnus, že takový člověk zaměstnán u ČD neumí nic psát a ještě sedí na teplé odborářské židli právě u ČD které pomlouvá...
Web
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 13:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnny: Přesně tak. Neznamsebe tu, nevím proč, ze sebe dělá chudáčka, kterému zakazujeme umejvat mašinu.

A pánové "vydejte lejstro": To musí být na všechno lejstro? Musíte mít lejstro na nenošení nafty domu? Musíte mít lejstro, abyste nesprejovali na fasády? Nebo zkrátka uznáme, že existujou nějaký zásady, jako soukromé vlastnictví atd?
2Web
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.55.225
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 14:48:18    Odkaz na tento příspěvek  

Jdi už do hazlu ty zmetku buzerantskej a nedělej ze sebe spasitele světa ty tupče omezený !!!!!
Web
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 15:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2Web: :-)) No comment.
Petricek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 16:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc je fakt. Když jezdili strojvůdci na svém turnusovém stroji bylo to o něčem jiném než teď když za směnu vystřídají 2-5 mašin povětšinou i z různých dep. Tedy spíš zubožených chudinek kde se štítíš na něco sáhnout. Jejich technický stav je podobný, prostě dokud jede, tak je to OK. Je otřesné s čím se v roce 2008 musí jezdit.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 16:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výsledek koncepce ČD. Po česku převzatý západní model, že fíra má jen jezdit. Ovšem údržbu v depech stíhají tak tak tu nejnutnější, aby vůbec něco vyjelo.
Čd4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 16:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neznamsebe: Mno Regionovy se mi líbí obecně... Ale ten tuning je dobrý nápad a vypadá zajímavě...
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 18:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle fakt nemá cenu. Pane Web žádnýho chudáčka ze sebe nedělám, ale jak chcete. Ty zrůdnosti teda odstranim a za čas sem dám fotku jak je RN pěkně černá a špinavá a budu čekat na vaše reakce typu: taky by jste si to mohli umejt. Vždycky se najde někdo kdo bude kritizovat.
Čd4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 18:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neznamsebe: Nenechte se odradit jedním kritikem.... Myslím, že to tady mělo více pozitivní ohlas, než negativní a pokud si nestěžuje někdo z vedení, tak to není žádnej problém

Web: Vážně Vám to tak vadí??? Já osobně si myslím, že když bude jedna Regionova odlišná od ostatních (a pan Neznamsebe Regionovu nenatřel na růžovo, nebo tam neudělal nevkusné a nepřesné čmáranice) a hlavně bude dobře udržovaná, tak to ničemu nevadí, nebo snad ano???
Web
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 19:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznámsebe: Fakt nerozlišujete mytí a lakování? Kartáč a štětku? Kritizuju Vám tu snad úklid? Já bych si zkrátka být Vámi uvědomil, že jsem ZAMĚSTNANEC, nikoliv soukromý podnikatel se svojí mašinou. To NEZNAMENÁ že ten stroj nesmíte mejt, tak mi to laskavě pořád nevkládejte do úst. Děkuji.

