K-report
 

Archiv do 19. listopadu 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 19. listopadu 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 12:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: ČSN 736380 je stavební norma pro přejezdy ...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 12:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, že blikala bílá a jel vlak řešila ve své reportáži TV Nova, je to asi dva měsíce. Bylo to někde u Olomouce na trati směr Opava. Pak se zjistilo jak to bylo a už se k tomu TV Nova nechtěla dál vyjadřovat. Musela by svoji reportáž dmentovat a přiznat, že "naletěla" jednomu srojvedoucímu.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 12:47:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavouk,195: Jo, to už jsem taky zjistil.
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Amper
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.21.67
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 12:53:38    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že by tu bylo dobré zdůraznit, že případy ztráty šuntu vlaku se staly při stojících vozidlech. Nedovedu si představit, že by i vozidlo lehké stavby nebo MUVka nezašuntovalo v celém přibližovacím úseku.
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 13:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: Nejen při stojících vozidlech ...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 13:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si to teda představit dovedu.
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 13:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rk_kn: Vďaka, neviem prečo mi utkvela v hlave Modranka ...

Jeneč: Frekvencia vozidiel na ceste (a teda aj jej trieda) má na vybavenie priecestia obrovský vplyv. To, že na šírej trati ďaleko od staníc svieti pozitívka aj na prejazde cez chodník k rybníku je dané tým, že tam navyšujúce náklady nie su väčšie než biela žiarovka a pár káblov ... Ale pri/v stanici by nikdy pozítívku na takú cestu nedali, lebo tie náklady sú podstatne vyššie. Ale keď ide cez tú cestu niekoľko tisíc áut denne, situácia sa dosť mení ...

Amper: Tuná v prvom odstavci sa píše čosika o podpieskovaní idúcej škatule a následnom otvorení priecestia ... a nepredpokladám, že by si Ing. Rotbauer potreboval vymýšľať ...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 14:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě abych doplnil včerejší srážky na přejezdech, tak večer v Hýskově náklad s osobním autem... Cestující z následného osobáku byli odkázáni na linku ČSAD, bo nebylo v silách dispečerů sehnat v přijatelné době NAD.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 14:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: když stál přejezd 5 M Sk, nebyl by tam už výhodnější nadjezd? Zvlášť, když silnice ze přejezdem dál stoupá. :-)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 14:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_jaša: Šak taký nadjazd by stál minimálne 10x toľko. O tom, že v danom mieste je Vtrať. snáď 40km/h ani nehovoriac ...
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 14:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by byl pekelně drahý mostek... Ta V je tam tak nízká kvůli směrovým poměrům?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45908
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 15:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Já navrhuji otočit blikače a šraňky o 90 stupňů úhlových. Vláček zastaví, hovádka si v klidu stovkou přejedou, a vláček může pokračovat, ne?

Tak nějak to snad je v Makedonii, když máš Op (zastavíš a až po přesvědčení se o volnosti přejezdu jedeš). Ale přesné znění tamního předpisu neznám.



Slyšel jsem o situaci, kdy jel vlak přes přejezd, na kterým blikala bílá, pokud je to pravda, tak to je hodně špatný. Nemůže se to stát např. na přejezdu ve stanici, když se jede na přivolávačku nebo se posunuje?

>>> Nevěřím. Pozitivka lze spustit pouze za současného splnění cca 11 podmínek. Takže jde podle mne o kachnu.


Stalo se to na vjezdu do Budějc od Hodějc (PZZ je tam pár metrů za klackem). Fíra tam na vjezdu projel Stůj, takže zabil osádku osobního vozu, který tam projížděl proti pozitivce... :-( Od té doby si na tom přejezdu dávám sakra pozor a i na těch, kde vím, že pozitivka je kryta jen nepostaveným klackem a ne třeba odvratem.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 15:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(PZZ je tam pár metrů za klackem)

To tu musím vysvětlovat, že ten přejezd je krytý tím návěstidlem a když je na něm "stůj", je splněna jedna z podmínek pro bílou? To tu můžeme začít uvažovat třeba o tom, že někdo olepí jednu kolejnici v přibližovacím úseku silnou izolepou a vlak může jet taky při bílé...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45915
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 16:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vysvětlovat netřeba, já jen že tomu můžeš klidně věřit. (Pokud se to v nějakých příspěvcích poté už řešilo, tak se omlouvám, ale diskusi jsem proběhnul jen letmo.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 16:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: jiný fíra, co projel klacek, zabíjel svatebčany v Praze.

