K-report
 

Archiv do 25. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Tratě 034, 035, 036, 037, 038 a 039 » Archiv do 25. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 17:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem zvědav jak dlouho těm "nadšeným" objednavatelům ta rychlíková fantazie do/z Tanvaldu vydrží...
Paolo3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 19:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: Znají vůbec v Liberci předpis D40? Ta mašina v Tanvaldě by se hodila, šak ona by se pro ní práce našla, hlavně jak píšeš v zimě by se nenudila.

Zhor: No rok od roku se více snaží, díky tomu se frekvence vlaků na trati Praha - Tanvald zvyšuje... Já jsem jedině rád, mezi Prahou a Tanvaldem cestuji poměrně často, takže já jsem takového spojení zastáncem. přivítal bych i protažení toho posledního vlaku do Tanvaldu s co by přijel po desáté.
http://854foto.net
stránky věnované motorovým vozům 852,853 a 854 + řidicí vozy 954.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 19:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paolo3:

Správně. Na západě je normální zavádět u rychlíkové dopravy na takovýchto tratích dvouhodinový takt. Jinak ten spěšňák by opravdu do Tanvaldu mohl jezdit, mezera na trati je, ráno by vyrazil před čtrvtou do Prahy. Ale museli by se objednavatelé dohodnout, Sp objednávají snad kraje.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Paolo3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 21:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto:

Přesně tak Sp jsou na objednávku kraje. Ten ranní do Prahy by se hodil, protože ani teď není přípoj na ten první vlak do Prahy co jede z Turnova v 4:43 tuším, že to je R1141. No a kdyby to bylo od nového grafikonu, že před 4hodinou pojede v X Sp 1841 do Prahy a v 6,+ by mohl jet Os9503 tak jak to je teď namalované bylo by to super dostat se do Prahy už v 7hod. naopak protáhnout večerní Sp1844 až do Tanvaldu s tím, že přijede po té desáté. A pěkně to vyjde i do oběhů. Ale i tak to je dobré to navýšení R, a Zhor bude mít více práce no

Docela by mě zajímalo, jestli se k nám do Tanvaldova podívá od Liberce v novém 854ka, nebo jestli mám lítat u kolejí častěji nyní Ale jestli se ukáže ta 714 taky to nebude špatné...
http://854foto.net
stránky věnované motorovým vozům 852,853 a 854 + řidicí vozy 954.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 22:00:46    Odkaz na tento příspěvek  

Inkognito,Paolo:
Tady by to chtělo nějak vymyslet , aby všechny R od Prahy nekončily v Tanvaldu , ale pokračovaly dále.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 23:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak tak, bylo by od veci (aspon kazdy druhy) protahnout do harrachova nebo aspon do korenova ...

jinak si myslim, ze prodlouzeni toho vecerniho/ranniho Sp by byla blbost, to by byl asi drahy spas ...
Paolo3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 08:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naroznej:
Tak vyzkoušené už to je, teď aby to někoho trklo, ale jestli se někdy dočkáme toho Polska tak třeba se rameno prodlouží. Ale teď kdyby to byl jen přímí vůz, taky by to šlo... alespoň ráno kdy přijede dost lidí prvním pražákem.

Lokom:
Nemám sice přehled o tom kolik za to je, Sp je asi o něco dražší. A kdyby to byl jen Sp do Turnova jako tomu je v návrhu a z Turnova by jela jen ta jedna 854 do Tanvaldu jako osobák, a stejně tak ráno zpět, možné by to bylo. Kdysi přeci jezdíval přímo osobák z Tanvaldu do Prahy (854+053 s tím, že jeden vůz Btn zůstával v Tanvaldě pro odpolední rychlík) a to není tak dlouho, možná bych ještě dohledal pár foteček.
http://854foto.net
stránky věnované motorovým vozům 852,853 a 854 + řidicí vozy 954.
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 08. července 2008 - 21:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paolo, o práci přeci nejde. Naopak. Mrkni se dotoho jak je to obsazené.... Catr (obačas i MUVka) by vše vyřešil!
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 09. července 2008 - 00:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad paolo: ja osobne bych byl pro, lec diky tomu ze Sp objednava kraj, tak to urcite nehrozi ani omylem ...
jinak Os ph - tanvald? to muselo byt uz dyl ne???
Paolo3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 09. července 2008 - 07:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zhor: Tak za poslední tři týdny jsem využil celkem hodně pražských rychlíků, nejvíce pak R941, R940, R947, R946 a řekl bych, že ani jeden z nich by si nemohl stěžovat na obsazenost, dokonce R946, z Turnova kde vystoupí většina lidí jel celkem plný, v 854 jsme našel pouze jednu volnou 4 k sezení. V Tanvaldě pak vystupovalo dost lidí.

