K-report
 

Archiv do 6. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 6. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 21:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mallard:Dnes se zametá pod koberec více než dříve!Normy se upravují tak, jak výrobci potřebují atd.Na lidech nezáleží ,hlavní je zisk.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 21:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybych věřil na různé konspirační teorie (jako někteří zde diskutující), tak řeknu, že Novu podplatil SIEMENS nebo ALCATEL za tendenční a nevyváženou reportáž .
Fráze typu "ESA pustila, ESA rozsvítia" jako by snad ani ve stanici neřídil provoz výpravčí... a nakonec z toho vyznívá, že vinen není ten, kdo vlastní vozidlo nezpůsobilé k provozu, ani ten, kdo určuje normy a předpisy pro zabzař, ale ten, kdo ho vyrobil, přesně podle předpisů a požadavků zadání. Už je mi z toho honu na čarodějnice zle. Předpokládám, že alespoň na konci toho (vedle vyděšených cestujících) bude předpis na nějaké DTO.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spiťar: Mně je reportáž bulvární televize volná. Vy tu osočujete lidi, že jsou lháři, tak to dokažte ;-)
výpravčíXY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:07:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm Moravanům. Když se dělala rekonstrukce nehody, tak se jeden fíra vyjádřil : " Se nedivým, že se to stalo, když se na těch pískovačích nedělala údržba od té doby co Lv vyjely ze škodovky "
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdo vlastní vozidlo nezpůsobilé k provozu

Vozidlo bylo až do Břestu plně provozu způsobilé. Porucha nastala během provozu po rozjezdu z této štace. To byste neměl překrucovat. Vám se nikdy neporouchalo jinak do té chvíle zcela v pohodě fungující auto?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se nedivým, že se to stalo, když se na těch pískovačích nedělala údržba od té doby co Lv vyjely ze škodovky "

Kecal. Pískovače se do údržby píšou poměrně často. Pročištění, zprovoznění (častější je, že nesypou vůbec, bo ucpaný zavlhlým pískem)pískovačů se běžně provádí během údržeb a prohlídek na většině řad.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pak ihned odstavit, nebo ho označit dle D1 jako nespolehlivě šuntující. Mimochodem, neměly se dělat na těch pískovačích nějaká zvláštní opatření?
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
spiťar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.84.86
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:17:07    Odkaz na tento příspěvek  

Houmr, nejsem pro konspiraci, ani tu nebudu vyluzovat různé úvahy. Jsem pro rekonstrukci, či nezávislé vyšetřování. Jak vidno, rekonstrukce proběhla nechtěně jinde. Dopadla dobře, po obou stránkách.
Martin_cz, milej zlatej, nikoho jsem neosočil. Udělala to hlášenka strojvedoucího nového případu, DI a dokonce i mluvčí drah. Tak neplač že ti někdo bere kačera.
Drn, ta pani od traťovky mne rozesmála.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:28:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No co, má hokej v soustavě SI a asi i lecčems jiném. Cenťák písku......
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spiťar: Nikdo mi nic nebere, zápis v záznamníku je takový, jaký je ...
spiťar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.84.86
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:45:32    Odkaz na tento příspěvek  

Je mi jedno jestli někdo něco bere nebo ne ... Žádal jsem tě ale, dokaž že FAKTA uvedená strojvedoucím v hlášení, mluvčí DI, mluvčí čd lžou. Kdo napadl koho jsi byl ty mne.
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spiťar: Tak dodejte originál hlášenky nebo ověřenou kopii ...
spiťar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 74.63.84.86
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 23:03:10    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_cz, nevím o co se pokoušíš, ale neni to zbytečný?! Já s tim nepřišel. Oslov tedy toho, kdo to uveřejnil. Potom ale ještě musíš zpochybnit výpověď Kubaly a Kučery. Troufáš si na to? Hodně úspěchů.
PS: věřim že to zase vyprší do ztracena ...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 23:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět jsem se utvrdil v přesvědčení, že něco je špatně. A písek v tom bude hrát buď žádnou, nebo jen velmi malou roli.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 00:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Keď sa k tomu vyjadruje takto DI ČR tak rozhodne v poriadku niečo nebude. Škoda, že pán hovorca bol v tomto smere veľmi skúpy na slovo (možno však práve to naznačuje, že to nie je nič okamžite kritické). Tie vyjadrenia o tlakoch ma osobne dosť desia ale od toho tu máme práve tých novinárov, tí sa v tom už povŕtajú. Avšak až bude vydaná záverečná správa z nehody, tak sa to dozvieme. A myslím si, že veľmi, naozaj veľmi rýchlo. A potom sa môžu začať robiť opatrenia, výmýšľať nové postupy a vyrubovať sankcie.