To tu můžeme začít uvažovat třeba o tom, že někdo olepí jednu kolejnici v přibližovacím úseku silnou izolepou a vlak může jet taky při bílé...
Co takhle použít tuto logiku na MÚ v Moravanech, Hulíně a Hodoníně? Vždyť je to to samé! Liší se akorát to, jestli potenciální postižení sedí za volantem nebo rajčákem.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 16:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To tu můžeme začít uvažovat třeba o tom, že někdo olepí jednu kolejnici v přibližovacím úseku silnou izolepou a vlak může jet taky při bílé.

A nebo nezašuntí a máš to jako s tou izolepou, exzabezpečováku
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vedete tu diskusi, jestli věřit blikající bílé nebo ne. Někdo tu tvrdí, že nevěří a radši zastaví.............A co řidiči na křižovatkách ? Když mají zelenou na semaforu. Věří ji ? Nebo radši zastaví , protože z vedlejší silnice by taky mohla pro poruchu svítit zelená, nebo jiný řidič nerespektovat červenou ? Zelené na křižovatkách věří každý řidič, ale na přejezdu signalizaci nevěří a zpochybňují ji .
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jiný fíra, co projel klacek, zabíjel svatebčany v Praze.

Tam ovšem nebyla pozitivka.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VýpravčíXY: A Vám se nikdy nestalo, že jste měl na křižovatce zelenou, když jí proletělo auto jedoucí na červenou? Pokud je tomu tak, jste šťastný člověk... Kolegyni jdoucí po přechodu na zelenou sestřelilo auto jedoucí na zhaslou žárovku, červená prostě nesvítila (bylo to v době před změnou pravidel o chování řidiče na přechodu)....
Takže nevím, jak ostatní diskutující, ale já se rozhlížím jak na přejezdu s blikající bílou, tak i na křižovatce, i když jedu/jdu na zelenou :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, změňte zákon o drahách a o pozemních komunikacích, když vás to tak strašně irituje.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, změňte zákon o drahách a o pozemních komunikacích, když vás to tak strašně irituje.

Na to jsme tu všichni "malý páky" :-)
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45919
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy:
I když mám zelenou, snažím se sledovat ostatní směry, které mi mají dát přednost. Stejně jako se snažím počítat s tím, že v zatáčce na mě někdo vyletí z protisměru (v noci nejlépe s pouze pravým svítím světlem). Oboje se mi už nejednou stalo.
Oproti tomu jsou PZZ superbezpečné, nevěřím, že nějakej fíra by úmyslně projel stůj, aby vjel na otevřenej přejezd. Splést se ale samozřejmě může, např. když dostane Op, to už tu bylo doskrát (naposledy např. na křížení s E55 v Kameňáku).
V takovém případě ale počítám, že je pozitivkastejně vypnutá, když se přes přejezd jezdí na Op.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 17:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznám normy přejezdů, ale když je před PZZ návěstidlo na kterém je stůj, nezhasne aspoň ta bílá při vjezdu vlaku do přibližováku?
Pavouk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 18:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeneč: Pozitiva zhasíná pouze v případě, že je návěstidlo blíže jak 50 m (v budoucnu 60 m) od kraje přejezdu.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1401
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 20:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Kolegyni jdoucí po přechodu na zelenou sestřelilo auto jedoucí na zhaslou žárovku, červená prostě nesvítila (bylo to v době před změnou pravidel o chování řidiče na přechodu,

