K-report
 

Archiv do 1. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Školy se zaměřením na dopravu » Archiv do 1. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4148
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 21:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
Njn...chytřejší se raději nejdřív podívají u jiných, co šmakoun je, a pak si ho teprve sami objednávají/dávají.
Osidla geniality:
Žádný šéf nebude zaměstnávat člověka, který má ustavičně pravdu.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41403
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 21:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menza UCPE :
Náhodou, tohle je jen plán. Skutečnost se od toho obvykle dost výrazně liší.

Tedy třeba už v půl čtvrtý odpoledne není z večeří ani jedna (např. kuře a svíčková), ale dvě úplně jiná jídla (navíc lišící se od výstavky, místo opečených brambor jen kaše), zatímco při odchodu už je třeba provensálská pečeně a v šest večer se objeví třeba i ta inzerovaná svíčková.
Ale trampská roláda, co byla v půl čtvrtý, se může jmenovat už třeba jinak a být třeba s rejží.
Oblíbenou aktrakcí je i tzv. "opečená uzenina" - v překladu to znemaná, že se hodí tlustej párek do vody a dá se k tomu nějaká náhodně rozmražená příloha. A ten párek má navíc tu vlastnost, že zatímco ve čtyři je třeba za 23, o hodinu pozdějc už může bejt i za 28. (K cenám pak připočíst 23 Kč dotace, aby si někdo nemyslel, jak je menza UCPE levná. :-))

Pro strávníky cokoliv. :-O
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 09:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bleee... Jak je vidět, tak se toho zase v menze moc nezměnilo. Stačily mi tehdy ty dva roky...
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 09:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád lepší studentská játra než játra pana starosty (jídelna ÚJV Řež). Treska pytláka Říhy má taky svoje kouzlo. Jak se dostal Říha k moři??
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 09:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli pan starosta nebyl alkoholik, tak ta játra zase nemusí být tak špatná...
libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.95.200
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 13:39:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jo ta MENZA UPCE ten šmakoun je fakt humáč,pokud možno nedávat si ty jejich speciality.Nejlepší je tam ten starší chlápek jinak ty báby dávaj malý porce a vůbec jsou malý porce hlavně k obědu.No a to že se platí i za polívku a za nápoj to je taky mínus.Občas fronty, že než se člověk dostane ke stolu tak to vystydne.Ale abych jenom nekritizoval tak většina jídel je chuťově dobrých,hlavně smažák uměj.Jen nechápu proč jsou furt játra-nežeru to.
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 13:53:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono před lety si aspoň šlo jídla vybírat (objednávat), nyní byl ale v rámci zlepšování služeb a "nenápadného" zvýšení cen zaveden bezobjednávkový systém, kdy se musí buď přijít včas anebo si "vybrat" z toho, co zbude, nebo je v rychlosti "vygenerováno" ze zmražených zbytků.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 18:31:34    Odkaz na tento příspěvek  

To za našich mladých let ( 93-98) bylo možné si za stravenky odebrat studené potraviny , konzervy atd. a vařit si sám .Této možnosti jsem poměrně dost využíval .
Tenkrát ty stravenky byly nějak dotovány a stravenka , za kterou člověk něco zaplatil měla při odběru potravin trošku vyšší hodnotu , než kolik jej stála.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 19:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zutý_petr: Naprostá pravda !!!
Jinak je fakt, že někdy člověk dostane porce malý, ale ten chlápek tomu šéfuje docela ve velkým, tak to má být
Nejlepší je, když zbyde do večeře i polévka. To pak člověk dostane plnej kalíšek, až se bojí, aby nevylil
http://danone39.blogspot.com/ - Nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel !
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 15:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke starší debatě: nenáviděné ZSV -

Martin_zlivský: Celého PŮL roku?! My jsme se tím teda prokousávali rok… Jeden rok psychologie, jeden sociologie, pak jeden pro politologii a ekonomii dohromady a jeden filozofie. Něco málo prakticky uplatnitelného se našlo jen v tom třeťáku…