Houmr:
Alcatel alebo ŠIŠMENS alebo Ansaldo alebo ktokoľvek si môže podplácať koho chce a kde chce. V prípade, že boli predmetné KO skonštruované v súlade s platnými normami, čo podľa všetkého boli, by sa do takýchto problémov nepochybne dostali či mohli dostať aj KO týchto výrobcov, viď ďalej.

Zo známych aj zverejnených dôkazov (a za predpokladu, že to teda nebol piesok, čož ukáže správa DI ČR) vieme, že chyba nastala niekde v KO, samotná logika ESy rozhodovala správne. Chyba môže byť len na troch miestach a) v konkrétnom výrobku b) v jeho norme c) v jeho princípe.

Možnosť a) posúdi práve správa DI ČR, každopádne predpokladám, že tie KO boli niekoľko sto krát skúšané na to či spĺňajú normy. Možnosť b) leží na pleciach ČD, SŽDC, VÚŽ a DÚ, riešiť sa bude veľmi zaujímavo, no a možnosť c) by znamenala superhypermega prúser celoeurópskeho, ak nie celosvetového, významu (ale zároveň by som okamžite položil otázku, prečo sa na to prišlo práve v ČR). Takže je podľa mňa jasné, skadiaľ fúka vietor (a kto vie, či odtiaľ nedoveje aj správu DI).

V prípade použitia PN by k takýmto stavom dochádzalo +/- pravidelne (pri tzv. uvádzaní do základného stavu), akurát by ich prítomnosť bola v podstate súčasťou bežného prevádzkového postupu, takže Nova by mala pohov.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 08:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až doteď jsem měl DI ČR za nezávislou instituci. Namlouval jsem si, že jejich vyjádření překroutila senzacechtivá TV Noha. Není tomu tak. TV Noha je pouze ve vleku silných lobistických skupin, které raději nebudu jmenovat.

Kdo je viníkem nehody v Moravanech? ČD a.s., konkrétně DKV Česká Třebová. Jaký byl dříve název Drážní inspekce? DI ČD.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 08:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spiťar: Výpověď strojvedoucího z Hulína nikdo nezpochybňuje. Prostě se ukázalo, že provedená opatření po Moravanech nejsou dostatečná.

Pokud chce někdo hledat chybu tam, kde není, pak jsou kromě ESy "nebezpečné" také všechy ostatní typy staničních ZZ. Potom můžeme celou dráhu vypnout - a nahradit ji mnohem rizikovější autobusovou a kamionovou dopravou.
Slexx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 09:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěl jsem tu nic psát,protože tomu moc nerozumím. Já jen nechápu,že když se stane závada na vlaku dopravce a ten vlak zmizí z jednoho obsazeného oddílu a neobjeví se v následujícím,proč to ESA11 nevyhodnotí jako nějakou chybu? Myslím,že je to řízený nějakým počítačem a ten by mohl nechat svítit červenou před záhadně uvolněným oddílem a odblokovat by to mohl jen nějaký dispečer. Který by si nejdřív ověřil,proč mu tam bliká nějaký varovný nápis na monitoru "Něco se děje,ZZ neví co".
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 10:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vypadá, že TAURUSY jezdí tajně v noci až do Prahy......

http://www.novinky.cz/clanek/148923-strojvedouci-zabranil-tragick emu-stretu-s-nakladnim-autem.html
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám..............
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 10:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman:

Vážený pane. Pokud není možné z principu zařízení spolehlivě a ihned zjistit, že se neřízeně sype písek na koleje (porucha se může stát u lecčehos, zabzař nevyjímaje, nesměl bych 24 let jezdit, abyste mi namluvil opak), pak by se měl někdo znalý a kompetentní zasadit o řešení systému zabzař při náhlé ztrátě šuntu. Svalovat to na DKV Česká Vepřová je sice hezké, možná i odůvodnitelné, ale velmi laciné. Je prostě třeba, aby si kdosi umyl ruce. Zaseklý EPV je totiž dost pravděpodobná závada, jako třeba uklepané laníčko v trolejovém vedení, a že jich je. Každou směnu něco najdu a hlásím. Uvažujte střízlivě.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 10:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Pískovacímu zařízení nerozumím, ale snad se dá nějakou úpravou zajistit, aby se nesypalo více písku, než je povoleno (i při zaseknutém ventilu). Navíc i vrabci na střeše si už štěbetají o tom, že údržba pískovačů je odfláknutá.

