K-report
 

Archiv do 13. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 471 » Archiv do 13. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 14:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Icetiger: Kdyby byla pořádně sepsaná smlouva, tak by musela vagonka platit ČD....
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.nolimit.cz
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 15:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám trapný nápad: co kdyby jsme si zřídili DF: Stínové GŘ, jako je stínová vláda. Také nemůže nic ovlivnit, maximálně o tom kecat. Přesně takto to totiž vypadá tady.
http://emj471.nolimit.cz
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 07:05:59    Odkaz na tento příspěvek  

sám mi potvrdil, že kapacita ve Vagonce je už teď větší ... jen se 1. nechce a za 2. ČD neplatí
Jen jestli problém nebyl ve strejdovi.Takoví týden elektro a druhý týden zámečník toho vždy ví nejvíc:-)

Bývávalo, když se dělaly 3-4 ešusy ročně.To mohl mít pravdu. Dneska se moc nezastaví, i když se sem tam zdržení kvůli dodávky dílů koná.
Kapacita je v současné době vyčerpaná.
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 09:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no, problém ve strejdovi 100% nebyl - jaxem psal - jednání Vagonky s zaměstnanci není zrovna to pravé ořechové ... měl ve smlouvě napsáno - že je elektrikář a přitom musel dělat skoro vše - i toho zámečníka ... když se ti nelíbí - tak běž .. bohužel díky tomu, že není co dělat - chybí platba od ČD, chybí díly ... tak produkce ve Vagonce je malá ... a nevěřím tomu, že kdyby platby od ČD a díly chodily včas, že by se nemohlo ročně udělat takových 12 - 15 Ešusů ... lidí tam na to mají dost ...
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
stavitel v TRS 2006 - Projekt Opavsko - hotova 316+315, část 317
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 09:58:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ale ne nafukovací haly. Dneska, kam se člověk podívá, je rozdělaný vůz. Místo už není. A s lidmi to taky není bůhví co. Nikdo znalý skládání 471 před branou nestepuje.
Snad, kdyby se nevyskytly ani ze stran dodavatelů zpoždění a vadné části, tak 11. Víc pochybuji.

je elektrikář a přitom musel dělat skoro vše - i toho zámečníka
Holt, takový je život:-) Fíři taky kdysi jen jezdili a dnes dělají i posunovače...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 10:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč ty lidi, když nemají co dělat, nepošlou jako servisáky třeba do Prahy, když ty stávající to nestíhají? Pokud si najdeme můj příspěvek někdy z listopadu/prosince, kde jsem popisoval závady, které ještě nejsou opraveny. Do dnešního dne není ještě jedna z nich opravena. Další je 071.037, kde je vadná boční tabule. Byla reklamována mezi vánočními svátky a stále není hotová. Jednotka již minimálně jednou stál 3 dny v kuse. Na tu tabuli snad dojde příští týden. Další věcí jsou nedodělané rekonstrukce. Proč se tedy válí ve Vagonce a nejdou dodělat co mají?

Co se týče "strejdy", tak klidně může vykonávat zámečníka se smlouvou elektro. Plat ovšem musí dostat jako by vykonával činnost podle smlouvy. Může třeba i zametat halu, ale plat bude mít (snad to platí i poměrech Vagonky a dost bych se divil, že by to neplatilo) jako elektro.
http://emj471.nolimit.cz
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 10:14:39    Odkaz na tento příspěvek  

Že nejsou opraveny závady, někdy nesouvisí jen se servisáky. Když se čeká na ONJ "100roků" na posun, nebo musí jednotka na trať dřív, než se na ni dostane servisák, holt to tak dopadne.
A bude hůř. Zkušení odjedou do Litvy...
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 10:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý dotaz - čím jsou chlazeny měniče? Samotnou vodou nebo stejně jako u automobilů nějakou nemrznoucí směsí? Očekával bych to druhé, ale nejsem od fochu a tak nevím.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 11:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Yalapeak: pro chlazení měničů je použitá chladící směs vody s fridexem.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 11:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad OH: Že nejsou opraveny závady, někdy nesouvisí jen se servisáky. Když se čeká na ONJ "100roků" na posun... - netvrdím, že je to s posunem na ONJ jednoduché, ale uvedu zde konkrétní případy, kdy to nebylo posunem.

Konkrétní případ právě té odstavené 471.037 - na boční tabuli neprotřebují speciální místo, protože se opravuje z prostoru cestujích.

