K-report
 

Archiv do 28. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 28. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Crash84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 00:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš_kuba: Před pár lety se v Kladně-Rozdělově na přejezdu u zastávky stalo něco podobnýho. Postarší páreček asi nechtěl čekat na vlak, tak ženská vystoupila, zvedla závoru a chlap vjel se stodvácou přímo pod 854...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 02:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se náhodou stalo, že jel vrcholovec kus cesty s náma a viděl kam se dá s kolem točit, tak buď omdlíval nebo skákal až ke stropu.

Potvrzuji. Jeden čas v letech devadesátých se vozil třebovským šestikolem těžký Pn vlak Kralupy-Č.Třebová-Wien Schwechat,cisterny s leteckým benzínem,20 000 000 litrů,váha vlaku 2000t,jen šestikolo nepotřebovalo postrk přes Prahu a do Českého Brodu,tak se přednostně nasazovaly tyto stroje.Třebováci byli tak špatní z toho,že jim je cizáci rozbijou,že s oblibou odpojovali šuntování,na což se přišlo pochopitelně až při jízdě a pak se to do kopce hrabalo 40.
Pak už jsme přišli,jak to dělali,šunty zapojovali zpět a dalo se jezdit i při šetření mašiny velice zdravě.
jednou takhle při střídání na ose jsem úmyslně trochu podusil jednoho zaníceného vrcholovce-na dotaz:A šetříte to,kluci? jsem odvětil: Jasně,ale to víš,do těch kopců se za to musí trochu vzít..na poslední šunt holt hučela jako kamna piliňáky"
To byl hned kyselý ksicht.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 07:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy-Nechci se zastávat Vrcholovců,ale ježdění přes normu na Třebovou mělo pro ně problém v tom,že pokud jeli přes normu,tak to poznaly na premiích.Pro Ústecké čety to bylo jedno a tak se jezdilo bez problémů bez postrků.Je nutno připomenout,že v té době tam jezdilo málo Ústeckých a všichni byly velice zkušení jezdit bez postrků,naše heslo bylo,že postrky se berou až před Valmezem.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 10:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bavím se tím kolik se stále najde střelců kteří berou přes normu. Pak se nedej bože něco stane a koulí se v tom jako v Hovínku. Má to smysl? Ještě že už tohle řešit nemusím...
754 forever
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 11:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo. Ona je taky otázka, kolik je norma a kdo jí určuje. Já přes normu nejezdím, normy stanovuji sám.

Pěkné vánoce.
Ládik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 11:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já měl "ústecký kluky" co jezdili s "Opatovice" Choťovicema na tři zelený moc rád,obzvlášť v noci,neb jsem mohl dost let pospávat nerušeně ve šturcu.Stinnou stránkou bylo omezení postrkové služby,ale to je už jiná doba .........
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5592
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 13:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no jo tam nahoře těch kopečků ale je že?
jestli někomu připadá kopec do třebovic z obou stran jako ohromný, tak teda nemam slov...:-)
Ale je fakt že lidi co berou přes jsou fakt machři, na to já bych se mohl vy.rat, od toho ty tabulky sou...a neni postrk??no a, počkám až bude!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 15:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: cisterny s leteckým benzínem, 20 000 000 litrů, váha vlaku 2000t
Jo aha, von je ten benzín leteckej proto, že je tak lehkej - litr nemá ani deset deka. Proto voni to éro při tankování kšírujou tím žlutozeleným drátem k zemi, aby se jim tou lehkostí nevzneslo...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 15:52:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výborně,Hajnej !
Právě jsem díky tobě vyhrál sázku o 1000,-Kč,že mne do konce roku opravíš.
Tak pane profesore,co rád opravuješ lidi,máš u mne sklenku či žejdlík dle vlastního výběru zdarma.Nezklamal jsi,věřil jsem,že to nevydržíš bez K-repu,jen jsem nečekal,že to bude tak brzo.
Ještě jednou díky a hezké svátky přeju.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2605
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 21:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se náhodou stalo, že jel vrcholovec kus cesty s náma a viděl kam se dá s kolem točit, tak buď omdlíval nebo skákal až ke stropu.