Jde mně zkrátka o to, aby se řešila příčina, nikoliv následek. Pokud úprava ZZ, tak s rozmyslem - aby se za rok pak nepřišlo na to, že je to v provozu nepoužitelné... A pokud úprava SZZ, tak u všech typů, nikoliv jen u ESy 11.

(Příspěvek byl editován uživatelem Signalman_77.)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 998
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 10:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad VýpravčíXY: to já vím, že se vlaky čas od času ztratili i dříve, ale nejmenovaní odborníci zde a jiní i v televizi naprosto jasně říkali, že nic podobného nepamatují. Takže buď se to snažili zlehčit (nechci říkat, že lhali) a nebo nemají vůbec zpětnou vazbu s provozem. Což je v dnešní docela běžný stav.
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 10:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se nejvíc těším, až se na nátlak určitých skupin pískovaní zakáže úplně. To teprv bude veselo. Budeme mít na mašinách větší klid, protože nebudem muset ovládat čudlík či pedál, když by kolo mělo snahu proklouznout.
Martin
Esa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.29.197.89
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 11:08:14    Odkaz na tento příspěvek  

Takových protokolů bylo napsáno a vše bylo ve výsledku jinak. Myslím, že kde kdo sem píšící se s tím určitě setkal sám. Bohužel je to tak a je to víc než smutné.Několikrát jsem zažil to, kdy jsme se "skládali" na kolegu na kterého byla svedena chyba, ač vinen nebyl, což bylo do očí bijící. Takže žádné odškodnění pro pozůstalé nedostal. Každopádně už prohlašení Honzy Kučery z DI je víc než zarážející v tom, že na ně kdosi tlačí. A nad tím by jsme se měli pozastavit. Protože různé zatloukání se dělo již od dob páry, ale aby se veřejně řeklo, že na DI někdo tlačí - no tak to tu ještě opravdu nebylo. Každopádně ať je polemika kolem Esy jakákoli, jsou v sázce životy lidí. A s tím by se něco dělat mělo. A s řečmi ono to dřív tak jezdilo a co jako?! No mě by zajímalo, jak by jste jásal, kdyby se Vám např. Váš syn ze služby nevrátil a jako odůvodnění by Vám řekli větu: Dřív se to stávalo, tak proč ne dnes a právě u Vašeho syna. A abych se večer loučil s rodinou s tím, že jdu místo do zaměstnání hrát ruskou ruletu, to není to pravé ořechové.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 11:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové a přátelé a kamarádi.Teď se tady řeší spolehlivost moderní technologie.Já bych se rád podělil o blbost,která může stát dost životů.Na trati ze Suchdola nad odrou do budíšova nad Budíšovkou je v km 7.244 přejezd vybavený signalizací.Asi 30 metrů za ním je směrem na Odry most přes řeku.Na mostě se opravují dilatační spáry,proto je vozovka v jednom pruhu uzavřena.Provoz je řízen semafory správy silnic.V jednom směru je semafor umístěn přímo u stožáru přejezdového zab.zař.Pokud se na něm rozsvítí zelená a i když bliká na přejezdu výstarha,auta jedou,protože je tam přece zelená.Ze směru od Suchdola je přehled a tak se jezdí s rukou na houkačce.Z druhé strany je však přejezd přehledný až asi ze 30 metrů.Myslíte,že se dá na tomto úseku 810+010 z 60km ubrzdit?Myslíte si,že pomohly hlášenky?Nepomohlo nic.Čeká se,až se tu něco semele,pak tam třeba dáme 10.Opravdu se divím,že se tu za těch9 dní nic nestalo.Hlavně,že musíme kontrolovat,jestli je 810 vybavená kastlíkem na ručníky.Na co máme kompetentní osoby? myslím,že na ho......
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 12:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: tohle všechno rozumný člověk chápe, přesto Nohácké reportáže svým tendenčním prezentováním problému obviňují systém ESA 11. A federace strojvůdců jakbysmet.
Nejsem dostatečně fundovaný odborník, abych posoudil všechny okolnosti, ale podle mně z toho nakonec vypadne předpis pro zabzař, aby po uvolnění staniční koleje bez obsazení sousedního úseku zůstal závěr, který výpravčí zruší vykmitáním. A zároveň se možná vymyslí nějaké zpřísňující opatření na ty pískovače.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 12:52:09    Odkaz na tento příspěvek  

