K-report
 

Archiv do 14. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 14. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2329
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 15:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Být to 380, už mohla názorně předvést, v čem je lepší, a mohl být zachráněn lidský život. Je s podivem, že od některých arogantních jedinců, kterým by to i mohlo být ku prospěchu, si zasluhuje tolik nadávek ještě před uvedením do provozu.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 15:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mezi Mohelnicí a Moravičanama to odneslo eso 362.165 DKV Brno. Letos vozbu poštovních expresů částečně přebrala rychlá esa 362 DKV Brno. Na Vn jela 163.014, ta je však v pořádku.
Bohužel to však není nic oproti ztrátě lidského života, který na železnici opět vyhasl. Soustrast všem pozůstalým.
A zároveň se modlím, ať už se nic dlouho nestane, protože letos je toho už opravdu moc.
http://danone39.blogspot.com - Nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel!
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 16:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě jen zaráží že ty poslední větší nehody se staly na rameni Praha-Ostrava
např. Moravany , Studénka, a ted Mohelnice-Moravičany
xxx 037-x FOREVER;-)
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 16:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna: Neni to napr. tim, ze to je
- nejznamejsi trat v republice, a tedy nejvice medializovana?
- prvni koridorizovana -> malo vyzkousena technologie; rekonstrukce jeste neskoncila -> vyssi koncentrace useku s nedostatecnym zabzar, a tedy vyssi koncentrace jizd na rozkaz apod?
Viz napr. trat Cheb-UNL, kde jsem v posledni dobe neslysel ani o vaznejsi nehode, ani o rekonstrukcich ;o)
- trat s nadprumernou provozni rychlosti (v lokalnim meritku) (az 160km/h -> vetsi skody a zraneni)?

Jinak to imho bude spise shoda nahod. Jen doufejme, aby se v nasledujicim obdobi nestavaly takoveto nehody napr. na rameni Beroun-Praha, to by mohlo byt smrtici.

(Příspěvek byl editován uživatelem mosquitoe.)
Nikdy se neptám následovně: "V co věříš?", "Jaký je tvůj měsíční příjem?" a "Koho jsi volil?"

Rodiče mě učili, že lhát se nemá ... tak mlčím ...
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 16:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s tím prvním koridorem bych nesouhlasil. první koridor je od třebové na prágl. z olmiku do třebové je to větev 2.koridoru. tzn.čerstvě dokončená. a z přerova do ostravy je to pokračování 2. koridoru.
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 16:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jezdí ty odklony přes Brno? Berou to přes hlavní nebo se jede přímo Slatina-Židenice?
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 17:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslím že hlavák by to asi nepobral:-) už tak tam chudáčci mají málo kolejí na svoje vláčky
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 17:19:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: No nic proti ale na to kolik tam mají kolejí apod. a mají elektromechaniku tak jim to tam pěkně šlape než kdekoliv jinde, tam jim JOPKA nepadá jako v Praze na hlaváku
xxx 037-x FOREVER;-)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 17:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

náhodou jsem si tu el.mech. stihl vyfotit, než ji tam zruší. v budoucnu to bude vzácná fotka. ale proč to tahat přes přeplněný hlavák když to po spojce projede řádově o deset minut skorej.:-) a víš že při zpoždění 120 minut je každá minuta dobrá :-) :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1617
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 17:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale takovej Comenius podle Babitronu pěkně hnije na hlaváku
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 17:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kukám na to. v tom případě nechápu myšlenkové pochody dispečerů. ale možná to využívají jako vlaky přerov-brno :-) a hned je tam spojů jako nikdy :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 18:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz napr. trat Cheb-UNL, kde jsem v posledni dobe neslysel ani o vaznejsi nehode, ani o rekonstrukcich ;o)