Další případ: 471.007+071.007+971.007, kdy dva vozy byly odstaveny 2 roky a jeden od podzimu - rekonstrukce akustického hlášení. Opět netřeba speciální příní na posun.

Další případ:
471.033 měla vadný kompresor (stála týden venku). Ale na obou stranách jsou vadné snímače AVV. Po výměně kompresoru byla na hale minimálně 4 hodiny. Že by to bylo málo na výměnu dvou snímačů? Toto je případ již cca měsíc starý. Teprve minulý týden šli zjišťovat co těm snímačům je.

Mám pokračovat?
http://emj471.nolimit.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:
Pan OH zjevně kope za vagonku- asi je zaměstnanec.
Jinak k téhle nekonečné diskusi: Nové mašinky se po vyrobení séřou i renomovaným světovým výrobcům.To bych neměl Vagonce za zlé.
Normálně se ovšem cca do roka odstraní a vyřeší případnékonstrukční vady a provozní problémy.
Vagonka ani po 10 letech !!!! výroby nedokáže ty mašiny rozjezdit a co hůř,není vůle.
Kvalita subdodavatelů je problém výrobce,ne zákazníka.
Pár zkušebních jízd s "vagonkáři" jsem absolvoval,byli to většinou slušní a nikoli hloupí chlapi,ale rozhovory typu: Co s tou klimatizací,pánové?
Jo,to není naše.Motory? Škodovky.
Jednou už jsem to nevydržel a řekl: A co je vlastně "vaše"? Akorát ta hliníková kastle,že.
Noo..vlastně ano.

Prostě jde o neuvěřitelně laxní přístup výrobce.
A díky "kvalitním" smlouvám mu to zatím stále prochází.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se hledají viníci. Třeba posun na ONJ :-))))
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov proto říkám, ČD to asi nevadí ... proto nic s tím nedělá

holt - ČR je jeden obrovský Kocourkov - začínající kousek před Aší a konče u Hrčavy ...
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
stavitel v TRS 2006 - Projekt Opavsko - hotova 316+315, část 317
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD to vadí a velmi,konají se často dosti bouřlivé debaty na "poradních sborech" na úrovni DKV,OKV,MD.
Problém je v tom,že /a nyní to silně zjednoduším/
jednou z podmínek politiků při pomoci státu při financování nákupu nových nutně potřebných el.jednotek a státní záruky za půjčky
bylo,že budou vyrobeny v tuzemsku,bo zaměstnanost,zvláště pro Moravu.
Takže lidé z ČD podepsali dosti nevýhodné smlouvy
s tuzemským výrobcem pod tlakem " budˇ takhle,nebo nic".
Raději bez komentáře.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S "radostí" říkám servisákům, že mě je úplně jedno čí co je. Pro mě jsou zástupci výrobce a je na nich, aby vyřešili garanční opravu.
http://emj471.nolimit.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě.Když si koupím novou fábii a selžou brzdy a nabořím to do stromu,tak partner k jednání je výrobce či prodejce,a ne aby mi řekli "to není naše,to se obratˇte na Autobrzdy Jablonec nebo Strojítělnyj zavod v Gornoj Derevni u Kyjeva ":-(((

To jsou jen výmluvy.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsme se tu zase pobavili o realitě okolo 471, ale řešení je opět na někom jiném
http://emj471.nolimit.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 13:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě.Trhat si kvůli tomu občanky je wolowina.To už to tady bude vypadat jako na DF ČD.
Ale poukázat na to je potřeba,jinak se podobné chyby u politiků,pánů z MD i ČD budou stále opakovat a kdo to zaplatí? My.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 14:05:37    Odkaz na tento příspěvek  

sou zástupci výrobce a je na nich, aby vyřešili garanční opravu.
Tak to funguje v ideálním světě. Jenže servisáci(Škoda) z Vítkovic prostě rozchodit boční tabuli nemohou, protože ta je Unikontrols. A ti je k svému "nouhau" nepustí. Stejně jako Němec dodá klimu a nedá si do ní šahat.
Bohužel, tak to je.

Servisáci-
Pokud někdo vyrábí auta např.v TPCA, neznamená to, že umí opravit 3 značky aut od ventilku až po počítač.

