K-report
 

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 28. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 28. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3084
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 22:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T15: Ten příspěvek jsem nepsal já, ale Horstfuchs. Možná ti to ještě neseplo, ale to je někdo jiný [crazy]

Když se tady bavíte o tom, že je běžné a normální objíždět ostrůvek:


Mimo jiné se tam píše PŘIKÁZANÝ nikoli DOPORUČENÝ

Znamená to tedy, že ti, kteří toto záměrně porušují, záměrně porušují předpisy a zákony a měl by jim být odebrán řidičák. Ale hlavně, že se třeba i tady rozčilují, že jim pořád někdo nevyhovuje v bodech jejich přání 1 až 2 miliony, hlavně, že neustále píší, že všichni jsou pitomci a hlavně, že oni musí spěchat. Kdybyste byli zaměstnáni u mě, tak už byste zaměstnáni nejen nebyli, ale takovou tu kartičku, která má pro vás větší hodnotu jak občanka nebo maturitní vysvědčení, byste již nevlastnili.

Mimochodem, pak nemá být naše společnost v [zadnice] když se tady sere na zákony ...

Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12672
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 25. května 2015 - 23:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horstafuchse obsluhujou minimálně dvě fyzický osoby, t_m je uměleckej pseudonym, ono je to někdy těžký [wink]

na silnici se děje spousta nepravostí, pokud se nic nestane, zaplaťpánbu za ty dary. a zase platí ono starý známý - kde není žalobce, není ani soudce.

někdo s kulatým razítkem kdo nám všem dělá svět (podle něj) lepší musí zklidňovat za každou cenu, i tam, kde to vůbec není třeba (Kotíkovská), jinej na jeho úsilí zvysoka kašle a když je mu do cesty postavena překážka, vyhne se jí nejrychlejší a nejjednodušší cestou. najít rovnováhu aby vyhovovala všem není snadný.

teď je naše společnost ve fázi všechno omezíme, zakážem, nařídíme jedinou správnou cestu místo toho, abysme každýmu dali šanci udělat si to po svým, jak to zrovna jemu vyhovuje. ale zatím ta kontrola dodržování všech opatření hodně kulhá, takže se tu ještě dá celkem dýchat...

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17371
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 22:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zcela mimo téma. Dva řidiči DP Praha mi dnes nezávisle na sobě hlásili, že kolem desáté hodiny spatřili na Jižní spojce nových konvoj SORek, které vypadaly plzeňsky.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Breník J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.252.174
Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 22:31:45    Odkaz na tento příspěvek  

Připevňování provizorních cedulí na označníky na změnu trasy NAD 2A probíhalo dnes kolem 19. hodiny. Bohužel se to netýká autobusové linky č. 24, ta staví zpět na Macháčkově u křižovatky s Vejprnickou beze změn. Škoda, že stále se nezprovoznila zastávka Waltrova, jak se původně uvažovalo. Částečné řešení by bylo, kdyby tato linka platila jako okružní, podobně jalo linka č. 20. Na zastávce Zadní Skvrňany, která je společná s linkou 2A, stejně autobusy č. 24 stojí krátce (nezajíždějí na obratiště), takže lidé by nemuseli vystupovat. Nástup ve směru Bory by byl už umožněn v zastávkách Karla Steinera a Macháčkova ve směru do Skvrňan a zastávka Zadní Skvrňany by fungovala jako průjezdná konečná.
Breník J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.252.174
Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 22:44:25    Odkaz na tento příspěvek  

Už se projevuje nasazení kloubových SU 18 na NAD 2A, na linkách č. 30 a 41 se to hemží převážně vozy SU 15, včetně těch nejstarších č. 482 - 485.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17372
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 00:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvedu na pravou míru:

Linka 24 má ve špičce krátké pauzy všude, protože doba obratu je 45 minut. V sedle a o víkendu je doba obratu 60 minut a ve Skvrňanech jsou pauzy cca. 13 minut.

Solarisy 15 (včetně nejstarších) jezdí pravidelně a jsou stále přidělené řidičům, a to bez ohledu na výluku ve Skvrňanech. Většinou jezdí šejdry, ale občas vyjedou i na celodenní směnu.

Nasazení SU18 na 2A se projevuje spíš tak, že na 30 dnes ráno byly i 535 a 554.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6814
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 08:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino_15: A to má potvrzovat co? Já to čtu tak, že doba potřebná na vyjetí z města je 5-6 minut, což je Kotíkovskou nesrovnatelně rychlejší

O Kotíkovskou v tomto dokumentu vůbec nejde. Ten průzkum potvrzuje fakt, že zelená vlna na Karlovarské nefunguje v jednom případě z deseti a pouze při jízdě sedmdesátkou, ale funguje pořád a to i při jízdě obvyklou rychlostí. Semafory tě zdrží v krajním případě o 90 sekund.

Á propo si stále myslím, že stojící autobus v zastávce tvoří překážku provozu a objetím jej v protisměru dotyčný řidič nic porušuje, neb není povinen zjišťovat, zda-li autobus pouze odbavuje nebo se zrovna porouchal

To je ovšem ryze účelový výklad[wink]. Rozeznat porouchaný autobus od toho, který zastavil v zastávce by neměl být pro kohokoliv problém, porouchaná vozidla se obvykle vyznačují některými typickými znaky...
Ale vymýšlení podobných "zdůvodnění" dobře ilustruje onu džungli, o které jsi tu už několikrát mluvil. Až se u zátkových zastávek objeví kromě přikázaného směru objíždění i zákaz vjezdu a jednosměrný provoz , aby opravdu úplně každý pochopil, že protisměrem se skutečně nejezdí, tak to bude krásně ilustrovat atmosféru v silničním provozu. A to jsou země, kde nemusí u toho špuntu být žádná značka a stejně si nikdo nedovolí objet autobus v zastávce. A pokud by to udělal a ještě k tomu veřejně obhajoval, tak se zcela společensky znemožní...

Mimochodem to názorně podporuje teorii o tom, jak jsou některá řešení kontraproduktivní, neboť ke zklidnění ulice nejen že nedošlo, naopak někdy pod falešným dojmem dochází k situacím ještě rizikovějším.

V tom případě by se třeba nesměl používat ostnatý drát, protože plot dokážeš přelézt stejně a je to ještě rizikovější než bez něj...

Když jsem tam jezdil denně, měl jsem naučený jízdní řád a byl-li autobus v kotíkovský, automaticky jsem pokračoval na starou Varskou

Čímž ovšem vyvracíš vlastní slova o tom, že ke zklidnění ulice nedošlo. Pokud si dobrovolně vybereš trasu jinou jen kvůli tomu, že je tam zátková zastávka, tak to je potvrzením toho, že opatření zapůsobilo správně.

Tom120: Sklízíte jen plody, které jste zaseli "zklidněním" Karlovarské. Auta samozřejmě jezdí cestou menšího odporu. Takže sabotováním provozu na páteřní silnici se jen docílilo přesměrování provozu na místní silnice do sídliště.

Teď už začínám chápat mnoho z tvých příspěvků z minulosti, které by připadaly nelogické. Kritizuješ zklidňování ulic a přitom vůbec netušíš, co to zklidňování je a z toho vyplývá mnoho nesmyslů, které jsem se tu dočetl. Mohu se zeptat, kde a jak konkrétně byla Karlovarská zklidněna a kde byl na ní sabotován provoz?
Problém s objížděním páteřní komunikace je důsledkem nesmyslné koncepce dopravních staveb, která tu existovala desítky let v minulosti.