ESA 11 je celek, jehož jedním dílem je kolejový obvod. Lokomotiva je celek, jehož jedním dílem je pískovač.To jsou fakta . Selhaly jednotlivé díly, ne celek. Teď je třeba řešit, jaká úprava bude lepší,levnější a spolehlivější.Zdá se , že administrativní opatření o pískování nic nevyřešila.Je třeba aby pro rozjezd vlaku se třemi osobními vozy lokomotiva pískovala?Není to možné vyřešit pomalým plynulým rozjezdem místo plnou parou vpřed?
Shalomek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.29.2
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 12:59:57    Odkaz na tento příspěvek  

František Plášek:
Jsou věci mezi nebem a zemí ... holt kolegové popletli poslané fotky a popisky. Nicméně se domnívám, že na obsahu příspěvku to nic nemění
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 13:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František plášek:
Už řadu let zastávám názor, že na trati s vt > 120 km/hod nemají přejezdy co dělat. Bohužel je takových přejezdů na koridorech hodně a závory zas tak moc neřeší. Trochu by pomohlo, kdyby se hlídalo vyklizení přejezdu (indukční smyčkou nebo alespoň sklopením břeven závor). Ale nejlepší přejezd je žádný přejezd.

Před pár lety se objevily úvahy šílenců, kteří navrhovali povolit rychlost přes přejezdy > 160 km/hod.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 13:31:11    Odkaz na tento příspěvek  

host 82.117.130.3: Není to možné vyřešit pomalým plynulým rozjezdem místo plnou parou vpřed?

Kdyby to bylo možné vždy, nepotřebovali bychom ty písečáky vůbec.
Ta mašina se v tomto případě podsypala při brzdění.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 13:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slexx, Houmr: To, o čom vy hovoríte sa nazýva úplná bloková podmínka (UBP). UBP hovorí to, že úsek je uvoľnený v prípade že zisťujúce prostriedky hlásia jeho voľnosť a zároveň je obsadený obvod nasledujúci. Toto sa používa pri traťovom ZabZar už od čias RZZ a prvého československého AB, lenže v stanici by bol veľký problém ju odrealizovať tak, aby následne v prevádzke nevyžadovala zásahy obsluhy a či už použitie privolávačky alebo jej ručné zrušenie so zistením voľnosti pohľadom. A už to, že tam bude zásah ľudskej obsluhy (resp. dokonca zistenie voľnosti vlakovej cesty pohľadom), to je už v princípe minimálne rovnako nebezpečné ako prepadnutie relé na KO. O tom čo pri DOZZ kde tá obsluha fyzicky v stanici niekedy ani nie je, uz vobec nehovoriac.

Čo sa bude diať sa uvidí po záverečnej správe, nepochybne sa uskutočnia mnohé skúsky či z podnetu AŽD či SŽDC (lebo každý sa bude biť o to, že on za to nemôže - SŽDC bude tvrdiť, že AŽD si dodala nekvalitné KO, AŽD zasa že ich dodala podľa noriem, avšak zjavne nezabezpečujúcich ich bezpečnú prevádzku) a potom sa nepochybne príde na to, kde je chyba (viď tie a) b) c). Takže predpokladám, že v nasledujúcich mesiacoch budeme svedkami veľa, naozaj veľmi veľa veľmi zaujímavých vecí ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 14:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Už jsem to psal v sekci ZZ. Běžné KO mají fritovací napětí 2 - 3V. Pro silně znečištěný povrch kolo - kolejnice by snad, možná pomohly jedině impulzní kolejové obvody s fritovacím napětím 60 - 180V. Není mně ale známo, že by je nějaká železniční správa používala i na hlavních tratích.