Lokom: Podívám se večer na nějaké fotky, měl by u nich být datum a nebo juknu do starých řádů, nějaké doma mám a tam by se to vyhledat dalo. Ale pamatuji na to cesta byla naprosto super, jízdní doba byla něco přes 4hodiny

Tak a tady nějaké fotky na oživení co mám v práci.

http://854foto.net
stránky věnované motorovým vozům 852,853 a 854 + řidicí vozy 954.
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3118
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 12:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nevíte někdo co se bude dít od pondělí na trati Raspenava - Bílý Potok?

PS: Jsou ještě v Hejnicích mechanické šraňky?
Ministr varuje: ProtiHlukovéStěny škodí zdraví!
Žatecká bloguje
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 17:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsme navštívili Szklraszkou Porebu Gornu. Provoz na tomto nádražíčku celkem hustě stoupl. Sjíždí se zde i pět souprav vlaků. Na 3 dopravní koleje, z toho pouhé dvě s nástupišti, je to celkem dost. Takže soupravy jsou přetahovány a stavěny za sebou. Pár fotek je zde k nahlédnutí:


Pokud by začal provoz vlaků i od Harrachova, byl by to pěkný nářez. :-)
V Jakuszicich stále na koleje nikdo nesáhl, ale prý Poláci dělají vše možné, aby se 16.8. do Polska jelo. Je pravda, že když jsem viděl, na čem se jezdí z Jeleni Gory do Szklarszke, tak asi k obnovení moc nechybí...
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Předchůdce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 18:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto : já taky koukal na tu pustinu od značky státní hranice mezi harrachovem a S.P

chtělo by to tam posekat a nastříkat herbicidem proti plevelům a trávě.
Tanvaldak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 19:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakuszice sobota 12.7.2008 omluvte kvalitu fotek
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.111.164
Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 19:36:36    Odkaz na tento příspěvek  

Závory v Hejnicích sneseny;
výluka bude kvůli výměně několika stovek pražců a opravě přejezdů (výměna pražců + vozovka)...
Karlos88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 14. července 2008 - 21:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mynulé uterý absolvoval trasu z Harrachova do Jakuszyc pěšky co se kolejí týče jsou v dobrém stavu takže by se dalo dojet do výhybny Nový Sviet.Dál už je to horší chybí prašce a brzdná kolej a někde dokonce se pražce válejí vedle trati a jsou nahrazeny dřevěnýmy.Takže by bylo potřeba koleje přidělat.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.16.195
Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 13:45:17    Odkaz na tento příspěvek  

Takže by bylo potřeba aby se někdo ve svých 20 letech naučil tšéééésky a nepsala jako odsunutá sudetská němec.
Mynulé...
prašce...
dřevěnýmy...
Au, au!
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 15:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: Třeba je Karlos88 (ne)odsunutá sudetská Němec .
MHD Liberec
Paolo3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 22:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokom: Nějak jsem se zapoměl podívat po tom vlaku a po fotkách. Dnes jsem náhodou narazil na JŘ 2003/2004 a našel ten vlak. byl to Os6352/3, odjížděl v 11:47 z Tanvaldu, do Prahy to dorazilo v 15:23. Nějaké fotky najdu, musím jen prohrabat staré CD, snad na nich ty fotky budou OK.
http://854foto.net
stránky věnované motorovým vozům 852,853 a 854 + řidicí vozy 954.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 15. července 2008 - 22:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad paolo:

aha, tak prece jenom, to jsou mi veci. vim, ze jezdil osobak stara paka pres turnov, ale ten tanvald me prekvapil :-) jinak JD nikterak dramaticka na osobak, na to ze R jede tri hodiny ...
Karlos88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 20:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen bohužel v diskuzích nehledím na správně psaná slova.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Sobota, 19. července 2008 - 23:23:52    Odkaz na tento příspěvek  

prý Poláci dělají vše možné, aby se 16.8. do Polska jelo

V pátek jsem měl služ. cestu do Polska. Tak jsem to vzal přes Jakuszyce , abych okouknul , jak to tam vypadá.
Do dneška nikdo na nic nesáhl , koleje občas nejsou pod vrstvou trávy a mechu vůbec vidět.
Termín 16.8. na mě působí trochu jako utopie. To by tam museli poslat desítky lidí , kteří by tam dřeli od rána do večera každý den.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 17:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco jsem slyšel, že z naší strany by měla jet drezina s kropičákem na traviny.
Jinak takhle zanešený úsek je snad jen v Jakuszicích, což je otázka jednoho dne. Uvidíme, jestli se to povede....
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 17:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár obrázků na téma trojregionova v okolí Jablonce...


Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2280
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 18:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další várka fotek zobrazuje stav tratě mezi Harrachovem a Novým Světem v Polsku...

Harrachov, stanice:


Harrachov, stanice - státní hranice:



Nový Svět:

Centra měst a jejich okolí slouží především lidem a nikoli jako parkoviště pro auta - proto je nutné v takových místech omezovat individuální automobilovou dopravu...a více podporovat cyklistiku coby rovnoprávný druh dopravy ve městě - pokud někam jedu, chci dojet živej a zdravej!
Především v Brně!
Karlos88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 19:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tak vypadá tak to budou muset udělat Češi aby se věc zase trochu hnula dopředu jinak to nevidím růžově.
Janeček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.195.197
Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 23:01:20    Odkaz na tento příspěvek  

A co tam je (myšleno do Polska) na 16.8. plánováno za vozidlo? 240? nebo zatím neuveděná pára (310.0134)?
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 20. července 2008 - 23:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pára by měla být jiná nežli 310, víme jaká ale zatím to nikde není veřejně, tak je to překvápko... minimálně 14 dní dopředu byste měli být (budete!) informováni! a na Polsko se ta pára neplánuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem zhor.)
dutyj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.218.140.186
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 11:55:08    Odkaz na tento příspěvek  

Lze důvodně očekávat, že Polsko ze strany Harrachova letos nebude a chtěl bych být špatným prorokem, ale tuším, že nebude nikdy.
1. Poláci akorát slibujou, hory doly naslibujou, vlastní dceru by vám slíbili do postele :-), ale skutek utek celých patnáct let snah o zprůjezdnění do Szklarskej Poreby (a určitě i v případě té dcery :-) ).
2. Poláci jsou ještě daleko větší chaoti než my, levá ruka neví co dělá pravá a tak pro jistotu nedělá nic. Pokud si někdo něco sliboval od převodu z PLK na samosprávu, tak už je asi vyléčen. Navíc se změnilo vedení Dolnoslezského vojvodství a to nové už není tak šoto.
3. Poláci doposud na nic nesáhli, přestože tvrdí, že na to mají peníze i lidi (nezaměstnané v Szklarskej Porebě na prospěšné práce, což teda asi nebudou žádní extra makáčové). Oni prostě nebudou dělat ani za peníze, ale budou čekat, až to udělá někdo jiný (není jen případ Harrachova, ale třeba peáže přes Krzewinu, peáže přes Porajów, silnice z Hrádku do Žitavy apod.). Takže co si čeští fandové neudělají, to nebude - otázkou je, jestli na to Tanvalďáci mají sílu a techniku. Navíc s rizikem, že celé snažení stejně půjde do prdele, až se tam najde nějaký rozpadlý most (Říšská dráha stavěla bombenfest, ale zub času hlodá).

Nezbývá než znovu litovat druhé světové války a jejích důsledků - být na druhé straně Německo, už se tu dávno jezdí v taktu a s moderními motoráky. Polský zábor je prostě pro tuhle oblast jedním slovem KATASTROFA. Snad z té tratě jednou bude aspoň pěkná cyklostezka...

P.S. SDC Liberec celých těch patnáct let udržuje úsek ke státní hranici sjízdný a problém NIKDY nebyl na české straně.
Druhé P.S. Také 26.7. se pojede až na státní hranici.
Hrubyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 14:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dutyj: Nicméně určité pokroky tu jsou - z Trutnova do J. Góry se taky přes všechny nesnáze začalo pravidelně jezdit (i když tam je aspoň trať relativně v pořádku).

Rád bych se zeptal, kolik toho pro trať přes Harrachov dělá Liberecký kraj. TU-JG by bez podpory Oreda taky asi nedopadlo.
Navštivte www.interrail.brejlovec.net a podělte se o své zážitky z cestování v cizině!
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 15:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně přijde, že Liberecký kraj taky moc zájmu na zprovoznění tratě nemá. Pokud by Li kraj měl skutečně zájem o železnici, tlačil by nejen na zprovoznění tohoto úseku do Polska, ale i na výstavbu zastávek typu Velké Hamry město apod. Vždyť přeci dopravu dotuje, tak i v jejich zájmu by mělo být, aby lidé vlakem jezdili.

