K-report
 

Archiv do 21. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 21. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte pravdu, poručíku! Dovolte mi odejít!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jedno pozitivum v tom vidím, bude míň prudílků na stanovišti. Teď se s náma začnou bát jezdit.

Furt ještě podstupuji větší riziko, když sedám za volatnt. Takže mě to z příp. pozice šotuše (prudílka) na stanovišti vůbec netankuje.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: no myslím že by pak nejezdilo skoro nic, a kolik vlaku by jezdilo v případě že se nebude věřit KO? myslím že v podstatě uplně stejně protože více se jich nepodaří vyjezdit ....
Já jen říkám že všichni "vědí" že chyba je v KO, či v zařízení ESA .... kde berou tu jistotu, jediné co je dostupné, informace na stránkách drážní inspekce že vlak vjížděl na volnoznak ... z toho bez další věcí nelze vyvodit vubec nic .... oni minimálně vědí zda byl usek volný/obsazený ... a pokud by byl volný tak kde je řečeno že to nemohla způsobit lokomotiva???

Ano vím je to hodně extrémní, ale jen tím chci naznačit že nikdo z nás tu neví co se stalo a určovat tu omezení provozu nám jaksi nepřísluší.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:budu teda koukat jak tydýt jestli je to fakt.

Ještě k tomu ale přičti to, že to byl peršing a tři kotoučáky (stály v Perníkowě celou noc a ten den, co jezdily, pršelo, tedy orezlé jízdní plochy) a do Moravan je to cca 4 - 5 zastavení. Předpokládám, že při tom smrkání kolega pískoval každý rozjezd i zastavení. Takže se nemohly stihnout olejskat od rzi. Jedno k druhému, možná i ta nižší citlivost KO a je tu takovej průser. Chudák chlap.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: No na krátkou dobu do vyřešení jo ale na trvalo nebo delší dobu to by bylo špatné
Moje nej 230 101,242 223,263 001 a 002,363 037 a 064,714 222:-)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noltha : s velkou pravděpodobností selhala technika to se asi shodneme.A nechat to být bez jakéhokoliv opatření,mi připadá nerozumné. Pravděpodobně ,jak tu už někdo psal, hodně lidí má orosené čelo, ale my tam máme čumáky fíme!
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej: teď jste mne dostal, takže to byl renonc??? Bych řekl že spíš průser a je HODNĚ velká škoda, že tam nejely dva rychlíky a nebouchly do sebe, to by možná šel někdo bručet i od žlutomodrejch. Pokud si opravdu myslíte, že to byl jen renonc a takhle se na to pohlíží, tak nás mašinfíry ochraňuj spíš ďábel nežli bůh...
Nevím co si představit pod diverzitním Sw. Aspoň se domnívám, že to jsou ty dvě různé party. No když mohl udělat chybu kreslič, schvalovatel a asi další lidé, tak ji klidně můžou udělat i dvě party. Ony ji vlastně už udělaly, v ČB před několika měsíci, když se dělalo dvojmostí a různě se hejbalo s vyhybkama a nahrával se výlukovej softvare, tak prý šlo postavit na kolej, která vůbec nebyla. Takže se to nouzově vyřešilo obsazením úseku do doby nahrání nového Sw. Prostě všechno dělají jen lidé a chyba se stát může, to je prostě fakt který mi říká obyčejný selský rozum.
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna : ano, do zjištění proč? A pak se uvidí jak to řešit.
jonasprag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.238.40
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:46:37    Odkaz na tento příspěvek  

No "větší riziko, když sedám za volatnt" -- no bejt moje zábrzdná vzdálenost přes stovku metrů, to bysme to asi dneska odpoledne na D1 nerozdejchali. Počítám že to ráno před pátou nebylo vidět o nic líp než dneska před šestou odpolední .. a na ty varovný blikačky to bylo několikrát docela naknap. A to tam mam ještě furt zimní gumy ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Ty voe Hafane, teď jsi mne zas dostal...(jo, mám novou čelenku)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:

a je HODNĚ velká škoda, že tam nejely dva rychlíky a nebouchly do sebe,

Opravdu škoda? Dobrá, ale obsadíš si ty rychlíky svými blízkými a za kniply toho zadního si sedneš sám, jo?