S tím musím bohužel naprosto souhlasit... alespon při ZSV se u nás dají pozorovat vláčky nad školou,
takže určitý smysl to má tam chodit

a užitečné věci jsme se taky jinak neučili, celé ZSV se skládalo z definic... ale musím uznat, že občas se to hodí... a nevíte, jeslti se s něčm podobným dá setkat na FD ČVUT ?
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.163.242
Odesláno Neděle, 20. dubna 2008 - 17:03:32    Odkaz na tento příspěvek  

...UPa se zase jednou blejskla...na stránkách se objevilo "Oznámení o ztrátě razítka"!..viz ZDE...
...tak nevím, nepatří to spíš do diskuze vtipy...?
350009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 22. dubna 2008 - 18:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde sa dá v Čechách študovať inžiniersky stupeň elektrickej trakcie? So žilinskou je to dosť bieda...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 23. dubna 2008 - 07:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím od elektrokolegů, tak asi nejlepší to bude v Plzni na ZČU... http://www.fel.zcu.cz/obor.aspx?id=32
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2008 - 14:32:10    Odkaz na tento příspěvek  

...jojo, slyšel jsem, že FEL ZČU je na tohle dobrá (mám od nich i nějaký 4 díly skript s názvem Elektrická trakce)...pak prej je také něco na VŠB TU v Ostravě, ale nejsem si jist...
310
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 25. dubna 2008 - 19:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to ythomas_ct: opravená fakt ještě není Ale místní šotouši by se měli chytit za nos, zatím jsem nenašel z přepravy žádné foto}
Menza neucpe,ale prožene!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.126.25
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 20:10:59    Odkaz na tento příspěvek  

Byl jste taky někdo minulý čtvrtek v menze na večeři? Taky jste pak měli problém stihnout doběhnout na onu místnost? Se zase předvedli, nebyl jsem prý sám, kdo měl podobné problémy...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41772
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 20:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že z této IP nebude psáno o jiné menze než té UCPE, pardon, UPCE.
To se bohužel musím přidat, bohužel jsem měl taky tu „čest”. Ale bylo mi akorát večer trochu blbě a chtělo se mi spát v míře vyšší než obvyklé, naopak ráno jsem byl vzhůru o něco dřív :-O, nic víc.
Aspoň už vím, že to nebylo nezvyklým prostředím a že na tom někteří byli i hůř.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 21:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zase se jim povedlo do jídla místo chuti přidat střevní chřipku?
Od doby, co ubylo negramotných, výrazně přibylo blbců. (J. Burian)
Menza neUCPE,ale prožene!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.126.25
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 21:19:15    Odkaz na tento příspěvek  

Místo chuti? Spíš místo pepře/soli/...

PS:
Vypadá to na špenát... Prej když zbude, tak rychle zamrazit, pak rychle rozmrazit, rychle sníst a pak rychle posrat hektar.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41776
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2008 - 21:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Správně se říká, že jde o optimalizaci a recyklaci.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4455
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 10:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Optimalizace logistického procesu.
ICQ 202376673, Web o prostějovských autobusech, Autobusy Bova na našich silnicích
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3463
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 11:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ještě že se nezavedla rekuperace...
Od doby, co ubylo negramotných, výrazně přibylo blbců. (J. Burian)
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.126.57
Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 13:20:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr_k: Neříkej dvakrát, co není může být...
PaBa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.126.56
Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 13:25:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jak dořešit rekuperaci bez zpětného odběru??? Na to se dodavatel nebude moc hezky tvářit...
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 14. května 2008 - 19:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hola lidičky, nevíte, která profesorka z Plzně by mohla dělat předsedkyni u maturit v Břeclavě? A kdyby jo, napište pls co učí a hlavně jak je přísná, díkec
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 21:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musíš říct jaký komise. Jestli železniční, tak je to Kvitová, nebo Šléglová. Obě v pohodě :-) vzhledem k tomu, že Šléglová je třídní čtvrťáků, tak bych to viděl na Kvitovou. No uvidíš, kdyžtak podrobnosti mailem :-)