Vážně? Já měl vždycky za to, že při poruše červené se SSZ křižovatky automaticky přepne do režimu "blikačky" (=přerušovaná žlutá). Zdroj: pracovník firmy Eltodo, která se, lidově řečeno, v Praze stará o servis křižovatek. Netvrdím, že to takhle je u všech křižovatek v ČR (nemám přehled, protože se o to nezajímám), ale v dnešní době, kdy jsou právníci schopní zpochybnit prakticky cokoliv, jen aby svého klienta vysekali z průseru, bych se moc divil, že by "správcové semaforů" neměli zabezpečení křižovatky takhle ošetřené.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2008 - 21:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl to "pouze" přechod, ne křižovatka a byla prasklá jedna žárovka...prostě smůla. Stalo se asi před 5 lety na Vrchlického u Husových sadů...
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 08:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z trochu jiného soudku, minulý týden jsem vezl
1nsl SV 3112 a ve Frýdku Místku mi přejel před mašinou autobus plný lidí. Jel se mnou kolega a oba jsme tupě zírali na ten jev. Je tohle možné? Školní autobus plný děcek. Zajímavé chování řidiče profesionála
754 forever
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 08:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Houba: Tak to jsi se určitě s vlakem "stratil" a na přejezdu blikala bílá. To je teď přece běžné.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 09:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bych si přál, bohužel před frýdkem je přejezd komplikovanější a blikače jsou vytočeny tak že na ně i vidíš.A svítí nesvítí bylo zapnuté v režimu čebreném...
754 forever
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 09:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Houba: Kdysi jsem někde četl článek nějakého vyšetřovatele DI, nebo kdo to byl. Ten popisoval jak jel jako spolujezdec autem se svým kamarádem (zkušeným řidičem bez nehod) a po přejetí železničního přejezdu se ho optal, jaká že svítila světla na PZZ. Ten jeho kamarád - řidič na danou otázku nebyl schopen odpovědět, dokonce prý zastavil a musel si dát "oddech", protože ho to tak vyvedlo z míry, že se nemohl nějaký čas soustředit na řízení. Myslel si, že jel na červené světla, když byl na to dotázán. Za žádnou cenu si nemohl vzpomenout jaká světla na přejezdu svítila ( pozn. svítila blikající bílá). Jasný příklad toho, že i zkušený řidič dokáže vůbec nevnímat dopravní značky.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 11:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak by měl raději péct housky, nevím jestli je to tím že vím co lokomotiva s autem svede nebo že znám pocit strojvedoucího čekajícího na tupý kovový náraz ale dycinky koukám vlevo vpravo
754 forever
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 11:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se může stát každýmu, i sebezkušenějšímu řidiči. Existuje milión aspektů: únava, chvíle zamyšlení (což by se samozřejmě za volantem nemělo stávat) a je z toho pohroma...
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 11:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad VypravciXY: to je naprosto normální. Není potřeba si ukládat do paměti něco, co nevyžaduje pozornost. Stejně tak si nepamatujeme zelené, pamatujeme si však vše ostatní.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 7-2004

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 14:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad PŠ:Přesně tak,když jedeš a kolikrát se nám to stalo,co bylo na předvěsti...no volno,kdyby nebylo tak si to přece řekneme,resp,když jedeš sám tak to vnímáš.Vono tak nějak nechtěně podvědomě vypouštíš.Ale jako nádražák mám z každýho přejezdu velký respekt a když jedu s někým tak sem vždy nervózní.
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 16:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se přiznám, že jsem v autě jednou projel prázdnou křižovatku na červenou, to že tam byla jsem si uvědomil až po přejetí (bylo to na neznámém místě, měl jsem starost abych nezabloudil). K přejezdům ale jezdím velmi opatrně už kvůli jejich povrchu a většinou (asi ne vždy) se pečlivě rozhlížím, i když nic nesvítí.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 16:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"po přejetí železničního přejezdu se ho optal, jaká že svítila světla na PZZ. Ten jeho kamarád - řidič na danou otázku nebyl schopen odpovědět,.... Jasný příklad toho, že i zkušený řidič dokáže vůbec nevnímat dopravní značky."

Zkušený řidič neřeší co bylo, ale co bude. Na rozdíl od fíry, kterého vedou koleje, nemá řidič auta čas na nějaké bloumání o tom, co bylo. Rutinně "vyřešené" situace obvykle vypadávají z hlavy okamžitě jak přestanou být aktuální.
Světla na přejezdu, který jste nechal za sebou, nemají k budoucnosti žádný vztah. Ridič, který si všechny takovéhle detaily z cesty zpětně pamatuje, není zkušený řidič, ale zelenáč.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.208
Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 08:35:11    Odkaz na tento příspěvek  

