K-report
 

Archiv do 5. května 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 5. května 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bocheer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 06:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal Ř: tak to já u nás vídám pravidelně - po rozjezdu se na 99% ještě kouknou
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 08:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem jezdil na 460,tak zpětná zrcátka zachránila dobíhající a nebo pomalu vystupující cestující před přivřením mezi dveře.Při práci a sledování vlaku za sebou se musí myslet ne jednat jako Mokelembembe .To by neměl kdo jezdit.Dřív když byly vodní jeřáby u kolejí,tak to bylo velice důležité,ono to hodně bolí se hlavou o něj uhodit.
Jenda37
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.35.51
Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 12:21:47    Odkaz na tento příspěvek  

Díky moc za odpověď.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.47.46
Odesláno Úterý, 29. dubna 2008 - 18:38:44    Odkaz na tento příspěvek  

Sledovat chod vlaku, ano páni teoretici to chce cit.
Když ve 30vz směsce na normě hmotnosti vypadne malý uhlák nebo prázdná zetka, je to jistě na lokomotivě cítit. Zetku potáhneš klidně po boku a ucítíš prd. V kolika obloucích u nás je kvůli zas..nému léta neposekanému roští vidět na konec 500m dlouhého vlaku, že...V noci a za mlhy budeš temný nákladní vlak sledovat aparátem na noční vidění?
Mokelembembe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 30. dubna 2008 - 06:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,to byl vtip pro odlehčení.
Berete se tu moc vážně a plácáte si játra,kdo je větší nádražák.
Trochu nadhled,ne?
A teď začnou potrefený kejhat...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 30. dubna 2008 - 12:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mokelembembe:

Hele, Afričane, co kdybys aspoň uvedl nick toho, komu odpovídáš? Bývá to nepsaným pravidlem diskuzních fór. Jinak jsi fakt dobrej komik.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 08:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před nějakýma 10 rokama si chtěl fíra na panťáku v Polomu také zkontrolovat vlak při rozjezdu v otevřených dveřích stanoviště... Výsledkem bylo to, že se mu do cesty postavilo jeho odjezdové návěstidlo v poloze volno a fíra mu přistál na stožáru. Zhlaví tenkrát naštěstí nekódovalo, takže se panťák po tom katapultování fíry z cocpitu ven zastavil na záhlaví, když bouchla VZ na zhlaví na výhybkách...

Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel... A vystrčil někdo z Vás teoretiků hlavu z okénka Nex??? Stačí při 80km/h??? Uvidíte velký h...o na prvních vozech a o těch zbývajících 600 metrech radši nemluvě.
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 11:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra - Naposledy se k tomu vyjadřuji.Je vidět ,že jsi teoretik a jako strojvedoucí jsi nikdy nevezl osobák,nikdy jsi nejel s 460 a což teprve s Nexem.Mám seznání i z tvé oblasti ,zajíždím tam už přes 30 let a tak vím o čem mluvím.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 12:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysek: Já teda kroutím hlavou..Je úplně normální a běžné při odjezdu osobáku se ještě jednou podívat,zdali třeba někoho netáhnu po peronu,na nákladech se zase běžně v obloucích kontroluje chod vlaku-ten vypadnutý vůz totiž nepoznáš obvykle podle vypadlé nápravy,ale podle toho,že okolo sebe zvedá prach,štěrk a bordel,a tak je i přes 20 vozů vidět,že je někde chyba.Také začna být vlak "gumový",natahuje se,což je na mašině znát.V noci poznáš vypadlý vůz třeba podle silného jiskření od dřeného kovu.
V neposlední řadě ti může třeba při odjezdu osobáku od peronu dávat třeba vlaková četa nebo výpravčí "dobrá" a hbitou reakcí zachráníš někomu zdraví či život.Nebo i sobě.

