K-report
 

Archiv do 1. června 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 1. června 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 19:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, kdo zas roztrušuje "zaručené zprávy" jakémsi snížení citlivosti, ale zjevně pustě žvaní a navíc neví o čem.
KO 4300, které jsou použity na staničních kolejích v Moravanech, mají stále tytéž regulační tabulky už asi 30 let.
Zmiňovaná přeregulace pro zkušební provoz Pendolina se:
* netýkala obvodů tohoto typu,
* dělala na úplně jiné trati,
* před více než rokem vrátila do původního stavu
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 19:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrbedrbe, jestli jsi skutečně neviděl ty detailní fotky obručí obalených vlhkým pískem, ani silnou vrstvu písku na koleji pod vlakem, pak raději mlč. Jo a zopákni si gramatiku, děláš naší profesi ostudu.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
IQ výš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.95.185
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 19:59:40    Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb...pravdu máš, Drn,Lorenzo...Amperovi jste to napsali dobře Amper...tebe bít už je pozdě,netušil bys za co...
Hrbdrb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 21:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Díky za vysvětlenou to víš na dráze se toho nakecá určitě to nebylo prezentováno jako zaručená zpráva.
Drn:Nevím a je mi to jedno za kolik jsi maturoval nebo jak jsi silný f gramatice,ale f jedné stanici tvrdí že strojvedoucí neumějí číst ani psát, takže s tou gramatikou sorry
QQQQ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.12.98
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 22:17:17    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení ten osobák musel projet dvě srdcovky, nevěřím, že se písek udržel i na srdcovkách při průjezdu 16 náprav.
výpravčí1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 22:28:46    Odkaz na tento příspěvek  

ad QQQQ : To se ví, že se neudržel, tam ho nebyla ještě tak silná vrstva, protože rychlost jízdy byla větší. Ale čím více Os 5011 zpomaloval, tím větší vrstava písku na koleji byla až ho bylo tolik, že se vlak "stratil". Mimochodem, když někdy v odpoledních hodinách nehoďák odvezl tu nabouranou Lv a jeden vůz, tak sezbylé dva vozy, které na koleji zůstaly, opět stratily, co pod nima bylo ještě písku ....
QQQQ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.12.98
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 22:38:16    Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, ale to znamená že alespoň jeden kolejový obvod musel být obsazen. Ze staré ruské reléovky mám zkušenost, že v tomto případě zůstal kolejový obvod zapevněn a musel být nouzově zrušen závěr výměn - nebylo možné přes tento obvod znovu postavit vlakovou cestu.
výpravčí1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 22:59:30    Odkaz na tento příspěvek  

Všechny obvody na zhlaví se postupně jízdou vlaku obsadily a uvolnily ( tam ještě nebylo toho písku tak velké množství ), to znamená, že se vlaková cesta normálně rozpadla. Vlak se "ztratil" až na staniční koleji. Kdyby zůstal některý úsek "nevybaven", tak se vlaková cesta nerozpadla a musela se nouzově rušit. A to trvá nejméně tři minuty, to by stačil ten osobák v poho odjet ....
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 04:19:10    Odkaz na tento příspěvek  

Hrbdrb: Jestli ta stanice náhodou není Most n.n., tam už dost dlouho píší rozkazy v "šifrách". Pa§ se @o ve)mi 7obř- čt?. Ale asi to vadí jen strojvedoucím, protože se to stále opakuje. Nebo tam naopak neumějí číst výpravčí a nepoznají to. Nebo tam neumějí ovládat PC, aby si to přepnuli.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 08:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blokovací západka strojovny 163(2), 363(2)

Někdo to chtěl vidět, tak má možnost. V odblokované poloze dochází po otevření dveří k výpadku HV, stažení sběračů a uzemnění lok. v době kratší než 1 s. Změřeno několikrát.






