K-report
 

Archiv do 3. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nehody » Archiv do 3. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jenajv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 12:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo ví něco o dnešní nehodě R 883 na Svinově? Proražení šturcu na opavském nástupišti.
Jenajv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 13:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/v-ostrave-svinove-vykolejil a-lokomotiva-rychliku-mela-zastavit-phi-/krimi.asp ?c=A080101_133031_krimi_mia
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1434
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 13:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už zase šturc? Ten je taky asi zakletej
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 15:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zase sluchátka
odkaz
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1889
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 17:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mořepetr: Já když už mám sluchátka na uších, tak se pořád koukám, co se kde kolem mě děje. A když nemám jistotu, tak se tam podívám třeba i třikrát. No opravdu neveselé vykročení do nového roku.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 17:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já když už mám sluchátka na uších, tak se pořád koukám, co se kde kolem mě děje.

No jasně, on se taky určitě pořád koukal...
Já mám tedy muziku rád, ale nechápu ty drátaře co mají dráty v uších pořád, neslyší na ulici a ve vlaku nutí tu svoji hudbu poslouchat i jiné, to mám chuť vzít nůžky a ustřihnout jim to..
Machsebestova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 17:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak si pořidte také mp3 přehrávač at nemusíte poslouchat jiných sluchátka a z mp3 to zase není tak slyšet a co podle vás mají lidí ve vlaku dělat
Eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 17:28:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim,víte někdo víc o nehode 29.12.07 na JHMD?

http://vojtavlaky.wz.cz
Slíva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 17:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eso: To je Tvoje fotka? Jestli jo, tak jsi byl na místě, tak na co se ještě ptáš?
Eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 17:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je ale já šel pěšky doJH abych stihl rychlík tak jakej je závěr kdo za to může a tak...
Na kraji nástupiště,stojí šotouš tiše,na svou první fotku vzpomíná.
Jak stál u kolejí,čekal pod trolejí,
a pak eso v dálce zahouká.
Počká jěště chvíli,vynaloží všechny síly,
a nová fotka se zrodila

http://vojtavlaky.wz.cz
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 17:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD ESO:
Však je tam stopka, takže je to jasné.Která TU to odnesla?
odkaz
Eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 18:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky,byla to pára :-D,jela tendrem napřed a měla jen urvanou brzdovou hadici...,ve srovnání s autem dobrý :-)
Na kraji nástupiště,stojí šotouš tiše,na svou první fotku vzpomíná.
Jak stál u kolejí,čekal pod trolejí,
a pak eso v dálce zahouká.
Počká jěště chvíli,vynaloží všechny síly,
a nová fotka se zrodila

http://vojtavlaky.wz.cz
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 18:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uf, jsem si oddechnul.
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 18:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké fotky z toho, jak to vypadalo v tom Svinově jsem dal do diskuse "Tratě kolem Opavy"
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 18:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Když ono už dnes existují i sluchátka, která toho ven z uší moc nepustí, takže pokud to nemám úplně na max. tak to nikdo neruší. Neříkám, že to má většina, ale doby Vašeho mládí, kdy byly jen molitanový sluchátka, spojený drátem, jsou naštěstí pryč. Dnes se neobtěžuje nahlas puštěnou hudbou ze sluchátek, ale rovnou nahlas puštěným mobilem, a to pokud možno na celý vlak, aby každý věděl co dotyčný trotl, poslouchá za neposlouchatelnou věc v exkluzivní kvalitě mobilního repráčku a hlavně s pocitem, že všem ukáže svůj mobilní zázrak (zkrátka, že na to má). Ve vlaku zažito osobně několikrát. To mám vždy cukání si také něco pustit "proti němu", ale slušnost naštěstí vždy zvítězila.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Tajík_363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 19:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je ještě pár fotek z toho dnešniho karambolu ve Svinově - kvalita nic moc,ale aspoň něco... Když sem se muzou davat tak maly fotky...