Nejen že je to i v předpisech,ale je to i taková "vyšší dívčí".Asi se Ti něco takového ještě nikdy nestalo?
Čumět jen dopředu jako puk zajisté můžeš,ale je to asi na úrovni blondýny,ktrá používá zpětná zrcátka svého auta jen k přepudrování :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 12:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra

Věř Zaosaiovi, nekecá.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6205
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 13:10:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna dneska sem podobnou situaci zažil u R 440 Budatín. V Karviné vystoupilo 8 lidí, průvodčí odmával odjezd, zavřel dveře a ve chvíli, kdy se vlak začal rozjíždět, se jedny dveře otevřely a začly vyskakovat 2 ženské. Nevím, kdo si jich všiml, jesi fíra nebo výpravčí stojící na peronu kousek před lokomotivou a dal fírovi nějaké znamení, ale fíra po chvilce hned zastavil. Po chvilce vylezl z jiného vozu i průvodčí (nic netušil), odmával to podruhé a už se jelo. Fíra to ještě radši pár sekund kontroloval z okýnka.
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 15:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Dobrý! Naprostej souhlas. Je to ještě mlaďoch...
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.23.205
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 19:38:06    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov: Jasně, hlavně na jednokolejkách, kde traťovka "svědomitě" a trvale odstraňuje roští je mnoho míst, kde je vidět na konec 500m dlouhého vlaku.
Už vidím, jak s normou na dvojče 742 (751) v tahu do kopce ucítíš, že předposlední vagon jede po zemi...v předpise je sledování vlaku, troleje, chodu soupravy, kdečeho všeho, ale jak se to má všechno prakticky provádět se už nepíše.
Dokáže mě rozčílit, když někde vyznamenávají fíru co díky svědomitému výkonu služby stihl zastavit před překážkou (strom, auto...). Jakoby ti ostatní najížděli do stromů schválně-když se vyvrbí za obloukem v zářezu tak akorát ...tududumtum.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 20:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to smutné, ale bohužel železnice překonala silniční dopravu v počtu usmrcených osob za období 25.-27.4.2008 poměrem 11:9.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 21:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749241: Mluvíš o něčem jiném.Čti pořádně.Prostě se snažíme /minimálně s Plhou :-) / tu práci dělat co nejlíp.A přiblížit těm,co o to stojí,jak na to. Že je v řadě věcí /viz tratˇovka/ otřesnej bordel neznamená,že na to budu srát taky.Přečti si třeba takovej nekrolog v poslední Dráze o Ing.Hálovi-Cowleym. Byl to můj bývalý šéf a s hromadou jeho názorů se ztotožním.
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. května 2008 - 23:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí: Nemůžeš brát umrtí za 3 dny
Kdyby za rok neřeknu ale ty to vezmeš zrovna když se stane nehoda
Moje nej 230 101,242 223,263 001 a 002,363 037 a 064,714 222:-)
My ICQ 215-430-963
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5162
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 00:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S osobníma jsem to považoval jako samozřejmost po rozjezdu kontrolovat stav na peronu...
A dnes při odjezdu s nákladem z Břeclavi jsem si tak řikal, kdy mam na té věčné rovince sledovat asi tak chod vlaku, nehledě na to, že v Bc jsou nepřetržité výluky a tak člověk čučí kde je ta či ona stahovačka, kde končí začíná pomalá atd...
A v trati kde je to vesměs furt po rovince krom dvou větších oblouků za celou cestu to jde těžko...
Já vim že nemusim furt čučet dozadu jak tele...aby mě někdo nechytal za slovo...
vivat CARGOOOOOOOO!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 10:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: ing Hála,mluvíš o tom co dělal po 90r zkušebního komisaře?
Kolegové, jak už tu někdo napsal trocha rozumu do hrsti,sledovat vlak ano, ale jaksi ne vždy to jde. Dělat to naše řemeslo podle nejlepšího vědomí a svědomí by snad měl každý z nás. Jenže těch kteří to dělají je zoufale málo. A Zaosai teď zas věř mě, že vím o čem mluvím...
A včera sebevrah v Č.B u Sfinx a žádné info..MZ kde se poflakuješ :-))
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41846
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 12:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemuím bejt u všeho, já tam byl Peklíkem o šestej. :-)
K tý nehodě zatím moc nevím, akorát že šlo o Os 8221, který jel „spodem”, takže to naštěstí ostaní vlaky moc nepoznamenalo.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 15:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Ano,ten.Kdo jste ho neznali,tak stačí vzpomenout na postavy z GB seriálu Profesionálové: Bodie,Doyle a šéf CI 5 Cowley-podoba jak vzhledem tak chováním.Tu přezdívku mu vymysleli žáci železničního učiliště- a seděla.
Byl to frajer a naučil mne spoustu věcí z oboru.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 17:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai, DRN: Ne, nejezdím 20 let, ne nikdy jsem nevozil osobáky, ne nikdy jsem nevezl 460 a nikdy jsem nevezl Nex a nikdy i když jsem v Cargu jej do Kolína vozit nebudu. Jen Vy jste mistři světa a všechno znáte a všude jste byli. To jen my na Valašsku jsme tupci, zdaleka na Vás nemáme. Až se budu modlit, budu se obracet směrem k západu, jedině tam jsou ti nejchytřejší a nejlepší hlavy pomazané, hotoví Bohové s patentem na mozek. Tedy na rozum. Jedině u Vás je nejlíp, jedině Vy jste ti nejlepší.