S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 08:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : raní ptáče splnilo domácí úkol :-))
Jěště tě nepřepadl pocit marnosti? Na koho co je ta žaloba?
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 10:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci tady moc do této diskuze vnášet další rozumy, stačilo jen si přečíst celej sloupek, ale jedna poznámka mi leží v hlavě.
Pořád se tady mluví o ventilu, který zůstal "sepnutý". Proč ale písečník tolik pískoval? Proč jsou na lokomotivách, trysky na písečnících (přesněji na pís.kolenu) seřízeny, jak každý uzná za vhodné a povětšinou na max, že to pak dělá ty hromady? Bohužel vím, že jsou mezi strojvedoucími jedinci, kteří toto požadují. Myslí si snad někdo, že čím více písku, tím stejně více adheze?
Bohužel O 012 vydal rozkaz o kontrole všech písečníků, ale nikde nepíšou, jakou hromadu to má dělat. Takže až přijde zase ňákej strojvedoucí, že se mu zdá, že ta hromada je malá, tak se mu to zase povolí na max.

Mám ale jednu otázku. Jak je možné, že se ztratí vlak, neobjeví se na jiné koleji/oddíle a nikoho/nic to nezajímá? Na tohle si jaksi nedokážu odpovědět.Dík.
Gatto nero
www.pendolino.cz
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 11:31:11    Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: Abych řekl pravdu, tak mne osobně nikdy nenapadlo řešit kolik písečník sype. Ať už na hromady nebo kila na metr. Zhruba se asi dá odhadnout jesli to sype málo a určitě je vidět, že to nesype vůbec. Nevím jestli se toto řeší, snad někdo moudřejší a zkušenější bude vědět víc.

A na druhou otázku asi nezná odpověď či tuto situaci nechápe víc lidí, stačí ze začíst trochu zpět. Nejhorší je na tom to, že to evidentně moc netrápí odpovědné kravaťáky.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 11:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pominu-li obsah příspěvků této ds. tak mě docala uchvátilo,to jak někdo může používat víc IP adres a s tím spojené přezdívky.(to jsem zas zabrousil do tajů techniky a internetu ) Teď už opravdu schází,aby si zde někdy začal dopisovat sám ze sebou.
Jinak se omlouvám za odbočení od tématu...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 12:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Příbrami muže srazil vlak. Nehodu přežil
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 13:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Na koho co je ta žaloba?

Žaloba je na neznámého pachatele v souvislosti s "bezpečnostní dírou" v systému zab. zař.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 13:13:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se děje v traťovém úseku Praha-Kolín (koridor)? Já jen že po 231 je docela hustý provoz SC, IC ap. Je to s výlikama v Kyjích?
ICQ: 328251980 SCT - magazín žel. modelářství http://www.modely.firenet.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42820
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 13:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stržená trolej (převěs?) v Ouvalech.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 13:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík:
Proč ale písečník tolik pískoval?