Jojo. Hlavně ale, že byli vždy modřejší, než modří a kousek dále do historie rudější, než rudí. Ale jsou tam i dobrý kluci, nelze generalizovat. Fakt je ten, že s Třebováky si na dodadatkové sednout ke stolu nešlo, to byla kasta....a nejlepší jsou stejně Valaší!!!
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 21:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o aha, von je ten benzín leteckej proto, že je tak lehkej - litr nemá ani deset deka. Proto voni to éro při tankování kšírujou tím žlutozeleným drátem k zemi, aby se jim tou lehkostí nevzneslo..

A spočítals to dobře? Vzpomeň na kauzu vzdáleností stožárů od kraje peronu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 21:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě jsem díky tobě vyhrál sázku o 1000,-Kč,že mne do konce roku opravíš.
Tak pane profesore,co rád opravuješ lidi,máš u mne sklenku či žejdlík dle vlastního výběru zdarma.Nezklamal jsi,věřil jsem,že to nevydržíš bez K-repu,jen jsem nečekal,že to bude tak brzo.


No jestli si neděláš ňadra, tak to je teda dobrej džouk....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 00:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A spočítals to dobře? Vzpomeň na kauzu vzdáleností stožárů od kraje peronu.
No tady si na paralaxu nenaběhnu (tenkrát se mi do kolmice ke sloupu promítly šíny až o kus dál a nějak mi to po ránu nedošlo).

Mladějov: Tak pane profesore,co rád opravuješ lidi
Profesorskej nejsem a ani být nehodlám, ale tohle bilo do očí tak strašně, že to až bolelo. No tak si ten vyhranej litr užij, já zatím popřemejšlím, čím bych si to sklo nechal naplnit...
Vrcholovec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.203.96.15
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 18:14:59    Odkaz na tento příspěvek  

Tady je to ale vopruz! Furt jen vo nehodách, vo nehodách, vo nehodách, ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 18:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrcholovče. Co tu probíráme, to s nehodami souvisí. I neschopnost lokomotivy na prásknutí přetíženého trakčáku je totiž stále mimořádná událost, tedy nehoda. Jestli ti tu chybí ujeté nohy, rozmačkaní fírové, hektolitry krve, zkus to v nekrokolonkách bulvárních tiskovin.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 19:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrcholovec:
Tady si můžeš přečíst, jak vlakvedoucí nestačil zabrzdit vlak před neznámým mužem v kolejišti. Takové příspěvky potřebuješ, viď?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 20:16:21    Odkaz na tento příspěvek  

I neschopnost lokomotivy na prásknutí přetíženého trakčáku je totiž stále mimořádná událost, tedy nehoda

O tom bych si dovolil pochybovat.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 20:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přečti si D17
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 09:48:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jedině kdyby ti chytla mašina.
A i pak by to nemusela být MU. O tom, zda se jedná o požár (a tedy MU) rozhodne velitel zasahujících hasičů. Ale toto už třeba v Dp 17 nenajdeš. Pokud se nepletu hasiči používají ještě termín zahoření pro hoření, které se samo uhasí.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 09:59:11    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si dal tu práci a našel Dp 17(prozatimní):
147. Mimořádné události jsou:
• srážka drážních vozidel,
• vykolejení drážního vozidla,
• najetí drážního vozidla na překážku na dopravní cestě dráhy,
• střetnutí drážních vozidel se silničními vozidly, včetně střetnutí drážních vozidel
s chodci na úrovňovém křížení dráhy s pozemní komunikací,
• střetnutí drážních vozidel se silničními vozidly mimo úrovňové křížení dráhy s pozemní
komunikací,
• střetnutí pohybujícího se drážního vozidla s osobou mimo úrovňové křížení dráhy
s pozemní komunikací,
• lom kolejnice,
• lom kola nebo nápravy drážního vozidla,
• vybočení koleje,
• selhání návěstních (zabezpečovacích) systémů,
• nedovolená jízda drážního vozidla za návěstidlo zakazující jízdu,
• nezajištěná jízda drážního vozidla,
• předčasná změna návěstního znaku hlavního návěstidla,
• ujetí drážního vozidla,
• jízda drážního vozidla při otevřeném přejezdu,
• roztržení vlaku,
• požáry drážních vozidel,
• únik nebo ohrožení bezprostředním rizikem úniku nebezpečné věci při její přepravě
po železnici, které není závažnou nehodou nebo nehodou,
• blíže nespecifikované MU, vzniklé v souvislosti s pohybem drážního vozidla,
• blíže nespecifikované MU, vzniklé bez souvislosti s pohybem drážního vozidla.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 10:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předposlední je správně. Neschopnost HV je vždy MU, bo má na svědomí v 99,99% zpoždění vlaku. Kdyby nebyla, asi by nás za to tak nebuzerovali, nemyslíš?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 11:06:02    Odkaz na tento příspěvek  