Neslyšel? To jsi asi drobet nahluchlý. Co Sokolov? To byl občas docela masakr.....plus jednokolejná doprava Bohosudov - Teplice a Bílina - Oldřichov....to vše v jeden den, po několik měsíců. Vlaky až 30 min zpoždění.... bo Oldřichov - Bílina docela flák cesty.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4807
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 18:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptám se odborníků: měl strojvedoucí stejnou možnost jako ten ze Studénky? Tedy útěk do strojovny...
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 18:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: do strojovny mohl, ale asi to nestihl.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9391
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 18:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno není jen na hlavním tahu, např. před týdnem se málem čelně srazily dva vlaky v Čerčanech, když jeden strojvedoucí projel stůj (sice pozdě ale naštěstí si toho všiml a vzápětí zastavil), přičemž ale říznul výhybku, přes kterou už měl postavenu cestu protijedoucí vlak, který ale stačil zastavit před návěstidlem, které spadlo na stůj. Kdyby byl už za ním, tak nevím, nevím - po tmě, v oblouku, na mostě přes Sázavu...
Jinak okolnosti nehody jsou taky docela kuriózní, od Benešova do Senohrab totiž jely souběžně dva vlaky, ten po 1.koleji měl postaveno skrz, ale jel asi čtyři minuty za tím vlakem po 2.koleji, který měl kvůli tomu protijedoucímu vlaku postaveno na stůj. No a jeho strojvedoucí se domníval, že to volno je rozsvíceno u jeho 2.koleje. No, znáte Čerčany, tam je to v oblouku a navíc tam při spuštění provizorky zrušili jedno návěstidlo u 4. koleje, čili, kdo to neví a prostě odpočítá návěstidla zprava, tak mu jedno chybí a hned se splete. Taky pěkná past na strojvedoucí.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak daleko je videt v noci z loko ? ja myslim ze i za dobreho pocasi nejvys 400m, a to je par sekund...

a co navestni opakovace na loko ? podle tech se jet neda ??? a nezahouka to firovi aby okamzite zastavil kdyz se neco stane v okoli (prorizla vyhybka...) ?
Tom350
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: No ono je něco jiného utíkat v 10 hod. (Studénka) a ve 2 hod. v noci, když v té tmě ho.no vidíš..Navíc to vypadá, že to bylo v oblouku , na vagoně do kterého narazil byli odrazky (tj. neviditelné do té doby dokud se o to neopře světlo z loko..) a když to uvidíš prvně proběhne ti hlavou asi otázka co to tam je? A pak už může být pozdě...Pokud říkám nějakou blbost tak mě opravte..
263.001 - Máša , 263.002 - Dáša . Unikáty z Moravy :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

měl strojvedoucí stejnou možnost jako ten ze Studénky? Tedy útěk do strojovny...

U 362, pokud měla zadrátované bezpečnostnízápadky proti vstupu do strojovny pod napětím, měl o fous méně času, než kolega ze Studénky, bo na 151 může do strojovny hned bez odblokování vstup. dveří, což také udělal (část strojovny pod napětím začíná u 150, 151 až za vrátky cca 1,5m za stěnou stanoviště a je chráněno drátěnými dvířky s bezpečn. elmag. západkou). Rozdíl může být tak 1-2 sekundy.I to může hrát roli.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Libcha pri vypnutom zabzar sa podla navestnych opakovacov ist neda - svieti iba modra (nefunguje prenost navesti, lebo zabzar ktore sa o to stara je necinne). takze ani nespoznas, ze si vosiel do obsadeneho oddielu (normalne by ti opakovac zhasol).

nezahouka, nema ako - ziadna vazba medzi zabzar a lokomotivou (okrem prenosu navesti pokial funguje; u nas; zatial) neexistuje. rozrez vyhybky by zahukal akurat vypravcovi (resp. zazvonil?), ale nic take sa nestalo.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Maťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 10-2005
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

všechny odklony jedou přes Brno hlavní protože se tu mění ( v některých případech) vlakový a lokomotivní čety. Dokonce u odklonu EC 106 se měnili fíři navzájem ve Slatině s nějakým protijedoucím odklonem.
Maťa
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4809
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem se ptal právě jen proto jestli „u modernějších“ lokomotiv náhodou nemusí zadávat třeba PIN.

Jinak souhlasím s tím, že odrazka v oblouku potmě se hůře identifikuje než kývající se most. Holt je to osud. Fíra na Banánu přežil pořádný kotrmelec prti několikatunovému mostu, tento „jen ťuknul zezadu“ do vlaku.

Jen se mi zdá, že chyba nebude jen v těch za kniplem, ale i těch co připravují podobné věci jako třeba ta čerčanská past nebo brněnské odjezdové návěstidlo pro 5. a 6. kolej...
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Ach jo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.93.216.69
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:53:29    Odkaz na tento příspěvek  

4Drn: Vzhledem k tomu, že to je brněnské eso, západky na 99% zaplombovány byly. Při poslední směně jsem opět oškubal tamní eso, vlastně stejně jako pokaždé a pokaždé budu, dokud to budou plombovat. To svého času platilo i o 163 DKV Ostrava. A pokud mi nějaký konkrétně moravský cvičný (nj., špatné zkušenosti) něco bude vykládat, s největší pravděpodobností ho prohodím těma nezaplombovanýma dveřma do strojovny.
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 19:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: sorry, to jsem hodne ustrelil. Spis ne, ze bych byl hluchy, ale skleroticky. Sorry.
Nikdy se neptám následovně: "V co věříš?", "Jaký je tvůj měsíční příjem?" a "Koho jsi volil?"