Pokud to nemá bejt profesorka železničářka, tak plzeňská dopravka má tolik učitelů, že se oni sami sotva znaj navzájem. Takže sorry, ale nemůžu říct :-)
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Ate
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 14. května 2008 - 21:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf :
Asi tu bude ta Dana,zítra se zeptám....Jisté je, že již v neděli se vypravuje na maturity do Děčína Ing. Mirek Šimandl - jede se zvláštním pivním expresem. Takže děčínácí, má rád plzenskou dvanáctku a všechny produkty z masové říše.....zejména vepřové hody\
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 11:48:36    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že školy se zaměřením na dopravu buď maturujou nebo mají zkouškové...nějak to tu vázne...
PaBa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.247.62
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 15:09:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pruď...
Osožák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.50.244
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 16:57:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ad ythomas_ct: tobě je hej....
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 08:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice by to patřilo do Snů, ale když už je řeč o zkouškách: někdy se mi zdá, že jsem zpátky na škole a musím dělat zkoušky. Jednou jsem se probudil docela zpocený, když mi ve snu prof. Čáp oznámil, že musím ještě dodatečně podle nějakých nových regulí znovu ke státnicím, jinak mi do půl roku přestane platit diplom
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 08:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jste u těch maturit, my měli (19.-22.5.) pana Hospodarze z Prahy a nezaznamenal nikdo z nás jedinou otázku od něho...
Pan Šimandl musel být v "téčku" - zasilatelích

(Příspěvek byl editován uživatelem zhor.)
Paci
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 08:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh: V době střední (máme průmyslovku v Chomutově) měl kámoš hodně snů o zkouškách a maturách. Hned první den ve čtvrtáku se mu zdálo, že přišel do školy a řekli nám "No tak zejtra se bude maturovat" samozřejmě všichni dutý. Pak měl sen že dělal praktickou maturu. Tahal si otázku z černýho klobouku a vytáhl si úlohu na měření, kterou jsme vůbec nedělali. Ptal se "Pane profesore já vůbec nevím co stím, protože jsme to vůbec nedělali." dočkal se odpovědi " No ale to byste měli jako znát."
I já jsem měl plno nočních můr o škole. Na měření se mi zdálo, že někomu začal hořet zdroj. Nebo že programuju nějaké úlohy, které mi chyběly, a ve snech mě to pronásledovalo jak mě to pořád nejde. Nedávno se mi zdálo o státnicích (za měsíc mě čěkají), že jsou už zejtra. A já samozřejmě nenaučenej, ale v tom snu mi to bylo jedno.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 09:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dusanh: Hraje se moc na ten titul, když už máš nějaký rok ve firmě za sebou? Fakt bys po tom titulu zase tak šel?
Sportu zdar, bajku zvláště!
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 09:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paci a sny, to je spojení V reálu to poslouchat je ještě lepší...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42915
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 09:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 13:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tituly se u nás moc nehraje a v reálném životě už vůbec ne Ale prostě se mi ty zkoušky tak vryly do hlavy, že mě to občas pronásleduje
kulisek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 14:29:47    Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem objevil, že Vysoká škola hotelová v Praze, otevírá od nového školního roku zajímavý obor - Management dopravních služeb - prezenční i kombinované studium. Myslím, že řada zde diskutujících by se v tomto oboru mohla dobře realizovat. Student se setká s předměty jako je Dopravní geografie, Dopravní politika a strategie, Integrované dopravní systémy, tvorba tarifů, apod. Asi se tam přihlásím. Jde do toho někdo se mnou?