Příkladem je i zastávka v Harrachově. Pokud dotují dopravu do Harrachova, v JEJICH zájmu je, aby vlakem jelo maximum lidí. Cestující pojedou, pokud je dovezete až do města. Prodloužením železnice do centra Harrachova převedete maximum cestujících na železnici, v sezonách bych pak viděl taktovou dopravu 40 minut i tam a vlaky by byly pěkně vytíženy. Jenže, kdo to zaplatí? Kraj řekne, že ne, SŽDC nemá důvod, protože na ně nikdo netlačí, ČD, a.s. se spokojí s dotací za vlaky na Mýtiny. Takže zase nic.
Proto tvrdím, že kraji moc o vytíženou železniční dopravu nejde.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Blesk2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.253.83
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 20:42:06    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Inkog.: Ač jsem zastáncem existence trati Tanvald-J.G., myslím,že by jí spíš slušela nějaká forma muzeálně-turistického provozu. Kdyby Kraji šlo o vytíženou železniční dopravu,pak už dávno na trati do Harrachova nic neobjednává.Naopak vzhledem k výkonům se nyní chová k trati velice nadstandardně.Čísla(viz. krajská Analýza dopravy 08)říkají,že v úseku Desná-Harrachov denně cestuje 206 lidí,v sobotu/neděli pak 359/294.Počet cestujících je cca poloviční oproti nejméně vytíženým lokálkám v Kraji=výrazně nejhorší trať.Můj osobní tip je, že spojení do Polska nebo prodloužení do Harrachova by sice zlepšilo situaci(na úroveň ostatních lokálek),ale nepřinese zásadní obrat.Spojení do Polska:srovnej reálnou jízdní dobu autobusu a vlaku(a počet km).Prodloužení do centra Harrachova:dnes je veškerá mobilita veřejnou dopravou z Harrachova(busy+vlaky)okolo 250 lidí za den.To máme při Tvém 40-ti minutovém taktu v průměru cca 4,8 cestujícího na vlak -postav tam novou trať.Ubytovací kapacita v Harrachově je cca 10.000lůžek-tyhle lidi většinou přijedou autem,i kdyby byl vlak před dům zadarmo(nejezdí sem zrovna dělnická třída).Kapacita sjezdovek,jejichž další rozšíření brání KRNAP,je cca 3500lidí.Bude někdo z Liberce jezdit do Harrachova o víkendu stát frontu na vlek?Kdybych se měl na místě Kraje rozhodnout, kam směřovat investice a mohl trochu fantazírovat,bylo by to spojení Rynoltice-Bílý Kostel a dvojkolejka B. Kostel-Liberec. Nebo lépe nové železniční spojení Liberec-Turnov (např. tunelově z Proseče přes Jablonec a Líšný). Tyto dvě stavby by zajistili dlouhodobě konkurenceschopnost i oproti IAD v silných směrech, ve kterých nejsou zrovna kvalitní silnice. Ps:z informací na stránkách Reg.rady ROP Severovýchod vyplývá,že byly podány žádosti o dotace na nádraží a zastávky Chrastava,Smržovka,Smržovka-Luční,Smržovka d.n.,Desná-Riedlova vila,Desná-Pustinská,V. Hamry město.To myslím taky spolupřipravoval Kraj a tý práce před podáním takové žádosti nebývá málo.A info dle JPP říká, že jen těsně se nestihl připravit Tanvald,Železný Brod a Jablonec n.N. centrum.Tak asi tolik kritické vyhodnocení informací z veřejných zdrojů, pokud to někdo sleduje...
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 21:08:12    Odkaz na tento příspěvek  

