K-report
 

Archiv do 16. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 16. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 22:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra: víte, já tu občas také něco cituji klasickým opisováním z tištěného textu, ale uvedení pramene je samozřejmost v každém případě.
Vysokou školou se tu nikdo nechlubil, to tu vytahujete Vy - asi s tím máte nějaký problém...

LK: Pokud se po x-té objeví na stejném místě stejné bludy a někdo je vydává za objev století, tak se nedivím tomu, kdo to tu x-krát vysvětloval, že vyšumí :-).
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 22:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Matýsekfyra: To, že někdo udělal vysokou školu ještě neznamená, že má patent na rozum.

To,že jses dostal do kursu na el.lok ten patent dává?Ještě že máš ty knížky a časopisy(teď pozor-některé až z roku 1995).
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 00:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je v tom, že veškerý vysokoškoláci si myslej že ten patent maj, u některých to jde poznat i z psaného textu...ale ve všem jsou nějaké vyjímky, v lidech věcech apod...
vivat CARGOOOOOOOO!!
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 02:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362 166 - kromě jiného : odstraněn zdroj 115V,na každé čelo dosazena 2x zásuvka UIC.Analogové řízení vozidla převedeno na digitální.Cílem zřejmě je dálkové řízení loko z řídícího vozu přes kabel.Doufám jen,že systém bude kompatibilní se zahraničními.Nebo si zase hrajem na našem supervelkém českém písečku ?Odstraněny A+V metry,dosazena další obrazovka.El.rychloměr zůstal.Přidány komponenty pro CB,takže na SJŘ jaksi nezbylo místo.Dosazena další varianta vysílačky - umí (měla by) stuha,simplex,GSM,GSM-R.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 03:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a já jsem si zase myslel že diskuse nazvaná NEHODY slouží k tomu že se zde bude psát o nehodách, nu vidím že se pletu, čím to asi bude?
Teda jako nechci nějak prudit, ale nebylo by moudré přesunout diskusi ETCS vs. AVV a jiné, na nějaký vhodnější vlas?
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 10:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo17: kurs mě absolutně netankuje, bylo mi na 842 dobře i bez elektrik. To že si nechávám některé zajímavé výtisky časopisů a některé knihy mi patent na rozum nedává. Ale jsem určitě o kus dále než Tvé hodně podprůměrné příspěvky s častým napadáním kohokoliv. Pokud seš nádražák, tak bys měl vědět už za ty roky, že není důležité to mít v hlavě, ale vědět, kde to máš najít. Což vidím, že Tě ani za ty roky nenaučili.

Johny11: ta vysoká škola byla reakce na :
Na rozdíl od Vás Aleš Liesk. může o těchto věcech psát fundovaně z hlavy...
což v praxi vypadalo, že když mává diplomem tak má patent na rozum. A nikdo jiný mu nemůže oponovat, jelikož "to nemá v hlavě".

Jak jsem již napsal Apollovi, není nutné mít všechno v hlavě...

Zdroj: VŠ báňská Ostrava, fakulta strojní, skripta kolejové dopravy, VŠ dopravní Žilina, Železničář, Obzor, Železniční magazín ročníky 2000 - 2007, atd...

Pokud se aspoň trošku o takové věci budete zajímat, tak z Vás nikdy nemůže vypadnout taková neuvěřitelná kravina jako od pana Liesk., že v tunelu ETCS LEVEL 2 nevidí vlak, protože tam není drát a nebo směrová anténa...

A tímto tento trapný dialog započal...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 10:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates bravo!!Tak tomuhle sousloví se říká "utěrka". A nerozčiluj se,škodí to zdraví..
Smajl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.210.149
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 10:45:32    Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra: Zajímavé je, že když se podívám na historii Vašich příspěvků, tak Vás padají kraviny jak z běžícího pásu a vůbec Vám to nevadí
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 10:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DAV: na té 362.166 by mělo být viditelé z venku mimo jiné:
anténa pro komunikaci se stacionárním zařízením ETCS někde na spodku loko
radar pro přesné snímání rychlosti loko (2 kusy)
snímač ujeté dráhy (někde na ložiskovém domku)