Když mi před rokem říkali třebováci, že se dráha začíná kastovat na mistry světa z pinďousů, na vícemistry z EC, IC, R, na nejchytřejší hlavy z Ústí a ostatní tupce z Carga, os a nebo z vedlejších tratí, tak jsem tomu moc nevěřil. Ale koukám, že měli naprostou pravdu. Čím více na západ a na vyžší kola, tím větší nafoukaní tupci co sežrali všechnu moudrost světa.

No tak mě chytrolínci poučte, jak se řídí lokomotiva a vagonky, já to nikdy nedělal

Škoda slov, škoda písmenek...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 18:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: tak tady na něj vzpomíná většina jen ve zlém. Takový pí****ny,co chtěl vědět u zkoušek. Naprosto nesmyslné kraviny,(konstrukční věci), které neměli s prací strojvedoucího nic společného. "Jakou má vůli spojka na T212?" Kdo to neví není fíra...Bože to byl magor. Ale o mrtvých jen dobré, já jsem se mu vyhnul(děkuji bože),ale tady by mu sposty kolegů plivlo na hrob.
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 18:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/139071-nakladni-vlak-na-berounsku-sr azil-dve-deti-prezily.html
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 18:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra : nevztekej se škodí to zdraví..hele, já jsem o proti tobě taky ze západu. Poklekni pohane a vzívej západ k nebesům...hlavy pomazané jsou v osobní vozbě a my flinkové a tupci se poflakujem s uhláky semo tamo...Nic neumíme,nikde jsme nejezdili, jsme rádi že tam někde něco vrčí a jede to...že na tohle vůbec reaguješ...:-))
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 22:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: "tady" je kde?
Dost jsi mne překvapil s tím pliváním na hrob,JH byl člověkem,kterýho měli fírové převážně v úctě.
Je fakt,že u zkoušek uměl být protivný a zabrousil leckam, neměl rád ovšem machýrky.Člověk se musel ovšem připravit,ne čekat,že mu to dá "za hubičku".

Ale nikoho by nevyhodil za neznalost vůle spojky na 212,toho muselo být víc a podstatnější věci.
Že by někomu vyloženě ublížil,o tom fakt nevím.
Jo,jak stárnul,býval občas protivnej,ale magor? Tomu to myslelo až do konce.

No,nebudu mu dělat advokáta,ale mám obavu,že jsi ho moc neznal.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 22:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:Já ho neznal vůbec,ale historky z jeho zkoušek jsem slyšel až moc často.(Je pravda že málokdo přizná své chabé znalosti.)
A ten výraz magor používám běžně a asi někomu vyzní moc drsně..holt slovo psané je jiné než mluvené..omluva jest na místě.Myslel jsem tím jeho otázky na konstrukci ,které jsou všem fírům ouplně k ničemu a dost si (prý) na nich zakládal... Nebyl jsem tam, tak jen jpp. No prostě ,tady nemá tohle jméno zrovna dobrý zvuk.
Asi tak..co bylo bylo.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2599
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. května 2008 - 23:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nikoho by nevyhodil za neznalost vůle spojky na 212

Já se obávám, že dotyčná otázka "o vůli spojky na T212" patří do té kategorie, kdy si chce zkoušející otestovat, zda to zkoušenému tzv. myslí. Bývá to výsadou kvalitních kantorů, podprůměrný kantor se naproti tomu spokojí s tupým odmemorováním naučené látky, kterou zkoušený za 3 dny zapomene.