Víceméně kusovou výrobu vlaků nelze srovnávat s výrobou např.aut.
Z toho plyne, že dodavatelů komponentů nejsou tuny, ale deka. A když jeden začne dodávat vadnou sérii, nelze, už jen kvůli schválení atd. přejít na jiného výrobce ze dne na den.
Nechci to nijak obhajovat,ale takový je stav věcí.
vyrobeny v tuzemsku,bo zaměstnanost
To je takový městský názor na zemědělství: Na co mi ti hnojaři jsou, když všechny potraviny jsou přece v supermarketu...

se hledají viníci. Třeba posun
Ne,nehledají. Jen jsem poukázal na to, že
ČR je jeden obrovský Kocourkov
Asi tak
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 14:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane OH,chápu,že kopete za svého chlebodárce,ale jen ostatním potvrzujete,že jsem si nevymýšlel.
Prostě prachy za vyrobené jednotky dostává VÝROBCE. Smlouva je mezi výrobcem a zákazníkem.Toho prostě nezajímá a ani zajímat nemá,jak si to výrobce zajistí a "ošéfuje" sesvými subdodavateli.A jestli toho není schopen,tak si od něj příště bez politické a lobbistické tlačenky nikdo nic nekoupí.
"Z toho plyne, že dodavatelů komponentů nejsou tuny, ale deka. A když jeden začne dodávat vadnou sérii, nelze, už jen kvůli schválení atd. přejít na jiného výrobce ze dne na den."

Musím opakovat: Váš problém.A nevyřešili jste ho ani za DESET LET.

.. vyrobeny v tuzemsku,bo zaměstnanost
To je takový městský názor na zemědělství.

????
Ten názor měli politici.A udržovat Vás,výrobe,dotacema? Proč,když se ani nesnažíte?

Tak asi bude opravdu nejlepší si najít na tu velkou zakázku jiného výrobce.Třeba velká zakázka v Rakousku-hádejte,jaký byl rozdíl ceny u elektrických Talentů pro} OeBB a vašich 471?
Tušíte o tom vůbec něco?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 14:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad OH: Tak to funguje v ideálním světě. Jenže servisáci(Škoda) z Vítkovic prostě rozchodit boční tabuli nemohou, protože ta je Unikontrols.

Ale kdepak. UniControls tu byl hned první den, kdy byla tabule reklamována (mezi vánočními svátky). Ovšem nikdo z Vagónky tu nebyl, aby jim demontoval sedačky. Doufám že pochopíte, že hoši v UniControlsu nemají tak veliké klíče, aby si to demontovali sami a dost dobře ani nevědí, jak se taková sedačka demontuje.

Tak trochu přiložím do ohně:
Jak je možné, že když má garanční jednotka o víkendu provozní ošetření tu není NIKDO ze servisu, aby odstranil závady na jednotce? Ta jednotka tu stojí celý den, ale servis tu není vidět.

Jestli teď začnete tvrdit, že pracují jen v pracovní dny, budete mít samozřejmě pravdu, ale když ve Vagonce nemají do čeho píchnout, jak tu někdo trefně psal, tak proč nepracují na směny a o víkendech?
http://emj471.nolimit.cz
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1449
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 14:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov: já netuším.

šlo by ve stručnosti popsat nebo nahodit odkaz (jsem línej hledat)?
http://emj471.nolimit.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 14:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:
Ano,ale už jsem to bohužel smazal,takže čísla by nebyla přesná.Zkusím to znovu v týdnu vygůglit a dám to sem,pokud to neudělá dříve někdo jiný.Šlo o dodávku tuším 150 jednotek pro rakouskou spolkovou dráhu a byl tam počet a cena.I přes mnohem dražší cenu práce vycházela cena srovnatelná-ale přesná čísla si nepamatuji,jen to /nejen mne/ veelmi překvapilo.
Nebo se pane OH pletu,že cena za 471+071+971 se pohybovala okolo 200 milionů Kč /220 mil. snad nejdražší? /
Kdytak mne opravte,prosím.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 15:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a pro pana OH:Můžete napsat,jakou pracovní pozici ve Vagonce zastáváte? Mnohé by se asi zjednodušilo a nemuseli bychom se hádat po netu.
M.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 15:21:05    Odkaz na tento příspěvek  

Líbí se mi, jak jste odhalil, kde pracuji Když nebudu nadávat na Prahu, jsem logicky pražák?