Pavel2: teď je naše společnost ve fázi všechno omezíme, zakážem, nařídíme jedinou správnou cestu

Nezdá se ti, že tohle bylo typické pro dobu úplně jinou?

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2623
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 09:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já musím s Pavlem dvojkou souhlasit, že je všeobecná snaha vše zregulovat a když to nefunguje po regulaci, tak se regulace zpřísňuje. Bohužel je to příznak právě této doby. Nikdo neuzná, že regulace byla na kočku a nevrátí to do původní podoby. A regulace není jen o tunách značek, ale i o překopávkách silnic a podobně. Největší průšvih je to, že ne že by to bylo třeba, ale že si někdo usmyslel, že je to třeba.

Příklad regulace : Co třeba takové úsekové měření na Plaské. Větší kokotinu aby člověk pohledal. Minimální frekvence chodců, přechody se světelnou signalizací. Komunikace vícepruhá směřující ven z města. Místo toho aby se vozidla nechala být, komu vadí, že se tam jede 60 nebo 70, tak se zase budou řidiči prudit. Jediný argument beru, že vedle ležící nebožtíci sepsali petici, že chtějí R.I.P. Co má tohle omezení za logiku ?!?!? Komu prospěje, koho ochrání... kromě keců, kdyby to mělo zachránit i jediný život... (to u mě evokuje vtip o tom trpaslíkovi, co propíchává v drogerce šprcky a zpívá si "Já mám děti rád, já mám děti rád...."). Já vím, nebylo náhodou, že se sešlo pár chytrých hlav a tohle se prosadilo...jen aby ti soudruzi někde neudělali chybu...

A to, že se doprava přelévá do volných cest je snad logické. Je to stejné jako když je hodně vody a hlavní tok to nepobere. Proto lidé jezdí Schwarzovkou a okolo Hvězdy, proto jezdí Kotíkovskou... (než stát i několikrát na jedny semafory a hned několikrát po sobě), tak to si vážně raději víc zakroutím volantem ač při rychlosti 20-30km/h. Tady se zase objevuje Amerika.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4832
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 10:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_M: Ano, v tom odkazu se to píše celkem jasně: "...přikazuje objíždět ostrůvek (...) ve směru vyznačeném šipkou." Řeší se pouze ostrůvek, nikoli jeho okolí případně zátková zastávka jako celek. Není tady ani slovo o situaci, kdy mi můj jízdní pruh blokuje překážka v provozu nebo stojící vozidlo. Pak podle mě platí následující:

Objíždění
§ 16
Řidič, který při objíždění vozidla, jež zastavilo nebo stojí, nebo při objíždění překážky provozu na pozemních komunikacích anebo chodce vybočuje ze směru své jízdy, nesmí ohrozit ani omezit protijedoucí řidiče a ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy.

Mám tedy právo objet stojící vozidlo (a to i přes plnou čáru), pokud u toho neohrozím a neomezím protijedoucí řidiče, neohrozím nikoho dalšího a dám blinkr. Na situaci, kdy stojící vozidlo zcela evidentně tvoří překážku v provozu stáním v zátkové zastávce zákon nijak nemyslí a chování řidičů v takové situaci nijak neupravuje. Nevidím jediný důvod, proč by řidič nemohl stojící autobus objet.

Martin_l:
ale funguje pořád a to i při jízdě obvyklou rychlostí.
No právě, obvyklá je tam sedmdesátka [wink]

To je ovšem ryze účelový výklad. Rozeznat porouchaný autobus od toho, který zastavil v zastávce by neměl být pro kohokoliv problém, porouchaná vozidla se obvykle vyznačují některými typickými znaky
I v jízdním pruhu stojící neporouchané vozidlo může tvořit překážku v provozu.

V tom případě by se třeba nesměl používat ostnatý drát, protože plot dokážeš přelézt stejně a je to ještě rizikovější než bez něj...
Mícháš jablka s hruškama.

Čímž ovšem vyvracíš vlastní slova o tom, že ke zklidnění ulice nedošlo. Pokud si dobrovolně vybereš trasu jinou jen kvůli tomu, že je tam zátková zastávka, tak to je potvrzením toho, že opatření zapůsobilo správně.
Ale kdepak, já uháněl vždycky tak, abych ten autobus předjel ještě na Karlovarský a mohl jsem jet Kotíkovskou. Nevyšlo to tak v jednom případě do měsíce (když jsem viděl a-27 na křižovatce Karlovarská x Na Chmelnicích, pokračoval jsem rovně), což se rozhodně nedá považovat za zklidnění ulice. Abych tamtudy přestal jezdit úplně, musel by ten autobus jezdit po třech minutách a zátkové zastávky by musely být minimálně dvě a ještě mezi nimi zákaz předjíždění. A to on jezdit nebude, protože máme hygienu [biggrin]

MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
ms1986
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.213.74
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 11:10:53    Odkaz na tento příspěvek  

trolejbusy na konečné Plzeň-Doubravka
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6816
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 11:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_reiser: A to, že se doprava přelévá do volných cest je snad logické.

Jistě, že to je logické. Ale úplně stejně je logické, že se tomu přelévání začne bránit ve chvíli, kdy to přeroste nějakou rozumně tolerovatelnou mez.

než stát i několikrát na jedny semafory a hned několikrát po sobě), tak to si vážně raději víc zakroutím volantem ač při rychlosti 20-30km/h

To je záležitost čistě psychologická, zkrátka jde o lepší pocit, že stále jedu, byť pomaleji... Ale nepamatuju, že bych na Karlovarské a Gerské ve směru I/20 z centra musel čekat vícekrát na jednom semaforu (kromě křižovatky s Lidickou, ale ta se objet nedá). I u Severky to signalizace obvykle nechá vyprázdnit celé naráz.

Trollino_15: stojící vozidlo zcela evidentně tvoří překážku v provozu stáním v zátkové zastávce zákon nijak nemyslí a chování řidičů v takové situaci nijak neupravuje.

A už jsme zase u toho. Zákon, a to ani ten o provozu na pozemních komunikaích, není od toho, aby detailně popisoval konkrétní postupy v jednotlivých situacích. Deficit odpovědnosti a rozumného chování nelze nahrazovat kazuistickou legislativou. Zkrátka každý rozumný člověk ví, že autobus stojící v zátkové zastávce se neobjíždí a nepotřebuje k tomu žádný zákon. Stejně jako nepotřebuje zákon na to, aby uměl používat slova dobrý den, děkuju, podával ruku nebo neporážel lidi ve dveřích.

Mícháš jablka s hruškama.

To byla jen ilustrace toho, že tvoje myšlenka je neobhajitelná. V principu to s tím drátem funguje úplně stejně.

I v jízdním pruhu stojící neporouchané vozidlo může tvořit překážku v provozu.