Kdyby dotyčný zkoušel třeba základy anatomie savců, zeptal by se například na teplotu varlat - inteligent si to odvodí (proč to asi příroda dává extra do pytlíku mimo tělo, když by bylo mnohem jednodušší to mít rovnou v těle), blboun plácne nějakou kravinu - třeba že nula stupňů(opravdu slečno ?...máte přítele..jó... tak si mu tam šáhnete ! - a pak dotyčná vyleze ze dveří se slovy "von mě vyhodil, protože jsem neznala jedno jediný číslo o teplotě, takovej je to prevít" - co natom, že další študák taky nevěděl číslo o teplotě, ale před kantorem to +-HGK odvodil a dostal za jedna s pochvalou).

PS: Potrefené husy můžou zapřemejšlet nad tou vůlí spojky u T212
Plebs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.35.162
Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 08:09:40    Odkaz na tento příspěvek  

Jo letaci z Ousti jsou borci. Kord kdyz po 20 letech zacali letat s bzucivcema 140.....to se nedivte, ze se machruje. Ovsem exhibice Drna a Plhy jsou zname. Nechte je:-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 11:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra:

Když mi před rokem říkali třebováci, že se dráha začíná kastovat na mistry světa z pinďousů, na vícemistry z EC, IC, R, na nejchytřejší hlavy z Ústí a ostatní tupce z Carga, os a nebo z vedlejších tratí, tak jsem tomu moc nevěřil.

No to sis fakt vybral skvělé učitele. Zrovna oni mohou něco kvákat o kastování. Jejich vyhraněné stoly na dodatkových, kam nikdo jiný než VRCHOLOVCI posvěcení stranou nesměl sednout a pod. Něco ti povím. Jsou mezi nima super kluci, ale ti, co tě krmili těma nesmyslama, jsou zapšklí výbalí RYCHLÍKÁŘI, kteří o své posty přišli a nezbylo na ně místo v ČD a.s. Tak teď plivou kolem sebe. Ostatně, dělat z rychlíkové vozby kdovíco, to uměli nejvíce právě kolegové z Městečka u nádraží (Č.Třebová), dokud byli na této vozbě protěžováni právě oni. On každý fíra, co zkusil všechno ví, že ten rychlík, EC, IC je v podstatě jen flákárna (proti příměstské vozbě) s trochu větší porcí adrenalínu, než třeba na uhlákách, nebo na 810 na D3. Nic víc. Fíra s dobrým záškolem to EC, IC odveze taky,byť bude zkraje trochu vyjukanější. Ale odveze.

Promiň, ale já jsem tě snad nějak dehonestoval, nebo urazil? Jen jsem přisvědčil Zaosaiovi, že má pravdu. On je totiž fakt dost zkušený, aby tebe mohl školit. A školil i mne a jsem za to rád, má totiž fakt zkušeností na rozdávání po těch odkroucených letech na všech druzích vlaků.

Plebs:

Leťáci z Oustí jsou ouplně obyčejní chlapci, kteří však vzhledem ke skladbě výkonu v Oustí, mohou o něco lépe srovnávat a hodnotit, než třeba Matýsekfíra (to prosím bez urážky). Tak se hned nepotentočkuj, když máš pocit, že někdo může vědět o fous víc než ty. A příště se neschovávej za anonyma, Plebsi, nebo se za svůj pravý nick stydíš?
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 12:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: výbalí RYCHLÍKÁŘI to asi budou bývalí
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6271
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 12:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rok stará nehoda se 731 asi nestačila... Přejezd na Olomoucké ulici v Prostějově, dnes kolem desáté:


Sháníme informace a fotografie ohledně historie autobusové dopravy na Prostějovsku, zejména pak informace o provozu v místním podniku ČSAD 609 Prostějov. Nabídky zasílejte buďto formou SMS - 605840016 nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - opět začínají pravidelné aktualizace
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8919
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 12:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to na vlak 24706 do Chornic. Přehlednější přejezd v Prostějově asi není...
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 13:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn hehe no jo Oustí elitní depo a všichni kolem byli hrabalové a vrcholovci, to mě taky dycky bavilo
No já ti nevím, na D3 mi to připadlo dost adrenalínový, hlavně zkrze to, že nevíš, kdy si někdo splete den a potkáš někde v lese v obloucích vlak. Nikdy jsem nebyl moc nadšenej z jízd po různých lokálkách "na hubu" zabezpečených, jsem radši v klidu a na releovce a AB, kde jsem vidět
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 13:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale je fakt, že s Matesem na mašině jak člověk usne v Havlbrodě, tak se vzbudí až v Břeclavi
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2439
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 17:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám,čtu a nestačím se divit..a proto hrdě hlásím Jsem tupec z vedlejších tratí
..pořádná mašina má kotel a komín..
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 19:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf : se připojuji ..jsem tupec z hlavních i vedlejších...
Drn: Ne že bych zrovna v tomhle s tebou nesouhlasil,ale "elita" se najde v každém depu. Jen tě prosím aby jste vy magoři oušťáci nezavírali kohout k st.HV. Dost elitních na to dojelo...:-))
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 03. května 2008 - 21:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry-K tomu zavírání kohoutu před st.HV.Na lok 372,371 a 180 je to nařízeno před odstavením lok.!!A to u nás i v Německu.
Přál bych ti zprovozňovat 163 přivezenou jako studenou z Ostravy,tolik zavřených kohoutů na lok.jsem ještě neviděl.Pokud je takhle dělají naschvály,tak radši bez dalšího komentáře.
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 09:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: mašina z Ostravy je takto předpisově pozavíraná proto, že se několikrát stalo, že vyhořela při přepravě. Je to nařízení z vedení z Ostravy, technologický postup přípravy loko před přepravou, aby se předešlo dalším milionovým škodám. Ti chlapi to nedělají proto, aby nějakého nejlepšího špičkového mistra světa Zaosaje nachytali na hruškách a cituji:
...Pokud je takhle dělají naschvály,tak radši bez dalšího komentáře... To si může myslet jen zamyndrákovaný ubožák. Oni to mají nařízeno a tak to dělají, určitě ne o vlastní svévoli.
A jak tak koukám, máš se chlapče ode mě ještě hooodně co učit. A nebo od Ostraváků...
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 09:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra -A už se zase hádáme.Už jen konstatuji,že mě bohužel 163 nemá kdo učit.Vozil jsem je v roce 1985 ze Škodovky a vím co má cenu zavírat a co je blbost.Někdy se to ovšem přehání a to byl zrovna tento případ.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 10:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai :mluvím o 363.Tam pokud vím je jeho základní poloha otevřen.
Mates: pokud je mi známo tak je daný jednotný postup při přepravě studených lok. A pokud zas si někdo hraje na chytrýho a vymýšlí další pitominy tak je normální magor.Takže ten kdo to nařídil je idiot a aspoň by měl dát vědět ostatním co ty jeho ovečky musí provádět.Protože pak lozit po lok a hledat co kde jak na mrtvici.
Ono už stačí hledat klíče, klíč řízení nebo kličku topení.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 13:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Směřuj ty své výtky kam patří, já nejsem v cargu, takže ti esa z Ústí už dávno nenavážím. Apropós, když víš, že ta mašina jede z údržby, proč se o poloze toho kouhoutu nepřesvědčíš sám, když tu mašinu bereš v Libni, nebo kde? To máte tak ostré střídání na těch přetahách do Tábora, že na to nemáš čas?

Jinak má zase Zaosai pravdu, při odstavení lok. 363 a 362 pod stejnosměrem se má ten ventil zavírat. Hádej, proč asi?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 14:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matysekfyra:
To si může myslet jen zamyndrákovaný ubožák. Oni to mají nařízeno a tak to dělají, určitě ne o vlastní svévoli.
A jak tak koukám, máš se chlapče ode mě ještě hooodně co učit. A nebo od Ostraváků...