Proto tvrdím, že kraji moc o vytíženou železniční dopravu nejde

Víte , já mám kolikrát pocit , že všichni žijete v nějakém imaginárním světě , kde stát i kraje hospodaří s neomezenými rozpočty.
Ale ono to takto není. Kraje mají hodně omezené zdroje , ze kterých musí pokrýt vše. Zdravotnictví , školství... zajištění ZDO atd.
Zavedení tratě do centra Harrachova by nebyla zrovna nejlevnější akce... myslím , že by se rozpočet této akce mohl pohybovat v řádu stovek milionů , ne-li miliard. Myslíte , že by tato investice byla smysluplná ? Myslíte , že v rámci kraje by se nenašly lepší možnosti , jak tyto peníze investovat ?
Blesk2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.253.83
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 21:35:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. narozenej: Nebourej nám tady v šotomozkovně bábovičky nějakym zdravotnictvím! Chytil jsem nerva - co když nebudu mít zítra na tý náhradě za Koťátko II pěkně nasvícený bílý proužky na náraznících?
Sorry za OT. Nenechme se rušit, pokračujme dále...
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 22:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blesk2: sobotu/neděli pak 359/294 - to je nejaky prumer za cely rok? Tuhle sobotu to pomalu odvezl jeden vlak (no ta 359 lidi se asi do tech tri krabicek nenacpalo, ale pulka s tim mozna jela). Zas kdyby nebyl Harrachov, ubylo by dost cestujicich i mezi Libercem a Tanvaldem, to mate tezky. My jsme tak jeli hlavne kvuli te vyhode primeho spoje a spec. vozu na kola. Ten vlak v 9.08 je dobre vymysleny, jen by ho mohla misto 810 vest 843, byl dost plny.
MHD Liberec
rE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.195.197
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 23:17:32    Odkaz na tento příspěvek  

Hrubyv: Jsem přesvědčen že zásluhy na spoji Trutnov-Jeleni Gora-Lvovek Slansky nemá "OREDO" ale Viamont především pan Ivanko ze strany České.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 19:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blesk2:

To jsou nynější průměry, ovšem jak psal Siderodromofil. O víkendech v sezónách to odveze pomalu jeden vlak. Já psal o taktové dopravě v sezonách.
Jen pro představu, něco Ti povím. Stále se pořád něco ruší a málo se dělá pro, aby se cestující na železnici vraceli. Podle sčítání třeba jede vlak (večer, který přepravuje cca 25 cestujících. Jedná se o trasu Liberec - Tanvald - Desná (sólo 810). Postupně cestující vystupují a do Desné jede 6 cestujících. Ejhle, z Tanvaldu do Desné jezdí málo lidí, tak to zrušíme. Ale co to udělá. Těch 6 cestujících nakonec ubyde v celém úseku, protože si najdou jinou dopravu. Z Liberce začne jezdit pouhých 19 cestujících. Při dalším sčítání, co se stane. Někdo rozhodne, že vlastně stačí vlak Liberec - Jablonec, protože z Jablonce jezdí pouhých 15 cestujících, což se nevyplatí. Těch 15 lidí si však najde jinou dopravu. Příště z Liberce pojede pouhých 5 až 6 cestujících. Co se stane? Vlak se zruší úplně.
Přesně tímto stylem uvažuješ. Já říkám, dovezte cestující do center, zaveďte integrovaný systém v tarifech, zlepšete kulturu cestování (814 kulturu sotva zvyšuje), zvyšte rychlost přepravy, zaveďte taktovou dopravu, ve které se promítají i zrychlené vlaky a cestující se do vlaků pohrnou. Protože co zajímá cestujícího? Levně, pohodlně, rychle a dopravit až na místo.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 20:28:46    Odkaz na tento příspěvek  

o taktové dopravě v sezonách

To je prosím kolik měsíců v roce ? Harrachov má z hlediska turistiky význam pouze v zimě pokud je sníh- dejme tomu od vánoc po velikonoce (cca 3-4 měsíce). Zrovna minulý pátek jsem se pohyboval po Harrachově a nyní je tam zcela liduprázno. Na každém hotelu svítí cedule "Last minute- sleva ubytování" Díky silné koruně jsou ubytovací kapacity u nás pomalu stejně drahé jako v Alpách , takže kdo by sem jezdil ? Když v těch Alpách je celková úroveň někde jinde.

Obnovení tratě do Polska fandím , ale je třeba si uvědomit , že nějaký význam bude mít toto spojení pouze pro turistiku , tudíž v zimě a dá se počítat i s tím,že pár vlaků by se uživilo i během letních prázdnin. V mimosezónách zde odhaduji potenciální frekvenci na nula.