Když ti nestačí napovědět tak ti to řeknu rovnou - kecáš nesmysly jako obvykle.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 11:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a pak,že vlakvůdce vlaky nevozí... "jsem přivezl Vindu" Ten fíra tam je asi něco jako přidavač u zedníků.
Ještě by někdo ten bulvár mohl upozornit,že vlakvedoucí řídit nesmí,že je to v rozporu se zákonem,a máme hned další kauzu.
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 11:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozbitá mašina není mimořádná událost. A už vůbec ne proto, že má na svědomí zpoždění.
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 11:19:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ale abych nezůstal jen u invektiv - je pravda, že pod "blíže nespecifikované" se šetřilo ledacos, např. narušení průjezdného průřezu dráhy (aniž by třeba i jen jel vlak)ale poslední cca 2 roky se od toho ustupuje a O18 spousta těchto mimořádností nešetří jako mimořádnou událost.
Už si přesně nepamatuji, jak to bylo formulované ve "staré" D17, mám ale pocit , že MU nebyla z titulu neschopnosti HV ale právě až z titulu zpoždění vlaku.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 11:21:46    Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že odborníci zde rozlišují mezi mimořádnou událostí podle Dp 17 a dipečerským příkazem (k vysvětlení zpoždění vlaku, neschopnosti HV apod.)podle předpisu D7.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 12:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

byla na to časová norma tuším , že u vlaků os.přepravy nádradní mašina do 30 minut dispečerák a u nákladu 90 minut, totéž , když to strojvoda do teho času dal dohromady sám
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.111.165
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 14:45:39    Odkaz na tento příspěvek  

Do 30 min dispečerák? Zajímavé...že DP píšou i na +2´.
Podle mého názoru zpoždění, byť sebevětší, v důsledku chcípnutí (ne plamen) mašiny třeba na jednokolejce není ani tou nejnižší kategorií nehody, C15 nebo jak se to jmenovalo. To že jsou nasraný stovky lidí přeci ještě neznamená MU...
U hasičů (správně HZSP SŽDC) se jim moc pojem "zahoření" moc nezamlouvá. Tvrdili že buď požár je nebo není, že zahoření bylo kdysi dávno a oni to teď neradi slyší.
Když už jste u té nové-dočasné D17, tak tam taky píšou že MU je střet se zvířetem. Co už je zvíře a co ne, už neuvádí. Jasné je, že když velký kanec urazí u 810 kohout a je zpoždění a neschopnost, tak je MU. Ale jak by se tvářil dispečerský aparát na žádost o svolání ansámblu na MU, po přejetí zajíce, malé srnky, psa, ježka, krysy...všecko je to podle D17 zvíře, byť vozidlo bude bez poškození.