Ty hloupý osle. Tramvaje máš za čtrnáct dní tejden a chceš učit starýho vorla lítat? Zaosai by tě kdykoli s přehledem strčil do kapsy a přeloženýho. Jsi vážně blb, když takhle mluvíš s kolegou, kterej by tě fakt mohl leccos naučit a to nejen 163 ky, ale i řadu jiných E řad. I já si proti němu (17 let po zákonitých E1)připadím pořád jako učedník a už dostkrát mi dobře poradil, zvláště s ř. 460, jen díky němu jsem dojel do cíle. Takže radši mlč a poslouchej, mohlo by se ti to hodit.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 14:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:hlavně zkrze to, že nevíš, kdy si někdo splete den a potkáš někde v lese v obloucích vlak

Ty se tomu budeš tak dlouho smát, ty vejre, až si něco přivoláš. Nebo snad myslíš, že tobě se stát nic podobného nemůže? Pane NEOMYLNÝ?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 15:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn ty vejre no jen jsem vyjádřil to, že se líp cítím při jízdě po zabezpečených tratích, než po lokálce zabezpečenou omylnými (no jo, jsme holt jen lidi, tak se občas vlaky musí srazit ) Neomylný nejsem, ale pokud jde o to, že mám vyjet na trať, na které můžu a nebo nemusím něco potkat, radši to třikrát zkontroluju, než bych jednou něco potkal.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 18:21:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Nekecej, vejre, narážel jsi na kolegu, co způsobil srážku těch motoráčků. Tak to aspoň nezakecávej. A přestaň si už pindit toho hovňoura, to už tu 7x bylo.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 18:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No prosím, a už se tady zase banda "chytrejch" pilotů hádá kdo je lepší... Drn jako vždycky uraží kde koho... holt je to starej drn... pravděpodobně se stejným IQ jako drn... počkám si na zásah admina...
Chlapci založte si diskusi: JSEM NEJLEPŠI PILOT NA SVĚTĚ a tam se do sebe opírejte co to dá, myslím že na foru nehody to nikoho nezajímá...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 18:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn: při odstavení lok. 363 a 362 pod stejnosměrem se má ten ventil zavírat.

A to je uvedeno kde?Ještě se mi prozatím nikdy nestalo,že bych bral ESO a mělo zavřený kohout k st.HV.Naštěstí jsem ještě nenarazil na aktivního ......
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 19:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dav:

A nemohl bys nám ho založit ty, jako expert? Já se svým drním IQ to asi nezvládnu...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 19:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : opět nepochopen:-) nemyslel jsem to ve zlém. Já myslel, že se s bývalými kolegy cargaři normálně bavíš.Zaosai psal o bastardech. Esa nejmenoval. Já to znám, já po vás a pražákách na to koukám , jen jsem psal o těch rádoby elitních co na to dojeli :-))
Ale tak mě poučte, proč by se měl ten kohout zavírat? Jediný důvod je, že tak dlouho nehoníš pom. kompresor. Jiný důvod neznám.Ale vím o pár neschopnostech které tato kratochvíle zavinila. A dokonce vím i o případu kdy netěsnost tohoto kohout v uzavřené poloze byla příčinou uhoření odpojovače.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 19:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo:

Nevím kde to je psáno, ale když jsem bral mašinu na Vágusonu po Brňácích v loňském GVD, byl 2x ze 3 případů zavřen. Řek bych, že se má zavírat abys netýral PK a hlavně baterky, ne? . Já osobně, kdykoli beru eso, jdu se jako 1. podívat na kohout jímky st HV. A pokud není dost vzduchu, zavírám ho při zprovoznění vždy. Ještě se mi nestalo, abych zapomněl otevřít. I když jednou jsem to otvíral až v Ústí. Co je na tom za problém si ohlídat jeden blbej kohout?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 20:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dav : sorry, máš pravdu.Je to pro vás a ne pro nás, my si svoje keci necháme do hospod ..tam jsou fírové "nejsilnější a nejchytřejší" :-))
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 20:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Já mám za to,že baterky se udržují v kondici vybíjením a nabíjením(takže je netýrám)a nikdy kohout st. HV nezavírám.Když baterky nejsou schopny napájet PK po dobu naplněmí jímek pro uvedení lok. do provozu,musí se vyměnit,aby bylo možno lokomotivu nahodit vždy i na střídavé straně.Navíc nechápu,proč tu jímku zavírá člověk,který mašinu odstavuje(chce zajistit,aby ten nastupující šetřil baterky?).
Budu si dávat větší pozor,protože názory "co se má dělat"jsou mezi lidmi různé.
Dav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 20:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DRN: Víš panáčku, když se přečteš své příspěvky opravdu musíš být chytrej chlapec, jen co je pravda.. ale tohle je sekce nehody.... nikoliv sekce Drnové moudra a chvástání... prosím snaž se to pochopit, je to něco podobného jako že na červenou musíš zastavit... a na zelenou to zase můžeš rozjet...