prostě nezajímá a ani zajímat nemá,jak si to výrobce zajistí
Ideální stav, jak jsem psal. Psal jsem i o cestujícím na Titaniku. Nemusí ho zajímat problémy a kajutu opustit nemusí...
Taky jsem zkopíroval a souhlasil s názorem o Kocourkovu = hoši v UniControlsu nemají tak veliké klíče . Jak to bylo domluveno? A v depu taky nejsou větší než 10? Asi taky -je to v záruce, tak nás to nezajímá?
Stejně jako:
nemají do čeho píchnout, jak tu někdo trefně psal
Já můžu stejně trefně napsat, že v nějaké fabrice, kde jsem nebyl, dělají prd. Protože to říkal strejda před lety.
Skutečnost může být jiná.

přes mnohem dražší cenu práce vycházela cena srovnatelná-
Může být. Akorát, že Talent není patrový. A že dodavatelé komponentů nejsou z Konga a tudíž mají všichni podobné ceny.Nebo snad Němec klimu dodá za poloviční cenu, protože jsme Češi?:-) Nebo Švýcar hliníkové profily? Takže rozdílná může být jen ta cena práce.(S tím, řekl bych, souvisí i práce v noci a víkendech.)
Takové zakázky jsou vždy politikum a ne čistě obchod. Stačí číst noviny...
Proto ten příklad se zamědělcem, který se opravdu netýkal dotací. Zkuste se nad tím příkladem znovu zamyslet, co tím básník chtěl říci.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 15:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad OH: depu jsou větší klíče, jenže ve své pracovní době se věnujeme jiné práci a ne garančním opravám. Když si koupíte nové auto, také jim budete povolovat kolo, aby Vám vyměnili brzdové obložení?

Kdepak máte napsáno, že zaměstnanci ČD provádí práce za servis? Pokud se provádí, tak veškeré náklady na tuto práci se fakturují výrobci. Ovšem musí být k takové činnosti prostor a ne se starat o jeden garanční hliník a další nechat stát, protože servisu se zrovna nechce demontovat sedačky. Až sem přijde ten Váš ksichtík . Nás samozřejmě zajímá i garanční jednotka, ale spíše po stránce odstranit násilná poškození a vady, na které se garance nevztahuje, a odhalit vady výrobku, které musí výrobce odstranit.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
http://emj471.nolimit.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 15:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré mlžení!
Takže všechno je v pořádku,brambory v řádku,prachy na těch správných účtech a hliníky jezdí.
Když náhodou nejezdí,tak za to můžou všichni okolo,jen ne výrobce.

Komponenty pochopitelně od těch nejlevnějších výrobců,aby nám taky z těch 200 melounů něco zbylo,že.Renomovaný výrobce sušiček vzduchu z Ukrajiny?
Kdyby fungovaly,tak je to OK,ovšem chce to se starat,že.Jak dlouho stál jistý stroj v Ově čekajíc na sušičku a jak se toho výrobce zhostil? Poreferujte,prosím.

Tak já se budu zkoušet zamyslet,a vy tenhle chlív budete dál hájit.

Nic ve zlém,ale koukám,že..
No nic.Příště.
M.
ooOOOoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.255.138
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 20:47:26    Odkaz na tento příspěvek  

SBB's Class RABe 514 Double-Deck EMUs
In February 2003 Siemens was awarded a 447 million CHF contract by SBB for 35 four-car double-deck suburban EMUs, to be delivered between October 2005 and January 2008. Exactly three years later, on 8 February 2006, SBB took up an option clause for 25 more RABe 514s. These trains, worth 220 million EUR, will be delivered in 2008/9.
ooOOOoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.255.138
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 20:51:59    Odkaz na tento příspěvek  

NEW COMMUTER TRAINS AND TRAMS WORTH
€168 MILLION FOR PARIS TRANSPORT AUTHORITY

RATP, Paris's mass transit authority, has awarded ALSTOM two new orders for the
supply of double-decker commuter trains and CITADIS tramways, worth a total
of €168 million.

The first order, worth €147 million, is for the supply of 14 trains composed of
five double-decker cars.
ooOOOoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.255.138
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 20:54:26    Odkaz na tento příspěvek  

MÁV signed a contract with Bombardier in March 2006 to purchase ten of its Talent-model suburban rail vehicles for €44 million. The trains are to be delivered by year-end.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 01:37:43    Odkaz na tento příspěvek  

Jak se zdá, někdo už googlil:-)
four-car double-deck suburban EMUs. These trains, worth 220 million EUR,

220:25 = 8,8€
8,8 x 25,66 Kč= 225,8

Tedy cena srovnatelná, ten vagón navíc se vejde do 25 mil.