http://www.vsh.cz/novyweb/index.php?option=com_content&task=view& id=142&Itemid=91
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 01:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na hotelové školu studovat dopravu? To určitě! To bude kvalita jak blázen…
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 16:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kulisek: Nevypadá to špatně, ale tam určo bude matika
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 20:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale teď koukám, že obor je za těžký peníze kdyby bylo něco podobnýho i ve státní škole, tak bych do toho možná i šel a nakonec bych se s dopravní školou nerozloučil. Takhle asi zvolím nějaký humanistický obor...
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4935
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 08:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle asi zvolím nějaký humanistický obor...

Tak to budeš mít z dopravní průmyslovky přímo ideální základy...
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 09:07:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jen jestli by nebylo humánnější, studovat raději nějaký humanitní obor (zejména, pokud si rád pochutnáte na dobrém jídle). Z humanistických studií tak nějak čiší přílišný aktivismus (srovnejte např. ekologové x ekologisti), viz též www.humanistickastrana.cz
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 11:52:00    Odkaz na tento příspěvek  

Tak české vysoké školství míří mílovými kroky do prd...
Bavil jsem se tuhle s nejmenopvanými pedagogy na nejmenované univerzitě : Na třetí pokus mají nařízeno to "dát", neb škola dostává prachy mmj. podle počtu absolventů... A tak jen doufám, že podobně to nechodí třeba na medicíně...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4970
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 12:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na třetí pokus mají nařízeno to "dát"

Tak to by mě zajímalo, kde to takhle chodí... Třeba na právnické fakultě v Praze se vyhazuje běžně i v páťáku, pamětníci si jistě vzpomenou, jak v roce 2000 bylo po jedné klausurní práci z ústavního práva na téma státní občanství vyhozeno z fakulty 30 lidí v páťáku (nekteří již měli i obhájenou diplomku), protože ji nenapsali na třetí pokus...
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 12:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

Taky se mi to nechce moc věřit, ale zdroj je velmi důvěryhodný, čili nezbejvá než se s tím smířit.
Pandrhola
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.50.244
Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 13:11:54    Odkaz na tento příspěvek  

To W: to na UPCE nehrozí....
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 13:19:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ono asi taky záleží na jednotlivých oborech či fakultách. Když máte někde trvale nadbytek zájemců, tak je velmi jednoduchý z nich vyházet slabší kusy.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 18:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ale třeba letos o DFJP na UPCE moc zájem nebyl. Díval jsem se a skoro všechny obory mají vypsány druhé kolo přijímaček
http://danone39.blogspot.com - Nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel !
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 10:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Ano, to je dnešní trend… Co nejvíc vysokoškoláků (viz aktuální reklamní kampaň České hlavy) a za pár let nebudeme mít kde bydlet, protože nebude mít kdo stavět a opravovat domy, vodu, elektřinu atd. (zde zase doporučuji k přečtení číslo 307 Nového Prostoru: http://www.novyprostor.cz/casopis/pdf/307.pdf)
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8656
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 10:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože nebude mít kdo stavět a opravovat domy, vodu, elektřinu atd.

No je fakt, že sehnat řemeslníky na rekonstrukci kuchyně + koupelny + WC v paneláku byl pro naší rodinu nadlidský úkol už teď a nakonec to dělal známý...
Ale zas bych na druhou stranu čekal, že se sem nahrne pracující lid z východu, pro kterého je i podprůměrná česká mzda královským platem.
Nedělejte si se životem starosti - stejně z něho nevyváznete živí.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 12:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je, jestli chceme, aby náš hypotetický nadbytek vysokoškoláků emigroval na západ a z východu imigrovali řemeslníci, nebo chceme být soběstační.
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8658
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 13:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to ještě taky o tom, že není vysokoškolák jako vysokoškolák. O některé vysokoškoláky v zahraničí zájem je a o jiné není zájem ani tady. Loňský spolubydlící studoval religionistiku avysvětlil mi, že sice je to obor, který ho baví, ale jinak je na dvě věci. Takže po dostudování a získání titulu šel ještě na další vysokou školu, aby uměl taky něco, co ho uživí.
Nedělejte si se životem starosti - stejně z něho nevyváznete živí.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.196.170
Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 15:47:48    Odkaz na tento příspěvek  