Rodiče mě učili, že lhát se nemá ... tak mlčím ...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 20:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ukazuje jak je důležitá odklonová trasa přes Uničov, t.č. ale neprůjezdná.
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 20:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle reportáže televize NOHA jel Nex v době nehody rychlostí 55 km/h. Takže jestli to je pravda, tak to fíra viděl asi na poslední chvíli, hodil tam rychlobrzdu, ale nestihl to.
Navíc podle fotek, co jsem viděl, tak ten náklad měl poslední vůz až v oblouku. Navíc když se projíždí stanicí Mohelnice, tak do toho oblouku až tak moc vidět nejde, navíc v noci.
Zkrátka si myslím, že to chudák fíra viděl až na poslední chíli a jak tady již někdo napsal, než člověku dojde, co to před ním opravdu je a zareaguje, tak to chvíli trvá. Navíc je možné, že v tom svoji roli ještě sehrála ta vypnutá brzda na jednom z vozů... Kdo ví.
http://danone39.blogspot.com - Nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel!
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 20:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vojtík: asi moc ne, nevím to přesně , ale šaliny tam jsou asi nepřechodný, kdysi dávno se tam taky tahaly odklony se šálinama a musela se tam udělat kompletně obnova jak tam dorasovaly oblouky
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5281
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 21:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Červanka 151.008 a 150.215

150.215 na druhé straně vlaku

151.007 přijíždí od Olomouce

MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 21:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaje přechodnost mají,ale v tuhle chvíli chybí koleje mezi Šumperkem a Bludovem.
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5282
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 21:08:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda:
702.087 a vzadu zbytek poštovního vlaku (první vůz mírně poškozen)

Místo nehody:
2 vozy řady Falls nalisované vsobě, loko 362.165, poštovní vůz Post w



MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5283
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 21:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VYPROŠTĚNÍ:
Vyprošťování předposledního vozu Falls pomocí tanku Hasičů ČD Olomouc:

Poslední vůz Falls se vyprošťuje pomocí tanku:

ESO po nakolejení


(Příspěvek byl editován uživatelem bart.)
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 21:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podla CT24 sa uz v jednej kolaji jazdi
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5284
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 21:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí se: já jsem jel ještě s NAD v 18:40. Podle idnes byla trať zprovozněna po 19té hodině.
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 21:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čahoun: zítra na to kouknu, o výluce vím
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.196
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 23:30:29    Odkaz na tento příspěvek  

Tedy,příspěvků je tady mnoho.Číst je zabere času a tak nevím zda se zde komentovalo i to,jak došlo k zjištění,že je nesjízdná i vedlejší traťová kolej.Dovedete si asi představit,co by se udílo,kdyby jel po protisměru nějaký noční rychlík...asi by pelášil mimo koleje a bylo by také možná zaděláno na druhé Kopisty...chudák fíra.Kdo jej znal,má to oto těžší...Nějak to vypadá,že ta železnice až toliko bezpečná není,jak tvrdily páni v televizní debatě s Jílkovou.Nějak totiž platí,že víc hlav,víc ví...a jeden druhého na něco špatného upozorní...když nejsou lidi..je to o to horší...nějaké zařízo..není bůh aby vědělo co má..to tam musí někdo "dopilovat" a zpravidla se to děje na nějakých podkladech...znáte to rčení:Předpisy jsou psány krví?Tak asi i to nějaké počítačové zařízení...fuj,radši nemyslet.
něco ti povim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 23:39:54    Odkaz na tento příspěvek  

262, jsem si jist že mi nic neuniklo. Jak to myslíš "druhé Kopisty"? Balt orient nejel v Kopistech po vedlejší koleji. Jel po té samé co panťák, do kterého najel.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.196
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 23:40:16    Odkaz na tento příspěvek  

Si prohlížím fotečky...na čtvrté jsou otevřeny dveře do kabiny strojvůdce..vypadá to,že byly otevřeny bez nějakých donucovaček.Potom se dá položit otázka,proč se k fírovi nebylo možno tudy dostat?Trvalo to nějakých ...hodin.Zajímavé.Pozor!Byla to dveře na zadní stanoviště.To nešlo případně strojovnou provést nějaký zásah?V kolik hodin se sjel štáb?
něco ti povim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 23:49:18    Odkaz na tento příspěvek  