Onehdy chtěli dělat MU z toho, že kolega potmě za mlhy a sněžení se 742+2x010 nabral v mlze ulomenou špičku smrku (chytila se za 2. podvozek na 742) a táhl to s sebou 2km, přičemž polámal nějaké ty rychlostníky a další plevel u trati. Že prý došlo k poškození majetku. Bylo to v Horní Dolní prdeli, silnice bídně sjízdné, poslední vlak ve 21h večer. Dispečer naštěstí dotyčného vlakvedoucího uzemnil, ať se s tím nese a jedou dál. Fíra jet chtěl, ale štiplístek to nechtěl odmávat, že MU...nějaké lidi ve vlaku ještě měli, nechtěl bych být chudákem cestujícím co 2h čeká až se od Drozdů přismýkají, aby si vyfotili naštípané třísky.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 15:10:00    Odkaz na tento příspěvek  

Těch 30 a 90 minut byla hranice, od které se zpoždění šetřilo jako MU, takže do limitu nejspíše dispečerák. To ale mluvíme o minulosti.

Ke střetnutí se zvířetem - pokud nedojde ke škodě nebo zranění (tím se nemyslí chudák zvíře) tak se o MU nejedná. Horší to je u případu kolegy s kusem smrku, který pourážel "rychlostníky". Už i najetí do jakékoliv překážky je hodnoceno jako MU. Pokud by se ovšem jednalo o ohebnoučpičku tak by jsem to jako MU neviděl, bohužel udělala škodu a vlakvedoucí měl pravdu. Předpisy nerozlišují různou činnost při MU s velkými a s malými následky. Vždy musí DV zůstat stát a čekat na svolení od DI skrz RIBŽD, příp. od PČR.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2005

Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 15:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady si někdo plete pojmy a dojmy.Jednak to vysvětluje D 17 a i zde se to dá vysvětlovat všelijak.No prostě zákoutí češtiny jsou úžasné.Velký rozdíl je zpoždění a neschopnost lok. ,zde je i důležité co ohlásíš.Rozebírat to nemá cenu,to je pouze interní záležitost strojvedoucích a ne zdejšího obecenstva.
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 16:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nedá mi to, abych se také po dlouhé době neozval.Myslíte si opravdu, že "bouchnutí" TM nemůže být MU? Někdy ANO někdy NE! Nastane přeskok na TM, strojvedoucí dojede na zbývající bez zpoždění (nebo s minimálním zpožděním), MU není. Zůstane "viset" na trati nebo v žst. a už může jít o MU. A pokud k tomu dojde i k požáru, je to vždy MU. Žalovat se nemá, ale každý požár se musí hlásit (ať ho sami uhasíte nebo přijedou hasiči). Proto se tolikrát has. př. použije "preventivně", protože se "z toho začínalo kouřit, ale ještě to nehořelo". A najetí na překážku v jízdní cestě? I bez poškození vozidel nahlásit výpravčímu (dispečerovi...), ten má za povinnost toto ohlásit DI a RIBŽD. A ti teprve, třeba po telefonu, rozhodnou zda vlak může pokračovat v další jízdě,případně kam můžu dojet- s ohledem na případné poškození vozidel nebo jiných zařízení, stihnutí přípojů, uvolnění trati apod.. O tom tedy rozhoduje úplně někdo jiný. Je proto zbytečné se dohadovat s vlakvedoucím, jestli pojedu nebo ne. A nezapomeňte - DI je státní orgán, a ten když řekne, že se nepojede, tak se nepkede.
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 16:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava: poslední slovo má být NEPOJEDE
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 17:44:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

amper: no ona srnka na smetaně není špatná
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 18:45:14    Odkaz na tento příspěvek  

Opakuji: Najetí do jakékoliv překážky je hodnoceno jako MU. Z toho je vyňata pouze zvěř, pokud nezpůsobí škodu.
Opakuji: Neschopné HV není MU. Ani zpoždění vlaku způsobené neschopností HV či čímkoliv jiným.
Potvrzuji: Na smetaně není špatné nic od od masa ale po posledních 3 dnech bych toto téma označil za nepřípustné.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 21:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak ti to řeknu rovnou - kecáš nesmysly jako obvykle.

