K-report
 

Archiv do 10. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 10. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.4.0
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:17:29    Odkaz na tento příspěvek  

Mám pocit, že zrušením nutnosti maturity na technické škole pro strojvedoucí není to nejlepší řešení. Stačí je vyučený (pekař, číšník, řezbář...) a bude z něj strojvedoucí a dnes bohužel dost rychle.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Kolik jsi měl piv, voe? Já někde glorifikoval elitní strojvůdce? To, že tobě byl zácvik šumafuk ještě neznamená, že na to srali všichni. Jeden extrém je kandidát - šotouš, druhý kandidát, který má všechno na háku. Ať se ti to líbí, nebo ne. Podruhý se takovému koni odvézt rychlík při odskočení si z topíráku povést nemusí, stačí jedna předpisová vychytávka, lízátko u vložáku, nepochopený V rozkaz, Op, nebo PV příkaz a je průser hotovej. Zbývá jen věřit, že se zkušebním komisařům podaří oddělit skutečné zrno od skutečných plev a že nebudou tlačeni personalisty stylem:"Sakra, někdo přeci jezdit musí, tak ať to koukaj udělat."
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sakra, někdo přeci jezdit musí, tak ať to koukaj udělat."

Tak to se obávám, že to asi "v zájmu civilizace a provozu" nastane.

A pokud je mi známo, tak i na topíráku musí být "plnohodnotný" fíra, takže o nějaké vychytávce, či nepochopení nemůže být řeč. Pokud k tomu skutečně dojde, je to jeho problém a může si za to sám. Bohužel.
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 10:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to si piš že to tak dopadne.vždycky když nemá kdo dělat tak se obcházely zkoušky aby všichni prolezli
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 11:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Hele, zkus se ty předpisy jen tak cvičně naučit a pak si představ, že tě někam vyprdnou po pár týdnech záškolu na trati, kde se ke spoustě nuancí ani nedostaneš a teď to máš řešit. A na listování v předpise zapomeň. Ono to vážně není až taková prdel, jak se ti z vagónu se stopkama a kalkulačkou v ruce zdá. Probíral jsem to posledně s PŠ na pivu. Takové lízatko (ruční přivolávací návěst), kdy platí pro dvě návěstidla za sebou a která a kdy platí pro jiná dvě pouze spolu s písemným rozkazem. Po 23 letech jsem to řešil poprvé a docela jsem se orosil. PŠ to věděl hned, bo to bylo v Sokolově a zná místní poměry jako své boty, ale pro nás, odkojené reléovkou a AB je to docela nevídaný jev.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 11:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale pro nás, odkojené reléovkou a AB je to docela nevídaný jev.

Proto by měly takové jevy spíš zmizet, kde jsme v 19tým století?
Počítače,vysílačky a my píšeme na papír, podepisujeme a bezpečnost dopravy závisí na tom, jestli správě vyhodnostíš špek, se kterým se setkáš jednou za dvacet let
Ale souhlasím s tím, že učňák ze kterýho by měl adept na fíru pocházet by měl být aspoň nějakého technického směru, ne nějakej kuchař-číšník.

Pes Kolik na topíráku bere rozkazů a řeší situací na trati?
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 11:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo. Já taky pár lidí zacvičoval, převážně jsem taky zažil: "Kdy mě pustíš domů?". Jo, já si to užíval, protože na topíráku toho člověk moc mimo točnu nenajezdil, i když já se staral a taky i v trati jako nejmladší kus jezdil dost často. Když už nebylo nic jiného, tak alespoň přehodit mašiny mezi Sokolovem a Chebem :-).

Jsem toho názoru, že i mladý elév musí zvládnout traťový výkon, holt z toho bude trošku vyplašený, ale neměl by být brzděn v rozletu, byť diskuze o tomto byly i u nás v depu bouřlivé. U mě to bylo třeba tak, že na topíráku jsem klidně mohl vozit rychlíky, pak jsem mohl rok vozit osobáky na D3 a najednou jsem musel na II. zálohu, protože jako mladí nic neumíme. Proto mě dával strojmistr na léto letmo, protože jsem "nic neuměl" a vozil jsem v době dovolených všechny výkony, abych se zase na konci září vrátil na zálohu a v principu "nesměl do tratě".

A na různé výluky a různé další vifikundace byly ideální šichty na pantografu OTV. Pracovní vlaky, různé vjezdy do stanic na vysílačku a podobné.