262, viděl jsi opravdu vše?Co takhle:
http://www.novinky.cz/clanek/149527-video-srazka-vlaku-telo-stroj vudce-vyprostovali-13-hodin.html
Jinak by mne rovněž zajímalo z čeho kdo vyhodnotil že fíra tam není těžce zraněn, či nedýchá ...Dovedu si představit pokyn "s ničím nehýbat"!
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.196
Odesláno Sobota, 13. září 2008 - 23:57:43    Odkaz na tento příspěvek  

něco ti povim:Kopisty byly za sebou na jedné koleji...to je společné,ale i tam se jednalo tuším o vedlejší nesjízdnou kolej.Co kdyby jelo něco po vedlejší?Něco jako Říkonín tuším...ale kdy to bylo...nevím.V každém případě..kdo přišel nato,že je sousední kolej nesjízdná?Zabránil katastrofě.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.196
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 00:04:48    Odkaz na tento příspěvek  

něco ti povim:vše jsem neviděl ani nečetl.Jel jsem shodou okolností kolem a tak mne to trošilinku zajímá.nehod je habakuk.Je to dříve nežli nové boty.Jo,ouřada..zmuchlá papír,hodí do koše...provoz je provoz a také zde někdo napsal:není to jako péct housky,nebo montovat auťáky,bo dokonce dělat nějaké maňásky..o obsazení různých pracovišťtam bylo též psáno..ale jak říkám,je tu toho tolik,a od různých odborníků,že se to nedá vše jednak stíhat a jednak i číst.
něco ti povim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 00:05:52    Odkaz na tento příspěvek  

262, pokud do mne prdne někdo ze zadu, ihned volám dopředu a dozadu(výpravčí). Za další, jdu ven a vstříc vlaku, odkud bývá očekáván ... atd.
http://home.tiscali.cz:8080/~cz033637/nehody/891110.htm
http://loko.goo.cz/nehody/1989.htm
Schválně, proč na druhé fotografii druhého linku je v pozadí rojnice vytvořená z vojáků?
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.196
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 09:50:28    Odkaz na tento příspěvek  

něco ti povim:Rojnice...asi z důvodu,že ohledávali okolí...co kdyby tam ještě někde někdo ležel ale také proto,aby se tam nikdo nepovolaný nedostal.Tehdy byla taková doba.Oblast uzavřít a nikoho nepouštět.To je samozřejmé.Dnes jsou tam policajti a červenobílá páska ohraničující zákaz vstupu.Ty Kopisty jsou děsivé i po letech.Moc fotek z nich není,ale stačí to.Jinak dík za odkaz.
něco ti povim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 12:14:41    Odkaz na tento příspěvek  

262, měl jsem v tý rojnici kamaráda na vojně v Liťáku. Vyprávěl jak hledali v tý mlze cestující, i údajně bez údů a že obětí bylo víc. Nebudu ale spkulovat zda je to pravda či ne.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 12:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidičky, neví někdo čísla vozů poštovního vlaku jak byly řazeny za 362? Děkuju moc
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 15:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi z toho nanic čísla vozů a řazení vy šotouši jste opravdu auva.Mně tam zůstal kolega a kamarád a ho zajímaji takové ko....ny.Co jste to někteří za lidi.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 16:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

**Kilofok**
Každá nehoda je smutná, hlavně když tam zůstane člověk. Soucítím s Tebou i s ostatními fíry, kteří dotyčného fíru znaly. Teď by se hlavně mělo zamyslet GŘ, že se někde stala chyba a ne malá, když je poslední dobou tolik železničních nehod.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 16:10:45    Odkaz na tento příspěvek  

3260: Já jsem se ptal právě jen proto jestli „u modernějších“ lokomotiv náhodou nemusí zadávat třeba PIN.

Nepinujem. Do čtečky rychloměru strkáme čipovou kartu ( ale jen u některých vozidel ).
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.30.196
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 16:19:49    Odkaz na tento příspěvek  

něco ti povim:tak to není kamarádovi co závidět.Jeden takový masakr.Je lepší se se nezúčastnit.Jednoho můžou potom budit v noci vzpomínky...děs a hrůza.Ony i ty fotky..mlhavo (klasika pro sever té doby) působí jako scény z hororu.Kolik bylo tehdy obětí?Jsou někde jména?Nebylo by možná od věci na tragickou událost udělat pamětní desku?Bylo by to aspoň něco...sice mrtvým to nepomůže ale jsou i pozůstalí.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 16:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Host: A mohou ta vozidla (technicky) jet i bez tý karty?
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5285
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 17:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady chtěl někdo čísla:
81 54 6675 772-5 (předposlední), 468-7 (poslední) oba Falls, oba šrot
56 54 90-78 359-6 Post w - první za 362.165
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9401
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 17:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novinky.cz: Ze srážky vlaků u Moravičan je podezřelý výpravčí, je mimo službu