Uvnitř loko někde:
Cab Radio - vozidlová radiostanice na certifikát GSM - R (nebo modernější Dual - Mode)
skříň vlastního počítače
releová skříň pro ETCS
převodník BTM (Balise Transmission Module)
měnič pro napájení dotykových displejů

Pokud je na 166 Dual - Mode II. etapa:
MM1 / MM2 ovládací skříňka strojvedoucího
HS mikrotelefon
LS reproduktor
CI řídící modul komunikace MRM modul rádiové komunikace
CON/IFOT contrální řídící modul
UIC zásuvky, modul a kabel na připojení se soupravou
ANU přepínací audio modul
COMB sdružovač 450 Hz + GSM-R
160MHz přídavný modul simplexní komunikace v pásmu 160MHz

Celý systém převádí analogové signály loko do digitálních a ty jsou :
u samotného ETCS pouze vyhodnocovány a nezasahují do řízení (vyjma nouzových a krizových stavů)
v kombinaci s AVV : např. aktivně řídí vlak dle SJŘ, lze dálkově ovládat (jezdit bez strojvedoucího jen pomocí AVV z místa dispečerského aparátu)

A na tu poslední variantu potřebuje 5 nosných frekvencí ( o kterých jsem psal včera a pan Liesk. se o nich vulgárně vyjadřoval ve smyslu umývání a čištění oken). To jsou ty "volné kmitočty", které se používají v jiných státech a pro ČD (SŽDC) jsou nepoužitelné. Proto se odpojí a použijí pro AVV-dispečer-majitel (provozovatel)
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: jsem úplně v klidu, kolem sebe rozloženou literaturu a doplňuji kus od kusu. Primitivní příspěvky neregistrovaných typu smajl mě absolutně nerozhážou.

Já tady aspoň něco dávám odborného na rozdíl od tupé a nic neříkající kritiky. Rozhodně
Zajímavé je, že když se podívám na historii Vašich příspěvků, tak Vás padají kraviny jak z běžícího pásu a vůbec Vám to nevadí
mě v žádném případě nerozháží... Tááákových jsem už četl... A zmizí jako pára nad hrncem... Rýpne a zmizí. Typický úkaz vyhlášených jedinců. Mohl bych jmenovat, ale je to zbytečné, všichni o nich dobře víme...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Smajl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.211.170
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:08:05    Odkaz na tento příspěvek  

Opisovat umí každý. Ale jak se říká, chytrý se nad kritikou zamyslí a blbce to nerozhází.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

smail: je kritika a KRITIKA, to co předvádíš je jen trapný pokus o vtip. Viz smajlík, co za něj dáváš. Ty milej zlatej máš do kritiky hoooodně daleko.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Smajl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.214.134
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:19:50    Odkaz na tento příspěvek  

Já si s vtipy, na rozdíl od Vás, na téma pseudoodborné přednášky nezačal
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: omlouvám se, ten příspěvek pro DAV měl být adresován Tobě. Ještě k té komunikaci. Právě ten nový systém Dual - Mode II. etapy zajišťuje funkci jazykových mutací, což znamená přeloženo do češtiny, že loko bude schopna jezdit v rámci interoperability. Jenže na rovinu, 362 166 moc možností s 3kVss a 25kV st asi nemá...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smail: je to hluboce pod moji úroveň na Vás jakkoliv reagovat. Můžete se dále ztrapňovat, ale beze mne.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates:"což znamená přeloženo do češtiny, že loko bude schopna jezdit v rámci interoperability" hezky česky jen co je pravda :-))
Zajímavé čtení ale vsadím se o co chceš že to bude k ničemu...stačí trocha lupení a bude celá věda v p....:-))
aaaa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.245.51
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 11:40:33    Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra: Prosím zkuste si nejdříve opravdu něco přečíst, zamyslete se nad tím, nebo zde z vás přítomní odborníci budou mít srandu. Začněte třeba zde http://www.cdrail.cz/VTS/CLANKY/504.pdf
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 12:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaaa: tak jsem si to přečetl, a znovu se potvrzuje, že jsem napsal v podstatě to, co uvádíte Vy. S tím rozdílem, že jsem čerpal z literatury "staré" pouho pouhé 2 roky, leč v elektronice je to o nejméně generaci pozadu. Ano, uvedl jste mnohem novější verzi, modernější ale i ta za 2 roky bude zastaralá. Nechápu, proč by měli mít odborníci za mě srandu, já jen cituji. Pravda, už starší no a zřejmě už i neaktuální pojednání. Nemám nad čím se zamýšlet.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 12:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zamyslete se nad tím, nebo zde z vás přítomní odborníci budou mít srandu.