Také jsem zvědavý, jak to všechno dopadne.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 14:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad host: tak jak jsi to napsal, tak to zní docela logicky, ale je to dost zavádějicí. Pak dochází k tomu k čemu dochází, že někdo říká, že za to může ESA. Ta je v tom naprosto nevině. Klidně se to samé mohlo stát o pár stanic vedle, třeba v Pardubicích nebo Brandýse, kde je RZZ. Či místo Hulína v Břeclavě. Prostě je v republice určité množství schválených KO a nebo neschválených, ale ve zkušebním provozu a jejich informací využívají zabezpečovací ústředny. Není až tak podstatné, zda to je ESA, RZZ či nějaký přejezd a nebo politicky neprůchodné Káčko, které je jen proto, aby byla u nás jakoby konkurence. Nebo se místo KO dá počítadlo náprav. Prostě je chyba někde nemzi mašinou a výstupem z kolejového obvodu.
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 15:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr:
přesto Nohácké reportáže svým tendenčním prezentováním problému obviňují systém ESA 11. A federace strojvůdců jakbysmet.

Takže bude lépe, když bude FS držet hubu a čekat, až se to zamete pod kovral? Nestačívám, co řekl zástupce DI. Myslíte, že ti, co chtějí ovlivňovat jsou FS a NOVA?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 17:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Nikdo nic zametat pod koberec nechce. Ale Noha a strovedoucí mají s odpuštěním plnou hubu ESY 11, resp. jejího výrobce a její nebezpečnosti, která ohrožuje jejich životy. Přitom příčina je, řekněme, v kolejových obvodech, které tu jsou čtyřicet let + předpisy pro chování zabzař ve stanici.
Nemůžu než souhlasit s předchozími příspěvky, že ESA11 k tomu přišla jako slepá k houslím, ale z mediální masáže výše zmíněných subjektů to bude už vždy nebezpečný systém, který hazarduje s lidskými životy...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 19:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr:

Možná to vyzní divně, ale jedině masáž zaručí, že se to pod koberec nezamete. Žádný mediální obraz sice ještě nedonutil ČD, ani jiné subjekty v této kauze, k radikálním změnám čehokoli. Vždy jen dílčí opatření. Proč si myslíte, že zrovna nyní začne zemětřesení? Ne teda, že by nemělo začít. Šance jedna ku stamiliónům k opakování Moravan nám totiž nakynula v podstatně vyšší pravděpodobnost. Nevěřím, že zaseklý pískovač je až tak vzácná záležitost, že by se podobným způsobem neprojevil jinde na jiných typech zabzař. Divné je právě to, že se oba případy "zmizení" staly na ESA11. Nebo chceme čekat, až to potvrdí další případ (do třetice)? Ale co když si tentokrát dispečer zmizení vlaku nevšimne, stejně jako výpr. v Moravanech? Není nejvyšší čas to řešit komplexně?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 19:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, až někde "zmizí" 810 a pak ji v kile za hodinu sestřelí 30 loženejch wapek, pak se možná něco bude dít... Ale to už bude pozdě.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 19:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neboj. garantuju, že na koridoru řízeném CDP se tohle stát nemůže. součástí ESY je totiž i GTN. díky ní si nejspíš dispečer všiml, že mu zmizel vlak. GTN totiž na tohle dokáže upozornit.
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.4.192
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 21:16:07    Odkaz na tento příspěvek  

Drne, na to že jezdíte 24 let, tak té údržbě přespříliš důveřujete. Údržba pískovačů se sice při prohlídkách dělá, ALE! Nepískující pískovač se zprovozní (pobouchá kladivem, prošťouchne), aby sypal. Ale co pískovač ze kterého se valí písek proudem? S tím se nedělá nic, vždyť pískuje a čím víc, tím líp. Navíc kdysi výrobce stanovil sled různých stupňů oprav a pro každý určil na co se nešáhne, co se prohlídne a následně opraví, co se vyhodí rovnou.
Vy to určitě znáte, tak pro ty kteří ne: 9x0(nulka), místo desáté nulky Mka. 9xMM, podesáté Véčko. Po cca 2-3 Včkách dílenská Vyvazovačka atd. Vyvazovačka-Háčko-Vyvazovačka...a v cca polovině životnosti vozidla G nebo lepší H, dnes by se řeklo modernizace.