Tak ještě jinak. Člověk sedící za volantem auta musí umět rozlišit autobus odbavující v zastávce a překážku v provozu. Pokud to nedokáže, tak se nemá na silnici vůbec pouštět...

zátkové zastávky by musely být minimálně dvě

Ale ony jsou dvě[wink]. Nemocnice Privamed a Tleskačova.
Mimochodem, co kdyby na Kotíkovské bylo úsekové měření?[happy]

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 11:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co třeba takové úsekové měření na Plaské. Větší kokotinu aby člověk pohledal. Minimální frekvence chodců, přechody se světelnou signalizací. Komunikace vícepruhá směřující ven z města. Místo toho aby se vozidla nechala být, komu vadí, že se tam jede 60 nebo 70, tak se zase budou řidiči prudit

V intravilánu bez protihlukových stěn a množstvím míst pro přecházení je 50 km/h tak akorát. Řidiči tu 60-90 km/h nemají co jezdit, což je poměrně časté zejména v době, kdy signalizace nejde. A to včetně kamiónů, které dělají hluku při vyší rychlosti až až. Když můžu Plaskou jezdit 50 já, proč ne ostatní....

Diskuze může být o tom, nakolik bude úsekové měření účinné.

Bezdružická lokálka
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12678
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 12:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ehm... aby to úsekový měření na Plaský mělo nějakej jinej smysl než buzeraci řidičů, musela by být poslední kamera někde v blízkosti přechodu u Kameňáku, protože pokud je na výjezdu z města po I/27 od Hornáta na Třemošnou vyloženě rizikový místo, je to právě to místo pro přecházení těsně u značky konec obce, kde už si kdekdo může pomyslet, že tady lze přidat a přitom tam může jít chodec anebo vyjet cyklista...

pro ML:
pavel_reiser za mě vysvětlil dobře, jak jsem to s tou regulací myslel. jeden z příkladů je i tady několikrát propraná nonplusultra debilně "zbezpečněná" křižovatka Chrástecká x Doubravecká (II/233 hned pod mostem přes Úslavu poblíž Lopatárny). stejně tak by někoho mohlo napadnout vytvořit středovej ostrůvek na opačným konci tý spojky podél řeky, na křižovatce Doubravecká x Jateční (u pavlačáku). k tomu ale zatím nedošlo... (proč?)

další z debilit je např. soustavou zábradlí zkomplikovanej přechod chodců u zastávky Severka, aby nemohli jít rovně. rodiče musí svoje děti naučit, že pokaždý než vkročí do vozovky, musí se pořádně rozhlídnout, pokud je v místě semafor, v žádným případě nechodit/neběhat na červenou, třebaže to spolužáci dělají jinak, důkladně vysvětlit rizika a dávat dobrej příklad (rodičů vláčející děti přes silnici na červenýho panáčka už jsem taky pár potkal). a dospělí včetně důchodců už by měli mít dost rozumu, aby tohle základní pravidlo pochopili...

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 12:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ve směru na Košutku to jde. Ale když si můžu vybrat, tak tu Kotíkovskou též volím, než Severku. Jediné stání na červené tu cestu totiž favorizuje.

Hlavně je průser po Klatovské od S35 na Bory.
Tam se odpoledne stojí u Divadla nebo u Práce, někdy i Belánka. Dobrovského. A Náměstí Míru, to je tak na 3-4x. Proto to vilovou čtvrtí trvá nikoliv psychologicky, ale fakticky rychleji.

ML - když můžu já, můžou i ostatní... no to můžou, ale třeba nechtějí a nemusejí, protože to není třeba. To už je ve stylu, když já mám Fóbii HTP, tak proč mají mít jiní fordy a oply o mercedesech a audinách nemluvě... Zrovna tady svítí signalizace ve špičkách, jak má, frekvence chodců je minimální. Je tam škola, obchod, úřad, továrna ? Prd tam je. Kamion tam devadesát nepojede a je otázka, zda je lepší auto jedoucí rychleji a hospodárněji než auto jedoucí s vytočenou dvojkou/trojkou padesát...
Je to buzerace, nic jiného. Zase hledáte bubáky, tam kde nejsou. Ano lidé dělají přestupky. Ale smyslem života většiny není nabourat, nebo někoho zabít. Se zeptejte toho, koho to potrefilo. A to jestli někdo dostane chuť riskovat a nezvládne to, to žádnou značkou ani předpisem neovlivníte. Riskovat se dá i ve 20km/h...nebo i při couvání. Včíl mudrujte [happy]
Fakt mi občas někteří připadají, že se těší, až bude svět super bezpečný, u každého WC bude ten můj oblíbený eurokomisař a bude vám sklápět nebo zvedat desku, aby nedošlo k úhoně.

Svět nebyl a nebude bezpečný. A můžete si myslet a dělat proto cokoliv. Průsery se prostě dějí. S tím se prostě musí žít a zkusit přežít. V HB by o tom mohli vyprávět [sad]
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6817
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 12:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel_reiser: A Náměstí Míru, to je tak na 3-4x. Proto to vilovou čtvrtí trvá nikoliv psychologicky, ale fakticky rychleji.

A proto se do té Schwarzovy vložil jednosměrný úsek, aby to s objezdem bloku navíc rychlejší nebylo...

ML - když můžu já, můžou i ostatní...

Myslím, že to byla spíše reakce na kolegu M_k, než na mě.

Kamion tam devadesát nepojede

[lol]Doporučuju se tam někdy jít podívat. Ve špičce jezdí "jen" sedmdesát, to je pravda...

frekvence chodců je minimální. Je tam škola, obchod, úřad, továrna ?

Jsou tam obytné domy a narozdíl od paneláků v sídlišti jsou blízko u silnice. Kromě bezpečnosti tady jde taky o ochranu před hlukem a vibracemi.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4833
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 12:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I u Severky to signalizace obvykle nechá vyprázdnit celé naráz.
To není pravda a denně to zažívám.

Zkrátka každý rozumný člověk ví, že autobus stojící v zátkové zastávce se neobjíždí a nepotřebuje k tomu žádný zákon
Já vím, viz. jeden z mých posledních příspěvků...nicméně v praxi to tak nefunguje, na což bohužel naše společnost reaguje jen dalšími a dalšími omezeními a restrikcemi, což pobuřuje čím dál více lidí, které je pak z trucu nedodržují. A to se týká i zmíněných zastávek Nemocnice Privamed - Kotíkovská...drtivá většina řidičů nejede jinudy, ale za každou cenu předjíždí autobus v zastávkách i mimo ni. Ve výsledku máme nervní nasrané řidiče, ohrožené chodce a nechápající řidiče autobusu. Praktický výsledek ale není žádný.

V principu to s tím drátem funguje úplně stejně.
Nefunguje. Zátková zastávka a ostnatý drát jsou z podstaty úplně odlišené věci s úplně jiným použím, které instalují rozdílné subjekty za účelem dosažení jiného cíle použitím jiných prostředků a s jinými případnými následky. Srovnávat se to nedá.

Moje myšlenka obhajitelná je, neboť já zátkové zastávky neobjíždím, protože si myslím, že se to prostě nedělá. Na druhou stranu nevidím žádný zákon, na jehož základě bychom mohli trestat ty desítky řidičů, kteří to dělají.

Člověk sedící za volantem auta musí umět rozlišit autobus odbavující v zastávce a překážku v provozu. Pokud to nedokáže, tak se nemá na silnici vůbec pouštět...
Ano měl by to rozlišit a ano, neměl by za volantem co dělat. Na tomto základě ale nelze nikoho trestat, když zátkovou zastávku objede. A jsme ve východní Evropě, stokrát můžeš mluvit o tom, jak bychom se měli chovat, ale praxe je úplně někde jinde.