Si říkám, jestli ten výpravčí v tu chvíli byl při smyslech, pokud skutečně udělal takovou hovadinu, jak se tam píše.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
742041
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 18:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono ke zkratu u člověka dojde velice snadno,a když vezmu v potaz že ESA se zde u nás jezdí "teprve" druhým rokem mohlo i toto sehrát roli,neb přejít z JOP-u pomalu na D3 udělá svoje.A nebýt dalším nepříznivých věcí mohl si i sám ověřit volnost trati pouhým pohledem.
S pozdravem 742 041
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9403
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 18:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mne napadlo, ledaže by ten první nákladní vlak odjel z Mohelnice bez vědomí výpravčího, ale že by si toho nevšiml...?
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
742041
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 18:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby odjel z Mohelnice proti stůj tam mohl třebas i očekávat něco před sebou.A to by si pak všimnul i toho co má před sebou.Takže to je velice nepravděpodobné.
S pozdravem 742 041
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 18:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Drn: Není třeba z toho dělat takové drámo.

Pane kolego. Myslím, že kdybyste se přestal vyjadřovat k čemukoliv, bylo by to jen dobře.

Připomínáte mi někoho, co nedávno tvrdil, že se naštěstí nic vážného nestalo, když zemřel jiný strojvedoucí. Možná byste měl být povýšen. Nakročeno k tomu máte víc než dost.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 18:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec : že jsem tak smělej, co se vám Drnovo příspěvcích nelíbí?
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9404
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 19:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

742041: myslel jsem ten první vlak, ten s uhlím, co stál u vjezdu do Moravičan a "nikdo" o něm nevěděl. Za jakých okolností by mohl odjet z Mohelnice, aniž by si toho výpravčí (a dozorčí) všiml a poslal na trať ten další poštovní vlak, a tedy aniž by např. čekal na odhlášku za tím prvním vlakem? To mne jen tak spekulativně napadlo, neb mi není jasné, jak mohl výpravčí nenahlásit vlak a ještě se pak neptat, jestli už je v Moravičanech. Píše se, že byla výluka zab.zař., ale nečetl jsem nikde, co přesně v danou chvíli ze zab.zař. nefungovalo, čili zda by třeba SZZ v Mohelnici umožnilo takový nepovšimnutý odjezd vlaku.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 9-2002
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 19:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vazeni, nevim, co se deje na tratich SZDC, ale mam dojem, ze posledni dobou tam nejak moc bourate. Jen jestli to neni tim, ze nekdy okolo roku 2000 zrusili 30 km/h a cekat tri minuty pro jizdu do obsazeneho oddilu a PN taktez zvednuto z 30 na 40. Nechce se mi ted moc pocitat, ale nekdo bude mit jiste nejak matematicky podlozeno zabrzdne vzdalenosti pro ruzne rychlosti, zvane zabrzdne krivky. Takze ani me to moc neprekvepaje. Uz jsem slysel, to je autoblok, to se muze projet. Dle meho nazoru by bylo zcela nejlepsi reseni jizdu do obsazeneho oddilu vubec nepovolit a PN pouzivat tak, jak se ma. Vymluvy typu zab. zar. mimo provoz nezajem.

A jeste dodatek: Jak je mozne, ze v metru stuj projet nejde ? Vzdyt system prenosu a do jiste miry i krabice VZ typu ARS a napriklad LS IV jsou velmi podobne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Smrt Římanovi a jeho nohsledům
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 20:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Agent: zrusili 30 km/h a cekat tri minuty pro jizdu do obsazeneho oddilu a PN taktez zvednuto z 30 na 40.......

A kolik jsme měli nehod na tento způsob jízdy?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 20:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec:

A kdybych vám poslal své příspěvky k vyjádření, to byste mi pak dovolil sem něco umístit?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
něco ti povim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 64.131.83.138
Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 20:30:29    Odkaz na tento příspěvek  

262, hovořilo se asi o 20. Netroufám si to potvrdit.
Jinak, může někdo upřesnit který vlak na té trati měl být a který nebyl nahlášen? Někdo v tom dělá maglajz. Pokud bylo uhlí nehlášeno, chytil by se přeci fíra návěsti dovolující jízdu do stanice která by byla původně určená poště.Je to jen úvaha.