Ještě že tě mám. Ani bych nevěděl, jak jsem blbej.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 2-2007
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 21:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ampér - kecáš, jako ostatně dost často.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 21:45:58    Odkaz na tento příspěvek  

Drn, Plha:
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 26. prosince 2008 - 22:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Neuškodilo by, kdyby jsi alepoň férově napsal, že s větou - Neschopnost HV je vždy MU, bo má na svědomí v 99,99% zpoždění vlaku. - jsi se zmýlil. Diskuze je tom také, přiznat si svoji chybu
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 08:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:

Zatím mi nikdo nedokázal opak. Když jsem onehdá kvůli prodkouženému pobytu v Klášterci (3 minuty) musel výpravčímu v Chebu diktovat své nacionále a pak zodpovídat zpoždění na závadovou hlášenku, byla to MU. Jinak by to neřešil vyšetřovák. Ten snad řeší MU? Nemohu za to, jaké má Dráha předpisy. Prostě, zaviním zpoždění, zaviním MU. Opačně....kde je psáno, z čeho vyplývá, že neschopnost HV a tím zaviněné zpoždění není MU?

Možná tedy ne vždy, ale vždy, když se to dostane k řešení (někdo to napráská do depa).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 10:47:34    Odkaz na tento příspěvek  

Takže znovu, i když asi zbytečně:
Zpoždění a další závady v jizdním řádu řeší postupně (kdo na to přijde dříve):
- přednosta PO, OS (vedení jednotky, pokud tam je vyšetřovák tak na 99,99 % má na starosti i vyšetřování těchto záležitostí i DP i DV);
- dispečerský aparát formou dispečerského příkazu(DP);
- analýza jízdního řádu - formou dopravní výtky (DV).
Tuto problematiku řeší Směrnice D7 (D7/1 a především D7/3.)

Mimořádná událost vychází ze zákona č. 266/1994 Sb., o dráhách,§ 49, kde je řečena obecně.
Tuto obecnou formulaci upřesňuje (pro ČD, SŽDC a ČDC) Směrnice SŽDC Dp 17(viz výše,)kde ani zpoždění ani neschopnost HV nejsou ani zmíněny ba ani naznačeny. Při šetření MU pak vyšetřovatel vyhotoví patřičné dokumenty, které jsou následně uloženy ve Spisu MU podle čl. 190. Dp 17, vždy tam jsou tyto 2:
b) písemné hlášení MU (Hlášenka),
r) Vyhodnocení příčin a okolností vzniku MU,
Všechny MU pak jsou evidovány i systémem SAP pro evidenci nákladů.
Ubezpečuji všechny (mimo Drna), že při zpoždění či neschopnosti HV se nevypracovává ani hlášenka ani vyhodnocení a ani tato událost (či mimořádnost s malým "m")není podchycena systémem SAP.

A jen pro Drna: Tebe ubezpečuji, že až budeš psát o brždění vlaku k zastávce, tak to ti budu věřit. Nic jiného ne.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 11:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klášterci (3 minuty) musel výpravčímu v Chebu diktovat své nacionále

Musel? Musíš akorát umřít. Co by dělal, kdybys mu je neřekl? Možná by si je zjistil jinak, ale možná by se na to taky vykašlal a ty bys byl rázem bez problémů.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 11:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Člověče, trocha si odporuješ
lom kola nebo nápravy drážního vozidla = neschopné vozidlo = MU
že při zpoždění či neschopnosti HV se nevypracovává ani hlášenka ani vyhodnocení a ani tato událost (či mimořádnost s malým "m")není podchycena systémem SAP.
Nic ve zlém, většinou se nedá na dráze kategorizovat, jestli je nebo není. Záleží ná úhlu pohledu.
Poškozená lyžina sběrače = neschopné HV
může být najetí drážního vozidla na překážku na dopravní cestě dráhy,
a nebo "únava materiálu". Jenže, jak to poznat že?
Takže pro kolegy. Raději pište více, jak méně (hlášenku závad), protože nikdy nevíte kdy se úředník probudí...v mém případě se probral až za týden a jenže já to měl už dávno sepsané(podvlíknutí sběrače, smeták kaput) .
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 11:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jen pro Drna: Tebe ubezpečuji, že až budeš psát o brždění vlaku k zastávce, tak to ti budu věřit. Nic jiného ne.