Mimochodem, co kdyby na Kotíkovské bylo úsekové měření?[happy]
Tak nic...jednak tím neodvratně míříme do stavu, kdy budeme represivně měřit všechny ulice jen proto, abychom vymohli dodržování jiného represivního opatření na vymáhání dodržování něčeho, čehož význam drtivé většině lidí uniká a v daném místě je zcela zbytečné. A to je stav podobný románu 1984 a toho bych se skutečně nerad dožil.
A za druhé by v takovém případě stačilo počkat za stojícím autobusem v jedné zastávce, a už mě úsekový radar nezachytí.

MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 12:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin l > I s vloženou jednosměrkou je to rychlejší, jen se víc točí volantem. Jedno stání na semaforech tu klikatou jízdu byť třicítkou vyrovnává.

Ano byla to reakce na MK, upsal jsem se o písmenko na klábosnici. Ale protože tu diskutují samí inteligentní lidé, tak si se v tom neztratil [happy]

Za nebezpečný považuji přechod u Kameňáku. To je frekventované místo, chodci, maminky s dětmi, kolisté...Ale to se snad má upravit v rámci čtyřpruhu I/26.

Obytné domy jsou na druhé straně, je tam pás dřevin... Hluk a vibrace jsou relativní veličina. Větší hluk a smrad dělá vozidlo jedoucí ve vyšších otáčkách, protože přeřazení na další stupeň není trakčně výhodné... Hluk je v zástavbě vnímám spíše kontinuálně, nežli jednotlivě (něco jako mp3) a jedni hasičí, sanitka nebo tramvaj, jsou na vnímání "horší" nežli proud vozidel. Můj dojem člověka, co bydlel u Karlovarské několik let.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4893
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 13:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve špičce jezdí "jen" sedmdesát, to je pravda...

Asi tak nějak...

ad Pavel R.:
Větší hluk a smrad dělá vozidlo jedoucí ve vyšších otáčkách, protože přeřazení na další stupeň není trakčně výhodné...

S vytočeným motorem, pokud je řidič pako, se nechá jet při 40,50,60,70,80,100 km taky...Ale hluk od podvozku, vibrace, zvířený prach a ohrožení chodců v místech na přecházení bude jen vyšší a vyšší ať tak, či onak.

To už je ve stylu, když já mám Fóbii HTP, tak proč mají mít jiní fordy a oply o mercedesech a audinách nemluvě...

Pleteš jablka a hrušky. Jezdit v intravilánu podle předpisů je ohleduplné a správné, jezdit v intravilánu jako "blázen" s tím, že přeci ta silnice je rychlá a "nikde nikdo", je jen výmluva a sorry, i bezohlednost. Pokud zvládám jezdit v těchto místech podle předpisů já, tak se ptám proč ne ostatní? SVSMP a ŘSD by si pak žádné úsekové měření nemusely vymýšlet.

Je to buzerace, nic jiného.
Dodržování dopravních předpisů je buzerace? Nedivím se, když něco takového vypouští někdy z pusy naši řidiči ČSAD, ale že i zástupci naší justice...[blush]

Za nebezpečný považuji přechod u Kameňáku. To je frekventované místo, chodci, maminky s dětmi, kolisté...
Mnohem nebezpečnější a nepříjemnější to místo bylo, když tam regulérní přechod nebyl. [kladivo]A že jsem se tam něco nachodil.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)

Bezdružická lokálka
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 14:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlovarská/Gerská byla doprzněna mnoha stavebními akcemi, ne že ne.
1) znovuzprovoznění zbytečného semaforu u ul. B. Němcové
2) zúžení vozovky na mnoha místech
3) nedostatečná šířka jízdních pruhů v křižovatce Severka (což vede jednak k pomalé jízdě (někteří se prostě bojí) a druhak k tomu, že mě tam někdo už mnohokrát sevřel)
4) záměrně nefunkční zelená vlna
další problém je pak chybějící pravý obdočovák do sídliště u Remusu mající za následek obvykle zablokování 1 pruhu chodcema

Když můžu Plaskou jezdit 50 já, proč ne ostatní....
Třeba proto, že ostatní nemají tolik času. A navíc je jízda 50 kilometrovou rychlostí na takové silnici nebezpečná (pokud mě něco donutí jet tak pomalu (např. úsekové měření na magistrále) tak se nudim, a tak telefonuju, píšu esemesky, svačím, či si s něčím hraju - navigace, rádio, notebook atp )
A u cedule "50 - omezení hluku" podřadím. [biggrin] [satan]

Dodržování dopravních předpisů je buzerace
V TP je uvedena jako max. rychlost 250 km/h - ta má své opodstatnění v konstrukci vozu. Tu neporušuju. A nějaká 50 ve městě je jen nesmyslně vymyšlená nějaká umělá hodnota. Ještě před 15 lety byla tahle hodnota 60, a taky to fungovalo. A s mnohem horšími auty! To je prostě jen snaha měst dojit občany seč to jde.

Je to prostě to samý jako ta nesmyslná přednost chodců na přechodu: odkaz

Jsou tam obytné domy a narozdíl od paneláků v sídlišti jsou blízko u silnice. Kromě bezpečnosti tady jde taky o ochranu před hlukem a vibracemi.
Ta silnice tam nespadla z nebe. Měli nejméně 40 let si zvyknout / odstěhovat se. Nehledě na fakt, že nová auta jsou TIŠŠÍ než dříve. A pokud by šlo o hluk, tak by se v prví řadě měl zakázat provoz těch žlutých krabic na kolejích co jen rozhazují zelenou vlnu (čímž nepřímo způsobují další hluk). [satan]

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4894
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 14:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plácání pitomostí s ohledem na dodržování dopravních a dalších předpisů není zjevně jen doménou našich řidičů. Naštěstí: Psi štěkají, karavana jde dál. [happy] Těším se na výsledky úsekového měření. [satan]

Bezdružická lokálka
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 14:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak za mě tedy HAF !
Výsledky nebudou - jen hloupý se nechá chytit a dobře mu tak (neříkám změřit, to je rozdíl [biggrin])
A nejsem představitel justice, na to bacha ! [nene]
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4895
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 15:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nejsem představitel justice, na to bacha !

Zrovna známá právnička za pomocï tradičních obstrukcí vysekala z dopravního průšvihu kamaráda, který by si sebrání řidičáku tuplem zasloužil. Tragédií je, že její chování většina známých podporuje s tím, že přeci on nemůže přijít o řidičák, jinak by přeci přišel o svou pěknou práci obchoďáka. Jsem asi romanticky naivní, když stále čekám měření všem stejným metrem a po produktech pravnických fakult zásadovost. [uhoh]

Bezdružická lokálka
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 15:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jseš romantik. Zkus analogicky svého šéfa přesvědčit, že vaše autobusová linka se kryje s vlakem a že byste měli dobrovolně vyklidit pole, protože vlak je přece lepší a že tu ztrátu v pohodě unesete a šoféra propustíte [happy]

Život není fér. A nebude. A kdo to od něho slepě čeká....jeho boj.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4896
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 15:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkus analogicky svého šéfa přesvědčit, že vaše autobusová linka se kryje s vlakem a že byste měli dobrovolně vyklidit pole, protože vlak je přece lepší a že tu ztrátu v pohodě unesete a šoféra propustíte

Analogie mi tedy tady trochu uniká. Která že ze stran tady porušuje zákon?

