K-report
 

Archiv do 12. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Fotografie, videa, zvuky = žádné diskuse! » Archiv do 12. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Patrice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 20. ledna 2008 - 14:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeden pracovní den řidiče v Ústí nad Labem

http://www.youtube.com/watch?v=Vate54hgepc
Plně podporuji ŠOTOUŠE
ICQ: 233-016-608
http://www.youtube.com/profile?user=Eviator
Mac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.147.236
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2008 - 18:34:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte o nějakých zvucích hlášení MHD Brno? Jestli nějaké máte můžete taky poslat na můj e-mail. Díky.
Tbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 18:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.mojevideo.sk/video/4ee/sofer_autobusu.h tml

makáč
°°° Newfoto.ic.cz - Fotogaléria MHD v mestách Košice, Bratislava a Prešov - °°°

Þ Košické trolejbusy, bez boja sa vás nevzdáme
Astra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 1-2008
Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 22:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čau nemá někdo fotky inter. ikarusu 553??
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5517
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 23:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Sháníme fotografie a informace ohledně historie autobusové dopravy v Prostějově a informace o provozu v podniku ČSAD 609. Nabídky zasílejte SMS - 605840016, nebo na email pod jménem.

ICQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech - aktualizováno
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 02:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čo dokáže pár hajzlíkov na silvestrovskú noc urobiť s interiérom skoro nového Volva...
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 07:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Irizar: Na mém oblíbeném severu?
ICQ 202376673
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 12:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maqiq: tunajší pubertiaci sú ešte horší než naši, hlavne na nočákoch je to ako mať vzadu vo voze Irak, Afganistan a Libanon dokopy. A najviac si podávajú kebab busy (Connectá), lebo tam na nich kvôli vysokým operadlám človek nevidí. Inak by si zalúžili dolámať hnáty...
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 22:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidstvo je společenství hloupé a hovadné . Ano, to už věděl sám Karel IV. a měl pravdu..
Irizar:
Co udělali na Conectech?
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 22:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V podstate to isté - čmáranice, rezbárska tvorba a na jednom kuse sa frajerovi podarilo vyrvať celú dvojsedačku s ukotvenia, ale nepýtaj sa ma ako. Keby som nevidel, neuverím...
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 01. února 2008 - 22:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi silný Viking
ICQ 202376673
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 15:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš imbecilní debil.
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 02. února 2008 - 21:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás v KE sa väčšinou také vyčínanie pubertiakov rieši ručne stručne, vodič odstaví voz da pár oplicom po papuli vyhodí ich a povie, že ak nebude ticho tak ďalej nejde lebo je posledný spoj a je kľud
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 00:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je v tom, že u nás na nočákoch máš vo voze cca 50 ľudí, ktorí hulákajú, spievajú, kníšu sa z miesta na miesto a vodič si ich už ani nevšíma. A ak niekto vzadu robí niečo horšie, v zrkadlách to nepostrehneš a bonzovať samozrejme nepríde nikto. Teda všimneš si, keď ti odtrhnú sedadlo alebo keď ti zozadu na čelné sklo priletí fľaša, ale writerov a ľudových rezbárov ... ani náhodou.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 03. února 2008 - 21:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irizar: Aj unás sú plné vozy (B932).... Ale chápem čo chceš povedať.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@zoznam.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
stránka nielen o MHD ale aj železnici aktualizovaná denne
vo fotogalérii nájdete fotky MHD, SAD a železnice
papierove modely, SimTr
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 11:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak u nas na nocnich spojech to je naprosto stejne: mlades si sedne az do zadu, zacnou kourit nebo tam zerou hambrugri z Mekace a nechaji vzude lezet odpadky. Jednou za cas se ti poblejou na sedacky nebo na topeni (coz pak pachne nejhur)...no a pak napriklad taky hazej po tobe lahve, pocmaraji autobus z venku, rozbijou okna, roztrhaji potahi sedacek, nebo zmlati cely strop (kde sou namontovane kamery). Nejhorsi na tom ale ani neni skoda, ne - nejhorsi je, ze ridic s takovimy hajzli tady u nas nic neudela, protoze by mohl prijt jeste o praci
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 15:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vida a já si myslel, že ve Švýcarsku je v tomhle ohledu pořádek .
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2436
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 17:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LC: Prasata jsou všude...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fotoweb městské hromadné dopravy
Aktuálně z Liberce a okolí
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 04. února 2008 - 19:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No prave ze neni a jak rika Sergeilbc, prasata jsou vsude .
To dneska mam vecerni sluzbu na lince 34 z hlavniho nadrazi do Hirzenfeldu (http://www.rbs.ch/pdf/linienplan_rbs_07-08.pdf). Tam jezdime kloubakem, coz znamena ze tam cestuje hodne lydi...a to uz jsem zvedavej, co tam dneska vecer budou za cunaci
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 05. února 2008 - 11:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švycar: Keby vodič "iba" prišiel o prácu, ešte by mohol hovoriť o šťastí.
Pred pár rokmi v Stavangeri na večernom spoji nejaký feťák s nožom prepadol vodiča a žiadal tašku s peniazmi. Vodič mu miesto toho predviedol akceleračné a deceeračné schopnosti autobusu a keď feťák spadol na podlahu, vyskočil od volantu a otrieskal mu hlavu o podlahu, kým milý feťák nestratil vedomie. Potom zavolal policajtov.
Feťák samozrejme išiel za mreže, ale obžalovaný bol aj vodič - za ublíženie na zdraví a neprimeranú obranu (možno to malo niečo spoločné s faktom, že vodič bol Turek a niekomu sa nepáčilo, že dal na držku domorodcovi, neviem). Samozrejme, postavili sa zaňho odbory aj firma a napokon prevládol zdravý rozum, ale chvíľu to vraj vyzeralo tak, že útočník a napadnutý budú spolu zdieľať celu.
Na druhej strane, stalo sa to dávno predtým, ako som nastúpil a rozprával mi to iný turecký vodič, tak si možno niečo prikrášlil...