Já osobně pokládám za důkaz toho , že Libereckému kraji není otázka železnice lhostejná , tu skutečnost , že na trati Tanvald-Harrachov je zajištěn celoroční provoz i když ztráta zde dosahovaná musí být jedna z největších vzhledem k ostatním regionálním tratím .
Blesk2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.253.83
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 20:41:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Inkog.: Nechci vyostřovat diskusi,ber to tak,že sem píšu jinej názor,pravda asi bude někde mezi.
Argument o několika vytížených vlacích o víkendech jsem čekal.(Poznámka pod čarou:kolik je těch víkendů v sezóně?Uživí to trať?)Proto jsem hned v úvodu napsal, že by trati slušela nějáká forma muzeálně-TURISTICKÉHO provozu.Můj názor je,že jako páteřní prvek IDS je trať 036 využitelná po Tanvald-Desnou.
Myslím, že systémovou chybou je souběžné dotování autobusových linkek typu Jablonec-Smržovka-Tanvald-Zlatá Olešnice/Kořenov-Harrachov/Desná-Kořenov/Tanvald-Vysoké přes Kořenov.A kolik je bus linek typu V. Hamry-Tanvald-Desná ani nepočítám.Mě vadí hlavně ten souběh Jablonec-Tanvald.(Poznámka: vím,že Kořenov ČD(Horní Polubný) se nerovná Kořenov ČSAD,že při dnešním stavu trati je to všechno jen iluze.A taky lze diskutovat na téma,zda má mít Vysoké nebo Zlatá Olešnice přímé spojení s krajským městem...).Kdyby v extrému (odůvodněné vyjimky jsou nutné)v úseku Liberec-Tanvald fungovala trať 036 jako páteřní bez souběhů s jinou dotovanou dopravou(bus,ale i tram),pak se tu nebavíme o intervalu 40 minut, ale o 30-ti nebo 15-ti minutách ve špičce(pak by to bylo podobné počítání jako Ty s tím zkracováním vozebního ramene,jenže bych přičítal).A ty autobusy by dělaly kvalitní návaznou dopravu "před dům".Nevýhoda tohoto modelu oproti autobusům jsou přestupy navíc-takže pro někoho vlastně zhoršení.
Za Tanvald už ten model s páteřní tratí fungovat nebude, protože za 1.autobus to území obslouží lépe a za 2.nejsou tam přepravní objemy pro vlak.

Můj závěr pro trať Tanvald-J.G. je takový:turistická doprava zejména o víkendech a v sezoně kombinovaná s muzeálním provozem-ANO.Taktová doprava v určité kvalitě v rámci ZDO-ANO,ale maximálně a omezeně do Desné a přestupní terminál v Tanvaldě.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 21:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

narozenej a blesk2:

Jelikož jsem výpravčí v Tanvaldě, vidím, kolik cestujících v sezonách z Tanvaldu odjíždí. V dopoledních hodinách je to velmi kvalitní obsazenost vlaků i v pracovní dny (odpověď pro narozenej na poznámku o zimní sezoně). S bleskem souhlasím s dublovanou dotací, tedy souběh busů a vlaků. Je to nesmysl. Takt 30 minut je potřeba mezi Tanvaldem a Libercem již dnes, v sedlech takt jedna hodina. Trať do Harrachova je zejména o turismu jak v létě, tak i v zimě. Ale podívejte se na maxovku. Josefův Důl má méně obyvatel, přesto cestujících za zaměstnáním a nákupy jezdí dost (Harrachov 1713 obyvatel, Josefův Důl 1007 obyvatel). I zde je vidět potenciál pro přepravu cestujících, protože v Harrachově zrovna pracovní příležitosti a obchody nejsou. Je pravda, že se tam staví nějaké obchodní centrum Norma či co.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Blesk2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.253.83
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 21:17:07    Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to,předem se omlouvám za OT a neberte to nikdo osobně! - zase jen jiný extrémní názor,který si dovolím možná i za ostatní obyvatele vyslovit nahlas:

Občas mi připadá, že - jak to nazvat? - tanvaldská železniční lobby žije někde úplně jinde...
(I když si vás všech velmi vážím, jsou za vámi vysledky - údržba zubaček,muzeum a další).


Zkuste vyprávět dojíždějícímu dělňasovi např. z Veselý u Rovenska něco o vašem 40-ti minutovém taktu přímých vlaků vysokého standardu do Harrachova. Nebo o takové tanvaldské bus- MHD za krajské peníze.
Veselá - to je taky Liberecký kraj. A takových míst je oproti Tanvaldu nebo takové Chrastavě většina. A jde to z jedněch peněz.