Dokud se kola točí...je vše na pohodu...
šturc
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.169.46
Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 19:25:02    Odkaz na tento příspěvek  

Už zase šturc? Ten je taky asi zakletej

V případě Všetat to spíš než šturc byla hromada hlíny...
Tajík_363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 19:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Svinovskej určitě... Chlapi, kdo tam jezdí.Je to tam z kopce nebo co? To přece není normální...
Tak dávejte prosím majzla...at muzem jít do toho našeho kolejowýho nebe...
Dokud se kola točí...je vše na pohodu...
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 19:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ne. Z kopce to tam myslim není. Já tam jel asi předevčirem a obhlížel jsem to tam protože na tuhle kusou kolej po elektrifikaci tratě Ostrava svinov - opava východ už prakticky nic nejezdilo. typuju, tohle mohl bejt jenom rychlík Olomouc - Ostrava přes krnov. Normální osobáky mezi opavou a ostravou jezděj ke druhýmu nástupišti a jsou tvořeny jednotkou 460.
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 22:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Když ono už dnes existují i sluchátka, která toho ven z uší moc nepustí,

Tak to jsem opravdu nezaregistroval.

Machsebestova co mají dělat nevím, jejich věc, číst, čumět z okna....ale neobtěžovat jiné cestující
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 22:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šturc ale já mluvil o tom ve Svinově na opavském nástupišti, není to dávno, co tam projela 460tka motorem přes zarážedlo
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 22:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi tuším, co se tam stalo. Před tímto počasím nás taky cviční varovali (ti cvičáci, na které tady někdo usilovně plival, není cvičák jako cvičák...).

Já bych řekl, že to nemá souvislost se spádovými poměry ( i když ty taky do jisté míry mají co do toho mluvit), ale se stylem jízdy. Pokud jsem si dobře všiml, tak na prdeli má 843 s EDB a jsou to kotouče... Takže na spádu asi 5-8 promil z Opavy určitě po pneu nesahal, což si vlastně podepsal ortel sám...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
Michalis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 23:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gregor:nebyl bych si až tak jistý...Večer a ráno jezdí osobáky hodně 843...a taky jezdí na Opavu dvě 471...opavské nástupiště je tentok rok využíváno poměrně hojně....odjíždí z něho právě ty R OSTRAVA-OLOMOUC/JESENÍK....a Os/Sp na kterých se naváží soupravy na ty R z Opavy...a vlak který měl nehodu jel z Jeseníku....
Bojujme za spravnou dopravní koncepci která vyžene auta z měst!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 08:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejspíš si fíra neuvědomil,že studené kotouče brzd a prachový sníh sníží účinek té brzdy až na 50 procent normálního působení.
I když začal brzdit jako vždy,zastavil pozdě.Nejhorší je brzdění po delší jízdě bez nutnosti brzdit,jak píše Matýsekfyra.Také se mi stalo,že při vjezdu rychlíku do Kaznějova od Plas(jízda stále do kopce) jsem ihned na přejezdu při rychlosti 50 km/h začal maximálně brzdit(snížení v HP na 3,5 bar) a před praporkem v úrovni přechodu před dopravní kanceláří jsem nezastavil(což příslušná zaměstnankyně komentovala slovy-"další,ti si snad dneska se mně dělají pr..l").
Matysekfyra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 10:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, to mám na mysli. Kotouče jsou skvělá věc, ale musí se u nich hodně myslet. To i babča kořenářka z Valašského království říkává: ...co ogare neubrzdíš, to už neukecáš...