A aby som sa vrátil k pôvodnému účelu tejto diskusie, tu s nejaké sobotňajšie fotky skríženého Volva na mestskej linke k nemocnici. Sorry za kvalitu, ale mám nový foťák a ešte to s ním poriadne neviem...

Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 19:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mercedesy na malebnom nórskom vidieku



Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 08. února 2008 - 23:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irizar: Pekny fotky A jak se jezdi v zimnich podminkach?? Tady v Bernu totis ani jednou nenapadnul snih..
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 15:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švycar: Veľmi opatrne Cestári sa tu mierne povedané flákajú, ale zase na vozoch máme zimné pneumatiky s hrotmi a tie to väčšinou vykryjú. Sú iba dve alebo tri linky, kde treba používať reťaze (a samozrejme, ja na nich mám každý deň aspoň jedno kolo). A to je toto moja prvá zima za volantom autobusu. Ale v pondelok mi začínajú dva týždne dovolenky a dúfam, že keď sa vrátim, bude už ľad preč...

Inak, sú pneumatiky s hrotmi legálne aj inde v Európe než v Škandinávií? Nemyslím pre záchranky, ale normálnu dopravu...
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 09. února 2008 - 22:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrotmi budou "Spikes" ze?
Ve Svycarsku je to s takovimy kola takhle (podle technickych predpisu):
1) Verkehrsregelverordnung VRV Art.5 Abs.a.4 je omezena rychlost na 80km/h
2) VRV Art.35 Abs.2 je zakazano pouzivat dalnice a silnice s rychlosti 100km/h (Autostrasse)
3) Verordnung über die technischen Anforderungen an Strassenfahrzeuge VTS Art.61 Abs.1-4
Podle toho Spiky nesmej bit visi nez 1,5mm, sirsi nez 6mm a nesmeji vazet vice nez 3g. Kola museji mit zeleznou karkasu...atd. Hlavne ti pneumatiky s Spiky musi bit namontovany na vsech kolach, a to jedine na autach nebo motorkach, ne ale na autobusech nebo nakladnich automobilu.
Takze ve Svycarsku Spiky na autobusu NE!
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 22:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to u nás sú povolené na všetkých typoch vozidiel, a pravdu povediac niektoré horské serpentíny by sa bez nich zvládali dosť ťažko. Jediné obmedzenie, s ktorým som sa zatiaľ stretol je prirážka na mýtnom pri vjazde do metropolitnej oblasti Osla.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 21:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irizar:
Ty jezdíš s Conectem? Také na nich máte takovou tu přecodovku, co se ovládá páčkou vedle sedalda řidiče? Mohl bysi mi prosím pomocí jednoduchého nákresu a textu vysvětlit, jak ( se s ní ) pracuje? Předem ti moc děkuji !
Vypadá to asi takhle:
odkaz
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 12. února 2008 - 23:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LC_736_C_954 : Mozna ti muzu pomoct pri otazce. Myslim ze je to tak zvanej "EPS" (Electronic Power Shift).
Cudlik v pravo = Neutral
Cudlik v pravo + paka do zadu = Spatecka
Paka do predu (kratce, na 1 vterinu) = +1 rychlost
(dlouho, na 2 vteriny) = +2 rychlosti

