K-report
 

Archiv do 12. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Vtipy (s železniční tématikou) » Archiv do 12. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bordel ze stromu a z hajzlíků
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Kasi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 05:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle s tím "sněhem" se mi stalo v pátek na cestě někde u Černé Hory ( ta u Tišnova ). Byla tam výstražná značka se sněhovou vločkou, tak sem jen tak ze srandy řekl, že jim tam snad sněží i v létě. O 200m dál sem se o tom přesvědčil, že je to pravda.
Prý se to nejčastěji sype z topolů.
Já su Valach
210-154-970
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 10. června 2008 - 06:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aj na TEŽ električky meškajú. Najmä keď na trati T. Lomnica - St. Smokovec musí ísť cez Šalu. Už mala + 34 !
Petriik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 21:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, mě na tý "sněhový" fotce zarazily spíš ty otevřené dveře u prvního vagonu.
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 11. června 2008 - 23:18:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden od Urbana:

263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 16:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

velkokapacitní stroj na opravu tratí
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 13. června 2008 - 17:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kua jaký ropovod


FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

810 271 - 7 "ŠARINKA" - perla na Zlínce
810 131 - 3 "VHS" - VZPOMÍNÁME
1.6. - rok FZF sobě a Vám
Eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 13:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Portabohemica:to je Havlíčův Brod :-) ?
http://vojtavlaky.wz.cz
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 14:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eso: je to Havlíčkův Brod
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 09:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že něco nezůstalo zobrazaeno na toma Pragotronu - třeba R Praha... :-)
Ono je třeba jít tomu štěstíčku naproti ...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 10:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za zpoždění vlaku se platí i po smrti
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 15:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to do vtipů nedával, protože je to věc, která se měla zavést dávno. Teď si to aspoň každý rozmyslí jestli má jet přes přejezdy jako absolutní A přál bych zaplatit tomu, kdo to udělá, aspoň hodinu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Páňula.)
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 16:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula:
Po vinících mimořádných událostí je uhrazení škod vyžadováno (i in memoriam) nejméně deset let. Někdo se tu probudil z velice hlubokého spánku :-)
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 16:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí:
Tak to potom jo... Ale v x zprávách, z x médií, serverů.. jsem nikdy neslyšel a ani nečetl ani zmínku o tom, že by dotyčný něco takového platit. (pokud i přežil...)
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Caf_c3k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. června 2008 - 18:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová záloha na ONJ

Code
888: Anlage in Betrieb
richard045
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.203.166
Odesláno Neděle, 22. června 2008 - 23:33:07    Odkaz na tento příspěvek  

tak se přiznejte, kdo s tímto vozem jel dnes na Redbull kárách v Brně
Balanta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 14:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde to tak může být?
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 15:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Španělsko, Lisabon. Stejná fotka byla i v Dráze
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 15:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs: Vážně to je ve Španělsku? Doporučuju nahlédnout do atlasu.

Mimochodem, v Lisabonu bude podobně zajímavých míst více, stačí zkouknout pár videí na YT.
Vždy může být hůř
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 15:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klaním se při své lehkovážnosti!
Portugalsko. ale Lisabon sem snad nesplet!
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 16:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a k čemu to tam takhle je?
to by jako ta tramvaj ten oblouk pak nevyjela?
Nicméně tam vzniká dobré VIP místo na parkování
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Ursus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 17:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle mě je to tam kvůli adhezy, přeci jen je to pořádnej stoupák - tak aby se mrška vyškrábala nahoru. Podobně jako když jedete na kole jede se líp traverzováním, nežli přímo hore
Roguef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 17:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou adhezí je to možné, ale v mnoha případech se tento způsob uplatňuje především díky malému prostoru na křižovatce a ačkoliv mají na některých místech v Lisabonu extrémně malé poloměry oblouků, na některé křižovatky by se nevešly ani s poloměrem pět metrů, proto si tramvaj doslova nadjede, aby (citace medií):"vytočila zatáčku" Klasický poloměr kolejí v Lisabonu:

V dnešní době bezohledné silniční dopravy existují dva druhy chodců - rychlí a mrtví.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 19:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se mi chtělo, tak si tu fotku v Draze vyšťárám. Je tam trošku z lepšího úhlu, kdy ta ulička, do které ta kolej vede je:
A, úzká akorát na tramvaj
B, oblouk by měl poloměr snad 10m
C, by v tom oblouku drhla o roh baraku
Nevěřte mi že Lisabon je ve Španělsku, ale tohle mi věřte
Lubino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.57.159
Odesláno Pondělí, 23. června 2008 - 19:56:41    Odkaz na tento příspěvek  

Lisabon: No eště že jim to vyšlo, že tam nemuseli mít těch srdcovek šest! Nebo nedej bóže třeba dvě výhybky...
Eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 14:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezpečnost především


http://vojtavlaky.wz.cz
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3058
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 17:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobák z Kunovic do Veselí nad Mořem to dnes objíždí přes Šatov...


Modrá,bílá,červená,každá z nich je z*urvená! Mějme rádi krtka, PHS je mr*ka!
Žatecká bloguje
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 17:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fíra v pinďovi stávkoval proti své vůli :-D
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 25. června 2008 - 09:39:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změna barvy vest :-D
Skoro_eisboňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 13:33:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O té tramvaji, není to moc kvalitní ale našel jsem toto: http://www.youtube.com/watch?v=Oz6k2LdY5Ao
Marťas_u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 20:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při prvním zhlédnutí videa jsem měl dojem, že se ten vůz vyklopí na kameramana. Kymácel se a do té zatáčky vjel tak rychle...
No, stát bych tam nechtěl. Uvnitř vozu by to asi byl taky pěkný zážitek, asi jako na některých našich více méně kvalitních tratích.
Trolejbus497
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 08:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to martas u:já bych tam taky nerad stál
Xronos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 12:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera 432 Kysuca meškal (nwm preco) 407 minut... To ČD fakt štrajkuje alebo čo??
ZSR/ZSSK 350 4EWER!!!002/011/016 boli fajn ale Blonski všetko skazil!!! Zato sa kazia..

Každý správny vlak
Neťahá starý vrak!

VDP vo vbuse: www.dopravnaspolocnost.wbs.cz
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3555
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 13:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xronos: Ano, to je dobrý vtip.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 17:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo ze stanoviště

Xronos: No a? Jadran do Prahy měl 19 hodin, zajel na ONJ a valil zas do Splitu s 11 hodinama. Tak ve Splitu asi jen na otočku a srovná se to.
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 17:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další Babitron:
Pragotronin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.246.111
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 21:28:28    Odkaz na tento příspěvek  

znáte tohle

vlak v jede do tunelu a jak už to tak bývá ze tmy se ozve dívčí hlásek... dejte ty ruce pryč jó né vy né vy...
Hanss
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.211.27
Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 07:28:28    Odkaz na tento příspěvek  

Vyjede vlak z tunelu a dědeček říká slečně, která s ním sedí v kupé: "Ten byl dlouhý, co?" A slečna na to: "To byl váš?"
lašna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 13:10:08    Odkaz na tento příspěvek  

ČD jezdí včas
ČD dobře platí
jízdenky ČD jsou jevné
cestování s ČD je pohodlné
ČD prosperují

...škoda jen, že to patří do této rubriky!