Přesně před tímto nás cvičáci ( a páni školící z Ostravy) ve Valachách varovali...
"... na Ouklice V O L N O ...!!! "

C A R G O ??? Jasně, všema deseti, loko 1216 "Zukunftsweisend" varianty "C" Rail Cargo Austria jsou pro nás připraveny ... No tak proč toho nevyužít???
"klatovák"
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.10.77
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 10:20:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ostatně kvůli tomu samému loni (? omluvte nepřesnost, pamět klame) v únoru prosvištěla 843 stůj na Bludovském trianglu a na výhybce vykolejila. Ke střetu s něčím jiným naštěstí nedošlo. Ona EDB na 843 je dost výkonná a i soupravu 843+2x043 je na spádu z Ramzové schopna bez problémů udržet na zvolené rychlosti.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 10:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo. Oni němečtí soudruzi věděli, proč tam strkají ještě magnety.
Taky nám to na prašanu brzdí hůř, ale máme na stanovišti kouzelný přepínač. A výsledek?
Z 90 km/h jen vzduch 270 metrů, kombinace s magnety 180 metrů.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 13:07:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17 průběžnou brzdu však máš zkoušet zhruba ve 20ti minutových intervalech, pokud vlak jede bez toho, aby brzdil.
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 13:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klatovák: hmm a že jsem slyšel od jedoho fíry, že se mu to z Ostružné rozjelo na 60 protože nic nebrzdilo? K čemu to potom je, když to nefunguje? Že EDB funguje jenom když se jí chce je bordel. To, že cvičáci varují je sice na jednu stranu správné že o tom člověk ví ale na druhou stranu je to alibismus. Je to to samé jako alibismus v případech u Libiny a u Milotic. Holt strojvedoucí fungují u ČD jako hromosvod veškerých problémů a když se něco stane vždy se je do toho snaží namočit.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 13:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdní doba R 883 z Opavy do Svinova je přesně 20 minut.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 14:30:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové , jak máš 843 a dva vozy , musíš být pořád ve střehu a myslet. Při tomto počaší brzdit dřív atd, atd.(Opaváci i krnováci jsou velmi zkušení v ježdění s těmito vozy, mají je tam od začátku jejich provozu. Ale i strojvedoucí je jen člověk a stačí malé zaváhání a....)
V Chomutově to cviční zdůrazňovali vždy a ve škole taky.Jen na okraj : při vjezdu do Kadaně stovkou, na chomutovském zhlaví sto procent dynamiky, vzduch snížen o jeden bar a u přechodů jsi zastavil tak , tak.(zima a sníh).
Mirseb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 14:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, ten průšvih ve Svinově měl můj kolega. Problém nebyl ve "studených kotoučích", před Svinovem brzdil ze 100 na 50 km/hod ( vjezdová rychlost) ale, jelikož není turnusový strojvedoucí ( jezdí celý rok s FS 3 po světě, shodou okolností před měsícem tam stál v tom šturcu s FS 3 ) předpokládal. že pojede k 2. nástupišti. Jenže od nového GVD se jezdí do opavského perónu a nastal problém. Okamžitá reakce - rychlobrzda, to odpadá EDB u 843, přepíná EPV provozního brzdění na EPV rychlobrzdy. Rezavé koleje, poprašek sněhu a malér byl na světě. Samozdřejmě to není omluva a kolega bez vytáček přiznal chybu.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 15:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirseb, ale do opavského nástupiště muselo být na vjezdu "na nedostatečnou zábrzdnou vzdálenost" ne? Podle toho pozná, že nejede normálně k perónu.
Jsem si myslel, že to nebylo kotoučema...
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 15:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od vjezdu k tomu klacku je přesně zabrzdka.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 15:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok Ufff to se mi nechce věřit
To už by mohla být i v Bohumíně do 8mé poštovní
Bereters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 15:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj nemá někdo foto nehody na vjezdu do Meziměstí kde se v roce 1979 srazili dva brejlovci T478.3320 a T478.3191? A foto nehody před Teplicema nad Metují rok cca.1977 motor vykolejil a převrátil se na bok. Jestli někdo má foto nějaké z této nehody tak prosím o zaslání na hval@centrum.cz A jestli má někdo nějakou jakou-koli nehodu brejlove,nebo zamračené tak pls taky na mail. Díky.
Mirseb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 15:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad: Fýra : žádná taková návěst na vjezdu není. Myslím si, že zábrzdná vzdálenost je v pořádku, ale nechám si to zjistit. Kam jedeš, poznáš až podle postavení výměn.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 15:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirsep: Je mi ho líto,protože reakce ,( když se člověk lekne) jsou víceméně okamžité a pak už to nejde většinou dát zpět. Pak se ještě nabalují různé "druhy náhod", a když není nějaká dost velice pozitivní je stoho malér.Tomu se říká pech!! Jsme fakt jen lidi.
Každá taková věc moc mrzí a bolí. Ale hlavně ,že se nikomu nic nestalo.Plechy a šturc se dají opravit.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 16:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lakro: Plechy a šturc se opraví, ale fíra si asi dlouho nozajezdí...
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...
ICQ 311-297-744
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.85.237
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 17:08:05    Odkaz na tento příspěvek  