Paka do zadu (kratce) = -1 rychlost
(dlouho) = -2 rychlosti

Muzes volit rychlosti predem. Stlacenim spojky prevodovka zaradi pomoci pneumatickich valcu pranou rychlost.
Tady u autobusu jich mas celkem 8 (u nakladniho automobilu Mercedes, ze kterym jsem ja jezdil jich bylo 16 a pulky se radily pridanou tenkou pakou namontovanou na velkej pace v predu).

(nakres nebot fotku bohuzel nemam)
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 14:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My máme I-shift (tak tomu hovoria domáci) iba na jednom Connnecte,všetky ostatné majú automaty. Ale máme ich na skoro všetkých autokaroch Volvo, Topurismach aj starších Mercedesoch a tam to funguje nasledovne:
páčka dopredu - radíš dohora (1,2,3)
páčka dozadu - radíš dolu (3,2,1)
páčka k sebe - vyradenie do neutrálu
Volvá sú šesťrýchlostné, Tourismo ani to jediné Connecto som zatiaľ neskúšal. Spiatočka sa radí stlačením gombíku na boku a posunutím páčky dopredu.
Vlastne je to blbuvzdorné, ale nejak extra mi to k srdcu neprirástlo. Klasický manuál mám radšej.
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 22:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Par dejin z garaze Worblaufen:

Nas jediny Solaris dostal nove sklo do prednich dveri.


Mezitim naz novy zvedak je v provozu trochu vic nez mesic. Tady ho mate v plne krase z kloubovym Mercedesem Citaro O530G ev.c.35 . Bezva je, ze se konecne uz nemusym tolik sklonit, kdys pracuju pod busem..ten zvedak funguje totis do visky ca. 2,10m!


MAN NL313 ev.c.11 dnes dostal na predni naprave nove pruziny, a zitra se budou menit loziska stabilisatoru zatacek (neznam presny cesky vyraz).


Obcas je tolik prace - od prosince mame odpovednost za ca. 50 autobusu (vlastny busy RBS a vlastny i nevlasnty autobusy Postauto)+ nekolik desitek osobnich aut - ze nemame kde co opravovat...proto se jednou za cas stehujeme i ven na cerstvi vzduch


na uzaver vecera: ceska dopravni romantika


Dobrou noc!
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 15:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jestli jsem to dobře pochopil, řidič může za jízdy řadit dopředu i stlačením spojky, že? Ovšem kdyby se zde vyskytl nějaký nákres na toto téma, byl bych nejraději...
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 00:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc_736_c_954: Tu spojku musi stlacit tak nebo tak, jestli radi nahoru nebo dolu, nebo kdyz stoji na krizovatce a ma cervenou atd.
Rozdil je, za ta radici paka neni spojena mechanicky (to urcite vis i tak) a ze rychlost muzes volit / vibrat si predem. Na priklad jse rozjizdis, mas druhou rychlost a chces radit do ctirky. Pakou volis "4ku" a az nekolik vterin po te, cos to udelal a chces radit nahoru, slapnes na spojku a elektropneumaticky se ti tam zaradi ctvrta rychlost!
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 10:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže podobně, jako v Karose LC 936 (E; XE) v podobě tzv. "půlek".
Děkuji
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Tambusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 12:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irizar: Pri akom meste v Nórsku boli vyfotené tie fotky?
Moje webove stranky:web hlavne o vbuse: http://www.autobus.wgz.cz ,a web o MHD v Bratislave: http://www.mhdba.wgz.cz
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 14:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Volá sa to Honefoss, je to kúsok severne od Osla. Tie fotky sú hlavne z jeho cca 20 km okolia.
Tambusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 18:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irizar: Ďakujem, inač naozaj pekné fotky s tými vrchmi v pozadí
A ešte som našiel v PC niake fotky čo som fotil v Brne (26.10.2007):


Moje webove stranky:web hlavne o vbuse: http://www.autobus.wgz.cz ,a web o MHD v Bratislave: http://www.mhdba.wgz.cz
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 20:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irisbus Citelis 12m #
Jenom, že to není Citelis, ale City Bus !
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 7-2003

Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 21:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tfuj, ta hromada copyrightů na fotkách , to by mě zajímalo, co budeš dělat, až si ty stránky přestěhuješ
Hurá ohýnek! aneb radikální cesta vyřazování citybusů u DPP
Tambusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 10:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7036: V PC a na DVD mám aj origináli
Moje webove stranky:web hlavne o vbuse: http://www.autobus.wgz.cz ,a web o MHD v Bratislave: http://www.mhdba.napady.net
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 12:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viem, že už som asi otravný, ale o niektoré fotky sa človek proste musí podeliť



a nakoniec jedna menej vydarená
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 18:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by jsi měj být otravný? Prosímtě, nevyfotil by si mi prosímtě přístrojovku toho ( těch ) vašeho ( vašich ) Conecta ( Conect ) ? Děkuji.
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 14:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek aneb co dokážou studenti(nebo spíš hovada) z obchodní akademie:
¨
+ posprejovanej zadek busu a nehoráznej bordel ...
ICQ:276-583-029
Všechny fotky vozů TAD prosím ke mně na email.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4099
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 15:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Maxwilien: Oni tam neměli dozor? Je známý přímo viník. Nebo to bude kolektivní vina a zaplatí všichni?
ICQ 202376673
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 15:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq:to zatím nikdo neví.Byl to svoz z plesu a dopělí,co seděli vepředu dělali jako že nic.A ředitel říkal,že se ptali dvou studentek,kt. seděli vzadu a ty mu řekly že se tam nic nedělo že tam takhle už ten bus přijel a on nemá duvod jim nevěřit.Takže uvidíme no...
ICQ:276-583-029
Všechny fotky vozů TAD prosím ke mně na email.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2275
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 16:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maxwilien:
Oni ti studenti nemusí být ani hovada. To stejné se mi v jedné LC736 stalo taky, ale stačilo, abych se normálně opřel. Praskla už jednou svařovaná kovová trubka.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 18:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ale ten odkrytý kryt je jejich dílo. Magoři zkur*ený ! Ruce bych tomu lámal .
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 20:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Maxwilien: Když to vidím, připadám si vždy strašně starý. A dere se na jazyk otázka? Má takový kšeft smysl?
ICQ 202376673
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 20:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: no není to LC 736 .. jinak podle toho co říkal řidič to opravdu neudělali náhadou ... kouřili mu v buse,dělali bordel ... a rozmlátit dveře(resp.to ovládání) tak že nejdou otevřít to se nestane jen náhodou ...
Magiq: nemá no ... ale např. svozy z plesu gymplu jsou uplně v pohodě.
ICQ:276-583-029
Všechny fotky vozů TAD prosím ke mně na email.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 20:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Která vaše LC to je? Tahle?:

Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 21:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maxvilien: Keby sa pán riaditeľ náhodou štorcoval uhradiť škodu, navrhoval by som tie fotky poslať každej jednej dopravnej firme v regióne. Nech si nabudúce zháňa pre tú bandu dopravu kde chce...

Lc_736__c_954: Palubovka Connecta:


Máme ich cca 10, plus nedávno prišlo päť novších ojazdenín, ktoré majú trochu väčšie okná - interiér v nich aspoň opticky vyzerá priestranejší a svetlejší. V rozličných vozoch sú mierne odlišnosti, napríklad niektoré majú otváranie dverí na paneli naľavo a niektoré vedľa volantu. Plus, tento neborák má v palubnej doske diery po nepoužívaných tlačítkach a aj na mieste, kde je v iných držiak na pohár.
A jedna absolútne zbytočná informácia: fotky sú z vozu 137:
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 22:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maxwilien: z jaký obchodní akademie byli ti studenti? Doufám, že to nebyli z Hradecký obchodní akademie.
Stránky o MHD v HK - přes 850 fotek | ICQ: 204-442-684
Škoda 14Tr a 15Tr - nejlepší trolejbusy
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2278
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 01:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maxwilien:
ad typ: To nevadí, ta sedadla byla tuším stejná.
ad poškození busu: Ostatní "výtržniství" je samozřejmě neomluvitelné. Ale z jakého důvodu je potom řidič přepravoval a nevyhodil je ven?
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 15:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Manil: řidič se pokoušel je vykázat ty,co kouřili a řekl že dál nepojede dokud nepřestanou ... po dlouhé době se mu podařilo dostat jednoho ven( ten posprejoval zadek busu) a s ostatními se pokračovalo v cestě - a to ničení interiéru byla nejspíš jakási odveta za zákaz kouření.
Kuba j:z trutnovské,ted jsem dokonce někde zaslechl,že se někdy chlubili tím že rozmlátili dveře takže asi nebude až tak těžké dopátrat se,kdo to byl ...
ICQ:276-583-029
Všechny fotky vozů TAD prosím ke mně na email.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 17:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irizar: Strašně moc ti děkuji !
Aby mohlo být nějaké vítání, musí být napřed loučení.
PROSÍM, pusť mě.
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 13:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opet par aktualit z autobusove garaze RBS Worblaufen:

Vcera a dneska jsem opravoval MB O530 Citaro ev.c.534 provozovatele Postauto Bern. Ten bus neni zrovna v nejlepsim stavu - napriklad hlavi utraceji chladici kapalinu, atomaticka prevodovka ZF straci olej (celkem chibelo 8 litru oleje!)kvuli spatnim gumam a rezatej trubce - viz fotky.

Pak tam jeste byli rozbyti kabeli, coz vedlo k elektricke poruze. To uz jsi bez pocitace ani ridic sam nepomuze..

Nase nejstarsi autobusy MAN NL202 ev.c. 4 & 5, se uz tolik do ulic nedostanou (kvuli emisim). Jenze kdyz mame malo busu kvuli porucham, tak jednou za cas se jeste daji videt i na linkach, kde se normalne vubec neobjevovali, jako tady na lince cislo 38 z Schönbühl do Bäriswil..

No a pak dneska rano, jsme odtahovali MAN NL313 ev.c.6 s autobusem stejneho typu ev.c.9. Vipada to na poruchovanou prevodovku..ale zatim presnou diagnouzu nemame..
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2974
Registrován: 7-2003

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 15:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svycar : Diky za fotky . A jak se dari solarisu ?
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 22:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pvvs: Solaris je na tom celkem dobre. Jedine ridice se stezuji kvuli ramusu, ktery je sliset nad predni naprave. Ale s napravou (loziska, tlumeni, perovani, atd.) je vse v poradku - byl jsem to testovat v garaze MAN, kde na to maji specialni pristroj. Opravdu tam neco za jizdu drnci, ale co?? Na to jsem do dneska neprisel...az se to rozpade, tak uvidim . Pak tam jeste byl problem s EBS. Proto jsme dneska ve predu v levo a pravo nasadily nove sensori ABS a zatim je to v poradku. Pak dostal konecne nove nalepky..coz na teto fotce ale jeste videt neni.
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 22:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady vam vsem jeste pridam fotky z ledniho vikendu ve Francii.
Toulouse:

Montpellier:

Mne se zda, ze u toho MANa jsou po GO ti bocni plechy, pac normalne to prece nemiva takovy ti tice pod okny kazdich cca 130cm??!
A za Karosou jsem probehnul pulku mesta, aby my nahodou neodjela...uuf, uplne bez dechu, to chce training

A na dobrou noc, takova nocni nalada ze zastavky Hirzenfeld na lince 34 tady v Bernu..
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 11. března 2008 - 23:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svycar: Mne se zda, ze u toho MANa jsou po GO ti bocni plechy, pac normalne to prece nemiva takovy ti tice pod okny kazdich cca 130cm??!

No jo, kdo jiný si může všimnout takového detailu. Pro zajímavost jsem kouknul na pár jiných francouzských "dvojkových" Manů a všechny to mají stejně. Tak jestli si to ti Frantíci sestavovali někde sami jiným postupem? Mercedesy pro Francii se taky dodělávají až tam, aby tam byl nějaký podíl francouzské práce.
RegioMap Ústeckého kraje (xls)
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 12:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aussiger: To je docela dobre mozny, ze si to francouzi dali dohromadi sami. Az tady u nas bude zase prodavac MANu, tak jse ho na to zeptam, mozna ze my s tim poradi.
Mas pravdu, Mercedesy dodelavaji v Ligny. Poznas to podle cisla VIN (napriklad u Citara je to VF9 628.xxx.-x0 ). Dale se montujou i ve Spanelsku - Samano (pak je to VS9 628.xxx.-x4 ). Ostatny Citara co pochazeji z Mannheimu maji WEB 628.xxx.-xx .
Svycar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 12. března 2008 - 12:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes do poledne jsme se dovedeli, jakou ma poruchu ta prevodovka ZF 5HP590 z MAN NL313 ev.c.6.
Filtr oleje byl ucpanej, a to protoze jsou spalene spojky uvrnic. Tim padem olej nemohl protect a zustal ve olejove vany...bez olejoveho tlaku zadna automaticka prevodovka fungovat nemuze ..takze, automat raus, a poslat na opravu do firmy ZF u Zurichu.