Občas se na fírcimře vykládají příběhy "ze života", toto jsem kdysy vyslechl: v Majlontě nastupoval pomocník strojvedoucího Procházka na směnu a strojmistr mu zdělil, že má jít na "sever" (takový ušmudlaný domek, kde čety čekají na vlaky), že z Blažek už to jede. Procházka hledajíc fíru se tam zeptal: hlásím se na 62202 a z polotmy se ozvalo: jo, jsem tady (tehdy v Maloměřicích jezdilo kolem 1000 fírů a pomocníků a tak se mnozí ani neznali).
O několik minut později zastavil na T2 sergej a oba pánové vystřídali Veseláky. Procházkův kolega se uvelebil na pomocnickém sedadle a když Procházka zaraženě stál u kontroléru, tak mu povídá: tak jeď,ne? a Procházka se rozjel. Ve Skalici bylo na stůj a když zastavili před dopravou, přiběhl výpravčí křičíc: který z vás je fíra? a z lokomotivy se dvojhlasně ozvalo: ON!
Přes veškerou snahu ututlat jízdu dvou pomocníků se to velmi brzy rozkřiklo.....
lašna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 13:25:06    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem si vzpoměl na jeden příběh z Bzence:
Výpravčí Vrbát vypravil půlnočák a čekalo ho pár hodin klidu do průjezdu raní rakety. V půl jedné už chrápal jak italský dělník a co čert nechtěl, do dopavy přišek kontrolór dopravy přijedovší autem. Když viděl Vrbáta spát na stole, vzal dopravní deník a do něj červenou tužkou napsal: 0:45 - výpravčí Vrbát spí, službu přebírá KD Tománek. A potom seděl a čekal, až se Vrbát probudí...
Když se Vrbát probudil, poulí oči na postavu spící naproti němu na stole, koukne do dopravního deníku, užuž chtěl Tománka probudit, ale nakonec vzal dopravní deník a červeně napsal: 1:30 - KD Tománek spí, službu přebírá výpravčí Vrbát.
...no a pak společně do rána gumovali dopravní deník.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 13:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak dál
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
lašna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 13:44:11    Odkaz na tento příspěvek  

Někdy život píše příběhy, které se stávají humornými v okamžiku, kdy do pointy jsou zapleteny blondýnky, nebo třeba policajti. O těch se už vymyslelo tolik vtipů, které vlastně ani vtipy nebyly... a příhoda ze Slovenska není vyjímkou.
Medzi Čadcou a Krásnom n. Kysucou volaký osobák zobral na precestí akéhosi baču. Bleskovo tam bola polícia z Čadce a ako pri nehode na silnici zatarasila svojím oranžovobílim žigulíkom naprič obidve kolaje. A do protivky idúca rakaňa (E669) s nákladom im ich žigulíka rozmetala više 300 metrov...

toto se opravdu stalo!

Jo a v Popradě prý nechtěl policajt dovolit odjezd opýskané M240 do Tatranské Lomnice, portože neměla čitelnou státní poznávací značku...!
Kroupa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 01:37:44    Odkaz na tento příspěvek  

Kolega si kdysi na mootorovém voze ř 810 o něco poškodil vzduchové potrubí.Takže byl okamžitě bez vzduchu a samozřejmě okamžitě stál.Bohužel v oblouku a v zářezu takže za ním jedoucí muvka to do něj plácla.Byli v ní i zranění a přijela vyšetřovat policie a ta se snažila kolegovi vysvětlit,že za to může on,protože zastavil v tak nepřehledném úseku
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 08:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lašna to jsem taky slyšel, zatarasili z Žigulíkem obě koleje a pozor! Pustili maják
Bohužel strojvedoucí na tuto jejich návěst nereagoval a milého Žigulíka rozčísl vejpůl
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 09:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já si vzpomínám co by pomocník....Zastavili jsme s vlakem ve stanici Dřísy "na boku" a výpravčí nám oznámil, že "až po osobním" (ty na té trati byly něco jako dneska na 270 Pendolino, protože jsem v jízdním řádu našel, že nás měl předjet za půl hodiny ), ale pravda tehdá měly Pn V 65 a Vn 70. Tak si dáme trochu "do voka" (jak se říkalo po Oušťácku) řekl "můj" fíra Honza a opřel hlavu o volant řídícího kontroléru, měli jsme za sebou náročnou tůru z Hradce s nástupem 2.00 a rozednívalo se. Já jsem civěl do pole a nespal jsem. Ticho, nehnulo se kolo a náš osobní taky nikde a v tom vidím, jak "můj" fíra Honza zvedl hlavu, podíval se před sebe na červeně svítící návěstidlo a otočil brzdič vlakové brzdy...pšššššššššššššš do rychlobrzdy. Napřed jsem spadl ze stoličky jak jsem se smál a potom jsme se smáli oba
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 6-2008
Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 20:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na této stránce jsou taky dobré příhody. Cituji:

"...Hehe to mi pripomenulo príhodu zo začiatku 90-tych rokov, keď išla čerstvo natretá červená 2-gorila na IC do Košíc. V Púchove po prepnutí systému sa ju kolegovi nepodarilo oživiť, tak zastal. Pršiel výpravca s otázkou prečo stojí? A jeho nenapadlo nič lepšie iba: nevidíš, že je to červená mašina? Daj zelenú a môžme ísť! Najväčší prúser z toho mal strojmajster, že tam poslal "striedavý rušeň" Nuž ale potom sme sa na tom ako obabral celý riadiaci aparát ešte dlho bavili ...

"... Podobnu prihodu som cital v knihe o bobinach. Ked zacinala ich prevadzka tak z dovodu straty napatia majster zastavil v stanici. Na otazku vypravcu preco zastavil odpovedal ze neni stava v troleji. Vypravca volal elektrodispecera a oznamil ze nie je stava v troleji. Elektrodispoecer vsak ocividne nemal "svoj den" a povedal vypravcovi nech si fira tu bobinu prepne na baterky a nech pokracuje na baterkach. Neznaly vypravca sa teda vybral za rusnovodicom a tlmocil mu elektrodispecerovu "plne logicku" poziadavku. Rusnovodic nestratil duchapritomnost a povedal vypravcovi nech ide znova zavolat elektrodispecera a oznami mu ze na "baterky" nemoze pokracovat lebo su vybite. Reakciu elektrodiapera uz ani netreba komentovat. Iba rusnovodic sa isty cas radcej istemu vapravcovi vyhybal. ..."
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 09. července 2008 - 07:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Keď je kancelária trochu malá :
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 09. července 2008 - 21:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár zácvikantskych z našich končin-
Strojvedoucí na Peršingu, v Bohumíně si chystal mašinu, papiry a ostatni věci, v poklidu si podle svých zvyků srovnal jizdní řád, dal na své místo tužu, do zákrytu průpisku, vedle mobil a nad to sluneční brýle. V tom se rozrazily dveře, beze slova si za kopyto sednul nejaký sokolík, hodil batoh vedle sebe a začal přerovnávat strojvůdcovy věci. Strojvedoucí si rozvážně sednul na spolujezdcovu židli která zlověstně zaskřípala. Když už se klučina začal dívat z okna po pokynu k odjezdu vlaku, strojvedoucí pomalým vážným tonem oslovil onoho klučinu co je vlastně zač. Ten bez mrknutí oka vychrlil že je zácvikant a "budu s Tebou až do fajrontu, odvozím tady tech pár pendlů a půjdu domů". Věkový rozdíl mezi těmito osobami činil 20-25 let. "Dobře, a víš neco o stroji a návěstech", otázal se strojvedoucí. "No jistě, mám na to zkoušky", zněla hrdá odpověď teď již zácvikanta. "Dobře, tak mi pověz neco o návěstidlech". "Tak to je snad jasné, velké je pro vlak a malé pro posun, to všecko znám". Otevřely se dveře a těsně za zácvikantem letěl ladným obloukem jeho batoh. Strojveoucí, akurátní pán ve stylu ctihodného pana rady , pronesl pouze neco ve smyslu že jestli se mu tenhle člověk ještě jednou ukáže na mašině, poletí ještě dál. Pak už bylo slyšet jen klapnutí dveří a vlak se dal do pohybu...
Shodou okolností jsem tohoto klučinu potkal při jedné cestě z práce na CityEleslonovi. Rozjezd ze Svinova stylem hop jsem tak nejak neregistroval, což se ovšem nedá říct o zastavení ve Vítkovicích podobném nárazu do docela tvrdé zdi. Seděl jsem hned za stanovištěm a zaslechl jsem akorat jak fíra vysvětluje onomu chlapci za kopytem že je třeba brzdu povolit než souprava zastaví. "Jaaaa, vime" zněla odpověď. V Kunčicích se story opakovala, akorát že fíra už docela křičel. V Bartovicích na mně málem upadla nejaká škaredá slečna a fíra vyloženě řval. Když se v Šenově opakovala story a lá zeď, oteřely se dveře a onen jinoch z nich byl vyhozen a posadil se vedle mně.
Inu vážení cestující, České dráhy Vám přejí příjemnou cestu...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 09. července 2008 - 22:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo ale toto není k smíchu, ale k pláči.
Sakra kdo má s takovým materiálem pracovat?
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. července 2008 - 23:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horší je, když takový brzdění předváděj chlapi v letech.
Jen se neposer, papundekle....
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 00:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak fíra vysvětluje onomu chlapci za kopytem že je třeba brzdu povolit než souprava zastaví.