Oldcerry: Děkuji za rozumný pohled na věc!
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 21:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 371,372,180DB se střídavý HV zavírá jen a pouze z tohoto důvodu : při odstavení loko a vypnutí baterek se při otevřeném kohoutu st.HV vyfouknou jímky přes tento vypínač během 20-ti minut.Toť vše.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 04. května 2008 - 22:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to blbej zvyk zavírat kohout ke stř. vypínači. Kór když se mašina bere mimořándě, lidi pospíchají, zapomenou, narychlo předají a pak má kolega starosti a přišel k tomu jako slepej k houslím. Hned mu to nedojde, protože si mašinu nepřipravoval... Ta nabořená 362 v Bystřici prý nejela kvůli téhle ptákovině, něž se člověk rozkouká a zjistí co se děje a na co se má kouknout, tak Cargo udělalo drc...
Martin
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 00:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:takhle očernit kolegu z elitní R... to se dělá...a ten co mu to na připravoval byl taky z elity R....děkujeme, dostali jste do průšvihu cargofíru.
Dav: sorry a nemohl jsem si pomoct...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 00:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, nevím, čím konkrétně jsem se podle vás kde chvástal. Pouze se zastávám kolegy. O elitách tu blafou zakomplexovaný trubky, když už nemaj po ruce argument. Já se za elitu nikdy nepovažoval. Zvlášť ne proto, že pocházím z dnes už neexistujícího depíčka, kde jsem čuchnul i k těm "neelitním" výkonům. Kdo považuje za vrchol umění jet s rychlíkem nebo EC, je u mne blb. Jen jsem se snažil nabídnout svou trošku do mlýna a porovnání. Protože porovnávat mohu. Zdá se, že to leckomu vadí. Tak promiňte, že jsem obtěžoval.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 00:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo:
No zrovna u tebe mě to docela udivuje. Když bereš vymrzlý eso na výkon pod stejnosměrem tak necháš baterky vyšťavit na plnění jímky stř. HV přes PK? Tak si zahrávej. Každého věc. Až se ti pak stane, že ti díky zbytečnému vyplencání baterek nepůjde už natáhnout ss HV a náhradní mašina nikde, budeš to zdůvodňovat ty. Dělej jak myslíš. :-)

Jinak pro kritiky této diskuze: toto může způsobit neschopnost hnacího vozidla, což ještě nedávno byla nehoda kat D?? Takže jaképak mimo téma?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 01:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
Nevím proč bych se neměl bavit s kargiaky? Zaosai a ty jste kdo? Podsouváš mi co si nemyslím ani neříkám. Raději toho nech.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 05. května 2008 - 01:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: "925"
:"při odstavení lok. 363 a 362 pod stejnosměrem se má ten ventil zavírat. Hádej, proč asi?" No tak mi to řekni? A kdo to nařizuje,která příručka,nebo snad předpis?
A jestli jsem zakomplexovaná trubka netuším, ale je to možné.(tohle si dám do notýsku to je lepší výraz jak můj lenivec tupec či magor). Tahle věta tě docela vystihuje "A pokud není dost vzduchu, zavírám ho při zprovoznění vždy. Ještě se mi nestalo, abych zapomněl otevřít. I když jednou jsem to otvíral až v Ústí." :-))
Dav: teď se opravdu omlouvám a už sem nic psát nebudu, ale to víš zakomplexovaná trubka se musí ukojit :-))