CD4Ever: Jak už jsem napsal, je mi to jedno, nejsem grafik. Jenom mě zaráží, co si zaměstnanci v některých firmách mohou provádět s cizím majetkem.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 19:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Web
Nepřehánějte to tak s tím Majorem Zemanem.
Pak máte divoké myšlenky.
Nebo se přeorientujte ze železnice na policejní obor, Váš pud na ochranu firemního majeku budete moci naplno realizovat v souladu se zákony a nebudete zde muset otravovat lidi a diskusi.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 19:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berte ty vylepseni co provadi Neznamsebe na sverenem majetku jako moznost pro cestujici se identifikovat s tou svou "masinkou", bo tech zlutych prece jezdi jinde cca 40, ale jen tahle "poladena" zde u nas ... !
Ze to je blbost ? Jak pro koho ...
Ostatne neni tohle nejaka ta puvodni myslenka toho "korporatniho image", umoznit zakaznikum (cestujicim) se s totoznit s konkretni sluzbou/firmou/trati, nez se toho chytli ruzni teoretici a udelali s toho co udelali ?
Vem te si blbej priklad od autobusu s venkovske navsi, dojedou dva autobusy, modrej a zelenej, kterej si vyberete ? Zejmena kdyz cil je (skoro) stejny a cena uplne stejna ? Modrej ? Karosa spis starsi nez jen postarsi a sofer vybere penize a jizdni doklad neni. A kdyz mu clovek jej na to upozorni, tak pet minut cosi provadi s pokladnou a stejne nic. Nebo volite zelenou bo skoro tehdy posledni typ Karosy a bezproblemu. A to jeste kdyz dojela doladena o ruzne hnupoviny jedna zelena, tak to byla vetsi pohoda, bo sofer nemel problem a clovek byl v cili (bezpecne) nacas a obcas i drive, coz se u tech predchozich moc rict nedalo, bo denni cas, kdy byli ulice proste plnejsi, samozrejme v cilovem meste .. ...
Tak schvalne, ktery bus si kdo vybral ?
A je to s realu, tak 3-4 roky zpet.
Pavel
Brix
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.5
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:03:43    Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem sice odborníkem na tyto věci a osobně mi připadá "tuning" 814 jako zpestření, ale nejedná se v případě natření pluhu o porušení záruky laku? Předpokládám, že by nějakou záruční dobu měl mít (nebo je to u reko vozidel jinak?) Nevím, jakou smlouvu má ČD s PARSem, ale lidově řečeno, když "vrtám" do věci nově zakoupené s platnou záruční dobou, tak se poruší záruka ne? Je to jen otázka, tak nekamenovat
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Misto abych si precetl nove informace o regionovach, tak se tu hadate o naterech. Nechtel jsem se do toho motat, ale po vylevu jisteho 2web prispeju nazorem:
1. jednou se jedna o firemni zarizeni a slouzi mj. k firemni prezentaci;
2. designove reseni stroje je v majetku tvurce nebo CD, a.s. a jeho zmeny muze majitel povazovat za poskozovani cizi veci nebo poruseni autorskych prav, soud pak muze podle meho nazoru pachateli ulozit pokutu ci nahradu za uvedeni nateru do puvodniho stavu;
3. Nikdo nikomu nabrani provadet ocistu vozidla, se kterym jezdi. Dokonce i "upravy" vozidel, ktera jsou starsiho data vyroby nebo nemaji unifikovany nater bych nepovazoval za nic spatneho (ostatne delaji to i autobusaci ci jini ridici z povolani, ale asi nikdo nepretre bus SA, ze:-) ).

Zaverem: upravujte si, vazeni stojvedouci, co chcete, to je vase vec. Ja si vasi prace vazim, mam rad i trochu "upravena" vozidla. Dejte ale pozor at vy ci vasi blizci nadrizeni nespadnete do prusvihu. Zrovna na RN, CityElefanty, Pendolina apod. bych nesahal.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Military:

NESPOLEHLIVÉ je obrazem všeho, co jsem popisoval.... Proto je tam tolikrát.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás,na prvním místě jsou služby zákazníkům a ne barva vozidla.Image firmy se buduje službami a dobrým jménem.Mezi běžnými cestujícími čd zrovna moc dobré jméno nemají.První,čeho si cestující všimne,je dochvilnost,následuje stav interieru a přístup zaměstnance čd.To jestli ta jednotka má nebo nemá bíle olemované nárazníky,to NIKOHO nezajímá.A je s podivem,že sebepitomější témata na Krepu jsou ta nejdiskutovanější.A přední pracovníky by mělo zajímat to,že Pars Nova vyrábí šmejd,který nás jednou přijde sakra moc draho na opravách.
Nepijte euro hnusná piva nadnárodních korporací SABMiller (Gambrinus,Pilsner,Kozel,Radegast),Inbev (pivovary Staropramen),Heineken (Krušovice,Starobrno)
Radši si dejte 100% české pivo z pivovarů,kde to dělají poctivě:Litovel,Svijany,Zubr,Poutník,Dalešice,Chodovar,Bernard(není zce český).Tyto pivovary pivo nepasterizují a používají stále dvoufázové kvašení.Podporujme kvalitu,ne kvantitu!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4330
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Udělat to u DB nebo jiné normální společnosti, tak se zastavíte až na pracáku. A ten vedoucí provozu s vámi.