Inu, myslím,že úroveň železniční dopravy na tanvaldsku je už nyní na poměry Libereckého kraje velmi, velmi nadstandardní.
Nechme se překvapit,až LK uzavře novou smlouvu s železničním dopravcem, jaké typy vozidel budou nasazovány v rámci Kraje a kam...
Blesk2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.253.83
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 21:28:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Inkog. k potenciálu Harrachova: vzhledem k cenám nemovitostí,výši nájmů,prostě bydlení si dovolím tvrdit,že v principu ten, kdo bydlí v Harrachově tam i pracuje.Modelový příklad, že by někdo platil za bydlení v Harrachově xKč a každý den dojížděl do dělnického zamněstnání v Jablonci za y Kč mi říká, že v takovém případě by si dotyčný pořídil podnájem v Jablonci a byt/dům v Harrachově by pronajal.
Další úvaha míří k tomu (zase obecně), že 1000 obyvalel je sice přepravní potenciál, ale ne pro vlak a už vůbec ne v celodením taktu 40 minut.
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 22:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, všechno to jsou pěkné (někdy i pravdivé) věci, ale na Káreportu je nikdo z vás nevyřeší...
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 22:48:51    Odkaz na tento příspěvek  

Josefův Důl má méně obyvatel, přesto cestujících za zaměstnáním a nákupy jezdí dost

A mají ti obyvatelé Josefova Dolu jinou možnost ? Nevím , jaký je aktuální stav , ale před takovými x lety bylo odsud busové spojení do takového Jablonce n.Nis katastrofální.
Navíc poloha žst v Josefově Dole je trochu jiná než poloha žst v Harrachově a napojení takového Josefova Dolu na silniční síť je o dost horší , než napojení Harrachova.
A představa, že někdo z cestujících bude cupitat 3 km na kopec na vlak , když bus odjíždí přímo z centra , nebo představa , že někdo bude investovat stovky milionů pro výstavbu x km trati ne zrovna ideálním terénem pro pár jednotlivců je lichá
Blesk2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.253.83
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 22:56:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Zhor: vždyť jen diskutujeme .

Ještě přidám jeden názor do diskuze: být objednatelem ZDO, choval bych se k železnici asi radikálněji v obou směrech. Tj. tam kde je trasování tratí perspektivní a je dostatečný přepravní potenciál (tj. >>>5000 obyvatel ve spádové oblasti), tam bych dopravu oproti stávajícímu stavu výrazně posílil,zrychlil, zkvalitnil,potlačil souběhy (krátké intervaly, spěšné vlaky, kvalitní vozidla) a tlačil na vlastníka infrastruktury k investicím.
V LK např. tratě z Liberce směr - Č. Lípa-Děčín/Hrádek-Dresden/Frýdlant-Gorlitz/Tanvald-Desná(-J.G)/Tu tnov-Semily-H.K./Praha(to je v LK na fungl novou trať) a M.Boleslav-Č.Lípa-Ebersbach. Z větší části má spojení na těchto tratích mezikrajský charakter a to by měl platit někdo jiný než LK...
Ostatní tratě bych v rámci ZDO nedotoval, vlastníka infrastruktury bych po výhodné dohodě nechal šetřit a dopravu zajistil jinak (bus). Např. v LK Libuň-S.Paka-Martinice-Rokytnice,N.Město-Jindřichovice,Č.Lípa-Lit oměřice.

Howk! sežerte mě...
Blesk2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.119.253.83
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 23:17:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Blesk2: Chjo, nedá mi to...,ještě jedna provokace-
pro spojení (Desná-)Tanvald-Jablonec(CENTRUM)-Liberec(CENTRUM)-Frýdlant(CENTR UM) by asi nebyly špatný ty vlakotramvaje nebo jak se tomu říká...
Karlos88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 08:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co mě ale nejvíc fascinuje je dutost polské strany.
V roce 1992 kdy naši a možná i pár Polských fandu obnovilo provoz si nikdo z Polska nevšiml že by se na tom zájmu Čechů dalo vydělat a to docela slušně.Jako důkaz hovoří i tržby ze 6 dnů mimořádného provozu do Polska.Je sice fakt že tam ceny byly trochu jiné ale i tak si PKP nestěžovala.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 08:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to velmi proměnlivé a to i s ohledem na počasí. Letos jsem jel 2x nahoru do Kořenova posledním šukafonem, obakrát ve čtvrtek. Jednou to bylo v qětnu a jelo nějakých 20 ks až nahoru do Kořenova (a nebyla to vejprava), podruhý v červenci to byly kusy 4....
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.139.246
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 08:45:09    Odkaz na tento příspěvek  

Já měl za to, že před pár lety se psalo o odbočce do centra Harrachova(a nejen sem), jako o "zelené" aktivitě. Tedy bude dělat, aby se mohlo následně zakázat vjezdu IGK do centra Krkonoš. Pár let je pryč a "zelená" podpora Krkonoš nějak utichá.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 09:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

narozenej:

Já ale v úvodu psal o protažení železnice do centra. Nikdo 3 km cupitat nebude, to je pravda.