Pes 38,Lakro:Mirseb psal,že ten fíra jinak jezdí s FS 3kou.Samozřejmě je to zcela o něčem jiném a na dráze vážení platí že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.Škoda.Nejspíše měl takovou šichtu navíc a to je jak já říkám a platí to:Za dobrotu na žebrotu.Od jisté doby nedělám co nemusím.Pokud možno ani hoďku navíc.při nehodách nikdo nemá uznání a vše je potom na nic!Budiž to ponaučení všem,kteří mají dobrý úmysl zaskočit za kolegu....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 17:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Ty máš natočenou minutku a přesně po 19 minutách a 55 sekundách brzdu zkoušíš? A co když ti to vyjde do stoupání?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 17:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo17:

A proto mám rád, když mne po zastavení předběhne smrad z obložení. Aspoň vím, že jsou kotouče zahřáty na provozní teplotu a tedy použitelné. Jo, jednou v zimě před lety jsem si hrál se třívozovou soupravou Ús-Chomut a brzdil jen dynamikou, času bylo dost, ne jako dnes, a když jsem pak kotouče potřeboval, ono to fakt skoro nebrzdilo. Včasné varování....
Ťuhýk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 17:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok vs. Fýra: Pravdu má Kilofok, už jsem to psal i do Tratí kolem Opavy, mezi vjezdem z Třebovic a návěstidlem Lc12 je přesně 701 metr..... Takže na vjezdu klíďo "50 a výstraha". Je to smůla, jak jsem psal ve výše zmíněné sekci, buďto tam jel prvně anebo neměl u sebe . A ono obojí zaráz.....
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 18:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak pochybil? Tím, že brzdil rychlobrzdou? No a? A kdo může za to, že na kolejích jsou sračky, rez, sníh? Taky fíra? Nebo nařízení, že se v nepříznivých povětrnostních podmínkách vždy musí jet tak aby se zastavilo před překážkou. To je výsměch všem strojvedoucím.
Martin_hrubeš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 18:31:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Esox: Hm to je stejný jako na silnici. Když musíš počítat s ležícím černochem na vozovce v černym oblečení za zatáčkou ve tři ráno... Na první pohled absurdní situace, ale když se něco takovýho semele měl si to předpokládat ty a po tobě budou šlapat...bohužel je tomu tak.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 18:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Esox:

Pravděpodobně ano. Zazmatkoval a brzdil rychlobrzdou. Uvedl celou soupravu do skluzu a už to klouzalo až do šturcu.
Od hrotu výměny číslo 4 k návěstidlu Lc 12 to měl přesně 309 metrů. To při počáteční rychlosti 50 km/h je dostatečná vzdálenost k zastavení soupravy jenom použitím EDB. A EDB měl na konci soupravy, tedy na relativně čistých kolejnicích.
Takže mírným přibrzděním vlakové brzdy (4,5 baru) a plným využitím EDB by pravděpodobně v pohodě zastavil. Použitím rychlobrzdy vyřadil EDB z činnosti...