Ty budeš asi docela dobrej mamlas, viď?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv 80, ale 93. A když se mašina utrhla od soupravy, tak souprava s vyčerpanou nevyčerpatelnou brzdou zastavila a zůstala zabrzděná :-(

Já toto osobně považuji za fatální průser, byť si myslím, že jde o poruchu jednoho jediného kolejového obvodu v souhře s nepříznivými okolnostmi (písek).
Za adekvátní tomu, co si myslím považuji:
1) okamžitý zákaz stavění cest ve stanicích zásobníkem a přepínání do autobloku.
2) okamžité nařízení vypnout přívod vzduchu k ventilům písečníků, holt si s tím nějak fírové poradí.

A následně mám čas měřit příslušný kolejový obvod a dělat potřebné zkoušky. Je pro mě divné, že se nic neděje (navenek).
Když nás traťovka napadla, že jí něčím na motoráku otloukáme přídržnici výhybky, drážní úřad nám okamžitě a bez možnosti odvolání předběžným opatřením zakázal provoz motorových vozů. Mimochodem, zkušební jízda nic takového nepotvrdila, přídržnice neodpovídala normě.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Zkoušel jsem zábrzdnou se solo 163 na rychlobrzdu do zastavení z 80km/h (Lv jízda). Sucho, bez písku. Kolik by sis tipnul metrů? Upozorňuji, že díky reko šla EDB až téměř do zastavení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr-Šimral:

okamžité nařízení vypnout přívod vzduchu k ventilům písečníků, holt si s tím nějak fírové poradí.

Jsem pro. Raději bezpečí, než Lefévra.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 20. května 2008 - 23:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral : pane šéf vy mi mluvíte z duše, ale dovolím si upozornit, že toto lenivec tupec navrhoval před vámi, respektive se podivoval nad tím, že zatím mrtvej brouk a Homolka :-))
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : netipuji neb mám blbý odhad ale vím (zkoušeno) poslední ztlačení LVZ u vj náv. a zastavení na odjezdovém zhlaví. takže z toho soudím že tak 400 m?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelenku? No tak to si musím všimnout...

Dnes jsem zkoušel zábrzdnou se solo 163 na rychlobrzdu do zastavení z 80km/h (Lv jízda). Sucho, bez písku. Kolik by sis tipnul metrů? Upozorňuji, že díky reko šla EDB až téměř do zastavení.

Ty jsi zase prasil, viď? Můj odhaz zní: 200metrů.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Tak tos přepísk opačně, než jsem čekal. Bylo to přesně 230 m. A to šla EDB do plnejch.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pejsku, ty jsi to snad s někým zkoušel no ni?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : šak říkám že mám blbý odhad, ale to si se přilepil na přední sklo a pak tě škrabali dolu ne?
No a měřil si to od doby kdy začla brzdit nebo od doby kdy si šáhl na brzdu a pokud by byla lok v tahu tak si jěště něco přičti a zas tak daleko nejsem :-))
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde jsem vzal tak dobrej odhad? (Jen jsem vycházel z pocitu, že EDB brzdí slušně )
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
meno nie je
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.99.158.21
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:14:27    Odkaz na tento příspěvek  

Inac, mna zaraza, ze televizie/media po tom este neskocili. Spravu, ze fira presiel na stuj (co ovzhladom na to, ze to bola samotna lokomotiva a cestujucim sa skoro nic nestalo, nie je dostatocne novinarsko-hyenisticka sprava) s radostou vydaju, ale takyto celostatny megapruser nechaju potichu.