Život není fér. A nebude. A kdo to od něho slepě čeká....jeho boj.

Aha, pragmatismus naším vzorem. [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)

Bezdružická lokálka
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 15:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákon neporušuje nikdo. Právnička dělá svoji práci a evidentně dobře. Ty od ní chceš, aby řekla - můj klient je hajzl, tak mu to napařte. To si trochu pleteš pojmy a dojmy, kdo je právní zástupce, kdo správní orgán, kdo státní zástupce a kdo soudce. proto jsem ti dal tu analogii. Asi by se na tebe ve firmě dívali divně v očekávání loajality, kdyby si s tím mým nápadem vyrukoval a začal ho třeba i realizovat. Kapišto ?

Ano pragmatismus. Já se starám o sebe a rodinu a nečekám, že se o mne bude starat někdo jiný. Nečekám to, nepožaduji to. A v rámci toho starání se o sebe je i starání se o to, abych neměl průšvih (např. i tím, že ho způsobím někomu jinému). A tím se řídím v autě a třeba i při práci [happy]
Libor_hh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 15:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad PR.
Život není fér. A nebude. A kdo to od něho slepě čeká....jeho boj.
Přesně, máš pravdu, já už pochopil........

a zde si uctivým dovolením dovolím citovat kolegu že_by diskutujícího zde a na všeobecné automobilové diskusi, který to vystihnul a napsal naprosto dokonale:

Doktore, smiř se s tím, že Martin L. je dosud celoživotně mimo mísu. Zřejmě si to někdy uvědomuje, že se s realitou míjí, proto se uchyluje k demagogii, mlžení a rozpatlávání. Jindy však patrně vůbec neví, co po něm chceš.
Zatím je to mlaďas - buď z něj bude užitečný pitomec (také jsem si tím prošel), který nevědomky poslouží starým pardálům (ale má ještě šanci procitnout) nebo se ve svém vývoji posune a stane se profesionálním karierním demagogem a hrdým horlivým škůdcem (pak nám pomáhej Bůh - každá doba má lidi ochotné pod záminkou všeobecného blaha udělat ještě víc, než co se po nich žádá).


[lol] [lol] [lol]

Plzeň 2015 - hlavní město evropské kultury

zlodějna, zbytečnost, marnost = zadlužené město
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 15:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libor hh > Na to existuje terminus technicus : Dobroser [biggrin]
Horstfuchs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 11-2013

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 16:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z malý lešky nic lepšího, než podržtačka a užitečnej blbec ochotně papouškující rádobymoudra nebude, na to nemá...

Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4897
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 16:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty od ní chceš, aby řekla - můj klient je hajzl, tak mu to napařte.

Pan X porušil dost vážně předpisy (a neudělal to zdaleka poprvé, dost často se tím chlubí - akorát ho zrovna chytli). Přítelkyně právnička ho z toho díky tradiční zdržovací taktice vysekala. Z pozice pana X pragmatické, z pozice právničky možná dobrá práce. Až jednou pan X někoho zabije, snad právnička si dál bude říkat, že to bylo jen pragmatické od ní mu kdysi pomoci zpět k řidičáku.

V tém uváděném srovnávacím případě však nikdo předpisy neporušuje, rovněž tak není nikdo ohrožen na životě. Srovnání mi stále uniká. [uhoh] Někdy probereme osobně, tady už to plevelit tématem nebudem. [wink]

z malý lešky nic lepšího, než podržtačka a užitečnej blbec ochotně papouškující rádobymoudra nebude, na to nemá...

To už jsme tu slyšeli X-krát. Nás by pane Fuchs tentokrát zajímalo, jak jste na tom s kariérou vy? Když ostatní tak s oblibou urážíte a machrujete.... [happy] Jistě jen zlé jazyky tvrdí, že vás např. vyhodili z jedné předchozí práce pro hulvátskost a pokus defraudace....U každého je nějaká ta charakterová kaňka.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)

Bezdružická lokálka
Přejmenovanázastávka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 23.252.110.47
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 16:55:50    Odkaz na tento příspěvek  

Malý Klásek ,hrající velké divadlo na k-reportu - jinde si nevrzne [lol]
Tvá charakterová kaňka je chorobná záliba v přejmenovávání zastávek a následné zatloukání [rofl] [rofl] [rofl]
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10911
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 18:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_k - tvá starost o cizí smůlu je až dojemná, tak si tyhle spekulace nech pro sebe. A vynech z toho i komentáře blbců nonplusultra. Děkuju.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Žádný politický systém vám nemůže odebrat základní lidské právo - být sobecké hovado. (RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D.)
1806
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.135.226
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 18:06:26    Odkaz na tento příspěvek  

Na lince 30 viděna i dnes SORka (571).
Jinak ve zkušebním provozu červená 26Tr pro Budapešť a další 31Tr pro Brno.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17374
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 18:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve vozovně se objevily SORky 580 - 585, dorazily včera. Solarisy 18 už mají evidenční čísla, budou to 589 - 593:


Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Spöka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 2-2015

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 19:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto je Modifikovaný_Klásek, u této odrůdy kláásku je vrzání geneticky vyloučeno [happy]

SPÖKA
LED nattlampa, djur vit, röd
129 kr / styck
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 19:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_k:
on nemůže přijít o řidičák, jinak by přeci přišel o svou pěknou práci obchoďáka
A řešením je tedy sebrat co nejvíce lidem řidičáky, aby přišli o svou práci, tedy o peníze, a začali krást a vraždit. [crazy] Nehledě na fakt, že je z toho docela cítit závist. [wink]

Libor_hh:
[lol] [ok]
Tohle bych tady nechal zarámovat a dát místo té reklamy dolů. [lol]
Doktore, smiř se s tím, že Martin L. je dosud celoživotně mimo mísu. Zřejmě si to někdy uvědomuje, že se s realitou míjí, proto se uchyluje k demagogii, mlžení a rozpatlávání. Jindy však patrně vůbec neví, co po něm chceš.
Zatím je to mlaďas - buď z něj bude užitečný pitomec (také jsem si tím prošel), který nevědomky poslouží starým pardálům (ale má ještě šanci procitnout) nebo se ve svém vývoji posune a stane se profesionálním karierním demagogem a hrdým horlivým škůdcem (pak nám pomáhej Bůh - každá doba má lidi ochotné pod záminkou všeobecného blaha udělat ještě víc, než co se po nich žádá).

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4834
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 22:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l sice nemá v řadě věcí pravdu, nicméně kdyby se každý (nebo alespoň většina) na silnici choval jako on, tak žádné úsekové měření nemáme. A tím nemyslím striktní dodržování předpisů, neboť to nedělá ani on...stačí se chovat trochu zodpovědně.

Nicméně od té doby, co se řidiči chovají tak, jak popisuje Tom120, začala jedna skupina řidiče omezovat, zatímco druhá se trucovitě chová přesně obráceně, než bylo zamýšleno.

Nikam to nevede a jsem zvědavý, jak to dopadne. Ale myslím, že nás nic pěkného nečeká

MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17375
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 23:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A řešením je tedy sebrat co nejvíce lidem řidičáky, aby přišli o svou práci, tedy o peníze, a začali krást a vraždit.