Řekl bych, že hodně záleželo na zrnitosti písku. Zkus si stejným "fukem" fouknout do hladké mouky a pak do cukru krystalu. Jaké množství odfoukneš. V písečákách té mašiny byl písek konzistencí tak na úrovni pudru. To se také řeší....měl být předepsanou zrnitost, která je o řád hrubší, než to, co tam bylo.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 14:18:54    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: toť pravda, jen jestli tu zrnitost v tom množství IŽD, techniků, skladníků, nákupčích a bůh ví koho ještě neřešili do nekonečna a hlavně bez následků pro odpovědné!
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 14:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:souhlasím s tebou, pokud to bylo jak říkáš, tak věř, že zase někdo chtěl ušetřit drážní peníze do vlastní kapsy a písek se koupil od "spřátelené" firmy. Toto jednání by mne ani nepřekvapovalo.
Moje úvaha o množství písku byla z vlastních zkušeností, přeci jenom jsem nějaký ten rok na těchto řadách prožil a vím kolik se vždy na konci týdne muselo vyklízet písku po revizích z kanálu.
Přesto ale variantě "Písečník" nevěřím, pokud tedy byl písek správné zrnitosti a kvality.
Jestli to teda byla mouka, jak říkáš, tak se nechám přesvědčit, ale pořád nerozumím tomu, jak je možné, že se vlak ztratil, nikde jinde se neobjevil a nikomu/ničemu to nevadilo.
Docela je to dobré téma na scénář "Smrtonosná past V".
Taková situace, že v tunelech pod Vítkovem(až budou funkční) se ztratí vlak, nikdo ho neuvidí, tak tam budou posílat jeden vlak za druhým a nikomu nebude nic divný, dokud se tam všechny vejdou. A z celých Čech se budou sjíždět sběrači kovů a rozebírat tu 2km dlouhou hromadu.
Hned to píšu do Hollywoodu, takovej strojvedoucí Bruce Willis na loko 151...
Gatto nero
www.pendolino.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 14:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo:toť pravda, jen jestli tu zrnitost v tom množství IŽD, techniků, skladníků, nákupčích a bůh ví koho ještě neřešili do nekonečna a hlavně bez následků pro odpovědné!
Nevím, ale mluvilo se o tom, že se to zjišťuje. Nicméně, ještě to celé je v běhu a vyšetřování pokračuje. Necháme se překvapit.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 15:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lorenzo, Honzík:

Mašin jsem se něco napískoval a všiml jsem si, že když se někde pískovalo pomocí konví (ne ze zásobníku přímo u pískárny), byl na dně skladovacích nádob vždy o hodně jemnější písek, než se sypával ze zásobníku v depech. Asi tím, že dlouhodobým skladováním ty jemnější částečky propadávají níž a pak se ve "spodních patrech" bedny s pískem zrnistost mění, až fíra nabere plnou konev mouky, když "hladina" v bedně klesne. Ale tohle by taky měl někdo hlídat. Fíra přeci nebude kontrolovat měrkou zrna písku někde na výzbrojním místě......
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 16:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni tu plácáte kraviny,ale můžu konstatovat,že pískem to rozhodně nebylo.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 16:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Všichni tu plácáte kraviny,ale můžu konstatovat,že pískem to rozhodně nebylo.

Hmm, a čím tedy? Pouč nás, vyšetřovateli.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 16:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Ty mi pak hodláš platit obhájce za šíření poplašné zprávy ikdyž je to pravda???
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2040
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 18:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni tu plácáte kraviny,ale můžu konstatovat,že pískem to rozhodně nebylo.

podpis James Bond
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 18:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Ty mi pak hodláš platit obhájce za šíření poplašné zprávy ikdyž je to pravda???

Vsutp do FS a máš právníka zadara, srabe...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 21:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: písek se v Moravanech vyskytoval nezávisle tom, jestli tomu někdo věří...

Corrlin: na Tebe jsme tu čekali.

Drn: aha, a já o čem to dnes Z&W mluvil. Přečetli jste si předtím aspoň tu EN 50 126...?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 22:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík a Lorenzo: maximální množství sypaného písku je definováno v TSI - 400 gramů za minutu nebo tak nějak.
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 22:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: A byl jste na místě události, že tohle tvrdíte?
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 22:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pískem to nebylo... to ví corllin naprosto přesně, protože v tu chvíli čoroval kabely od kolejí k releovce JOKE
Lorenzo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.229
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 22:30:02    Odkaz na tento příspěvek  

Všichni tu ......... To je výrok do pranice! Holt jsme tu jeden blb vedle druhého. Asi už se nesmí říkat vlastní názor či zkušenosti ze života.
A můžu jen říci spolu s Járou Cimrmanem: "Když něco vítě, tak to řekněte nebo aspoň naznačte".