Víte,já v tom vzdělání vidím tak trochu degradaci. Můj děda vystudoval za první republiky obchodní akademii a byl po faráři druhým nejvzdělanějším člověkem na jejich vsi , která tehdy měla cca 1000 obyvatel. Babička vychodila pouze základní školu a pracovala jako materiálová disponentka v jedné zbrojovce. Před týdnem jsem četl jeden pracovní inzerát , kde ta samá firma hledala také materiálového disponenta. Ale už s požadavkem VŠ vzdělání.
Přitom v té době studovat takovou průmyslovku , obchodní akademii či gymnázium bylo daloko náročnější , než studovat dnes průměrnou vysokou školu.
Trochu se bojím toho,že za x desítek let bude třeba VŠ i na rutinní práci administrativního charakteru. Potom se už nebudou lidi odlišovat nejen podle typu vzdělání ale také podle toho , jakou školu studovali.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 16:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak to je. Mamka nám pořád vypráví, jak u nich v práci na dílnu přijímají samé lidi s maturitou. Je to normální dělnická práce, sestavování větších součástek z menších. :-)
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4476
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 17:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naroznej:
To je pravda. Ono je to také věci zaměstnavatelů, kterým dnes už SŠ vzdělání nedostačuje a na tutéž pozici chtějí alespoň Bc. (opět příklad z naší rodiny). Tím je pak tlak na více vysokoškoláků, leckdo si doplňuje vzdělání "za pochodu", ale prostě s kvantitou se snižuje kvalita (alespoň někde/u někoho).

Potom se už nebudou lidi odlišovat nejen podle typu vzdělání ale také podle toho , jakou školu studovali.
To si nemyslím, resp. nezastávám názor, že člověk ze školy X toho musí nutně umět méně/bude méně vhdoný kandidát na pozici, než když studoval školu Y.
Osidla geniality:
Žádný šéf nebude zaměstnávat člověka, který má ustavičně pravdu (a proto jsem raději občas natvrdlý nebo plácám nesmysly ).
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 00:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to také věci zaměstnavatelů, kterým dnes už SŠ vzdělání nedostačuje a na tutéž pozici chtějí alespoň Bc.

Já se čestně přiznávám, že jsem v podstatě zpátečník, jelikož i na základě mé nejedné ironické připomínky byla v HR kampani hledající mé nové podřízené upravena specifikace vzdělání z vysokoškolského na středoškolské. Faktem ovšem je, že k tomuto zpětnému posunu hlavní měrou přispěly pracovní výsledky dříve nastoupivších absolventů.
Gympláci a "nedokončení" vysokoškoláci si byli vědomi toho, že jejich vzdělání není právě exkluzivní, takže neměli přemrštěné platové požadavky a hlavně se snažili naučit to, o čem si mysleli, že by měli umět z VŠ.
Absolventi regionálních univerzit (Ing., Bc. a spol.) byli obvykle toho názoru, že je jejich titul opravňuje k žádosti o nadprůměrný plat a naopak je zbavuje povinnosti se ještě někdy něco učit, antož mají titul, tedy už vše umí a znají.
Výsledek? Rozdíl mezi SŠ a VŠ byl minimální - na praxi absolutně nebyli připraveni. Jenže zatímco SŠ dřeli, aby nahradili své chybějící vzdělání, VŠ si stěžovali, proč se ještě něco mají učit. V důsledku čehož nejeden Ing. vyletěl dveřmi prdelí napřed (pouze obrazně řečeno, aby si někdo nemyslel, že zneužívám své fyzické převahy), zatímco SŠ makají jak šroubci a nejsou s nimi problémy.