Asi z tej tlacovej spravy DI nepochopili situaciu - cize zlyhala zabezpecovacia technika (bez ohladu na to ci to bol onen neuveritelny piesok alebo nie, podla vyjadrenia DI je chyba techniky jednoznacna) a namiesto tej jedinej lokomotivy tam mohol byt plne obsadeny rychlik alebo nakladny vlak s plnymi cisternami, plus ako dodatok sa tato chyba moze (teda aspon to treba predpokladat do doby, kym sa nezisti konkretna chyba na danom zariadeni) hocikedy, takmer hocikde zopakovat... A este keby sa spytali ze ake opatrenia sa spravili a zistili by ze ziadne...



V kazdom pripade, nezavidim firom aspon do doby kym sa to nevysetri... Aby sa klepali u kazdej navesti "volno", ze ci o par metrov nebudu prave oni, kto doslova z prvej ruky objavi nejaku systemovu chybu, na ktoru sa akosi nemyslelo...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Z výběhu a od "nasypání" rychlobrzdy. Mně se to ale zdá poměrně dost. Překvapilo mne to. Čekal jsem tak 150. Zpomalení ale nebylo lineární. Největší tlaky kupředu jsem cítil cca v polovině té zábrzdné. Na začátku a ke konci, kdy EDB ochabovala a nabíhal vzduch to nebylo nic moc. Rychlobrzda ze 100ky s Keplerem (13 vozů, z toho 11 Mgéček) loni v létě u Prackovic, to byla jiná střela do skla (vpředu jsem měl mimořádně 150010) a v konečném zastavení zase zpětné usazení na prdel také.:-)) A to jsem to čekal.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to šla EDB do plnejch.

To muselo nádherně bzučet...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:25:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlíp to bzučí ze 140 ti do 80 z Nelahozevse do Nela zámku.Nebo ze 140ti do 105 k olejně v Lovo. Ale nedělám to moc rád. Někdy to totiž izolační stav TM nesnese. Při EDB jsou na kotvách o dost vyšší napětí, než v režimu motorickém.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže radši rušíš nás cestující skřípotem kol :-)
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: No ty dvě party právě dost těžko udělaj stejnou chybu, aby to prošlo komparací, o tom to je. Funguje to totiž úplně jinak, než tradiční kreslil-přezkoušel-schválil.
Já třeba taky v Céčku dělám úplně jiný chyby, než v assembleru (tam je nejčastější chybou skok jinam, než jsem chtěl, což v C jaksi nehrozí).

Petr Šimral: ten zákaz bych bral jako přechodné opatření, účinnější bych viděl tu blokovku i ve stanici. Pokud by se na historicky delší dobu podařilo odbourat přístup "norma to nepožaduje, tak co to tam cpete", nezahynul by ten fíra nadarmo...

Stejně tak ty písečníky - mnohem účelnější bude prověřit ventily, jestli nemají rozklepaná sedla, nejsou zanesený bordelem a tak podobně.

Že se bude zkoumat vliv množství písku na šuntovou citlivost se dá očekávat téměř jistě, tak otrlí zabezpečováci přece jen nejsou. V Rajchu se prej něco takovýho dělo a je prej z toho i foršrift, kolik a jakýho písku se smí pískovat. Obávám se, že předchozí výzkumy byly ještě za špalků.

Noltha: teorie ovlivnění KO Peršingem silně pokulhává - pokud by to dělala 039, tak by se to stalo až při odjezdu a stihla by ujet. No a 004 ploužící se za Os výběhem nebo na minimálních proudech...?