Jenže co je dnes? Vozidlo jde od Mky k Mce, třeba několik let a k tomu jsou proběhy do MM trojnásobné oproti dobám, kdy se lokomotivy dodávaly. Dostat mašinu do Mky je kouzelnictví, protože není místo ní co dát. V stupně zrušené úplně a do Vy jde (elektrická) mašina třeba až po 10 letech.
Systém kdy všechny mašiny jsou všech a nikoho (zejména je patrné u 742 Cargo), mašiny se převáží i 200km do své SOKV a údržba se dělá za letu, systémem aby to odjelo, stav ještě zhoršuje.

Na dílny nejsou peníze, musí se jezdit.

Bodejť by byly peníze, když v 90. letech tehdejší strana a vláda velkoryse rozdaly drážní dílny soukromým majitelům. Tvrdilo se (a někteří tomu slepě věřili) se že bude levnější zadávat opravy externím firmám, než si je provádět ve vlastní režii. Jenže dílny pod hlavičkou vlastní firmy jsou zřízené za účelem dílnování. Ty externí mají jediný cíl-vytvářet zisk svým majitelům, což se jim většinou daří.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 21:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Nic proti masáži, ta jediná je často hybatelem změn, ale chtěl bych vidět vás popř. federaci strojvůdců, kdyby stejným způsobem jako se teď v podstatě neprávem vozí Tv Noha a další po systému ESA 11 a po jeho výrobci, kdyby se stejným neprávem vozili po DKV, nebo přímo po strojvedoucích...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 21:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: ESA je v tom Hulíně "namočena" proto, že na zmizení vlaku buď prostřednictvím své nadstavby GTN sama upozornila nebo že na monitoru dálkoviny umožnila dispečerovi si toho všimnout. Na RZZ si barvy dvou prostředních průsvitek koleje všimne málokdo.
Tvrdit na základě toho, že je ESA horší než reléovka je stejná hovadina jako říkat, že je žabotlam lepší než Ešus jenom proto, že nemá displej, na kterým se píšou poruchy.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 21:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to hajnej....právě že na Ese si toho ani nevšimneš, ale GTN začne kdákat okamžitě.vím to, protože vyzváněla i když jsem odjel s vlakem jako posun a zapoměl jsem ho ukončit na koleji. nebýt tam GTN tak si toho na CDP nikdo ani nevšiml
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 22:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

moze mi niekto vysvetlit, aky by bol problem zaviest uplnu blokovu podmienku v stanici (napr. v podobe: aby sa uvolnil predtym obsadeny obvod, musi dojst k jeho odsuntovaniu a zaroven musi byt obsadeny aspon jeden z jeho susednych obvodov - v stanici bez ohladu na predchadzajuci smer pohybu, ale slo by to spriahnut s postavenim vyhybiek - ked nie je obsadeny ziadny obvod v smere moznej jazdy pri tejto polohe vyhybiek tak je to samozrejme chyba)
resp. ktora bezna (ale aj mimoriadna) prevadzkova situacia by sposobovala problemy? ved:
* odstupuje lokomotiva (posunujuci diel) od vlaku: vlak ostava na kolaji a suntuje, lokomotiva korektne obsadi susedny (vyhybkovy) obvod
* lokomotiva (posunujuci diel) nastupuje na vlak: uvolni susedny obvod (vyhybkovy) a susedna kolaj (na ktoru vosla) je obsadena - teda vyhybkovy obvod sa spravne vyhodnoti ako uvolneny.
* to iste pri sibovani na zhlavi etc. vyhybky su uz predsa tiez zapojene do zistovania volnosti kolaje a teda staci, aby zabzar vyhodnotilo, ci pri uvolnovani useku je obsadeny aspon jeden zo susednych.
* kedze posun na obsadenu kolaj je bezna vec, tak v tom nevidim ziadny problem.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 22:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex: no a ta ferdinandkovská GTN má pod sebou tu ESU, wo to mi šlo.

Dokud se nedojde k všestranně přijatelnému řešení, jak změnit normu pro SZZ, bude to furt stejný.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 22:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsme to vyřešili. dosadit všude GTNky. ta to ohlídá. Esa může klidně zablbnout ale jištění bude GTN, té neunikne ani kača 810 :-) aké to bolo jednoduché
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)

jinak odejítý výpravčí ČD
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 22:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne to jsi asi špatně pochopil, občas vlak zmizel i jende než na ESE. Viz třeba 704 v Ústí na hlavním, jenže zde nebyl archiv a těžko se dalo něco dokazovat nebo zjišťovat. A právě díky archivu co mají moderní ZZ se dá snadno dokázat, že vlak zmizel. Takže esa za to opravdu nemůže. Ale pozor nesmíme zapomínat, že ta samá firma vyrábí kolejové obvody...