Ano, tady jsou odborníci, na Želpage, na DF ČD, všude, fakt nechápu, že je ta Dráha neangažuje, kdyby si nechali poradit, tak Naše Dráhy musí být nejlepší na světě. Ale zatím jsou blbé, protože hloupý management nečte K report
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 12:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo k ERTMS jsem dal sem:


http://sweb.cz/danone39/ERTMS.zip

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 12:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No abych to zkrátil a uzavřel z mé strany. Je to úplně stejné jako s řadou loko 150/151. ETCS se tváří jako "hotový výrobek", ale každým dnem něco se mění a upravuje. Tak jako s 150/151. Už to není sériový výrobek, už je to 26 kusů originálů...

Je to jen elektronika, podléhající rychlé inovaci a novým zněmám, každý den, každou hodinu...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 15:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL napsal: "V tuleni, kde neni vlnovod GSMR, nebo aspoň směrové antény z obou stran, se dispečerovi ztratíte."
Matysekfyra kontroval: "že v tunelu ETCS LEVEL 2 nevidí vlak, protože tam není drát a nebo směrová anténa...

Johny11 napsal: "Na rozdíl od Vás Aleš Liesk. může o těchto věcech psát fundovaně z hlavy."
MF interpretoval: "což v praxi vypadalo, že když mává diplomem tak má patent na rozum."

Větou "ETCS se tváří jako "hotový výrobek", ale každým dnem něco se mění a upravuje." jste tomu nasadil korunu definitivně. ETCS není výrobek, ale standard. A standardy v elektronice se prostě mění...někdy rychleji než se nám líbí, ale nic s tím nenaděláme.

Další komentář netřeba.
nezaregistrovany
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.99.112.184
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 16:51:43    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: krasne vytrhnutie z kontextu, Matysekfyra napisal aj kus vety predtym co si ty ocitoval:

"Pokud se aspoň trošku o takové věci budete zajímat, tak z Vás nikdy nemůže vypadnout taková neuvěřitelná kravina jako od pana Liesk., že v tunelu ETCS LEVEL 2 nevidí vlak, protože tam není drát a nebo směrová anténa..."
Eror
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 17:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V DKV OC 4x110
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 19:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nezaregistrovaný: díky, krásná připomínka, jak se zde vytrhávají věty z kontextu a vyzní úplně jinak. Johny11 je typický příklad lidí, kteří dokáží jen prudit a to co čtou, tak jen rozebírají na pruzení druhých.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 19:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv pánové, já jsem nic nevytrhl z kontextu, já jsem pouze dal vedle sebe výrok AL a jeho přepis od MF. Uvozující věta MF na smyslu toho, co z výroku AL udělal nic nemění.

Pokud považujete snahu dát věci na pravou míru za pruzení, tak je mi Vás líto...
Žijte si dál v představách, že ETCS je je výrobek, opisujte věci, kterým nerozumíte a nesnášejte lidi s diplomem (diplomy), třeba Vám to dělá dobře :-).
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 20:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: takže ještě jednou naposled. Vážený pane, prosím Vás, laskavě si pozorně přečtěte můj příspěvek číslo 717 z dnešního rána. C E L Ý, bez vytrhávání vět z kontextu. Byl adresován panu Liesk. na blbost, kterou mi napsal na můj včerejší příspěvek číslo 703, kde jsem psal já:
Pokud se ptáš na ETCS, tak samotné to funguje normálně, ví o Tobě dispečer s přesností +/- 20 metrů i v tunelu (jelikož to samo vypočítává předpokládanou rychlost podle vjezdové rychlosti do tunelu).

A na to mi pan Liesk. napsal v příspěvku 11.1.2008 15:17:16:
V tuleni, kde neni vlnovod GSMR, nebo aspoň směrové antény z obou stran, se dispečerovi ztratíte.

na to jsem já napsal v příspěvku číslo 717 :
Pokud se aspoň trošku o takové věci budete zajímat, tak z Vás nikdy nemůže vypadnout taková neuvěřitelná kravina jako od pana Liesk., že v tunelu ETCS LEVEL 2 nevidí vlak, protože tam není drát a nebo směrová anténa...