PS: Když jsem dělal jízdní zácviky na tramvaje, tak mi strojmistr dokonce zakázal přístup do práce, protože jsem měsíční hodiny odjezdil za čtrnáct dní a zbylých čtrnáct dní jsem odjezdil zadarmo se slovy: "čert ví, kdy mě na to zase pustí, tak ať si to pořádně zapamatuji :-)". A to jsem ještě opovrhl sokolovskými výkony (Mn So - KV a cca 70 km za šichtu) a jezdil jsem denně obrat So - KV Os, KV - Plzeň Os, Pl - ČB R, ČB - Strakonice přípřež Os, Strakonice - Plzeň R, Plzeň - Sokolov něco nákladního a když nic nejelo, tak noční Norimberák na Esu. A jak se mi to hodilo, když mi Bulhaři nevěřili, že umím jezdit s jejich vytuněným Plecháčem a já jim to po deseti letech nepřítomnosti na velké střídavce musel předvést :-)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 11:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jejda, tady jste trošku ulítli, ne? Všeobecná železniční je o patro níž
Yeah Federace zlínských fotičů
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 11:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když už dlouho nebyla nějaká nehoda, tak není o čem kecat :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice se diskutování ubralo trochu jiným směrem, ale přece jen se vrátím ještě ke včerejší nehodě v Brně. Pro ty, kteří situaci na neodsunutém neznají, přidávám vysvětlující obrázky. Zapojte trochu fantazie, foťák jsem u sebe neměl a mobil v půl šesté ráno nedokáže zázraky, ale snad se v tom zorientíte.

Takže: v brně na hlavním je šest kolejí číslovaných od staniční budovy postupně 1-6, koleje 5 a 6 tedy jsou tedy vedle sebe. Koleje 1 - 4 mají každá své odjezdové návěstidlo, koleje 5 a 6 mají odjezdové návěstidlo společné (tedy skupinové),a to se nachází až u stavědla 6. Zhruba v úrovni odjezdových návěstidel L1 až L4 jsou u kolejí 5 a 6 cestová návěstidla Lc5 a Lc6. Viz první tmavý obrázek: kroužek vlevo označuje skupinové návěstidlo L5-6a, kroužky vpravo označují cesťáky Lc5 a Lc6:


S výpravou vlaku z koeje 5 není problém, čelo vlaku stojí před cesťákem platným jen pro pátou kolej. Ale kolej šestá má delší nástupiště a vlaky někdy stojí čelem až daleko za Lc6. Aby mohl být i takto stojící vlak vypraven bez účasti červené čepice, bylo návěstidlo L5-6a doplněno indikátorem, který jednoznačně určuje, ze které koleje je postavena vlaková cesta. Dokumentační tma číslo 2: vlak vpravo stojí čelem až za cesťákem, na odjezdu je návěst volno (zelenou tečku tam najdete) a na indikátoru (bohužel na fotce neviditelném) svítí zeleně 6a:


A jak tedy k průseru (pravděpodobně) došlo: na koleji páté stojí os směr Tišnov s odjezdem x:57, na koleji šesté panťák do Letovic s odjezdem x+1:02. Osobník do Tišnova má 5 minut zpoždění, pět minut po jeho pravidelném odjezdu (tedy přesně v době pravidelného odjezdu panťáku) je postavena cesta z páté koleje:


Fíra panťáku uvidí volno na odjezdu a dělá osudovou chybu, když si nezkontroluje indikátor, je zblbnut svícením zeleného světla a tím, že přesně teď má odjezd, dává se do pohybu a ťukne do vlaku odjíždějícího z páté koleje, pro který byla cesta skutečně postavena.