Ano, třeba tenhle pán přišel o práci a tím i o peníze. Jestli začal krást a vraždit, to mi není známo. Máš snad pocit, že ho neměli z práce vyhazovat a že mu ten řidičák neměli brát?

Pro zvědavé oči z PMDP, které nechápou, jak je možné, že to nikdo nezjistil při nástupu řidiče do služby: To je tak, že řidič přijde, pípne si čipovou kartou příchod, takže ve výpravně se o něm ví, pak si dojde do místnosti řidičů, kde si na zdi z regálu vezme jízdní řád a stazku a jde si na dvůr pro vůz. Vozovou kartu ani klíče netřeba, vozy karty nemají a tankování u autobusů provádí pumpař, nikoliv řidiči.

A mimochodem, kolik lidí vlastně potřebuje ke své práci doopravdy řidičák? Kolik lidí by přišlo o práci, kdyby ten řidičák neměli a museli by jezdit veřejnou dopravou? Určitě ne každý...

A zrovna v případě onoho Mírovo kamaráda jsem přesvědčený, že kdyby dotyčný přišel o řidičák, byl by to pro něj větší postih, než maximální možná pokuta, kterou by mohl dostat. A kdyby o ten řidičák opravdu přišel, určitě by neumřel hlady a nebyl nucen živit se činnostmi za hranou zákona. Nějak by si poradil a na silnicích by bylo zase o něco bezpečněji.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_j.)

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 27. května 2015 - 23:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j:
To je snad trochu jiná věc. Toho se dopouštěl v pracovní době a ohrožoval tím cestující (tedy když už nic jiného, tak nedělal dobře svou práci). M_k tady psal o tom, že by se měli sbírat řidičáky s oddůvodněním, že si to dotyčnej zaslouží. O tom co udělal se nezmiňuje a tohle mi jako dobrej argument nepřijde. Místo toho, aby to nechal na soudech, soudí sám. Já třeba nikdy ožralej neřídil. Né, proto že to je někde napsaný, že se to nemá, ale prostě proto že se nechci zabít.

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

Linka12
Neregistrovaný host
Odeslán z: 107.167.86.182
Odesláno Středa, 27. května 2015 - 23:48:14    Odkaz na tento příspěvek  

ridici trolejbusu jezdi pod vlivem porad, ti si mysli že pro ne pravidla neplati, to je tak už od dob co je konená v Božkove
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12681
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 02:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo a cikáni se vybělili v Arielu a přestali krást [lol]

tabulka P-rekordů | S-analýza
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4898
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 02:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_k tady psal o tom, že by se měli sbírat řidičáky s oddůvodněním, že si to dotyčnej zaslouží.

překročení rychlosti o 50 km/h a více - pokuta 5.000,- až 10.000,- Kč a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců

K tomu nepotřebuješ soud. Ale když máš hroší kůži, případně dost peněz, vykroutíš se z toho. A zase budeš jezdit jak prase, v levým pruhu při 170 km/ h vytrubovat pomalejší, předjíždět před horizontem, s 2 promile v krvi z předchozí kalby jezdit po kraji atd....

Bezdružická lokálka
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17376
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 05:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No. A je nějaký rozdíl mezi tím, když má někdo 3 promile a řídí trolejbus - a když má někdo 2 promile a chová se výše popsaným způsobem?

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17377
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 05:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak, na parkovišti před CANem stála v půl páté ráno nádherná Setra S80 na německých veteránských značkách. Tak kdyby někdo chtěl fotit...

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5715
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 06:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l sice nemá v řadě věcí pravdu, nicméně kdyby se každý (nebo alespoň většina) na silnici choval jako on
Tak se zvýší počet nehod mnohonásobně a nikdo by nikam nedojel ... ostatně takovou demo verzi kdy silnice zaplní tisíce řidičů jako je Martin_l zažíváme každej rok na dušičky. Naštěstí jsou takoví označení zpravidla kloboukem a mrdkou typu fóbie htp nebo leštěnej favorit.


kolik lidí vlastně potřebuje ke své práci doopravdy řidičák
Nikdo ... stačí auto a benzín/nafta na kartičky to nejezdí.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6818
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 09:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino_15: Nefunguje. Zátková zastávka a ostnatý drát jsou z podstaty úplně odlišené věci s úplně jiným použím, které instalují rozdílné subjekty za účelem dosažení jiného cíle použitím jiných prostředků a s jinými případnými následky. Srovnávat se to nedá.

Nechceme, aby řidiči objížděli autobus stojící v zastávce, proto ze stanice v jízdním pruhu bez zálivu uděláme zátkovou. Tím podle tebe vyvoláváme situace ještě rizikovější, protože objíždění stejně nezabráníme a případná kolize auta s chodcem bude mít horší následky. Analogie: Nechceme, aby nám lidé přelézali plot, tak ho opatříme ostnatým nebo žiletkovým drátem. Tím vyoláme situaci ještě rizikovější, protože přelézání plotu stejně nezabráníme a případná kolize člověka s plotem bude mít horší následky...

Na tomto základě ale nelze nikoho trestat, když zátkovou zastávku objede.

A toto je přesně ten modelový příklad, na němž se dá ukázat, proč u nás právní řád a legislativní proces vypadají tak, jak vypadají. Každý rozumný člověk (včetně nás dvou) chápe, že se něco nemá, ale kvůli 1% idiotů budeme vymýšlet dopravní značku zátková zastávka a do zákona psát několik odstavců o tom, jak se v ní chovat, co se smí a co se nesmí. Anebo zaplácneme každou zastávkou alespoň čtyřmi dalšími značkami, aby každý pochopil, že do protisměru opravdu ne.

stačí se chovat trochu zodpovědně

Ano, přesně tak. A to je něco, co se nedá nařídit, to musí být v lidech samo od sebe. Svoboda a odpovědnost jsou dvě nedělitelné věci. To první jsme před čtvrtstoletím dostali a to druhé se k tomu musíme naučit. A že to stále ještě neumíme, je příčinou většiny našich soudobých problémů. Všechna ta úseková měření a dálniční passaty jsou jen reakcí na nějaký stav a jeho důsledkem. Chceme-li tyto důsledky odstranit, protože nám připadají zbytečné a drahé, musíme odstranit příčinu. A ta se dá odstranit jedině tím, že každý začne u sebe.

Jinak můžeme klidně debatu na toto téma přemístit do Všeobecné silniční diskuze. Tam už není s kým diskutovat, názoroví oponenti to radši vzdali...

Pavel_reiser: I s vloženou jednosměrkou je to rychlejší, jen se víc točí volantem. Jedno stání na semaforech tu klikatou jízdu byť třicítkou vyrovnává.

A jsou lidé, kteří točí volantem neradi a raději tudy už nejezdí. Jestli je jich hodně nebo málo nejlépe posoudí místní obyvatelé a dopravní průzkum, který jejich názor potvrdí nebo vyvrátí. Když se ukáže, že opatření byla nedostatečná, tak se zjednosměrní těch ulic víc, prostor tam na to stále ještě je.

Ale to se snad má upravit v rámci čtyřpruhu I/26.

Ano, při přestavbě silnice I/27 tam vznikne lávka pro chodce a cyklisty.