Jen takovej laickej nápad, co kdyby právě takové případy hlídala GTN, když vlastně upozornila na problém co se stal?
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 09:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Tvrdit na základě toho, že je ESA horší než reléovka je stejná hovadina jako říkat, že je žabotlam lepší než Ešus jenom proto, že nemá displej, na kterým se píšou poruchy.

Ukaž mi, prosím, kde jsem napsal, že je ESA horší, než reléovka.



Dokud se nedojde k všestranně přijatelnému řešení, jak změnit normu pro SZZ, bude to furt stejný.

Myslím, že o to jde i FS. Ano, moc se soustředíme na ESA, místo na KO, ale podstatné je, aby ti, kterých se to týká nejvíc a kteří ovlivňují DI věděli, že tohle usnout nenecháme.

Provokace ON....
Jakou pravděpodobnost zmizení vlaku jsi vypočítal pro další případ?
.....Provokace OFF
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 10:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add ESA : ... A abych se večer loučil s rodinou s tím, že jdu místo do zaměstnání hrát ruskou ruletu, to není to pravé ořechové. ...

To si řekl naprosto přesně. Ne nadarmo slyšíš kolem sebe, že jsi jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě.
Velmi často používaná věta dobře vykresluje stav na naší dráze (obecně - aby si to zase někdo nevztahoval na sebe). Nikdy se nestane nehoda jen porušením jenoho činitele, ale vždy jde o jejich souběh.
Z DI přijde rozbor nehody, kde neopomenou popsat vsechny jinak než správně fungující skutečnosti vztažené k platícím normám,předpisům atd. (a že jich bude víc, na to se můžeme spolehnout).
Ale nenajdeme tam konkrétního viníka ani rozhřešení (kdo četl nějaký rozbor větší nehody, ví, o čem mluvím) A budeme-li chtít, aby se mizení vlaků neopakovalo, budou k tomu muset určitým kompromisem přistoupit všichni zůčastnění. Možná bude třeba měnit normy, způsob řízení dopravy, co já vím ,co ještě. Tohle DI nezkoumá. Pokud se z toho ale bude chtít kdokoliv vyvléknout se slovy "my to máme v pořádku", tak budeme mizet dál. Možná právě kvůli tomu, co to má "dnes v pořádku". MH
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 11:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeffer: Zakladne problemy pri tej UBP je, uz to tu myslim aj niekto (ze by Hajnej) povedal:

Majme 4 vozovy vlak, krasny kotucak, napr. Bdmtee, taha to nejaka 163 a ideme ho rozdelovat na dve casti, posledne tri vozne nesuntuju, masina s prvym vozom suntuje dobre. Zobereme masinu a prve dva vozy, odideme a elikoz vybavime UBP, pac posledne dva vozy nesuntuju a mame pruser veliky ... a co s nim ... tympadom nemozeme povedat ze je tento stav osetreny a tympadom to tam ani nemusime davat, lebo pocit bezpecia by bol len falosny ...

Alebo mame nejaky ten sic suntujuci vagon, ktory tesne pred prejdenim KO suntovat prestane, k tomu nejaky kratsi KO (cez vyhybku) a porusenie UBP je na mieste, zistenie volnosti pohladom, ktosi sa sekne o kolaj a pruser je na svete ...

Alebo z nejakeho dovodu posun proti stoj alebo nejake potahovanie cez namedznik, potom zasa co ... bude sa hukat s UBP lebo ESA nevie ako ju splnit (zaver neni)? Alebo budeme po vzore z Nemecka hukat ze je nehodova udalost?