Tak, a máme to, viník je jasný, každý, kdo aspoň trochu čuchl k předpisům ví, co a kdo porušil, není co řešit. Ale... Došlo by k nehodě, pokud by byla zachována poměrně nedávno zrušená výprava vlaku červeným výpravčím? Jistojistě ne. Modré výpravčí (nebo spíš černé tečky v jízdním řádu) beru v přehledných a jednoduchých stanicích, pokud možno s rovnými kolejemi a ostrovními nástupišti. Brno hlavní splňuje jen ty ostrovní nástupiště, jinak je to přímo ukázkový případ stanice, kde je úspora červené barvy v čepičárně jednoznačným krokem proti bezpečnosti provozu. Nejde jen o past zvanou L5-6a, která právě sklapla. Na jižní straně nástupišť jsou například návěstidla u některých kolejí viditelná až ze vzálenosti nějakých 30 metrů, proto vlaky odjíždějící k jihu stojí až na konci nástupiště (i třeba solo motorový vůz). Co na tom, že podchody a výtah máme na opačném konci a cestující musí šlapat k vlaku o 100 metrů dál. Tato "neviditelnost" návěstidel už nepřímo způsobila jeden průser, projetí návěstidla bez dalších následků. I tady bylo řešení jednoznačné, fíra měl zastavit, fíra projel, fíra šel z hrušky dolů, předpis je jasný. Ale ti, kdo vytvořili nepřímo podmínky pro vznik takových událostí zrušením červených čepic, odpovědnost nenesou, neboť oni nic neprojeli. Včerejší průser už byl dost velký, ale nakonec to byla zas "jen" jedna zlomená ruka, život na hlavním půjde dál stejným způsobem. Budem čekat dál, dokud nepřijdou první nebožtíci?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se vrátím k PŠ zmíněnému rozvoji osobní dopravy: Ten "rozvoj" je způsoben především objednávkou MD a rozvojem rychlíkovky, která teď logicky bude potřebovat víc fírů. Vzhledem k tomu, že je tento obor zadotovaný ze státního měšce, tak bude možné fírům rychlíkovky nabídnout vyšší platy, různé benefity (režiky a spol...), kteří fírové v nedotovaných oborech (cargo společnosti, open access - pokud budou) mít nebudou. Vznikne tak tlak na zvyšování platů, které prodraží podnikání v kargu a způsobí přeliv fírů do osobky a jejich nedostatek v kargu. To je dost neradostná vyhlídka...
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tak čtu příspěvky o pár pater výše (tenhle můj vejšplecht je těžce OT a předem se omlouvám za rozhazování nehodové diskuze), nedá mi to se nezeptat: co vlastně dráhy dělají pro to, aby sehnaly chybějící a hlavně kvalitní lidi? A co vlastně mohou potencionálním zájemcům nabídnout? Zajímavou a odpovědnou práci v perspektivní obrovité firmě? Mladý dynamický rozvíjející se kolektiv? Snadnou možnost seberalizace a profesního růstu? Nadprůměrné výdělky? A pokud se ČD rozhodnou pro nějaký nábor nebo přímo sběr, tak doufám, že se poučí z přeslavného krachu náborové kampaně Policie ČR (POMÁHAT A CHRÁNIT s Mirkem Dušínem v hlavní roli), která byla stávajícím policajtům výsměchem do ksichtu a těm, kteří se nechali nalákat, snůškou jasně nesplnitelných slibů...
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, nevím, právě v rádiu hlásili, že na trati z Opavy do Hradce nad Moravicí nějaký střet na přejezdu a hořící rychlík mezi Krnovem a Opavou. Všech 42 cestujících je v pořádku, příčinou asi technická závada na lokomotivě.
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje generace odmaturovala a nechtěla jít na vojnu a tak jsme často končili v lok. depech. Po pár měsících na správkárně následoval půl roční jízdní zácvik, zkoušky a hurá na hlavní tah. Trolej v Olomouci jinde nebyla a tak jsem mezi Prahou a Žilinou vydržel až do nadbytečnosti. Celých 38 let jsem zácvikářům tvrdil, že to nejdůležitější co potřebují je duševní pohoda. Nehoda nevznikne proto, že zaměstnanec neví nebo neumí, ale proto, že se nesoustředil. Myšlenky na hypotéku, zahýbající manželku a zlobící děti musí jít stranou.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:
V Lovosicích byl jiný problém. Na cca 70 fírů tu bylo 5 záloh 24 hodin denně. Z toho 3 elektrické na 111. Noviců tak 1-2 za rok nejvíc. Takže kdo měl to "štěstí" a udělal hned po dieselech i tramvaje, měl jistých cca 5-10 let na záloze ve sledu Z1 (spádoviště, největší maso, půl hodiny na sváču, jinak furt jezdit, 800-1000 vozů rozkoulených za směnu), Z3 (Lukavec a odrazy, poněkud volnější, ale zase sis čuměl věčně přes rameno, jezdilo se pozadu kvůli oblouku) a nakonec Z4 (překladiště uhlí Prosmyky, za odměnu zasloužilým nebo vysloužilým, 4 vlaky vystrkané na kopec a tam nadvakrát strčené do díry). Tam jsem strávil půl roku a už mne hnali do letma, bo se tlačili další zájemci. Ale máš pravdu, že výkony na PTV mne zocelily v různých těch nestandardních vjezdech a odjezdech a posléze v PMD a dalších vyfikundacích. A ještě dnes žiju z toho, že jsem poznal zákulisí trakce takto zblízka. To se už několikrát hodilo. Stejně jako známí elektrodispečeři a parťáci na pohotovostech PTV
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšlenky na hypotéku, zahýbající manželku a zlobící děti musí jít stranou.