Houba:Tak to nebyl zcela jistě jediný případ busu na přejezdu.V jedné stanici jsem to viděl také.Na zhlaví závory padají dolů a ve stanici brzdí 810ka..řidič poslal zřejmě nějakého kolegu aby mu závory podržel... a odjel.Fíra z mororáku jen stačil komentovat:Co tam dělal?To podotýkám,že trať je dvoukolejná a z druhé strany je oblouk.Kdykoli tam mohl vyjet jiný vlak z protisměru,závory totiž "padaly" když na přejezd vjel.To znamená,že blikala světla!Ostatně,velký počet nehod na přejezdech má býti důvodem k většímu pozorování chování řidičů.No a to je jeden z mála důvodů,proč také nemám rád gumokola včetně busů.To pro ostatní.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 08:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes jsem se vracel z práce autem přes polsko, napočítal jsem, 22 neosvětlených cyklistu v mlze, 7 z nich jelo vedle cyklostezky po silnici, 11 řidičů nerespektovalo značku STOP na několika přejezdech, jeden projel těsně před padajícími šraňkami, dva kamiony jedoucí vedle sebe s pokusem o předjetí, s tím že jeden jel 68km/h druhý 70km/h.A teď mě tak napadá kde jsou naši milí Pomáhat a Chránit v takovém ránu kdy je teplota pod nulou, sychravo i s novými vozidly?
Neviděl jsem ani jednoho, fascinují mě ovšem když se vezu svým vytuňeným autíčkem předpisovou 50 po obci, předjede mě nějaky Passat, a za 50metrů zastaví mě i když jsem evidentně nic neporušil narozdíl od toho Passatu. Tak dost bylo pláče... veselme se a nechme si pomáhat a chránit se.
754 forever
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 18:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.dicr.cz/zraneni-cestujici-pri-srazce-vlaku-ve-zdirci-n ad-doubravou-na-havlickobrodsku

Vím, že se to tu už probíralo mockrát, ale po přečtení článku se mi stále vrací myšlenka: Jak chtěl strojvedoucí reginy na těch třiceti metrech zastavit před vjezdem s návěstí Stůj z rychlosti 30Km/h (nárazová rychlost) kdyby tam ten posun nebyl?
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 8-2002
Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 19:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeneč: Mám pouze info z Tvého článku - nicméně to nevylučuje třeba variantu Regina 10 km/h vpřed, posun 20 km/h proti ní...
http://picasaweb.google.com/marek.bilcak
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 20:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se to tu řešilo - těch 30 je rychlost Regionovy (podle záznamu rychloměru).
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2170
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 20:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, tak to by ten klacek asi projel...
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 21:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. Pes..... ale neprojel. To "by" je spekulace, sice pravděpodobné, ale neprokazatelné. Zásadní je, že neprojel, a zkušený právník fíru vyseká naprosto v pohodě.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 22:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka: Přesně. Projel to návěstidlo ? Neprojel,takže předpis neporušil. ´
Co by kdyby..je irelevantní.
Jen tak mimochodem-ten proužek jsme stejně neviděli,tak kdoví jak to bylo.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 22:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka, Mladějov: No samozřejmě, dokud se to nestane, tak se to prostě nestalo. I když nakročíno měl teda patřičně...
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 18. listopadu 2008 - 23:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no a podle olomouckého představitele FS který by se za něho postavil mu nebylo řečeno že na vjezdu bude stůj. oni fíři poslední dobou blbě poznávají návěsti na návěstidlech.

nic ve zlém. ale už tu melete blbosti a debatujete nad něčím co stejně nevyřešíte
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 09:23:07    Odkaz na tento příspěvek  

Sice tu všichni vaříme z kysličníku vodného, ale já v sobotu slyšel (od jednoho fíry, kterej to prý měl přímo od školaře), že Regína jela 10 a ne 30.
Takže dokud DI nevokáže záznam, tak se tu můžeme dohadovat dle libosti, jestli 10 či 30.
Nakonec i z té třicítky se na 30 metrech dá zastavit poměrně neurážejícím způsobem, byť trochu razantněji (za předpokladu, že už mám zabrzděno, tzn. neřeším náskok brzdy, vychází odrychlení okolo 1 m/s čtv., což je dosažitelná hodnota)
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.16.156
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 09:58:21    Odkaz na tento příspěvek  

Zastavit se dá...ale zrovna s Regínou a na oslizlých kolejích bych se na 30m z 30km/h moc nespoléhal.