BTW, kolega v této souvislosti používá velice hezkou definici:
Bc. = umí se naučit 200 stránek skript nazpaměť (aniž by tomu rozuměl) a dokáže buď napsat 40 stran souvislého textu bakalářské práce anebo si vydělat 15 000 Kč na to, aby mu to někdo napsal.
Ing. = umí se naučit 400 stránek skript nazpaměť (aniž by tomu rozuměl), dokáže napsat 60 stránek souvislého textu diplomky a je schopen porozumět radám vedoucího práce, odkud a jak má diplomku opsat, aby to nebyl očividný plagiát.
Mgr. = dokáže se naučit 1 000 stránek textu a nejspíš tomu i kapku rozumí, protože kdyby se to dokázal jen naučit slovo od slova, šel by s tak dobrou fotografickou pamětí raději na práva nebo medicínu.
MBA = umí plynně hovořit anglicky a má obchodní talent, neboť udělal ze svého zaměstnavatele kavku, kterou obral o čtvrt milionu na studia na Čelákovické Sorbonně (případně na jiném obdobném ústavu). Pro praxi to ovšem znamená toliko problémy, protože to za každou cenu bude muset mít na vizitkách, v důsledku čehož budeme před zahraničními partnery vypadat jako magoři (jelikož v civilizovaném světě se obvykle tituly na vizitky neuvádějí, rozhodující je pracovní zařazení, nikoli papír ze školy).
Dr. = první úroveň svědčící o tom, že ten člověk vážně něco umí...

Přiznávám, že tohle hodnocení titulů není můj nápad, ale klidně se pod to podepíšu, neboť jsou to zlatá slova potvrzená nejedním rokem praxe.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 07:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inženýr a magistr je na stejné úrovni, stejně jako MUDr., JUDr. aj. Absolvent doktorského studia dostane za jméno titul PhD. Ale to jsou jen kosmetické drobnosti, které na tom skoro nic nemění. (Zvláště ten text k MBA se mi líbí. )

A ten tvůj příklad chůze proti proudu zní opravdu zajímavě, snad to co nejdřív převáží výše popsaný trend. Jenže mně na gymplu pořádně neřekli nic o tom, čemu se chci věnovat, tak na VŠ musím. :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem MirekM.)
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4974
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 08:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inženýr a magistr je na stejné úrovni, stejně jako MUDr., JUDr. aj.

Tak to ani náhodou, inženýr a magistr jsou na stejné úrovni, to ano, ale doktorské tituly (tzv. "malé doktoráty") se udělují až po vykonání rigorózní zkoušky v příslušném oboru, která je dobrovolná a vzdělání nijak nerozšiřuje, ale titul prostě vypadá lépe. Rigorózní zkoušku mohou vykonat pouze absolventi humanitních oborů ve stejném oboru a obdrží pak tituly jako JUDr., PhDr., RNDr.
Výjimkou je studium lékařství, zubního lékařství a veterinárního lékařství, kde se studium ze zákona zakončuje přímo rigorózní zkouškou, takže absolventi nedostanou titul Mgr., ale rovnou titul MUDr., MDDr. nebo MVDr.
Titul PhD. (tzv. "velký doktorát") za jménem se skutečně uděluje až po 2-3letém doktorském (dříve postgraduálním) studiu, mohou ho získat absolventi všech oborů a předpokladem je úspěšné absolvování tohoto studia. Jinak absolventi postgraduálního studia podle právní úpravy platné do roku 1998 získávali titul Dr. před jménem, který mohou i dnes používat, pokud si nepožádali o jeho nahrazení současným titulem PhD. za jménem.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.5.19
Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 09:52:34    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Quex: Pro upřesnění...titul PhD. lze získat na Slovensku, v ČR se uděluje Ph.D.!