Dodám jen: Stejně tak jako na to PROČ MI TO TEN VÝPRAVČÍ VČAS NESTAVÍ? PROČ MNE ZASE BEROU ODBOČKOU? PROČ MUSÍM ZASE JET NA BLOK ZA NĚJAKÝM "HRABALEM"?

Znám pár kolegů, co se tímto zabývali a dojeli na to....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co vlastně dráhy dělají pro to, aby sehnaly chybějící a hlavně kvalitní lidi?

Nabízejí stát se strojvůdcem řezbářům, zdravotníkům, instalatérům, slévačům a časem možná i horníkům, stačí mít maturitu v jakémkoli oboru. Takže dotují chybějící mančaft sběrem odpadu po pracovních úřadech.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 12:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to vážně není až taková prdel, jak se ti z vagónu se stopkama a kalkulačkou v ruce zdá.

Já to upřesním, ona je to vždy hrozná prdel do té doby, dokud se někde ta mašina s vlakem neválí na boku. Ale zase z toho nedělej větší vědu, než to je. Často vidím takové experty, až to tříská dveřma. Např. včera se jeden fíra podivoval, proč má v rozkaze PJ, když je tam přeci to "zetko". A nebyl to zrovna mladej frajer Takže pak už je možná opravdu cokoliv.
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 13:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak, Krysolete. V Berouně jsme se hádali o červené čepice pro peroňáky (i když tam nepracuju a ani jsem tam nepracoval) a na moje a kolegovy argumenty, jak se bude řešit odjezd ze šturcu u baráku, když tam jsou dvě koleje do oblouku a na té vnitřní stojí dvojitej panťák, tak ten na té vnější vůbec nevidí na svůj odjezdový klacek. Tam se taky čeká na průser, nebo minimálně na to, až nějakým cestujícím ujedou, protože se bude mět čekat na přestup a fírovi to někdo zapomene říct a ten si popitáhne mimo peron až ke klacku.

Jo, výprava vlaku je v D2 zmršena dokonale. Měla by se sjednotit - udělat stejná pro všechny vlaky a stanice a to taková, jaká platí pro nákladní vlaky. Tedy rozlišovalo by se to pouze podle umístění klacku u té které koleje. A osobáky by musely být vypraveny extra pokynem, pokud by fíra na klacek neviděl.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Montag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 13:22:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Amper-S čím to porovnáš?...
Nesmíte tu Láďu brát až tak vážně. Je to taková duše dobrá, každému přitaká, s každým chce být zadobře,buďme všichni kamarádi a tak podobně.
No a čas od času se jí stane, že rychleji píše než přemýšlí.Ale nic ve zlým.M.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 13:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn - Nabízejí stát se strojvůdcem řezbářům, zdravotníkům, instalatérům, slévačům a časem možná i horníkům, stačí mít maturitu v jakémkoli oboru. Takže dotují chybějící mančaft sběrem odpadu po pracovních úřadech.

Takže jsem se nemýlil...všude je něco.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Jáchym_a_stroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 2-2006
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 13:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes: jestli si ten fíra z Tebe jako šotouše nedělal .
Známe oba jednoho fíru, kterej při předvádění jak Stroj vedoucí vede stroj a Vlak vedoucí řídí vlak vodřel bok motoráku o portál tunelu
Jednej právě, nebuj se císaře ani krále.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 13:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jáchym:

Když to říkal plácačkovi a já tam byl jen jako nezúčastněný cestující (ani mě neznal) tak asi ne.
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8816
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 14:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

novinky.cz - 11:43 Tři jednotky hasičů likvidovaly dopoledne požár lokomotivy rychlíku v Opavě směřujícího z Olomouce do Ostravy. Nikdo z cestujících ani posádky vlaku nebyl zraněn. Trať ale musela být uzavřena.