Obytné domy jsou na druhé straně, je tam pás dřevin... Hluk a vibrace jsou relativní veličina. Větší hluk a smrad dělá vozidlo jedoucí ve vyšších otáčkách, protože přeřazení na další stupeň není trakčně výhodné...

Za pásem dřevin jsou ve vzdálenosti deset metrů vesměs přízemní obytné domky. Tenhle pás dřevin na pokles hluku žádný praktický vliv nemá, aby se rostliny daly použít k odstínění hluku, tak to musí vypadat úplně jinak. Hluk z motorů je (s výjimkou aut rozpadajících se, napadených kutilem nebo jinak zprzněných, které by neměly projít TK) dnes ta méně podstatná složka, důležitý je hluk aerodynamický a u nákladních aut zejména vibrace. A oboje významně roste s rychlostí, takže rozdíl mezi padesátkou a sedmdesátkou je obrovský a vliv na obyvatele značný. To omezení rychlosti tady smysl má (ostatně kde může být 70, tak tam je) a pokud se činí kroky k tomu, aby se vymáhala, tak s tím nelze nesouhlasit.

To už je ve stylu, když já mám Fóbii HTP, tak proč mají mít jiní fordy a oply o mercedesech a audinách nemluvě...

To je samozřejmě nesmysl. Značka a typ auta je věc svobodné volby v rámci stanovených mezí (homologace) a ať si vyberu cokoliv, tak je moje rozhodnutí zcela rovnocenné. Volba dodržet 50/nedodržet 50 samozřejmě rovnocenná není, stejně jako není rovnocenná volba krást v obchodě/nekrást v obchodě.

Tom120: Karlovarská/Gerská byla doprzněna mnoha stavebními akcemi, ne že ne.

Ale jistě, že ne[happy].
1) Na "zbytečnost" semaforu na křižovatce s ulicí Boženy Němcové mají nepochybně jiný názor ti, kvůli kterým byl zřízen - jednak obyvatelé přilehlé čtvrti a především pacienti Privamedu. Když budeš muset dopajdat na vyšetření do nemocnice, tak signalizovaný přechod oceníš. Navíc je v režimu trvalé zelené v hlavním směru s ostatními na výzvu a jeho vliv na propustnost komunikace je naprosto zanedbatelný. Už si ani nepamatuju, kdy jsem tam musel zastavit.
2) Karlovarská, Gerská a Studentská mají pořád dva pruhy v každém směru, neubyl ani žádný odbočovák a u Severky se jeden pruh ještě přidával. To, že jsou někde obrubníky blíže k sobě, žádný vliv na množství aut schopných tudy projet, nemá.
3) Jaký je reálný vliv té domnělé nedostatečné šířky na kapacitu křižovatky? Prakticky žádný...
4) Zelená vlna funguje maximálně dobře v rámci mezí, které jsme si stanovili tím, že chceme preferovat provoz tramvají. Odkaz na dokument, který to dokládá, jsem už tady uváděl. A tvrzení, že někdo zelenou vlnu bojkotuje záměrně, je úplně mimo mísu.
další problém) A to je výsledek nějakého zklidnění? Studentská vypadá pořád stejně jako když ji před více než dvaceti lety postavili, jen se na křižovatce se Žlutickou dodělal semafor a z pravého odbočováku se stal levý.
Když to tedy shrnu, tak na celém páteřním tahu se žádné zklidňování, které by mělo vliv na kapacitu komunikace, neudálo.

Ta silnice tam nespadla z nebe. Měli nejméně 40 let si zvyknout / odstěhovat se. Nehledě na fakt, že nová auta jsou TIŠŠÍ než dříve.

Plaská v tomto úseku vznikla krátce před rokem 1990. Což není před čtyřiceti lety. Lidé mají určitě možnost se odstěhovat. Ostatně i ty, pokud se ti nelíbí, jak ta ulice vypadá, máš možnost tam nejezdit[lol]. A nová auta jsou tišší ve vztahu k posádce a mají lépe odhlučněný motor. Aerodynamický hluk a valivý hluk od pneumatik nijak významně neklesly a tento pokles je bohatě dorovnán zvýšením intenzity provozu.
A zbytek tvého příspěvku netřeba nijak komentovat, to si jistě udělá obrázek každý sám[happy].

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 10:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l:
Ano, při přestavbě silnice I/27 tam vznikne lávka pro chodce a cyklisty.
... tvrdí projekt od roku cca 1995. Dnes je rok 2015 a současnou situaci lze charakterizovat slovy "velký hovno". Do roku 2020 se stavět nezačne (a nezkoušej na mě vytahovat, že je někde dneska napsáno zahájení stavby 2016 - takovejch termínů alá zprovoznění Blanky už jsem slyšel ... )

pacienti Privamedu
Těm byla zavedena linka 27, která jim staví mnohem blíž. Současná tramvajová zastávka by měla být zrušena i s tím přechodem. Tím by se zabily 2 mouchy jednou ranou.

To, že jsou někde obrubníky blíže k sobě, žádný vliv na množství aut schopných tudy projet, nemá.
Tak proč se to tedy dělalo? Potřeba zvýšit cenu stavby? Přiznáváš tedy dobrovolně korupci?

Jaký je reálný vliv té domnělé nedostatečné šířky na kapacitu křižovatky?
Pokud se najde někdo, kdo to krouhne z pravého pruhu do levého, tak značný. Pokud vlivem toho dojde k nehodě, tak dokonce ZCELA ZÁSADNÍ.

Odkaz na dokument, který to dokládá, jsem už tady uváděl.
Takovejch dokumentů, který dokazujou pravej opak můžu napsat klidně 10. [lol]

A to je výsledek nějakého zklidnění?
Nikoli, ale mělo by se to přizpůsobit aktuální situaci. Tedy změnou zákona (přednost na přechodu) se způsobilo časté zablokování pravého pruhu. Tudíž by se silnice měla upravit.

mají lépe odhlučněný motor.
Což dříve byl hlavní zdroj hluku. Tedy hluk VÝRAZNĚ POKLESL. Myslim, že každej kdo neni hluchej (nebo totálně zabedněnej) rozdíl mezi Wartburgem a Octavií III 1.4 TSI pozná okamžitě. Problém je jen v tom, že ty Wartburky (běžný v roce 1990) již dneska nejezdí, takže přímé srovnání chybí. Srovnání Tatra 148 vs. moderní tahač snad ani nelze srovnávat. [happy]

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4899
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 10:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se nestane nějaká nečekaná komplikace s výběrem dodavatele, příští rok se skutečně začne stavět. Informace od místního ředitele ŘSD stará asi měsíc. odkaz

Těm byla zavedena linka 27, která jim staví mnohem blíž. Současná tramvajová zastávka by měla být zrušena i s tím přechodem. Tím by se zabily 2 mouchy jednou ranou.

Tenhle nemá cenu komentovat [crazy]

Bezdružická lokálka
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 10:59:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M k > A vida - smysluplná stavba [ok]P.S. Z textu ŘSD mne samozřejmě zaujala pasáž :

"Vozidla se v daném úseku zdrží kratší dobu,
což bude mít na snížení emisí a rizik pro přírodu."