Renomovaný výrobce sušiček vzduchu z Ukrajiny?
Faiveley Transport is a world-leading supplier of on-board railway systems.

budete povolovat kolo,
Ne, ale klidně jim klíče půjčím, když už jinak nedáte, i za úplatu. A ukážu jim, kde se sedačky odmontují. Protože je to i můj problém, že něco nejezdí= např.najedovaný Šulc a 451 místo 471. Jeho taky nezajímají problémy výrobce, ani dopravce.
nejezdí,tak za to můžou všichni okolo,jen ne výrobce.
Ještě jednou a pomalu: výrobce je zákazníkovi odpovědný i za své dodavatele. Ale nic nezmůže, když komponenty vadné. Konečný výsledek je stojící ešus.
Můžeme tady řvát, odhalovat kde kdo dělá:-), ale to je asi tak vše.
Můžeme zrušit výrobu v ČR a koupit jinde. Nemusíme mít zemědělce, jinde jsou potraviny i levnější.

Nemusíme nic. Po nějakém čase, až nebude nikdo nic umět, nebudou ani € na nákup. Budeme mít zastupy nezaměstnaných, čekat na pomoc z OSN .= asi takto uvažují vlády, když podporují domácí průmysl.
Jestli je to dobře nebo špatně, posuďte sami...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 06:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad OH: a on má Šulc 471 garantované? A od kdy? On podcenil situaci a ČD mu je jen slíbili, nikoliv však smluvně. Kdyby byly smluvně, tak by byly garantovány.

Ano je to i můj problém, ale vyřešit jej musí výrobce. Zavazuje jej k tomu zákon a smlouva. Stále platí, že ČD jsou zákazník a platící. Takže by se měl výrobce postarat. A kdyby se šlo do důsledků, tak by i výrobce měl zaplatit škodu, která touto závadou vznikla. například vyhořelý kompresor v Pardubicích, kdy pro něj musí dojet náhradní stroj. Kdopak platí dopravní cestu, strojvedoucího, stroj a všechny ty lidi okolo, co zajišťují odtažení chcíplého stroje z Pardubic? Výrobce to není a díky tomu se cena těchto krámů zvyšuje.
http://emj471.nolimit.cz
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 06:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nemusíme nic. Po nějakém čase, až nebude nikdo nic umět, nebudou ani € na nákup. Budeme mít zastupy nezaměstnaných, čekat na pomoc z OSN .= asi takto uvažují vlády, když podporují domácí průmysl.
Jestli je to dobře nebo špatně, posuďte sami.."


Hm.Pane,jste qalitní demagog.Tyhle řeči jsou sice pěkné,ale pořádky podle nich vedou právě k tomu,co pozoruju u causy 471: vychováme si socialistického výrobce.

" nic nezmůže, když komponenty vadné."
Přesně.Nedá se nic dělat,že.Ještě,že v jiných fabrikách uvažují jinak.

Jinak já jsem pro podporu domácího průmyslu vždycky byl,ale když vidím,kam to vede..
Bat´a se musí obracet v hrobě.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 07:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"A ukážu jim, kde se sedačky odmontují"

A co budete dělat, až vám subdodavatel tu sedačku (obložení, klimatizační kanál apod.) poškodí? Nehledě na to, že zrovna sedačky se (obvykle) utahují na moment, takže to zase není tak úplně obyčejné utažení šroubu...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 07:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkusím to znovu v týdnu vygůglit a dám to sem,pokud to neudělá dříve někdo jiný.Šlo o dodávku tuším 150 jednotek pro rakouskou spolkovou dráhu a byl tam počet a cena.

No to je úžasné, prostě na internetu se jentak válí kupní smlouva mezi OBB na Bombardierem (na úplně jiná vozidla, ale to je fuk). A máme tu jeden z projevů moderní mytologie - psali to na internetu (psali to v novinách, říkala to manželka...), tak to přeci bude pravda... .