iDNES: Rychlíku začala v Opavě hořet lokomotiva, nikdo nebyl zraněn
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 14:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je teda schnellzug
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 14:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, nevím, právě v rádiu hlásili, že na trati z Opavy do Hradce nad Moravicí nějaký střet na přejezdu a hořící rychlík mezi Krnovem a Opavou. Všech 42 cestujících je v pořádku, příčinou asi technická závada na lokomotivě.
Jojo, všechno je svatá pravda. Dneska se prostě na Opavsku dařilo.
Ten přejezd byl tuším 809-377 vs. dodávka. Škoda prakticky žádná, akorát pár škrábanců na nárazníku a ohnutý kryt světel.
Ten požár byl 742-366. Hořel tam generátor, který je úplně v i s celým jeho blízkým okolím. Zůstal stát mezi Skrochovicema a Západem, kde jsem pro něho jel a táhl do Opavy. Lidi odjeli NAD asi s hodinovou sekerou.
Inu když se to sere, tak se to sere.
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 14:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Troška odlehčení aus Deutschland http://www.novinky.cz/diskuse?id=140955&articleId=/clanek/142002- pres-opileho-duchodce-prejel-vlak-muz-to-zaspal.html&sectionId=7
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 16:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdarvím pánové,podle mě je úplně jasné,kdo za tu nehodu v Brně může(jeden z fýrů) a tak nevím,proč myšolet a ještě někdo tuto debatu otáčí směrem,že kdyby tam byl červený výpravčí tak se to nikdy nestalo...nebo tak nějak podobně.Já vím,člověk je tvor omylný,ale jestli se budeme zastávat takových fýrů,kteří to bezhlavě odbrzdí,kopnou to do jízdy a bezhlavě jedou...tak teda nevím?Určitě tam nejel poprvé,podruhé,.., aby neznal ty místní poměry z konkrétních kolejí v daném místě,o to pomaleji bych ten kousek po ten indikátor jel.Tím se nezastávám ani červených a ani modrých výpravčích....je to jen takový můj nezávislý dojem.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 16:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, na Os do Tišnova jela 260+bymáky, loko byla ve směru na Židenice.
Na OS do Letovic jela jednotka 560.

Podle mě měl postaveno Os do Tišnova, vycházím z dlouhodobého pozorování že jej pouští jako první i při zpoždění.
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
844_001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 16:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: S Krysoletem plně souhlasím a nejsem sám. On to neotáčí, jen upozornil na to, že se někdo snaží ušetřit na velice nevhodném místě.

že kdyby tam byl červený výpravčí tak se to nikdy nestalo.
Zajisté ne s takovými okolnostmi.

A neříkejte že jstě nikdy nic neudělal zbrkle a neomilně
Ono je jednoduché na někoho ukázat prstem - to on za to může. Ale kdo udělal něco pro to aby ta pravděpodobnost byla menší ? Zrušením červenočepičníka tomu zajisté moc a moc prospělo
www.844001.uvadi.cz
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč je tam vlastně skupinové návěstidlo? Proč není v místě Lc5 plnokrevné odjezdové návěstidlo pro pátou kolej a současné L5-6a neslouží jenom pro 6. kolej?
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

844001,jo,taky su"lojza",taky něco zdrbu jak každý druhý.....nikoho jsem se nijak nechtěl dotknout...Mějte se a pište dál.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez debat bod pro Krysoleta.

Maléry jsou souhrou několika nešťastných okolností, být u jedné, zpravidla by se nic nestalo. Proto je potřeba prevence také na více frontách.

Ale ČD jdou přesně naopak a výsledky jistě ještě přijdou. Bohužel, co si myslet o firmě, která nedokáže spočítat potřebu strojvedoucích ani kapacitu pražského uzlu na nový GVD. Pro vylepšování obrazu veřejnosti o ČD se takovými chybami ztrácí půda pod nohama. Typickým zákazníkem ČD pak zůstává takový cestující, pro kterého je vlak poslední možnost.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5439
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: Krysolet má pravdu. Nejde o to, zda byl či nebyl fíra zbrklý (i tací jsou), ale jde o příkladnou ukázku toho, jak změna předpisů nemusí být vždy ku prospěchu věci. Aneb šetříme za každou cenu...

Zde je viník dle litery předpisů jasný. Celá událost tak půjde (narozdíl od Moravan) snadno uzavřít. Házet ale veškerou zodpovědnost na jediného člověka a mýt si potom nad tím ruce se slovy "on porušil předpis" je ubohé. Jsou stanice, kde by do vyřešení technických otázek, jak případně omylného člověka třeba i praštit přes nos, měli "červení výpravčí" zůstat. A tak nepřehledná stanice jako Brno hl. n. je, rozhodně patří mezi ně.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2098
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 17:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už je jedno, odsunuté bude v rovině, nebudou tam jistě skupinovky, tak to bude v pohodě
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 18:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli ona ta nehoda nebyla zinscenována schválně, aby byl jako další argument, proč je nádraží v současné podobě nevyhovující a nebezpečné a podpořila se tak výstavba v odsunuté poloze.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 18:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to by ale byla pěkně blbá sranda :-)
Narodil jsem se v roce 1979. To jenom, aby jste mohli říkat jestli jsem zoban nebo ne :-)
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 19:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám dotaz. Donesla se mi informace od agentury JPP, že na ONJ cosi ťuklo trochu víc do jakéhosi Pinďolína na křižovatkové výhybce zboku. Je to pravda a dráhy se to snaží ututlat před veřejností nebo se mi donesla fikce?
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.
Buggy/Beatlesák
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 11-2004
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 19:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tiskovy mluvka Stahlavsky bude dementovat nevydane prohlaseni, ze Pindolino tuklo do krizovatkove vyhybky...
...u Semilassa potece kref. A za to ja vam rucim!!! ----
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 19:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jenom doplním Krysoleta obrázkem :-)