On by stačil takový Dopravní podnik Praha, kdyby tam někdo nějak "vylepšil" 14T, nebo spíš cokoli...
Jinak souhlas s Webem a Johny11, řekli vše podstatné.
Nebudeme sedět doma a půjdem tancovat...!
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se tady tak hezky handrkujete...
černé šrafování na pluhu se mi moc nelíbí, bílé okonturování nárazníkůje ok (ostatně není na nich už co zpryznit si myslím). Já bych jen neznamsebeho chtěl trochu ještě motivovat a nárazdníky dotáhnout do konce... Udělat na nich rozesmáté smajlíky:-) když je můžou mít sloni v ostravě (024) tak proč ne regionova unás
snad se při tak častém používání nárazníků (záchrany) smajlíci neošoupou
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Až na to že Johnny11 se ve svých úvahách o minulosti velice mýlí.
Happy: velice racionální názor.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,že vás tak neirituje bolestný stav laků některých lokomotivních řad?? (749,751,230,240,363 atd).Tady nejde o ty bílé nárazníky,ale spíš to vypadá na nějaké "osobní" pohnutky.Jinak smajlíci na 471 jsou pěkní.Je to takové zlidštění :-)
Nepijte euro hnusná piva nadnárodních korporací SABMiller (Gambrinus,Pilsner,Kozel,Radegast),Inbev (pivovary Staropramen),Heineken (Krušovice,Starobrno)
Radši si dejte 100% české pivo z pivovarů,kde to dělají poctivě:Litovel,Svijany,Zubr,Poutník,Dalešice,Chodovar,Bernard(není zce český).Tyto pivovary pivo nepasterizují a používají stále dvoufázové kvašení.Podporujme kvalitu,ne kvantitu!
Radek Náhlovský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.80.71.2
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 20:59:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já například jezdim u DP Praha s autobusem a neumim si představit že bych třeba přelakoval červenej nárazník protože se mi nelíbí nebo cokoliv jiného nějak "tunil". Nedavno jeden kolega vyvrtal díru do palubní desky aby si vyvedl šňůru kvůli své autoledničce a když to zjistil vedoucí provozu tak z toho byl neskutečnej malér a následovaly prohlídky spousty dalších vozidel. Dokonce ho chtěli nechat zaplatit novej krycí plast na palubku, ale naštěstí z toho sešlo. Njn páni vedoucí u DP jsou holt psi.
Možná sem odbočil od tématu, ale jen pro představu jakej konec mohou mít i takové prkotiny.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 21:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uniplus: Prosím? Ukažte mi případ z doby pravidelného provozu páry, kdy čety svoje stroje dobarvovaly. Pokud ovšem za ty úpravy považujete "oltáře" k významným výročím, tak to je jiná...

Happy: ale prosím Vás - "První,čeho si cestující všimne,je dochvilnost,následuje stav interieru a přístup zaměstnance čd.To jestli ta jednotka má nebo nemá bíle olemované nárazníky,to NIKOHO nezajímá." Tak proč by NĚKOHO měl zajímat stav laku "některých lokomotivních řad"? Neprotiřečíte si náhodou?
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 21:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stačí prolistovat třeba "Naše lokomotivy" od pánů Malce a Martinka.
Většinu cestujících nezajímá, jestli má lokomotiva olemované názarníky, ale některé to upoutá a všimnou si. A zase někteří si všímají té špíny a zuboženého vzhledu. Tak je jen otázka, jakou reklamu považujete za lepší.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 22:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč by NĚKOHO měl zajímat stav laku "některých lokomotivních řad"? Neprotiřečíte si náhodou?

Tak to pardon,to už je nad mé síly.Pokud nikdo nevidí rozdíl mezi natřeným nárazníkem a oloupanou a ohnilou bardotou,potom skutečně nemám co dodat a nemám čím argumentovat.Sem dočista s argumentací v