Takže co??? Takto můžeme pokračovat až do rána. Prostě komu není rady, tomu není pomoci. Je tak těžké si P O Z O R N Ě přečíst, co tu kdo píše??? Pak se vůbec nedivím, že spousta totálních neregistrovaných trotlů o mě píše, že uvádím kraviny. Velice se omlouvám tomu poslednímu "nezaregistrovanemu" (12.1.2008, 16.51.43), který J E D N Ý zatím byť neregistrovaný, neprudí, ale píše o tom, co dobře přečte.

Oldcerry: kua ogare, tys měl pravdu ráno, byl jsem v pohodě... Když musíš občas kontrovat takovým trotlům, tak se do večera zcela vykolejím... Čéče, neděláš Ty náhodou na dráze??? Jako by si měl z ní zkušenosti
Jo a kolega mi omylel přibalil k 163 taky 363 na DVD, no a dopadlo to zcela podle očekávání. Byl jsem zvědavej a teď mám v hlavě chaos, protože je to zase jinak značený. Až tu 163 úspěšně dokončím, tak se Ti určutě ozvu. Dík moc.


A tím definitivně končím se systémy APOLO ( GNSS-1), EGNOS, družici AOR-E, navigační systémy GALILEO ( GNSS-2), sítí GSM no a sítí ERTMS/ETCS GSM-R. Zajímá mě jen analogový TRS a na zbytek si počkám, až se dobuduje...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Yoko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.232.249
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 21:03:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ale copak, panovi dosla literatura, ze ktere by mohl opisovat rozumy, kterym sam nerozumi?
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.255.138
Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 23:11:33    Odkaz na tento příspěvek  

ETCS úrovní 1 a 2 zjišťuje polohu vlaku klasickou cestou, t.j. počítači náprav nebo kolejovými obvody. Tyto dvě úrovně se liší přenosem návěstních znaků - u 1. je to pomocí přepínatelných balíz, u druhé GSM-R. O třetí úrovni zatím patrně nikdo vážně neuvažuje a u nás už rozhodně ne. Třetí úroveň znamená radioblok a nese s sebou základní úskalí - bezpečné zjištění polohy konce vlaku.
Podtrženo - sečteno: ETCS úrovní 1 a 2 neslouží k zjištění polohy vlaku, u úrovně 3 se vlak ztratit nesmí.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 00:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra : neber úplatky,neber úplatky nebo se zblázníš....
Hezké zkratky.......už jsem pár vymyšleností zažil..zpočátku super a pak se zjistilo že jsou k ničemu, nebo aspoň, že zdaleka nejsou tak dokonalé jak se to jevilo...njn hlavy pomazané to ví vždy nejlíp...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 12:35:11    Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem ani reagovat nechtěl, protože to už řekli ostatní, ale vy si říct nedáte:
MF: Pokud se ptáš na ETCS, tak samotné to funguje normálně, ví o Tobě dispečer s přesností +/- 20 metrů i v tunelu...
Já: V tuleni, kde neni vlnovod GSMR, nebo aspoň směrové antény z obou stran, se dispečerovi ztratíte.

Načež vy jste tu začal rozvíjet různé šílené teorie, co vím a nevím a co psali v Železničáři v roce 1995 .

Tak mi prosím prozraďte, JAK se ta mašina spojí s dispečerem, pokud je v tuleni a není tam vlnovod nebo směrová anténa. To bylo, oč tu běží.

MF: Jistěže má spoustu frekvencí a možností, jistěže se mohou různě využít
Kolik frekvencí má jeden mobil? (takový obecný, co ho dostanete v Kyslíku v akci za korunu).
Mašinka jich má 5x tolik, ale nikoliv proto, že by na každé frekvenci běhalo v tomtéž okamžiku něco jiného, ale proto, že některé "větve" jsou zdvojené a po oddělených modulech běhají data a řeč.

MF ale protože celý systém je budouvaný pro 32 států Evropy, tak je takřka všechny nepoužíváme.
Vy máte (harwarově) jinej mobil pro ČR, jinej pro Slovensko, další pro Německo? V celé Evropě jsou ty frekvence stejné.