Blesk2:

Neříkal jsem, aby se na jiných tratích doprava zhoršovala. Naopak, jsem pro, aby trendy, které jsem výše uvedl, začaly i na jiných tratích. Zde probírám tratě na tanvaldsku, mám to i v popisku pod příspěvky.
1700 lidí v Harrachově prostě nezaměstnáš. Dokonce ani v sezonách ne. Jo a víš jak nám říkají kluci z Liberce? Kluci na tý jedný trati.... Musíme lobovat hlavně za nás, když tu bydlíme...

Zhor:

Zhoršťo, proč nemáme debatovat na K-Reportu? Vždyť tu píšou, že je tu diskuse a téma jsou naše tratě.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
dutyj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.141.232
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 11:06:36    Odkaz na tento příspěvek  

Neříkal jsem, aby se na jiných tratích doprava zhoršovala
Tratě typu Raspenava - Bílý Potok, Nové Město - Jindřichovice, nejspíš i Lomnice - Stará Paka čeká jen jeden osud. Naštěstí takových úseků v Libereckém kraji moc není.
Ostatně na Polubence něco jako "dopravní obslužnost" taky nemá smysl, přeci nesvezu lidi od hornopolubenského kostela nebo dokonce z Příchovic busem na nádraží Kořenov a tam je donutím přesednout na vlak. Je ale potřeba ji udržet do nějakého smysluplného přerodu do funkční muzejní dráhy.

P.S. K jinému příspěvku: z Harrachova Zermatt neuděláte, už vůbec ne tehdy, když po jeho okraji vede hlavní evropský tah sever-jih. Zermatt je dokonce i ve švýcarských poměrech docela výjimečný, navíc je to "konec světa".
Rejža
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.195.197
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 11:10:40    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové vzpomeňte na Jizerské dráhy, co narostlo spojů, jak se zvýšil počet cestujících, porovnejte si tehdy ceny vlak, bus a vlastní doprava s nynější situací. Kolik bylo na JD zaměstnanců a nemuseli živit 4násobnej menežment, pak si mohli dovolit i nižší ceny jízdného za stejné vlakokilometrické dotace. Bohužel změna na politické scéně jednu z vlaštovek ukázkové dopravy rázem změnila. A já tvrdím, že to nebyla obava z následující zimy.
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 12:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkogu: "nevyřeší" neznamená NEDEBATUJTE!!!
dutyj: aby si se svozovýma / rozvzovýma busama nedivil...:-)
Jinak na zubcech dnes pomáha(lo) cargo!
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 12:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zhor:

Máš fotku?
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 12:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neukážu...
Karlos88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 14:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důležité je že naši pořádají jízdy na Česko-Polskou hranici kterých se účastní slušný počet lidí a ty jasně ukazují že naši mají o provoz alespoň o víkendu zájem.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 17:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos88:

Jenže víkendový provoz v zimním období je neudržitelný. Musel by být každodenní pravidelný.
http://zoosztanvald.wz.cz

tratě 034, 035 a 036
Karlos88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 19:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V zimě to je problém ale přes léto ne.S tím že u nás by byl provoz denně jako doposud.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 20:35:43    Odkaz na tento příspěvek  

Důležité je že naši pořádají jízdy na Česko-Polskou hranici kterých se účastní slušný počet lidí a ty jasně ukazují že naši mají o provoz alespoň o víkendu zájem

Ano , zájem je velký. Ale je třeba si přiznat , že zájem je velký proto , protože se tam jede pouze několikrát do roka a tyto akce mají punc vyjímečnosti. Až tam bude jezdit pravidelně x vlaků denně bude to o něčem jiném.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 16:23:38    Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové , někde jsem četl , že se v červnu mělo rozhodnout , jestli polská strana dostane z EU peníze na rekonstrukci trati Harrachov-Skl.Poreba. Nevíte někdo , jak to dopadlo ?