Borec a jeho spiklenecké teorie: nemám slov, snad jen ... změň si prosím v nicku "or" na "lb"...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co jiného Drne mám napsat, když člověk co má mnohem blíže ke konstrukci a projekci ZZ než já to co se stalo označí jen za renonc? Prostě na extrém jsem odpověděl extrémem, chápeme se? Že ses chytnul Ty mne mrzí, ale dalo se to čekat, startuješ na první nakopnutí:-). Byla to směřováno na Hajného, ale pro něho by to byl renonc i tehdy, když by to dopadlo jak jsem napsal:-((.
Mamlase si nech hochu od cesty ju? Pokud si taky myslíš, že to byl jenom renonc, tak mi samozřejmě mamlasem dál říkej.
Martin
Borec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.185.122
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:41:56    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Njn, co mi na to taky můžeš ze své pozice říct, že?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 00:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo to mi povídej, taky už jsem v Asm skočil někam do abych tam něco uložil a ono se mi to stále a stále neukládalo. K Céčku jsem se nedostal, ale i Packal mne jako mamlase dokázal občas pěkně vypéct, ale skoro vždy to bylo roztěkaností nebo jsem myslel na nějakou jinou část programu a hned to bylo v pérdeli pane hrábě.
Uznávám, že dvě party a asi i různé programovací jazyky je dobré a účinné řešení, ale náhoda je prostě blbec, nemůžu si pomoci a všechno je jednou poprvé
Martin
Tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 01:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spanihelf (Já si myslim že nejúčinějším řešením by bylo kdyby pokud by zabezpečovačka autobloku zaznamenala na jednom úseku dva vlaky tak aby nuceně došlo k výpadku napájení TV a bylo by):
Napiš prosím něco konkrétnějšího o "zabezpečovačce autobloku", která dokáže rozpoznat počet vlaků "v úseku". Pokud je něco takového běžně k mání, popsal jsem docela dost papíru zbytečně... A abych omezil případné zvyšování entropie této diskuze, rovnou připojuji, že KO ani PN to nejsou.
I poté co jednou zemřeme
Tornáda budou stále hit.
Leč jen dokud žijem můžeme
tu pakáž sprejerskou vymýtit

návod na vymýcení pakáže - seriál ČT Poslední sezóna (jen ho přivázat o jednu kolej vedle )
Tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 01:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehledě na to, že by se nic nevyřešilo (i u závislé trakce je už v tomto okamžiku pozdě a jediným efektem by u některých strojů bylo vyloučení EDB).
I poté co jednou zemřeme
Tornáda budou stále hit.
Leč jen dokud žijem můžeme
tu pakáž sprejerskou vymýtit

návod na vymýcení pakáže - seriál ČT Poslední sezóna (jen ho přivázat o jednu kolej vedle )
aeth
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.253.77
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 04:42:12    Odkaz na tento příspěvek  

Četli jste to taky??? Četli jste, že ESA 11 a jí podobné rádoby ZZ je v rukou maniaků s plácačkou jen obyčejnou dětskou hrou na počítači a ne nejdůležitějším zabezpečovacím prvkem SŽDC???

Všimli jste si, že se s ní dá dělat cokoliv? Že si můžou "HRÁT" výpravky s ní jako s nějakou dětskou hrou? Že mají FINTY, jak co obejít, jak co proti nařízení postavit??? To je strašné, to je děsné!!! Na co jsme se měli spoléhat víc, než na novou reléovku, no a ono je to jen dětská hra na které si kdokoliv a kdykoliv přijde pohrát a zaexperimentovat. Někdo tady psal, že zásobníky nejsou povolené a ono se staví do zásobníků vesele dál... Finty na to či ono ve velkém stylu a pod... A kde je proboha BEZPEČNOST???
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 06:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: jasně že je mi jasné že s tou loko to byla určitě blbost, ale já tím chtěl říci že nejde hned a bez dalších vědomostí říci že za to muže to a to, to necht rozhodnou ti co to řeší a mají všechny dostupné informace ...to co tu říkáme mi jsou jen dohady .... já to nechtěl svést na loko, ale chtěl jsem naznačit aby to všichni neházeli na ESU apod .... prostě trochu zamyšlení a počkat si co se zjistí ;-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 07:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeth
Nemáš tak úplně pravdu, ale naprosto souhlasím s tím, že v ochcávání čehokoliv jsme my Češi mistři
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 07:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolega muze temer dopsanou diplomku na tema ASJC hodit do kose

A proč? Zadání mé práce se také hned ukázalo jako zcela nerealizovatelné. Tak jsem to hned na první stránce napsal a dál jsem celou práci považoval jenom za studii.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 07:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borec, aeth: Velmi pěkné příspěvky jen co je pravda.
Borec: No ESA neselhala takže si dejte cigárko nebo čokoládu a vychladněte. Pokud tam ten vlak nebyl, protože ho nezaznamenaly KO pak v této situaci pomůže blokovka a né vaše výkřiky.

aeth: No, i kdyby jste si na zadávacím počítači uvařil kafe vylil ho dovnitř, hrál piškvorky a vymýšlel cesty hlava nehlava stejně by se nic moc nestalo. Ony stavějí jiné počítače a to se ještě musí shodnout jinak se ani kolo nehne. Rozumíme?