Tak nějak se to nejspíš stalo.
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3160
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 19:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: proč já a ještě někdo to otáčíme na ty červené čepice? Protože došlo k vážné nehodě, která visela ve vzduchu, kterou víceméně všichni očekávali a ke které došlo už půl roku po zavedení černé tečky. Na DF ČD napsal jeden z diskutérů, že jetšě někdy za dob plácačkování se přihodilo toto:

Jenže tam nebyl indikátor, byla výprava výpravčím, takže když byl vlak v 6a a na 5té, řeklo se venkovnímu do vysílačky a on vlak vypravil. Kolega jednou změnil odjezd ze 6a na z 5té, ale ve zmatku to neřekl ven. Takže se jen řízl veksl.

Chápeš ten rozdíl? Když to zblbli výpravčí, došlo akorát k říznutí vexle, což je sice taky průser, ale ve srovnání se srážkou dvou osobních vlaků jen zanedbatelná prkotina. Výpravčí nemohl vypravit ani omylem dva vlaky zároveň, protože by se musel rozpůlit.

Nepřijde vám (všem) taky poněkud proti srsti, že vlastně při postavené cestě z páté koleje zakazuje jízdu ze 6a zelené světlo? Za půlrok fungování černé tečky máme jedno projeté stůj a jednu hromadu, zdá se vám to snad málo? Stojí ta úspora jednoho (!!!) výpravčího ve směně za několikanásobně zvýšené riziko?

K tomu projetí došlo někdy na jaře asi takovým způsobem: panťák zastavuje u peronu tak, že ze stanoviště není vidět na odjezdové (nebo spíš cestové, zřejmě se to stalo na jihu, ale to je vcelku jedno) návěstidlo. Strojvedoucí se střídají na ose, pobyt je krátký, řeší nějaké problémy s panťákem, pak je čas odjezdu, vlak se rozjíždí, vyjede z oblouku a těsně před ním se vynoří návěstidlo a na něm jahoda. Fíra brzdí, ale neubrzdí, projede a průser je na světě. Opět situace, ke které by za plácačky stěží mohlo dojít.
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3161
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 19:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: já bych řekl, že vlak na Adamov stál čelem až za Lc6, někde tam, kde stojí eso na této fotce:
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 20:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : ni jedno:-)) Kdo má zájem něco umět a něco se naučit tak to udělá...A sám dobře víš, od koho se něco pochytit nechá a od koho ne...to je na delší písání...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 20:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet: máš částečně pravdu a docela s tebou souhlasím ale je tu jedno velké ALE...
Co našeho kolegu honilo aby chvátal když nemá jistotu, že příslušné návěstidlo platí pro něj...předpis tohle řeší jednoznačně a je to holt na nás. Pokud si nejsem jist tak pojedu pomalu. A pokud by došlo k zpožďování vlaků tak už by to někdo třeba řešil,třeba ne, ale co je nám do toho. My pravidla hry neděláme a jsme jen povinni je dodržovat.A kdyby ho plácačka vypravil tak stejně to má na hrbu:
D2 čl. 509 mj: Stojí-li vlak čelem za cestovým nebo...postupuje se jako ve stanicích bez těchto návěstidel.Výpravčí dá rozkaz k odjezdu..a strjv. není povinen se přesvědčovat o návěst na tomto návěstidle. Jde-li však o návěstidlo které je současně předvěstí následujícíhoi hl. náv.,musí strojvedoucí očekávat u následujícího hl.náv. zákaz jízdy.
Takže pokud vjíždíš do stanice na výstrahu, tak i když tě výpravka vypraví a nevidíš na odjezdové náv. MUSÍŠ předpokládat že na odjezdu je stuj!! Tak k čemu je nám plácačkování????
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 20:39:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravdu máš Krysolete. Když jsem slyšel o Brně, tak jsem si myslel, že přednostu akorát pustili od Chocholouška a to nejsem místní.
Osobně jsem pro, aby černá tečka byla všude, kde to je možné a né podle OPŘetek. Vyjma případů, kde jsou v jízdě osobních vlaků skupinová návěstidla, kde je špatný rozhled přes peron a nejde ho zlepšitt zrcadlem nebo průmyslovou televizí. Asi jsem něco zapoměl, třeba někdo něco doplní.
Za další bych popotahování povolil jen na výslovný příkaz výpravčí, jenž by obsahoval informaci, že je návěstidlo na stůj.
No a poslední bod, pokud by strojvedoucí neviděl na odjez (kusá kolej v Berouně) a ani nevěděl podle předchozího návěstidla co mu na odjezdu svítí, tak by vůbec neodjel a čekal by do okamžiku, kdy ho výpravčí předpisově vypraví vysílačkou a nebo nařídí popotáhnutí. Teprve pak by mohl převzít téčko.
Martin
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 20:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet:ale to víš,že mi to je jasné,že kdyby tam byl jeden výpravčí tak nejprve vypraví jeden a pak teprve druhý vlak,taky tu na dráze nejsu první den....jen jsem chtěl naznačit,že by se jen bezhlvě asi neměl ten jeden fýry rozjed,pokud nevidí na indikátoru,že to platí pro něj.Tak zatím zdarec všichni,mějte se.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen jsem chtěl naznačit,že by se jen bezhlvě asi neměl ten jeden fýry rozjed,pokud nevidí na indikátoru,že to platí pro něj