Hajnej: Já to myslel spíš z hlediska provozu, že to množství reálně nikdo nekontroloval a neřešil.
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 00:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby z nebe padal známý kyselý déšt tak se to asi nestalo. Písek je nevodivý a čistá dešťovka se blíží chemicky vodě destilované a ta je velice špatně vodivá. Napětí, které má náprava zkratovat je malé. Napětí v řádu desítek voltů by si možná našlo slabé místo k průrazu a bylo by vše v pořádku, ale minimálně z bezpečnostních důvodů tam tolik nebude.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 00:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
To nevím, jestli zrovna tohle četli. Pochybuju. Jsou laici. Tak jim jistě erudovaní soudní znalci skrzevá soudce řeknou, že je vše v nejlepším pořádku a že i z matematického počtu pravděpodobnosti jasně plyne, že ztráty jsou povoleny. Byť 1x za 1000 let. :-(
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 00:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad napětí: Proč tam vlastně pouštějí 2-3 volty, proč tam nemohou pustit třeba 50-100 V? To nikoho nezabije, ale šimrá to dost na to, aby to odradilo výrostky s kusem lanka zastavující auta na přejezdech...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 11:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Často se teda hovořilo a nějakých fotkách, kde jsou obalené obruče kaší... Proč je nikdo neukáže?

Corlin: Já tomu taky neveřím. Čím to SKUTEČNĚ bylo, nevím. Psalo se tu i, že odpor mezi kolejnicemi a soupravou byl 1 Mohm=blbost Kdo a čím to kdy měřil? Je o tom protokol? 16 náprav a ani jedna to nepropojila so šuntu? Blbost.

Mrzí mě, že to musím říct, ale pokud se vyšetřování uzavře s tím, že písek odizoloval všechy nápravy a v důsledku toho..., tak té zprávě prostě nebudu věřit.

Jediné, co by nejen(!) mě přesvědčilo, by byl vyšetřovací pokus, u kterého bych byl osobně přítomen.

Nyní mě můžete všichni cupovat na kousky, je mi to fuk :-)
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 12:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediné, co by nejen(!) mě přesvědčilo, by byl vyšetřovací pokus, u kterého bych byl osobně přítomen

To máte asi těžkej život, trváte na svém třeba i u účinnosti atomové bomby?
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 12:28:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teorii o písku taky moc nevěřím... Respektive - nikdo mně zatím nepřesvědčil...
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 12:35:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Tohle měření si vyžádala DI na místě a zpráva samozřejmě existuje. Že tomu nevěříte, je Váš boj.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 12:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máte asi těžkej život, trváte na svém třeba i u účinnosti atomové bomby?

Jako vždy všechno do extrému a nadoraz Viz kočky...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 12:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když přijel nehodový pomocný vlak na vedlejší kolej,tak se taky ztratil a nebyl vidět.Bylo to na koleji kde pískováno nebylo.Čím to tedy mohlo být jiným, když ne pískem???? Odpověď si jistě odvodíte sami. Při přejíždění mašiny mašina opět nebyla a nebylo to jen v Moravanech, ale i v jiných stanicích. Takže písek se může vynechat. Čím to může být, když ne pískem. Čekám vaše fundované inteligentní odpovědi. Včil sa ukažte.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A takové informace se dozvídám teprve teď... No - kde asi mohl být problém? Moc na ty počítače spoléháme a věříme jim... To je bohužel celý problém...
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když přijel nehodový pomocný vlak na vedlejší kolej,tak se taky ztratil a nebyl vidět
Tuto informaci jste získal kde? Je někde uvedena a nebo JPP po čtvrtém pivo v restauraci čtvrté cenové skupiny?
Pes no jo, nahrávky na smeč nikdy neodmítám
Příspěvek byl meditován klokanem Skippy, Sněhurkou a babičkou Mary.
Protesty a reklamace názorů posílejte na lampárnu.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Fýra: Kéž bych ti mohl napsat, že to bylo po čtvrtém pivku nebo JPP.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informace o písku je taky nikde nedoložená - a přesto jí věří většina diskuterstva...
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zdeněk: Mě by docela zajímalo kdo přišel s tím nápadem, že to byl písek??A co takle selhání zabezpečovacího zařízení??Tím by to nemohlo být??To je snad neomylné?Na Titaniku taky všichni věřili, že to je nepotopitelná loď a jak dopadli.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když přijel nehodový pomocný vlak na vedlejší kolej,tak se taky ztratil a nebyl vidět.Bylo to na koleji kde pískováno nebylo.
Proč nic takového není v archivu???
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin_cz: Protože o tom nikdo nemluvil a nikdo o tom nevěděl. Každý se chytil teorie z pískem a totální selhání zab. zař. nikdo neřešil.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.74.84
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:50:26    Odkaz na tento příspěvek  