Ono se to teď ale kecá. Pokud já mám nějaké šílené sny, tak je to o tom, jak se blížím ke šturcu, brzdím vším, čím to jde a ono to jede a jede a...
"klatovák"
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.29.159
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 18:37:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Esox: kolikrát jsi seděl na stanovišti a zkoušel za "mejdla" brzdit a jezdit, že máš tolik zkušeností? Jedeš opatrně, při 40 s respektem sáhneš na brzdič a kola zlověstně ztichnou. Povolíš, zapískuješ a znova. Jenže než to povolí, než se kola roztočí ubíhají cenné vteřiny a metry. Kromě toho, že se ti sevře prdel, neuděláš nic. Když profičíš lokálkovou zastávku o 50m, a nikdo tě neudá, máš cennou zkušenost. Přitom o 50 výškových metrů níž nebo výš jsi zastavil bez problémů. Při jízdě do kopce máš za takových podmínek problémy vyjet se sólo motorem, tam kde se jinak uvezou 2 vleky. Se 742 pak třeba pohoříš s pár uhláky i na třetině normy.
V nehodě u Milotic EDB zapletena nebyla, 843 stála a najela do ní bardotka. Tvá příhoda s nebrzdící 843 bude trošku latinou, protože kdyby najednou nebrzdilo nic, asi by se těžko zastavilo v Ostružné a na problém přišlo až po dosažení traťové na 30 promilovém spádu. Ostatně z Ramzové je taky 30 promile a jen magor nebo vrah by pokračoval dolů, po zjištění že mu vlak před Ostružnou nebrzdí tak jak má. Minimálně by si provedl UZB.
Jeslti po dosažení traťové rychlosti 40km/h nešla EDB, tak při okamžitém použití PB by se vlak těžko rozjel až na 60. A kdyby třeba náhle zamrzla PB na vlaku, tak by událost skončila poněkud hůř.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 18:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo inv.č. vozů 843 a 043 z nehody ve Svinově (943 001 + 043 ??? + 843 ???)?
Ptr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.76.102
Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 18:53:40    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes nehoda 810 566-0 (Viamont)na přejezdu za Olovím směrem do Kraslic.Osobní auto neubrzdilo a vlítlo na přejezdu přímo na střed motoráku.Na motoru ohnutý uchycení pomocných pohonů,utržený vzd.filtr,promáčklá palivová nádrž,utržený náhon rychloměru a urvaný všechny kryty.Jinak motorák se vrátil před týdnem z vyvazovací opravy.
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 02. ledna 2008 - 21:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klatovák: s tou první půlkou souhlas a o té druhé jsem jenom slyšel, tak nevím jak to přesně bylo takže pardon, příště o ničem takovým mluvit asi nebudu. Ale na tom, že na dráze je zvykem všechno házet na fíru na tom se nic nemění. Ostatně jak jsi sám popsal tak brzdit na listí, nebo rezavé koleji téměř nejde, takže to ani strojvedoucí ovlivnit nemůže. Takže odpovědnost by v takových případech něměl nést strojvedoucí ale někdo úplně jiný a nebo vůbec nikdo protože poručit větru dešti jaksi neumíme.
"klatovák"
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.15.193
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 08:35:50    Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak...když někdo vletí do spadlého stromu, a nepřekročil rychlost je 99,9% jistota že nehoda půjde na přírodní vlivy. Když ovšem kvůli listí, ledu...někdo nedobrzdí jde to na 99,9% za ním.
Neslyšel jsem, že by někdy škoda šla na vrub SDC, protože nechali 2m od kolejí stát shnilotinu a ta se při větru skácela. Stejně tak si myslím, že nemalý vliv na problémy se sněhem a sjízdností kvůli ohnutým větvím na Liberecku, Semilsku letos na podzim mělo naprosto zanedbané vyřezávání okolí tratí. Tam nepadaly náhle zdravé stromy z lesa, tam se ohýbaly větve 5 letých bříz a jiného náletového šmejdu v zářezech a bezprostředním okolí kolejí. Stejně je to s večně zacpanými chladiči u motoráků, na svršku vesele odrůstající a semenící tráva až po okna...Můžou za to přírodní vlivy, traťovka přeci loni posekala v příkopu a Rondupem se postříkaly cestičky v zahrádkách v širokém okolí.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 10:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přejetý včera v Hodoníně: http://www.denik.cz/kratce/185435.html