Když už tady zase přetřásáme přejezdy, odsrala už někdy (pořádně) traťovka špatné rozhledové poměry na přejezdu, protože křoví? Doporučuji na jaře, až se zazelená džunglička třeba v okolí Pastuchovic. Tam vede trať v zeleném tunelu a řidič se z auta jen těžko (při "mlčícím") přejezdu přesvědčí, zda něco nejede. Když bude mít spolujezdce, může ho při nejlepší vůli poslat jako posla, aby mu ukázal. Ale když bude sám, tak než vleze zpátky do auta a přejede tak může být.
Dvakrát do roka sice okolo přejezdů proběhne dříč s křovinořezem, poseká kopřivy, udělá psss-psss postřikem, ale 30m od přejezdu začíná zelená stěna z 5m vysokých akátů a dalšího bejlí vykousaná tak akorát od projíždějících wapek. Příkopy u silnic se sekají na dvě šířky sekacího bubnu 2x ročně, ale na dráze se musí se šípkem a hlohem čekat na vegetační klid, po 3 letech klidného vegetování traťovka pokrčí rameny, že to sekačka už nevezme a na řezací firmu nejsou peníze. A tak se léta jezdí v zeleném tunelu a když v zimě přijde silnější námraza a roští se ohne do profilu, tak máme nečekaně rozbitá okna, neočekávané přírodní vlivy a nejezdí se vůbec...
Chemik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 134.130.122.43
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 10:44:14    Odkaz na tento příspěvek  

A kdyby ta regionova sla ve 30 km/h do skluzu a pak 50 m metru do narazu klouzala, tak se to z toho zaznamu rychlomeru pozna?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2179
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 10:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chemik: Řekl bych, že jde spíše do smyku. Jinak, když zablokuješ kola, tacho ukazuje nulu...
Jestliže se nám něco konečně povedlo, v budoucnosti zjistíme, že by bylo lepší, kdyby se to nepovedlo.
ICQ 311-297-744
januch1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.160.52
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 10:48:54    Odkaz na tento příspěvek  

Chemik: Pozná, elektronický rychloměr taky zapisuje tlak v hlavním vzduchojemu.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 11:30:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ani ne tak "v hlavním luftojemu", jako "v hlavním potrubí". Ale Lenku Myš jste asi měl správnou :-)
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.4.46
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 11:47:59    Odkaz na tento příspěvek  

Z tlaku v hlavní jímce by toho bonzák elektronický (rychloměr, ne A.L.) moc nepoznal. V hlavní jímce je vyjma poruch typu prasklá arguska, umíněný kompresor udržován tlak pokud možno stálý, na hodnotě mezi 8-10atm.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 14:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 749.241: Příkopy u silnic se sekají na dvě šířky sekacího bubnu 2x ročně, ale na dráze se musí se šípkem a hlohem čekat na vegetační klid, po 3 letech klidného vegetování traťovka pokrčí rameny

Přesně tak.Oni si snad tuhle práci schválně nechají "vyrůst" a pak parta 10 lidí 14 dní řeže ručníma pilkama pětikilometrový úsek trati,sedí u táboráků,na kterých pálí chroští..

To silničáři ve dvou lidech s jedním traktorem se zařízením stačí udržovat 100 x delší úsek silnic,5 metrů od okraje je posekaná tráva a křoviny.Asi jsou na dráze "kamarádi táborových ohňů".
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 15:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsou na dráze "kamarádi táborových ohňů".

Znáte snad někoho od traťovky, kdo doma topí plynem?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 16:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle video znáte?
http://www.youtube.com/watch?v=d9QxXvpltEw

Není potřeba si ukládat do paměti něco, co nevyžaduje pozornost. - to mi připomíná, jak mě učitel autoškoly při jízdách zkoušel ze značek, které jsme projeli. Na Černokostelecké jsem nevěděl, jelikož tam bylo Opravna Škoda Volha - je ještě vůbec taková značka?

Známý mi tvrdil, jak při bílé na přejezdu projela mašina plnou rychlostí (tak 70). Šlo o již neexistující přejezd v Liberci - křížení ulice České Mládeže a trati 030. Řekl bych, že od vjezdového návěstidla je to dost daleko.
MHD Liberec
závorář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.180.82
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 16:36:46    Odkaz na tento příspěvek  

Snad Hlubočepy, ne! Na Žvahově snad ani žádný nejsou.
Fiiiiira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 7-2005

Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 18:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Siderodromofil: no já si myslím že byl fíra spraven rozkazem OP a proto jel před přejezdem pomalu, to jestli dával návěst pozor z videa nevíme
810.529-8
Ať žijou 810
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 18:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiiiiira: No jo, ale jaktoze jdou v pulce vlaku ty zavory dolu?
MHD Liberec
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 18:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sideromodrofil:jaktoze jdou v pulce vlaku ty zavory dolu?

Protože jsou rozbitý! Traťová rychlost je tam 70 km/h a tu vlak určitě nepřekročil(což by byl důvod pozdního uzavření závor).