Však mi to také cévy nijak nerve.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 11:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musel? Musíš akorát umřít. Co by dělal, kdybys mu je neřekl? Možná by si je zjistil jinak, ale možná by se na to taky vykašlal a ty bys byl rázem bez problémů

Evidentně nevíš, o čem mluvíš.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 12:11:35    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Neodporuju si, MU to není z důvodu neschonosti HV ale z důvodu lomu kola nebo najetí na překážku. Neschopnost HV a případné zpoždění vlaku jsou až důsledkem, nikoliv příčinou. Jak jsem kdesi výše ukazoval na požáru. Z rovnic:
požár HV = MU
požár HV = neschopnost HV
nelze odvodit rovnici
neschopnost HV = MU.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 12:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už zas něco
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5617
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 13:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ted se koukám na muj zápis když jsem já musel hasit a nakonec nechat povolat i hasiče, na zápisu neni o MU uvedeno vubec nic, že by to tam zapoměli dopsat??když sem měl vykolejení vozu, tak to bylo MU C2 Ohrožení...

A když sem stál v trati s nákladem asi 15minut, než sem odstranil závadu na dvojčeti, tak je to taky MU??nic sem nikde nezpozdil páč to bylo nad ránem...
A když sem tenkrát zpozdil osobního na vjezdu páč mi do kříže jedna přestala jet, to je taky MU??
Vysvětlete, docela mě tadyty rozpory zajímají..
PAVLÍK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.7.3
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 13:48:22    Odkaz na tento příspěvek  

To Drn....Nikdy jsem jsem svoje jméno nehlásil,a když,tak třeba Karel IV.Co je jim po mém jméně.Ať si to zjistí,je jich u PC a telefonů dost a dost.A nikdy z toho nic nebylo a nebude.Pes 38 má pravdu.A ty Drne jsi asi pěknej plašan.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 14:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musel? Musíš akorát umřít. Co by dělal, kdybys mu je neřekl? Možná by si je zjistil jinak, ale možná by se na to taky vykašlal a ty bys byl rázem bez problémů.

Hafane je vidět,že zas jen teoretizuješ .. my tyto věci musíme prostě zdůvodnit,to zatím nikdo bohužel nezrušil a tím,že si navzájem budem dělat naschvály tím,že mi fíra nedá nacionále či číslo mašiny,to nezměníme .. akorát mi tím přidělá práci,jelikož já to do poznámek zdůvodnění napsat musím .. no řekněme,že většina fírů je naštěstí rozumných ...


ICQ 237-113-861
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 15:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátím se trochu k těm normám.
Ono to není jen o tom, zjistit, co mašina snese nebo snad o věčném překračování čehokoliv. Bylo to také o určité stupiditě při stanovování zátěže.
Dám jeden příklad z kraslické trati. Do Oloví a Rotavy se vozily separáty s pískem. Běžně ho přitáhly dva sergeje a měly 1350 až 1450 tun. Dodnes si pamatuji na prazvláštně pohrdavý pohled kolegů, když s dvojčetem odstoupily a na vlak jsem najel se sólo 742 jkou a odvezl jsem to do Oloví sám. Norma na této "horské" trati byla do Oloví cca 800 tun.
Že to nejde odvést? Ale ano. Norma byla dělaná na 8 promil. Jenže toto stoupání se z 11 km nacházelo na třech od sebe vzdálených místech max. po 600 metrech délky. Zbytek tratě byl 4 promile. A tam se dá odvézt 18 stovek. Stačí zkrátka jen jet. Tenkrát konkrétně na 7. stupeň(protože 8. přebíhal)

Setrvačnost je totiž také jedna ze sil, ovlivňující "stoupavost". A v tom byla a je stupidita (nebo neschopnost někdy taky vtip) některých normovačů. Hlavně tehdy, když se to řídí jen a jen od stolu.
Ani vysoká neznamenala patent na rozum. Dost často naopak.