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 10:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo jiný odpovědnost míti nebude. Tuplem né od poslední změny V15, kde se autor dostal už za hranice zdravého rozumu. Alibizmus jako kráva, ale hlavně že jim to jezdí.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 11:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"klatovák": a proč by měly, když SDC je (byla) součást ČD, a. s., které "zajišťují provozuschopnost železniční dopravní cesty podle zákona č. 77 / 2002 Sb. a na základě tříletého smluvního vztahu se státní organizací Správa železniční dopravní cesty."? (http://www.ceskedrahy.cz/wps/wcm/connect/cd-cz/cd/ nase_cinnost/provozovani_drahy/zajisteni_provozu_d rahy/)
Přeloženo - majiteli, SŽDC, s.o. vykazujeme výkony (a účtujeme náklady) a v reálu šetříme, šetříme, šetříme, ... oni si to stejně nemůžou zkontrolovat, tak co.
Je jedině dobře, že se to konečně rovná a SŽDC si bude zajišťovat údržbu samo. Jen nevím, jak dlouho bude ten chlív po SDC odstraňovat...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1481
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 11:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Plha:
Přesně tak. Viník je v těchto případech jistý vždy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 11:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klatovák:
Přesně tak. Viděl jsem na vlastní oči, jak půl hoďky po postřiku 5 koleje v Roudnici nad Labem vjíždějící ešus byť má docela slušné protismyky sklouznul celou soupravou tak max ze 30 km/h a jel a jel. Od projetí klacku do šturcu ho zachránily jen magnety.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 11:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo. Já se jednou potkal na Hájku s čerstvě posekanou třetí kolejí, traťovka byla vykazovat činnost. Vletěl jsem tam s osobákem poctivých 40 km/h (souprava 781 + neschopná 754 a 5 x něco osobního) a jediná klika byla, že to měli naházený. Já už měl strach, že dokloužu až do Dalovic. Písek k ničemu, okamžitě všechno zablokované. A tu soupravu a mašiny pak bylo lepší neslyšet :-)
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 12:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, kdosi si tady zase v tomto smeru bere do huby DB ;-)
Hledat se me nechce, ale osobne spis tipuji, ze panove s DB ji velmi dobre, proc maji "sturci" na kluznych ulozenich s hydraulickym (asi) odpruzenim desky, s kusem volne koleje za a odjezdove/cestovni navestidla znacny kus od vyhybek a podobne ...
Fotku/fotky pripadne pozdeji, ted se me to nechce hledat.
Pavel
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 12:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
Checht, Drn jistě potvrdí, jaké to je, začnouli zemědělci kropit mrkev v Ovčárech, nejlépe tak dvěstě metrů před perónem.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 13:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pjp: Jo, ty šturcy jsou fakt boží.
A za návěstidly je ponechána prokluzová vzdálenost kvůli zabezpečovači Indusi, zpravidla 200 metrů. A pokud tam nemůže být fyzicky, tak je tam virtuálně přes zabzař, takže třeba dojíždíte ke klacku na stůj, v pokračování cesty jsou stažené závory a výměny jsou pro vás naházeny a po vašem zastavení jdou šraňky nahoru.
Jo, oni němečtí "soudruzi" nebyli žádní blbci :-)