MF A proto vymysleli naši technici využití těchto frekvencí pro naše AVV,
Víte, co říká pan Rumlena v Dlouhém, Širokém a Krátkozrakém? "Tam žádný vodiče nejsou."
A já říkám: "AVV žádný frekvence nepoužívá".

MF A proto se montuje především na loko a soupravy s AVV a naopak se bude letos 10-15 loko 363 osazovat AVV (případně dle financí ETCS)
To jste teda dobrej. To psali v roce 1995 v tom Železničáři? ETCS se osazuje se JEDNA 362, JEDNA 151 a JEDNA 471-971. AVV dostala pouze JEDNA 362 a to jen kvůli tomu, aby mohla dělat některé testy namísto 471. Pilotní projekt pojede ještě cca 2 - 3 roky, pak nastane vyhodnocení a pak se rozhodne o dalších instalacích.

MF Toto chtěl básník říct a směšný nic neříkající příspěvek neregistrovaného všeumělce byl títo úplně k ničemu.
Jenže ten příspěvek nereg. všeumělce uvádí na pravou míru vaše výmysly.

MF Tento pisatel má o systému ERTMS / ETCS pramalé informace.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 12:37:33    Odkaz na tento příspěvek  

MF radar pro přesné snímání rychlosti loko (2 kusy)
1 kus
releová skříň pro ETCS
0 kusů
měnič pro napájení dotykových displejů
1 měnič společný pro všechny ETCS spoptřebiče 24 V
Pokud je na 166 Dual - Mode II. etapa:
Dual mode tam je, ale vámi uváděná zařízení tam nejsou :-) (resp. tam jsou funkčně podobná, ale jiného typu)
UIC zásuvky, modul a kabel na připojení se soupravou
UIC zásuvky nemají s ETCS vůbec nic společného.
Celý systém převádí analogové signály loko do digitálních a ty jsou :
Analogových signálů tam je cca 10, z toho do ETCS jdou 4 (samé tlaky).
u samotného ETCS pouze vyhodnocovány a nezasahují do řízení (vyjma nouzových a krizových stavů) :
Ale čerta starýho. ETCS si jen snímá pár tlaků v potrubí.
v kombinaci s AVV : např. aktivně řídí vlak dle SJŘ, lze dálkově ovládat (jezdit bez strojvedoucího jen pomocí AVV z místa dispečerského aparátu)
Prosimvás raději už mlčte. NENÍ TO PRAVDA. Čtou to tady i lidi méně informovaní a pak se na Nově objeví reportáž, jak umíme jezdit bez fíry a že tedy není nutné fírům ustupovat při příští stávce a že v Dolní Lhotě přejeli babičku proto, že na lokomotivě nikdo nebyl a kdyby tam byl, tak by určitě zastavil.

LK: Panu Tomrdlemu jsem se veřejně omluvil a on mou omluvu přijal. Myslím, že na omezení toku informací ze ŠT to žádný vliv nemá.}
JC123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.157.4
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 14:11:57    Odkaz na tento příspěvek  

No tak, chlapi, nelejte to pivo z voken, koukejte, jak vypadám...

...JAK se ta mašina spojí s dispečerem, pokud je v tuleni a není tam vlnovod nebo...
To je přece jasné! Jedna možnost je použít parademployd (viz Einsteinova unitární teorie pole, zařízení pro přeměnu kvant elmag. pole na kvanta pole gravitačního, pro něž již skála není překážkou, myšlenka stará přes dvacet let, v praxi však málo rozšířená).

Parademploydy jsou drahé a občas to nevydrží. Takže jednodušší je instalace akustických snímačů (mikrofonů, laicky řečeno) na oba konce tuleně. Jedoucí vlak (HV) dává opakovaně návěst "Pozor". Z časového posunu signálů ze snímačů lze snadno určit polohu zdroje zvuku (a tedy HV), ze změny frekvence pak rychlost.

A jsou i jiné možnosti - třeba aplikace geofonů. Vlak pak nemusí houkat, ale jejich účinnost může být horší, je-li v tuleni bezstyková kolej.