Ad RAdek:No já bych dal přednost jako šéf hodnocení lidí podle své pracovní morálky :-) Je jasné,že "zbuzerovaný" zaměstnanec mně nevyslyší,když třeba budu potřebovat od něj nějakej ten přečásek atp. A jako šéf bych držel ústa o nějaké dirce v plastu,zvláště po té,co vzplanulo několik autobusů na linkách včetně nějakých úrazů cestujících.Takže je to v mém jiném náhledu na to,jak rozlišit fachmana od lempla :-)
Nepijte euro hnusná piva nadnárodních korporací SABMiller (Gambrinus,Pilsner,Kozel,Radegast),Inbev (pivovary Staropramen),Heineken (Krušovice,Starobrno)
Radši si dejte 100% české pivo z pivovarů,kde to dělají poctivě:Litovel,Svijany,Zubr,Poutník,Dalešice,Chodovar,Bernard(není zce český).Tyto pivovary pivo nepasterizují a používají stále dvoufázové kvašení.Podporujme kvalitu,ne kvantitu!
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 22:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jinak žádám ulinčování depa HH,že si dovolilo do firemního laku "mé" 830159 zandat dveře s jiným barevným schématem a tím pádem narušilo PR propagaci čd.(no není to na palici? :-) )
Nepijte euro hnusná piva nadnárodních korporací SABMiller (Gambrinus,Pilsner,Kozel,Radegast),Inbev (pivovary Staropramen),Heineken (Krušovice,Starobrno)
Radši si dejte 100% české pivo z pivovarů,kde to dělají poctivě:Litovel,Svijany,Zubr,Poutník,Dalešice,Chodovar,Bernard(není zce český).Tyto pivovary pivo nepasterizují a používají stále dvoufázové kvašení.Podporujme kvalitu,ne kvantitu!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4333
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 23:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já bych dal přednost jako šéf hodnocení lidí podle své pracovní morálky

Vždyť to se právě stalo. Svévolné zasahování do svěřené věci je v hrubém rozporu s pracovní morálkou.

Pokud nikdo nevidí rozdíl mezi natřeným nárazníkem a oloupanou a ohnilou bardotou

Jedno za 18, druhé bez 2 za 20. První ukazuje na nekázeň zaměstnanců, druhé na přístup podniku.

Obávám se, že si neuvědumujete jednu věc: I běžný cestující rozpozná lidovou tvořivost (ať už v podobě "zkrášlených" nárazníků, či vylepených jmen motoráků) a jednoznačně je vyhodnotí jako pracovní nekázeň, jako to, že personál si dělá, co chce (namísto toho, aby dělal, co dělat má). Pak už není daleko k hodnocení drah jako velkého bordelu a černé díry a skončí to konstatováním, že je-li takovýto žebříček pracovních hodnot zaměstnanců ČD, tak se takovým zpožděním nelze vůbec divit.
Nebudeme sedět doma a půjdem tancovat...!
Siki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.91.217.11
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 23:29:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem tu náhodou zabrousil a vcelku mě udivil povyk kolem drobného "dokreslení" jisté Regionovy.A napadá mě několik otázek v souvislosti s autorským právem.Kdo nebo co rozhoduje o tom,že nějaká věc či dílo bude nebo nebude pod ochranou autorského zákona či v jakém rozsahu?Když si koupím auto a vytuním si ho dle své libosti,porušuji tím autorský zákon?Design auta taky přeci někdo navrhl.Nebo,když modelářská firma vyrábí model nějakého vozidla,třeba zrovna Regionovy,taky porušuje nějak autorský zákon?Vždyť je zde přeci přesně okopírován vzhled i nátěr vozidla,byť je v jiném měřítku a dokonce na něho dá i přesné popisy včetně firemního loga příslušného vlastníka skutečného stroje a to dokonce za účelem prodeje tohodle výrobku.Omlouvám se,že to není úplně k tématu 814+914,ale určitě nejsem sám,koho tohle bude zajímat.
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 07:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: dovolím si nesouhlasit. Nikdy jsem se nesetkal v okruhu mých "neželezničních" přátel, že by např. jména na motorech, olemované nárazníky atd., prostě drobné úpravy na HV někdo vyhodnotil jako pracovní nekázeň personálu. Naopak, všichni spíše tyto věci ocenili, pamatovali si ta jména, ptali se, zda zase pojede dejme tomu Jarmilka atd, prostě to bylo jednoznačně pozitivně vnímáno.
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.196.48.137
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 11:54:00    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_Ř a další: Ta diskuse se nám poněkud zvrhla. Tam jde spíš o to, že to bílé lemování vespodu je hranaté na jinak kulatém vozu. Přímo na tom nárazníku ta bílá snad nikomu tolik nevadí. Dělat z toho ideologickou diskusi, to tu opravdu chybělo.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 13:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Např. na tomto motoru si tanvaldští taky dělali úpravy. Říkali jsme jí "vlajková loď", ale to spíš kvůli obsazení...