Tolik vzpomínka na minulost. Dnes na kraslické od Svatavy nahoru nepotkáte žádný náklad. A není co překonávat.

PS Měl jsem v Sokolově to štěstí, že za překročení normy jsem nebyl potrestán. Naopak, když jednou pršelo a přijel separát, přišel na mašinu ing. Dáňa a že jede se mnou, aby to viděl.
Dodnes před ním smekám.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 16:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: Jasně, že je to teorie. Do praxe už to musíte převést vy. Co myslíš, že se stane, když do poznámky napíšeš "strojvůdce jméno nesdělil" (popř. jméno jsem nezjistil)?

Až se to pak někomu dostane do ruky, jsou možné dvě alternativy:

1. Zjistí si jméno a výsledek bude stejnej.
2. "No, v ISOŘI to najít neumím, tamtomu volat nebudu, to je strašnej vůl a Franta marodí, tak co teď?" A už je to v kulatém šuplíku (v koši :-) )


Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 16:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic se nestane,ale buď já nebo někdo jiný to zjistit musí .. pokud je to náklad,je to v pohodě /Isoř/,ale pokud je to u osobky,tak to v pc není a tudíž se musím starat .. vím,že je to kavina /v dnešní době/,ale zatím to nikdo nezrušil .. my hold na to papírování jednou zákonitě zajdem ...


ICQ 237-113-861
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 16:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dej blbci funkci a vymyslí lejstro.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 16:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:...Dej blbci funkci a vymyslí lejstro...

Ještě horší je,když ten blbec dostane i razítko.
Život musí být strašný zločin,když je za to trest smrti.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 17:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Letec: za mě (1991) to jezdilo jako 30 Sasů, 2400 tun, vozili jsme to nadvakrát. Naprosto bez problémů, 276ce už nevadil ani osmý stupeň, rychlost 40 nebyla podkročena, vše naprosto v pohodě. Zkoušeli jsme 1600, zůstali jsme viset za Hřebenama v protiobloucích. Ale moc nechybělo :-)

PS: Těžko se dnes chápe, že tam jezdily tři maňasy denně a občas ještě v noci další separát do Oloví. A dost často se na to bralo dvojče.
Žlutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 23:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě horší je,když ten blbec dostane i razítko.

A k tomu ještě kulatý :-)
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Sobota, 27. prosince 2008 - 23:42:46    Odkaz na tento příspěvek  

PAVLÍK: Tvoji výplatu bych taky poslal Karlu IV.
Luboš_ct: Tak ještě jednou - zpoždění není MU.
PAVLÍK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.7.3
Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 00:27:03    Odkaz na tento příspěvek  

To Amper....Nechápu,kam posíláš MOJI výplatu!!!Co je ti po mojí výplatě.Takže další plašan.Však jen si nechejte srát na hlavu,ale je to vaše hlava,a VAŠE výplata,tak posílejte a dávejte.Prosím vás,kde vy to žijete?Ještě v komunismu?Takových víc mezi náma a můžememe to zababalit....
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 06:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper:Jasan,celkem ti rozumím, ale jak mám poznat že jsem najel na překážku (uvolněné laníčko) a nebo se odlomil kus lyžiny korozí? Proto tvrdím, psát raději více, jak méně.
PAVLÍK:a co tím dokážeš,že neřekneš své jméno? Akorát někomu přiděláš trocha práce.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 28. prosince 2008 - 09:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je fakt , že pokud jsou nějaký problémy s mašinou , každý potřebuje tyto údaje: číslo stroje, jméno strojvody, dom.depo stroje a strojvody, a druh závady , je to otázka max. minuty