To ale někteří zdejší diskutující vehementně popírají a vychvalují hlemýždí rychlost.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel Reiser.)
James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 10:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom 120: Nezapomínejte, že okolo zastávky Boženy Němcové je také nějaká obytná zástavba a lidé z ní taky mohou chtít občas tu tramvaj použít. Pokud je donutíme jít k Lékařské fakultě, výsledkem bude, že ti co mají řidičák budou neustále sedat na auto a jen lidé bez něj se na tu vzdálenější zastávku s brbláním dopraví pěšky.
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 11:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Vozidla se v daném úseku zdrží kratší dobu,
což bude mít na snížení emisí a rizik pro přírodu."


Samozřejmě, pokud ženeš auto po dálnici, má většinou nižší spotřebu než při pomalé jízdě....[happy]

A taky když napálíš ve městě chodce nebo v lese srnku při plné jízdě, má to prokazatelně nižší destruktivní účinek, než při "nehospodárné pomalé plynulé jízdě".

[talker]

Bezdružická lokálka
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12682
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 11:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1.644 metrů rovnýho 4pruhu s jedním minimostem a jednou lávkou se má stavět dva roky? to má být vtip?!?

ale pokud se to skutečně zrealizuje tak to bude bomba.

tabulka P-rekordů | S-analýza
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 11:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_k:
Aktualizace dokumentu 06/2014. A zahájení stavby se posouvalo už několikrát. Stejně jako 4pruh na Klatovy. Takže tomu prostě nevěřím.

James_bond:
okolo zastávky Boženy Němcové je také nějaká obytná zástavba
Vyjma těch zakrslejch paneláků u odbočky na Vinice (odkud to na zastávku k Lékařskej fakultě není o nic dál) je tam jen vilová zástavba. To je jako by tam nic nebylo. Což odpovídá tomu, že tam z celé tramvaje vystupuje tak 1 člověk. A stavět kvůli tomu tramvaj je nesmysl.

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4902
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 11:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktualizace dokumentu 06/2014. A zahájení stavby se posouvalo už několikrát. Stejně jako 4pruh na Klatovy. Takže tomu prostě nevěřím.

Tak tě to už ani nemusí trápit. [vypravci]

a jednou lávkou se má stavět dva roky? to má být vtip?!?

To není nic divného, každou stavební sezonu jeden jízdní pruh za předpokladu, že nechceš zastavit provoz na stávající silnici, která je ve stopě čtyřpruhu vedena. Je v pořádku, že se to staví i když znám v PK jiná místa, která by si přestavbu zasloužila možná akutněji.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)

Bezdružická lokálka
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 11:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_k:
Však mě to netrápí. [wink] Už jenom proto, že zrovna tímto směrem jezdím zcela minimálně. Jen se snažím ostatní upozornit, aby nežili v iluzi.

btw: Kdo z vás věří na zprovoznění černé díry, chci říct Blanky, v září? [lol] Tedy přesněji letošní září. [rofl]

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17378
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 11:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(Což odpovídá tomu, že tam z celé tramvaje vystupuje tak 1 člověk. A stavět kvůli tomu tramvaj je nesmysl.)

Víš ty vůbec, kolik je v Plzni zastávek, kde vystupuje jeden člověk, ale zato tak často, že nemá smysl dělat tu zastávku na znamení?

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 11:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j:
Bavíme-li se o tramvajích, tak opravdu netušim. Ničím jiným než 4 jsem v posledních asi 10 letech nejel. [lol] Každopádně na té 4 je ul. B. Němcové suverénně nejméně vytížená zastávka. Neni ani výjimečný, že se tam jen zastaví a zas pokračuje dál. Tramvaj neni autobus, aby stavěla na každým rohu.

kde vystupuje jeden člověk, ale zato tak často
Tím se možná leccos vysvětluje. Na normálních zastávkách vystoupí jeden člověk jen jednou. [happy]

Obhajujte si to tu jak chcete, ale ta zastávka je zbytečná. Pak si nestěžujte, že vám tim nikdo nejezdí, když je to tak zatraceně pomalý. Krom toho to taky stojí peníze za elektřinu a plat řidičů.

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 12:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mk 4902 > Zase to nepřeháněj. Už chybí jen rozválcovaná mateřská školka, matky s kočárky požírané zlými auty...

Nejdřív si najdi, kolik chodců u nás zahyne. Odečti kolik z nich zahyne vlastní vinou a pak s můžeme bavit o možném nárůstu nebezpečí.

Chodce jsem za svoji řidičskou kariéru nesrazil ani jednoho a doufám, že tomu tak zůstane a je mi jedno, že za to nebudu moct. Srnka ke mě přistoupila jednou v devadesáti. Nebyl to dobrý pocit. Svezl jsem ji asi 20-30 metrů. Pak zase vystoupila. Zkusil jsme jí najít, ale byla fuč. Asi skonala někde opodál. Sklo se vyměnilo a jezdí se dál [happy]

To ale pořád není pořádný argument.
Tahle předposranost (omlouvám se za ten termín) mě fakt nedojímá. Vždycky se může něco stát, něco se nepovede. A můžeš se stavět na hlavu. A stejně. Tak ať ti, co se bojí všeho možného nechodí ven - padají tašky ze střech a po chodnících jezdí cyklisti, nenakupují jídlo, protože v něm je polská sůl, nepijí vodu, protože jsou v ní sračky z Bubenče, nebydlí u řeky, protože v ní teče voda, nebydlí na kopci, protože tam voda neteče, nechodí k doktoru, protože i sebelepší chirurg může přeřiznout fibularis, nepracují ve venkovské knihovně, nechodí na základku ...

Ale ať nezkouší otravovat život nám ostatním, kteří to riziko života bereme jako jeho přirozenou součást.

To že se někdo pasuje do poloboha a pomocí zákona nebo nějakého nařízení tvrdí, že když to bude tak a tak, tak to bude úplně super a nejlepší a nikomu se nic nestane ... to je problém toho, kdo mu to žere ...
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 12:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT > Ono by možná u většiny (nejen zdejších) teoretiků úplně stačilo, kdyby končeně vypadli z domova od maminky, založili rodinu a hned by na ten život měli realističtější náhled [satan]
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4903
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 13:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ať nezkouší otravovat život nám ostatním, kteří to riziko života bereme jako jeho přirozenou součást.

Ty si podej s I.K. ruku. Jeho oblíbená kritika Martina L. ve smyslu, že motorista jedoucí podle pravidel ohrožuje většinu ostatních účastníků provozu, je ti podobná. Není mi však schopen vysvětlit, jak je možný, že auto Martina jsem na rozdíl od jeho v příkopu dodnes neviděl.

Pokud rizikové jednání na silnici berete jako nutnou součást života, nutnosti stihnout co nejvíce rodinného života, fajn. Jen doufám, že pak taky někdy přijmete plně důsledky toho jednání a neskončí to u pragmatického vykroucení se z problému ve stylu kamaráda X. Ale jak jsi sám řekl, jsem v tom romanticky naivní. [andel]

Bezdružická lokálka
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17379
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 13:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale ta zastávka je zbytečná

Ono jsou tu i jiné věci, říkejme tomu třeba docházková vzdálenost. Existují nějaká doporučení, jaká docházková vzdálenost na nejbližší zastávku MHD by měla být v tom či onom druhu zástavby a v té či oné noční době. Takže ano, souhlasím s tím, že ta zastávka je asi nejméně využitá ze všech tramvajových zastávek, ale z výše uvedeného důvodu o rušení nikdo ani na moment neuvažuje.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!