Smlouva je mezi výrobcem a zákazníkem.Toho prostě nezajímá a ani zajímat nemá,jak si to výrobce zajistí a "ošéfuje" sesvými subdodavateli



Tak je to normální vůl, protože paňťák je malosériový výrobek a nikoliv hromadný výrobcek typu osobní auto či televize. Padlo tady srovnání se zemědělstvím - myslíte si, že si někdo koupí traktor či kombajn a nebude ho zajímat, jak je to třeba s dostupností a cenou ND či servisu ? A z druhé strany - myslíte si že je někdo na prodejně/servisu odvázanej prodávat farmáři, kterej je evidentně bez peněz ?



Jak je možné, že když má garanční jednotka o víkendu provozní ošetření tu není NIKDO ze servisu, aby odstranil závady na jednotce?

Asi proto že žádný výrobce není charita a někdo si to nezajistil smluvně plus nepoplatil adekvátní peníze, které tahle legrace stojí.

A připomenu znova tu zeď vozů Bmz či zpoždění dodávek dalšéí série- vůči někomu, kdo špatně platí, neustále spekuluje či vymejšlí blbosti se žádný renomovaný výrobce nepotentuje.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 09:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řekl, že chyba bude asi na obou stranách.
Kdysi dodávala Tatra vojenské náklaďáky do Saudské Arábie. Saudové řekli, OK, auto bereme, ale musí mít pneumatiky Michelin a motor MTU. Máme s tím dobré zkušenosti, chceme jistotu.
Být u ČD, tak zkusím u nějaké jednotky po záruce vyměnit ty špatné sušičky za jiné, osvědčí - li se, budu Vagonce vyžadovat ty jiné. A stejně tak jiné komponenty.
Stejně taky by měly ČD vyžadovat vyrobení celé série jednotek podle jednotné dokumentace, byť za cenu toho, že poslední jednotka bude malinko zastaralejší. Myslím, že by eliminovalo některé problémy.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.19.109
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 12:04:03    Odkaz na tento příspěvek  

Kompresory pro 471 se dělají v Atmosu, nikoli Lekovu Blovice (=Faiveley). Sušičky skutečně pocházely od nějakého nounejma z Tatarstánu a naštěstí se už používají jiné.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 12:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:

...že je někdo na prodejně/servisu odvázanej prodávat farmáři, kterej je evidentně bez peněz ? ...

Který osobní dopravce v rámci Evropy je tedy evidentně s penězi?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 12:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://emj471.nolimit.cz
ooOOOoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 13:06:48    Odkaz na tento příspěvek  

OH:
Tedy cena srovnatelná, ten vagón navíc se vejde do 25 mil.

Hned si objednávám hnací vůz za 25 mil.

Renomovaný výrobce sušiček vzduchu z Ukrajiny?
Faiveley Transport is a world-leading supplier of on-board railway systems.


To se přeci nevylučuje.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 15:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnešní poněkud mlžné ostravské počasí....
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4997
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 16:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Áááá, bohumínské no.1 v akci... Koukám, že se přece jen drobet vyčasilo.

PS: jak to vypadá s 024?? Stále návrat v nedohlednu?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 16:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaslechl jsem cosi o konci března (možná v půlce).
http://emj471.nolimit.cz
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 20:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Ústí sice ešusy nejezdí, ale na odpolední Řevnice se dnes jeden překvapivě podíval. Tlamy už asi došly.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.nolimit.cz
Talgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 22:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
Tlamy se rozpadají za provozu, je jen otázkou času, která "vybuchne" jako první. Jejich nedostatečně udržované podvozky jsou totiž časovanou bombou. Páni si totiž myslí, že když vojebou jejich servis a údržbu, kolik ušetří peněz. Ve výsledku tím páchají více škody než užitku. Hold nejsou ekonomové. Ranní a posunutá ranní směna v životě nenahradí na Vítkově léty prověřený spolehlivý turnus, při kterém se Žábám dostávalo ještě dostatečné údržby. To bývaly ještě v dobrém stavu. V dnešní době jich čeká na ONJ na údržbu na Vítkově třeba i více jak 5 ks. Vzhledem k malému časovému fondu pracovní doby pracovníků na Vítkově není tolika času na provedení oprav jako dříve. Za krátký čas se rychle provede oprava, jen aby to nějak jelo. Dalším faktem je, že do Šumperku chodí vzácně a po několikanásobně vyšším počtu ujetých kilometrů, po kterých jim vzniká nárok na opravu, než tomu bývalo v minulých letech. Když už ne Šumperk, tak by alespoň potřebovaly pořádnou vyvazovací. A když už ani tu ne, tak nechť si je na ONJ a Vítkově dávají pořádně do kupy.
Ke 471 - nejsou bezúdržbové. A prvním problémem nedostatečné údržby jsou kupodivu také podvozky. Při cestě na ONJ vykolejila 471.014. Hold to někdo vede od pěti k nule.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 11. února 2008 - 22:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková Tlama venku z trati v Úseku Lovosice - Ústí by asi moc vtipná nebyla.. Nechci věřit, že by to bylo až tak podudržovaný (ne, prostě nechci - co mi zbejvá, když tim jezdím každej den), ovšem přiznávám, že v oblouku na začátku Vaňova a v esíčku u zdymadel kolikrát nemám daleko od modlení se. Některý věci radši nevědět.
Slovánek v extralize! :-)
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 04:54:57    Odkaz na tento příspěvek  