Ony ty bezva nápady zakázat používání ESy a vůbec podobná hurá řešení přinesou zmatky, díky kterým se stane spíš něco horšího než, že se nestane nic.
Borec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.75.120
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:01:14    Odkaz na tento příspěvek  

No ESA neselhala takže si dejte cigárko nebo čokoládu a vychladněte. Pokud tam ten vlak nebyl, protože ho nezaznamenaly KO pak v této situaci pomůže blokovka a né vaše výkřiky.


Ano, pomůže, ale ZZ jako takové prostě selhalo, to mi nikdo nevymluví.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V souvislosti s úplnou blokovou podmínou bych se chtěl zeptat na situaci v Drahotuších. Stanice je v 90% doby zapojena v autobloku, provoz vlaků je dost silný, hrozí za této situace stejné nebezpečí při "zmizení" vlaku z KO? Těch zastavujících Os je tam dost...
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borec: to je nepřesná formulace. Neselhalo ZZ, ale ukázala se nepostačující definice podmínek pro jeho spolehlivý provoz.
Borec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.75.120
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:09:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ono to v podstatě teoreticky hrozí všude, kde jsou KO/ESA11...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale ukázala se nepostačující definice podmínek pro jeho spolehlivý provoz

Toto ovšem způsobilo dovolení jízdu vlaku na Volno na obsazenou kolej.

A ZZ tohoto formátu, když dovolilo vlezd vlaku na Volno na obsazenou, prostě tímto selhalo. A z hlediska cestujících je jedno z jakých příčin. A měla se OKAMŽITĚ dělat opatření...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes: to je jako kdybyste měl v autě alarm, přijel jeřáb a auto odvezl i s alarmem. Taky bude na vině ten alarm?

Zatím jako jediné opatření z toho vychází to co psal Hajnej účinnější bych viděl tu blokovku i ve stanici., minimálně při zapojení mezi dva okolní úseky s AB a zřejmě zákaz zásobníku tam, kde ji nelze splnit.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě se zašlo při razionalizaci a úsporáh všeho možného příliš daleko. Na trati s AB by se to nestalo, tam je postupná jízda návaznými úseky jednoznačná.
Ve stanici tomu tak není, proto i není ta podmínka. Ovšem mlčky to apriori předpokládá, že ve stanici je "někdo", kdo ví přesně co se tam děje. A tady nastal kámen úrazu, po zařízení se chtěla další automatizace, aniž by byly vytvořeny podmínky pro bezpečnou funkci v případě, že ten "někdo ve stanici" byl postaven do role diváka.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je jako kdybyste měl v autě alarm, přijel jeřáb a auto odvezl i s alarmem. Taky bude na vině ten alarm?

To se mi nezdá vhodné přirovnání... Spíš bych to přirovnal k tomu, že by mi vykradli předsíň a pak by se ukázalo, že zrovna v předsíni bylo porouchané pohybové čidlo...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
jonasprag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.238.40
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:42:35    Odkaz na tento příspěvek  

Tak mě napadá, nedaly by se na železnici použít ve stanicích podobný indukční smyčky, jako jsou dneska u každý světelný křížovatky pro gumokoly? Je mi jasný že kolejnice a případně armování v pražcích a tak, ale zase to nemusí detekovat cyklistu .. a umí to poznat statickej i dynamickej stav, na rozdíl od PN.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1956
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže tady se vší pravděpodobností čidlu nic nebylo. Pokud už jsme u té předsíně, tak třeba že se před něj dostal náhodou třeba žebřík, co tam normálně nebývá, a jeho jinak správné fungování bylo k ničemu.
A v návodu k čidlu bylo jistě napsáno, že před něj nemáte nic stavět.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipul: Samozřejmě jde o to, jestli se potvrdí verze písek.
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1957
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně, zatím to jsou jen dohady na základě toho mála co se proslýchá. Nicméně to vypadá hodně reálně.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Petr Šimral: 2) okamžité nařízení vypnout přívod vzduchu k ventilům písečníků, holt si s tím nějak fírové poradí.