U kotoučových brzd tohle V15 nedoporučuje, ba právě naopak
Jo, podobná brzdění registruju i na vlacích, kde vidím zasloužilce ze šedinami, brzdí kilometr před peronem, vo peronu vjíždí 40 už 300metrů před ním a pak stejně "zapíchne vidle". Jiný jeho kolega umí stáhnout 15minut zpoždění, tento naopak 10 minut přidá.
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 14:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: K tomu brzdění vidlema, jeden strojvedoucí ve výslužbě mi říkal, že vlak musí zastavit, jako když se vidle píchnou do hnoje.
Jen se neposer, papundekle....
Portabohemica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 18:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a pak že ve vozovkách nemají smysl pro vtip
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 20:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: tohle mě dokáže vytočit, když jedu z Přerova do Suchdolu a je sekera. Když začínáme už za Jeseníkem brzdit, abychom zastavili v Suchdole... vraždil bych. a tak je to celou tu trasu. Z pozorování vím, že pro zastavení v Suchdole stačí brzdit až za přejezdem.

Jednou jsem jel z Přerova do Suchdolu. V Drahotuších jsme se jaksi neměli k odjezdu, tož vykouknu z okna a výpravčí cosi hovoří s fýrou. Po příjezdu do Hranic nás uvítal na Pragotronu nápis o zpoždění podobající se době, kdy přijíždí další Os os Přerova. Museli jsme tam počkat, až dorazí zbytek cestujících i s vlakvedoucí. Holt, funkce venkovního výpravčího přeci byla k něčemu dobrá...
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 23:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kam do dát, ale jako jistý druh vtipu to na mě zapůsobilo...
Chtěl jsem si najít spojení z Kroměříže do Bystřice pod Hostýnem (busem 27, vlakem 26). Na vyhozené spojení se můžete podívat...
Nasednu v Kromclu na bus, který mě zaveze do Zlína, odtud se musím přemístit do Otrokovic na nádraží, potom přes Přerov a Valašské Meziříčí objet pomocí Chopina a Šíravy kraj, abych se dostal do Valašského Meziříčí a odtud do Bystřice pod Hostýnem.
To že bych se měl přesunout ze Zlína do Otrokovic a ještě čekat dvě hodiny ve VM. Takové spoje by měli zakázat vyhledávat...


Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 06:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přes noc se nemůžeš divit… Mě zase štve UNIPOK, že zohledňuje pouze délku trasy, a ne to, jestli tudy opravdu něco jezdí.
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 10:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím... Ale rychlejší by bylo, kdyby tam napsali: "vemte si taxíka."
Vím jen to, že nic nevím.
Sokrates
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 10:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jo.
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 12:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze Zlína do Otrokovic se máš přesunout za 40 minut? To to bych kua zdrhal
Fakt se nedivím, že ti substráti jsou tak zblblí, když hledají v něčem takovým
lašna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 01:06:21    Odkaz na tento příspěvek  

Z odstupem času mi připadá komické, když se ocitnete s těhotnou manželkou a nezletilým synem ve 22 hod. na nádraží Roma Tiburtina (tedy něco jako Praha Libeň) a na pragotronu se dozvíte, že váš vlak Milano - Sirakusa na který máte lehátko je - SOPPRESO! (zrušený)...