Nikdy to nikomu nevadilo. Myslím, že Web rozpoutal debatu úplně o ho..ě.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Tomasek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 18:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

> SIKI - když si koupíš auto je TVOJE. Když jezdíš s lokomotivou, většinou tvoje není.

Když si koupíš 100 autobusů, nebo vlaků, dáš jim jednotnej nátěr a budeš na tom chtít postavit nějakou strategii, je to tvoje rozhodnutí a řidič, nebo fíra do toho nemá co kecat, nebo na to kreslit :-)
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 18:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomasek84:

Jenže ČD žádnou strategii v jednotné barvě nemají....
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 18:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkognito: A na to jste přišel kde? Psali to v Obzoru? Není náhodou tou strategií, že každá řada nových nebo modernizovaných vozidel má určitý design, chcete-li nátěr? Kdyby tomu tak nebylo, natřeli by v PARSu nebo Vagonce každou Regionovu nebo ešus tím, co by zrovna měli ve skladu a tak, jakou náladu by měl kreativní šéf lakovny.

Uniplus: Pokud máte na mysli to, že některé parničky v dané knize mají olemované nárazníky, tak o ty tady rozhodně nejde. V jednom případě tam má 498.102 pluh v barvě trikolory, což je evidentně pozůstatek "oltáře", lze najít fotky kompletně "vystrojeného" předku vlajkami a nápisy "Zdravíme...". Pokud si dáte tu práci, tak i v této knize napočítáte převahu parniček v "unifiku", více či méně naleštěných.

Siki: zde nejde o porušování autorských práv kopírováním, ale pozměňováním autorského díla. Je to asi tak jako kdyby se českému vydavateli nelíbil konec Harryho Pottera a tak nechal napsat poslední kapitolu jinak :-). Vy jste nikdy neslyšel o tom, že třeba na zdejší provedení zahraničních muzikálů nebo třeba Stardance apod. jezdí supervizoři agentury, která vlastní autorská práva a kontrolují, jestli nedošlo ke změnám?
Jinak je možné, že ČD se vyrovnaly s autorem designu jednorázově a jsou vlastníky příslušných práv samy. Ale nic to nemění na postatě sporu.

Takže závěrem - víc už se k tomu nechci vyjadřovat:
- vážím si zaměstnanců. kteří i nad rámec svých povinností pečují o majetek zaměstnavatele
- nesouhlasím z řady důvodů výše uvedených s tím, aby zaměstnanci na majetku zaměstnavatele prováděli neschválené úpravy, mezi které počítám i "vylepšování" nátěru.

Hezký večer všem.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 19:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, a toto se tyka i olezlych a rezatych "srotu", bo evidentne podle rychlosti jakou jsou polepovany onim divnym ctvereckem i toto je soucasti firemni podoby a zrejme i korporatniho image a tudiz jakekoliv zlepseni v tomto smeru je nezadouci ...
Nekdy mam pocit, ze by se nekteri lidi meli lecit na schizofrenii a nebylo by jich zrejme malo ... :-/
Pavel
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2008
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 19:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: hmm a není Ti/Vám nápadné, že se firemní kultura dodržuje nejlíp tam, kde jsou zaměstnanci taky adekvátně placeni? Nechci slyšet, že to spolu nesouvisí, souvisí a až na prvním místě. Když kultura, tak na obě strany. A jestli mě bude někdo chtít podezřívat, že hrabu pod sebe, tak prohlašuju, že nemám a nikdy jsem neměl s ČD nic společného, leda jako cestující.
Siki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.91.217.11
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 19:48:27    Odkaz na tento příspěvek  

ad Tomasek84:já přeci neřeším problém vlastníka vozidla vs uživatele,v tom mám naprosto jasno a plně s tvou odpovědí souhlasím.
ad Johny11:rozdíl mezi kopírováním a pozměňováním mi je také plně jasný,i když je to vcelku jedno,protože v obou případech je to porušení autorského zákona.S tím závěrem se také ztotožňuji.