Tak v čem je problém?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 14:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občas tu mám pocit, že jsem v Jiříkově vidění.Snažím se tu problematiku, kterou tu vysvětluje Aleš Liesk. pochopit a jsem z toho opravdu jelen.Nerozumím tomu hlavu ani patu.Asi si budu muset najít nějaké materiály a v klidu to v nich prostudovat.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 14:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tím definitivně končím se systémy APOLO ( GNSS-1), EGNOS, družici AOR-E, navigační systémy GALILEO ( GNSS-2), sítí GSM no a sítí ERTMS/ETCS GSM-R. Zajímá mě jen analogový TRS a na zbytek si počkám, až se dobuduje...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 15:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak tohle je kvalitka......
www.youtube.com/watch?v=HVoAF9jzpkM&feature=relate d
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 15:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě jedna................
www.youtube.com/watch?v=MbNiwFpYnhI&feature=relate d
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 15:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát mi není moc jasný, co mělo být výsledkem tohoto "crashtestu". Možná, jestli se odře lak na pluhu?
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 15:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myšlen ten gagarin samozřejmě...
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 15:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hej cože...to doufám byla montáž nebo to jako fakt někdo natočil svého pokusného králíka jak zdrhá před vlakem???
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 15:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot: asi to co udělá to auto....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 17:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že nezažiju ve skutečnosti srážku z autem nebo z civilem.Nepříjemná zkušenost, kterou rád oželím.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.255.138
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 21:04:59    Odkaz na tento příspěvek  

U toho druhého se píše, že to je jen takový pokus digital fusion,takže asi sloučení digitálních záznamů.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 21:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ostradik: já vám teda nevím, ale nahrané to sice možná bylo, ale určitě ne nikým od dráhy. Mít za přejezdem hned výhybku je poukázka na vykolejení. A to by si při oficiální zkoušce nikdo nedovolil. Skoro mi to připadá, jako když parta kluků na trať zavezla auto a pak si to natočila.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 22:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD: Auto&vlak
tohleto video jsem viděl už před dlouhým časem,kdosi mi je poslal, a mám silně neodbytný pocit,že u něj bylo napsáno něco ve smyslu jako odstrašující videoklip polského "Besipu" (vzhledem k mé děravé paměti leč bez záruky)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 07:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Já taky doufal. 10 let nic a pak to přišlo. Dvě vykolejení za půl roku, pak během 2 let 3 srážky na přejezdech a nakonec smrťák - civil. Takže doufat sice můžeš, ale vše je v rukou někoho (něčeho) jiného....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 07:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mates:

Proč? GSM-R nebo TRS - digi není vůbec špatný.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 07:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Digitální TRSka FXM20 např na 162046 a na pár 150,1 kách.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 08:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GSM-R např. na 162052:

Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 13:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

As Drn:Zeptám se tě asi blbě,ale jak jsi snášel ten smťák??To je jedna z věcí z čeho mám strach..
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8039
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 13:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deník.cz: Rychlík čelil palbě kamení
dnes 9:47

Pardubice - Na rychlík EC Jaroslav Hašek zaútočilo zřejmě několik dosud neznámých pachatelů kameny. Podle výpovědi cestujících ve vlaku byla zasažena nejméně dvě kupé.

„Někde mezi stanicemi Letovice a Skalice nad Svitavou najednou něco třesklo. Vůbec jsme nevěděli, co se děje. Koukáme, že jsou rozbitá tři okna. Nejspíš to byly kameny, ale znělo to jako výstřel!“ popsal událost jeden z cestujících v zasaženém vagoně.
„Okamžitě jsme upozornili průvodčí. Ta obratem kontaktovala policii, protože věděla kde zhruba se vlak v 18:17 nacházel,“ doplnil výpověď pasažér.
"Ke zranění cestujících naštěstí nedošlo. Kdyby však měl hozený kámen dostatečnou sílu, mohly být následky dalekoho horší.
„V místě kde jeden z kamenů narazil na plexisklo, měl totiž jeden z cestujících hlavu!“ uvedla další z pasažérek.
Poškozená souprava dojela do stanice Česká Třebová. Tam bylo nejhůře poškozené vnější okno, které se zčásti vysypalo, odstraněno. Zbylá okna soupravy byla pouze popraskaná a jejich oprava tak nebyla bezprostředně nutná. Vlak pak s mírným zpožděním pokračoval dál přes Pardubice do Prahy.
Přivolaná policie už ale na místě nikoho nenašla.
„Obdrželi jsme oznámení o útoku na vlak ze Skalice nad Svitavou, ale vyslaná hlídka na podél trati už pachatele nezastihla,“ potvrdil operační důstojník blanenské policie.
„Je mi líto, že se ty útočníky nepodařilo zadržet. Vždyť to mohlo někoho zranit nebo i zabít,“ posteskl si cestující z vlaku.