Letec: Kedze v tomto pripade sa zjavne jedna o technicke zlyhanie, bude vypis zariadeni, ktore sa nechovali v sulade s normami postacovat. Ked si to FS postriehne a bude na to tlacit, urcite sa nieco vysetri ... pretoze AZD je v tom podla mna dost nevinne ...
Žlutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 11:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na zastánce teorie, že za Moravany mohlo "přeregulování KO" kvůli Pendolinu. To i v Hulíně se s regulací KO hejbalo?
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
SSZT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.73.182
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 11:55:47    Odkaz na tento příspěvek  

Všude se hýbalo s KO (pro jistotu i tam, kde KO nejsou)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 12:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žlutý_Petr, SSZT, dám ja otázku Vám: Ako je možné, že niečo, čo spoľahlivo fungovalo desaťročia, pod nánosmi uhoľného prachu, vápenca a blata, zrazu spoľahlivo nefunguje?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 12:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:Klasický inženýrský debílkovský přístup.Zdůvodňovat proč něco nedělat je národní sport. Kdyby.. konkrétně v Moravanech se neposunovalo takže tam by tohle pomohlo!
Dobře, v tebou popsaném případě je to na pytel. Ale při posunu snad taky někdo sleduje co se děje. A když mu tebou popisovaná část uvolní výhybky tak snad by si mohl všimnout že mu měla zůstat obsazená kolej!? Nebo snad jsou u těch myší nesvéprávná jedinci našloupnutí Valetolem?
Po nás se chce vnímat návěstidla vpravo, vlevo a nad a znát kde jakou vyjímku(a že jich kuwa je) a ostatní jsou chudáci příliš zatížení...přece by jste po nich nechtěli aby si všímali co se ve stanici děje...Jděte už do háje.

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
SSZT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.79.136
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 12:50:13    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Asi nejste z provozu, ale podobné problémy s nepolehlivou činností paralelních kolejových obvodů byly i před Pendolinem.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2330
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 12:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

občas vlak zmizel i jende než na ESE. Viz třeba 704 v Ústí na hlavním,

Tam ale zmizelo solo Lego a na ruské releofce, což bylo "odstraněno" tím, že solo 704 tam směla jezdit max. 20km/hod, s vozy problém nebyl.
Na ESE se ztratí celý vlak, kvůli písku,což bylo pro mne do nějakého května letošního roku celkem neuvěřitelná věc :-)
hostx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:08:56    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf Číslo příspěvku: 119
Hezky popsané selhání vazby KO na šunt.
A proto je potřeba něco proti tomu dělat a to něco je : přidat počítadla náprav a zavazbit.
To už tu bylo řečeno nejednou a taky, že to stojí víc než jednoducý KO.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Po 105x - Vlak sa nestratil ESe ale koľajovému obvodu ... Stať sa to isté reléovke, spraví to isté.

SSZT: Ako správne tušíte, nie som. Ale v tom prípade sa opäť pýtam, kde ste celé roky boli? Kde bola slávna FS (veď tu ide najmä o ich životy)? Kde bola TV NOVA (železnica predsa stavia na svojej bezpečnosti)? Kde boli všetci? Zalezení na pive? Na Bahamách? Sloboda slova je tu pokiaľ viem 19 rokov ...

Oldcerry: Kým je tam výpravca (ako v Moravanoch), nepochybne, ale akonáhle je tam dispečer (plánovaný stav), ktorý nemá na starosti len túto stanicu, je pravdepodobnosť "zabudnutia" rozhodne vyššia než by bolo zdrávo (a to vám potvrdia aj psychológovia, to nie je o tom, kto je horší) ...

No a napokon (toto, prepytujem, nie je z mojej hlavy) zavedenie týchto blokujúcich podmienok (akožto neúplného a dočasného riešenia) s úpravou a preskúšaním všetkých existujúcich systémov by vyšlo možno 1 mld. CZK, možno aj viac. AŽD ani SŽDC na to dosť peňazí zrejme nemajú. Ideme do toho?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:

Federácia strojvodcov tu bola. Len nikto nevedel, ze sa niečo také vuobec porobilo. Nikto to nevedel. O ztrátě 704 ky v Ústí jsem tady slyšel poprvé.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hostx: Ibaže edundantným spojením dvoch "spoľahlivých" systémov (PN a KO) spoľahlivosť systému naopak znížite. Ide najmä o to, ako sa budeme chovať pri zlyhaní PN (s ktorým sa pri použití výhradne PN tak nejak počíta a sú na to postupy)?

Ide tu o to, že KO sa predsa zvolili práve kvôli určitým (závažným) nedostatkom PN ako závislosť od postavenej cesty, nemožnosť návratu do bezpečného stavu v prípade jeho narušenia (výpadok napájania, náhodné prejdenie hranice KO, ...) a týmto by sa to celé "poprelo" ... naozaj, naozaj nechcem vidieť tie meškania čo by potom v prevádzke vznikali ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: No vidíte, ja tiež ...