Takže stále je zde otázka,jak to,že v případě upraveného auta nebo modelu není uplatňován autorský zákon a v případě domalované RN uplatněn být může?
Jagi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.19.38
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:01:35    Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdy bude další regionova na světě??Máme konec ledna a pořád nic..Budu vděčný za každou zprávu.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Johnny11:
já jsem netrvdil, že těch lokomotiv s doplňky nátěru byla většina. Chtěl jste příklad. Ale bylo jich relativně dost, a s různými doplňky nebyl většinou problém a nikdo z toho nebyl na prášky. A nejen na páře, ale i na elektrikách a dieselech. A nemám pocit, že by právě tohle mělo poškodit jméno ČSD. Kdyby se pouze a jen alespoň jezdilo načas, odpadlo by 90% brblajících. A jestli má být něco zákon, tak je to jízní řád. Hezký večer.
Bar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.209.184
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:06:25    Odkaz na tento příspěvek  

814.042 měla by přijít do DKV Brno, zatím to vypadá na PJ H. Brod
Petriiik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2008
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už delší dobu pozoruju o tria 209/210 nefunkční topení.Už třikrát když jsem jel, tak místo aby topení topilo, tak jen foukal studený vzduch, a to celou mou cestu(asi 30 minut jízdy).Že by nějaká nová porucha??
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:13:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože koupí auta si kupujete veškerá práva na ně a jediné co Vás omezuje jsou technické podmínky (nemůžete uříznout střechu atd.). Design aut dělají buď zaměstnanci v pracovním poměru, kteří to mají v popisu práce (a autorská práva na jejich myšlenky a nápady má zaměstnavatel) nebo designstudia, která se ale práv za odměnu vzdávají (zde byl koncem osmdesátých let docela zajímavý konflikt kvůli Škodě Favorit, jejíž design dělali Italové a vzhledem "k různému pojetí" autorského práva byly nějaké tahanice právě kvůli změnám, které v původním návrhu udělala fabrika - podrobnosti neznám).
Model je jiný, s originálem nezaměnitelný výrobek výrobek - vzhledem k určení velikosti atd.
Neznamsebe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 20:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy dobrá. Jdu se udat, exemplárně se potrestám a pro jistotu se zastřelím .

Ty zrůdnosti, jak to tu někdo nazval, teda opět ve svém volném čase odstraním, aby tahle Hypernova zapadla zpět do řady Hypernov. Očistu vozidla budu provádět pouze na čelním okně, což je v souladu s bezpečností provozu.

Mým záměrem mělo bít zviditelnění téhle RN z řady zašlých a špinavých RN brázdících koleje pod vlajkou ČD. Chtěl jsem tím vyjádřit hrdost že jezdím pro ČD na jakési vlajkové lodi regionálních tratí a v neposlední řadě i vztah ke stroji. Jenže jsem za to byl vámi zlynčován .

Zítra bude RN 814 213/214 naposledy focena pěkně čistá večer v ŽB a pak se děj vůle boží.

Děkuji vám mnohokráte a ti kdož zde kibicují nechť se přijdou svést jako cestující ve vlaku který povezu a pak mi sipejte popel na hlavu. Ale neskrývejte se za nějaké nicky typu Web a podobně když ani nedokážete přiznat že s ČD nemáte nic společného či naopak.

Přeji sobě i kolegům co jezdí na těchto ne příliš vydařených strojích, nasazovaných na nevhodné tratě, mnoho kilometrů bez závad , neschopností a bolestí zad.
Web
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 21:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamsebe: Já tu nejsem jako žádný anonym, ale normálně registrovaný přispěvatel. To slovo co používáte v každém příspěvku jsem já použil jednou a uznávám, že bylo trochu moc silné.

Nicméně myslím, že pánové Johny11, Bkp a další celkem přesně popsali moji myšlenku, tedy principy úcty k cizímu majetku.

A znovu: Kdo Vám tu řekl cokoliv proti mytí vozidla? Vy ho prostě mýt nebudete protože na něj nesmíte kreslit, nemůžete dokazovat že je zkrátka Vaše? Tak si dejte za okno na přísavky velikou ceduli "tahle mašina patří MĚ" a bude mít dušička pokoj, všichni to pochopí, můžete začít znovu mýt. Nikdo do Vás nebude šťourat za poškozování cizí věci.

Napište KDO Vám tu kritizoval mytí vozidla pane a já mu vyprášim kožich klidně :-)