Jiří Sejkora
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 13:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Utrhnout jim za to hlavu a dát na 5 let za mříže za obecné ohrožení.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 14:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Blbě. U toho jsi jak v transu, děláš co máš až se pak divíš. Jdeš tam, i když ses toho tisíckrát bál, prostě musíš. Pak strávíš hodiny na policii (byli slušní). Pak dvě tři noci probdíš. Ale časem to zapadne, jen si v tom místě vždy vzpomeneš. A nedej bože, když ti tam někdo zase přeběhne, to je poloviční infarkt, vidíš to všechno znova a načas se ti to vrátí. Ale hlavně asi záleží na každém a jeho nátuře.

Naštěstí, mně se to už asi 3 roky nevrací.....

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
misak.nb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.110
Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 14:41:21    Odkaz na tento příspěvek  

Podobná příhoda se mi jednou stala v žabotlamu a je to pěkně hnusnej zažitek, byla to fakt jeba, že sem myslel že něco někde bouchlo a lekl sem se tak, že sem málem dostal infarkt. Nejdřív se přes sklo udělal pavouk a po chvíli se to samovolně vysypalo, přičemž to znova pěkně bouchlo. Tomu trotlovi bych urazil ruce.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 14:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Asi je to to samé jako v autě.Taky si nesedáš za volant s tím, že někoho sundáš nebo se vybouráš.Ale jak říkáš.Každý se s tím asi musí vyrovnat po svém.Co jsem slyšel, tak dvakrát je to nejhorší a když někoho sundáš potřetí, tak už si zvykneš, ale nemůžu posoudit.Nemám s tím zkušenost a doufám, že i mít nebudu.

Ad misak.nb:Urazit ruce je málo.Poslat ho na nucené práce, aby si to oddělal a zavřít na 5 let za obecné ohrožení.Sranda je to jen do té doby, než to někoho zabije.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 14:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

misak.nb:

Já to včera chytil na 716 ce z přístřešku zastávky Veltruby ve 120. Naštěstí jen do boku pod okénko. Jen jsem zahlédl ruku a pak ránu až jsem nadskočil leknutím. Na ČEZce to pod madle pěkně odkleplo celkem kvalitní PUR. Bylo to cca 7cm pod sklem. Práskl jsem je vysílačkou, další nevím.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 14:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Jedině to tam nasypat,vrátit se a rozbít mu hubu..nic jiného by na něj asi neplatilo.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 23:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě naopak. Nebrzdit, jet dál a zavolat policajty. Üž když vlak začne brzdit, jsou viníci v trapu. Několikrát jsem se pokoušel o to je dohnat, je to marné, je to marné, je to marné.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.213.63
Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 09:26:16    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: v těch Veltrubech to byli určitě parchanti snědé rodiny, která bydlí přímo v tom baráčku na zastávce. Tohle se tam stalo už několikrát, zatím naštěstí bez následků. A NIKDO S TÍM NIC NEDĚLÁ, zřejmě se čeká, až opravdu někoho zabijou!
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.237
Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 11:12:57    Odkaz na tento příspěvek  

Brzdit?Leda tak se sólo mašinkou ale i tak vám utečou.Volat policajti?Nepřijedou,mají mnoho "důležitější" práce.Nejspíše psát nějaká hlášení o daném problému.Papír snese vše.Jednou nám u Proboštova také parchanti házeli kamení ale samozřejmě po zabrzdění vlaku (dokonce na spádu) se nejdříve smáli z dáli a pak vzali čápa...možná hlášení a popis pachatelů,ale kdo si jich v těch rychlostech má všimnout?Kolikrát je jen sotva zahlédnete...A taky kam to psát?