Tak nevím na jakou vzdálenost je tam ten indikátor vidět, ale 5 a 6 z dálky vypadají asi stejně, ne?
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6534
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky přihodím jednu těsně po srážce, byl jsem v ten moment na Moraváku a nedalo mi to, když kolem jelo asi desáté auto s modrým majákem. Myslel jsem si nejdřív, že jen vykolejily vagony, ten Pantograf jsem v něm napasovaný neviděl, jen jsem si ho prohlížel, jak je počmáraný. Dozvěděl jsem se o tom střetu vlastně až večer:

Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016 nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - opět začínají pravidelné aktualizace.
Vasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přejetý člověk v Náchodě http://www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/zasahy-jednotek-po/zasah-162 22/
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: já nikde nepíšu, že ten fíra je v tom nevinně, naopak, jeho vina je jasná a nepopiratelná. Článek 509 mluví o něčem trochu jiném, tady fíra panťáku na klacek viděl, měl ho pár metrů před sebou, ale nechal se nejspíš zblbnout svítím volnem a tím, že byl přesně čas jeho odjezdu. Sedí, čumí na klacek, je tam na stůj, je 15:02 kdy má odjíždět, rozsvítí se volno, takže ho automaticky bere jako to "svoje" a nepodívá se na indikátor... Vina je jasná, jenže dle (nejen) mého názoru je hození celé odpovědnosti na jednoho člověka dost nebezpečné, zelené světlo vysloveně láká do pekel. Pokud by měl před sebou na stůj, na 99,999999% by se nerozjel, pokud by čekal na plácačku tak taky ne.

K čemu plácačkování: vypravčí tě nesmí vyplácačkovat, pokud má odjezd (cesťák) před tebou na stůj.

Martin2: vcelku souhlas, akorát špígle a kamery bych sem radši netahal, to by se mohlo zvrhnout. Radši opakovačky. S černýma tečkama problém nemám, ale jsem proti jejich používání tam, kde
a) nemá každá kolej svoje návěstidlo
b) není na návěstidlo od peronu vidět

Petránek: totéž co Oldcerry, porušení předpisu je jasné. Ale mně jde o to, že systém požívaný v Brně vysloveně svádí k omylu a můj názor jest takový, že omylům je třeba předcházet a ne je přivolávat.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet: pokud to udělá a ty projedeš odjezd máte to 50/50...
Jenže on měl před sebou skupinové návěstidlo!!! a tam zelená není rozkazem k odjezdu. Prostě klasická human error.Stane se,není první ani poslední...Jen ti oponuju, že ani plácačka by to nezachránila, pokud by, ve jmenovaném případě, ho vypravil, tak je v tom fíra na 50% taky..možná by se uštěkalo nějaké procento.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet : opakovačky nebrat..cesťák ano ale opakovačky nee
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 22:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže on měl před sebou skupinové návěstidlo!!! a tam zelená není rozkazem k odjezdu. Prostě klasická human error.

Je to error, již dobrou čtvrthodinu o tom hovoříme, Mlho! Je tam indikátor, tudíž ho ta zelená vypravuje, jen se nepodíval, jestli tam svítí 5 nebo 6a.