Hned si objednávám hnací vůz
Kde jste vyčetl informaci, že four-car double-deck suburban EMUs, má 4 hnací vozy?

On podcenil situaci a ČD mu je jen slíbili,

No, jen abyste se nedivili, když příště takové sliby nepodcení a připomene si je při výběrovém řízení.
To se přeci nevylučuje.
Takže taky socialistický výrobce?:-) Dívám se na značku, tak mě nemusí zajímat, kde si to nechali vyrobit. Nebo nekupujete nic, co má nálepku made in PRC? Tak to domů už asi nic nepořídíte
Kompresory pro 471 se dělají v Atmosu
A co dělat, když doteď byly v pořádku a najednou začaly houfně odcházet?

osobní dopravce v rámci Evropy je tedy evidentně s penězi
Asi žádný, ale jen málokterý , jak zjistil vrchní "pojišťovák", je tak podfinacovaný:-)
Ze státního rozpočtu by měly dráhy dostat na provoz osobních vlaků v příštím roce přes čtyři a půl miliardy korun, o miliardu více než letos
A Řebíček není proti, dokonce by dal víc.
ooOOOoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 07:50:31    Odkaz na tento příspěvek  

OH: Pokud vím, začala tato debata tím, že Mladějov prohlásil, že 471+071+971 stojí cca 200 mil. Kč. Já jsem sem dal cenu za 514 od Siemense a Vy jste oponoval, že je čtyřvozová a ten vagón navíc je právě těch 25 mil. A jelikož má 514 4 vozy, z toho 2 hnací, tak za těch 25 mil. musíte pořídit hnací vůz, abyste měl to samé. Jen za stanoviště můžete ušetřit, to se přesune z řídícího vozu.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 16:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 18:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aaaa ... pan Milan na stanovišti - na stojáka ...
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
stavitel v TRS 2006 - Projekt Opavsko - hotova 316+315, část 317
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 20:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemohl by mi někdo prosím poslat fotku zadního panelu na 471?
Kdyby ste někdo chtěl ICQ ta tady je: 493901759
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 08:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471.039 jde do Prahy.
http://emj471.nolimit.cz
Talgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 08:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PeNik:
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 11:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ach jo
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
stavitel v TRS 2006 - Projekt Opavsko - hotova 316+315, část 317
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 11:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Icetiger: z doslechu: údajně letos půjdou do Prahy všechny, ale to nemám potvrzené a je to strašně dlouhá doba.
http://emj471.nolimit.cz
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 12:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



nemám slov ... jinak bych tu musel za každým slovem napsat ****
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
stavitel v TRS 2006 - Projekt Opavsko - hotova 316+315, část 317
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 12:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pokud by nešly do Prahy všechny, tak by taky Šulc nemusel za 2 roky už s ČD podepsat smlouvu
benpat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.244.91.53
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 12:36:40    Odkaz na tento příspěvek  

Jen je vemte, ale od příštího roku začnou chodit na Ostravsko. Už se těším.
Icetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 12:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šulc mi je víš kde ... ono pokud by někdo udělal pořádek v Ešusech které stojí v ONJ, tak by relativně tolik ešusů ani nemuselo přijít nových do Prahy ... jenže nikdo pořádek určitě v ONJ nechce dělat - prostě zprovoznit vše, co tam z 471 stojí ...
tož sem pravil, to su dřisty,ni?

icq: 317-264-840
stavitel v TRS 2006 - Projekt Opavsko - hotova 316+315, část 317
benpat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.244.91.53
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 12:39:32    Odkaz na tento příspěvek  

Jen si je vemte, oni totiž příští rok začnou chodit do Ostravy. Už se těším.