Když přijel nehodový pomocný vlak na vedlejší kolej,tak se taky ztratil a nebyl vidět
Můžeš prosím upřesnit v kolik hodin to bylo ?
Těch vlaků se tam vystřídalo víc.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 42872
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Jen jestli Martin nemyslí archiv zabzař.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 13:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw - a proč tu není ani jedna fotografie hromady toho písku??? To, že se o ní neustále jen dokola mluví, potvrzuje pořekadlo, že stokrát omílaná lež se nakonec stane pravdou...
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 14:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel_B: Nehodový pomocný vlak dorazil cca 1,5 hodiny po nehodě.
Ad Martin_zlivský: Nevím jak je na tom archiv zab.zař,ale rychloměrný proužek ukazoval, že měl návěst volno.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.71.98
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 14:13:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Corllin: Myslíš rychloměrný proužek toho nehodového vlaku ?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 14:42:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pavel_B: Rychloměrný proužek z toho nabouraného peršinga.Jen jsem se špatně vyjádřil.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Pavel_B
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.70.212
Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 15:23:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Corllin: Samozřejmě, že měl volno, na odjezdu z první koleje bylo taky volno a vlak na první koleji nebyl pro ZZ vidět.
Ale začal jsi mluvit o ztracení toho nehodového vlaku. Martin se ptal, proč to ztracení nehodového vlaku není v archivu ZZ.
Začínáš to nějak zamotávat :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 15:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PES38:tak té zprávě prostě nebudu věřit.

No a to je asi tek jediný, co s tím můžeš dělat. Ten nafocený písek jsem viděl osobně já, ale snímky kolovaly jen chvíli. Byly z místa nehody. V el. podobě ani fyzicky je nemám, jinak by tu už byly. Tak mi věř.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 15:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk:A takové informace se dozvídám teprve teď... No - kde asi mohl být problém? Moc na ty počítače spoléháme a věříme jim... To je bohužel celý problém...

Otázka je, jestli jsou takové "informace" pravdivé....čemu všemu vy tady nepostavíte pomník?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2513
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 15:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ničemu pomník nestavím... Jen je mi podivný, že v dnešní době - kdy navíc nejen DI pořizuje snímky digitálními fotoaparáty, neexistujou v elektronické formě... To se mi prostě nezdá... Navíc na soupravu, která by se ztratila celá kvůli nějaké hromadě písku - tomu opravdu věřit nebudu. Možná MUVka, ale i u té se to stane hodně zřídka (ale taky je lehká a krátká proti soupravě Lv + vozy). HOWG
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. června 2008 - 16:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neexistujou v elektronické formě...Navíc na soupravu, která by se ztratila celá kvůli nějaké hromadě písku - tomu opravdu věřit nebudu

"Já sem vašu piču taky neviděl a věřím, že ju máte".....citát - Bohumil - Kurvahoši gutntág.

Možná by sis měl z něho vzít příklad.

Kdo tvrdí,že NEJSOU V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ? Jen jsem napsal, že já je nemám. Ale jejich vytištěnou podobu jsem viděl a proto věřím, zvlášť, když jsem zažil zmizení lok s hytlákem ale i celé soupravy ložených nákl vozů ve výtahu zálohy, také na písku....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.