Výpravčí tě NESMÍ vypravit proti červené. Článek 509 je o něčem jiném. Řeší, co dělat, když budeš mít čumák za odjezdovým/cestovým návěstidlem. Pokud budeš někde (třeba Břeclav) v peronech a čumák budeš mít až za cesťákem směrem na Brno, tak po vypravení normálně jedeš, ale počítáš s tím, že na dalším klacku, který je až na přednádru o nějaké 2km dál, může být na stůj. Pokud máš čumák za odjezdovým, musíš navíc dostat rozkaz (vyjma mechanik a blabla). Není tam nic o tom, že po normálním vyplácačkování někde od peronu musíš čekat stůj na odjezdu, protože Výpravčí smí
vlak vypravit, až když jsou splněny všechny předepsané úkony před jeho odjezdem.
- článek 496.

Proč opakovačky ee?
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 22:55:22    Odkaz na tento příspěvek  

Montag, Lada: Omlouvám se, jestli jsem byl moc přísný. Berte to tak, že mně ten pokus o krátkou analýzu alespoŇ vyprovokoval se ozvat na rozdíl od spousty jiných plevelných nicneříkajících příspěvků jako je třeba tento můj. Pak se v tom musí člověk dlouho hrabat, aby našel něco takového, jak předvedl teď Krysolet.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 23:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysolet: nesmí, ale když to udělá a ty projedeš červenou a vjížděl si na výstrahu,nebo si za cesťákem a nevidíš na odjezdové... si tam pane kolego.
Opakovačky nejsou hlavní návěstidla, takže na jejich návěst nemůžeš odjet a akorát zaplevelí stanice dalšími barvami...

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 01:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč má v rozkaze PJ, když je tam přeci to "zetko".

Mohl bys to upřesnit?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 01:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co chceš na tom upřesňovat?

(konkrétní identifikaci ti nedám, nechci nikoho dostat do průseru)
Neplivejte pod stůl, jsou tam naši kamarádi.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 01:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek:Určitě tam nejel poprvé,podruhé,.., aby neznal ty místní poměry z konkrétních kolejí v daném místě,o to pomaleji bych ten kousek po ten indikátor jel.Tím se nezastávám ani červených a ani modrých výpravčích....

Jasně, že to podělal kolega. Nicméně, znám ten pocit, kdy jedeš nějakou trasu x krát za den a ke konci máš pocit, jak my říkáme, že se potkáváš.......a pak není žádný kumšt vyrobit takovou chybu. Nicméně, základní chyba je v systému. Ušetřit, ať to stojí, co to stojí. Tyhle nehody ve stanicích s puntíkem nejsou nic jiného, než daň za ušetřené červené čepice. Kdo z vás si pamatuje na Roudnici a 451, která vjela do cesty loženým wapům? To byla první daň a mohlo to skončit masakrem. Tato je jedna z dalších. Kolik jich ještě bude? Kolegu tím nemlouvám, ale vím moc dobře, jak snadná je cesta k takové minele, zvlášť u zastávkových osobáků a taky to, že kdyby tam fungoval červený výpravčí, nestalo by se to.

Laici ať prominou, ale tohle nedokážete posoudit, kdo neokusil, nepochopí....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jpnk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 01:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U předvěstí zst pha vysocany vypadli kolejová pole přepravována na podvozcích vz. 53 vlakem GJW provoz směr odb. Skály přerušen obnovení není zatim ani odhadovano.
http://www.darujkrev.cz/
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4425
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 06:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K nehodě v Brně: SOUHLAS s Krysoletem. Taková malá nehoda na dráze může způsobit obrovské škody na majetku a ztráty na životě.

Přenesme se jinam. Dokážete si představit dopravní křižovatku ve městě kde zelená neznamená volno? To by bylo nehod. Takže pro mě jasné závěry:

1. debilní systém - úspora na návěstidlech
2. žádný výpravčí - úspora na lidech

teprve až

3. chybující strojvedoucí

Škoda na vlacích z té nehody je dost vysoká na to, abych si spočítal, že za to bych zaplatil lepší odjezdové návěstidlo, klidně by mohlo být s vodotryskem.

Až se stane horší nehoda, kdy se třeba pár vagónů překlopí a někdo to odsere poškozením zdraví nebo nedej bože smrtí, tak se teprve něco změní.

Zatím se nic neděje, zlomená ruka sroste, nárazník se přivaří a nepohodlných BDmteeček máme plnou prdel.

Jsem rád, že jezdím do práce autem, dívat se každej den na zaplivané královopolské nádraží, na peroně poslouchat každej druhej den hlášení o zpoždění a pak se za odměnu krčit v BDmtee - to opravdu není cestování 21. století.
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!