To by bylo asi jedno z nejhorších řešení, tady se nikdy nedostanou informace, kolika případům právě ten písek pomohl k zastavení za nepříznivých adhezních podmínek (případně před náhle vzniklou překážkou, kde jde o každý metr, atd.).
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:57:27    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hajnej:

V Rajchu se prej něco takovýho dělo a je prej z toho i foršrift, kolik a jakýho písku se smí pískovat. Obávám se, že předchozí výzkumy byly ještě za špalků....

Ano, ano, v Reichu stejně jako u Helmuta, kde je to komplet postavené na počítačích náprav, tudíž zařízeních pískem, lomem koleje, ukradenou kolejnicí na 150% naprosto neovlivnitelné (!!), jsou podobné pokusy - narodíl od sítě SŽDC s.o., kde se na to snad až do těch Moravan sr.lo a možná bude sr.t dál - naprosto nezbytné, že....
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 08:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kontrolní otázka : Ví někdo , jestli mašina osobáku vrčela eventuelně se rozjížděla nebo byla potichu ?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi mě neměli rádi pro radikální názory..
Ale nedá mi to ..Vy všichni z GŘ ,zabezpečováci a další darmožrouti už více jak 24 hodin jezdí vlaky na zelenou na obsazenou. A vy jste neudělali ani zbla aby se to nemohlo stát.
A kdyby byla FS a OSŽ k něčemu tak už vás všechny žalovala pro trestný čin veřejného ohrožení a ti kdo schválili tohle do provozu a nevyzkoušeli tuto variantu (pískování je schválené zařízení) zabili jste člověka!!! A jak to, že už na vás není žaloba pro nedbalostní trestní čin + náhrada škody.
Drn: už vidíš proč nemám rád FS..Na co je celý Vávra..
Navigate
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobák se právě začínal rozjíždět, tedy byl již v pohybu, když následoval náraz...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: prosím tě nemel kraviny, když už dojde ke stresové situaci při brzdění tak písek je skoro to poslední na co si vzpomeneš. A venku teď zas tak špatné adhezní podmínky nejsou a do podzima by to snad mohli vyřešit.
Jenže neudělali NIC! Takže se jezdí na zelenou na obsazenou...Jaký asi je pocit letět 140 s tím že ve stanici stojí osobák plný lidí a já jedu na zelenou na něj..
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Tak teď si nasadil ostrou nótu, počkej, jak se do tebe tady včichni pustí...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: klidně ať pustí, dělal jsem ze sebe blbce aby byla sranda. Jenže tady jde o životy. A pokud kdokoliv najde v mých příspěvkách ohledně této nehody nesmysl, či hloupost rád se mu omluvím. Tak vrazi předveďte se...víte o systémové chybě a nic se neděje...kolik mrtvých musí být aby se udělalo opatření...pak se možná najde radikální táta a dojde si pro vás jako ten rus na toho švýcarského dispečera....dýchá se vám dobře šmejdi..
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže pokud se osobák rozjížděl,musel být ukolejněn a že by byl vodivě spojen pouze s jedním kolejovým pásem ??...
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borec: Neselhalo, chovalo se funkčně správně.
K diskuzi je spíš chybějící bloková podmínka.

Ono to v podstatě teoreticky hrozí všude, kde jsou KO/ESA11...
Hm. Takže Vám na reléovce přijede osobák, postavím mu odjezd a on zmizí. Kouknu vidím volné obvody postavím dalšímu vlaku a je to samé.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 21. května 2008 - 09:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: Trakční proud si cestu díky velkému napětí najde.